ОПИС ДОКУМЕНТУ

Доповідачі:


Медвідчук Ніна Іванівна

Рішення:

Прийнято

Сесія:

LXVII

Скликання:

VIII

Вид:

В цілому

Номер:

59

Дата реєстрації:

19.12.2024

Проголосовано:

20.12.2024 15:51:14

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ

  • Підтримали
    24
  • Не підтримали
    0
  • Утримались
    3
  • Не голосували
    1
  • Відсутні
    4

ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ ХРОНОЛОГІЯ ДОКУМЕНТУ

ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 59

Текст:

                                                                            

ОБУХІВСЬКА МІСЬКА РАДА

 КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ      

                                                                                                           

 

    ШІСТДЕСЯТ СЬОМА СЕСІЯ ВОСЬМОГО СКЛИКАННЯ

     Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

20 грудня  2024 року                                                       №   - 67  - VІІІ

 

Про бюджет Обухівської міської

територіальної  громади на 2025 рік

 

1051700000

(код бюджету)

 

  Керуючись Бюджетним кодексом України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Обухівська міська рада

 

В И Р І Ш И Л А:

1. Визначити на 2025 рік:

1.1. Доходи бюджету Обухівської міської  територіальної громади у сумі  868 375 320  гривень, у тому числі доходи загального фонду бюджету – 852 569 020 гривень та доходи спеціального фонду бюджету – 15 806 300 гривень згідно з додатком 1.

1.2. Видатки  бюджету Обухівської міської    територіальної громади   у сумі 868 375 320 гривень, у тому числі видатки загального фонду бюджету  782 271 520 гривень та видатки спеціального фонду бюджету 86 103 800 гривень.

1.3. Профіцит за загальним фондом бюджету громади у сумі

70 297 500 гривень згідно з додатком 2.

1.4. Дефіцит за спеціальним фондом бюджету громади у сумі

70 297 500 гривень згідно з додатком 2.

1.5. Оборотний залишок бюджетних коштів бюджету Обухівської міської територіальної громади у розмірі 100 000 грн., що становить 0,01  відсотка видатків загального фонду бюджету, визначених пунктом 1.2 цього рішення.

1.6. Резервний фонд бюджету Обухівської міської  територіальної громади у розмірі  15 807 000 гривень,  що становить 2,02 відсотка видатків загального фонду бюджету, визначених цим пунктом.

 

 

 

 

2. Затвердити бюджетні призначення головним розпорядникам коштів бюджету на 2025 рік у розрізі відповідальних виконавців за бюджетними програмами згідно з додатком 3.

3. Затвердити на 2025 рік міжбюджетні трансферти згідно з додатком 5.

4. Затвердити на 2025 рік обсяги капітальних вкладень бюджету в розрізі інвестиційних проєктів  згідно з додатком 6 до цього рішення.

5. Затвердити розподіл витрат  бюджету  територіальної громади на реалізацію міських програм у сумі  182 134 200 гривень згідно з додатком 7.

6. Затвердити розподіл коштів цільового фонду бюджету Обухівської міської територіальної громади на 2025 рік за напрямками використання згідно з додатком 8.

7. Установити, що у загальному фонді бюджету Обухівської міської  територіальної громади на 2025 рік:

7.1. До доходів загального фонду бюджету належать доходи, визначені статтями 64, 1032 , 1036 Бюджетного кодексу України.

7.2. Джерелами формування у частині фінансування є вільний залишок бюджетних коштів, визначений у підпункті 4 частини першої статті 15 Бюджетного кодексу України з дотриманням умов, визначених частиною першою статті 72 Бюджетного кодексу України.

8. Установити, що джерелами формування спеціального фонду бюджету на 2025 рік:

8.1. У частині доходів є надходження, визначені статтею 691 та частиною першою статті 71 Бюджетного кодексу України;

8.2. У частині фінансування є залишок бюджетних коштів, визначений у частині четвертій статті 14 Бюджетного кодексу України, а також кошти, що передаються із загального фонду бюджету до бюджету розвитку (спеціального фонду), відповідно до пункту 10 частини першої статті 71 Бюджетного кодексу України з дотриманням умов, визначених частиною першою статті 72 Бюджетного кодексу України.

