ПРОЄКТ РІШЕННЯ №
Таблиця 3
ОСНОВНІ ПОКАЗНИКИ РОЗВИТКУ СПОЖИВЧОГО РИНКУ
м. Обухів
Секретар міської ради С.М.Клочко
Начальник управління економіки А.М.Кондратюк
Таблиця 4
Розвиток інфраструктури малого підприємництва у м. Обухів
Секретар міської ради С.М. Клочко
Начальник управління економіки А.М. Кондратюк
Таблиця 5
Основні показники ринку праці міста
Секретар міської ради Начальник управління економіки
С.М.Клочко А.М.Кондратюк
Таблиця 8
ІНВЕСТИЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ У 2017 РОЦІ
Секретар міської ради С.М.Клочко
Начальник управління економіки А.М.Кондратюк
Таблиця 9
Реєстр
основних соціально-економічних показників
по м. Обухову у 2017 році
Секретар міської ради С.М.Клочко
Начальник управління економіки А.М.Кондратюк
Таблиця 10
Перелік
міських цільових програм міста Обухова,
які передбачається реалізувати у 2018 році
Секретар міської ради С.М.Клочко
Начальник управління економіки А.М.Кондратюк
Таблиця 11
Перелік
об'єктів та заходів, які передбачається фінансувати у 2018 році
Секретар міської ради С.М.Клочко
Начальник управління економіки А.М.Кондратюк
ОБУХІВСЬКА МІСЬКА РАДА
КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Двадцять дев’ята сесія сьомого скликання
Р І Ш Е Н Н Я
Про Програму соціально-економічного і культурного розвитку міста Обухова та сіл міської ради на 2018 рік
Розглянувши та обговоривши проект Програми соціально - економічного і культурного розвитку міста Обухова та сіл міської ради на 2018 рік, схваленої та поданої на розгляд міської ради рішенням виконавчого комітету № _____ від ________.12.2017 року, керуючись пунктом 22 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та враховуючи пропозиції депутатів міської ради, постійних комісій міської ради, висновки і рекомендації комісій з питань: планування, бюджету та фінансів; соціально-економічного розвитку, благоустрою, комунального господарства та управління комунальною власністю громади; соціального захисту населення, освіти, культури, охорони здоров’я, сім’ї, молоді, спорту та з питань зв’язків з політичними партіями, громадськими організаціями і об’єднаннями громадян
ОБУХІВСЬКА МІСЬКА РАДА ВИРІШИЛА:
2.2. За підсумками півріччя інформувати міську раду про хід виконання Програми соціально-економічного і культурного розвитку міста Обухова та сіл міської ради на 2018 рік.
3. У разі прийняття нормативних актів, що призведуть до зміни показників Програми соціально - економічного і культурного розвитку міста Обухова та сіл міської ради на 2018 рік, доручити виконавчому комітету міської ради за погодженням постійних комісій міської ради з питань: планування, бюджету та фінансів; соціально-економічного розвитку, благоустрою, комунального господарства та управління комунальною власністю громади; соціального захисту населення, освіти, культури, охорони здоров’я, сім’ї, молоді, спорту та з питань зв’язків з політичними партіями, громадськими організаціями і об’єднаннями громадян внести зміни та доповнення до зазначеної Програми, проводити необхідні уточнення показників.
6. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійні комісії з питань: планування, бюджету та фінансів (голова комісії Підтілок М.П.); соціально - економічного розвитку, благоустрою, комунального господарства та управління комунальною власністю громади (голова комісії Геращенко В.М.), соціального захисту населення, освіти, культури, охорони здоров’я, сім’ї, молоді, спорту та з питань зв’язків з політичними партіями, громадськими організаціями і об’єднаннями громадян (голова комісії Паєнко О.В.) та управління і відділи виконавчого комітету міської ради.
Міський голова О.М.Левченко
м. Обухів
№ - 29 - УІІ
від 22. 12.2017 року
вик. Кондратюк А.М.
Проект
ПРОГРАМА
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО І КУЛЬТУРНОГО РОЗВИТКУ м. ОБУХОВА ТА СІЛ МІСЬКОЇ РАДИ
НА 2018 РІК
2018
ЗМІСТ
ПАСПОРТ
(загальна характеристика проекту)
Програми соціально-економічного та культурного розвитку
міста Обухова та сіл міської ради на 2018 рік
Програма соціально-економічного і культурного розвитку міста Обухова та сіл міської ради на 2018 рік (далі – Програма) підготовлена на основі аналізу розвитку міста за попередній період, визначає цілі, пріоритетні напрями соціально-економічного розвитку на 2018 рік та середньострокову перспективу, а також заходи щодо реалізації державної політики, спрямованої на підвищення якості життя та добробуту громадян.
Програма підготовлена згідно з основними завданнями Стратегії розвитку Київської області на період до 2020 року, схваленої розпорядженням голови Київської обласної державної адміністрації від 06.11.2014 №370, затвердженої рішенням Київської обласної ради 04.12.2014 року, Стратегічного плану економічного розвитку міста Обухова на період до 2020 року та відповідно до цілей і пріоритетів розвитку економіки, визначених проектом Державної програми економічного і соціального розвитку України на 2018 рік.
Програма розроблена на основі вимог Конституції України з урахуванням положень:
- від 29.06.2011 № 702 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2003 року № 621»;
- від 12.09.2011 № 1130 «Про затвердження Державної програми розвитку внутрішнього виробництва».
Основні прогнозні показники соціально-економічного розвитку міста та сіл міської ради сформовано за розрахунками управлінь, відділів виконавчого комітету міської ради та здійснено з врахуванням прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України на 2018 рік.
Складовою частиною Програми є заходи щодо підвищення інвестиційної привабливості міста та реалізації у 2018 році окремих пріоритетних напрямів Стратегії розвитку Київської області та міста Обухова на період до 2020 року.
Реалізацію намічених в Програмі заходів та досягнення запланованих показників передбачається здійснювати через економічні важелі державного регулювання та шляхом виконання регіональних цільових програм.
Фінансування програми здійснюватиметься з урахуванням реальних можливостей міського та обласного бюджетів.
Організацію виконання Програми здійснює виконавчий комітет Обухівської міської ради, її структурні підрозділи спільно з територіальними органами центральних органів виконавчої влади.
У процесі виконання Програма може уточнюватися. Зміни і доповнення до Програми затверджуються Обухівською міською радою.
Звітування про виконання Програми здійснюватиметься за підсумками півріччя.
І. Аналіз економічного і соціального розвитку міста у 2017 році
Потенціал усіх сфер економіки міста був спрямований на досягнення зростання макроекономічних показників, утримання рівнів інвестиційної активності, подальшого підвищення рівня життя населення, його соціального захисту та й, загалом, на реалізацію завдань, визначених у контексті заходів і завдань виконання Стратегічного плану економічного розвитку міста Обухова на період до 2020 року.
Протягом 2017 року (станом на 01.10.2017 року) досягнуто таких позитивних результатів:
- реалізовано промислової продукції у відпускних цінах підприємств на суму 5422,4 млн. грн. (9 міс.) (у 2016 році – 4227,0 млн. грн. (за 9 міс.);
- до загального фонду міського бюджету з урахуванням трансфертів надійшло коштів в сумі 322 252,01 тис. грн. (станом на 01.11.2017 року);
- середньомісячна номінальна заробітна плата одного штатного працівника становила 6200,0 грн. і збільшилася у порівнянні з 2016 роком на 18,8 відсотка;
- середній розмір трудових пенсій зріс на 274,81 грн. та склав 2079,63 гривень.
За 2017 рік підприємствами та організаціями міста за рахунок усіх джерел фінансування освоєно 311,65 млн. грн. (за 9 міс.) капітальних інвестицій, що у порівнянних цінах на 11,2% більше показника за 2016 рік.
Оборот роздрібної торгівлі (до якого включено роздрібний товарооборот підприємств роздрібної торгівлі та розрахункові дані щодо обсягів продажу товарів на ринках і фізичними особами-підприємцями) склав 397,67 млн. грн., що на 13,2% більше, ніж у 2016 році.
За сприяння центру зайнятості на вакантні та новостворені робочі місця працевлаштовані 884 особи із числа незайнятих та безробітних громадян, що на 25,4% більше, ніж за 2016 рік. Рівень працевлаштування безробітних склав 47,0% (у 2016 році – 35,3 відсотки).
Загальний обсяг експорту зовнішньої торгівлі товарами за 2017 рік збільшився на 23,2% (у порівнянні з 2016 роком) і становив 38,27 млн. дол. США (за 9 міс). Обсяг імпорту збільшився на 18,7% та склав 50,97 млн. доларів США.
Від’ємне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило 12,70 млн. дол. США. Коефіцієнт покриття експортом імпорту склав 0,75 (в 2016 році – 0,72).
Обсяги прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу), внесених в економіку міста з початку інвестування, склали 83,5 млн. дол. США (за 9 міс.), що на 1,2% більше, ніж за 9 місяців 2016 року.
Підсумки соціально-економічного розвитку міста Обухова за 2017 рік свідчать про необхідність продовження активної роботи у напрямку стабілізації соціально-економічної ситуації, а досягнуті позитивні результати дають можливість у 2018 році прогнозувати продовження позитивної динаміки розвитку провідних галузей виробничої та соціальної сфери, що сприятиме підвищенню добробуту мешканців регіону.
Основним завданням Програми є поліпшення якості життя населення Обухівської громади за рахунок забезпечення достатнього рівня стабільності її соціально-економічного розвитку шляхом відновлення темпів економічного зростання основних галузей економіки, впровадження реальних механізмів підтримки малого та середнього підприємництва, створення сприятливого інвестиційного клімату та забезпечення необхідних умов для розвитку основних галузей соціальної сфери.
Досягнення зазначеної мети, планується здійснити шляхом реалізації наступних пріоритетних напрямів:
Обухівській міській раді адміністративно підпорядковані три населених пункти: місто Обухів та села: Ленди і Таценки.
Станом на 01.10.2017 року на території міської ради проживало 33825 осіб, із них міське населення складає 33344 осіб, населення сільської місцевості – 481 осіб. В порівнянні з аналогічним періодом 2016 року населення збільшилось за рахунок новонароджених на 78 осіб. Загальний коефіцієнт народжуваності (на 1000 осіб) склав 7,2 %, у цьому ж періоді 2016 року - 9,5%.
Разом з тим, за рахунок природного скорочення відбулося і зменшення населення Обухівської громади на 1 особу ніж у відповідному періоді минулого року.
Загальний коефіцієнт смертності (на 1000 осіб) склав 8,7 %, у цьому ж періоді 2016 року – 8,6 %.
Коефіцієнт природного приросту склав 1,48%; в цьому періоді 2016 року складав 0,86 %.
Одним із важливих чинників, які зумовлюють зміну чисельності населення міста, є міграція населення. За рахунок міграційного процесу за звітний період прибуло в місто 711 громадян, вибуло 533 громадянин.
Коефіцієнт міграційного приросту населення (на 1000 жителів) склав 5,26 %; в звітному періоді 2016 року – 10,7 %.
Також, на території Обухівської міської ради, за статистичними даними, станом на 01.10.2017 року проживає 7127 дітей до 18 років, з них 732 – проживають у багатодітних сім’ях, 70 – у малозабезпечених, 69 – діти, які опинилися у складних життєвих обставинах, 155 – дітей-інвалідів, на первинному обліку служби у справах дітей та сім’ї перебуває 49 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Протягом 9 місяців 2017 року 160 багатодітним та малозабезпеченим сім’ям надано матеріальну допомогу; для 22 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які є учнями загальноосвітніх закладів міста, надано матеріальну допомогу на придбання шкільного одягу, взуття, шкільного приладдя; надавалася матеріальна допомога сім’ям військовослужбовців, які загинули під час проведення антитерористичної операції на сході країни (для 7 дітей) та сім’ям, рідні яких загинули під час лютневих подій 2014 року на Майдані Незалежності (для 9 дітей), на придбання одягу, взуття продуктових наборів до Великодня; 137 сім’ям надано гуманітарну та адресну допомогу (речі, іграшки, продукти харчування, шкільне приладдя, памперси та інше.)
Оздоровленням та відпочинком станом на 01.10.2017 року охоплено 3054 дітей шкільного віку, що становить 87,0 % від загальної кількості дітей шкільного віку.
У 2018 році прогнозується: зростання середньорічної чисельності наявного населення міста за рахунок новонароджених на 60 осіб (0,2%) і складе 33910 осіб;

- коефіцієнт міграційного приросту населення очікується на рівні 2017 року;
- підвищення якості оздоровлення дітей та забезпечення оздоровлення дітей на рівні 2017 року (до 90,0%);

- збільшення на 3,0% кількості дитячого населення у порівнянні з 2017 роком;

Основні проблемні питання:
Головні цілі на 2018 рік
Сприяння сталому демографічному розвитку шляхом формування умов для зміцнення репродуктивного здоров’я людей та пропаганди здорового способу життя, забезпечення функціонування системи первинної медицини на території міста, сприяння поліпшенню інфраструктури для фізкультури та спорту, поліпшення соціально-побутового обслуговування соціально незахищених мешканців міста.
Подолання дитячої бездоглядності та безпритульності, підтримка сімей з дітьми шляхом забезпечення якості і доступності надання їм соціальних послуг, створення належних умов для реалізації права кожної дитини на виховання в сім'ї або в оточенні максимально наближеному до сімейного.
Основні завдання та заходи на 2018 рік
3.1.2. Зайнятість населення та ринок праці
За оперативними даними за отриманням соціальних послуг впродовж 9 місяців 2017 року до Обухівського міськрайонного центру зайнятості звернулись 1248 осіб, що на 106 осіб більше ніж за аналогічний період 2016 року. Всього перебувало на обліку у звітному періоді 1883 шукачів роботи проти 1996 осіб у цьому ж періоді 2016 року.
Впродовж звітного періоду центром зайнятості працевлаштовані 884 особи з числа незайнятих та безробітних громадян, з них молоді до 35 років – 417 осіб, жінок – 416 осіб. Рівень працевлаштування безробітних становив 46,9 %, в аналогічному періоді 2016 року – 35 відсотків.
Завдяки злагодженій роботі між всіма органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, профспілками і роботодавцями м. Обухова за 9 місяців 2017 року у м. Обухові створено 99 нових робочих місць, із них в комунальній сфері – 23; промисловості – 51 та 25 за рахунок розвитку малого підприємництва.
Навантаження незайнятого населення, яке звернулося за сприянням у працевлаштуванні до державної служби зайнятості, на 1 вільну вакансію в цілому по місту становило 1 особу (на 01.10.2016 року – 2 особи).
Постійно проводяться семінари та співбесіди з роботодавцями на яких вивчається потреба роботодавців у професійних кадрах, надається консультативно – методична допомога щодо можливості здійснювати підвищення кваліфікації безпосередньо на виробництві підприємства.
За січень – грудень 2018 року прогнозується та очікується:
- звернення до центру зайнятості безробітних громадян складе 1700 осіб;

- рівень працевлаштування – 45%;

- рівень зареєстрованого безробіття населення працездатного віку (15-70 років) за даними Міжнародної організації праці (методологія обрахування МОП2) складе до 1,1 % (в 2017 році він склав – 1,5%).

Основні проблемні питання:
Головна ціль на 2018 рік
Забезпечення повної, продуктивної зайнятості населення міста, надання якісних соціальних послуг населенню та роботодавцям шляхом ефективного регулювання регіонального ринку праці за допомогою економічного, організаційного та правового механізмів.
Основні завдання та заходи на 2018 рік
За оперативними даними середньомісячна заробітна плата працівників по місту станом на 01.10.2017 року становила 6200,0 грн., що на 978,96 грн. або на 18,8 % більше відповідного періоду минулого року.
Розмір нарахувань у 1,9 рази перевищив законодавчо встановлені державні соціальні стандарти (мінімальну заробітну плату).
Зберігалася значна диференціація розмірів заробітної плати за видами економічної діяльності. Найвищу заробітну плату в економіці отримували працівники промисловості, де заробітна плата в 1,32 рази перевищила середній показник по місту.
В розрізі галузей за оперативними даними середньомісячна заробітна плата становила: промисловість – 8237,3 грн.; комунальні підприємства – 4641,5 грн.; сільське господарство – 5179,6 грн.; бюджетна сфера – 5414,0 гривень.
Станом на 01.10.2017 року заборгованість з виплати заробітної плати на економічно-активних підприємствах міста відсутня.
У 2018 році очікується збільшення середньомісячної номінальної заробітної плати на 4,8% та становитиме 6500,0 гривень.

Наявні доходи населення міста збільшаться більш як на 1,8% і складуть більше 1119,8 млн. грн.
Доходи у розрахунку на одну особу становитимуть більше 33,1 тис. гривень.
Основні проблемні питання:
Головна ціль на 2018 рік
Запобігання зниженню рівня життя населення і наступне його підвищення в міру стабілізації економіки за рахунок забезпечення зростання його доходів, детінізації виплати заробітної плати, підвищення заробітної плати, що призведе до зростання купівельної спроможності мешканців міста.
Основні завдання та заходи на 2018 рік
Станом на 01.10.2017 року на обліку в Обухівському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України Київської області у місті Обухові та селах міської ради перебуває 9110 пенсіонерів.
Середній розмір пенсії станом на 01.10.2017 року збільшився на 15,2 % проти цього ж періоду 2016 року (1804,82 грн.) і склав 2079,63 гривень. Прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність з 01.10.2017 року установлений в сумі 1312,0 гривень.
Більше 88,9 % від загальної кількості одержувачів пенсій (8100 осіб) мають суми пенсійних виплат, які перевищують прожитковий мінімум.
Обсяги пенсійних виплат по всіх контингентах одержувачів пенсій станом на 01.10.2017 року склали 155992,0 тис. гривень.
Заборгованості по виплаті пенсій немає.
За прогнозними даними у 2018 році загальна чисельність пенсіонерів в місті становитиме 10,0 тис. осіб;

- потреба в коштах на виплату пенсій складатиме більше 300000,0 тис. гривень;
- середній розмір пенсій прогнозується в розмірі 2800,0 гривень.
Основні проблемні питання:
- відшкодування заборгованості по сплаті пільгових пенсій по підприємству ВАТ «Стиролбіотех» - 7246,76 тис. грн. (безнадійний борг, не ведуть діяльності);
- виявлення «тіньових» коштів для виплати заробітної плати;
- легалізація зарплати, недопущення сплати заробітної плати менше мінімального розміру.
Головна ціль на 2018 рік
Забезпечення своєчасної та в повному обсязі виплати призначених пенсій, забезпечення подальшої диференціації розмірів пенсій в залежності від наявного страхового стажу та отримуваної заробітної плати, шляхом проведення перерахунків, забезпечення обслуговування громадян незалежно від місця реєстрації.
Основні завдання та заходи на 2018 рік
Станом на 01.10.2017 року в управлінні соціального захисту населення перебувало на обліку 3919 одержувачів всіх видів соціальної допомоги.
Надомне обслуговування мали 136 громадян похилого віку та інваліди; 148 одиноким матерям здійснювалася виплата державної допомоги; 1616 осіб отримували одноразову допомогу при народженні дитини, 335 внутрішньо переміщеним особам.
За 9 місяців 2017 року 5583 сімей отримало субсидії на житлово-комунальні послуги, 164 особи були забезпечені протезно-ортопедичними виробами, 9 осіб забезпечено технічними засобами реабілітації, 280 осіб отримали продуктові набори.
Впродовж 9 місяців 2017 року ветеранам війни та інвалідам видано 35 санаторно - курортних путівок.
З метою підвищення ефективності системи надання соціальної підтримки пенсіонерам проводились заходи щодо подальшого ведення «соціальної картки», яка надає пенсіонерам міста право на отримання пільгових знижок в рамках міської комплексної програми «Турбота».
У 2018 році прогнозується надання державної соціальної допомоги понад 2,9 тис. осіб на загальну суму майже 41,9 млн. грн., житлових субсидій – 5,5 тис. сімей на суму 74,4 млн. грн. та пільг – 7,9 тис. осіб на суму понад 19,0 млн. гривень.


Основні проблемні питання
Значне підвищення цін і тарифів на житлово – комунальні послуги й прийняття порядку щодо визначення права на пільги при оплаті за житлово – комунальні послуги з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї, що збільшило в 9 разів кількість звернень громадян щодо вирішення питань забезпечення громадян соціальним захистом.
Головні цілі на 2018 рік
Забезпечення реальної підтримки найуразливіших верств населення, створення умов для реабілітації громадян з особливими потребами, удосконалення системи соціальних послуг, підвищення їх якості та ефективності, модернізація мережі установ соціального захисту населення.
Створення фінансових, організаційно – правових та технічних механізмів для забезпечення комфортного соціального клімату та досягнення позитивних зрушень щодо рівня та якості життя незахищених верств населення на основі ефективного використання бюджетів усіх рівнів.
Основні завдання та заходи на 2018 рік
У 2017 році на підприємствах, установах та організаціях міста зареєстровано 17 нещасних випадків (у 2016 році – 15 випадків), з них – 4 зі смертельним наслідком (2 випадки - природної смерті на виробництві, 2 смертельні нещасні випадки - в стадії розслідування). У 2016 році смертельних нещасних випадків не було.
Страховими визнано 12 нещасних випадків (у 2016 році – 14), за якими складено 12 актів за формою Н-1 про зв'язок нещасних випадків з виробництвом. У порівнянні з 2016 роком кількість страхових випадків зменшилася на 2 випадки.
Від нещасних випадків найбільше травмовано працівників у таких галузях виробництва, як целюлозо-паперовій – 6 постраждалих осіб (у 2016 році – 2 постраждалі особи); харчовій промисловості – 2 особи (у 2016 – 1 особа).
У 2018 році очікується зниження рівня загального виробничого травматизму, у тому числі із смертельними наслідками, на 5% у порівнянні з 2017 роком; мінімізація ризиків виробничого травматизму, професійних захворювань та аварій на виробництві та скорочення матеріальних втрат від негативних наслідків травм та на виробництві та професійних захворювань.
Головна ціль на 2018 рік
Комплексне розв’язання проблем у сфері охорони праці шляхом формування безпечного та здорового виробничого середовища на підприємствах в установах та організаціях усіх форм власності, мінімізація ризиків виробничого травматизму, професійних захворювань та вирішення завдань правового, організаційного, матеріально-технічного і аналітичного забезпечення охорони праці, посилення контролю за діяльністю суб’єктів господарювання щодо створення безпечних умов праці.
Основні завдання та заходи на 2018 рік
Розв’язання житлової проблеми є одним із головних пріоритетів державної політики, орієнтованої на забезпечення якісним та доступним житлом населення країни.
Впродовж 9 місяців 2017 року введено в експлуатацію 67 об’єктів нерухомого майна (будівель), загальною площею 10528,5 кв. метрів, з них: індивідуальні житлові будинки – 49 об’єктів, садового типу – 6, нежитлові будинки – 10, багатоквартирні житлові будинки – 2 об’єкта.
В звітному періоді побудовано плаваючий аераційний фонтан «Нижнього ставу» по вул. Київській, 113-а та виготовлено проектно - кошторисну документацію «Реконструкція «Площі матері» по вул. Київській» міста Обухова.
За очікуваними даними до кінця 2017 року буде введено в експлуатацію 56 індивідуальних житлових будинків загальною площею більше 8650,0 кв. метрів.
За рахунок усіх джерел фінансування загальна площа введених в експлуатацію житлових об’єктів в 2018 році становитиме 18700,0 квадратних метрів.

Основні проблемні питання:
Головна ціль на 2018 рік
Реалізація державної політики у галузі будівництва та архітектури, удосконалення містобудівної діяльності, покращення житлових умов населення, в тому числі за рахунок будівництва соціального та доступного житла, створення необхідних умов щодо житлової забудови.
Забезпечення житлом соціально-незахищених верств населення, у тому числі пільгових категорій громадян.
Основні завдання та заходи на 2018 рік
Забезпечення розроблення містобудівної документації на території міста Обухова, сіл Таценки та Ленди є одним з головних напрямів роботи для системної реалізації сталого розвитку територій Обухівської міської ради, динамічного збалансованого соціально-економічного розвитку, гармонійного узгодження інтересів та ефективної взаємодії влади, бізнесу і громадськості, залучення інвестицій в місто.
Протягом 2017 року здійснювались заходи відповідно до Комплексної програми розроблення містобудівної і землевпорядної документації міста Обухова та сіл Ленди, Таценки на 2016 - 2019 роки щодо актуалізації картографічних матеріалів в цифровій формі в державній системі координат УСК 2000 на паперових і електронних носіях з урахуванням даних державного земельного кадастру, для подальшого створення необхідних геопросторових даних та інформаційної ресурсної системи містобудівного кадастру. Дані роботи виконані в повному обсязі по місту та селам Ленди, Таценки. Всі ці заходи спрямовані на аналіз реалізації існуючої містобудівної документації, оцінки та прогнозу стану і змін об’єктів містобудування, які проводяться на забезпечення сталого розвитку територій з урахуванням державних і громадських інтересів, що являється проведенням містобудівного моніторингу. У складі Генерального плану міста Обухів, згідно даної програми, в 2017 році планувалося розроблення плану зонування міста Обухів. Але враховуючи Проект Закону, який перебував в Комітеті з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Верховної Ради України «Про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо заміни форми документації, в якому передбачалося скасування плану зонування, як виду містобудівної документації – розроблення плану зонування міста Обухова тимчасово було призупинено. Даний законопроект не отримав відповідної підтримки і був направлений на доопрацювання. Системна робота по плану зонування міста Обухова відновлена. На даний час триває збір вихідних даних на проектування плану зонування та формування тендерної документації щодо виготовлення даної містобудівної документації.
Відповідно до статті 19 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», рішення Обухівської міської ради №477/3/21-VІІ від 30.03.2017 року та з метою визначення планувальної організації, функціонального призначення просторової композиції, параметрів житлової забудови, ландшафтної організації території на земельних ділянках, належного оформлення права власності на земельні ділянки протягом 2017 року було розроблено 29 детальних планів території, які розташовані в межах м. Обухова сіл: Таценки та Ленди.
З початку року було надано 62 рішень Обухівської міської ради щодо надання дозволів на розробку детальних планів території та 16 рішень про затвердження детальних планів.
Відповідно до Порядку проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні, затвердженого постановою КМУ від 25.05.2011 року №555, 2 детальних плани були направлені на доопрацювання.
Рішенням членів містобудівної ради 2 детальних плани були відхилені та повернуті розробникам для усунення виявлених недоліків.
Основні проблемні питання:
- відсутність затвердженого плану зонування міста Обухова;
- відсутність регуляторних актів на державному рівні щодо формування інформаційних ресурсів містобудівного кадастру.
Головні цілі на 2018 рік
Затвердження плану зонування міста Обухова Київської області, оновлення генеральних планів сіл Ленди та Таценки.
Забезпечення оновленою містобудівною документацією 100% територій населених пунктів Обухівської міської ради; створення геоінформаційної системи ведення містобудівного кадастру та містобудівного моніторингу міста Обухова, сіл Ленди та Таценки.
Основні завдання та заходи на 2018 рік:
- аналіз існуючого стану генеральних планів сіл Ленди та Таценки, визначення відповідності генеральних планів існуючого стану та актуальність пропозицій генерального плану;
- укладання договору на розроблення генерального плану з проектною організацією, яка має архітекторів з відповідним кваліфікаційним сертифікатом та ліцензією на розроблення містобудівної документації;
- залучення депутатів Обухівської міської ради у складанні завдання на проектування генерального плану села, яке розробляє проектна організація;
- письмове звернення до обласної державної адміністрації щодо визначення та надання державних інтересів для їх урахування під час розроблення генеральних планів сіл Обухівської міської ради;
- підготовка та надання розробнику генеральних планів “вихідні дані”;
- контролювання розроблення генеральних планів;
- збір пропозицій для врахування громадських інтересів у генеральних планах сіл Таценки та Ленди;
- узгодження проектів генеральних планів сіл з органами місцевого самоврядування, що представляють інтереси суміжних територіальних громад в разі збільшення площі сіл за рахунок інших територій;
- передача розроблених генеральних планів у 4-х примірниках в Департамент містобудування і архітектури Київської обласної адміністрації для розгляду на архітектурно-містобудівній раді;
- проведення громадського слухання щодо генеральних планів сіл;
- затвердження генерального плану сіл Таценки та Ленди на сесії Обухівської міської ради протягом 3-х місяців з дня його подання;
- оприлюднення генеральних планів у місячний строк шляхом його розміщення на офіційному веб-сайті Обухівської міської ради та у місцевих періодичних друкованих засобах масової інформації, а також у загальнодоступному місці у приміщенні такого органу;
- внесення пропозицій щодо встановлення і зміни меж сіл Ленди та Таценки відповідно до Закону;
- укладання договору на розроблення плану зонування міста Обухів з проектною організацією, яка має архітекторів з відповідним кваліфікаційним сертифікатом та ліцензією на розроблення містобудівної документації;
- в двох місячний термін розробити та зібрати пропозиції для врахування громадських інтересів;
В 2018 році очікується забезпечення міста Обухова та сіл Ленди, Таценки містобудівною документацією місцевого рівня для ефективного і раціонального планування територій, розвитку інженерної та соціальної інфраструктури;
- визначення, вилучення (викуп) і надання земельних ділянок для містобудівних потреб на основі містобудівної документації в межах, визначених законом;
- визначення і раціональне розташування територій житлової та громадської забудови, промислових, рекреаційних, природоохоронних, оздоровчих, історико-культурних та інших територій та об’єктів;
- визначення територій, що мають особливу екологічну, наукову, естетичну, охорона довкілля та раціональне використання природних ресурсів;
- затвердження плану зонування міста Обухів на сесії Обухівської міської ради протягом 3-х місяців з дня його подання.
Відповідно до Щорічного Послання Президента України до Верховної Ради України «Про внутрішнє і зовнішнє становище України в 2017 році», Указу Президента України від 07.12.2016 №545/2016 «Про першочергові заходи розвитку місцевого самоврядування в Україні на 2017 рік», розпоряджень Кабінету Міністрів України від 22.09.2016 № 688-р «Деякі питання реалізації Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні» і від 03.04.2017 №275-р «Про затвердження середньострокового плану пріоритетних дій Уряду до 2020 року та плану пріоритетних дій Уряду на 2017 рік» реформа децентралізації визначена як один з ключових пріоритетів у формуванні системи ефективного врядування в державі.
У місті Обухові триває активна робота щодо впровадження реформи децентралізації, яка розпочалася у 2016 році, зокрема щодо формування спроможних територіальних громад, як одного із головних напрямів цієї реформи.
Згідно з перспективним планом об’єднання територіальних громад місто Обухів є центром Обухівської територіальної громади.
На сесії міської ради було прийнято відповідне рішення і направлені листи пропозиції щодо ініціювання об’єднання територіальних громад, та подані на розгляд сільським, селищним головам суміжних територіальних громад.
З метою виконання перспективного плану формування територій громад Київської області щодо створення Обухівської об’єднаної громади утворено робочу групу, до складу якої увійшли представники органу місцевого самоврядування.
Основні проблемні питання:
Головні цілі на 2018 рік
Продовження реалізації Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні та підтримка створення об’єднаних територіальних громад.
Проведення навчань та надання методичної допомоги посадовим особам місцевого самоврядування з питань децентралізації.
Основні завдання та заходи на 2018 рік
З метою підтримання у належному стані житлового фонду комунальної власності територіальної громади міста Обухова, об’єктів соціально-культурного призначення впродовж звітного періоду 2017 року за кошти міського бюджету було проведено капітальні ремонти: покрівлі житлових будинків по вул. Каштановій, 13 (під’їзд 1), 34; місць загального користування (заміна дверей) житлового будинку по вул. Миру, 1 та капітальний ремонт нежитлових приміщень комунальної власності по вул. Київській, 148. Також, проведено ремонт ліфта по вул. Каштанова, 28.
На стадії завершення знаходяться капітальні ремонти: житлового будинку (сходові клітини) по вул. Київській, 1; вхідних груп та приміщень житлового будинку по вул. Миру, 13; місць загального користування житлового будинку № 20 (2, 3 під’їзд) мікрорайону Яблуневий; покрівлі житлового будинку по вул. Каштановій, 7-в, 26, 30 (6 під’їзд); насосного обладнання гарячого водопостачання КТЕП №7 по вул. Каштанова, 7 та капітальний ремонт міжпанельних швів житлового будинку по вул. Миру, 11 (7 під’їзд). Також, завершуються роботи по реконструкції внутрішньої системи тепло-, водопостачання житлових будинків по вул. Київській, 121, вул. Миру, 1, 2.
За кошти міського бюджету виконано експертно-діагностичне обстеження 52 ліфтів, придбано та проведено заміну 65-ти електролічильників в житлових будинках.
Наразі розробляється схема водопостачання, водовідведення та гідравлічного розрахунку мереж міста Обухова.
ТОВ «Міський житловий центр» за рахунок послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій проведено поточні ремонти житлового фонду комунальної власності Обухівської територіальної громади.
У результаті виконання завдань та заходів передбачених Програмою на 2018 рік у сфері житлово-комунального господарства міста Обухова очікується покращення надання якості послуг тепло- водопостачання та водовідведення.
Основні проблемні питання:
Головна ціль на 2018 рік
Реформування житлово-комунального господарства міста та забезпечення фінансово-економічної стабільності його функціонування, підвищення рівня обслуговування споживачів, покращення якості надання житлово-комунальних послуг, забезпечення розміру тарифів на житлово-комунальні послуги на рівні економічно обґрунтованих витрат на їх виконання, поліпшення благоустрою та санітарного стану міста.
Основні завдання та заходи на 2018рік
У 2017 році продовжувалася робота щодо забезпечення потреб споживачів міста енергоресурсами та їх ефективним використанням.
З цією метою у звітному періоді проводилися ремонти теплових квартальних трубопроводів та запірної арматури по вул. Київській, 121 та вул. Миру, 1, 2.
Також, за рахунок коштів міського бюджету на вулицях Шевченка та Лугова розпочата реконструкція мереж зовнішнього освітлення, також замінено старі світильники на енергозберігаючі в кількості 72 шт.
ТОВ «Аерок» з метою зменшення споживання електроенергії протягом звітного періоду проводилось: заміна світильників з ртутними лампами на енергозберігаючі світлодіодні; проведено встановлення автоматичного керування зовнішнім освітленням шляхом використання сутінкових реле.
ПАТ «Київський картонно – паперовий комбінат» протягом звітного періоду запустив в роботу новий башмачний прес фірми Mitsubishi Heavy Industries на КРМ-2, який допоможе скоротити витрати пару на 25%, тим самим знизити енерговитрати на виробництво тарного картону.
В 2018 році за прогнозними показниками очікується зменшення споживання енергоносіїв та втрат теплової енергії шляхом:
- реконструкції або заміни теплових мереж із застосуванням попередньо ізольованих труб та нових типів запірної арматури з високими показниками експлуатаційної надійності;
- впровадження нових методів антикорозійного захисту та ефективного теплоізоляційного покриття теплових мереж, застосування автоматики та регулюючого обладнання;
- впровадження диспетчеризації вуличного освітлення;
- реконструкції внутрішньої системи тепло, водопостачання шляхом встановлення індивідуально теплових пунктів в багатоквартирних будинках;
- проведення капітальних ремонтів фасадів багатоквартирних будинків з утепленням.
Обрання компанією GIZ, за дорученням Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини, міста Обухова в якості партнера в проекті «Енергоефективність у громадах ІІ» дозволить отримувати технічні та фінансові консультації з енергозбереження та енергоефективності.
Заміна ТОВ «Аерок» світильників з ртутними лампами на енергозберігаючі світлодіодні, встановлення автоматичного керування зовнішнім освітленням шляхом використання сутінкових реле у 2018 році призведе до зменшення споживання електроенергії підприємством.
Основні проблемні питання:
Головна ціль на 2018 рік
Реформування житлово-комунального господарства міста та забезпечення фінансово-економічної стабільності його функціонування, підвищення рівня обслуговування споживачів, покращення якості надання житлово-комунальних послуг, забезпечення розміру тарифів на житлово-комунальні послуги на рівні економічно обґрунтованих витрат на їх виконання, поліпшення благоустрою та санітарного стану міста.
Основні завдання та заходи на 2018рік
У місті Обухів працює 7 дошкільних навчальних закладів, кількість дітей складає – 2011, груп - 66. Всі садочки комбінованого типу, в яких функціонують 12 логопедичних груп для дітей з вадами мовлення та 1 група для дітей з вадами опорно-рухового апарату. Охоплено дошкільною освітою 99%, дітей 5-річного віку - 100%. Середній показник виконання норм харчування складає 80%. Вартість харчування – 25 гривень. Відповідно до законодавства дітям дошкільного віку забезпечено право на безкоштовне харчування (діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти із малозабезпечених сімей, діти, батьки яких були учасниками АТО в Донецькій та Луганській областях, і загинули) та зменшення вартості харчування на 50% дітям із багатодітної родини, дітям батьки, яких мають статус учасників бойових дій. Всього дітей вищеназваних категорій, які виховуються в ДНЗ – 168 чоловік.
В місті функціонує 6 навчальних закладів. Загальна кількість учнів в навчальних закладах станом на 01.10.2017 року складає 4776 чоловік, що на 234 учнів більше цього періоду минулого року (4542 учнів). Середня наповненість - 27%. Крім того, 26 учнів навчаються у вечірній школі.
У місті організоване 100% підвезення школярів до навчальних закладів.
Безкоштовним гарячим харчуванням охоплено 2123 учнів 1-4 класів, що складає 100%, в т. ч. дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування – 14 учнів (100%), дітей з малозабезпечених сімей – 25 (100%), дітей з особливими освітніми потребами – 27 (100%). Всього охоплено учнів усіма видами харчування – 4512, з них: гарячим харчуванням – 3739. Середній показник виконання норм харчування у ЗНЗ становить 70%.
З метою поліпшення матеріального стану закладів освіти проведено капітальний ремонт туалетних приміщень навчально-виховних комплексів ЗОШ № 1, 3, 5 та НВК «Гімназія - ЗОШ І ступеня ім. В.О. Мельника»; капітальний ремонт відкосів з заміною вікон групи «Подоляночка» та дверей технічних приміщень ДНЗ «Зірочка»; заміна вікон ЗОШ № 2; капітальний ремонт приміщень басейну та системи вентиляції ДНЗ «Зірочка», приміщень навчально-виховного комплексу ЗОШ № 3.
Закуплено для навчальних закладів: комплекти учнівських меблів; для дошкільних закладів – необхідний робочий інвентар.
У ЦТДЮМ «Романтик» навчалося 923 дитини віком від 5 до 18 років (773 на бюджетній основі, 150 за кошти батьків). Середня наповнюваність груп становила 15-25 вихованців. Всього протягом навчального року у закладі працював 31 гурток, у них – 45 груп (за рахунок бюджету 39 груп). З 01.10.2017 року додатково відкрито 2 ставки керівників гуртка, що збільшило відсоток охоплення дітей позашкільною освітою.
У дитячо-юнацькій спортивній школі міста Обухова в 2016-2017 навчальному році займалось 207 вихованців.
У 2016-2017 навчальному році з учнями загальноосвітніх навчальних закладів було проведено шістнадцять спортивних змагань, один спортивний фотоконкурс, в яких взяли участь – 724 учні. Збірні команди міста виступили у восьми обласних заходах, одному – всеукраїнському.
За прогнозними та очікуваними показниками в 2018 році планується:
- 100% охоплення дітей дошкільним вихованням з 3-річного віку;
- чисельність дітей у дошкільних навчальних закладах у розрахунку на 100 місць становитиме 114 осіб;

Показник наповнюваності класів загальноосвітніх навчальних закладів складе 27%;

Основні проблемні питання:
Головна ціль на 2018 рік
Збереження та удосконалення мережі загальноосвітніх закладів відповідно до потреб територіальної громади міста, забезпечення належного рівня їх поточного утримання та функціонування, підвищення доступності якісної освіти шляхом удосконалення форм навчально-виховного процесу та системи управління закладами освіти, впровадження інноваційних освітніх технологій.
Основні завдання та заходи на 2018 рік
В центр для забезпечення якісної медичної допомоги закуплено чотири повноприводні медико-санітарні автомобілі, для надання невідкладної медичної допомоги та обслуговування лікарями викликів на дому.
Протягом звітного періоду на території міста Обухова розпочато безкоштовний відпуск лікарських засобів згідно з програмою «Доступні ліки», яка надає можливість громадянам за рецептом лікаря отримати ліки за трьома категоріями захворювань: серцево-судинні, бронхіальна астма та діабет ІІ типу.
Для надання медичних послуг міському населенню Обухівської міської ради та сіл Таценки і Ленди до районного бюджету передано медичну субвенцію з державного бюджету в сумі 14474,7 тис. гривень.
Кількість відвідувань лікарями хворих удома становить - 15423, в тому числі дітей віком до 17 років з приводу захворювань - 3421; профілактичних і патронажних відвідувань дітей (до 17 років включно) - 857.
На денному стаціонарі амбулаторно лікувалось 5895 хворих, проведено ліжко-днів 10330.
У стаціонарі на дому в АЗПСМ №1,№2,№3 м. Обухова лікувалось 2066 хворих, проведено ліжко-днів 22790.
Комунальним закладом Обухівської районної ради «Обухівська районна стоматологічна поліклініка» прийнято 40699 пацієнтів, з них дітей до 17 років - 7767 чоловік.
За 9 місяців 2017 року надано медичних послуг ліквідаторам ЧАЕС на суму 38177,30 гривень. На фінансування закладу КЗ ОРР «Обухівська районна стоматологічна поліклініка» з міського бюджету надійшла медична субвенція в сумі 965,00 тис. гривень.
Ефективна діяльність закладів охорони здоров’я дасть змогу жителям м. Обухова та сіл міської ради в 2018 році отримати:
- кваліфіковану, професійну первинну медичну допомогу;
- зменшення потреби у дороговартісному спеціалізованому лікуванні;
- забезпечення соціальним житлом медичних працівників (насамперед молодших лікарів);
- комп’ютеризація робочих місць лікарів, створення електронного реєстру пацієнтів;
- диференційоване фінансування заробітної плати медичного персоналу;
- незабезпеченість достатньої кількості амбулаторій для покращення надання первинної медичної допомоги населенню;
- недооцінка населенням значущості профілактичних заходів для збереження власного здоров’я.
Головна ціль на 2018 рік
Забезпечення населення доступною, своєчасною, якісною та ефективною первинно медико-санітарною допомогою; профілактика та раннє виявлення захворювань, зміцнення матеріально-технічної бази для забезпечення сучасного якісного медичного обслуговування.
Основні завдання та заходи на 2018 рік
Мережа закладів культури міста включає:
З метою покращення матеріальної бази галузі у звітному періоді проведено капітальний ремонт приміщень будинку культури мікрорайону Яблуневий (оновлено та облаштовано глядацьку залу), придбано комплект учбових меблів для Дитячої школи мистецтв; сучасну потужну звукоапаратуру, комплект освітлювального обладнання, диммашину для глядацької зали міського Будинку культури.
У приміщенні Міської бібліотеки мікрорайону Яблуневий створено доступ до мережі Інтернет, частково упорядковано територію клубу села Таценки.
Щодо розвитку туристичного потенціалу міста розроблено 3 проекти велосипедних маршрутів, які можна пропонувати туристам для відвідування міста. Для огляду пропонуються такі місця, як: паркова зона «Алея пам’яті героїв небесної сотні», паркова зона «Джерело», Скейтпарк, Верхнє озеро, Нижнє озеро, Обухівський районний історико - краєзнавчий музей, Музей-садиба Андрія Малишка, музей Картонно - паперового комбінату.
В 2018 році прогнозується і очікується створення комфортних умов для організації дозвілля мешканців міста та сіл міської ради;
Основні проблемні питання:
- будівництво нового приміщення для Дитячої школи мистецтв;
- забезпечення приміщенням (створення виставкової зали) з метою проведення занять, майстер-класів та виставок творчого об’єднання майстрів традиційних народних промислів «Дереворід» та майстрів сучасних технік «Hand made»;
- створення туристичного центру «Обухів запрошує», майстерні для занять народними промислами;
- відсутність у підпорядкуванні міської влади сучасного концертно- культурного центру, базового культурно-мистецького закладу.
Головна ціль на 2018 рік
Створення сприятливих умов для задоволення інтелектуальних та духовних потреб населення, розвитку культурних і творчих ініціатив з урахуванням місцевих особливостей, забезпечення умов для суспільної та культурної самореалізації талановитої особистості.
Основні завдання та заходи на 2018 рік
На сьогодні всі спортивні споруди в місті збережені і утримуються за рахунок коштів міського бюджету.
Задіяні більше 1800 мешканців міста у різних видах спорту, а саме: вільна боротьба, легка атлетика, плавання, настільний теніс, футбол, бодібілдинг, карате, рукопашний бій, шахи тощо. Перевага надана такому виду спорту, як футбол, що складає 20 відсотків.
Для популяризації розвитку фізичної культури та спорту в місті розроблена міська цільова Програма розвитку молодіжної політики, фізичної культури та спорту на 2016-2020 роки.
Впродовж звітного періоду профінансовані та проведені всі заплановані заходи.
За кошти міського бюджету проведено капітальний ремонт покрівлі спортивного комплексу по вул. Каштанова, 28. Розпочато капітальний ремонт спортивних майданчиків для гри в мініфутбол по вул. Лєрмонтова, 24, Київській, 62 та капітальний ремонт з підсиленням несучих конструкцій басейну ДЮСШ по вул. Миру, 12.
На стадії завершення знаходиться капітальний ремонт приміщень із заміною вікон адмінбудівлі комунальної організації «Обухівський міський спортивний комплекс ім. В.О. Мельника» по вулиці Київській, 142А.
У звітному періоді збудовано футбольний майданчик зі штучним покриттям по вул. Миру, 12 (ЗОШ №3) в районі ДЮСШ.
За прогнозними показниками в 2018 році за рахунок впровадження різних заходів очікується поліпшення підготовки спортивного резерву для збірних команд України та Київської області, поліпшення результатів виступів збірних команд та окремих спортсменів Київської області в офіційних всеукраїнських і міжнародних змаганнях; зменшення до 50 відсотків кількості дітей, учнівської та студентської молоді, які віднесені за станом здоров’я до спеціальної медичної групи.
Основні проблемні питання:
- будівництво міського спортивного залу;
- створення і фінансування секцій, які б надавали послуги по загально – фізичному вихованню в усіх мікрорайонах та селах Обухівської міської ради.
Головна ціль на 2018 рік
Розвиток фізичної культури та спорту в місті, активної соціальної орієнтації на здоровий спосіб життя, збереження і розвиток спортивної інфраструктури, підвищення рівня системи дитячо-юнацького спорту, створення умов для задоволення потреб мешканців міста у фізичному розвитку.
Основні завдання та заходи на 2018 рік
3.2.5. Молодіжна політика
Одним із важливих напрямків органів місцевого самоврядування є виховання молоді, де головним етапом є: виховання почуття гідності і патріотизму, здорового способу життя, самореалізації та включення у процеси державотворення у підростаючого покоління та молоді.
Для популяризації розвитку молодіжної політики в місті розроблена міська цільова Програма розвитку молодіжної політики, фізичної культури та спорту на 2016-2020 роки.
Загалом в молодіжних заходах задіяні більше ніж 2300 чоловік, а саме: День позитиву, шлях до чемпіонів, школа лідера, день молоді, відкритий кубок з КВК міста Обухів, рок фестиваль та інші.
Впродовж звітного періоду профінансовані та проведені всі заплановані заходи.
У 2018 році передбачається збільшення кількості: громадських організацій, молодіжно - громадських організацій, ініціативних об’єднань на 15%; кількості залученої молоді до організації заходів на 25% та зменшення кількості наркотично, алкозалежної молоді на 1,5%.
Основні проблемні питання:
- створення молодіжного центру європейського зразка;
- забезпечення технічним інвентарем.
Головна ціль на 2018 рік
Забезпечення зростання поінформованості молоді в соціально-економічних та юридично-правових питаннях, розвиток лідерських та підприємницьких якостей молоді, залучення активної молоді до реалізації ініціатив органів місцевого самоврядування, участь молоді міста у всеукраїнському та світовому волонтерському русі.
Основні завдання та заходи на 2018 рік
3.2.6. Національно-патріотичне виховання
З метою виконання Програми національно-патріотичного виховання в Київській області на 2017-2020 роки, затвердженої рішенням Київської обласної ради від 19.05.2017 № 316-14-VII у 2017 році, проведено ряд заходів, покликаних забезпечити систематичну роботу з реалізації державної політики у сфері національно-патріотичного виховання молоді. До участі у вказаних заходах залучено понад 50 чоловік молоді міста.
Налагоджено комунікацію та співпрацю із громадськими організаціями, які працюють у сфері національно-патріотичного виховання.
Для збільшення чисельності молоді, готової до виконання обов’язку із захисту Батьківщини, незалежності та територіальної цілісності України, популяризації служби в Збройних Силах України та підвищення престижу військової професії, популяризації здорового способу життя забезпечено проведення районних етапів змагань Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура"), вишколу "Школа молодших інструкторів та командирів", військово-патріотичної гри "Юний розвідник України", відкриту військово-патріотичну гру "Вояцький дух", показові виступи та смуги перешкод з нагоди святкування «Дня міста Обухів».
З метою вшанування Героїв Небесної Сотні і героїв АТО у військово-патріотичних клубах проведено тематичні зустрічі з учасниками АТО, спрямовані на формування поваги, гідності, пошани до героїчних вчинків українського народу.
На території Обухівської міської ради протягом 2017 року було підготовлено і проведено близько 30 масштабних заходів громадсько-патріотичного спрямування, учасниками яких були також діти та молодь:
Основні проблемні питання:
- недостатність кваліфікованого кадрового потенціалу і відділі для ведення роботи по збереженню та відновленню історико-культурної спадщини, що б сприяло підвищенню рівня національно-патріотичного виховання;
- відсутність єдиного методичного і термінологічного підходу до процесу національно-патріотичного виховання;
- відсутність єдиних стандартів щодо суб’єктів, їх компетенції та повноважень, якості їх діяльності у сфері національно-патріотичного виховання;
- недостатній рівень гармонізації законодавства й управлінських практик у сфері формування громадянської позиції з законодавством та кращими практиками держав Європейського Союзу та інших розвинутих держав;
- недостатній рівень матеріально-технічного забезпечення та розвитку інфраструктури у сфері національно-патріотичного виховання.
Головна ціль на 2018 рік
Налагодження механізму скоординованої систематичної співпраці структур громадянського суспільства й ініціативних груп заради зміцнення якостей патріота та громадянина України, спрямованого на розвиток успішної країни; формування свідомого громадянина-патріота української держави, представника української національної еліти через набуття молодим поколінням національної свідомості, активної громадянської позиції, високих моральних якостей та духовних цінностей.
Основні завдання та заходи на 2018 рік
Злочинність залишається одним з головних негативних чинників, який суттєво впливає на проведення соціально-економічних перетворень і становить реальну загрозу безпеці громадян, які проживають на території Обухівської міської ради.
Наказом Обухівського ВП ГУНП в Київській області від 31 жовтня 2017 року № 204 затверджено План організації проведення комплексу профілактичних заходів щодо стабілізації криміногенної ситуації на території міста Обухова Київської області.
Проводиться просвітницька робота серед населення щодо необхідності організації охорони громадського порядку, здійснюються реабілітаційні та профілактичні заходи з особами, які вийшли з місць позбавлення волі. Також, вживаються заходи з охорони громадського порядку та громадської безпеки, підтримки та координації дій громадських формувань в цьому напрямку.
Проводиться щомісячна робота щодо моніторингу криміногенної ситуації на території Обухівської громади в розрізі суспільної небезпечності вчинених правопорушень та визначаються місця, де спостерігається найзначніший рівень вчинення злочинів.
Підготовлено та затверджено рішенням Обухівської міської ради від 29.06.2017 №531-24-VII Міську цільову програму із забезпечення громадського порядку на території Обухівської міської ради на 2017 – 2020 роки, а також, рішенням Обухівської міської ради від 30.11.2017 №627-28-VII затверджено міську цільову програму «Безпечне місто Обухів» на 2017 – 2020 роки. Одним з пріоритетних завдань програм є підвищення рівня громадської безпеки, громадського порядку, забезпечення належного моніторингу ситуації на важливих об’єктах міста, запобігання злочинності, підтримка нормальної життєдіяльності міста.
На території Обухівської міської ради проводиться виховна роботи серед населення щодо розвитку негативного ставлення до протиправних діянь для профілактики наркоманії, дитячої бездоглядності, злочинного впливу на неповнолітніх у молодіжному середовищі та в сім’ях, здійснюються заходи, спрямовані на підвищення рівня моральності в суспільстві, правової культури громадян, утвердження здорового способу життя, недопущення проявів екстремізму, расової та релігійної нетерпимості, для усунення передумов та запобігання вчиненню правопорушень.
При Обухівській міській раді створено Комунальне підприємство Обухівської міської ради «Обухівська міська варта» (надалі Міська варта). Метою діяльності Міської варти є виконання заходів комплексних та цільових програм міської ради.
За оперативними даними протягом звітного періоду масив зареєстрованих заяв і повідомлень про злочини та події збільшився майже на 10,0 відсотків.
Загальна кількість зареєстрованих злочинів збільшилась в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 43,0 відсотки.
Працівниками відділу кримінальної міліції у справах дітей, притягнуто до адміністративної відповідальності:
-19 батьків за невиконання своїх обов’язків щодо виховання своїх неповнолітніх дітей,
- 3 н/л притягнуто до адміністративної відповідальності за появу в громадському місці в нетверезому стані та куріння;
-1 працівника торгівлі за порушення правил торгівлі спиртними та тютюновими виробами.
Працівниками кримінальної міліції у справах дітей проведено 22 відпрацювань розважальних закладів та місць скупчення молоді.
Завдяки виконання заходів в 2018 році очікується: зменшення кількості правопорушень серед неповнолітніх та молоді; забезпечення збереження майна фізичних та юридичних осіб, муніципального, відомчого й іншого житлового фонду; зменшення кримінального тиску на економічні відносини; підвищення рівня довіри населення до органів правопорядку.
Основні проблемні питання:
- організація профілактики правопорушень;
- неукомплектованість та недостатнє фінансування територіальних органів Національної поліції у Київській області;
- відсутність матеріально-технічного забезпечення для підтримки та діяльності громадських формувань з охорони громадського порядку та громадської безпеки, у зв’язку з чим участь громадськості у забезпеченні безпеки недостатньо активна.
Головна ціль на 2018 рік
Забезпечення ефективної реалізації державної політики у сфері профілактики правопорушень; підвищення загального рівня правопорядку і безпеки, зменшення кількість правопорушень, смертності і травматизму; створення системи соціальної профілактики правопорушень; налагодження дієвої співпраці правоохоронних органів та місцевого самоврядування; підвищення результативності діяльності правоохоронних органів і збільшення показників розкриття злочинів і правопорушень; створення належних умови для ефективної роботи правоохоронних органів.
Основні завдання та заходи на 2018 рік
3.4. Інформаційна політика та електронне врядування
Однією з головних умов розвитку інформаційного суспільства, інформатизації та впровадження електронного урядування є готовність та вмотивованість державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування, пересічних громадян до впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у сферу своєї діяльності.
На виконання Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» було прийнято рішення Обухівської міської ради від 12 жовтня 2017 року № 599 «Про припинення діяльності Комунального підприємства «Редакція газети «Обухівські вісті» шляхом перетворення у Приватне підприємство «Редакція газети «Обухівські вісті» та продовжити діяльність підприємства на 2018 рік, але враховуючи клопотання членів трудового колективу, рекомендації постійних комісій з питань: соціально-економічного розвитку, комунального господарства та управління комунальною власністю громади та планування, бюджету та фінансів, а також для своєчасного висвітлення суспільно-політичного життя міста, друк регуляторних актів міської ради та звітів про виконання міського бюджету в установленому порядку; дотримання вимог законодавства щодо відкритості діяльності виконавчого органу влади на території міста було прийняте рішення Обухівської міської ради №628-28-УІІ від 30 листопада 2017 року відмінити рішення Обухівської міської ради від 12 жовтня 2017 року № 599 «Про припинення діяльності Комунального підприємства «Редакція газети «Обухівські вісті» шляхом перетворення у Приватне підприємство «Редакція газети «Обухівські вісті» та продовжити діяльність підприємства на 2018 рік.
Інформування населення щодо використання електронних послуг, відповідно до чинного законодавства, здійснюється через веб-сайт, соціальні мережі та газету «Обухівські вісті». Також, у популяризації електронних послуг активну участь приймають бібліотеки міста, а саме: проводяться тематичні бесіди, години інформації, заняття з інформаційної та комп’ютерної грамотності, тренінги. Інформування громадськості про електронну послугу, запроваджену Міністерством соціальної політики України, Міністерством юстиції України та Державним агентством з питань електронного урядування щодо оформлення допомоги при народженні дитини он-лайн, яка набула популярності серед молодих батьків.
Електронне урядування здатне змінити саму природу влади, зробити її більш прозорою та підконтрольною громадськості. Воно створює умови для нормального розвитку бізнесу, поліпшення інвестиційного клімату, зростання економіки, а також забезпечує реальну участь громадян в інформаційному просторі.
За прогнозними показниками у 2018 році очікується відкритість та прозорість діяльності публічної інформації;
Основні проблемні питання:
Головні цілі на 2018 рік
Реалізація на території міста державної інформаційної політики, відкритості та прозорості у діяльності органів місцевого самоврядування.
Забезпечення умов для реалізації конституційних прав громадян на вільний доступ до інформації, активне залучення друкованих та електронних ЗМІ, інтернет-ресурсів до інформування населення щодо пріоритетних питань інформаційної політики.
Запровадження системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів.
Створення та впровадження електронного документообігу структурними підрозділами виконавчого комітету Обухівської міської ради.
Основні завдання та заходи на 2018 рік
Зв'язок та інформатизація є важливою складовою у структурі господарського комплексу міста.
За оперативними даними в 2017 році стаціонарним телефонним зв’язком забезпечено більше 5,1 тис. абонентів міста, на 100 жителів кількість основних телефонів складає 15 одиниці. Мешканці міста Обухів мають можливість користуватись послугами різних операторів мобільного зв’язку: «МТС», «Київстар», «Укртелеком», «Life» та послугами мобільного інтернету 3G від Київстар. Мобільним зв’язком користується більше 31,7 тис. громадян міста.
У звітному періоді на території міста встановлено 6 точок доступу до інтернету Wi-Fi.
Основні проблемні питання:
Головна ціль на 2018 рік
Забезпечення подальшого розвитку телекомунікаційних мереж з використанням новітніх технологій для надання споживачам повного обсягу послуг належної якості за рахунок створення цифрових мереж, впровадження нових видів послуг та нових технологій оброблення, перевезення і доставки усіх видів поштових відправлень на основі комплексної механізації та автоматизації виробничих процесів у поштовому зв'язку, використанні комп'ютерних методів оброблення повідомлень.
Основні завдання та заходи на 2018 рік
Основним напрямом діяльності у сфері охорони навколишнього природного середовища є забезпечення безпечних умов проживання населення та створення необхідних передумов для сталого розвитку міста. Спостеpеження за станом забpуднення атмосфеpного повітря міста Обухова пpоводяться Центральною геофізичною обсерваторією на одному стаціонаpному посту спостеpеження (ПСЗ) в місті Обухові по вулиці Миру.
З метою виділення компонентів вторинної сировини на території Обухівської міської ради ПП «Обухівміськвторресурси» (переможець конкурсу на території Обухівської міської ради) запроваджено 100% сортування твердих побутових відходів та проведено заміну зношених контейнерів на контейнери євро зразка. Згідно договору про співпрацю між виконавчим комітетом міської ради та ТОВ «Тарком-Екосервіс» проведені всі організаційні заходи по встановленню контейнерів для збору небезпечних відходів (ртутні лампи, побутові батарейки). Встановлено 6 контейнерів для збору таких відходів. Проведені планові гідрогеологічні дослідження в районі розташування полігону відходів ПрАТ «Київський КПК» із залученням за договором ДП «Українська геологічна компанія» Держаної служби геології та надр України. Роботи проводилися з метою оцінки технічного стану свердловин, що входять в спостережну мережу навколо полігону і хімічного складу ґрунтових вод в районі полігону. За результатами проведених гідрогеологічних досліджень встановлено, що гідрохімічна обстановка в районі розташування полігону на даний час стабільна.
Також, проводилося обстеження території в межах Обухівської міської ради на предмет наявності нелегального завезення твердих побутових відходів.
В звітному періоді комунальною рятувально-водолазною службою «Київська обласна служба порятунку» Управління надзвичайних ситуацій Київської облдержадміністрації проводилися роботи по водолазному обстеженню та очищенню водної акваторії пляжів і «Нижнього ставу».
Комісією по обстеженню зелених насаджень, згідно Правил утримання зелених насаджень в населених пунктах, обстежено 639 дерев, складені відповідні акти і проведено санітарне обрізування 281 дерева та видалення 84 аварійних дерев на території міста.
Прибрано та впорядковано 549,37 тис. м2 доріг (що становить 100 %) та 18 зупинок громадського транспорту (100%).
У рамках проведення акції «Посади дерево миру» висаджено понад 250 саджанців дерев. Крім того висаджено 36020 шт. саджанців квітів.
Протягом двомісячника благоустрою у населених пунктах Обухівської міської ради проводилися суботники, активну участь у яких приймала молодь міста, працівники міських підприємств та організацій. До участі у толоках залучено понад 12 тис. осіб. Придбано та встановлено 40 паркових лавочок.
Також, за кошти міського бюджету придбано та встановлено 16 дитячих ігрових майданчиків.
На території Обухівської міської ради функціонує комплекс каналізаційно-очисних ПАТ «Київський картонно-паперовий комбінат».
Основні проблемні питання:
- відсутнє фінансування природоохоронних заходів по обласних програмах;
- місце складування відходів (полігон твердих побутових відходів №5 в с. Підгірці ПАТ «Київспецтранс») не відповідає вимогам норм чинного природоохоронного законодавства.
Головна ціль на 2018 рік
Реалізація заходів з озеленення міста. Збільшення відсотку відбору вторинної сировини в твердих побутових відходах по всій території міської ради. Охорона і раціональне використання земель, охорона рослинного світу, лісів, водойм. Благоустрій населених пунктів міської ради. Ліквідація наслідків негативного техногенного та природного впливу.
Основні завдання та заходи на 2018 рік
Діяльність у сфері цивільного захисту в місті спрямована на послідовне зниження ризику виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та підвищення рівня безпеки населення і захищеності території від наслідків таких ситуацій.
Згідно з планом роботи відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконавчого комітету Обухівської міської ради протягом 2017 року були проведені заплановані заходи: передбачено резерв паливно-мастильних матеріалів для забезпечення техніки під час проведення рятувальних та інших невідкладних робіт; забезпечено оперативне функціонування створених оперативних штабів та мобільних груп оперативного реагування; здійснений комплекс протипожежних заходів у лісах та на сільськогосподарських угіддях у пожежонебезпечний період та багато інших.
Аналіз найбільш актуальних проблемних питань у сфері цивільного захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру здійснюється на комісіях з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Так, за 2017 рік проведено 5 комісій з питань ТЕБ та НС, на яких розглянуто 17 проблемних питань та прийнято відповідні рішення по них.
Сумісно з Обухівським РВ ДСНС України у Київській області проведено перевірку об’єктів цивільного захисту, які розташовані на території виконавчого комітету Обухівської міської ради.
Станом на сьогоднішній день сім захисних споруд готові до експлуатації, по двох захисних спорудах не можливо провести обстеження в зв’язку з не допуском на територію.
За прогнозними даними у 2018 році очікується запровадження проекту модернізації системи оповіщення у місті Обухові;
- накопичення матеріальних резервів місцевого рівня до 80% від затвердженої номенклатури;
- створення Інтерактивної карти природних та техногенних загроз міста.
Основні проблемні питання:
- застаріла апаратура місцевої системи оповіщення, яка вичерпала свій ресурс експлуатації і знята з виробництва;
- відсутність локальних систем протипожежної сигналізації у загальноосвітніх навчальних закладах міста Обухова.
Головна ціль на 2018 рік
Організація захисту населення і територій у разі виникнення надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру, забезпечення та запобігання загибелі людей на водних об’єктах та місцях масового відпочинку.
Основні завдання та заходи на 2018 рік
Станом на 01.10.2017 року у місті зареєстровано 4199 суб’єктів малого та середнього підприємництва, в тому числі юридичних осіб – 1753 одиниць, фізичних осіб-підприємців – 2446 одиниць.
Загальна кількість суб’єктів підприємництва, зареєстрованих як платники податків, за 9 місяців 2017 року зменшилася на 10,4 % порівняно з відповідним періодом минулого року по причині припинення суб’єктами господарювання господарської діяльності в кінці 2016 року.
За оперативними даними обсяг реалізованої продукції (робіт, послуг) малим та середнім підприємництвом по місту в звітному періоді складав 1919,5 млн. грн., в аналогічному періоді 2016 року обсяг реалізованої продукції (робіт, послуг) склав 1169,1 млн. гривень. Частка продукції малих підприємств у загальному обсязі реалізованої продукції (робіт, послуг) складає 35,4 %, за дев’ять місяців 2016 року – 28,0 відсотків.
Сума надходжень місцевих податків та зборів до міського бюджету, одержаних від здійснення підприємницької діяльності, в звітному періоді склала 61,5 млн. гривень.
Надходження до бюджету податків і зборів від суб’єктів підприємництва за результатами 9 місяців 2017 року порівняно з відповідним періодом попереднього року (44,8 млн. грн.) зросли за рахунок збільшення обсягів реалізованої продукції (товарів, послуг).
В 2018 році прогнозується зростання кількості:
- мікро- та малих підприємств на 1,4 % і буде нараховувати 1788 одиниці;
- зареєстрованих фізичних осіб-підприємців збільшиться на 0,8% і складе 2544,0 осіб;

- обсяг реалізованої продукції (товарів, послуг) на малих і середніх підприємствах зросте на 3,1% та досягне 2439,4 млн. грн.;

- частка малих і середніх підприємств у загальному обсязі реалізованої продукції (товарів, послуг) складатиме - 40,3%;
- сума надходжень податків та зборів до міського бюджету, одержаних від здійснення підприємницької діяльності малого і середнього підприємництва збільшиться до 66,4 млн. грн. (на 6,0% більше);
Основні проблемні питання:
Головна ціль на 2018 рік
Створення сприятливих нормативно-правових умов для розвитку підприємництва.
Основні завдання та заходи на 2018 рік
Незважаючи на політичну ситуацію на сході країни та різкі коливання на вітчизняному валютному ринку, спостерігається приріст акціонерного капіталу на підприємствах, де залучені іноземні інвестиції. Обсяг прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу), унесених в м. Обухів з початку інвестування, на 1 жовтня 2017року склав 83,5 млн. дол. США (5,4% від загального обсягу прямих іноземних інвестицій в Київську область) та в розрахунку на одну особу становив 2467,3 дол. США. Основними країнами – інвесторами є Кіпр, Велика Британія, Нідерланди, Німеччина. Найбільші обсяги прямих іноземних інвестицій внесено в підприємства промисловості.
Спостерігається покращення ситуації у сфері капітальних інвестицій. Обсяги капітальних інвестицій, освоєних у січні – вересні 2017 року підприємствами та організаціями міста, склали 310,25 млн. грн., що на 11,2% більше обсягу капітальних інвестицій, освоєних у січні – вересні 2016 року. Сума капітальних інвестицій в розрахунку на одну особу становила 9172,21 гривень.
Основним джерелом капітальних інвестицій є власні кошти підприємств і організацій. Найбільшу частку (25,0% усіх капітальних інвестицій) освоєно такими підприємствами: ПАТ «ККПК», ПАТ «Обухівський молочний завод», ПП «Обухівміськвторресурси», ТОВ «Аерок», ТОВ «Золотий Мандарин Квадра».
В основному значний обсяг інвестицій вкладено підприємствами в модернізацію підприємств (від 1,85 до 87,2%), придбання основних засобів (від 1,8% до 3,5%).
За кошти інвестиційної Програми Обухівського водопровідно- каналізаційного підприємства у звітному періоді виконано технічне переоснащення насосної станції та водозаборів та придбано насосне силове обладнання (5 одиниць).
За кошти інвестора ТОВ «Обухівжитлоінвест» в рахунок сплати пайової участі побудовано та передано у комунальну власність:
- артезіанську свердловину юрського горизонту з насосним обладнанням продуктивністю 30 м3/год.;
- зовнішні мережі водопроводу (880 погонних метрів), побудовані від артезіанської свердловини юрського горизонту до магістрального колектора подачі холодної води.
В 2018 році прогнозується та очікується за рахунок усіх джерел фінансування освоєння майже 715,0 млн. грн. капітальних інвестицій;
- індекс капітальних інвестицій (у порівнянних цінах) передбачається на рівні 102,4 %;
- обсяг капітальних інвестицій на одну особу складе майже 21,1 тис. гривень;

- обсяги прямих іноземних інвестицій на кінець 2018 року становитимуть 85,2 млн. дол. США;
- обсяги прямих іноземних інвестицій у розрахунку на одну особу складуть 2517,13 долара США.