9. Установити, що у 2025 році кошти, отримані до спеціального фонду бюджету міської  територіальної громади:

9.1. згідно з пунктами 1 частини 1 статті 691 та частини 1 статті 71 Бюджетного кодексу України, спрямовуються на реалізацію заходів, визначених частиною 2 статті 71 Бюджетного кодексу України.

9.2. згідно з пунктом 2 частини першої статті 691 Бюджетного кодексу України та відповідні залишки коштів спеціального фонду спрямовуються на видатки, визначені статтею 209 Земельного кодексу України;

9.3. згідно з пунктами 4 та 41 частини першої статті 691 Бюджетного кодексу України та відповідні залишки коштів спеціального фонду спрямовуються на реалізацію програм природоохоронних заходів місцевого значення відповідно до переліку видів діяльності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1996 року № 1147 (із змінами);

9.4. згідно з пунктом 6 частини першої статті 691 Бюджетного кодексу України та відповідні залишки коштів спеціального фонду спрямовуються на реалізацію заходів, визначених частиною четвертою статті 13 Бюджетного кодексу України;

9.5. згідно з пунктом 8 частини першої статті 691 Бюджетного кодексу України та відповідні залишки коштів спеціального фонду спрямовуються на видатки цільового фонду, створеного Обухівською міською радою.

10. Визначити на 2025 рік відповідно до статті 55 Бюджетного кодексу України захищеними видатками бюджету міської територіальної громади видатки загального фонду за їх економічною структурою :

- оплату праці працівників бюджетних установ;

- нарахування на заробітну плату;

- придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів;

- забезпечення продуктами харчування;

- оплату комунальних послуг та енергоносіїв;

- соціальне забезпечення;

- поточні трансферти місцевим бюджетам;

- оплату енергосервісу.

 

11.  Надати право фінансовому управлінню виконавчого комітету Обухівської міської ради в межах поточного бюджетного періоду здійснювати на конкурсних засадах розміщення тимчасово вільних коштів бюджету міської територіальної громади на депозитах з подальшим поверненням таких коштів до кінця поточного бюджетного періоду відповідно до частини 8 статті 16 Бюджетного кодексу України.

12. Надати право фінансовому управлінню виконавчого комітету Обухівської міської ради:

1) відповідно до статей 43, 73 Бюджетного кодексу України отримувати у порядку, затвердженому постановою Кабінетом Міністрів України, позики на покриття тимчасових касових розривів міського бюджету, пов’язаних із забезпеченням захищених видатків загального фонду, в межах поточного бюджетного періоду за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку на договірних умовах без нарахування відсотків за користування цими коштами з обов'язковим їх поверненням до кінця поточного бюджетного періоду;

2) керуючись статтею 23 Бюджетного кодексу України в процесі виконання бюджету міської  територіальної громади, у виняткових випадках, за обґрунтованим поданням головного розпорядника коштів здійснювати перерозподіл видатків за кодом програмної класифікації видатків в розрізі економічної класифікації в межах загального обсягу його бюджетних призначень по загальному та спеціальному фондах бюджету міської територіальної громади.

13.  Головним  розпорядникам коштів бюджету міської територіальної громади забезпечити виконання норм Бюджетного кодексу України стосовно:

13.1. Затвердження паспортів бюджетних програм  протягом 45 днів з дня набрання чинності цим рішенням.

13.2. Управління бюджетними коштами у межах встановлених їм бюджетних повноважень та оцінку ефективності бюджетних програм, забезпечуючи ефективне, результативне і цільове використання бюджетних коштів, з урахуванням принципів гендерно орієнтовного бюджетування, організацію та координацію роботи розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів у бюджетному процесі.

13.3. У випадку невиконання надходжень до бюджету Обухівської міської територіальної громади на 2025 рік, визначених розписом, взяття бюджетних зобов’язань та проведення витрат, відповідно до встановлених асигнувань по видатках загального фонду по незахищених статтях (крім видатків, які здійснюються за рахунок субвенцій з державного та інших бюджетів) лише після попереднього погодження фінансовим управлінням виконавчого комітету Обухівської міської ради.