Основні проблемні питання:
Головна ціль на 2018 рік
Головним напрямом інвестиційної політики є підвищення інвестиційної привабливості міста, створення сприятливих умов для розвитку підприємництва, допомога суб'єктам господарювання в реалізації економічно і соціально значущих інвестиційних проектів із залученням усіх джерел фінансових ресурсів.
Основні завдання та заходи на 2018 рік
Протягом 2017 року в місті здійснювалися заходи щодо прискорення впровадження інноваційних проектів, спрямованих на підвищення конкурентоспроможності галузей економіки міста.
Так, ТОВ «Алеана» впроваджено у виробництво 16 нових видів продукції, а саме: відро господарче, відро господарче з кришкою, відро прямокутне для прибирання 14 л., таз господарчий. Підприємством створено 2 робочі місця.
ПрАТ «Обухівський молочний завод» у звітному періоді запустив випробувальну лінію по виробництву плодово-ягідного морозива та морозива зі смаком дині. На підприємстві оновлювалося обладнання, реконструювалася морозильна камера для зберігання цільномолочної продукції (складське приміщення).
ТОВ «Омакс Інтернешнл» продовжував освоювати нові види продукції: колекцію жіночих шкарпеток «Women’s socks 2017» виготовлених із високоякісної бавовни з принтом, колготи колекції Inspiration Trend Colors.
ПрАТ «Київський картонно – паперовий комбінат» в квітні уклав контракт з компанією ACelli (Італія) на модернізацію пресової частини ПРМ-2 і поставку нового накату з центральної різкою, системою стабілізації полотна, шафтпуллером, накопичувачем тамбурних валиків, системою подачі гільз в накопичувач і підйомним столом для тамбурів. Після реалізації проекту швидкість ПРМ-2 буде збільшена до 1200 м/хв., що дозволить випускати весь обсяг макулатурної основи на ПРМ-2 і збільшити обсяг виробництва целюлозної основи на 60 т на місяць на ПРМ-1.
В кінці травня підприємство підписало контракт з компанією Беллмер на проведення модернізації крейдувальної машини на картонному виробництві. Проект передбачає збільшення швидкості крейдувальної машини до 400 м/хв., встановлення інфрачервоної сушки та нового наносного вузла. В результаті скоротиться споживання пару і підвищиться якість крейдованого картону.
В вересні Київський КПК підписав контракт з італійською компанією United Converting з постачання нового парку устаткування для конвертингу: лінії для виробництва туалетного паперу та рушників великого діаметру S70, пакувальну лінію AFH для переробної лінії S70, включаючи робот-паллетайзер та лінії для виробництва рушників V складання VISTA 150. Реалізація проекту дозволить Київському КПК розширити асортимент виробів і вийти на ринок AFH тіссью (Away From Home – “від дому”, туалетний папір і рушники, які використовуються в місцях громадського користування: готелях, ресторанах, офісних і торгових центрах). Підприємством створено 47 робочих місць.
Приватним підприємством «Обухівміськвторресурси» продовжується реконструкція промислової бази по вул. Промислова, 6 та проводиться добудова торгівельного комплексу «Казка».
В 2018 році підприємствами міста прогнозується упровадження інноваційних розробок у промисловості, сільському господарстві, сферах освіти та охорони здоров’я. Інноваційно-активними будуть 6 підприємств міста або 30,0 % від загальної кількості промислових підприємств. Передбачається впровадити 2 нових маловідходних ресурсозберігаючих технологічні процеси, освоїти 25 нових види конкурентоспроможної продукції. Загальний обсяг реалізованої інноваційної продукції складе більше 369,8 млн. гривень.
Основні проблемні питання:
Головна ціль на 2018 рік
Підвищення конкурентоспроможності продукції промислових підприємств міста за рахунок технологічного переоснащення та розширення діючих виробничих потужностей, освоєння випуску нових видів продукції, впровадження і функціонування систем управління якістю, екологічного управління та інших систем управління відповідно до стандартів ЄС.
Основні завдання та заходи на 2018 рік
Провідними підприємствами міста, які мали значну частку у загальному обсязі випуску та реалізації промислової продукції, були: ПАТ «Київський картонно-паперовий комбінат», ТОВ «Аерок», ТОВ «Геліком ЛВ», ПАТ «Обухівський молочний завод», ТОВ «Інтерфом», ТОВ «Алеана», ТОВ «М-Квадро».
За оперативними даними основними промисловими підприємствами міста вироблено продукції на суму 5928,29 млн. гривень, що на 1633,59 млн. грн. або 38% більше проти відповідного періоду минулого року.
Збільшення обсягів промислового виробництва по целюлозній галузі на 3119,4 млн. грн., будівельній – 72,77 млн. грн., хімічній - 110,71 млн. грн. досягнуто переважно за рахунок збільшення випуску готової продукції, її вартості, яке обумовлено завантаженням виробничих потужностей промислових підприємств м. Обухова; розширення внутрішнього споживчого попиту, якому сприятиме зростання купівельної спроможності населення завдяки підвищенню реальної заробітної плати на 6,5%, соціальних стандартів (мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімуму, мінімальної пенсії тощо) та незначним інфляційним очікуванням.
Реалізовано промислової продукції за оперативними даними на суму 5422,41 млн. гривень, що більше проти аналогічного періоду 2016 року на суму 1195,41 млн. грн. або на 28,3 відсотків. Збільшення обсягів реалізованої продукції спостерігається по целюлозній галузі на 445,0 млн. грн., будівельній – 15,8 млн. грн., хімічній - 131,4 млн. грн. і досягнуто переважно за рахунок розширення зовнішнього та внутрішнього ринку.
В 2018 році прогнозується і очікується зростання обсягів виробництва, в тому числі високотехнологічних видів продукції, та підвищення її конкурентоспроможності до 7528,1 млн. грн.;

Низка негативних чинників як внутрішнього, так і зовнішнього характеру, визначальними з яких стали різке скорочення ринків збуту продукції, відсутність доступних кредитних ресурсів, зростання затратності виробництва (за рахунок підвищення цін/тарифів на електроенергію, газ, імпортовану сировину) суттєво погіршують стан промислового комплексу.
Головна ціль на 2018 рік
Стабілізація роботи промислових підприємств, нарощування обсягів виробництва конкурентоспроможної продукції за рахунок впровадження проектів з технологічного переоснащення діючих виробничих потужностей, реалізації політики імпортозаміщення, переорієнтації на нові ринки збуту продукції, освоєння випуску нових видів продукції, функціонування систем управління якістю та інших систем управління відповідно до стандартів ЄС, що дасть можливість наповнювати бюджети усіх рівнів, задовольняти матеріальні та соціальні потреби населення.
Основні завдання та заходи на 2018 рік
На території Обухівської громади знаходиться одне сільськогосподарське підприємство ПАТ «Обухівське», яким у звітному періоді зібрано пшениці озимої 2073,1 т, ячменю 759,38 т, гірчиці 11,6 тонн. Заготовлено силосу 4020,4 т, сінажу 2090,3 т, сіна 36,2 тонн.
Середньодобовий приріс молодняку по підприємству становить 518,0 г (513,0 г – в 2016 році), валовий надій молока 2620 т (2401 т - 2016 р.), реалізовано молока в заліку 2540 т (2139 т – 2016 р.), удій молока на 1 фуражну корову склав 4031 кг (3681 кг – 2016 р.), реалізовано ВРХ, включаючи спец. забій, 766 т (125,1 т – 2016 р.). Рентабельність галузі тваринництва становить 3,7 % проти – 4,2% за аналогічний період минулого року. Собівартість 1 кг молока становить 4,26 грн. проти – 3,79 грн. за аналогічний період минулого року, а м’яса - відповідно 43,17 грн. проти – 40,20 гривень.
Підприємство не є збитковим.
В 2018 році планується отримати наступні валові показники:
В галузі тваринництва:
Основні проблемні питання:
- підвищення курсу валют унеможливлює придбання сільськогосподарської техніки, ліків для тварин, гербіцидів для рослин;
- обмеження в забезпеченні інвестиційними та кредитними ресурсами в аграрному секторі.
Підвищення конкурентоспроможності сільськогосподарської продукції, досягнення вищого рівня ефективності виробництва та забезпечення стабільних темпів зростання обсягів виробництва продукції сільського господарства, диференціація виробництва залежно від світової та національної кон’юнктури; забезпечення вітчизняної сільськогосподарської продукції на внутрішньому і зовнішньому ринках.
Основні завдання та заходи на 2018 рік
3.10.3. Транспорт та дорожнє господарство
Пасажирські перевезення на території Обухівської міської ради здійснює ТОВ «Обухівтранс». Мешканців міста обслуговує 180 автомобілів товариства за 12 міськими, 11 міжміськими та 14 приміськими маршрутами. Щоденно перевозиться більше 20,0 тис. громадян.
Перевезення пасажирів пільгової категорії населення здійснюється безкоштовно.
Також, пасажирські перевезення на замовлення здійснює ТОВ «Автоспецтранс – Київського КПК».
Обсяги пасажирських перевезень (ТОВ «Автоспецтранс – Київського КПК», ТОВ «Обухівтранс») в звітному періоді за оперативними даними складали більше 7,5 млн. громадян міста. Пасажирооборот – більше 60000,0 тис. пас. км.
За оперативними даними протягом звітного періоду перевезено вантажів автомобільним транспортом (ТОВ «Автоспецтранс – Київського КПК», ПАТ «Автомобіліст») більше 605,27 тис. тонн. Вантажооборот автомобільного транспорту за оперативними даними становив 31410,24 тис. ткм.
Впродовж звітного періоду здійснено капітальний ремонт доріг комунальної власності площею 11929,6 м2 та поточний ремонт доріг площею 8333,6 м2; капітальний ремонт пішохідних зон та внутрішньо – дворового проїзду площею 1069,4 м2; капітальний ремонт тротуарів – 249,4м2 та поточний ремонт тротуарів та пішохідних зон – 563,55 м2. Встановлено 77 дорожніх знаків та нанесено 2050 м2 дорожньої розмітки.
Також, за кошти міського бюджету був виконаний капітальний ремонт дороги по вул. Гайдамацькій, № 5 - № 23, № 20 - № 23, № 24а та Малишка, № 184а.
За прогнозними та очікуваними показниками в 2018 році:
- обсяги пасажирських перевезень автомобільним транспортом залишаться на рівні 2017 року і становитимуть 7500,0 тис. осіб;
- обсяги вантажних перевезень автотранспортними підприємствами досягнуть 863,0 тис. тонн;


Основні проблемні питання:
Головна ціль на 2018 рік
Якісне та повне задоволення потреб населення міста у пасажирських перевезеннях, подальше вдосконалення маршрутної мережі та утримання автомобільних доріг загального користування в задовільному стані.
Основні завдання та заходи на 2018 рік
Споживчий ринок міста представлений розгалуженою мережею підприємств торгівлі (354 од.), громадського харчування (63 од.), побутового обслуговування (130 од.), яка продовжує розвиватися та удосконалюватися.
У звітному періоді у місті розпочали свою діяльність 12 об’єктів малого підприємництва, з них: 1 оптика, 5 продовольчі магазини, 2 кафе, 3 промислові магазини та 1 фітнес - клуб.
За оперативними даними оборот роздрібної торгівлі (роздрібний товарооборот підприємств роздрібної торгівлі, розрахункові дані щодо обсягів продажу товарів на ринках і фізичними особами – підприємцями) за звітний період становить 397,67 млн. гривень.
Обсяг роздрібного товарообороту у розрахунку на одну особу, за оперативними даними склав 11756,61 гривень.
Суб’єкти господарювання продовжували брати участь в реалізації заходів програми «Турбота». За цією програмою працює 7 продовольчих магазинів, 5 аптек, 2 стоматологічні клініки, 4 перукарень, 4 майстерні по ремонту взуття та 2 заклади по наданню ритуальних послуг.
Впродовж 9 місяців 2017 року організовувались ярмаркові заходи, в т. ч. 3 обласних - з продажу сільськогосподарської продукції, де реалізовано більше 30650,0 т продукції.
Здійснюється аналіз цінової ситуації на ринку соціально важливих продовольчих товарів. Постійно проводиться моніторинг цін на продукти харчування, що реалізуються на ярмаркових заходах, об’єктах торгівлі та супермаркетах міста.
В 2018 році за прогнозними та очікуваними даними обсяги роздрібного товарообороту досягнуть 642,95 млн. грн. і у порівняних цінах, збільшаться на 2,0%;


- у розрахунку на одну особу роздрібний товарооборот становитиме майже 19,0 тис. гривень.
Очікується забезпечення населення різноманітними товарами за помірними цінами; підтримка суб’єктів господарювання щодо їх участі у заходах з метою просування і реалізації товарів власного виробництва за цінами виробника та створення тимчасових робочих місць; підвищення якості надання побутових послуг.
Основні проблемні питання:
Головна ціль на 2018 рік
Збереження позитивної динаміки розвитку споживчого ринку, формування його ефективної інфраструктури з орієнтацією на освоєння економічно малоефективних зон, впровадження сучасних стандартів торговельного та побутового обслуговування населення.
Основні завдання та заходи на 2018 рік
3.11. Зовнішньоекономічна діяльність
Місто має всі можливості для взаємовигідного і плідного міжнародного співробітництва. Підприємства міста здійснювали зовнішньоторговельні операції з партнерами більш ніж 33 країнами світу; 23 країн світу отримують товари та послуги, що їх експортують підприємства міста.
За оперативними даними в звітному періоді обсяг експорту склав – 38,27 млн. дол. США. Обсяг імпорту – 50,97 млн. дол. США.
Порівняно з відповідним періодом 2016 року експорт збільшився 7,2 млн. дол. США або 23,2%, імпорт збільшився на 8,0 млн. дол. США або 18,7%. Коефіцієнт покриття експортом імпорту склав 0,75 (9 місяців 2016 року – 0,72). Від’ємне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило 12,7 млн. дол. США (за відповідний період минулого року – «мінус» 11,9 млн. дол. США).
Товарна структура імпорту за 9 місяців 2017 року у відсотковому відношенні складає: сировина – 99,7; обладнання та запчастини – 0,2; послуги, інше – 0,1. Експорту: товари хімічної промисловості складають 8,1%; целюлозо – паперової – 90,6%; харчової – 1,2%; деревообробної – 0,1%.
Негативний внесок у динаміку експорту товарів спостерігався по деревообробній галузі. Серед причин скорочення експорту: втрата традиційних ринків збуту та пошук нових, невикористання в повній мірі можливостей розширення вітчизняного експорту до ЄС, незначна кількість товарів з високим ступенем доданої вартості.
Основними умовами збільшення імпортних поставок сировини є необхідність закупівлі підприємствами її для свого виробництва.
За прогнозними показниками в 2018 році загальний обсяг експорту зовнішньої торгівлі товарами зросте на 9,3% і досягне 47,7 млн. дол. США; обсяг імпорту товарів збільшиться на 4% і складе 76,3 млн. дол. США.
- від’ємне сальдо зовнішньої торгівлі товарами очікується – 28,3 млн. дол. США;
- коефіцієнт покриття експортом імпорту складе 0,63.
Основні проблемні питання:
Головна ціль на 2018 рік
Інтеграція економіки міста у світовий простір шляхом експорту високоякісної та конкурентноспроможної продукції, розширення зовнішніх ринків збуту, а також підтримка власного виробника, що призведе до зменшення імпорту.
Основні завдання та заходи на 2018 рік
3.12. Фінансові ресурси
Очікувані надходження до міського бюджету Обухівської міської ради (без трансфертів) за 2017 рік складатимуть по загальному фонду 215,7 млн. гривень.
Станом на 01.12.2017 рік міський бюджет без урахування трансфертів по загальному фонду виконаний на 122,2 % (при плані 161,8 млн. грн. виконано – 197,8 млн. грн.).
Надходження доходів до міського бюджету Обухівської міської ради на 2018 рік складуть більше 216,0 млн. гривень.

Найбільшим джерелом надходжень є ПДФО; питома вага надходжень зазначеного податку у загальних надходженнях за оперативними даними складатиме більше 62,0%.
Основні проблемні питання:
- нестабільність законодавчої бази;
- недостатність законодавчо встановлених повноважень, якими наділені органи місцевого самоврядування щодо запровадження нових більш ефективних податків та зборів;
- наявність фактів приховування доходів суб'єктами підприємницької діяльності і фактичних виплат найманим працівникам, що суттєво впливає на наповнення міського бюджету, та відсутність законодавчого врегулювання цієї проблеми.
Головна ціль на 2018 рік
Забезпечення стійкого збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів, дотримання жорсткої фінансової дисципліни, підвищення результативності бюджетних видатків.
Основні завдання та заходи на 2018 рік
3.13. Закупівлі
Впродовж звітного періоду у тендерних процедурах приймали участь 79 суб’єктів підприємницької діяльності, з них 20 визнано переможцями. Загальна сума коштів за укладеними з суб’єктами підприємницької діяльності договорами для закупівлі товарів, робіт і послуг за рахунок коштів міського бюджету становила 28,97 млн. гривень.
За прогнозними показниками в 2018 році очікується заощадження коштів при придбанні товарів та послуг;
Головні цілі на 2018 рік
Головною метою є забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції.
Здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб Обухівської громади.
Основні завдання та заходи на 2018 рік
IV. Можливі шляхи розв’язання головних проблем розвитку економіки, соціальної сфери міста Обухова та сіл міської ради Таценки, Ленди
Для збереження позитивної динаміки в соціально-економічному розвитку малих міст необхідні додаткові кошти, які можна отримати різними способами:
Необхідне створення умов для розвитку підприємницької діяльності та поліпшення бізнес-клімату міста шляхом зменшення втручання органів місцевого самоврядування в їх підприємницьку діяльність.
Позитивний вплив буде мати також зменшення податкового навантаження, а також:
Тому, першочергове завдання органів місцевого самоврядування – залучення нових інвестицій, надходження від яких можуть бути направлені на розвиток та модернізацію високотехнологічного виробництва з поліпшенням його техніко-економічних показників, підвищення конкурентоспроможності товарів та послуг, нарощення їх експорту.
Необхідні заходи направлені на підвищення стандартів життя, шляхом поліпшення якості та доступності освіти та медичного обслуговування, підвищення якості соціального захисту населення, підвищення рівня зайнятості, забезпечення зростання купівельної спроможності населення за рахунок зниження рівня інфляції.
Секретар міської ради С.М. Клочко
Начальник управління економіки А.М. Кондратюк
КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Двадцять дев’ята сесія сьомого скликання
Р І Ш Е Н Н Я
Про Програму соціально-економічного і культурного розвитку міста Обухова та сіл міської ради на 2018 рік
Розглянувши та обговоривши проект Програми соціально - економічного і культурного розвитку міста Обухова та сіл міської ради на 2018 рік, схваленої та поданої на розгляд міської ради рішенням виконавчого комітету № _____ від ________.12.2017 року, керуючись пунктом 22 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та враховуючи пропозиції депутатів міської ради, постійних комісій міської ради, висновки і рекомендації комісій з питань: планування, бюджету та фінансів; соціально-економічного розвитку, благоустрою, комунального господарства та управління комунальною власністю громади; соціального захисту населення, освіти, культури, охорони здоров’я, сім’ї, молоді, спорту та з питань зв’язків з політичними партіями, громадськими організаціями і об’єднаннями громадян
ОБУХІВСЬКА МІСЬКА РАДА ВИРІШИЛА:
- Затвердити Програму соціально-економічного і культурного розвитку міста Обухова та сіл міської ради на 2018 рік, додається.
- Виконавчому комітету Обухівської міської ради:
2.2. За підсумками півріччя інформувати міську раду про хід виконання Програми соціально-економічного і культурного розвитку міста Обухова та сіл міської ради на 2018 рік.
3. У разі прийняття нормативних актів, що призведуть до зміни показників Програми соціально - економічного і культурного розвитку міста Обухова та сіл міської ради на 2018 рік, доручити виконавчому комітету міської ради за погодженням постійних комісій міської ради з питань: планування, бюджету та фінансів; соціально-економічного розвитку, благоустрою, комунального господарства та управління комунальною власністю громади; соціального захисту населення, освіти, культури, охорони здоров’я, сім’ї, молоді, спорту та з питань зв’язків з політичними партіями, громадськими організаціями і об’єднаннями громадян внести зміни та доповнення до зазначеної Програми, проводити необхідні уточнення показників.
6. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійні комісії з питань: планування, бюджету та фінансів (голова комісії Підтілок М.П.); соціально - економічного розвитку, благоустрою, комунального господарства та управління комунальною власністю громади (голова комісії Геращенко В.М.), соціального захисту населення, освіти, культури, охорони здоров’я, сім’ї, молоді, спорту та з питань зв’язків з політичними партіями, громадськими організаціями і об’єднаннями громадян (голова комісії Паєнко О.В.) та управління і відділи виконавчого комітету міської ради.
Міський голова О.М.Левченко
м. Обухів
№ - 29 - УІІ
від 22. 12.2017 року
вик. Кондратюк А.М.
Проект
ЗАТВЕРДЖЕНО рішення сесії міської ради від « » грудня 2017 року № - 29 - УІІ |
ПРОГРАМА
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО І КУЛЬТУРНОГО РОЗВИТКУ м. ОБУХОВА ТА СІЛ МІСЬКОЇ РАДИ
НА 2018 РІК
2018
ЗМІСТ
№п/п | Назва розділу | Сторінка |
Паспорт Програми, вступ | 1-2 | |
І | Аналіз економічного і соціального розвитку міста у 2017 році | 3 |
II. | Цілі та пріоритети соціально – економічного і культурного розвитку міста Обухова та сіл міської ради у 2018 році | 4 |
III. |
Основні напрями соціально-економічного і культурного розвитку міста Обухова та сіл міської ради у 2017році |
5 |
3.1. | Соціальна сфера | 5 |
3.1.1. | Демографічний розвиток, підтримка дітей та сім’ї | 5 |
3.1.2. | Зайнятість населення та ринок праці | 11 |
3.1.3. | Грошові доходи населення | 15 |
3.1.4. | Пенсійне забезпечення | 17 |
3.1.5. | Соціальний захист населення | 20 |
3.1.6. | Охорона праці | 24 |
3.1.7. | Будівельна діяльність | 25 |
3.1.8. | Містобудівна діяльність | 27 |
3.1.9. | Формування спроможних територіальних громад | 30 |
3.1.10. | Житлово – комунальне господарство | 31 |
3.1.11. | Енергозабезпечення та енергозбереження | 35 |
3.2. | Гуманітарна сфера | 37 |
3.2.1. | Освіта | 37 |
3.2.2. | Охорона здоров’я | 41 |
3.2.3. | Культура і туризм | 44 |
3.2.4. | Фізична культура і спорт | 46 |
3.2.5. | Молодіжна політика | 49 |
3.2.6. | Національно-патріотичне виховання | 50 |
3.3. | Профілактика та протидія злочинності | 52 |
3.4. | Інформаційна політика та електронне врядування | 56 |
3.5. | Зв’язок та інформатизація | 58 |
3.6. | Охорона навколишнього природного середовища | 59 |
3.7. | Цивільний захист населення | 61 |
3.8. | Розвиток підприємництва | 63 |
3.9. | Інвестиційно – інноваційна політика | 66 |
3.9.1. | Інвестиційна діяльність | 66 |
3.9.2. | Інноваційна діяльність | 70 |
3.10. | Розвиток реального сектору економіки | 72 |
3.10.1. | Промисловість | 72 |
3.10.2. | Агропромисловий комплекс | 75 |
3.10.3. | Транспорт та дорожнє господарство | 77 |
3.10.4 | Споживчий ринок | 79 |
3.11. | Зовнішньоекономічна діяльність | 82 |
3.12. | Фінансові ресурси | 84 |
3.13. | Закупівлі | 85 |
ІУ | Можливі шляхи розв’язання головних проблем розвитку економіки, соціальної сфери міста Обухова та сіл міської ради; Таценки , Ленди | 87 |
Таблиці №1-9 Показники економічного і соціального розвитку м. Обухів до Програми |
88 | |
Перелік міських програм | 104 |
ПАСПОРТ
(загальна характеристика проекту)
Програми соціально-економічного та культурного розвитку
міста Обухова та сіл міської ради на 2018 рік
1. Ініціатор розроблення проекту |
Виконавчий комітет Обухівської міської ради |
2. Дата, номер і назва розпорядчого документу органу виконавчої влади про розроблення проекту |
Постанова Кабінету Міністрів України від 26.04.2003 № 621 "Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складання проекту державного бюджету" |
3. Розробник проекту | Управління економіки виконавчого комітету Обухівської міської ради |
4. Відповідальний виконавець | Управління економіки виконавчого комітету Обухівської міської ради |
5. Учасники проекту |
Структурні підрозділи виконавчого комітету Обухівської міської ради, комунальні заклади та підприємства, громадські організації, об’єднання та інші |
6. Термін реалізації проекту |
2018 рік |
7. Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні проекту |
Виконання заходів Програми буде здійснюватися шляхом фінансування цільових програм за рахунок різних джерел фінансування, у тому числі, за кошти державного бюджету України, обласного, міського бюджетів, кошти підприємств |
Вступ
Програма соціально-економічного і культурного розвитку міста Обухова та сіл міської ради на 2018 рік (далі – Програма) підготовлена на основі аналізу розвитку міста за попередній період, визначає цілі, пріоритетні напрями соціально-економічного розвитку на 2018 рік та середньострокову перспективу, а також заходи щодо реалізації державної політики, спрямованої на підвищення якості життя та добробуту громадян.
Програма підготовлена згідно з основними завданнями Стратегії розвитку Київської області на період до 2020 року, схваленої розпорядженням голови Київської обласної державної адміністрації від 06.11.2014 №370, затвердженої рішенням Київської обласної ради 04.12.2014 року, Стратегічного плану економічного розвитку міста Обухова на період до 2020 року та відповідно до цілей і пріоритетів розвитку економіки, визначених проектом Державної програми економічного і соціального розвитку України на 2018 рік.
Програма розроблена на основі вимог Конституції України з урахуванням положень:
- Законів України:
- Постанов Кабінету Міністрів України:
- від 29.06.2011 № 702 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2003 року № 621»;
- від 12.09.2011 № 1130 «Про затвердження Державної програми розвитку внутрішнього виробництва».
Основні прогнозні показники соціально-економічного розвитку міста та сіл міської ради сформовано за розрахунками управлінь, відділів виконавчого комітету міської ради та здійснено з врахуванням прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України на 2018 рік.
Складовою частиною Програми є заходи щодо підвищення інвестиційної привабливості міста та реалізації у 2018 році окремих пріоритетних напрямів Стратегії розвитку Київської області та міста Обухова на період до 2020 року.
Реалізацію намічених в Програмі заходів та досягнення запланованих показників передбачається здійснювати через економічні важелі державного регулювання та шляхом виконання регіональних цільових програм.
Фінансування програми здійснюватиметься з урахуванням реальних можливостей міського та обласного бюджетів.
Організацію виконання Програми здійснює виконавчий комітет Обухівської міської ради, її структурні підрозділи спільно з територіальними органами центральних органів виконавчої влади.
У процесі виконання Програма може уточнюватися. Зміни і доповнення до Програми затверджуються Обухівською міською радою.
Звітування про виконання Програми здійснюватиметься за підсумками півріччя.
І. Аналіз економічного і соціального розвитку міста у 2017 році
Потенціал усіх сфер економіки міста був спрямований на досягнення зростання макроекономічних показників, утримання рівнів інвестиційної активності, подальшого підвищення рівня життя населення, його соціального захисту та й, загалом, на реалізацію завдань, визначених у контексті заходів і завдань виконання Стратегічного плану економічного розвитку міста Обухова на період до 2020 року.
Протягом 2017 року (станом на 01.10.2017 року) досягнуто таких позитивних результатів:
- реалізовано промислової продукції у відпускних цінах підприємств на суму 5422,4 млн. грн. (9 міс.) (у 2016 році – 4227,0 млн. грн. (за 9 міс.);
- до загального фонду міського бюджету з урахуванням трансфертів надійшло коштів в сумі 322 252,01 тис. грн. (станом на 01.11.2017 року);
- середньомісячна номінальна заробітна плата одного штатного працівника становила 6200,0 грн. і збільшилася у порівнянні з 2016 роком на 18,8 відсотка;
- середній розмір трудових пенсій зріс на 274,81 грн. та склав 2079,63 гривень.
За 2017 рік підприємствами та організаціями міста за рахунок усіх джерел фінансування освоєно 311,65 млн. грн. (за 9 міс.) капітальних інвестицій, що у порівнянних цінах на 11,2% більше показника за 2016 рік.
Оборот роздрібної торгівлі (до якого включено роздрібний товарооборот підприємств роздрібної торгівлі та розрахункові дані щодо обсягів продажу товарів на ринках і фізичними особами-підприємцями) склав 397,67 млн. грн., що на 13,2% більше, ніж у 2016 році.
За сприяння центру зайнятості на вакантні та новостворені робочі місця працевлаштовані 884 особи із числа незайнятих та безробітних громадян, що на 25,4% більше, ніж за 2016 рік. Рівень працевлаштування безробітних склав 47,0% (у 2016 році – 35,3 відсотки).
Загальний обсяг експорту зовнішньої торгівлі товарами за 2017 рік збільшився на 23,2% (у порівнянні з 2016 роком) і становив 38,27 млн. дол. США (за 9 міс). Обсяг імпорту збільшився на 18,7% та склав 50,97 млн. доларів США.
Від’ємне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило 12,70 млн. дол. США. Коефіцієнт покриття експортом імпорту склав 0,75 (в 2016 році – 0,72).
Обсяги прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу), внесених в економіку міста з початку інвестування, склали 83,5 млн. дол. США (за 9 міс.), що на 1,2% більше, ніж за 9 місяців 2016 року.
Підсумки соціально-економічного розвитку міста Обухова за 2017 рік свідчать про необхідність продовження активної роботи у напрямку стабілізації соціально-економічної ситуації, а досягнуті позитивні результати дають можливість у 2018 році прогнозувати продовження позитивної динаміки розвитку провідних галузей виробничої та соціальної сфери, що сприятиме підвищенню добробуту мешканців регіону.
II. Цілі та пріоритети соціально-економічного і культурного розвитку міста Обухова та сіл міської ради у 2018 році
Основним завданням Програми є поліпшення якості життя населення Обухівської громади за рахунок забезпечення достатнього рівня стабільності її соціально-економічного розвитку шляхом відновлення темпів економічного зростання основних галузей економіки, впровадження реальних механізмів підтримки малого та середнього підприємництва, створення сприятливого інвестиційного клімату та забезпечення необхідних умов для розвитку основних галузей соціальної сфери.
Досягнення зазначеної мети, планується здійснити шляхом реалізації наступних пріоритетних напрямів:
- поліпшення інвестиційної привабливості, створення умов для залучення іноземних інвестицій та збільшення обсягів експорту, що покращить зовнішньоторговельний баланс міста і створить умови для виробництва нових видів конкурентоспроможної продукції як для зовнішнього так і для внутрішнього ринку;
- створення сприятливих умов для розвитку малого та середнього підприємництва та розширення інфраструктури підтримки бізнесу, створення дієвого механізму співпраці органів місцевого самоврядування з представниками бізнесу:
- розвиток промислового виробництва за рахунок модернізації виробничих потужностей, впровадження сучасних технологій та підвищення рівня конкурентоспроможності підприємств промислового сектору економіки;
- розвиток та модернізація житлово-комунального господарства, створення умов для прискореного технічного переоснащення об’єктів житлово-комунального господарства з метою впровадження новітніх енергоефективних технологій та зниження витрат на енергоносії і енергозберігаючих заходів для зниження витрат на енергоресурси у закладах бюджетної сфери;
- поступове наближення рівня життя мешканців Обухівської громади до загальноєвропейських стандартів щодо якості і доступності освіти, медичного обслуговування, соціального захисту, житлово-комунальних послуг, фізкультури і спорту, а також стану навколишнього природного середовища;
- забезпечення наповнюваності міського бюджету, досягнення фінансової самодостатності, підвищення результативності бюджетних видатків.
- підвищення рівня соціальних стандартів: подальше зростання рівня доходів населення міста, перш за все, розміру заробітної плати, вжиття заходів щодо поліпшення соціального захисту малозабезпечених та соціально незахищених громадян.
III. Основні напрями соціально-економічного і культурного
розвитку міста Обухова та сіл міської ради у 2018 році
3.1. Соціальна сфера
3.1.1. Демографічний розвиток, підтримка дітей та сім’ї
Обухівській міській раді адміністративно підпорядковані три населених пункти: місто Обухів та села: Ленди і Таценки.
Станом на 01.10.2017 року на території міської ради проживало 33825 осіб, із них міське населення складає 33344 осіб, населення сільської місцевості – 481 осіб. В порівнянні з аналогічним періодом 2016 року населення збільшилось за рахунок новонароджених на 78 осіб. Загальний коефіцієнт народжуваності (на 1000 осіб) склав 7,2 %, у цьому ж періоді 2016 року - 9,5%.
Разом з тим, за рахунок природного скорочення відбулося і зменшення населення Обухівської громади на 1 особу ніж у відповідному періоді минулого року.
Загальний коефіцієнт смертності (на 1000 осіб) склав 8,7 %, у цьому ж періоді 2016 року – 8,6 %.
Коефіцієнт природного приросту склав 1,48%; в цьому періоді 2016 року складав 0,86 %.
Одним із важливих чинників, які зумовлюють зміну чисельності населення міста, є міграція населення. За рахунок міграційного процесу за звітний період прибуло в місто 711 громадян, вибуло 533 громадянин.
Коефіцієнт міграційного приросту населення (на 1000 жителів) склав 5,26 %; в звітному періоді 2016 року – 10,7 %.
Також, на території Обухівської міської ради, за статистичними даними, станом на 01.10.2017 року проживає 7127 дітей до 18 років, з них 732 – проживають у багатодітних сім’ях, 70 – у малозабезпечених, 69 – діти, які опинилися у складних життєвих обставинах, 155 – дітей-інвалідів, на первинному обліку служби у справах дітей та сім’ї перебуває 49 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Протягом 9 місяців 2017 року 160 багатодітним та малозабезпеченим сім’ям надано матеріальну допомогу; для 22 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які є учнями загальноосвітніх закладів міста, надано матеріальну допомогу на придбання шкільного одягу, взуття, шкільного приладдя; надавалася матеріальна допомога сім’ям військовослужбовців, які загинули під час проведення антитерористичної операції на сході країни (для 7 дітей) та сім’ям, рідні яких загинули під час лютневих подій 2014 року на Майдані Незалежності (для 9 дітей), на придбання одягу, взуття продуктових наборів до Великодня; 137 сім’ям надано гуманітарну та адресну допомогу (речі, іграшки, продукти харчування, шкільне приладдя, памперси та інше.)
Оздоровленням та відпочинком станом на 01.10.2017 року охоплено 3054 дітей шкільного віку, що становить 87,0 % від загальної кількості дітей шкільного віку.
У 2018 році прогнозується: зростання середньорічної чисельності наявного населення міста за рахунок новонароджених на 60 осіб (0,2%) і складе 33910 осіб;


- підвищення якості оздоровлення дітей та забезпечення оздоровлення дітей на рівні 2017 року (до 90,0%);

- збільшення на 3,0% кількості дитячого населення у порівнянні з 2017 роком;

Основні проблемні питання:
- формування фонду житла соціального призначення для осіб з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, інвалідів, одиноких матерів, у визначеному законодавством порядку та використання його для запобігання безпритульності серед сімей з дітьми та подолання ними складних життєвих обставин внаслідок відсутності житла.
Головні цілі на 2018 рік
Сприяння сталому демографічному розвитку шляхом формування умов для зміцнення репродуктивного здоров’я людей та пропаганди здорового способу життя, забезпечення функціонування системи первинної медицини на території міста, сприяння поліпшенню інфраструктури для фізкультури та спорту, поліпшення соціально-побутового обслуговування соціально незахищених мешканців міста.
Подолання дитячої бездоглядності та безпритульності, підтримка сімей з дітьми шляхом забезпечення якості і доступності надання їм соціальних послуг, створення належних умов для реалізації права кожної дитини на виховання в сім'ї або в оточенні максимально наближеному до сімейного.
Основні завдання та заходи на 2018 рік
№з/п | Основні заходи | Індикатор виконання |
1 | Поліпшення демографічної ситуації в місті за рахунок зміцнення інституту сім'ї та покращення здоров'я населення, зростання тривалості його життя шляхом забезпечення ефективних форм і методів фізкультурно-спортивної діяльності та розвитку видів спорту з урахуванням місцевих особливостей і економічних факторів, а також за рахунок удосконалення системи сімейної медицини та охорони материнства і дитинства, профілактики та забезпечення раннього виявлення захворювань | Проведення обстеження сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, не менше як 70% від загальної кількості, що перебувають на обліку; забезпечення не менш як на 75,0% доступності до необхідних соціальних послуг дітей та сімей з дітьми; зменшення на 30,0% кількості дітей, які вилучені з сім’ї в результаті загрозливих умов життю або здоров’ю дитини |
2 | Проведення профілактичної роботи, спрямованої на запобігання бездоглядності, безпритульності дітей, недопущення їх втягнення у злочинну та іншу протиправну діяльність, запобіганню насильства в сім'ї, наркоманії, тютюнопаління та алкоголізму | Планується проведення 30 заходів профілактичної тематики: рейди, обстеження, бесіди, лекції, практичні семінари у ЗОШ міста та залучити до них дітей шкільного віку на 100%. |
3 | Розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування | Проведення інформаційної кампанії на території міста (виступи, статті в ЗМІ, на сторінках у фейсбуці), що пропагують найпоширеніші форми влаштування дітей – усиновлення, опіку, піклування, тощо |
4 | Забезпечення нарахування та своєчасної виплати державної соціальної допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, які перебувають під опікою/піклуванням | Своєчасна виплата державної соціальної допомоги на 53 дітей даної категорії, які перебувають на обліку служби у справах дітей та сім’ї |
5 | Забезпечення проведення обов’язкового медичного профілактичного огляду дітей до 18 років у Комунальному закладі Обухівської міської ради «Обухівський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» | Проведення медичного огляду двічі на рік 53 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також усіх дітей шкільного віку |
6 | Проведення оздоровлення та відпочинку дітей, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, бездоглядних та безпритульних дітей, дітей-інвалідів; дітей, які постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф; дітей з багатодітних і малозабезпечених сімей; дітей, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов'язків, батьки яких загинули в зоні АТО; дітей, які перебувають на диспансерному обліку; талановитих та обдарованих дітей-переможців міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських, районних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіади, відмінників навчання, лідерів дитячих громадських організацій; дитячих творчих колективів та спортивних команд | Оздоровлення та відпочинок 150 дітей зазначеної категорії влітку 2018 року |
7 | Залучення підприємств, установ та організацій усіх форм власності, благодійних організацій та фондів щодо надання фінансової та матеріальної допомоги в організації літнього оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки | Профспілкові комітети: ПрАТ «ККПК» ПрАТ «Обухівський молочний завод», ПАТ «Обухівське» та інші |
8 | Проведення постійної виховної, культурно-масової та фізкультурно-спортивної роботи з дітьми під час літнього оздоровлення та відпочинку дітей | 100% охоплення заходами дітей, які будуть відпочивати у закладах оздоровлення та відпочинку |
9 | Раннє виявлення, облік та охоплення соціальними послугами сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах. Надання адресної матеріальної та інших видів соціальної допомоги сім’ям з дітьми міста, які опинились у складних життєвих обставинах | Планується охопити соціальним супроводом 50 сімей, соціальним інспектуванням на менше як 200 сімей, які потребують соціальної допомоги |
10 | Залучення дітей із сімей, в тому числі, які опинились у складних життєвих обставинах, до позаурочної, позашкільної роботи, участі у тематичних конкурсах, спортивних змаганнях, гуртках тощо | Планується охопити даними послугами 340 дітей відповідних категорій |
11 | Працевлаштування за фахом молоді із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та їх закріплення на першому робочому місці на термін не менше трьох років | Відповідно до прийнятої програми зайнятості населення та затвердженої квоти по вакансіях на підприємствах |
3.1.2. Зайнятість населення та ринок праці
За оперативними даними за отриманням соціальних послуг впродовж 9 місяців 2017 року до Обухівського міськрайонного центру зайнятості звернулись 1248 осіб, що на 106 осіб більше ніж за аналогічний період 2016 року. Всього перебувало на обліку у звітному періоді 1883 шукачів роботи проти 1996 осіб у цьому ж періоді 2016 року.
Впродовж звітного періоду центром зайнятості працевлаштовані 884 особи з числа незайнятих та безробітних громадян, з них молоді до 35 років – 417 осіб, жінок – 416 осіб. Рівень працевлаштування безробітних становив 46,9 %, в аналогічному періоді 2016 року – 35 відсотків.
Завдяки злагодженій роботі між всіма органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, профспілками і роботодавцями м. Обухова за 9 місяців 2017 року у м. Обухові створено 99 нових робочих місць, із них в комунальній сфері – 23; промисловості – 51 та 25 за рахунок розвитку малого підприємництва.
Навантаження незайнятого населення, яке звернулося за сприянням у працевлаштуванні до державної служби зайнятості, на 1 вільну вакансію в цілому по місту становило 1 особу (на 01.10.2016 року – 2 особи).
Постійно проводяться семінари та співбесіди з роботодавцями на яких вивчається потреба роботодавців у професійних кадрах, надається консультативно – методична допомога щодо можливості здійснювати підвищення кваліфікації безпосередньо на виробництві підприємства.
За січень – грудень 2018 року прогнозується та очікується:
- звернення до центру зайнятості безробітних громадян складе 1700 осіб;

- рівень працевлаштування – 45%;

- рівень зареєстрованого безробіття населення працездатного віку (15-70 років) за даними Міжнародної організації праці (методологія обрахування МОП2) складе до 1,1 % (в 2017 році він склав – 1,5%).

Основні проблемні питання:
- невідповідність попиту і пропозицій робочої сили, неповне використання трудового потенціалу, що призвело до зниження життєвого рівня та соціального захисту працівників;
- зайнятість населення та створення нових робочих місць.
Головна ціль на 2018 рік
Забезпечення повної, продуктивної зайнятості населення міста, надання якісних соціальних послуг населенню та роботодавцям шляхом ефективного регулювання регіонального ринку праці за допомогою економічного, організаційного та правового механізмів.
Основні завдання та заходи на 2018 рік
№з/п | Основні заходи | Індикатор виконання |
1 | Забезпечення підприємств кваліфікованими робітничими кадрами; розширення переліку професій підготовки та перепідготовки безробітних шляхом оперативного реагування на потреби роботодавців для вирішення кадрових проблем кожного підприємства | Направлення на професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації за актуальними на ринку праці професіями під гарантоване працевлаштування на рівні 2017 року - 100 безробітних громадян по 45 професіях |
2 | Проведення системної профорієнтаційної роботи з різними верствами та віковими категоріями населення, спрямованої на підняття престижу робітничих професій, актуальних на ринку праці | Кількість осіб, охоплених профорієнтаційними послугами - не менше 9000. Проведення групових та масових заходів:
|
3 | Сприяння у працевлаштуванні внутрішньо - переміщених осіб | Надання повного спектру послуг зазначеній категорії осіб |
4 | Залучення осіб, які потребують сприяння у працевлаштуванні, до участі у громадських роботах та інших видах робіт тимчасового характеру; розширення сфери організації та проведення оплачуваних громадських робіт та їх соціальної спрямованості | Направлення на тимчасове працевлаштування більше 200 громадян для участі в оплачуваних громадських та інших видах тимчасових робіт. Розширення переліку напрямів організації оплачувальних громадських робіт |
5 | Профілактика безробіття в молодіжному середовищі | Очікується працевлаштувати шляхом започаткування власної справи – 10 безробітних громадян. Проведення широкомасштабної профорієнтаційної роботи з метою популяризації професій, актуальних на ринку праці |
6 | Забезпечення захисту прав найманих працівників | Шляхом компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштувати більше 10 громадян міста Обухова. Здійснення супроводу після працевлаштування |
7 | Посилення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення з питань праці через засоби масової інформації, засідання "круглих столів" та семінари з соціальними партнерами, населенням | Проведення засідань "круглих столів" та семінарів з соціальними партнерами, населенням – не менше 120 заходів |
8 | Забезпечення додаткових гарантій щодо працевлаштування осіб, які підпадають під п’ятивідсоткову квоту | Сприяти забезпеченню додаткових гарантій щодо працевлаштування осіб, які підпадають під п’ятивідсоткову квоту протягом року |
9 | Створення умов для самозайнятості населення та підтримка підприємницької ініціативи, зокрема, надання індивідуальних та групових консультацій безробітним, виплата допомоги на започаткування власної справи | Сприяти підприємницькій ініціативі громадян шляхом надання одноразової виплати допомоги по безробіттю – не менше 5особам. Надавати індивідуальні та групові консультації, провести не менше 20 заходів з орієнтації на підприємницьку діяльність |
10 | Сприяння забезпеченню молоді першим робочим місцем, запровадження стимулів для стажування їх на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання | Сприяти забезпеченню молоді першим робочим місцем, здійснювати стажування на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання |
11 | Забезпечення одноразового отримання ваучера особам віком старше 45 років шляхом перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями для пріоритетних видів економічної діяльності | Сприяти забезпеченню одноразовому отриманню ваучера не менше 2 особам віком старше 45 років |
12 | Сприяння працевлаштуванню громадян міста, соціально незахищених категорій громадян, довготривалих безробітних, людей передпенсійного віку та людей з обмеженими можливостями | Створення більше 490 робочих місць для працевлаштування працездатних громадян (перевагу надавати соціально-незахищеним категоріям населення) |
3.1.3. Грошові доходи населення
За оперативними даними середньомісячна заробітна плата працівників по місту станом на 01.10.2017 року становила 6200,0 грн., що на 978,96 грн. або на 18,8 % більше відповідного періоду минулого року.
Розмір нарахувань у 1,9 рази перевищив законодавчо встановлені державні соціальні стандарти (мінімальну заробітну плату).
Зберігалася значна диференціація розмірів заробітної плати за видами економічної діяльності. Найвищу заробітну плату в економіці отримували працівники промисловості, де заробітна плата в 1,32 рази перевищила середній показник по місту.
В розрізі галузей за оперативними даними середньомісячна заробітна плата становила: промисловість – 8237,3 грн.; комунальні підприємства – 4641,5 грн.; сільське господарство – 5179,6 грн.; бюджетна сфера – 5414,0 гривень.
Станом на 01.10.2017 року заборгованість з виплати заробітної плати на економічно-активних підприємствах міста відсутня.
У 2018 році очікується збільшення середньомісячної номінальної заробітної плати на 4,8% та становитиме 6500,0 гривень.

Наявні доходи населення міста збільшаться більш як на 1,8% і складуть більше 1119,8 млн. грн.
Доходи у розрахунку на одну особу становитимуть більше 33,1 тис. гривень.
Основні проблемні питання:
- низький рівень середньої заробітної плати відповідно до високої вартості життя, а також надмірна міжгалузева і низька міжпосадова диференціація заробітної плати.
Головна ціль на 2018 рік
Запобігання зниженню рівня життя населення і наступне його підвищення в міру стабілізації економіки за рахунок забезпечення зростання його доходів, детінізації виплати заробітної плати, підвищення заробітної плати, що призведе до зростання купівельної спроможності мешканців міста.
Основні завдання та заходи на 2018 рік
№з/п | Основні заходи | Індикатор виконання |
1 | Проведення засідань комісій з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення | Проведення 10 засідань |
2 | Забезпечення ефективної роботи комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат виконавчого комітету Обухівської міської ради | Проведення 8 засідань комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат |
3 | Сприяння збереженню існуючих робочих місць та розширенню сфери прикладання праці за рахунок створення нових робочих місць | Чисельність прийнятих на роботу на створені нові робочі місця становитиме не менше 490 осіб |
5 | Проведення системного моніторингу за рівнем оплати праці на економічно активних підприємствах | Щоквартальний моніторинг 45 суб’єктів господарювання |
6 | Забезпечення контролю за своєчасністю виплати поточної заробітної плати на економічно активних підприємствах та сприяння ліквідації заборгованості | Проведення 10 засідань |
7 | Здійснення моніторингу укладення колективних договорів на підприємствах, в установах та організаціях, які використовують найману працю з метою забезпечення соціально-трудових гарантій працівникам | Охоплення моніторингом до 35 колективних договорів суб’єктів господарювання (2500 осіб); |
8 | Легалізація трудових відносин у сфері зайнятості населення та виплати заробітної плати | Зростання середньої заробітної плати не менше ніж на 8,0 % |
3.1.4. Пенсійне забезпечення
Станом на 01.10.2017 року на обліку в Обухівському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України Київської області у місті Обухові та селах міської ради перебуває 9110 пенсіонерів.
Середній розмір пенсії станом на 01.10.2017 року збільшився на 15,2 % проти цього ж періоду 2016 року (1804,82 грн.) і склав 2079,63 гривень. Прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність з 01.10.2017 року установлений в сумі 1312,0 гривень.
Більше 88,9 % від загальної кількості одержувачів пенсій (8100 осіб) мають суми пенсійних виплат, які перевищують прожитковий мінімум.
Обсяги пенсійних виплат по всіх контингентах одержувачів пенсій станом на 01.10.2017 року склали 155992,0 тис. гривень.
Заборгованості по виплаті пенсій немає.
За прогнозними даними у 2018 році загальна чисельність пенсіонерів в місті становитиме 10,0 тис. осіб;

- потреба в коштах на виплату пенсій складатиме більше 300000,0 тис. гривень;
- середній розмір пенсій прогнозується в розмірі 2800,0 гривень.

- очікувані надходження страхових внесків – 9500,0 тис. грн., за додатковими ставками (збори з продажі ювелірних виробів із золота, з відчуження легкових автомобілів, з операцій купівлі-продажу нерухомого майна) – 6000,0 тис. гривень.
Основні проблемні питання:
- відшкодування заборгованості по сплаті пільгових пенсій по підприємству ВАТ «Стиролбіотех» - 7246,76 тис. грн. (безнадійний борг, не ведуть діяльності);
- виявлення «тіньових» коштів для виплати заробітної плати;
- легалізація зарплати, недопущення сплати заробітної плати менше мінімального розміру.
Головна ціль на 2018 рік
Забезпечення своєчасної та в повному обсязі виплати призначених пенсій, забезпечення подальшої диференціації розмірів пенсій в залежності від наявного страхового стажу та отримуваної заробітної плати, шляхом проведення перерахунків, забезпечення обслуговування громадян незалежно від місця реєстрації.
Основні завдання та заходи на 2018 рік
№з/п | Основні заходи | Індикатор виконання |
1 | Поліпшення якості обслуговування громадян | 1. Проведення 36 зустрічей в трудових колективах згідно затверджених графіків у 2018 році; 2. Виїзні прийоми – 25; 3. 100% реєстрація прийнятих громадян на веб-порталі Пенсійного фонду України; 4. 100% інформування громадян з питань призначення (перерахунку) пенсій через засоби мобільного зв’язку, електронну пошту |
2 | Вдосконалення системи управління фінансовими ресурсами Пенсійного фонду | 1. Щомісячне проведення засідання комісії по легалізації з виявлення ознак тіньової зайнятості населення – результат надходження до бюджету Пенсійного фонду України коштів в сумі 50,0 тис. грн.; 2. Проведення семінарів, круглих столів, зустрічей у трудових колективах з метою інформування застрахованих осіб про набуті соціальні права та перспективи їх звуження внаслідок тінізації – не рідше 1 разу в квартал; 3. Роз’яснення щодо впровадження обов’язкової накопичувальної пенсійної системи при проведенні зустрічей у трудових колективах, виїзних прийомах, на зустрічах з молоддю – згідно затверджених графіків. |
3 | Автоматизація управління та контролю у солідарній системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування | Створення автоматизованої системи внутрішнього електронного документообігу в Пенсійному фонді (прийому та обробки звернень громадян) до 01.01.2019 року |
4 | Технологічний розвиток інформаційних ресурсів із заохоченням до запровадження інноваційних технологій | - створення на основі веб-орієнтованих технологій централізованої системи аналітики, ефективної системи зовнішньої інформаційної взаємодії (із системами органів соціального захисту, юстиції, соціального страхування, правоохоронними органами та органами фіскальної служби) до 01.01.2019 року; - зміцнення технічної бази пенсійної системи, оновлення комп’ютерної техніки на 50%. |
5 | Кадровий розвиток управління Пенсійного фонду | - скорочення чисельності працівників відповідно до темпів упровадження новітніх інформаційних технологій і технічного переоснащення управління Пенсійного фонду на 20%; - підвищення кваліфікаційного рівня та ефективності роботи персоналу згідно графіків (підвищити кваліфікацію не менше 4 чоловік); - збільшення рівня оплати праці за рахунок економії коштів від оптимізації штатної чисельності персоналу територіальних органів Пенсійного фонду |
6 | Забезпечення прозорості та відкритості діяльності Пенсійного фонду, більш активне залучення громадськості до формування та реалізації державної політики з питань пенсійного забезпечення та ведення обліку осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню | Висвітлення питань діяльності Пенсійного фонду в засобах масової інформації, на офіційних веб-сайтах міста Обухова та Обухівської РДА – щотижневе розміщення інформації, на інформаційних стендах – при надходженні змін в законодавстві |
3.1.5. Соціальний захист населення
Станом на 01.10.2017 року в управлінні соціального захисту населення перебувало на обліку 3919 одержувачів всіх видів соціальної допомоги.
Надомне обслуговування мали 136 громадян похилого віку та інваліди; 148 одиноким матерям здійснювалася виплата державної допомоги; 1616 осіб отримували одноразову допомогу при народженні дитини, 335 внутрішньо переміщеним особам.
За 9 місяців 2017 року 5583 сімей отримало субсидії на житлово-комунальні послуги, 164 особи були забезпечені протезно-ортопедичними виробами, 9 осіб забезпечено технічними засобами реабілітації, 280 осіб отримали продуктові набори.
Впродовж 9 місяців 2017 року ветеранам війни та інвалідам видано 35 санаторно - курортних путівок.
З метою підвищення ефективності системи надання соціальної підтримки пенсіонерам проводились заходи щодо подальшого ведення «соціальної картки», яка надає пенсіонерам міста право на отримання пільгових знижок в рамках міської комплексної програми «Турбота».
У 2018 році прогнозується надання державної соціальної допомоги понад 2,9 тис. осіб на загальну суму майже 41,9 млн. грн., житлових субсидій – 5,5 тис. сімей на суму 74,4 млн. грн. та пільг – 7,9 тис. осіб на суму понад 19,0 млн. гривень.


Основні проблемні питання
Значне підвищення цін і тарифів на житлово – комунальні послуги й прийняття порядку щодо визначення права на пільги при оплаті за житлово – комунальні послуги з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї, що збільшило в 9 разів кількість звернень громадян щодо вирішення питань забезпечення громадян соціальним захистом.
Головні цілі на 2018 рік
Забезпечення реальної підтримки найуразливіших верств населення, створення умов для реабілітації громадян з особливими потребами, удосконалення системи соціальних послуг, підвищення їх якості та ефективності, модернізація мережі установ соціального захисту населення.
Створення фінансових, організаційно – правових та технічних механізмів для забезпечення комфортного соціального клімату та досягнення позитивних зрушень щодо рівня та якості життя незахищених верств населення на основі ефективного використання бюджетів усіх рівнів.
Основні завдання та заходи на 2018 рік
№ з/п |
Основні заходи | Індикатор виконання |
1 | Забезпечення своєчасного призначення та виплати усіх видів соціальної допомоги | 5893 осіб на суму 41000,9 тис. грн. |
2 | Удосконалення системи соціально-побутового обслуговування одиноких непрацездатних громадян, інвалідів та інших осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах | Вдосконалення ефективної, доступної, розширеної системи надання соціальних послуг вдома, підвищення якості та рівня потреб отримувачів цих послуг. Підтримка життєдіяльності і соціальної активності одиноких непрацездатних осіб похилого віку, інвалідів, які опиняються в складних життєвих обставинах. Впровадження інноваційних моделей соціальних послуг. Підвищення кваліфікації соціальних послуг. Охоплення соціальним обслуговуванням 138 одиноких непрацездатних громадян, інвалідів та інших осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах |
3 | Проведення систематичної інформаційно-роз’яснювальної роботи серед мешканців міста з питань діяльності органів соціального захисту населення та нововведень у законодавстві | Висвітлення матеріалів - 24 статті |
4 | Забезпечення максимального охоплення житловими субсидіями інвалідів, ветеранів та інших категорій малозабезпечених громадян, проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з цього питання | 5500 осіб |
5 | Підтримка та відновлення здоров’я, повернення до активного повноцінного життя учасників бойової антитерористичної операції на сході України | 20 осіб |
6 | Проведення роботи по встановленню пандусів для забезпечення доступності інвалідів та інших мало мобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно - транспортної інфраструктури міста | 12 одиниць |
7 | Фінансова підтримка громадських організацій інвалідів та ветеранів | 300,0 тис. грн. |
8 | Проведення роботи щодо залучення підприємств, організацій, установ, громадських організацій та релігійних громад до надання допомоги соціально незахищеним категоріям населення | Більше 3000 незахищеним категоріям населення; 2 організації, 2 благодійних фондів |
9 | Оздоровлення, забезпечення засобами реабілітації громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, інвалідів та ветеранів, учасників антитерористичної операції на сході України |
- оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС – 80 путівок, 1 путівка матері та дитини - інваліда; - забезпечення технічними, протезно-ортопедичними та іншими засобами реабілітації 263 особи, з них: 212 – протезно-ортопедичними виробами, 8 - інвалідними візками, 43 - іншими засобами реабілітації; - надання 48 санаторно-курортних путівок для оздоровлення інвалідів та ветеранів, учасників антитерористичної операції на сході України. |
3.1.6. Охорона праці
У 2017 році на підприємствах, установах та організаціях міста зареєстровано 17 нещасних випадків (у 2016 році – 15 випадків), з них – 4 зі смертельним наслідком (2 випадки - природної смерті на виробництві, 2 смертельні нещасні випадки - в стадії розслідування). У 2016 році смертельних нещасних випадків не було.
Страховими визнано 12 нещасних випадків (у 2016 році – 14), за якими складено 12 актів за формою Н-1 про зв'язок нещасних випадків з виробництвом. У порівнянні з 2016 роком кількість страхових випадків зменшилася на 2 випадки.
Від нещасних випадків найбільше травмовано працівників у таких галузях виробництва, як целюлозо-паперовій – 6 постраждалих осіб (у 2016 році – 2 постраждалі особи); харчовій промисловості – 2 особи (у 2016 – 1 особа).
У 2018 році очікується зниження рівня загального виробничого травматизму, у тому числі із смертельними наслідками, на 5% у порівнянні з 2017 роком; мінімізація ризиків виробничого травматизму, професійних захворювань та аварій на виробництві та скорочення матеріальних втрат від негативних наслідків травм та на виробництві та професійних захворювань.
Головна ціль на 2018 рік
Комплексне розв’язання проблем у сфері охорони праці шляхом формування безпечного та здорового виробничого середовища на підприємствах в установах та організаціях усіх форм власності, мінімізація ризиків виробничого травматизму, професійних захворювань та вирішення завдань правового, організаційного, матеріально-технічного і аналітичного забезпечення охорони праці, посилення контролю за діяльністю суб’єктів господарювання щодо створення безпечних умов праці.
Основні завдання та заходи на 2018 рік
№з/п | Основні заходи | Індикатор виконання |
1 | Організація навчання та перевірка знань відповідальних посадових осіб з питань охорони праці міськвиконкому, об’єднаних територіальних громад, підприємств, установ та організацій | Навчання та перевірка знань планується на 2018 рік (проводиться 1 раз на 3 роки) |
2 | Систематичне проведення аналізу стану охорони праці на підприємствах за участю профспілкових організацій, органів державного нагляду за охороною праці | Аналіз проводитиметься щоквартально та доводитиметься через засоби масової інформації |
3 | Забезпечення постійного контролю за створенням на підприємствах, установах і в організаціях безпечних і нешкідливих умов праці | Проведення 18 перевірок на підприємствах |
5 | Проведення заходів з пропаганди безпечних і нешкідливих умов праці, в тому числі через засоби масової інформації, проведення круглих столів, конкурсів тощо | 23 заходи (статті, наради, круглі столи, зустрічі з трудовими колективами) |
6 | Надання консультативної, методичної та інформаційної допомоги в опрацюванні і реалізації системи управління охороною праці підприємствам, установам та організаціям міста | 15 підприємствам |
3.1.7. Будівельна діяльність
Розв’язання житлової проблеми є одним із головних пріоритетів державної політики, орієнтованої на забезпечення якісним та доступним житлом населення країни.
Впродовж 9 місяців 2017 року введено в експлуатацію 67 об’єктів нерухомого майна (будівель), загальною площею 10528,5 кв. метрів, з них: індивідуальні житлові будинки – 49 об’єктів, садового типу – 6, нежитлові будинки – 10, багатоквартирні житлові будинки – 2 об’єкта.
В звітному періоді побудовано плаваючий аераційний фонтан «Нижнього ставу» по вул. Київській, 113-а та виготовлено проектно - кошторисну документацію «Реконструкція «Площі матері» по вул. Київській» міста Обухова.
За очікуваними даними до кінця 2017 року буде введено в експлуатацію 56 індивідуальних житлових будинків загальною площею більше 8650,0 кв. метрів.
За рахунок усіх джерел фінансування загальна площа введених в експлуатацію житлових об’єктів в 2018 році становитиме 18700,0 квадратних метрів.

Основні проблемні питання:
- низька платоспроможність жителів міста Обухова;
- висока вартість будівельних матеріалів та послуг у сфері будівництва;
- забезпечення прав інвесторів у процесі будівництва житла.
Головна ціль на 2018 рік
Реалізація державної політики у галузі будівництва та архітектури, удосконалення містобудівної діяльності, покращення житлових умов населення, в тому числі за рахунок будівництва соціального та доступного житла, створення необхідних умов щодо житлової забудови.
Забезпечення житлом соціально-незахищених верств населення, у тому числі пільгових категорій громадян.
Основні завдання та заходи на 2018 рік
№з/п | Основні заходи | Індикатор виконання |
1 | Сприяння розвитку іпотечного житлового кредитування за стандартами Державної іпотечної установи за доступною відсотковою ставкою | Інформаційна робота (семінари, розміщення інформації на сайті, газеті, тощо) |
2 | Залучення інвесторів в житлове будівництво міста | Будівництво багатоповерхового житлового будинку та об’єктів соціальної сфери на мікрорайоні «Обухівський ключ» - близько 9,8 тис. кв. метрів житлової площі |
3 | Будівництво та введення в експлуатацію індивідуальних житлових будинків на території Обухівської громади | 57 будинків |
4 | Створення процедури видачі технічних умов на підключення житлових будинків до інженерних мереж та скорочення термінів підготовки договорів на видачу технічних умов |
Відповідно до ст. 30 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» |
5 | Удосконалення забудови міста, у першу чергу, центральної частини - розроблення, погодження та затвердження детальних планів території | Планується проведення зонування території на лютий 2018 рік |
6 | Запровадження сучасних ефективних та енергозберігаючих архітектурно-інженерних рішень з використанням взаємозамінних видів домобудування (блок - елементів, блок - квартир, блок - секцій житлових будинків), передбачення гнучкості забудови як нових, так і вже сформованих житлових зон міст із урахуванням регіональних особливостей та природно-кліматичних умов | Впровадження 2 проектів санації по вулиці Київській, 10 та Київській, 148 |
7 | Впорядкування центральної частини міста Обухова | «Реконструкція «Площі матері» по вул. Київській» міста Обухова |
8 | Впровадження проекту-ідеї в рамках Програми реалізації громадського бюджету на території Обухівської міської ради на 2016 – 2020 роки в 2018 році | Будівництво дитячого майданчику «Корабель» в районі скейтпарку |
3.1.8. Містобудівна діяльність
Забезпечення розроблення містобудівної документації на території міста Обухова, сіл Таценки та Ленди є одним з головних напрямів роботи для системної реалізації сталого розвитку територій Обухівської міської ради, динамічного збалансованого соціально-економічного розвитку, гармонійного узгодження інтересів та ефективної взаємодії влади, бізнесу і громадськості, залучення інвестицій в місто.
Протягом 2017 року здійснювались заходи відповідно до Комплексної програми розроблення містобудівної і землевпорядної документації міста Обухова та сіл Ленди, Таценки на 2016 - 2019 роки щодо актуалізації картографічних матеріалів в цифровій формі в державній системі координат УСК 2000 на паперових і електронних носіях з урахуванням даних державного земельного кадастру, для подальшого створення необхідних геопросторових даних та інформаційної ресурсної системи містобудівного кадастру. Дані роботи виконані в повному обсязі по місту та селам Ленди, Таценки. Всі ці заходи спрямовані на аналіз реалізації існуючої містобудівної документації, оцінки та прогнозу стану і змін об’єктів містобудування, які проводяться на забезпечення сталого розвитку територій з урахуванням державних і громадських інтересів, що являється проведенням містобудівного моніторингу. У складі Генерального плану міста Обухів, згідно даної програми, в 2017 році планувалося розроблення плану зонування міста Обухів. Але враховуючи Проект Закону, який перебував в Комітеті з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Верховної Ради України «Про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо заміни форми документації, в якому передбачалося скасування плану зонування, як виду містобудівної документації – розроблення плану зонування міста Обухова тимчасово було призупинено. Даний законопроект не отримав відповідної підтримки і був направлений на доопрацювання. Системна робота по плану зонування міста Обухова відновлена. На даний час триває збір вихідних даних на проектування плану зонування та формування тендерної документації щодо виготовлення даної містобудівної документації.
Відповідно до статті 19 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», рішення Обухівської міської ради №477/3/21-VІІ від 30.03.2017 року та з метою визначення планувальної організації, функціонального призначення просторової композиції, параметрів житлової забудови, ландшафтної організації території на земельних ділянках, належного оформлення права власності на земельні ділянки протягом 2017 року було розроблено 29 детальних планів території, які розташовані в межах м. Обухова сіл: Таценки та Ленди.
З початку року було надано 62 рішень Обухівської міської ради щодо надання дозволів на розробку детальних планів території та 16 рішень про затвердження детальних планів.
Відповідно до Порядку проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні, затвердженого постановою КМУ від 25.05.2011 року №555, 2 детальних плани були направлені на доопрацювання.
Рішенням членів містобудівної ради 2 детальних плани були відхилені та повернуті розробникам для усунення виявлених недоліків.
Основні проблемні питання:
- відсутність затвердженого плану зонування міста Обухова;
- відсутність регуляторних актів на державному рівні щодо формування інформаційних ресурсів містобудівного кадастру.
Головні цілі на 2018 рік
Затвердження плану зонування міста Обухова Київської області, оновлення генеральних планів сіл Ленди та Таценки.
Забезпечення оновленою містобудівною документацією 100% територій населених пунктів Обухівської міської ради; створення геоінформаційної системи ведення містобудівного кадастру та містобудівного моніторингу міста Обухова, сіл Ленди та Таценки.
Основні завдання та заходи на 2018 рік:
- аналіз існуючого стану генеральних планів сіл Ленди та Таценки, визначення відповідності генеральних планів існуючого стану та актуальність пропозицій генерального плану;
- укладання договору на розроблення генерального плану з проектною організацією, яка має архітекторів з відповідним кваліфікаційним сертифікатом та ліцензією на розроблення містобудівної документації;
- залучення депутатів Обухівської міської ради у складанні завдання на проектування генерального плану села, яке розробляє проектна організація;
- письмове звернення до обласної державної адміністрації щодо визначення та надання державних інтересів для їх урахування під час розроблення генеральних планів сіл Обухівської міської ради;
- підготовка та надання розробнику генеральних планів “вихідні дані”;
- контролювання розроблення генеральних планів;
- збір пропозицій для врахування громадських інтересів у генеральних планах сіл Таценки та Ленди;
- узгодження проектів генеральних планів сіл з органами місцевого самоврядування, що представляють інтереси суміжних територіальних громад в разі збільшення площі сіл за рахунок інших територій;
- передача розроблених генеральних планів у 4-х примірниках в Департамент містобудування і архітектури Київської обласної адміністрації для розгляду на архітектурно-містобудівній раді;
- проведення громадського слухання щодо генеральних планів сіл;
- затвердження генерального плану сіл Таценки та Ленди на сесії Обухівської міської ради протягом 3-х місяців з дня його подання;
- оприлюднення генеральних планів у місячний строк шляхом його розміщення на офіційному веб-сайті Обухівської міської ради та у місцевих періодичних друкованих засобах масової інформації, а також у загальнодоступному місці у приміщенні такого органу;
- внесення пропозицій щодо встановлення і зміни меж сіл Ленди та Таценки відповідно до Закону;
- укладання договору на розроблення плану зонування міста Обухів з проектною організацією, яка має архітекторів з відповідним кваліфікаційним сертифікатом та ліцензією на розроблення містобудівної документації;
- в двох місячний термін розробити та зібрати пропозиції для врахування громадських інтересів;
В 2018 році очікується забезпечення міста Обухова та сіл Ленди, Таценки містобудівною документацією місцевого рівня для ефективного і раціонального планування територій, розвитку інженерної та соціальної інфраструктури;
- створення програмно-методичного комплексу ведення баз даних системи містобудівного кадастру та містобудівного моніторингу для забезпечення системної інтеграції процесів розвитку територій Обухівської міської ради;
- визначення, вилучення (викуп) і надання земельних ділянок для містобудівних потреб на основі містобудівної документації в межах, визначених законом;
- визначення і раціональне розташування територій житлової та громадської забудови, промислових, рекреаційних, природоохоронних, оздоровчих, історико-культурних та інших територій та об’єктів;
- визначення територій, що мають особливу екологічну, наукову, естетичну, охорона довкілля та раціональне використання природних ресурсів;
- регулювання забудови населених пунктів та інших територій;- проведення громадського слухання щодо плану зонування міста.
- затвердження плану зонування міста Обухів на сесії Обухівської міської ради протягом 3-х місяців з дня його подання.
3.1.9. Формування спроможних територіальних громад
Відповідно до Щорічного Послання Президента України до Верховної Ради України «Про внутрішнє і зовнішнє становище України в 2017 році», Указу Президента України від 07.12.2016 №545/2016 «Про першочергові заходи розвитку місцевого самоврядування в Україні на 2017 рік», розпоряджень Кабінету Міністрів України від 22.09.2016 № 688-р «Деякі питання реалізації Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні» і від 03.04.2017 №275-р «Про затвердження середньострокового плану пріоритетних дій Уряду до 2020 року та плану пріоритетних дій Уряду на 2017 рік» реформа децентралізації визначена як один з ключових пріоритетів у формуванні системи ефективного врядування в державі.
У місті Обухові триває активна робота щодо впровадження реформи децентралізації, яка розпочалася у 2016 році, зокрема щодо формування спроможних територіальних громад, як одного із головних напрямів цієї реформи.
Згідно з перспективним планом об’єднання територіальних громад місто Обухів є центром Обухівської територіальної громади.
На сесії міської ради було прийнято відповідне рішення і направлені листи пропозиції щодо ініціювання об’єднання територіальних громад, та подані на розгляд сільським, селищним головам суміжних територіальних громад.
З метою виконання перспективного плану формування територій громад Київської області щодо створення Обухівської об’єднаної громади утворено робочу групу, до складу якої увійшли представники органу місцевого самоврядування.
Основні проблемні питання:
- в Законі України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» міста обласного значення не визначені як спроможні територіальні громадами, до яких можуть приєднуватися суміжні територіальні громади;
- відсутність Законів України «Про засади адміністративно-територіального устрою України», «Про місцевий референдум» та інших законодавчих та нормативних актів у сфері освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, містобудування та землевпорядкування в межах територій громад;
Головні цілі на 2018 рік
Продовження реалізації Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні та підтримка створення об’єднаних територіальних громад.
Проведення навчань та надання методичної допомоги посадовим особам місцевого самоврядування з питань децентралізації.
Основні завдання та заходи на 2018 рік
- розробка (оновлення) паспортів спроможних територіальних громад;
- продовження роботи щодо забезпечення реалізації заходів, передбачених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 № 682-р «Про затвердження плану заходів на 2017 рік, спрямованих на активізацію реформування місцевого самоврядування та державну підтримку добровільного об`єднання територіальних громад»;
- розроблення методичних рекомендацій для проведення навчань посадових осіб місцевого самоврядування з питань децентралізації фінансової системи, надання адміністративних послуг, підготовки проектів і програм соціально-економічного розвитку, розроблення містобудівної документації, управління земельними ресурсами, здійснення контролю за використанням та охороною земель;
- організація та проведення круглих столів з питань добровільного об’єднання громад.
3.1.10. Житлово-комунальне господарство
З метою підтримання у належному стані житлового фонду комунальної власності територіальної громади міста Обухова, об’єктів соціально-культурного призначення впродовж звітного періоду 2017 року за кошти міського бюджету було проведено капітальні ремонти: покрівлі житлових будинків по вул. Каштановій, 13 (під’їзд 1), 34; місць загального користування (заміна дверей) житлового будинку по вул. Миру, 1 та капітальний ремонт нежитлових приміщень комунальної власності по вул. Київській, 148. Також, проведено ремонт ліфта по вул. Каштанова, 28.
На стадії завершення знаходяться капітальні ремонти: житлового будинку (сходові клітини) по вул. Київській, 1; вхідних груп та приміщень житлового будинку по вул. Миру, 13; місць загального користування житлового будинку № 20 (2, 3 під’їзд) мікрорайону Яблуневий; покрівлі житлового будинку по вул. Каштановій, 7-в, 26, 30 (6 під’їзд); насосного обладнання гарячого водопостачання КТЕП №7 по вул. Каштанова, 7 та капітальний ремонт міжпанельних швів житлового будинку по вул. Миру, 11 (7 під’їзд). Також, завершуються роботи по реконструкції внутрішньої системи тепло-, водопостачання житлових будинків по вул. Київській, 121, вул. Миру, 1, 2.
За кошти міського бюджету виконано експертно-діагностичне обстеження 52 ліфтів, придбано та проведено заміну 65-ти електролічильників в житлових будинках.
Наразі розробляється схема водопостачання, водовідведення та гідравлічного розрахунку мереж міста Обухова.
ТОВ «Міський житловий центр» за рахунок послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій проведено поточні ремонти житлового фонду комунальної власності Обухівської територіальної громади.
У результаті виконання завдань та заходів передбачених Програмою на 2018 рік у сфері житлово-комунального господарства міста Обухова очікується покращення надання якості послуг тепло- водопостачання та водовідведення.
Основні проблемні питання:
- зниження рівня платоспроможності населення;
- стрімке зростання тарифів;
- застарілий житловий фонд, в т .ч. ліфтове господарство (потребує модернізації, реконструкції та капітального ремонту);
- недостатнє фінансування;
- високий рівень монополізації ринку житлово-комунальних послуг.
Головна ціль на 2018 рік
Реформування житлово-комунального господарства міста та забезпечення фінансово-економічної стабільності його функціонування, підвищення рівня обслуговування споживачів, покращення якості надання житлово-комунальних послуг, забезпечення розміру тарифів на житлово-комунальні послуги на рівні економічно обґрунтованих витрат на їх виконання, поліпшення благоустрою та санітарного стану міста.
Основні завдання та заходи на 2018рік
№з/п | Основні заходи | Індикатор виконання |
1 | Продовження роботи щодо створення умов для реформування галузі за рахунок впровадження механізму державно-приватного партнерства у сфері реалізації інвестиційних проектів з реконструкції та капітального ремонту житлового фонду, систем централізованого тепло - водопостачання та водовідведення, а також у сфері благоустрою і комунального обслуговування, спрямованих на технічне переоснащення об’єктів житлово-комунального господарства | Реалізація 2 проектів |
2 | Сприяння зменшенню заборгованості споживачів усіх рівнів за житлово-комунальні послуги шляхом активізації претензійно-позовної роботи з боржниками | Рівень сплати послуг - 95% |
3 | Продовження облаштування контейнерних майданчиків для збору твердих побутових відходів в багатоквартирному житловому фонді, встановлення заглиблених контейнерів в місцях, де контейнерні майданчики недоцільні | Облаштування контейнерних майданчиків - 15, Встановлення заглиблених контейнерів – 2. |
4 | Продовження впровадження роздільного збирання складових твердих побутових відходів у населених пунктах Обухівської міської ради |
- в приватному секторі: забезпечення всіх приватних садиб контейнерами для збору побутових відходів одного типу та розміру, не менше 120 л, запровадження роздільного збирання відходів, їх сортування та перероблення (за контейнерною схемою); - забезпечення облаштування додаткових майданчиків (за потребою) для збору відходів. |
5 | Виконання запланованих обсягів з капітального ремонту та реконструкції житлового фонду міста | 100 % |
6 | Продовження роботи щодо створення об'єднань співвласників багатоквартирних будинків відповідно до Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» | Створення ОСББ – 2; обслуговуючих кооперативів - 1 |
7 | Виконання комплексу робіт з капітального ремонту мереж теплопостачання, водопостачання та водовідведення | - реконструкції: - головного напірного водоводу Ø400 мм в районі АЗС «WOG» та автодороги Київ-Знам'янка із заміною запірної арматури в камері - 136 погонних метрів; - ділянки водоводу по вул. Київській від водопровідної камери до водопровідного колодязя № 5 в районі магазину "Фокстрот"; - водопровідної мережі з заміною водонапірної башти з монтажем станції знезалізнення по вулицях Чумацький шлях та Трипільській; - мереж водопостачання по провулку Малишківському - 960 погонних метрів; - будівництво: - локальних очисних споруд на мікрорайоні Яблуневий; - водопровідної мережі по вул. Виноградній; - капітальних ремонтів: - зовнішніх мереж водопостачання. |
8 | Покращення технічного стану будівель за рахунок проведення капітальних та поточних ремонтів. | - рубероїдної покрівлі – 5,5 тис. кв. м; - шиферної покрівлі – 3,9 тис. кв. м; - вимощення – 5,3 тис. кв. м; - герметизації швів - 2,0 тис. кв. м; - заміни трубопроводів мереж холодного та гарячого водопостачання – 300 м; - сходових клітин |
3.1.11. Енергозабезпечення та енергозбереження
У 2017 році продовжувалася робота щодо забезпечення потреб споживачів міста енергоресурсами та їх ефективним використанням.
З цією метою у звітному періоді проводилися ремонти теплових квартальних трубопроводів та запірної арматури по вул. Київській, 121 та вул. Миру, 1, 2.
Також, за рахунок коштів міського бюджету на вулицях Шевченка та Лугова розпочата реконструкція мереж зовнішнього освітлення, також замінено старі світильники на енергозберігаючі в кількості 72 шт.
ТОВ «Аерок» з метою зменшення споживання електроенергії протягом звітного періоду проводилось: заміна світильників з ртутними лампами на енергозберігаючі світлодіодні; проведено встановлення автоматичного керування зовнішнім освітленням шляхом використання сутінкових реле.
ПАТ «Київський картонно – паперовий комбінат» протягом звітного періоду запустив в роботу новий башмачний прес фірми Mitsubishi Heavy Industries на КРМ-2, який допоможе скоротити витрати пару на 25%, тим самим знизити енерговитрати на виробництво тарного картону.
В 2018 році за прогнозними показниками очікується зменшення споживання енергоносіїв та втрат теплової енергії шляхом:
- реконструкції або заміни теплових мереж із застосуванням попередньо ізольованих труб та нових типів запірної арматури з високими показниками експлуатаційної надійності;
- впровадження нових методів антикорозійного захисту та ефективного теплоізоляційного покриття теплових мереж, застосування автоматики та регулюючого обладнання;
- впровадження диспетчеризації вуличного освітлення;
- реконструкції внутрішньої системи тепло, водопостачання шляхом встановлення індивідуально теплових пунктів в багатоквартирних будинках;
- проведення капітальних ремонтів фасадів багатоквартирних будинків з утепленням.
Обрання компанією GIZ, за дорученням Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини, міста Обухова в якості партнера в проекті «Енергоефективність у громадах ІІ» дозволить отримувати технічні та фінансові консультації з енергозбереження та енергоефективності.
Заміна ТОВ «Аерок» світильників з ртутними лампами на енергозберігаючі світлодіодні, встановлення автоматичного керування зовнішнім освітленням шляхом використання сутінкових реле у 2018 році призведе до зменшення споживання електроенергії підприємством.
Основні проблемні питання:
- обмежені фінансові ресурси на впровадження енергоефективних технологій та обладнання;
- ріст енергоносіїв;
- погіршення фінансового стану споживачів;
- висока енергоємність більшості діючих систем енергопостачання;
- понаднормативні втрати паливно-енергетичних ресурсів внаслідок використання застарілих інженерних мереж;
- недостатній рівень впровадження енергоефективних і енергоощадних технологій на підприємствах комунального господарства, у житлових будинках та бюджетних закладах.
Головна ціль на 2018 рік
Реформування житлово-комунального господарства міста та забезпечення фінансово-економічної стабільності його функціонування, підвищення рівня обслуговування споживачів, покращення якості надання житлово-комунальних послуг, забезпечення розміру тарифів на житлово-комунальні послуги на рівні економічно обґрунтованих витрат на їх виконання, поліпшення благоустрою та санітарного стану міста.
Основні завдання та заходи на 2018рік
№з/п | Основні заходи | Індикатор виконання |
1 | Утеплення фасадів житлового фонду, теплосанація об’єктів соціальної сфери в населених пунктах міста | Утеплених будівель – 2 од. |
2 | Заміна трубопроводів теплової мережі на попередньо ізольовані трубопроводи | Протяжність замінених трубопроводів – 1,7 км |
3 | Заміна традиційної арматури на кульову | 360 шт. |
4 | Впровадження ПЧТ на насосах підкачки холодної та гарячої води | Встановлення перетворювачів частоти – 6 шт. |
5 | Реконструкція вуличного освітлення з застосуванням енергоощадних ламп | Заміна ламп – 200 шт. |
6 | Застосування малопотужних (6, 8, 11 Вт) мініатюрних енергозберігаючих ( в т. ч. світлодіодних) ламп у внутріпід’їздному освітленні житлових будинків, замість ламп розжарювання і встановлення датчиків присутності, які включають освітлення при необхідності | Кількість замінених ламп – 200 шт. |
7 | Впровадження індивідуальних теплових пунктів в житлових будинках | Встановлення 10 індивідуальних теплових пунктів |
8 | Відшкодування частини кредитів, отриманих на впровадження заходів з енергозбереження та енергоефективної модернізації житлових будинків | 10% |
9 | Реконструкція внутрішньої системи тепловодопостачання бюджетних установ | ДНЗ «Зірочка», ДНЗ «Катруся», ДНЗ «Пролісок», ДНЗ «Дударик», ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 Обухівський міський будинок культури |
3.2. Гуманітарна сфера
3.2.1. Освіта
У місті Обухів працює 7 дошкільних навчальних закладів, кількість дітей складає – 2011, груп - 66. Всі садочки комбінованого типу, в яких функціонують 12 логопедичних груп для дітей з вадами мовлення та 1 група для дітей з вадами опорно-рухового апарату. Охоплено дошкільною освітою 99%, дітей 5-річного віку - 100%. Середній показник виконання норм харчування складає 80%. Вартість харчування – 25 гривень. Відповідно до законодавства дітям дошкільного віку забезпечено право на безкоштовне харчування (діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти із малозабезпечених сімей, діти, батьки яких були учасниками АТО в Донецькій та Луганській областях, і загинули) та зменшення вартості харчування на 50% дітям із багатодітної родини, дітям батьки, яких мають статус учасників бойових дій. Всього дітей вищеназваних категорій, які виховуються в ДНЗ – 168 чоловік.
В місті функціонує 6 навчальних закладів. Загальна кількість учнів в навчальних закладах станом на 01.10.2017 року складає 4776 чоловік, що на 234 учнів більше цього періоду минулого року (4542 учнів). Середня наповненість - 27%. Крім того, 26 учнів навчаються у вечірній школі.
У місті організоване 100% підвезення школярів до навчальних закладів.
Безкоштовним гарячим харчуванням охоплено 2123 учнів 1-4 класів, що складає 100%, в т. ч. дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування – 14 учнів (100%), дітей з малозабезпечених сімей – 25 (100%), дітей з особливими освітніми потребами – 27 (100%). Всього охоплено учнів усіма видами харчування – 4512, з них: гарячим харчуванням – 3739. Середній показник виконання норм харчування у ЗНЗ становить 70%.
З метою поліпшення матеріального стану закладів освіти проведено капітальний ремонт туалетних приміщень навчально-виховних комплексів ЗОШ № 1, 3, 5 та НВК «Гімназія - ЗОШ І ступеня ім. В.О. Мельника»; капітальний ремонт відкосів з заміною вікон групи «Подоляночка» та дверей технічних приміщень ДНЗ «Зірочка»; заміна вікон ЗОШ № 2; капітальний ремонт приміщень басейну та системи вентиляції ДНЗ «Зірочка», приміщень навчально-виховного комплексу ЗОШ № 3.
Закуплено для навчальних закладів: комплекти учнівських меблів; для дошкільних закладів – необхідний робочий інвентар.
У ЦТДЮМ «Романтик» навчалося 923 дитини віком від 5 до 18 років (773 на бюджетній основі, 150 за кошти батьків). Середня наповнюваність груп становила 15-25 вихованців. Всього протягом навчального року у закладі працював 31 гурток, у них – 45 груп (за рахунок бюджету 39 груп). З 01.10.2017 року додатково відкрито 2 ставки керівників гуртка, що збільшило відсоток охоплення дітей позашкільною освітою.
У дитячо-юнацькій спортивній школі міста Обухова в 2016-2017 навчальному році займалось 207 вихованців.
У 2016-2017 навчальному році з учнями загальноосвітніх навчальних закладів було проведено шістнадцять спортивних змагань, один спортивний фотоконкурс, в яких взяли участь – 724 учні. Збірні команди міста виступили у восьми обласних заходах, одному – всеукраїнському.
За прогнозними та очікуваними показниками в 2018 році планується:
- 100% охоплення дітей дошкільним вихованням з 3-річного віку;
- чисельність дітей у дошкільних навчальних закладах у розрахунку на 100 місць становитиме 114 осіб;