13.4. Забезпечення доступності інформації про бюджет відповідно до чинного законодавства.

13.5. У встановленому порядку взяття бюджетних зобов’язань та здійснення витрат бюджету.

13.6. Забезпечення у повному обсязі проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ, інші енергоносії, комунальні послуги та послуги зв'язку, які споживаються бюджетними установами / комунальними некомерційними підприємствами та укладання договорів за кожним видом  відповідних послуг у межах бюджетних асигнувань, затверджених у кошторисі.

14. У межах загального обсягу бюджетних призначень за бюджетною програмою окремо за загальним та спеціальним фондами бюджету фінансове управління міської ради за обґрунтованим поданням головного розпорядника бюджетних коштів здійснює перерозподіл бюджетних асигнувань, затверджених у розписі бюджету та кошторисі, в розрізі економічної класифікації видатків бюджету.

15.   Якщо після прийняття рішення про міський бюджет повноваження щодо виконання функцій або надання послуг, на яке затверджене бюджетне призначення, передається відповідно до законодавства від одного головного розпорядника коштів до іншого, дія бюджетного призначення не припиняється і застосовується для виконання тих самих функцій чи послуг іншому головному розпоряднику бюджетних коштів, якому це доручено за процедурою визначеною частиною 6 ст. 23 Бюджетного кодексу України.

16. Рішення набуває чинності з 1 січня 2025 року і діє до 31 грудня 2025 року.

17. Додатки 1-9 до цього рішення є його невід’ємною частиною.

18. Відповідно до частини четвертої статті 28 Бюджетного кодексу України рішення підлягає публікації у місцевих засобах масової інформації та оприлюдненню на офіційному вебпорталі Обухівської міської ради в мережі Інтернет в десятиденний термін з дня його прийняття.

19. Інші положення, що регламентують процес виконання бюджету міської  територіальної громади:

19.1 Контроль за справлянням надходжень до міського бюджету покласти на органи згідно з додатком 9 цього рішення;

19.2 Фінансовому управлінню здійснювати перевірку правильності складання, затвердження і внесення змін до кошторисів, планів асигнувань загального фонду бюджету, планів спеціального фонду, планів використання (крім планів використання бюджетних коштів одержувачів);

19.3 головним розпорядникам коштів бюджету:                                                                                                     

забезпечити складання та затвердження кошторисів доходів і видатків бюджетних установ, планів використання бюджетних коштів одержувачів коштів бюджету і подати їх Управлінню Державної казначейської служби України у Обухівському районі Київської області;

забезпечити утримання чисельності працівників та здійснення фактичних видатків на заробітну плату, включаючи видатки на премії та інші види заохочень чи винагород, матеріальну допомогу лише в межах фонду заробітної плати, затвердженого у кошторисах або планах використання бюджетних коштів;

19.4 Використання коштів на заходи, передбачені відповідними міськими цільовими програмами, здійснювати на підставі відповідних рішень про затвердження цих програм.

20. Контроль за виконанням рішення покласти на  постійну комісію Обухівської міської ради Київської області з питань фінансів, бюджету, планування, соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва.

 

Секретар Обухівської міської ради                                   Лариса ІЛЬЄНКО



Інформація про хід виконання бюджету Обухівської


міської   територіальної громади  у 2024 році

 

Доходи

 

План доходів загального фонду бюджету Обухівської міської  територіальної громади на 2024 рік з урахуванням змін затверджений у сумі 955 103 499 грн. Фактичні надходження до загального фонду очікуються в сумі 980 404 667 грн, в тому числі офіційні трансферти  239 807 667 грн, з них:

  • субвенції з державного бюджету – 153 712 300 грн, в тому числі


освітня субвенція – 148 760 900 грн;


  • дотації з місцевих бюджетів іншим місцевим бюджетам – 2 258 600 грн;




  • субвенції з місцевих бюджетів іншим місцевим бюджетам –83 836 767 гривень.


План доходів загального фонду бюджету громади (без урахування офіційних трансфертів) на 2024 рік з урахуванням змін затверджений у сумі 715 295 832 грн.