Показник наповнюваності класів загальноосвітніх навчальних закладів складе 27%;

Основні проблемні питання:
- збільшення кількості дітей, охоплених дошкільною освітою;
- забезпечення комп’ютерами і навчальними кабінетами закладів освіти;
- збільшення відсотку дітей, охоплених позашкільною освітою;
- впровадження нових моделей профільного навчання;
- навчання дітей ЗНЗ у другу зміну;
- створення умов для переходу на 12-річний термін здобуття середньої освіти з реалізацією профільного навчання.
Головна ціль на 2018 рік
Збереження та удосконалення мережі загальноосвітніх закладів відповідно до потреб територіальної громади міста, забезпечення належного рівня їх поточного утримання та функціонування, підвищення доступності якісної освіти шляхом удосконалення форм навчально-виховного процесу та системи управління закладами освіти, впровадження інноваційних освітніх технологій.
Основні завдання та заходи на 2018 рік
№з/п | Основні заходи | Індикатор виконання |
1 | Забезпечення високого рівня якості дошкільної освіти | 100% охоплення дошкільною освітою дітей 5- ти річного віку |
2 | Максимально можливе охоплення дітей дошкільного віку різними формами дошкільної освіти | 99% охоплення дітей дошкільною освітою |
3 | Реалізація принципу наступності між дошкільною та початковою освітою | Організаційна робота спільного методичного об’єднання вчителів початкової школи та вчителів дитячого садка за участю методистів, заступників директорів з НВР в школі І ступеня, логопедів, психологів та інших спеціалістів. Міське методичне обслуговування – 7 заходів |
4 | Забезпечення дітей з особливими потребами дошкільною освітою шляхом відкриття інклюзивних груп, введення в штатний розпис посади асистента вихователя | Відкрито і функціонування 8 інклюзивних груп, в яких виховується 19 дітей. Введено 8 ставок асистента вихователя |
5 | Науково-методичне забезпечення реалізації державних та регіональних програм | Проведення 75 науково – методичних заходів |
6 | Удосконалення системи моніторингу якості освітніх послуг | ЗНО – 2018 рік; Пробне ЗНО -2018 рік (березень); Основне ЗНО – 2018 (травень – червень) |
7 | Забезпечення державної політики щодо охорони життя, здоров’я, учасників навчально-виховного процесу | Проведення 84 масових учнівських заходів |
8 | Упровадження в навчальний процес та в управління освітніми процесами інформаційно-комунікаційних технологій | Робота творчих груп вчителів по впровадженню ІКТ в освітній процес: шкільні домотичні об’єднання – 15; міські методичні об’єднання – 3; щорічні навчання за програмою Intel – 50 чоловік |
9 | Забезпечення умов для вибору профілю навчання відповідно до здібностей, інтересів учнів; збільшення кількості учнів, які навчаються за профільними програмами | З 2018-2019 навчального року – відсоток профільного навчання складатиме – 100% |
10 | Розвиток системи психолого-педагогічного супроводу учнів та молоді, упровадження моделей формування культури здорового і безпечного способу життя | Щорічний День Позитиву в ЗНЗ. Тематичні години психолога з питань формування здорового способу життя та профілактики суїцидальних тенденцій – 80 заходів. Літні пришкільні табори для 5-11 класів. |
11 | Забезпечення неперервності освіти й адресного підходу до підвищення кваліфікації педагогічних працівників міста та освіти дорослих | Проведення 65 курсів підвищення кваліфікації та 65 виїзних курсів |
12 | Відповідність позашкільної освіти до запитів населення | Збільшення кількості дітей охоплених позашкільною освітою до 24% |
13 | Матеріально-технічне забезпечення навчальних закладів | Оновлення матеріально – технічної бази:
|
3.2.2. Охорона здоров’я
З 01 січня 2017 року на території міста розпочав свою діяльність Комунальний заклад Обухівської міської ради «Обухівський міський центр первинної медико-санітарної допомоги». Однією з функцій центру є надання медичної допомоги населенню Обухівської громади. Усього в центрі працює 24 лікаря. Фінансування центру здійснюється з міського бюджету.На даний час у центрі обладнано офісними та медичними меблями 22 кабінети сімейних лікарів. Придбано обладнання для кабінету щеплення, 6 холодильників для зберігання вакцини та лікарських засобів. Закуплено 6 електрокардіографів та вироби медичного призначення. Денні стаціонари обладнані новими ліжками з матрацами та постільною білизною.
В центр для забезпечення якісної медичної допомоги закуплено чотири повноприводні медико-санітарні автомобілі, для надання невідкладної медичної допомоги та обслуговування лікарями викликів на дому.
Протягом звітного періоду на території міста Обухова розпочато безкоштовний відпуск лікарських засобів згідно з програмою «Доступні ліки», яка надає можливість громадянам за рецептом лікаря отримати ліки за трьома категоріями захворювань: серцево-судинні, бронхіальна астма та діабет ІІ типу.
Для надання медичних послуг міському населенню Обухівської міської ради та сіл Таценки і Ленди до районного бюджету передано медичну субвенцію з державного бюджету в сумі 14474,7 тис. гривень.
Аналіз діяльності амбулаторій загальної практики сімейної медицини по м. Обухову за 9 місяців 2017 року (АЗПСМ №1, АЗПСМ №2, АЗПСМ №3) показує, що кількість осіб, які звернулись за медичною допомогою становить - 107764, у тому числі діти – 5978 осіб.
Впродовж звітного періоду оглянуто 3746 учнів та 1574 дітей дошкільних закладів.Разом з спеціалістами Обухівської ЦРЛ (фтизіатром, наркологом та інфекціоністом) проводилися заходи щодо профілактики, виявлення та лікування туберкульозу, алкоголізму та наркоманії. Проведено круглий стіл з працівниками соціальних служб. Також, проводиться широка роз`яснювальна робота серед молоді (лекції в школах, виступи лікарів на місцевому телебаченні, статті в місцевій пресі, подається інформація в мережі «Fecebook».)
Кількість відвідувань лікарями хворих удома становить - 15423, в тому числі дітей віком до 17 років з приводу захворювань - 3421; профілактичних і патронажних відвідувань дітей (до 17 років включно) - 857.
На денному стаціонарі амбулаторно лікувалось 5895 хворих, проведено ліжко-днів 10330.
У стаціонарі на дому в АЗПСМ №1,№2,№3 м. Обухова лікувалось 2066 хворих, проведено ліжко-днів 22790.
Комунальним закладом Обухівської районної ради «Обухівська районна стоматологічна поліклініка» прийнято 40699 пацієнтів, з них дітей до 17 років - 7767 чоловік.
За 9 місяців 2017 року надано медичних послуг ліквідаторам ЧАЕС на суму 38177,30 гривень. На фінансування закладу КЗ ОРР «Обухівська районна стоматологічна поліклініка» з міського бюджету надійшла медична субвенція в сумі 965,00 тис. гривень.
Ефективна діяльність закладів охорони здоров’я дасть змогу жителям м. Обухова та сіл міської ради в 2018 році отримати:
- кваліфіковану, професійну первинну медичну допомогу;
- покращення надання невідкладної допомоги у разі гострого розладу фізичного чи психічного здоров`я пацієнта;
- зменшення потреби у дороговартісному спеціалізованому лікуванні;
- забезпечення впровадження урядової програми реімбурсації «Доступні ліки»;
- дотримання санітарно-епідеміологічних правил і норм, гігієнічних нормативів.
- забезпечення соціальним житлом медичних працівників (насамперед молодших лікарів);
- комп’ютеризація робочих місць лікарів, створення електронного реєстру пацієнтів;
- диференційоване фінансування заробітної плати медичного персоналу;
- незабезпеченість достатньої кількості амбулаторій для покращення надання первинної медичної допомоги населенню;
- недооцінка населенням значущості профілактичних заходів для збереження власного здоров’я.
Головна ціль на 2018 рік
Забезпечення населення доступною, своєчасною, якісною та ефективною первинно медико-санітарною допомогою; профілактика та раннє виявлення захворювань, зміцнення матеріально-технічної бази для забезпечення сучасного якісного медичного обслуговування.
Основні завдання та заходи на 2018 рік
№з/п | Основні заходи | Індикатор виконання |
1 | Організація надання прикріпленому населенню первинної медико-санітарної допомоги | 100% |
2 | Організація та надання невідкладної медичної допомоги населенню | 100% |
3 | Планування розвитку первинної медичної допомоги | листопад – грудень 2018 рік |
4 | Здійснення фінансового та матеріально-технічного забезпечення первинної медичної допомоги | листопад – грудень 2018 рік |
5 | Забезпечення взаємодії між підрозділами центру первинної медичної допомоги в інтересах удосконалення надання медичної допомоги, збереження та зміцнення здоров’я населення | Щоквартально |
6 | Проведення заходів масової та індивідуальної профілактики інфекційних захворювань | Згідно календаря щеплень |
7 | Проведення санітарно-просвітницької роботи, навчання населення здоровому способу життя, основам надання самодопомоги та взаємодопомоги | 12 раз на рік (лекції, виступи на телебаченні «Бард», публікації в місцевій пресі, бесіди, висвітлення інформації в соціальній мережі Фейсбук) |
8 | Проведення скринінгу захворювань, раннє виявлення, яких веде до зменшення смертності населення | 2 рази в рік |
9 | Випуск рецептів для пільгового забезпечення лікарськими засобами окремих груп населення та за певними категоріями захворювань відповідно до чинного законодавства | 25 тис. диспансерним хворим |
10 | Організація підвищення професійної кваліфікації кадрів | 12 працівників |
3.2.3. Культура і туризм
Мережа закладів культури міста включає:
- 3 клубних установи, у тому числі 2 сільських клуби.
- 4 бібліотеки, якими охоплюється близько 2000 читачів.
- дитячу школу мистецтв, у якій на 5 відділах навчаються 265 дітей.
З метою покращення матеріальної бази галузі у звітному періоді проведено капітальний ремонт приміщень будинку культури мікрорайону Яблуневий (оновлено та облаштовано глядацьку залу), придбано комплект учбових меблів для Дитячої школи мистецтв; сучасну потужну звукоапаратуру, комплект освітлювального обладнання, диммашину для глядацької зали міського Будинку культури.
У приміщенні Міської бібліотеки мікрорайону Яблуневий створено доступ до мережі Інтернет, частково упорядковано територію клубу села Таценки.
Щодо розвитку туристичного потенціалу міста розроблено 3 проекти велосипедних маршрутів, які можна пропонувати туристам для відвідування міста. Для огляду пропонуються такі місця, як: паркова зона «Алея пам’яті героїв небесної сотні», паркова зона «Джерело», Скейтпарк, Верхнє озеро, Нижнє озеро, Обухівський районний історико - краєзнавчий музей, Музей-садиба Андрія Малишка, музей Картонно - паперового комбінату.
В 2018 році прогнозується і очікується створення комфортних умов для організації дозвілля мешканців міста та сіл міської ради;
- покращення умов діяльності клубних закладів, збільшення їх відвідуваності з метою більш повної реалізації права громадян на задоволення їх культурних потреб, сприяння процесам національно-культурного відродження суспільства, духовного розвитку особистості;
- збереження пам’яток культурно-мистецької сфери, пропаганда культурної спадщини міста;
- підвищення туристичної привабливості Обухівського регіону, що сприятиме створенню умов розвитку малого та середнього бізнесу;
- поступове перетворення зовнішнього виду нашого міста з урахуванням особливостей його історичного минулого;
- створення оптимальних умов для розвитку та творчої реалізації дітей і молоді.
Основні проблемні питання:
- будівництво нового приміщення для Дитячої школи мистецтв;
- забезпечення приміщенням (створення виставкової зали) з метою проведення занять, майстер-класів та виставок творчого об’єднання майстрів традиційних народних промислів «Дереворід» та майстрів сучасних технік «Hand made»;
- створення туристичного центру «Обухів запрошує», майстерні для занять народними промислами;
- відсутність у підпорядкуванні міської влади сучасного концертно- культурного центру, базового культурно-мистецького закладу.
Головна ціль на 2018 рік
Створення сприятливих умов для задоволення інтелектуальних та духовних потреб населення, розвитку культурних і творчих ініціатив з урахуванням місцевих особливостей, забезпечення умов для суспільної та культурної самореалізації талановитої особистості.
Основні завдання та заходи на 2018 рік
№ п/п |
Основні заходи | Індикатор виконання |
1 | Створення належних соціально-побутових умов для функціонування закладів культури, поліпшення матеріально-технічної бази | Пошиття 68 сценічних костюмів; придбання сценічного взуття – 140 пар; музичних інструментів – 8. Поповнення фондів (міських бібліотек) – 173 примірників |
2 | Покращення театрально-концертного обслуговування населення, формування у мешканців культурно-естетичних смаків, виховання у мешканців міста поваги до національних героїв, проведення заходів на вшанування учасників Революції Гідності, антитерористичної операції на Сході України та ветеранів Другої світової війни та праці | Планується проведення до 18 театралізованих вистав Новорічно-різдвяного циклу, 3 заходи – до свята Івана Купала, по 1 заходу до свят Святого Василя та Масляної, 60 - патріотично-виховних заходів |
3 | Запобігання та протидія ксенофобії, а також усім формам нетерпимості та дискримінації за етнічною, релігійною та расовою ознаками, утвердження принципів взаємоповаги та толерантності між віруючими, релігійними організаціями різних віросповідань, сприяння міжконфесійному порозумінню | Залучення представників релігійних конфесій до проведення 10 мітингів – реквієму та поминальних заходів. Проведення до 4 круглих столів |
4 | Збереження, популяризація та розвиток народних ремесел, створення умов для обміну досвідом та передачі знань з різних видів творчості наступним поколінням | Проведення зустрічей з відомими майстрами, а також проведення до 20 майстер-класів з розвитку народних ремесел |
5 | Забезпечення гідного вшанування пам`яті видатного земляка Андрія Малишка | Проведення до 3 заходів |
6 | Запровадження у діяльності бібліотек сучасних інформаційних технологій та оснащення належною сучасною комп’ютерною апаратурою бібліотечних закладів міста | Придбання 3 комплектів оргтехніки |
3.2.4. Фізична культура і спорт
На сьогодні всі спортивні споруди в місті збережені і утримуються за рахунок коштів міського бюджету.
Задіяні більше 1800 мешканців міста у різних видах спорту, а саме: вільна боротьба, легка атлетика, плавання, настільний теніс, футбол, бодібілдинг, карате, рукопашний бій, шахи тощо. Перевага надана такому виду спорту, як футбол, що складає 20 відсотків.
Для популяризації розвитку фізичної культури та спорту в місті розроблена міська цільова Програма розвитку молодіжної політики, фізичної культури та спорту на 2016-2020 роки.
Впродовж звітного періоду профінансовані та проведені всі заплановані заходи.
За кошти міського бюджету проведено капітальний ремонт покрівлі спортивного комплексу по вул. Каштанова, 28. Розпочато капітальний ремонт спортивних майданчиків для гри в мініфутбол по вул. Лєрмонтова, 24, Київській, 62 та капітальний ремонт з підсиленням несучих конструкцій басейну ДЮСШ по вул. Миру, 12.
На стадії завершення знаходиться капітальний ремонт приміщень із заміною вікон адмінбудівлі комунальної організації «Обухівський міський спортивний комплекс ім. В.О. Мельника» по вулиці Київській, 142А.
У звітному періоді збудовано футбольний майданчик зі штучним покриттям по вул. Миру, 12 (ЗОШ №3) в районі ДЮСШ.
За прогнозними показниками в 2018 році за рахунок впровадження різних заходів очікується поліпшення підготовки спортивного резерву для збірних команд України та Київської області, поліпшення результатів виступів збірних команд та окремих спортсменів Київської області в офіційних всеукраїнських і міжнародних змаганнях; зменшення до 50 відсотків кількості дітей, учнівської та студентської молоді, які віднесені за станом здоров’я до спеціальної медичної групи.
Основні проблемні питання:
- будівництво міського спортивного залу;
- створення і фінансування секцій, які б надавали послуги по загально – фізичному вихованню в усіх мікрорайонах та селах Обухівської міської ради.
Головна ціль на 2018 рік
Розвиток фізичної культури та спорту в місті, активної соціальної орієнтації на здоровий спосіб життя, збереження і розвиток спортивної інфраструктури, підвищення рівня системи дитячо-юнацького спорту, створення умов для задоволення потреб мешканців міста у фізичному розвитку.
Основні завдання та заходи на 2018 рік
№з/п | Основні заходи | Індикатор виконання |
1 | Проведення фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи в усіх навчальних закладах, за місцем проживання, у виробничій сфері | Заплановано проведення 48 заходів та залучення до 10,0% до різних видів фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи громадян міста |
2 | Інтегрування ефективних (інноваційних) форм та методів фізкультурно-спортивної діяльності та розвиток видів спорту з урахуванням особливостей міста і економічних факторів | З введенням у експлуатацію тенісних кортів та спортивного залу по вул. Каштанова, 28 буде залучено до занять 70 спортсменів |
3 | Реформування організаційних основ фізкультурно-спортивного руху, стимулювання створення широкої мережі фізкультурно-оздоровчих клубів, особливо у віддалених мікрорайонах міста | З введенням у експлуатацію спортивного майданчика в с. Таценки планується залучення до занять 78 осіб |
4 | Збереження наявної та відновлення існуючої фізкультурно-рекреаційної та спортивної інфраструктури з подальшим удосконаленням, матеріально технічної бази, поліпшення умов функціонування | Відновлення спортивного залу та його удосконалення по вулиці Каштановій, 28 |
5 | Підвищення якості функціонування дитячо-юнацьких спортивних шкіл, підтримка спорту ветеранів | Завершення ремонтних робіт в ДЮСШ. Проведення 5 змагань серед ветеранів з футболу, участь спортсменів з обмеженими можливостями в обласних та міських змаганнях; збільшення до 20,0% кількості школярів |
6 | Забезпечення передових позицій у спорті вищих досягнень, сприяння розвитку олімпійського руху, піднесення авторитету області і міста на всеукраїнському та міжнародній спортивній арені | Проведення 2-х всеукраїнських спортивних заходів спортсменів з веслування, вільної боротьби, боксу |
7 | Надання підтримки становленню та впровадженню ефективних форм організації реабілітаційної та спортивної роботи з особами, які мають уроджені та набуті вади фізичного розвитку | Підтримка роботи та нових форм спортивної роботи міської організації Інваспорт |
8 | Проведення спортивно-масових заходів міського рівня серед спортсменів-інвалідів, міської спартакіади «Повір у себе» поміж дітей-інвалідів з метою включення людей з особливими потребами в активне життя та участь в заходах обласного рівня | Проведення таких заходів: змагання з легкої атлетики, ловлі риби, дартсу, шахів, шашок, плавання |
9 | Будівництво тенісних кортів на території спортивного комплексу ім. В. Мельника | Завершення будівництва |
10 | Будівництво волейбольного майданчика зі штучним покриттям по вул. Миру, 12 (ЗОШ №3) | Планується будівництво на 2018 рік |
11 | Реконструкція тенісних столів біля дитячого майданчика «Roshen» вул. Київська,154 та 156 | Встановлення 2 тенісних столів |
3.2.5. Молодіжна політика
Одним із важливих напрямків органів місцевого самоврядування є виховання молоді, де головним етапом є: виховання почуття гідності і патріотизму, здорового способу життя, самореалізації та включення у процеси державотворення у підростаючого покоління та молоді.
Для популяризації розвитку молодіжної політики в місті розроблена міська цільова Програма розвитку молодіжної політики, фізичної культури та спорту на 2016-2020 роки.
Загалом в молодіжних заходах задіяні більше ніж 2300 чоловік, а саме: День позитиву, шлях до чемпіонів, школа лідера, день молоді, відкритий кубок з КВК міста Обухів, рок фестиваль та інші.
Впродовж звітного періоду профінансовані та проведені всі заплановані заходи.
У 2018 році передбачається збільшення кількості: громадських організацій, молодіжно - громадських організацій, ініціативних об’єднань на 15%; кількості залученої молоді до організації заходів на 25% та зменшення кількості наркотично, алкозалежної молоді на 1,5%.
Основні проблемні питання:
- створення молодіжного центру європейського зразка;
- забезпечення технічним інвентарем.
Головна ціль на 2018 рік
Забезпечення зростання поінформованості молоді в соціально-економічних та юридично-правових питаннях, розвиток лідерських та підприємницьких якостей молоді, залучення активної молоді до реалізації ініціатив органів місцевого самоврядування, участь молоді міста у всеукраїнському та світовому волонтерському русі.
Основні завдання та заходи на 2018 рік
№з/п | Основні заходи | Індикатор виконання |
1 | Вдосконалення системи патріотичного виховання молоді, формування у неї почуття національної гідності | Заплановано 4 заходи на формування патріотичної свідомості та почуття національної гідності молоді міста |
2 | Оперативне вирішення соціальних та побутових проблем молоді | Проведення 12 тренінгових програм та інформаційної роботи серед молоді в рамках тренінгів та в соціальних мережах |
3 | Підтримка органами місцевого самоврядування молодіжних та дитячих громадських організацій | День позитиву, день молоді, молодь фет та інші |
4 | Сприяння розвитку молодіжного волонтерського руху в місті | Долучення та підтримка міських, всеукраїнських волонтерських рухів. Подовження співпраці з міжнародними волонтерськими організаціями «Зробимо Україну чистою, разом», «ФРІ», «JCI, Україна» |
5 | Створення умов для спортивного, творчого, інтелектуального та духовного розвитку молоді, підтримка обдарованої молоді, формування у неї лідерських якостей | Проведення таких заходів: «Школа Лідера», «День молоді» |
6 | Організація змістовного дозвілля молоді, проведення молодіжних заходів місцевого та обласного значення за освітньо - виховним, культурно- мистецьким, інформаційним та юридично-правовим спрямуванням | Включення локацій до проведення заходів «Відкритого кубку міста Обухів з КВН», «День позиту», «Молодь Фест» |
7 | Формування стійкого неприйняття паління, вживання наркотиків та алкоголю серед молоді. | Інформаційна робота в соціальних мережах, популяризація здорового способу життя – 40 статей |
3.2.6. Національно-патріотичне виховання
З метою виконання Програми національно-патріотичного виховання в Київській області на 2017-2020 роки, затвердженої рішенням Київської обласної ради від 19.05.2017 № 316-14-VII у 2017 році, проведено ряд заходів, покликаних забезпечити систематичну роботу з реалізації державної політики у сфері національно-патріотичного виховання молоді. До участі у вказаних заходах залучено понад 50 чоловік молоді міста.
Налагоджено комунікацію та співпрацю із громадськими організаціями, які працюють у сфері національно-патріотичного виховання.
Для збільшення чисельності молоді, готової до виконання обов’язку із захисту Батьківщини, незалежності та територіальної цілісності України, популяризації служби в Збройних Силах України та підвищення престижу військової професії, популяризації здорового способу життя забезпечено проведення районних етапів змагань Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура"), вишколу "Школа молодших інструкторів та командирів", військово-патріотичної гри "Юний розвідник України", відкриту військово-патріотичну гру "Вояцький дух", показові виступи та смуги перешкод з нагоди святкування «Дня міста Обухів».
З метою вшанування Героїв Небесної Сотні і героїв АТО у військово-патріотичних клубах проведено тематичні зустрічі з учасниками АТО, спрямовані на формування поваги, гідності, пошани до героїчних вчинків українського народу.
На території Обухівської міської ради протягом 2017 року було підготовлено і проведено близько 30 масштабних заходів громадсько-патріотичного спрямування, учасниками яких були також діти та молодь:
- мітинги-реквієми до Дня Соборності України, Міжнародного дня пам`яті жертв Голокосту, Дня пам`яті Героїв Крут, на вшанування пам`яті загиблих громадян під час трагічних подій на Київському Майдані Незалежності 2014 року та воїнів Збройних Сил України, на відзначення Дня Гідності та Свободи, до Дня Примирення та пам`яті, Дня пам`яті жертв голодоморів з покладанням квітів до меморіальних місць;
- мітинги та тематичні концертні програми на відзначення 21-ї річниці Конституції України, Дня Державного Прапора та 26-ї річниці незалежності України, Дня захисника України, 73-ої річниці визволення України від фашистських загарбників, 74-ї річниці вигнання нацистських загарбників з міста Обухова, Дня Збройних Сил України;
- проведено низку культурно-мистецьких заходів з нагоди 203-ї річниці від Дня народження видатного українського поета Т. Г. Шевченка;
- відкрито музейну кімнату, присвячена подвигу воїнів АТО «Війна нашими очима»;
- відкрито меморіальну дошку пам`яті Роману Кияниці - воїна-земляка, який загинув у ході АТО;
- збільшення кількості проведених заходів з національно-патріотичного виховання до 35 та охоплення ними молоді до 5 тисяч;
- підвищення навичок у виявленні та протидії ворожій пропаганді;
- забезпечення участі не менше 100 молодих людей з області у всеукраїнських заходів у сфері національно-патріотичного виховання.
Основні проблемні питання:
- недостатність кваліфікованого кадрового потенціалу і відділі для ведення роботи по збереженню та відновленню історико-культурної спадщини, що б сприяло підвищенню рівня національно-патріотичного виховання;
- відсутність єдиного методичного і термінологічного підходу до процесу національно-патріотичного виховання;
- відсутність єдиних стандартів щодо суб’єктів, їх компетенції та повноважень, якості їх діяльності у сфері національно-патріотичного виховання;
- недостатній рівень гармонізації законодавства й управлінських практик у сфері формування громадянської позиції з законодавством та кращими практиками держав Європейського Союзу та інших розвинутих держав;
- недостатній рівень матеріально-технічного забезпечення та розвитку інфраструктури у сфері національно-патріотичного виховання.
Головна ціль на 2018 рік
Налагодження механізму скоординованої систематичної співпраці структур громадянського суспільства й ініціативних груп заради зміцнення якостей патріота та громадянина України, спрямованого на розвиток успішної країни; формування свідомого громадянина-патріота української держави, представника української національної еліти через набуття молодим поколінням національної свідомості, активної громадянської позиції, високих моральних якостей та духовних цінностей.
Основні завдання та заходи на 2018 рік
- проведення заходів, спрямованих на залучення молоді до історико-краєзнавчої роботи, відновлення історичної пам’яті, вшанування пам’ятних дат та визначних особистостей борців за незалежність України;
- створення і поширення інформаційного продукту, який має працювати на зміцнення довіри та відданості до держави, формування у громадян державницького мислення, національної свідомості, почуття патріотизму та утвердження громадянського порозуміння і злагоди;
- видання та розповсюдження інформаційних матеріалів, що підвищують обізнаність громадян міста, та містять базову інформацію про героїчне минуле України, історико-культурну спадщину, народні традиції та звичаї;
- здійснення заходів, спрямованих на підвищення престижу військової служби, готовності до територіальної оборони та захисту Батьківщини, підтримку та сприяння волонтерському руху для надання допомоги у зоні АТО;
- здійснення заходів з відзначення та вшанування пам’ятних дат, пов’язаних із проведенням АТО та героями АТО;
- підтримка та сприяння розвитку громадських об’єднань, котрі безпосередньо здійснюють діяльність в зоні проведення АТО;
- проведення заходів із популяризації української мови як важливого чинника у забезпеченні національно-громадянської ідентичності;
- проведення заходів щодо медіаграмотності населення, виявлення та розвінчування дезінформації та ворожої пропаганди;
- створення системи ефективного моніторингу реалізації проектів та заходів у сфері національно-патріотичного виховання;
- всебічне висвітлення в засобах масової інформації заходів з національно-патріотичного виховання з метою інформування широких верств молоді та жителів міста.
3.3. Профілактика та протидія злочинності
Злочинність залишається одним з головних негативних чинників, який суттєво впливає на проведення соціально-економічних перетворень і становить реальну загрозу безпеці громадян, які проживають на території Обухівської міської ради.
Наказом Обухівського ВП ГУНП в Київській області від 31 жовтня 2017 року № 204 затверджено План організації проведення комплексу профілактичних заходів щодо стабілізації криміногенної ситуації на території міста Обухова Київської області.
Проводиться просвітницька робота серед населення щодо необхідності організації охорони громадського порядку, здійснюються реабілітаційні та профілактичні заходи з особами, які вийшли з місць позбавлення волі. Також, вживаються заходи з охорони громадського порядку та громадської безпеки, підтримки та координації дій громадських формувань в цьому напрямку.
Проводиться щомісячна робота щодо моніторингу криміногенної ситуації на території Обухівської громади в розрізі суспільної небезпечності вчинених правопорушень та визначаються місця, де спостерігається найзначніший рівень вчинення злочинів.
Підготовлено та затверджено рішенням Обухівської міської ради від 29.06.2017 №531-24-VII Міську цільову програму із забезпечення громадського порядку на території Обухівської міської ради на 2017 – 2020 роки, а також, рішенням Обухівської міської ради від 30.11.2017 №627-28-VII затверджено міську цільову програму «Безпечне місто Обухів» на 2017 – 2020 роки. Одним з пріоритетних завдань програм є підвищення рівня громадської безпеки, громадського порядку, забезпечення належного моніторингу ситуації на важливих об’єктах міста, запобігання злочинності, підтримка нормальної життєдіяльності міста.
На території Обухівської міської ради проводиться виховна роботи серед населення щодо розвитку негативного ставлення до протиправних діянь для профілактики наркоманії, дитячої бездоглядності, злочинного впливу на неповнолітніх у молодіжному середовищі та в сім’ях, здійснюються заходи, спрямовані на підвищення рівня моральності в суспільстві, правової культури громадян, утвердження здорового способу життя, недопущення проявів екстремізму, расової та релігійної нетерпимості, для усунення передумов та запобігання вчиненню правопорушень.
При Обухівській міській раді створено Комунальне підприємство Обухівської міської ради «Обухівська міська варта» (надалі Міська варта). Метою діяльності Міської варти є виконання заходів комплексних та цільових програм міської ради.
За оперативними даними протягом звітного періоду масив зареєстрованих заяв і повідомлень про злочини та події збільшився майже на 10,0 відсотків.
Загальна кількість зареєстрованих злочинів збільшилась в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 43,0 відсотки.
Працівниками відділу кримінальної міліції у справах дітей, притягнуто до адміністративної відповідальності:
-19 батьків за невиконання своїх обов’язків щодо виховання своїх неповнолітніх дітей,
- 3 н/л притягнуто до адміністративної відповідальності за появу в громадському місці в нетверезому стані та куріння;
-1 працівника торгівлі за порушення правил торгівлі спиртними та тютюновими виробами.
Працівниками кримінальної міліції у справах дітей проведено 22 відпрацювань розважальних закладів та місць скупчення молоді.
На сьогоднішній день з початку року в громадських місцях скоєно 9 злочинів (у минулому році – 8).
Всього накладено стягнення: попереджено осіб - 107, накладено штраф на 183 осіб.Завдяки виконання заходів в 2018 році очікується: зменшення кількості правопорушень серед неповнолітніх та молоді; забезпечення збереження майна фізичних та юридичних осіб, муніципального, відомчого й іншого житлового фонду; зменшення кримінального тиску на економічні відносини; підвищення рівня довіри населення до органів правопорядку.
Основні проблемні питання:
- організація профілактики правопорушень;
- неукомплектованість та недостатнє фінансування територіальних органів Національної поліції у Київській області;
- відсутність матеріально-технічного забезпечення для підтримки та діяльності громадських формувань з охорони громадського порядку та громадської безпеки, у зв’язку з чим участь громадськості у забезпеченні безпеки недостатньо активна.
Головна ціль на 2018 рік
Забезпечення ефективної реалізації державної політики у сфері профілактики правопорушень; підвищення загального рівня правопорядку і безпеки, зменшення кількість правопорушень, смертності і травматизму; створення системи соціальної профілактики правопорушень; налагодження дієвої співпраці правоохоронних органів та місцевого самоврядування; підвищення результативності діяльності правоохоронних органів і збільшення показників розкриття злочинів і правопорушень; створення належних умови для ефективної роботи правоохоронних органів.
Основні завдання та заходи на 2018 рік
№з/п | Основні заходи | Індикатор виконання |
1 | Підвищення вимог до осіб, відповідальних за роботу із зверненнями громадян, забезпечення принципового реагування на факти порушення прав і свобод людини | Проведення навчань у вигляді семінарів, підвищення кваліфікації, тренінги тощо – до 5 заходів |
2 | Впровадження сучасних технічних засобів, які сприятимуть профілактиці та протидії злочинності (систем відеоспостереження, особливо на в’їзді – виїзді населених пунктів, засобів екстреного виклику поліції тощо) | 20 один. |
3 | Проведення профілактичної роботи з неблагополучними сім'ями | до 10 заходів |
4 | Організація просвітницької діяльності, спрямованої на виховання негативного ставлення до протиправних діянь |
До 12 заходів (лекції, семінари, залучення громадської організації «Ла – Страда» тощо) |
5 | Формування системи реінтеграції бездомних осіб та соціальної адаптації осіб, звільнених з місць позбавлення волі | Супровід до 15 осіб |
6 | Покращення інформаційно-аналітичного забезпечення правоохоронних органів з використанням сучасних телекомунікаційних і інформаційних технологій | Осучаснення 3 світлофорних об’єктів (з мовним озвученням) та встановлення 1нового світлофору |
7 | Створення необхідних умов для запобігання нещасним випадкам, дорожньо-транспортним та іншим пригодам, що можуть спричинити шкоду здоров'ю людей, пошкодження або знищення майна | Встановлення 5 шт. острівців безпеки |
8 | Залучення громадськості до забезпеченні правопорядку в області та впровадження мотиваційних заходів | До 24 осіб |
9 | Організації та здійснення спільних з правоохоронними органами оперативно-профілактичних заходів, спрямованих на профілактику окремих категорій злочинів, використовуючи міжнародний досвід | Не менше 10 заходів |
3.4. Інформаційна політика та електронне врядування
Однією з головних умов розвитку інформаційного суспільства, інформатизації та впровадження електронного урядування є готовність та вмотивованість державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування, пересічних громадян до впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у сферу своєї діяльності.
На виконання Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» було прийнято рішення Обухівської міської ради від 12 жовтня 2017 року № 599 «Про припинення діяльності Комунального підприємства «Редакція газети «Обухівські вісті» шляхом перетворення у Приватне підприємство «Редакція газети «Обухівські вісті» та продовжити діяльність підприємства на 2018 рік, але враховуючи клопотання членів трудового колективу, рекомендації постійних комісій з питань: соціально-економічного розвитку, комунального господарства та управління комунальною власністю громади та планування, бюджету та фінансів, а також для своєчасного висвітлення суспільно-політичного життя міста, друк регуляторних актів міської ради та звітів про виконання міського бюджету в установленому порядку; дотримання вимог законодавства щодо відкритості діяльності виконавчого органу влади на території міста було прийняте рішення Обухівської міської ради №628-28-УІІ від 30 листопада 2017 року відмінити рішення Обухівської міської ради від 12 жовтня 2017 року № 599 «Про припинення діяльності Комунального підприємства «Редакція газети «Обухівські вісті» шляхом перетворення у Приватне підприємство «Редакція газети «Обухівські вісті» та продовжити діяльність підприємства на 2018 рік.
Інформування населення щодо використання електронних послуг, відповідно до чинного законодавства, здійснюється через веб-сайт, соціальні мережі та газету «Обухівські вісті». Також, у популяризації електронних послуг активну участь приймають бібліотеки міста, а саме: проводяться тематичні бесіди, години інформації, заняття з інформаційної та комп’ютерної грамотності, тренінги. Інформування громадськості про електронну послугу, запроваджену Міністерством соціальної політики України, Міністерством юстиції України та Державним агентством з питань електронного урядування щодо оформлення допомоги при народженні дитини он-лайн, яка набула популярності серед молодих батьків.
Електронне урядування здатне змінити саму природу влади, зробити її більш прозорою та підконтрольною громадськості. Воно створює умови для нормального розвитку бізнесу, поліпшення інвестиційного клімату, зростання економіки, а також забезпечує реальну участь громадян в інформаційному просторі.
За прогнозними показниками у 2018 році очікується відкритість та прозорість діяльності публічної інформації;
- забезпечення доступу до публічної інформації за допомогою сучасних інформаційних технологій;
- звільнення службовців від рутинної роботи, економія часових та матеріальних ресурсів;
- розширення можливостей використання електронних документів;
- оперативне та якісне надання адміністративних послуг населенню;
- збільшення кількості електронних сервісів та он-лайн послуг для обслуговування суб’єктів звернення.
Основні проблемні питання:
- обмеженість матеріально-технічного забезпеченням органів влади для впровадження новітніх інформаційних систем;
- низький рівень обізнаності державних службовців, представників місцевого самоврядування та громадян щодо суті та переваг електронного урядування;
- недостатність на місцевому рівні кваліфікованих кадрів у галузі ІТ-технологій;
- висока вартість сучасного обладнання.
Головні цілі на 2018 рік
Реалізація на території міста державної інформаційної політики, відкритості та прозорості у діяльності органів місцевого самоврядування.
Забезпечення умов для реалізації конституційних прав громадян на вільний доступ до інформації, активне залучення друкованих та електронних ЗМІ, інтернет-ресурсів до інформування населення щодо пріоритетних питань інформаційної політики.
Запровадження системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів.
Створення та впровадження електронного документообігу структурними підрозділами виконавчого комітету Обухівської міської ради.
Основні завдання та заходи на 2018 рік
- забезпечення вчасного інформування населення щодо суті та пріоритетів розпочатих реформ;
- забезпечення висвітлення діяльності роботи виконавчого комітету Обухівської міської ради, Апарату Президента України та Київської обласної державної адміністрації;
- інформування населення міста Обухів про діяльність органів місцевого самоврядування шляхом підготовки матеріалів до друку в міській газеті «Обухівські вісті»;
- проведення на базі загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів просвітницьких заходів щодо освоєння інформаційно-комп’ютерної грамотності на базовому рівні;
- удосконалення веб-сайту Обухівської міської ради з метою формування позитивного іміджу міської ради серед користувачів мережі інтернет, зокрема посадових осіб органів місцевого самоврядування, громадян України, ЗМІ;
- підвищення рівня комп’ютерної грамотності працівників виконавчого комітету Обухівської міської ради.
3.5. Зв'язок та інформатизація
Зв'язок та інформатизація є важливою складовою у структурі господарського комплексу міста.
За оперативними даними в 2017 році стаціонарним телефонним зв’язком забезпечено більше 5,1 тис. абонентів міста, на 100 жителів кількість основних телефонів складає 15 одиниці. Мешканці міста Обухів мають можливість користуватись послугами різних операторів мобільного зв’язку: «МТС», «Київстар», «Укртелеком», «Life» та послугами мобільного інтернету 3G від Київстар. Мобільним зв’язком користується більше 31,7 тис. громадян міста.
У звітному періоді на території міста встановлено 6 точок доступу до інтернету Wi-Fi.
Основні проблемні питання:
- застарілі абонентські лінії, яким за 20 – 30 років;
- зменшення кількості абонентів по радіотрансляції через застарілість мереж;
- недостатність фінансування.
Головна ціль на 2018 рік
Забезпечення подальшого розвитку телекомунікаційних мереж з використанням новітніх технологій для надання споживачам повного обсягу послуг належної якості за рахунок створення цифрових мереж, впровадження нових видів послуг та нових технологій оброблення, перевезення і доставки усіх видів поштових відправлень на основі комплексної механізації та автоматизації виробничих процесів у поштовому зв'язку, використанні комп'ютерних методів оброблення повідомлень.
Основні завдання та заходи на 2018 рік
- забезпечення подальшого розвитку мережі місцевого
- забезпечення технічних умов для доступу споживачів до мережі Інтернет в усіх населених пунктах міста через розбудову мережі надання послуг швидкісного доступу до Інтернет на базі інфраструктури мережі фіксованого зв’язку та широкосмугового бездротового зв’язку;
- розширення мережі пунктів колективного користування Інтернет у відділеннях «Телекомсервіс»;
- забезпечення високоякісного місцевого, міжміського, міжнародного телефонного зв’язку; подальший розвиток інфраструктури операторів мобільного зв’язку.
3.6. Охорона навколишнього природного середовища та благоустрій
Основним напрямом діяльності у сфері охорони навколишнього природного середовища є забезпечення безпечних умов проживання населення та створення необхідних передумов для сталого розвитку міста. Спостеpеження за станом забpуднення атмосфеpного повітря міста Обухова пpоводяться Центральною геофізичною обсерваторією на одному стаціонаpному посту спостеpеження (ПСЗ) в місті Обухові по вулиці Миру.
З метою виділення компонентів вторинної сировини на території Обухівської міської ради ПП «Обухівміськвторресурси» (переможець конкурсу на території Обухівської міської ради) запроваджено 100% сортування твердих побутових відходів та проведено заміну зношених контейнерів на контейнери євро зразка. Згідно договору про співпрацю між виконавчим комітетом міської ради та ТОВ «Тарком-Екосервіс» проведені всі організаційні заходи по встановленню контейнерів для збору небезпечних відходів (ртутні лампи, побутові батарейки). Встановлено 6 контейнерів для збору таких відходів. Проведені планові гідрогеологічні дослідження в районі розташування полігону відходів ПрАТ «Київський КПК» із залученням за договором ДП «Українська геологічна компанія» Держаної служби геології та надр України. Роботи проводилися з метою оцінки технічного стану свердловин, що входять в спостережну мережу навколо полігону і хімічного складу ґрунтових вод в районі полігону. За результатами проведених гідрогеологічних досліджень встановлено, що гідрохімічна обстановка в районі розташування полігону на даний час стабільна.
Також, проводилося обстеження території в межах Обухівської міської ради на предмет наявності нелегального завезення твердих побутових відходів.
В звітному періоді комунальною рятувально-водолазною службою «Київська обласна служба порятунку» Управління надзвичайних ситуацій Київської облдержадміністрації проводилися роботи по водолазному обстеженню та очищенню водної акваторії пляжів і «Нижнього ставу».
Комісією по обстеженню зелених насаджень, згідно Правил утримання зелених насаджень в населених пунктах, обстежено 639 дерев, складені відповідні акти і проведено санітарне обрізування 281 дерева та видалення 84 аварійних дерев на території міста.
Прибрано та впорядковано 549,37 тис. м2 доріг (що становить 100 %) та 18 зупинок громадського транспорту (100%).
У рамках проведення акції «Посади дерево миру» висаджено понад 250 саджанців дерев. Крім того висаджено 36020 шт. саджанців квітів.
Протягом двомісячника благоустрою у населених пунктах Обухівської міської ради проводилися суботники, активну участь у яких приймала молодь міста, працівники міських підприємств та організацій. До участі у толоках залучено понад 12 тис. осіб. Придбано та встановлено 40 паркових лавочок.
Також, за кошти міського бюджету придбано та встановлено 16 дитячих ігрових майданчиків.
На території Обухівської міської ради функціонує комплекс каналізаційно-очисних ПАТ «Київський картонно-паперовий комбінат».
Каналізаційно-очисні споруди публічного акціонерного товариства «Київський картонно-паперовий комбінат» здійснюють повну біологічну очистку з послідуючим знезаражуванням господарсько-побутових та промислових каналізаційних стоків. Функціонує відомча лабораторія.В 2018 році завдяки подальшому впровадженню заходів очікується недопущення виникнення надзвичайних ситуацій, покращення санітарно-екологічного стану на території міської ради.
Основні проблемні питання:
- відсутнє фінансування природоохоронних заходів по обласних програмах;
- місце складування відходів (полігон твердих побутових відходів №5 в с. Підгірці ПАТ «Київспецтранс») не відповідає вимогам норм чинного природоохоронного законодавства.
Головна ціль на 2018 рік
Реалізація заходів з озеленення міста. Збільшення відсотку відбору вторинної сировини в твердих побутових відходах по всій території міської ради. Охорона і раціональне використання земель, охорона рослинного світу, лісів, водойм. Благоустрій населених пунктів міської ради. Ліквідація наслідків негативного техногенного та природного впливу.
Основні завдання та заходи на 2018 рік
№з/п | Основні заходи | Індикатор виконання |
1 | Проведення постійного контролю за станом забруднення атмосферного повітря в місті та висвітлення результатів у пресі | Цілодобовий контроль (щомісячний бюлетень) |
2 | Забезпечення відомчого лабораторного контролю води, джерел, колодязів загального користування, бювету | Систематично - 1 раз на півроку; періодично – при необхідності |
3 | Заходи з озеленення міста та сіл міської ради - придбання та висадка саджанців дерев, садіння квітів та кущів | Біля 500 шт. саджанців дерев, квітів – понад 30,0 тис. шт. кущів – 350 шт. |
4 | Видалення аварійно – небезпечних дерев та санітарне обрізання дерев вражених омелою | Планується видалення 210 дерев на суму 199,0 тис. грн. |
5 | Водолазне обстеження пляжних місць | 1 раз на рік |
6 | Упорядкування зелених зон та внутрішніх водойм | Упорядкування 10 зелених зон (скверів) та 11 внутрішніх водойм |
7 | Проведення спеціальних заходів, спрямованих на запобігання знищенню ботанічної пам’ятки природи «Дуб-довгожитель» | Санітарно оздоровчі заходи згідно висновків спеціального обстеження |
8 |
Виготовлення та встановлення інформаційно-охоронних знаків ботанічних пам’яток природи місцевого значення. | 24 шт. |
9 | Розташування приладів та пристроїв автомобільної заправної станції |
3 один. - поруч з Обухівською міською радою, біля «Райффайзен банк Аваль» та на мікрорайоні Лікарня |
10 | Придбання та встановлення дитячих ігрових майданчиків | Встановлення 10 майданчиків |
3.7. Цивільний захист населення і територій
Діяльність у сфері цивільного захисту в місті спрямована на послідовне зниження ризику виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та підвищення рівня безпеки населення і захищеності території від наслідків таких ситуацій.
Згідно з планом роботи відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконавчого комітету Обухівської міської ради протягом 2017 року були проведені заплановані заходи: передбачено резерв паливно-мастильних матеріалів для забезпечення техніки під час проведення рятувальних та інших невідкладних робіт; забезпечено оперативне функціонування створених оперативних штабів та мобільних груп оперативного реагування; здійснений комплекс протипожежних заходів у лісах та на сільськогосподарських угіддях у пожежонебезпечний період та багато інших.
Аналіз найбільш актуальних проблемних питань у сфері цивільного захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру здійснюється на комісіях з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Так, за 2017 рік проведено 5 комісій з питань ТЕБ та НС, на яких розглянуто 17 проблемних питань та прийнято відповідні рішення по них.
Державне підприємство «Мобільний рятувальний центр Державної служби України з надзвичайних ситуацій» разом з Обухівським міжрайонним відділом лабораторних досліджень проведено роботи щодо відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану водної акваторії міського пляжу річки «Стугна» та вулиці Пушкіна.
На території виконавчого комітету Обухівської міської ради знаходиться 12 захисних споруд цивільного захисту.Сумісно з Обухівським РВ ДСНС України у Київській області проведено перевірку об’єктів цивільного захисту, які розташовані на території виконавчого комітету Обухівської міської ради.
Станом на сьогоднішній день сім захисних споруд готові до експлуатації, по двох захисних спорудах не можливо провести обстеження в зв’язку з не допуском на територію.
За прогнозними даними у 2018 році очікується запровадження проекту модернізації системи оповіщення у місті Обухові;
- накопичення матеріальних резервів місцевого рівня до 80% від затвердженої номенклатури;
- створення Інтерактивної карти природних та техногенних загроз міста.
Основні проблемні питання:
- застаріла апаратура місцевої системи оповіщення, яка вичерпала свій ресурс експлуатації і знята з виробництва;
- відсутність локальних систем протипожежної сигналізації у загальноосвітніх навчальних закладах міста Обухова.
Головна ціль на 2018 рік
Організація захисту населення і територій у разі виникнення надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру, забезпечення та запобігання загибелі людей на водних об’єктах та місцях масового відпочинку.
Основні завдання та заходи на 2018 рік
- розробка алгоритмів дій та взаємодії при ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, залучення підрозділів територіальної оборони та волонтерів до надання допомоги постраждалим при надзвичайних ситуаціях;
- проведення командно-штабних навчань та командно-штабних тренувань щодо ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій у разі виникнення аварій на залізничному транспорті, на хімічно-небезпечному об’єкті, виконання завдань у складних умовах осінньо-зимового періоду;
- розвиток і модернізація системи централізованого оповіщення і зв’язку міста, оснащення сучасним обладнанням з метою надійного забезпечення оповіщення населення про загрозу та виникнення надзвичайних ситуацій техногенного, природного характеру.
- розміщення локальних систем щодо виявлення загрози виникнення надзвичайних ситуацій та оповіщення населення на об’єктах підвищеної небезпеки, підключення їх у місцевій системі централізованого оповіщення і зв’язку;
- впровадження заходів щодо створення і накопичення матеріальних резервів всіх рівнів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій та їх наслідків до встановлених чинним законодавством обсягів;
- створення нових рятувальних станцій та постів з метою забезпечення максимального захисту людей на водних об’єктах області та запобігання їх загибелі;
- удосконалення системи забезпечення протипожежного захисту в місті шляхом створення нових аварійно-рятувальних підрозділів і служб та подальший розвиток підрозділів місцевої пожежної охорони з урахуванням реформи ДСНС України до 2020 року.
3.8. Розвиток підприємництва
Станом на 01.10.2017 року у місті зареєстровано 4199 суб’єктів малого та середнього підприємництва, в тому числі юридичних осіб – 1753 одиниць, фізичних осіб-підприємців – 2446 одиниць.
Загальна кількість суб’єктів підприємництва, зареєстрованих як платники податків, за 9 місяців 2017 року зменшилася на 10,4 % порівняно з відповідним періодом минулого року по причині припинення суб’єктами господарювання господарської діяльності в кінці 2016 року.
За оперативними даними обсяг реалізованої продукції (робіт, послуг) малим та середнім підприємництвом по місту в звітному періоді складав 1919,5 млн. грн., в аналогічному періоді 2016 року обсяг реалізованої продукції (робіт, послуг) склав 1169,1 млн. гривень. Частка продукції малих підприємств у загальному обсязі реалізованої продукції (робіт, послуг) складає 35,4 %, за дев’ять місяців 2016 року – 28,0 відсотків.
Сума надходжень місцевих податків та зборів до міського бюджету, одержаних від здійснення підприємницької діяльності, в звітному періоді склала 61,5 млн. гривень.
Надходження до бюджету податків і зборів від суб’єктів підприємництва за результатами 9 місяців 2017 року порівняно з відповідним періодом попереднього року (44,8 млн. грн.) зросли за рахунок збільшення обсягів реалізованої продукції (товарів, послуг).
В 2018 році прогнозується зростання кількості:
- мікро- та малих підприємств на 1,4 % і буде нараховувати 1788 одиниці;
- зареєстрованих фізичних осіб-підприємців збільшиться на 0,8% і складе 2544,0 осіб;

- обсяг реалізованої продукції (товарів, послуг) на малих і середніх підприємствах зросте на 3,1% та досягне 2439,4 млн. грн.;

- частка малих і середніх підприємств у загальному обсязі реалізованої продукції (товарів, послуг) складатиме - 40,3%;
- сума надходжень податків та зборів до міського бюджету, одержаних від здійснення підприємницької діяльності малого і середнього підприємництва збільшиться до 66,4 млн. грн. (на 6,0% більше);
Основні проблемні питання:
- недосконала система оподаткування;
- неналежна підтримка з боку держави, в т. ч. фінансова;
- нестача фінансово-кредитних ресурсів;
- відсутність фінансових ресурсів для інвестиційного розвитку, а значить і сповільнений розвиток інвестиційних процесів, які є рушійною силою економічного зростання;
- недостатній рівень співпраці між органами влади та підприємцями у реалізації державної регуляторної політики.
Головна ціль на 2018 рік
Створення сприятливих нормативно-правових умов для розвитку підприємництва.
Основні завдання та заходи на 2018 рік
№ з/п |
Основні заходи | Індикатори виконання |
1 | Розробка та подання на розгляд міської ради ініціатив щодо встановлення ставок та пільг по місцевих податках та зборах, визначення місць та розміщення об’єктів сезонної виносної, пересувної торгівлі, нестаціонарних об’єктів послуг, розваг, відпочинку | 3 проекти регуляторних актів |
2 | Запровадження прозорого обговорення проектів регуляторних актів виконавчого органу Обухівської міської ради (в т.ч. із застосуванням Методики оцінки витрат та економічних вигід та М-Тесту) |
до 5 заходів з обговорення проектів регуляторних актів |
3 | Співпраця виконавчого органу Обухівської міської ради з Радою підприємців при виконавчому комітеті міської ради (в т.ч. розгляд на раді окремих скарг підприємців, поданих суб’єктами підприємництва на дії чи бездіяльність Обухівської міської ради), організацією роботодавців |
Проведення спільних засідань – 12; розгляд до 5 скарг підприємців на засіданні Ради підприємців у разі їх надходження до Ради |
|
Залучення представників підприємницьких структур, громадських організацій, підприємців до розробки та обговорення проектів норм активно-правових актів з питань підприємництва | Залучення Ради підприємців, Координаційної ради з розвитку підприємництва, Обухівської організації «Всеукраїнська асоціація жінок – підприємців «Жіночий альянс», профільних комісій з питань регуляторної політики та до 55% підприємців |
|
Надання інформаційно-консультаційних послуг з питань започаткування та ведення підприємницької діяльності незайнятому населенню; правильності оформлення дозвільних документів | Проведення до 6 Днів відкритих дверей центру зайнятості, до 2 Ярмарок вакансій та 3 Ярмарок професій, до 10 Уроків реального життя та 360 різних за тематикою семінарів для шукачів роботи; до 6000 консультацій |
|
Сприяти проведенню семінарів для працівників підприємницьких структур з метою розв’язання законодавчих актів та нормативно - правових документів, що регулюють підприємницьку діяльність | Охоплення до 70% підприємницьких структур |
|
Залучення суб’єктів малого та середнього підприємництва до участі у міжнародних форумах, семінарах, конференціях, виставках та ярмарках; організація конкурсів на кращий місцевий бренд та інноваційні розробки серед науковців та підприємців | Охоплення до 50% суб’єктів малого та середнього підприємництва |
|
Проведення засідань координаційної ради з питань розвитку підприємництва | 4 засідання |
|
Співробітництво між виконавчим комітетом міської ради та фінансовими установами | Укладання угод про співробітництво між виконавчим комітетом міської ради та фінансовими установами (Ощадний банк України, тощо) щодо матеріальної підтримки суб’єктів підприємницької діяльності |
3.9. Інвестиційно-інноваційна політика
3.9.1. Інвестиційна діяльність
Незважаючи на політичну ситуацію на сході країни та різкі коливання на вітчизняному валютному ринку, спостерігається приріст акціонерного капіталу на підприємствах, де залучені іноземні інвестиції. Обсяг прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу), унесених в м. Обухів з початку інвестування, на 1 жовтня 2017року склав 83,5 млн. дол. США (5,4% від загального обсягу прямих іноземних інвестицій в Київську область) та в розрахунку на одну особу становив 2467,3 дол. США. Основними країнами – інвесторами є Кіпр, Велика Британія, Нідерланди, Німеччина. Найбільші обсяги прямих іноземних інвестицій внесено в підприємства промисловості.
Спостерігається покращення ситуації у сфері капітальних інвестицій. Обсяги капітальних інвестицій, освоєних у січні – вересні 2017 року підприємствами та організаціями міста, склали 310,25 млн. грн., що на 11,2% більше обсягу капітальних інвестицій, освоєних у січні – вересні 2016 року. Сума капітальних інвестицій в розрахунку на одну особу становила 9172,21 гривень.
Основним джерелом капітальних інвестицій є власні кошти підприємств і організацій. Найбільшу частку (25,0% усіх капітальних інвестицій) освоєно такими підприємствами: ПАТ «ККПК», ПАТ «Обухівський молочний завод», ПП «Обухівміськвторресурси», ТОВ «Аерок», ТОВ «Золотий Мандарин Квадра».
В основному значний обсяг інвестицій вкладено підприємствами в модернізацію підприємств (від 1,85 до 87,2%), придбання основних засобів (від 1,8% до 3,5%).
За кошти інвестиційної Програми Обухівського водопровідно- каналізаційного підприємства у звітному періоді виконано технічне переоснащення насосної станції та водозаборів та придбано насосне силове обладнання (5 одиниць).
За кошти інвестора ТОВ «Обухівжитлоінвест» в рахунок сплати пайової участі побудовано та передано у комунальну власність:
- артезіанську свердловину юрського горизонту з насосним обладнанням продуктивністю 30 м3/год.;
- зовнішні мережі водопроводу (880 погонних метрів), побудовані від артезіанської свердловини юрського горизонту до магістрального колектора подачі холодної води.
В 2018 році прогнозується та очікується за рахунок усіх джерел фінансування освоєння майже 715,0 млн. грн. капітальних інвестицій;
- індекс капітальних інвестицій (у порівнянних цінах) передбачається на рівні 102,4 %;
- обсяг капітальних інвестицій на одну особу складе майже 21,1 тис. гривень;

- обсяги прямих іноземних інвестицій на кінець 2018 року становитимуть 85,2 млн. дол. США;
- обсяги прямих іноземних інвестицій у розрахунку на одну особу складуть 2517,13 долара США.

Основні проблемні питання:
- нерозвиненість інструментів залучення інвестицій;
- недосконалість нормативно-правового забезпечення інвестиційної діяльності;
- нестабільність державної інвестиційної політики.
Головна ціль на 2018 рік
Головним напрямом інвестиційної політики є підвищення інвестиційної привабливості міста, створення сприятливих умов для розвитку підприємництва, допомога суб'єктам господарювання в реалізації економічно і соціально значущих інвестиційних проектів із залученням усіх джерел фінансових ресурсів.
Основні завдання та заходи на 2018 рік
№з/п | Основні заходи | Індикатори виконання |
1 | Інформування інвесторів щодо інвестиційної привабливості міста Обухова: - підготовка та виробництво інформаційно-презентаційного продукту щодо інвестиційного потенціалу міста Обухова; - розповсюдження інформаційних матеріалів на сайті Обухівської міської ради в розділі «Економіка міста», рубрика «Пропозиції для інвесторів» |
Виготовлення інвестиційного паспорту міста за 2017 рік та висвітлення його на сайті Обухівської міської ради; кількість ключових повідомлень – 12 од. |
2 | Участь у міжнародних заходах з метою розкриття інвестиційних можливостей міста | По мірі їх проведення |
3 | Налагодження співпраці з вітчизняними та іноземними компаніями і спеціалізованими установами з питань інформаційної та консультативно-методичної підтримки інвестиційної діяльності в місті | Відвідування форумів, семінарів, консультативних центрів |
4 | Розширення і оновлення бази інвестиційних проектів підприємств та організацій для потенційних інвесторів | Щоквартально (по мірі необхідності) |
5 | Проведення відповідної роботи з пошуку інвесторів для реалізації інвестиційних проектів: Реконструкція кінотеатру «Янтар»; Будівництво каналізаційного колектору від м-ну Яблуневий до самопливного колектору в м. Обухові та реконструкція існуючої каналізаційної насосної станції м-ну Яблуневий | Інформаційна робота |
6 | Отримання технічної допомоги та грантового фінансування на розвиток міста в рамках участі у міжнародних донорських проектах/програмах |
2 проекти |
7 | Співпраця міста Обухова з регіонами України за напрямками, визначеними Асоціацією міст України | Укладання та підписання угод на рівні міста, структурних підрозділів |
3.9.2. Інноваційна діяльність
Протягом 2017 року в місті здійснювалися заходи щодо прискорення впровадження інноваційних проектів, спрямованих на підвищення конкурентоспроможності галузей економіки міста.
Так, ТОВ «Алеана» впроваджено у виробництво 16 нових видів продукції, а саме: відро господарче, відро господарче з кришкою, відро прямокутне для прибирання 14 л., таз господарчий. Підприємством створено 2 робочі місця.
ПрАТ «Обухівський молочний завод» у звітному періоді запустив випробувальну лінію по виробництву плодово-ягідного морозива та морозива зі смаком дині. На підприємстві оновлювалося обладнання, реконструювалася морозильна камера для зберігання цільномолочної продукції (складське приміщення).
ТОВ «Омакс Інтернешнл» продовжував освоювати нові види продукції: колекцію жіночих шкарпеток «Women’s socks 2017» виготовлених із високоякісної бавовни з принтом, колготи колекції Inspiration Trend Colors.
ПрАТ «Київський картонно – паперовий комбінат» в квітні уклав контракт з компанією ACelli (Італія) на модернізацію пресової частини ПРМ-2 і поставку нового накату з центральної різкою, системою стабілізації полотна, шафтпуллером, накопичувачем тамбурних валиків, системою подачі гільз в накопичувач і підйомним столом для тамбурів. Після реалізації проекту швидкість ПРМ-2 буде збільшена до 1200 м/хв., що дозволить випускати весь обсяг макулатурної основи на ПРМ-2 і збільшити обсяг виробництва целюлозної основи на 60 т на місяць на ПРМ-1.
В кінці травня підприємство підписало контракт з компанією Беллмер на проведення модернізації крейдувальної машини на картонному виробництві. Проект передбачає збільшення швидкості крейдувальної машини до 400 м/хв., встановлення інфрачервоної сушки та нового наносного вузла. В результаті скоротиться споживання пару і підвищиться якість крейдованого картону.
В вересні Київський КПК підписав контракт з італійською компанією United Converting з постачання нового парку устаткування для конвертингу: лінії для виробництва туалетного паперу та рушників великого діаметру S70, пакувальну лінію AFH для переробної лінії S70, включаючи робот-паллетайзер та лінії для виробництва рушників V складання VISTA 150. Реалізація проекту дозволить Київському КПК розширити асортимент виробів і вийти на ринок AFH тіссью (Away From Home – “від дому”, туалетний папір і рушники, які використовуються в місцях громадського користування: готелях, ресторанах, офісних і торгових центрах). Підприємством створено 47 робочих місць.
Приватним підприємством «Обухівміськвторресурси» продовжується реконструкція промислової бази по вул. Промислова, 6 та проводиться добудова торгівельного комплексу «Казка».
В 2018 році підприємствами міста прогнозується упровадження інноваційних розробок у промисловості, сільському господарстві, сферах освіти та охорони здоров’я. Інноваційно-активними будуть 6 підприємств міста або 30,0 % від загальної кількості промислових підприємств. Передбачається впровадити 2 нових маловідходних ресурсозберігаючих технологічні процеси, освоїти 25 нових види конкурентоспроможної продукції. Загальний обсяг реалізованої інноваційної продукції складе більше 369,8 млн. гривень.
Основні проблемні питання:
- недосконала законодавча база;
- відсутність реальної підтримки і механізмів стимулювання інноваційної сфери на державному рівні.
Головна ціль на 2018 рік
Підвищення конкурентоспроможності продукції промислових підприємств міста за рахунок технологічного переоснащення та розширення діючих виробничих потужностей, освоєння випуску нових видів продукції, впровадження і функціонування систем управління якістю, екологічного управління та інших систем управління відповідно до стандартів ЄС.
Основні завдання та заходи на 2018 рік
№з/п | Основні заходи | Індикатори виконання |
1 | Сприяння реалізації інноваційно-інвестиційних проектів, спрямованих на реконструкцію і технологічне переоснащення виробничих потужностей провідних підприємств міста з метою освоєння ними нових видів продукції, конкурентоспроможних як на внутрішньому, так і на зовнішніх ринках |
Інформаційна робота, сприяння участі підприємств в форумах, виставках, семінарах тощо |
2 | Сприяння реалізації інноваційно-інвестиційних проектів, спрямованих на реконструкцію і технологічне переоснащення виробничих потужностей провідних підприємств міста з метою освоєння ними нових видів продукції, конкурентоспроможних як на внутрішньому, так і на зовнішніх ринках |
Інформаційна робота, сприяння участі підприємств в форумах, виставках, семінарах тощо |
3 | Інформаційне забезпечення участі підприємств міста у виставках інноваційних розробок наукових установ і вищих навчальних закладів Києва | Інформаційна робота |
4 | Впровадження технологій утилізації сміття та інших відходів - ПрАТ «ККПК» | Будівництво комплексу з підготовки та спалювання первинних відходів переробки макулатури |
5 | Впровадження ресурсо-, енергозберігаючих технологій; розроблення сучасних технологій і техніки для переробних галузей виробництва, насамперед, агропромислового комплексу та харчової промисловості, створення конкурентоспроможних переробних виробництв | Впровадження 2 нових маловідходних ресурсозберігаючих технологічні процеси |
6 | Реалізація найважливіших інноваційних проектів, що передбачають впровадження нових технологій продукції:
ПрАТ «Обухівський молочний завод» - технічне переоснащення підприємства та оновлення обладнання |
до 25 видів більше 5,0 млн. грн. до 10,0 млн. грн. 3,4 млн. грн. |
3.10. Розвиток реального сектору економіки
3.10.1. Промисловість
Провідними підприємствами міста, які мали значну частку у загальному обсязі випуску та реалізації промислової продукції, були: ПАТ «Київський картонно-паперовий комбінат», ТОВ «Аерок», ТОВ «Геліком ЛВ», ПАТ «Обухівський молочний завод», ТОВ «Інтерфом», ТОВ «Алеана», ТОВ «М-Квадро».
За оперативними даними основними промисловими підприємствами міста вироблено продукції на суму 5928,29 млн. гривень, що на 1633,59 млн. грн. або 38% більше проти відповідного періоду минулого року.
Збільшення обсягів промислового виробництва по целюлозній галузі на 3119,4 млн. грн., будівельній – 72,77 млн. грн., хімічній - 110,71 млн. грн. досягнуто переважно за рахунок збільшення випуску готової продукції, її вартості, яке обумовлено завантаженням виробничих потужностей промислових підприємств м. Обухова; розширення внутрішнього споживчого попиту, якому сприятиме зростання купівельної спроможності населення завдяки підвищенню реальної заробітної плати на 6,5%, соціальних стандартів (мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімуму, мінімальної пенсії тощо) та незначним інфляційним очікуванням.
Реалізовано промислової продукції за оперативними даними на суму 5422,41 млн. гривень, що більше проти аналогічного періоду 2016 року на суму 1195,41 млн. грн. або на 28,3 відсотків. Збільшення обсягів реалізованої продукції спостерігається по целюлозній галузі на 445,0 млн. грн., будівельній – 15,8 млн. грн., хімічній - 131,4 млн. грн. і досягнуто переважно за рахунок розширення зовнішнього та внутрішнього ринку.
В 2018 році прогнозується і очікується зростання обсягів виробництва, в тому числі високотехнологічних видів продукції, та підвищення її конкурентоспроможності до 7528,1 млн. грн.;