На 01 грудня поточного року до загального фонду бюджету громади надійшло податкових та неподаткових надходжень у сумі 682 442 817,99 грн, що становить 103,7 відсотків до планових показників на звітну дату та 95,4 відсотків до затверджених показників на 2024 рік.

Порівняно з минулим роком надходження зросли на 121 828 101,25 грн або на 21,7 відсотків (фактичні надходження  за відповідний період минулого року – 560 614 716,74 грн).

За попередніми обрахунками очікувані надходження доходів загального фонду бюджету громади за 2024 рік (без урахування трансфертів) складуть у сумі 740 597 000 грн, що становитиме 103,5 відсотка до плану затвердженого на 2024 рік.

Основним дохідним джерелом, як і у минулих роках, є податок та збір

на доходи фізичних осіб. Згідно з Законом України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» передбачено продовження зарахування у 2024 році податку на доходи фізичних осіб до загального фонду місцевих бюджетів в розмірі 64% (без врахування податку на доходи фізичних осіб від грошового забезпечення військовослужбовців).

          Питома вага даного податку у звітному періоді становить 63,2 відсотка у доходах загального фонду. Станом на 01.12.2024 року до бюджету громади надійшло 431 472 763,67 грн цього податку, що становить 101,7 відсотка до плану на звітну дату та 92,3 відсотків до затвердженого плану на рік.

Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження збільшились на 54 533 633,24 грн, або на 14,5 відсотків (станом на 01.12.2023 року надійшло – 376 939 130,43 грн). Основними факторами впливу зростання податку та збору на доходи фізичних осіб є зростання мінімальної заробітної плати та поступове відновлення ділової активності суб’єктів господарювання.

Очікувані надходження податку на доходи фізичних осіб за 2024 рік складуть 474 972 800 грн, що становитиме 101,6 відсотка до плану затвердженого на рік (план  - 467 580 675 грн).

             Друге місце за обсягом надходжень доходів бюджету громади належить місцевим податкам. Питома вага цих податків станом на 01.12.2024 року складає 26,8 відсотків обсягу загального фонду (без урахування трансфертів).

         Надходження місцевих податків за звітний період становлять у сумі 182 921 552,36 грн, або 107,9 відсотків планових  показників на звітну дату. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження місцевих податків збільшилося  на 51 341 782,04 грн (за відповідний період 2023 року надійшло – 131 579 770,32 грн). Збільшення надходження за рахунок:

  • єдиного  податку на 41 742 284,62 грн;

  • земельного податку та оренди на 8 649 056,69 грн;

  • податку на нерухоме майно на 695 498,63 грн;

  • транспортного податку на 262 236,60 грн.


Крім того, зменшилися надходження туристичного збору на 7 294,50 грн.

По єдиному податку проти минулого року надходження станом на 01.12.2024 збільшилися на 41 742 284,62 грн, в тому числі:

  • єдиний податок з фізичних осіб – збільшення на 39 940 710,41 грн,

  • єдиний податок з сільськогосподарських товаровиробників –


збільшення на  2 181 915,34 грн.

 По єдининому податку з юридичних осіб – зменшення на 380 341,13 грн.

Збільшення надходжень єдиного податку пов’язано із зміною розміру мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму а також із зміною в законодавстві. З 1 серпня 2023 року скасували ставку єдиного податку у розмірі 2 відсотки доходу для платників третьої групи.

Крім того, для ФОП - платників єдиного податку І та ІІ груп відновили обов’язок сплати єдиного податку, крім тих, податкова адреса яких знаходиться на територіях бойових дій або на тимчасово окупованих територіях України.

          Очікувані надходження місцевих податків за 2024 рік складуть 190 971 900 грн, що становитиме 106,8 відсотків до плану на рік (план  178 814 685 грн), з них:

       єдиний податок – 130 696 800 грн, що становитиме 107,1 відсотків до плану  затвердженого на рік (план -122 008 518 грн);

       земельний податок та оренда – 46 393 800 грн, або 106,9 відсотків до плану на рік (план –43 410 762 грн);

       податок на нерухоме майно – 13 440 000 грн, що становитиме 103 відсотка до річного плану (план – 13 049 865 грн);

       транспортний податок – 431 200 грн, або  131,1  відсотків річного  плану (план  - 328 800 грн);

       туристичний збір – 10 100 грн, або 60,3 відсотки до річного плану (план– 16 740 грн).