- підвищення обсягів реалізованої промислової продукції у діючих цінах до 7250,8 млн. грн.;

- індекс промислового виробництва складе 101,2%;
- зростання обсягу реалізованої продукції на душу населення до 214,2 тис. гривень.
Низка негативних чинників як внутрішнього, так і зовнішнього характеру, визначальними з яких стали різке скорочення ринків збуту продукції, відсутність доступних кредитних ресурсів, зростання затратності виробництва (за рахунок підвищення цін/тарифів на електроенергію, газ, імпортовану сировину) суттєво погіршують стан промислового комплексу.
Головна ціль на 2018 рік
Стабілізація роботи промислових підприємств, нарощування обсягів виробництва конкурентоспроможної продукції за рахунок впровадження проектів з технологічного переоснащення діючих виробничих потужностей, реалізації політики імпортозаміщення, переорієнтації на нові ринки збуту продукції, освоєння випуску нових видів продукції, функціонування систем управління якістю та інших систем управління відповідно до стандартів ЄС, що дасть можливість наповнювати бюджети усіх рівнів, задовольняти матеріальні та соціальні потреби населення.
Основні завдання та заходи на 2018 рік
№з/п | Основні заходи | Індикатори виконання |
1 | Створення сприятливих умов для розвитку промислового виробництва, модернізації виробничих процесів, впровадження наукомістких енергозберігаючих технологій з метою підвищення якості продукції | Зростання обсягів виробництва, в тому числі високотехнологічних видів продукції до 7644,5 млн. грн. |
2 | Сприяння у просуванні промислової продукції, виробленої на підприємствах міста, на внутрішній та зовнішні ринки шляхом участі підприємств у виставково-ярмаркових заходах, форумах | Інформаційна робота, сприяння участі підприємств у форумах, виставках, семінарах тощо. Обсяг експорту зовнішньої торгівлі товарами зросте на 9,3% і досягне 47,7 млн. дол. США |
3 | Реалізація інвестиційних проектів, спрямованих на оновлення основних фондів підприємств, встановлення нового обладнання, яке базується на принципово нових технологіях (ресурсозберігаючих, енергозберігаючих, екологічно безпечних), на використанні наукових досліджень і розробок | Впровадження 3інвестиційних проектів |
4 | Упровадження у виробництві процесів імпортозаміщення з метою розширення попиту вітчизняних товарів на внутрішньому ринку держави | Досягнення обсягів реалізованої промислової продукції у діючих цінах до 7250,8 млн. грн. |
5 | Створення та постійне оновлення бази даних продукції, яку виробляють промислові підприємства з метою використання цих матеріалів для інформування потенційних споживачів | Постійна інформаційна робота зі споживачем |
6 | Підтримка галузевих промислових підприємств у розвитку виставкової діяльності | Інформаційна робота, сприяння участі підприємств в виставках |
7 | Надання всебічної допомоги у реалізації продукції, яка виготовляється особами з інвалідністю | Інформування в засобах масової інформації про наявність підприємств, на яких працюють особи з інвалідністю. Щоквартальна подача інформації до КОДА щодо переліку потенційних експортерів |
3.10.2. Агропромисловий комплекс
На території Обухівської громади знаходиться одне сільськогосподарське підприємство ПАТ «Обухівське», яким у звітному періоді зібрано пшениці озимої 2073,1 т, ячменю 759,38 т, гірчиці 11,6 тонн. Заготовлено силосу 4020,4 т, сінажу 2090,3 т, сіна 36,2 тонн.
Середньодобовий приріс молодняку по підприємству становить 518,0 г (513,0 г – в 2016 році), валовий надій молока 2620 т (2401 т - 2016 р.), реалізовано молока в заліку 2540 т (2139 т – 2016 р.), удій молока на 1 фуражну корову склав 4031 кг (3681 кг – 2016 р.), реалізовано ВРХ, включаючи спец. забій, 766 т (125,1 т – 2016 р.). Рентабельність галузі тваринництва становить 3,7 % проти – 4,2% за аналогічний період минулого року. Собівартість 1 кг молока становить 4,26 грн. проти – 3,79 грн. за аналогічний період минулого року, а м’яса - відповідно 43,17 грн. проти – 40,20 гривень.
Підприємство не є збитковим.
В 2018 році планується отримати наступні валові показники:
Культура | В оприбуткованій вазі, т |
Пшениця озима | 1845,3 |
Ячмінь ярий | 220,2 |
Кукурудза на зерно | 6507,0 |
Соя | 2602,5 |
Соняшник | 2255,0 |
Кукурудза МВС | 7175,0 |
Гірчиця | 0,0 |
Трави багаторічні | 7329,3 |
В галузі тваринництва:
- збереження наявного поголів’я на рівні 2017 року та в подальшому працювати на збільшення показників шляхом впровадження новітніх технологій та прогресивних методів годівлі та ветеринарного захисту тварин;
- планова рентабельність бізнесу на рівні 3,0%, прибутки від реалізації продукції направити на розвиток господарства.
Основні проблемні питання:
- підвищення курсу валют унеможливлює придбання сільськогосподарської техніки, ліків для тварин, гербіцидів для рослин;
- обмеження в забезпеченні інвестиційними та кредитними ресурсами в аграрному секторі.
Головна ціль на 2018 рік
Підвищення конкурентоспроможності сільськогосподарської продукції, досягнення вищого рівня ефективності виробництва та забезпечення стабільних темпів зростання обсягів виробництва продукції сільського господарства, диференціація виробництва залежно від світової та національної кон’юнктури; забезпечення вітчизняної сільськогосподарської продукції на внутрішньому і зовнішньому ринках.
Основні завдання та заходи на 2018 рік
№з/п | Основні заходи | Індикатори виконання |
1 | Посів сільськогосподарських культур |
Пшениця озима - 410,06 га; кукурудза на зерно - 723,0 га; соя - 1041,00 га; ячмінь ярий - 73,4 га; соняшник - 835,2 га; кукурудза МВС - 205,0 га; трави багаторічні - 244,31 га. |
2 | Отримання приросту живої маси та молока | Живої маси – 140,2 т; молока – 3198,0 тонн. |
3 | Сприяння залученню вітчизняних та іноземних інвестицій у розвиток агропромислового комплексу міста | Залучення німецьких інвесторів |
4 | Підвищення продуктивності худоби на основі поліпшення якісного складу поголів’я | Закупівля племінної худоби |
3.10.3. Транспорт та дорожнє господарство
Пасажирські перевезення на території Обухівської міської ради здійснює ТОВ «Обухівтранс». Мешканців міста обслуговує 180 автомобілів товариства за 12 міськими, 11 міжміськими та 14 приміськими маршрутами. Щоденно перевозиться більше 20,0 тис. громадян.
Перевезення пасажирів пільгової категорії населення здійснюється безкоштовно.
Також, пасажирські перевезення на замовлення здійснює ТОВ «Автоспецтранс – Київського КПК».
Обсяги пасажирських перевезень (ТОВ «Автоспецтранс – Київського КПК», ТОВ «Обухівтранс») в звітному періоді за оперативними даними складали більше 7,5 млн. громадян міста. Пасажирооборот – більше 60000,0 тис. пас. км.
За оперативними даними протягом звітного періоду перевезено вантажів автомобільним транспортом (ТОВ «Автоспецтранс – Київського КПК», ПАТ «Автомобіліст») більше 605,27 тис. тонн. Вантажооборот автомобільного транспорту за оперативними даними становив 31410,24 тис. ткм.
Впродовж звітного періоду здійснено капітальний ремонт доріг комунальної власності площею 11929,6 м2 та поточний ремонт доріг площею 8333,6 м2; капітальний ремонт пішохідних зон та внутрішньо – дворового проїзду площею 1069,4 м2; капітальний ремонт тротуарів – 249,4м2 та поточний ремонт тротуарів та пішохідних зон – 563,55 м2. Встановлено 77 дорожніх знаків та нанесено 2050 м2 дорожньої розмітки.
Також, за кошти міського бюджету був виконаний капітальний ремонт дороги по вул. Гайдамацькій, № 5 - № 23, № 20 - № 23, № 24а та Малишка, № 184а.
За прогнозними та очікуваними показниками в 2018 році:
- обсяги пасажирських перевезень автомобільним транспортом залишаться на рівні 2017 року і становитимуть 7500,0 тис. осіб;
- обсяги вантажних перевезень автотранспортними підприємствами досягнуть 863,0 тис. тонн;

- проведення за рахунок усіх джерел фінансування капітального ремонту доріг протяжністю 41000,0 квадратних метрів;

- проведення поточного ремонту доріг протяжністю 6000,0 квадратних метрів.
Основні проблемні питання:
- не відповідність тарифу затратам на пальне та вартості автотранспорту;
- відсутність фінансових ресурсів на оновлення рухомого складу;
- податкове законодавство;
- недостатній обсяг капіталовкладень на ремонт та утримання автомобільних шляхів різного значення;
- відсутність державної підтримки в розбудові інженерно – транспортної інфраструктури міста.
Головна ціль на 2018 рік
Якісне та повне задоволення потреб населення міста у пасажирських перевезеннях, подальше вдосконалення маршрутної мережі та утримання автомобільних доріг загального користування в задовільному стані.
Основні завдання та заходи на 2018 рік
№з/п | Основні заходи | Індикатори виконання |
1 | Покращення обслуговування пасажирів та контроль за дотриманням суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують перевезення пасажирів автомобільним транспортом, вимог чинного законодавства | Відповідність транспортних засобів вимогам безпеки, комфортності, охорони праці та екології, перебування в належному технічному і санітарному стані, укомплектованість відповідно до чинного законодавства |
2 | Поліпшення стану доріг комунальної власності шляхом забезпечення ефективного використання коштів, передбачених для належного їх утримання | Проведення поточного ремонту доріг протяжністю 6000,0 квадратних метрів |
3 | Встановлення нових та заміна старих світлофорів | Встановлення нових світлофорів – 1, заміна старих - 2. |
4 | Проведення запланованих обсягів капітального та поточного ремонту тротуарів, доріг комунальної власності Обухівської міської ради | Проведення за рахунок усіх джерел фінансування капітального ремонту доріг протяжністю 41000,0 квадратних метрів |
5 | Розташування приладів та пристроїв автомобільної заправної станції |
Встановлення приладів та пристроїв зарядних станцій поруч з Обухівською міською радою, біля «Райффайзен банк Аваль» та на мікрорайоні Лікарня |
3.10.4. Споживчий ринок
Споживчий ринок міста представлений розгалуженою мережею підприємств торгівлі (354 од.), громадського харчування (63 од.), побутового обслуговування (130 од.), яка продовжує розвиватися та удосконалюватися.
У звітному періоді у місті розпочали свою діяльність 12 об’єктів малого підприємництва, з них: 1 оптика, 5 продовольчі магазини, 2 кафе, 3 промислові магазини та 1 фітнес - клуб.
За оперативними даними оборот роздрібної торгівлі (роздрібний товарооборот підприємств роздрібної торгівлі, розрахункові дані щодо обсягів продажу товарів на ринках і фізичними особами – підприємцями) за звітний період становить 397,67 млн. гривень.
Обсяг роздрібного товарообороту у розрахунку на одну особу, за оперативними даними склав 11756,61 гривень.
Суб’єкти господарювання продовжували брати участь в реалізації заходів програми «Турбота». За цією програмою працює 7 продовольчих магазинів, 5 аптек, 2 стоматологічні клініки, 4 перукарень, 4 майстерні по ремонту взуття та 2 заклади по наданню ритуальних послуг.
Впродовж 9 місяців 2017 року організовувались ярмаркові заходи, в т. ч. 3 обласних - з продажу сільськогосподарської продукції, де реалізовано більше 30650,0 т продукції.
Здійснюється аналіз цінової ситуації на ринку соціально важливих продовольчих товарів. Постійно проводиться моніторинг цін на продукти харчування, що реалізуються на ярмаркових заходах, об’єктах торгівлі та супермаркетах міста.
В 2018 році за прогнозними та очікуваними даними обсяги роздрібного товарообороту досягнуть 642,95 млн. грн. і у порівняних цінах, збільшаться на 2,0%;


- у розрахунку на одну особу роздрібний товарооборот становитиме майже 19,0 тис. гривень.
Очікується забезпечення населення різноманітними товарами за помірними цінами; підтримка суб’єктів господарювання щодо їх участі у заходах з метою просування і реалізації товарів власного виробництва за цінами виробника та створення тимчасових робочих місць; підвищення якості надання побутових послуг.
Основні проблемні питання:
- стихійна торгівля у невстановлених місцях;
- визначення постійного місця для організації та проведення сільськогосподарських ярмарків;
- податкове законодавство;
- цінова політика.
Головна ціль на 2018 рік
Збереження позитивної динаміки розвитку споживчого ринку, формування його ефективної інфраструктури з орієнтацією на освоєння економічно малоефективних зон, впровадження сучасних стандартів торговельного та побутового обслуговування населення.
Основні завдання та заходи на 2018 рік
№з/п | Основні заходи | Індикатори виконання |
1 | Сприяння підтримці товаровиробників на регіональному споживчому ринку | визначення 2 торгових місць |
2 | Проведення сезонних та сільськогосподарських ярмарків | 12 ярмарків |
3 | Розвиток мережі закладів торговельного та побутового обслуговування шляхом покращення санітарно-технічного стану будівель та зовнішнього вигляду ринків, підвищення рівня обслуговування покупців і умов праці для торгуючих, залучення до торгівлі безпосередніх виробників сільськогосподарської продукції | сприяння збільшення торговельної мережі на 8 об’єктів, об’єктів громадського харчування на 3 об’єкти |
4 | Проведення тематичних ярмарків,виставок, фестивалів, торгівельне обслуговування під час проведення державних та загальноміських заходів,од. | 6 одиниць |
5 | Збільшення кількості об'єктів, що надають побутові послуги малозабезпеченим громадянам за доступними та пільговими цінами | на 2 об’єкти |
6 | Врегулювання відносин, пов’язаних з організацією та функціонуванням об’єктів ринкового господарства, сприяння щодо надання ринкам цивілізованого вигляду, благоустрою і впорядкування їх території (м. Обухів – колгоспний ринок, комунальне підприємство Обухівської міської ради «Обухівський ринок») | Фінансова підтримка суб’єктів господарювання за рахунок місцевих ресурсів відповідно до норм чинного законодавства |
7 | Проведення моніторингу об’єктів торгівлі, побуту на предмет дотримання правил побутового обслуговування населення, цінової політики, наповнення споживчого ринку міста якісними та доступними за ціновими пропозиціями товарами і послугами | 50 об’єктів |
3.11. Зовнішньоекономічна діяльність
Місто має всі можливості для взаємовигідного і плідного міжнародного співробітництва. Підприємства міста здійснювали зовнішньоторговельні операції з партнерами більш ніж 33 країнами світу; 23 країн світу отримують товари та послуги, що їх експортують підприємства міста.
За оперативними даними в звітному періоді обсяг експорту склав – 38,27 млн. дол. США. Обсяг імпорту – 50,97 млн. дол. США.
Порівняно з відповідним періодом 2016 року експорт збільшився 7,2 млн. дол. США або 23,2%, імпорт збільшився на 8,0 млн. дол. США або 18,7%. Коефіцієнт покриття експортом імпорту склав 0,75 (9 місяців 2016 року – 0,72). Від’ємне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило 12,7 млн. дол. США (за відповідний період минулого року – «мінус» 11,9 млн. дол. США).
Товарна структура імпорту за 9 місяців 2017 року у відсотковому відношенні складає: сировина – 99,7; обладнання та запчастини – 0,2; послуги, інше – 0,1. Експорту: товари хімічної промисловості складають 8,1%; целюлозо – паперової – 90,6%; харчової – 1,2%; деревообробної – 0,1%.
Негативний внесок у динаміку експорту товарів спостерігався по деревообробній галузі. Серед причин скорочення експорту: втрата традиційних ринків збуту та пошук нових, невикористання в повній мірі можливостей розширення вітчизняного експорту до ЄС, незначна кількість товарів з високим ступенем доданої вартості.
Основними умовами збільшення імпортних поставок сировини є необхідність закупівлі підприємствами її для свого виробництва.
За прогнозними показниками в 2018 році загальний обсяг експорту зовнішньої торгівлі товарами зросте на 9,3% і досягне 47,7 млн. дол. США; обсяг імпорту товарів збільшиться на 4% і складе 76,3 млн. дол. США.

- від’ємне сальдо зовнішньої торгівлі товарами очікується – 28,3 млн. дол. США;
- коефіцієнт покриття експортом імпорту складе 0,63.
Основні проблемні питання:
- високі ставки мита на сировину;
- податок на імпорт;
- значне падіння експорту товарів у зв’язку з: нестабільною політичною й фінансовою ситуацією в країні, скорочення виробництва й девальвація гривні.
Головна ціль на 2018 рік
Інтеграція економіки міста у світовий простір шляхом експорту високоякісної та конкурентноспроможної продукції, розширення зовнішніх ринків збуту, а також підтримка власного виробника, що призведе до зменшення імпорту.
Основні завдання та заходи на 2018 рік
№з/п | Основні заходи | Індикатори виконання |
1 | Налагодження міжнародних контактів з регіонами країн як далекого, так і близького зарубіжжя шляхом пошуку нових партнерів | Інформаційна робота (форуми, семінари, візити, зустрічі, меморандумів про співпрацю з зарубіжними партнерами - до 20) |
2 | Сприяння суб’єктам господарської діяльності міста в організації, участі та проведенні міжнародних виставок, ярмарок, презентацій, бізнес-форумів, спрямованих на розвиток експортного потенціалу міста тощо | Інформаційна робота (висвітлення в засобах масової інформації: газета, сайт, розсилка ключових повідомлень – до 15) |
3.12. Фінансові ресурси
Очікувані надходження до міського бюджету Обухівської міської ради (без трансфертів) за 2017 рік складатимуть по загальному фонду 215,7 млн. гривень.
Станом на 01.12.2017 рік міський бюджет без урахування трансфертів по загальному фонду виконаний на 122,2 % (при плані 161,8 млн. грн. виконано – 197,8 млн. грн.).
Надходження доходів до міського бюджету Обухівської міської ради на 2018 рік складуть більше 216,0 млн. гривень.

Найбільшим джерелом надходжень є ПДФО; питома вага надходжень зазначеного податку у загальних надходженнях за оперативними даними складатиме більше 62,0%.
Основні проблемні питання:
- нестабільність законодавчої бази;
- недостатність законодавчо встановлених повноважень, якими наділені органи місцевого самоврядування щодо запровадження нових більш ефективних податків та зборів;
- наявність фактів приховування доходів суб'єктами підприємницької діяльності і фактичних виплат найманим працівникам, що суттєво впливає на наповнення міського бюджету, та відсутність законодавчого врегулювання цієї проблеми.
Головна ціль на 2018 рік
Забезпечення стійкого збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів, дотримання жорсткої фінансової дисципліни, підвищення результативності бюджетних видатків.
Основні завдання та заходи на 2018 рік
№з/п | Основні заходи | Індикатори виконання |
1 | Забезпечення дотримання суворої фінансово-бюджетної дисципліни, посилення роз’яснювальної роботи з розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів та запобігання порушенням, що призводять до втрат фінансових ресурсів та майна | Проведення нарад з розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів щоквартально |
2 | Проведення аналізу виконання дохідної частини бюджету, в тому числі податкового боргу, на постійній основі | Зменшення різниці між плановими та фактичними надходженнями до бюджету міста. Зменшення податкового боргу |
3 | Залучення до сплати податку з доходів фізичних осіб, філій, відокремлених підрозділів, які проводять діяльність на території міста Обухова | Збільшення платників податку з доходів фізичних осіб на 0,8 % |
4 | Посилення бюджетної дисципліни | Недопущення виникнення кредиторської та дебіторської заборгованості по видатках, які проводяться за рахунок коштів міського бюджету |
3.13. Закупівлі
Впродовж звітного періоду у тендерних процедурах приймали участь 79 суб’єктів підприємницької діяльності, з них 20 визнано переможцями. Загальна сума коштів за укладеними з суб’єктами підприємницької діяльності договорами для закупівлі товарів, робіт і послуг за рахунок коштів міського бюджету становила 28,97 млн. гривень.
За прогнозними показниками в 2018 році очікується заощадження коштів при придбанні товарів та послуг;
- запобігання корупційним діям і зловживанням;
- відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель.
Головні цілі на 2018 рік
Головною метою є забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції.
Здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб Обухівської громади.
Основні завдання та заходи на 2018 рік
№ з/п |
Основні заходи | Індикатори виконання |
1 | Здійснення закупівель товарів, робіт та послуг виконавчими органами, комунальними закладами, установами та підприємствами Обухівської міської ради у системі електронних державних закупівель ProZorro за умови, що вартість закупівлі становить від 10,0 тис. грн. та не перевищує меж встановлених Законом України «Про публічні закупівлі» або ч. 3 ст. 2 Закону України «Про особливості здійснення закупівель окремих сферах господарської діяльності» | 1500 закупівель |
2 | Здійснення закупівлі за такими принципами: добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія та ефективність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників; об'єктивна та неупереджена оцінка тендерних пропозицій; запобігання корупційним діям і зловживанням | Економія - 5 058,3 тис. грн. |
3 | Дотримання вимог Положення про здійснення закупівель товарів, робіт та послуг виконавчими органами, комунальними закладами, установами та підприємствами Обухівської міської ради у системі електронних державних закупівель ProZorro | 100 % дотримання вимог |
4 | Здійснення громадського контролю через вільний доступ до всієї інформації щодо публічних закупівель, яка підлягає оприлюдненню відповідно до цього Закону | Оприлюднення на сайті інформації щодо закупівель, які будуть відбуватися протягом 2018 року |
IV. Можливі шляхи розв’язання головних проблем розвитку економіки, соціальної сфери міста Обухова та сіл міської ради Таценки, Ленди
Для збереження позитивної динаміки в соціально-економічному розвитку малих міст необхідні додаткові кошти, які можна отримати різними способами:
- збільшення доходної частини місцевих бюджетів;
- зменшення видаткової частини місцевих бюджетів;
- залучення інвестицій, як вітчизняних так і іноземних.
Необхідне створення умов для розвитку підприємницької діяльності та поліпшення бізнес-клімату міста шляхом зменшення втручання органів місцевого самоврядування в їх підприємницьку діяльність.
Позитивний вплив буде мати також зменшення податкового навантаження, а також:
- надання допомоги для облаштування бізнесу шляхом надання в оренду вільних приміщень, що належать Обухівській міській раді;
- модернізація роботи дозвільних центрів шляхом впровадження електронного документообігу та автоматизованого обміну даними;
- допомога суб’єктам господарювання за рахунок місцевих ресурсів, що спотворює або загрожує спотворенням економічної конкуренції, створюючи переваги для виробництва окремих видів товарів чи провадження окремих видів господарської діяльності.
Тому, першочергове завдання органів місцевого самоврядування – залучення нових інвестицій, надходження від яких можуть бути направлені на розвиток та модернізацію високотехнологічного виробництва з поліпшенням його техніко-економічних показників, підвищення конкурентоспроможності товарів та послуг, нарощення їх експорту.
Необхідні заходи направлені на підвищення стандартів життя, шляхом поліпшення якості та доступності освіти та медичного обслуговування, підвищення якості соціального захисту населення, підвищення рівня зайнятості, забезпечення зростання купівельної спроможності населення за рахунок зниження рівня інфляції.
Секретар міської ради С.М. Клочко
Начальник управління економіки А.М. Кондратюк
Таблиця 1
Показники
економічного і соціального розвитку м. Обухів
Секретар міської ради С.М.Клочко
Начальник управління економіки А.М.Кондратюк
Показники
економічного і соціального розвитку м. Обухів
Показники | Одиниця виміру | 2016 рік |
2017 рік (очікуване) |
2018 рік (прогноз) |
2018 рік до 2017 року |
|
Приріст (+), зниження (-) | % |
|||||
Обсяг реалізованої промислової продукції (робіт, послуг) у відпускних цінах підприємств | млн. грн. |
5 985,4 | 6 876,1 |
7 250,8 | +374,7 | 5,4 |
-у розрахунку на одну особу |
грн. |
176 690,77 | 203 134,4 |
213 824,8 | +10 690,4 | 5,3 |
Роздрібний товарооборот торгових організацій і підприємств усіх форм власності (у діючих цінах відповідних років) | млн. грн. | 578,0 | 630,34 | 642,95 | +12,61 | 2,00 |
- у розрахунку на одну особу | грн. | 17 062,70 | 18 621,57 | 18 960,48 | +338,91 | 1,8 |
Обсяг реалізованих послуг населенню (статистичні дані) | тис. грн. | 6 379,2 | 9 331,3 | 9 700,50 | +369,2 | 4,0 |
-у розрахунку на одну особу | грн. | 188,3 | 275,67 | 286,07 | +10,4 | 3,8 |
Обсяг експорту товарів | млн. дол. США | 40,23 | 43,64 | 47,7 | +4,06 | 9,3 |
Обсяг імпорту товарів | млн. дол. США | 55,25 | 73,35 | 76,3 | +2,95 | 4,02 |
Кількість мікро та малих підприємств | одиниць | 1 700 | 1 764 | 1 788 | +24 | 1,4 |
Зареєстровано суб’єктів підприємницької діяльності за наростаючим підсумком | одиниць |
4 437 | 4 280 | 4 332 | +52 | 1,02 |
|
одиниць | 2 716 | 2 510 | 2 544 | +34 | 1,4 |
|
одиниць | 1 721 | 1 770 | 1 788 | +18 | 1,02 |
Введення в експлуатацію за рахунок усіх джерел фінансування: | ||||||
Загальної площі житла | кв. м | 12 938,0 | 16 350,0 | 18 700,0 | +2 350,0 | 14,4 |
|
кв. м |
2 361,5 | 7 700,0 | 9 800,0 | +2 100,0 | 27,3 |
|
кв. м | 10 576,5 | 8 650,0 | 8 900,0 | +250,0 | 2,9 |
Середньорічна чисельність наявного населення | осіб | 33 875 | 33 850 | 33 910 | +60 | 0,2 |
Середньомісячна номінальна заробітна плата одного штатного працівника | грн. |
5 450,0 | 6 200,0 | 6 500,0 | +300,0 | 4,8 |
Секретар міської ради С.М.Клочко
Начальник управління економіки А.М.Кондратюк
Таблиця 2
Обсяг виробленої продукції в розрізі галузей тис. грн.
Обсяг виробленої продукції в розрізі галузей тис. грн.
Види промислової діяльності |
2016 рік |
2017 рік (очікуване) |
2018 рік (прогноз) |
Темп росту 2018 р. до 2017 р., % |
Всього | 5 769 939,5 | 6 114 859,3 | 7 528 062,08 | 23,1 |
Обробна промисловість | 184 191,6 | 232 337,9 | 256 268,7 | 10,3 |
Харчова промисловість та перероблення сільськогосподарських продуктів, фасування харчових продуктів (ПАТ «Обухівський молочний завод», ТОВ «Компанія Май») | ||||
Легка промисловість | 12 009,0 | 14 000,0 | 16 590,0 | 18,5 |
Виробництво деревини та виготовлення виробів з деревини (ТОВ «Геліком ЛВ») | ||||
Целюлозно-паперове виробництво; видавнича діяльність (ПАТ «ККПК», КВПП «Обухівська друкарня», ПП «Обухівміськвторресурси», ТОВ «Етикет Прінт», ТОВ «ТіВіМіК Пак» | 4 274 617,6 | 4 553 870,0 | 5 640 428,52 | 23,9 |
Хімічна та нафтохімічна промисловість (ТОВ «Інтерфом», ТОВ «Алеана», «УВП УТОС», ПФ «КМК», ТОВ «Стіролопфармторг») | 445 283,9 | 492 000,0 | 548 580,0 | 11,5 |
Текстильна промисловість (ТОВ «Омакс Інтернешнл», НВКП «Укрінталсервіс») | 100 015,40 | 103 442,7 | 107 063,19 | 3,5 |
Виробництво інших неметалевих мінеральних виробів (будівельних матеріалів та скловиробів) (ТОВ «Аерок», ТОВ «М-Квадро», ТОВ «Золотой Мандарин», ТОВ «Цегла вашого дому», ТОВ «О.Бетон», ТОВ «Оухівське підприємство будівельних матеріалів») | 630 350,1 | 666 046,7 | 703 345,32 | 5,6 |
Металургія та оброблення металу (ТОВ «Обухів - Екоресурс», ПАТ «Ера», ЗАТ «Ерго») | 18 233,0 | 139 748,2 | 147 154,9 | 5,3 |
Виробництво та розподілення електроенергії, газу, пару та гарячої води (ПАТ «Енергія», КП «Обухіврайтепломережа», Обухівське ВКП, ТОВ «Фірма «Електро», РЕМ ПАТ «Київобленерго» Обухівський РП) | 105 238,9 | 106 282,8 | 108 631,45 | 2,2 |
Інші | - | - | - | - |
Таблиця 3
ОСНОВНІ ПОКАЗНИКИ РОЗВИТКУ СПОЖИВЧОГО РИНКУ
м. Обухів
№ п/п |
Показники |
Одиниці виміру |
2016 рік |
2017 рік (очікуване) |
2018 рік прогноз | Темп росту, % 2018 р. до 2017 р. |
1. | Роздрібний товарооборот підприємств усіх форм власності (в діючих цінах) – всього | млн. грн. | 578,0 | 630,34 | 642,95 | 2,0 |
2. | Товарооборот на душу населення | грн. | 17 062,70 | 18 621,6 | 18 960,48 | 1,8 |
3. | Магазини - всього | об’єктів | 298 | 306 | 322 | 5,2 |
3.1. | Продовольчі магазини | - // - | 102 | 105 | 111 | 5,7 |
3.2. | Непродовольчі магазини | - // - | 192 | 196 | 206 | 5,1 |
3.3. | Змішані магазини | - // - | 4 | 5 | 5 | - |
4. | Заклади громадського харчування відкритої мережі – всього | - // - | 87 | 93 | 97 | 4,3 |
4.1. | Кафе | - // - | 53 | 56 | 58 | 3,6 |
4.2. | Ресторани | - // - | 4 | 4 | 4 | - |
4.3 | Інші (їдальні, буфети, кав’ярні) | - // - | 30 | 33 | 35 | 6,1 |
5. | Ринки, павільйони | об’єктів | 3 | 3 | 3 | - |
Секретар міської ради С.М.Клочко
Начальник управління економіки А.М.Кондратюк
Таблиця 4
Розвиток інфраструктури малого підприємництва у м. Обухів
№ з/п |
Показники | 2016 рік | 2017 рік (очікуване) |
2018 рік прогноз | 2018 рік до 2017 року, % |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
1. |
Кількість мікро та малих підприємств, одиниць | 1 700 | 1 764 | 1 788 | 1,4 |
2. |
Кількість малих підприємств у розрахунку на 1000 осіб населення, одиниць | 50,2 | 52,1 | 52,7 | 1,2 |
3. | Середньорічна кількість зайнятих працівників, осіб | 5 400 | 5 420 | 5 492 | 1,3 |
4. | Обсяги реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг), малих підприємств, млн. грн. | 1 802,8 | 2 366,1 | 2 439,4 |
3,1 |
5. | Частка малих підприємств у загальному обсязі реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг), % | 30,1 | 34,4 | 35,2 | 2,3 |
6. | Сума надходжень місцевих податків та зборів до міського бюджету, одержаних від здійснення підприємницької діяльності, млн. грн. |
38,4 | 70,5 | 71,3 | 101,1 |
7. | Кількість об’єктів інфраструктури підтримки малого підприємництва, од. | 8 | 8 | 8 | - |
7.1 | -бізнес-центри | - | - | - | - |
7.2 | -бізнес-інкубатори | - | - | - | - |
7.3 | - лізингові центри | - | - | - | - |
7.4 | - технопарки | - | - | - | - |
7.5 | - фонди підтримки підприємництва | 1 | 1 | 1 | - |
7.6 | - інвестиційні, інноваційні фонди і компанії | - | - | - | - |
7.7 | - інформаційно-консультативні установи | - | - | - | - |
7.8 | - небанківські фінансово-кредитні установи | 7 | 7 | 7 | - |
Секретар міської ради С.М. Клочко
Начальник управління економіки А.М. Кондратюк
Таблиця 5
Основні показники ринку праці міста
Показник | 2015 рік |
2016 рік | 2017 рік (очікуване) | 2018 рік прогноз |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
Середньорічна чисельність наявного населення ,осіб | 33 851 | 33 875 | 33 850 | 33 910 |
Зайняте населення у віці 15-70 років, осіб | 19 205 | 19 309 | 19 295 | 19 668 |
Кількість незайнятих осіб, які звернулись з питань працевлаштування (осіб), | 1 870 | 1 689 | 1 300 | 1 400 |
- вивільнено з галузей народного господарства (осіб) | 64 | 90 | 70 | 80 |
- звільнено з причин плинності кадрів (осіб) | 636 | 800 | 700 | 750 |
- випускники навчальних закладів (осіб) | 43 | 28 | 25 | 25 |
- інші категорії незайнятого працездатного населення (осіб) | 615 | 771 | 1 100 | 1 100 |
Кількість незайнятого населення, яку передбачалося зайняти – всього: в т. ч. (осіб) | 950 | 1 200 | 1 200 | 1 300 |
- працевлаштування в галузях народного господарства (осіб) | 776 | 1 020 | 1 050 | 1 100 |
- скерування на навчання і підвищення кваліфікації (осіб) | 57 | 65 | 70 | 80 |
- залучення до громадських робіт (осіб) | 156 | 210 | 200 | 200 |
Перебували на обліку (осіб) | 2 857 | 2 543 | 2 300 | 2 400 |
Працевлаштовано центром зайнятості (осіб) | 990 | 1 019 | 1 050 | 1 100 |
Працевлаштовано на дотаційні робочі міста (осіб) | - | - | - | - |
Започатковано власну справу(осіб) | 20 | 5 | 3 | 10 |
Секретар міської ради Начальник управління економіки
С.М.Клочко А.М.Кондратюк
Таблиця 6
Інформація щодо обслуговуючих організацій, кооперативів, ОСББ на території Обухівської міської ради
Примітка: На території міста функціонує 24 організації усіх форм власності, з них 13 ОСББ, 10- ОК, 1 - ЖБК.
Інформація щодо обслуговуючих організацій, кооперативів, ОСББ на території Обухівської міської ради
Назва об’єктів міста | 2015 рік | 2016 рік | 2017 (очікуване) | 2018 (прогноз) |
Зареєстровано обслуговуючих кооперативів по м. Обухів | ОК «Шевченка,2», ОК «Житлово-будівельний кооператив «Перлина Обухова» | ОК «Обухівський» |
ОК «Шевченка 2017» | 1 |
Зареєстровано ОСББ | - | ОСББ «Каштан 15» | - | 2 |
Примітка: На території міста функціонує 24 організації усіх форм власності, з них 13 ОСББ, 10- ОК, 1 - ЖБК.
Таблиця 7
Введення в дію загальної площі
індивідуальних житлових будинків за рахунок коштів населення, тис. м2
Введення в дію загальної площі
індивідуальних житлових будинків за рахунок коштів населення, тис. м2
Назва об’єктів міста | 2015 рік | 2016 рік | 2017 (очікуване) |
2018 (прогноз) |
Площа введених житлових будинки м. Обухів | 5,8 | 10,58 | 8,65 | 8,9 |
Таблиця 8
ІНВЕСТИЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ У 2017 РОЦІ
Назва проекту | Орієнтовна вартість проекту | Інвестор | Кільк. створ. (збереж.) робочих місць | |
ЖКГ | ||||
1 | Технічне переоснащення насосних станцій та водозаборів в т.ч. придбання насосного силового обладнання | 390,48 тис. грн. | КП «Обухівводоканал» |
Буде збережено робочі місця |
2 | Технічне переоснащення каналізаційно-насосної станції з заміною насосно-силового обладнання | 83,01 тис. грн. | КП «Обухівводоканал» |
Буде збережено робочі місця |
3 | Придбання та встановлення котла на альтернативному виді палива для забезпечення теплом підприємства | 340,0 тис. грн. | Обухівське УВП УТОС | Створено 1 роб. місце та збережено 4 старих роб. місця |
Житлове будівництво | ||||
1 | Будівництво житлового комплексу з почерговим будівництвом багатоквартирних житлових будинків із вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення соціально-побутового обслуговування населення (VІ-та черга), мікрорайон «Обухівський ключ», ТОВ «Обухівжитлоінвест» | 30,0 млн. грн. | ТОВ «Обухівжитлоінвест» м. Обухів, мікрорайон «Обухівський ключ» |
Буде збережено робочі місця |
2 | Будівництво житлового комплексу з почерговим будівництвом багатоквартирних житлових будинків із вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення соціально-побутового обслуговування населення (VІІ-ма черга), мікрорайон «Обухівський ключ», ТОВ «Обухівжитлоінвест» | 30,0 млн. грн. | ТОВ «Обухівжитлоінвест» м. Обухів, мікрорайон «Обухівський ключ» |
Буде збережено робочі місця |
3 | Будівництво житлового комплексу з почерговим будівництвом багатоквартирних житлових будинків із вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення соціально-побутового обслуговування населення (VІІІ-ма черга), мікрорайон «Обухівський ключ», ТОВ | 45,0 млн. грн. |
ТОВ «Обухівжитлоінвест» м. Обухів, мікрорайон «Обухівський ключ» |
Буде збережено робочі місця |
4 | Будівництво житлового комплексу з почерговим будівництвом багатоквартирних житлових будинків із вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення соціально-побутового обслуговування населення (ІХ-та черга), мікрорайон «Обухівський ключ», ТОВ «Обухівжитлоінвест» | 45,0 млн. грн. | ТОВ «Обухівжитлоінвест» м. Обухів, мікрорайон «Обухівський ключ» |
Буде збережено робочі місця |
5 | Будівництво житлового комплексу з приміщеннями медичного, оздоровчого, освітнього та комерційного призначення | 16,0 млн. грн. | ТзОВ «Новий Дім Квартал» ЖК «Квартал Парковиий» м. Обухів, мікрорайон № 3 |
Буде збережено робочі місця |
Промисловість | ||||
1 |
Будівництво комплексу з підготовки та спалювання первинних відходів переробки макулатури | 98,0 млн.грн. | ПрАТ «Київський КПК» | Створено 13 роб. місць |
Секретар міської ради С.М.Клочко
Начальник управління економіки А.М.Кондратюк
Таблиця 9
Реєстр
основних соціально-економічних показників
по м. Обухову у 2017 році
№ п/з | Показники | Одиниця виміру | Фактична кількість (оперативні дані) |
1 | 2 | 3 | 4 |
1. | Чисельність постійного населення міста | чол. | 33 850 (очікуване) |
в тому числі за віком: | |||
- молодшому за працездатний | 6 548 | ||
-працездатному | 20 474 | ||
-старшому за працездатний | 6 828 | ||
2. | Зайнятість населення | ||
-кількість працюючих у м. Обухів | 15520 | ||
-в тому числі у промисловості | чол. | 4315 | |
3. | Промисловий комплекс | ||
Кількість підприємств, включених до основного кола | одиниць | 21 | |
Темпи росту обсягів реалізованої промислової продукції виробництва у відпускних цінах по відношенню до відповідного періоду 2016 року (очікуване) | % |
128,0 | |
4. | Фінанси (за 2017) | ||
Надходження до загального фонду бюджету міста без урахування трансфертів (станом на 01.12.2017 р.) | тис. грн. | 197 815,61 | |
Видатки бюджету міста по загальному фонду з урахуванням трансфертів (станом на 01.12.2017 р.) | тис. грн. |
235 403,6 | |
5. | Шляхова мережа | ||
Кількість вулиць | одиниць | 60 | |
Кількість провулків | одиниць | 18 | |
Житлові масиви | одиниць | 6 | |
Мікрорайони | одиниць | 5 | |
Довжина вулиць | км | 120,8 | |
Довжина тротуарів | км | 15 | |
Площа доріг | м2 | 520000 | |
Загальна протяжність водостоків | км | 3,7 | |
Мережі зовнішнього освітлення | км | 197,3 | |
6. | Зелене господарство міста | ||
Загальна площа зелених насаджень | га | 29,79 | |
Насадження вздовж вулиць і доріг | га | 7,12 | |
Площа зелених насаджень обмеженого користування | га | 22,67 | |
Кількість дерев на території міста | одиниць | 523500 | |
Кількість кущів на території міста | одиниць | 199315 | |
Площа газонів на території міста | м2 | 420000 | |
7. | Житлово-комунальна сфера | ||
Кількість будинків, всього | одиниць | 4287 | |
В тому числі кількість будинків приватного сектору | одиниць | 4153 | |
Кількість багатоповерхових будинків | одиниць | 134 | |
в т.ч. тих, в яких створені кондомінімуми (товариства співвласників квартир) | одиниць | 34 | |
Водопроводом /садибного типу | % | 14 | |
Протяжність водопровідних мереж | км | 72 | |
Протяжність каналізаційних мереж | км | 33,2 | |
Водопровідно-насосні станції | одиниць | 4 | |
Каналізаційно-насосні станції | одиниць | 2 | |
Водопроводні очисні споруди | одиниць | 3 | |
Загальна кількість свердловин | одиниць | 38 | |
Загальна протяжність теплових мереж | км | 34,7 | |
Загальна кількість котелень | одиниць | 13 | |
Загальна потужність котелень | МВт/год | 247,6 | |
8. | Торгівля і сфера послуг | ||
Роздрібний товарообіг, всього | млн. грн. | 397,67 | |
-на душу населення | грн. | 11 756,61 | |
Мережа торгівлі та громадського харчування | |||
- магазини, з них: | одиниць | ||
продовольчі | -//- | 105 | |
непродовольчі | -//- | 196 | |
змішані | -//- | 5 | |
- ринки, павільйони | -//- | 4 | |
- підприємств громадського харчування (відкрита мережа) | одиниць | 93 | |
Кількість побутових підприємств | одиниць | 130 | |
9. | Соціально-культурна сфера | ||
Медичні заклади, всього | одиниць | 3 | |
в тому числі: | |||
Поліклініки, всього | одиниць | 1 | |
Потужність амбулаторно-поліклінічних установ | відв./зміну | 600 | |
Лікарні, всього | одиниць | 1 | |
Кількість лікарняних ліжок | ліжок | 160 | |
в т. ч. терапевтичне відділення | ліжок | 55 | |
хірургічне відділення | ліжок | 55 | |
травматологічне відділення | ліжок | 20 | |
отоларингологічне відділення | ліжок | 20 | |
педіатричне відділення | ліжок | 20 | |
анестезіологічне відділення | ліжок | 6 | |
Загальноосвітні навчальні заклади (усіх форм власності) – всього | одиниць | 6 | |
Кількість місць у загальноосвітніх закладах | місць | 5624 | |
Кількість учнів у загальноосвітніх закладах | чоловік | 4776 | |
В тому числі: | |||
- загальноосвітніх шкіл (державних) | одиниць | 6 | |
Кількість місць у загальноосвітніх школах | місць | 5624 | |
Кількість учнів у загальноосвітніх школах | чоловік | 4776 | |
- гімназія | одиниць | 1 | |
Кількість місць у гімназії | місць | 400 | |
Кількість учнів у гімназії | чоловік | 441 | |
- вечірня загальноосвітня школа | одиниць | 1 | |
Кількість місць у вечірній школі | чоловік | 40 | |
Кількість учнів у вечірній школі | чоловік | 20 | |
Дитячі дошкільні заклади | одиниць | 7 | |
Кількість місць у дошкільних закладах | місць | 1680 | |
Кількість дітей у дошкільних закладах | чоловік | 2011 | |
Бібліотеки (міськрайонні) | одиниць | 4 | |
Клуби | одиниць | 2 | |
Музеї | одиниць | 2 | |
Міський будинок культури | одиниць | 1 | |
Школи естетичного виховання, | одиниць | 1 | |
в них учнів | чоловік | 265 | |
Дитячо-юнацькі спортивні школи | одиниць | 1 | |
Спортзали | одиниць | 8 | |
Підліткові клуби | одиниць | 2 | |
Стадіони | одиниць | 3 | |
Спортмайданчики | одиниць | 34 | |
Басейни (плескальні ванни) | одиниць | 4 | |
10. | Приватизація | ||
Кількість об’єктів комунальної власності, що змінили форму власності | одиниць |
- | |
Надходження коштів до бюджету з початку приватизації | грн. |
- | |
в тому числі за поточний рік | грн. | - | |
11. | Зайнятість населення (очікуване за 2017) | ||
Перебували на обліку в центрі зайнятості | осіб | 2300 | |
Працевлаштовано : | осіб | 1050 | |
- жінки | осіб | 550 | |
- молодь до 35 років | осіб | 600 | |
Витрати на реалізацію заходів щодо сприяння зайнятості і соціального захисту від безробіття – всього: в т.ч. | млн. грн. | 12,54 | |
- перепідготовка незайнятих трудовою діяльністю громадян (навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації) | тис. грн. | 140,3 | |
- виплата допомоги по безробіттю | млн. грн. | 12,4 | |
Рівень працевлаштування | % | 45,0 | |
12. | Пенсійне забезпечення | ||
Кількість пенсіонерів | чол. | 9110 | |
Середній розмір пенсії | грн. | 2079,63 | |
Обсяги пенсійних виплат по всіх контингентах одержувачів пенсій | тис. грн. | 155992,00 | |
13. | Зареєстровано станом на 01.10.2017р. | ||
Суб’єктів підприємницької діяльності, всього | одиниць | 4199 | |
з них: | |||
Суб’єктів підприємницької діяльності – юридичних осіб | одиниць | 1753 | |
Суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб | одиниць | 2446 |
Секретар міської ради С.М.Клочко
Начальник управління економіки А.М.Кондратюк
Таблиця 10
Перелік
міських цільових програм міста Обухова,
які передбачається реалізувати у 2018 році
№ з/п |
Назва програми /проекту програми | Термін дії (роки) |
Виконавець програми |
1. | Міська цільова Програма культурно-мистецьких заходів на території Обухівської міської ради на 2018 рік | 2018 рік | Відділ культури, національності та релігій |
2. | Міська цільова Програма розвитку молодіжної політики, фізичної культури і спорту на території Обухівської міської ради на 2018 рік | 2018 рік | Відділ молоді, фізичної культури та спорту |
3. | Обухівська міська комплексна Програма «Турбота» на 2016-2020 роки | 2016 – 2020 роки | Управління соціального захисту населення |
4. | Міська цільова Програма із інвентаризації земель на території Обухівської міської ради на 2018 – 2020 роки | 2018 – 2020 роки | Земельний відділ |
5. | Міська цільова Програма підтримки сім’ї та забезпечення прав дітей «Назустріч дітям» на 2018 рік | 2018 рік | Служба у справах дітей та сім’ї |
6. | Міська цільова Програма із забезпечення громадського порядку на території Обухівської міської ради на 2017-2020 роки | 2017 – 2020 роки | Відділ оборонної роботи та зв’язків з правоохоронними органами |
7. | Програма сприяння створення та діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків на території Обухівської міської ради на 2017 – 2020 роки | 2017 - 2020 роки | Відділ житлово-комунального господарства та транспорту |
8. | Міська цільова Програма із забезпечення надійного функціонування систем теплозабезпечення населення та об’єктів комунальної власності в осінньо – зимовий період на 2018 рік | 2018 рік | Відділ житлово-комунального господарства та транспорту |
9. | Програма з питань благоустрою на території Обухівської міської ради на 2018 рік | 2018 рік | Відділ з питань благоустрою |
10. | Програма управління об’єктами нерухомого та рухомого майна комунальної власності територіальної громади Обухівської міської ради на 2016-2018 роки | 2016 – 2018 роки | Управління економіки |
11. | Програма співробітництва із засобами масової інформації на 2018 рік | 2018 рік | Виконавчий комітет Обухівської міської ради |
12. | Програма енергозбереження і енергоефективності та реформування і розвитку житлово-комунального господарства Обухівської міської ради на 2018 рік | 2018 рік | Відділ житлово-комунального господарства та транспорту |
13. | Міська цільова програма «Безпечне місто Обухів» на 2017-2020 роки на 2018 рік | 2017 – 2020 роки | Виконавчий комітет Обухівської міської ради |
14. | Програма охорони навколишнього природного середовища на території Обухівської міської ради на 2016-2020 роки (із наступними змінами) | 2018 - 2020 роки | Земельний відділ |
15. | Міська цільова програма реконструкції та будівництва інженерно-транспортної інфраструктури та соціальної сфери міста Обухова, прилеглих сіл Таценки, Ленди на 2018 рік | 2018 рік | Відділ розвитку інфраструктури, містобудування та архітектури |
Секретар міської ради С.М.Клочко
Начальник управління економіки А.М.Кондратюк
Таблиця 11
Перелік
об'єктів та заходів, які передбачається фінансувати у 2018 році
№ з/п | Перелік об'єктів |
Енергозбереження та енергоефективність | |
1 | Капітальний ремонт бойлерів з фасонними частинами КТЕП № 13, у тому числі ПКД |
2 | Капітальний ремонт бойлерів з фасонними частинами КТЕП № 14, у тому числі ПКД |
Житлове господарство | |
3 | Капітальний ремонт покрівлі житлового будинку по вул.Каштанова, 24в м.Обухові Київської області, в т.ч.ПКД |
4 | Капітальний ремонт вхідної групи житлового будинку по вул.Каштанова, 28 в м.Обухові Київської області, в т.ч.ПКД |
Ліфтове господарство | |
5 | Капітальний ремонт ліфта р/№11390 житлового будинку по вул. Каштанова, 7А в м.Обухів Київської області, в т.ч.ПКД |
6 | Капітальний ремонт ліфта житлового будинку по вул. Миру, 7 (5п.) в м.Обухів Київської області |
7 | Капітальний ремонт ліфта житлового будинку по вул. Миру, 14 (2п.) в м.Обухів Київської області |
8 | Капітальний ремонт ліфта житлового будинку по вул. Миру, 17 (5п.) в м.Обухів Київської області |
9 | Капітальний ремонт ліфта житлового будинку по вул.Київська, 168 (4п.) в м.Обухів Київської області |
10 | Капітальний ремонт ліфта житлового будинку по вул.Київська, 172 (1п.) в м.Обухів Київської області |
Водопровідно-каналізаційне господарство | |
11 | Капітальний ремонт мереж гарячого водопостачання з оснащенням вузлами комерційного обліку в приміщеннях КТЕП №№1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 міста Обухова |
Теплове господарство | |
12 | Капітальний ремонт теплових мереж ТК 15.02 з встановленням колодязів по вулиці Каштановій у місті Обухові |
Інша діяльність у сфері житлово-комунального господарства | |
13 | Придбання автомобіля КДМ КРАЗ 5401 С2 з навісним обладнанням (бункер та відвал з гідравлічним управлінням) |
Фінансова підтримка комунальних підприємств Обухівської міської ради | |
14 | Фінансова підтримка Обухівського водопровідно-каналізаційного підприємства на поточні видатки (для отримання протоколу на звіт «Геолого - економічна оцінка експлуатаційних запасів підземних вод Обухівського родовища для Обухівського водопровідно-каналізаційного підприємства») |
15 | Фінансова підтримка Обухівського водопровідно-каналізаційного підприємства на поточні видатки для отримання спеціального дозволу на користування надрами |
Утримання та обслуговування об’єктів благоустрою населених пунктів Обухівської міської ради | |
16 | Послуги щодо благоустрою територій (благоустрій міста (прибирання територій міста)) |
17 | Послуги щодо благоустрою територій (викошування газонів) |
18 | Послуги щодо благоустрою (садіння квітів та кущів) |
19 | Послуги щодо благоустрою (заходи з озеленення міста (догляд за квітниками, їх полив і розрідження) |
20 | Експлуатація, поточний ремонт вуличного освітлення |
21 | Експлуатація вуличного освітлення – Споживання електроенергії |
22 | Технічне обслуговування павільйону бюветного водопостачання |
23 | Технічне обслуговування світлофорів, поточний ремонт |
24 | Технічне обслуговування ливневих каналізацій |
25 | Заготовлення піщано-сольової суміші |
26 | Утримання доріг в зимовий період ( авто послуги по прибиранню та очищенню снігу, посипка доріг) |
27 | Технічне обслуговування водоводу та системи автоматичного поливу паркової зони «Алея пам’яті героїв небесної сотні» |
28 | Поточний ремонт та фарбування обладнання на побутових, ігрових та комунальних майданчиках (фарбування дитячих майданчиків приватного сектору, ремонт паркових лавок) |
29 | Улаштування дитячих майданчиків, місць масового відпочинку людей та кладовищ (завезення піску) |
30 | Придбання рукавичок (для проведення акцій «Зробимо Україну та місто чистими» в рамках весняного та осіннього місячників благоустрою) |
31 | Придбання та встановлення дитячих ігрових майданчиків, в тому числі огорожі (Волошкова, Миру, 17а, Київська 101, 103, 162 а, Лукавиця, Вікторія, Першотравнева, Піщана 101, Каштанова,15, Каштанова, 32-34) |
32 | Придбання новорічних прикрас |
33 | Послуги з прикрашення Головної новорічної ялинки (монтаж та демонтаж) |
34 | Послуги по похованню невідомих, безрідних |
35 | Придбання та встановлення інформаційних дощок (дошки оголошень) |
36 | Послуги з ліквідації стихійних сміттєзвалищ |
37 | Послуги з благоустрою кладовищ на території Обухівської міської ради Київської області |
38 | Послуги з проведення робіт з регулювання чисельності безпритульних тварин (стерилізація) |
39 | Послуги з обрізання, підрізання, вирізання та кронування дерев; ліквідація наслідків буреломів, сніголамів, вітровалів, ліквідація наслідків техногенного впливу на лісові насадження |
40 | Виготовлення проектно-кошторисної документації на послуги, що передбачені заходами програми (послуги з благоустрою, поточний ремонт та фарбування обладнання на побутових, ігрових та комунальних майданчиках (фарбування дитячих майданчиків приватного сектору, ремонт паркових лавок; вуличне освітлення, благоустрій кладовищ та інше) |
41 | Завезення ґрунту рослинного для влаштування клумб та до кладовищ |
42 | Поточний ремонт дорожніх знаків |
43 | Технічне обслуговування аераційного фонтану |
44 | Поточний ремонт об’єктів благоустрою (клумби, східці, підпірні стінки, огорожі та інше) |
45 | Придбання та встановлення огорож на кладовища (Польок – старе кладовище, сліпакове, м-н Яблуневий – нове кладовище) |
46 | Поточний ремонт дороги з влаштування безпечного нерегульованого переходу «острівець безпеки» по вул. Київській, 14 в м. Обухів, в т.ч ПКД |
Поточний та капітальний ремонт вулично-дорожньої мережі населених пунктів Обухівської міської ради | |
47 | Поточний ремонт дороги по вул. Київська |
48 | Поточний ремонт дороги по вул. Миру |
49 | Поточний ремонт дороги по вул. Каштанова |
50 | Поточний ремонт дороги по м-ну Яблуневий |
51 | Поточний ремонт дороги по вул. Шевченка |
52 | Поточний ремонт дороги по вул. Малишка |
53 | Поточний ремонт дороги по вул. 8-Листопада |
54 | Поточний ремонт дороги по вул. Козацький шлях |
55 | Поточний ремонт дороги по вул.Трипільська |
56 | Поточний ремонт тротуарів та пішохідних зон по вул.Каштанова |
57 | Поточний ремонт тротуарів та пішохідних зон по вул. Київська |
58 | Поточний ремонт тротуарів та пішохідних зон по вул. Миру |
59 | Поточний ремонт дорожнього покриття по вул.Малишка, Київська, Каштанова, Миру, м-н Яблуневий, 40 річчя Перемоги (влаштування дорожньої розмітки) |
60 | Встановлення дорожніх знаків |
61 | Поточний ремонт дороги по вул.40-річя Перемоги |
62 | Поточний ремонт доріг с. Таценки Обухівської міської ради |
63 | Поточний ремонт дороги мкрн. Дзюбівка |
64 | Поточний ремонт дороги мкрн. Лукавиця |
65 | Поточний ремонт дороги по вул.8-го Березня |
66 | Поточний ремонт дороги по вул.Калинова |
67 | Поточний ремонт дороги по вул.Чаплінського |
68 | Поточний ремонт дороги по вул.Б.Хмельницького |
69 | Поточний ремонт дороги по вул.Козацька |
70 | Поточний ремонт дороги по вул.Робоча |
71 | Поточний ремонт дороги по вул.Першотравнева |
72 | Поточний ремонт дороги по вул.Піщана |
73 | Поточний ремонт дороги по провул.Партизанський |
74 | Поточний ремонт дороги по вул.Волошкова |
75 | Поточний ремонт дороги по вул. Польок |
76 | Поточний ремонт пішохідних зон на м-ні Яблуневий |
77 | Поточний ремонт пішохідних зон по вул. 8 Березня |
78 | Поточний ремонт пішохідної зони між вул.Б.Хмельницького - Каштанова |
79 | Капітальний ремонт дороги по вул.Шевченка в м. Обухові Київської області, у тому числі ПКД |
80 | Капітальний ремонт дороги з укріпленням узбіччя по вул.Гоголя,35 в м. Обухові Київської області, у тому числі ПКД |
81 | Виготовлення кошторисної документації - Капітальний ремонт дороги від вул.Шевченка №19 до буд. №21, кладовище, № 31в м.Обухові Київської області |
82 | Капітальний ремонт підпірної стінки по вул.Каштанова, 26-30 в м.Обухів Київської області |
83 | Капітальний ремонт пішохідих зон по вул.Київська,156 (зі сходами) паркової зони біля площадки Рошен в м.Обухів Київської області, у тому числі ПКД |
84 | Капітальний ремонт внутрішньодворового проїзду та пішохідних зон жилового будинку №146 по вул.Київській в м.Обухів Київської області, у тому числі ПКД |
85 | Виготовлення ПКД "Капітальний ремонт внутрішньодворового проїзду та пішохідних зон по вул.Київська, 123 у місті Обухові, Київської області " |
86 | Капітальний ремонт внутрішньодворового проїзду та пішохідних зон по вул.Миру, 14-17А в м.Обухів Київської області |
87 | Капітальний ремонт пішохідної зони (сходи) в р-ні вул.Миру, 7 м.Обухів Київської області, в т.ч.ПКД |
88 | Виготовлення проектно-кошторисної документації "Капітальний ремонт внутрішньодворового проїзду та пішохідних зон по вул.Київська, 115 в м.Обухів Київської області |
89 | Капітальний ремонт підпірної стінки по вул.Київська,164 в м.Обухів Київської області, в т.ч.ПКД |
90 | Капітальний ремонт дороги біля житлового будинку №28 по вул. Лермонтова в т.ч.ПКД |
91 | Капітальний ремонт пішохідної зони по вул.Київська від ж.б №146 (1, 2, 3п),за ж.б №148, між ж.б.№146 та ж.б №148 , від ж.б №148 (1, 2, 3п), за ж.б №150, з торця ж.б №150, перед ж.б №150 в м.Обухові Київської області |
92 | Капітальний ремонт пішохідної зони по вул.Київська ж.б. №115 (6 п.), між ж.б №115 та ж.б. №14, 13, 13 а по вул. Миру в м.Обухові Київської області |
93 | Капітальний ремонт тротуару по вул.Чумацький шлях (в районі буд. №14а-вул.Малишка,1) в м.Обухові Київської області |
94 | Капітальний ремонт внутрішньодворового проїзду та пішохідних зон по вул.Каштанова, 2, 2а в м.Обухів Київської області |
Реконструкція мереж теплопостачання, водопостачання та водовідведення | |
95 |
Виготовлення проектно - кошторисної документації: "Реконструкція внутрішньої системи тепло-, водопостачання житлового будинку по вул.Миру, 14 в м.Обухові Київської області |
96 | Виготовлення проектно - кошторисної документації: "Реконструкція внутрішньої системи тепло-, водопостачання житлового будинку по вул.Миру, 17 в м.Обухові Київської області |
97 | Виготовлення проектно - кошторисної документації: "Реконструкція внутрішньої системи тепло-, водопостачання житлового будинку по вул.Київська, 115 в м.Обухові Київської області |
98 | Виготовлення проектно - кошторисної документації: "Реконструкція внутрішньої системи тепло-, водопостачання житлового будинку по вул.Миру, 13 в м.Обухові Київської області |
99 | Реконструкція огорожі насосної станції №3 в м.Обухів Київської області |
100 | Виготовлення проектно-кошторисної документації: "Реконструкція квартальних мереж теплопостачання житлових будинків №28, 22, 24, 32, 34, 36, 38, 40 по вул. Каштанова в м.Обухів Київської області" |
101 | Виготовлення проектно-кошторисної документації: "Реконструкція ділянки водоводу по вулиці Київській від 0 водопровідної камери до водопровідного колодязя №5 в районі магазину "Фокстрот" в.Обухів Київської області" |
Реконструкція приміщень бюджетних установ , адміністративних приміщень та об'єктів соціально-культурної сфери міської комунальної власності | |
102 | Реконструкція "Площі матері" по вулиці Київській у місті Обухові, у тому числі ПКД |
Будівництво мереж теплопостачання, водопостачання та водовідведення, інженерно-транспортної інфраструктури, обєктів комунальної власності | |
103 | Виготовлення проектно-кошторисної документації: "Будівництво паркової зони "Амфітеатр" в районі вулиці Київська,113а в м. Обухів Київської області" |
104 | Виготовлення проектно-кошторисної документації:"Будівництво напірно-каналізаційного колектору від КНС по вулиці Козацький шлях,129-А до самопливного міського колектору в місті Обухів, Київської області." |
105 | Будівництво спортивного майданчика для гри в міні-футбол навчально-виховного комплексу «Спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня №1 з поглибленим вивченням української мови та літератури – загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня №1 А.С. Малишка" по вулиці Київська,18 у місті Обухові Київської області, в т.ч. ПКД |
106 | Будівництво світлофорного обєкту по вул. Київська, 113-А в м.Обухові Київської області |
107 | Виготовлення проектно-кошторисної документації: "Будівництво водопровідної мережі по вул.Виноградній в м.Обухів Київської області" |
108 | Виготовлення проектної документації: "Будівництво мереж електропостачання ж/м "Полянський" та "Полянський-2" у місті Обухові Київської області |
109 | Будівництво ігрового майданчика "Корабель" по вулиці Миру,16 (в районі скейтпарку) у місті Обухові Київської області |
110 | Будівництво спортивного майданчика для гри в міні-футбол навчально-виховне об’єднання "ЗОШ І-ІІІ ступеня № 4-Центр військо-патріотичного виховання та допризовної підготовки" Обухівської міської ради Київської області по вулиці Осипенка, 26, в т.ч. ПКД |
111 | Будівництво спортивного майданчика для гри в міні-футбол - ЗОШ І-ІІІ ступеня № 2 по вулиці Козацький Шлях,1 у місті Обухів Київської області, в т.ч.ПКД |
Розроблення містобудівної документації по місту Обухів | |
112 | План зонування території міста Обухів |
113 | Генеральний план села Таценки поєднаний з детальним планом |
114 | Генеральний план села Ленди поєднаний з детальним планом |
Реконструкція мереж теплопостачання, водопостачання та водовідведення | |
115 | Виготовлення проектно-кошторисної документації: "Реконструкція комерційного вузла обліку газу котельні мікрорайону Яблуневий за адресою: м. Обухів мікрорайон Яблуневий" |
116 | Виготовлення проектно - кошторисної документації: "Реконструкція водопровідної мережі з заміною водонапірної башти з монтажем станції знезалізнення по вул. Чумацький шлях в м. Обухів Київської області" |
117 | Виготовлення проектно - кошторисної документації: "Реконструкція водопровідної мережі з заміною водонапірної башти з монтажем станції знезалізнення по вул. Трипільска в м.Обухів Київської області" |
Охорона здоров’я | |
118 | Технічне обслуговування та поточний ремонт систем теплопостачання та водовідведення |
119 | Поточний ремонт амбулаторії загальної практики сімейної медицини №3, мікрорайон Яблуневий, 20-а |
120 | Поточний ремонт приміщень амбулаторії загальної практики сімейної медицини №1, четвертий поверх поліклініки, вул. Каштанова,52 |
121 |
Придбання та встановлення електролічильника в амбулаторії загальної практики сімейної медицини по вул. Київська, 164. |
Культура | |
122 | Виготовлення проектно - кошторисної документації щодо капітального ремонту даху, санації та утеплення фасаду Дитячої школи мистецтв, в тому числі ПКД по вул. Київська, 76 |
123 | Придбання паркану закритого типу як запобіжного заходу для безпечного існування дитячого закладу поруч із автотранспортним підприємством (Автошкола) та газовою заправною станцією по вул. Київська, 76 довжиною 60м висотою 2 - 2,5 м |
124 | Роботи із встановлення паркану на території Дитячої школи мистецтв, розташованої по вул. Київська, 76 |
125 | Придбання та установка нової міні - каналізаційно-насосної станції для Дитячої школи мистецтв по вул. Київська, 76 |
126 | Встановлення охоронної системи для міського Будинку культури по м-ну Яблуневий, 22 |
127 | Капітальний ремонт приміщення бібліотеки площею 173 квадратних метрів, м-н Яблуневий, у тому числі ПКД |
128 | Виготовлення проектно-кошторисної документації капітального ремонту даху, санації та утеплення фасаду міського Будинку культури, мікрорайон Яблуневий, 22 |
129 | Капітальний ремонт приміщень малого залу площею 128 квадратних метрів, кабінету директора площею 20 квадратних метрів, приміщення радіорубки площею 12 квадратних метрів міського Будинку культури, розташованого за адресою м Обухів, м-н Яблуневий, 22 |
130 | Реконструкція даху 190 квадратних метрів над сценою міського Будинку культури, розташованого за адресою м Обухів, м-н Яблуневий, 22 |
131 | Придбання спеціалізованого покриття підлоги сцени площею 177 квадратних метрів міського Будинку культури, розташованого за адресою м Обухів, м-н Яблуневий, 22 |
132 | Роботи по заміні покриття підлоги сцени площею 177 квадратних метрів міського Будинку культури, розташованого за адресою м Обухів, м-н Яблуневий, 22 |
133 | Заміна вікон та вхідних дверей Клубу села Ленди, розташованого за адресою: с Ленди, вул. Сонячна, 12 |
134 | Придбання сітки для огорожі території Клубу села Ленди, розташованого за адресою: с. Ленди, вул. Сонячна |
135 | Роботи з установки огорожі території Клубу села Ленди, розташованого за адресою: с Ленди, вул. Сонячна, 12 |
136 | Роботи з покладення асфальтового покриття на під`їзді до клубу с. Таценки, розташованого за адресою с. Таценки, вул. Лісна, 80, площею 50м х 3,5м та на прилеглій території клубу |
137 | Придбання електричних радіаторів з біметалевими секціями для клубу с. Таценки, розташованого за адресою с. Таценки, вул. Лісна, 80 |
138 | Роботи з установки електричних конвекторів для клубу с. Таценки, розташованого за адресою с. Таценки, вул. Лісна, 80 |
139 | Послуги з обслуговування внутрішньо будинкових мереж |
Освіта | |
140 | Ремонт туалетного приміщення для дітей з особливими потребами в НВК №1 |
141 | Ремонт електричної мережі, виготовлення проектно-кошторисної документації (НВК №1) |
142 | Асфальтування майданчика для проведення урочистих заходів – 981 кв. м (НВК №1) |
143 | Встановлення вентиляції у підвальному приміщенні НВК №1 |
144 | Заміна огорожі (46м) в ЗОШ №2 |
145 | Технічне обстеження з проектним рішенням корпусу ЗОШ №2 |
146 | Коригування проекту по утепленню фасаду ДНЗ «Веселка» |
147 | Побудова двох тіньових навісів в ДНЗ «Веселка» |
148 | Будівництво ігрового комплексу в ДНЗ «Веселка» |
149 | Будівництво спортивного майданчика в ДНЗ «Веселка» |
150 | Заміна покрівлі на 13 павільйонах ігрових майданчиків в ДНЗ «Катруся» |
151 | Встановлення ігрових споруд в ДНЗ «Катруся» |
152 | Ремонт приміщення для туристичного гуртка ЦТДЮМ «Романтик» |
153 | Заміна асфальтового покриття території ДНЗ «Дударик» (900 кв. м) |
154 | Побудова огорожі навколо території ДНЗ «Дударик» (200 п. м) |
Охорона і раціональне використання водних ресурсів | |
155 | Роботи, пов'язані з поліпшенням технічного стану та благоустрою водойм (в тому числі облаштування, водолазне обстеження, утримання пляжних місць) |
156 | Заходи для боротьби з шкідливою дією вод |
157 | Заходи щодо упорядкування природного джерела в зоні відпочинку в лісі в районі вулиці Миру |
Охорона і раціональне використання природних рослинних ресурсів |
|
158 | Заходи з озеленення міста (придбання саджанців дерев) |
Збереження природно-заповідного фонду | |
159 | Витрати на утримання об’єктів природно-заповідного фонду( ботанічних пам’яток природи місцевого значення)- виготовлення та встановлення інформаційно-охоронних знаків |
160 | Проведення спеціальних заходів, спрямованих на запобігання знищенню ботанічної пам’ятки природи місцевого значення «Дуб-довгожитель» |
Секретар міської ради С.М.Клочко
Начальник управління економіки А.М.Кондратюк