             Станом на 01.12.2024 року  до бюджету громади надійшло акцизного податку у сумі 57 589 653,55 грн, що становить 106,8 відсотка до плану звітного періоду  (план – 53 949 119 грн) та 99,8 відсотків затвердженого плану на 2024 рік (план 57 679 119 грн). 

              Акцизного податку з пального за відповідний період надійшло   29 727 843,70 грн, що становить 108 відсотків до плану (при плані 27 514 695 грн).

Акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів  - 27 861 809,85 грн, що становить 105,4 відсотків до плану (план 26 434 424 грн).

              В порівнянні з відповідним періодом минулого року поступлення акцизного податку збільшилося на 13 746 756,10 грн, в тому числі:

   - по акцизному податку з пального на 8 071 620,82 грн;

   - по акцизному податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібленої торгівлі підакцизних товарів на 5 675 135,28 грн.

З 1 вересня 2024 року до 1 січня 2028 року передбачено поетапне підвищення акцизів на пальне до досягнення встановленого мінімального рівня в Європейському Союзі.

З 1 січня 2024 року до 31 грудня 2024 року збільшилися ставки зі сплати акцизного податку з тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну (згідно Податкового Кодексу України, пунк 17 підрозділу 5 розділ ХХ «Перехідні положення»).

          Очікувані надходження акцизного податку у 2024 році складатимуть 63 539 500 грн, що становитиме 110,2 відсотків плану на рік, з них:

 -акцизний податок з пального – 32 977 800 грн, або 112,6 відсотків плану на рік (план 29 294 695 грн);

-акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – 30 561 700 грн, або 107,7 відсотків річного плану (план 28 384 424 грн).

           Неподаткові надходження в сукупній сумі надходжень до загального фонду бюджету громади (без урахування трансфертів) за звітний період складають 1,5 відсотків.

Станом на 01.12.2024 року надійшло неподаткових  надходжень  у сумі 10 102 915,61 грн, що становить 102 відсотка плану звітного періоду та 95,8 відсотків плану на рік (план на рік – 10 542 903 грн).

          Проти минулого року неподаткові надходження збільшилися на   2 331 634,56 грн.

Найбільшу питому вагу в неподаткових надходження складає  плата за надання адміністративних послуг – 54 відсотка, або в сумі 5 457 316,92 грн.

         Проти минулого року надходження плати за надання адміністративних послуг збільшилась на 548 903,04 грн.

        Очікувані  неподаткові надходження у 2024 році складатимуть у сумі 10 615 700 грн, що становитиме 100,7 відсотків затвердженого плану на рік, з них  плата за надання адміністративних послуг – 5 932 300 грн.

За 11 місяців 2024 року до загального фонду бюджету Обухівської міської територіальної громади надійшло офіційних трансфертів у сумі    231 007 007 грн, з них:

  • субвенції з державного бюджету – 138 975 400 грн, в тому числі


освітня субвенція – 135 672 800 грн;


  • дотації з місцевих бюджетів іншим місцевим бюджетам – 2 070 387 грн;

  • субвенції з місцевих бюджетів іншим місцевим бюджетам –89 961 220 гривень.


Очікується надходження офіційних трансфертів в 2024 році у сумі 239 807 667 гривень (таблиця очікуваного виконання доходів загального фонду в розрізі податкових, неподаткових  надходжень та офіційних трансфертів додається).

 

          До спеціального фонду бюджету громади за 11 місяців 2024 року надійшло коштів у сумі 21 714 127,13 грн, в тому числі офіційні трансферти 4 087 930 грн, з них:

          - субвенція з місцевого бюджету за рахунок залишку коштів освітньої субвенції, що утворився на початок бюджетного періоду – 1 400 000 грн;

  •  інші субвенції з місцевого бюджету – 2 687 930 гривень.


Уточнений річний план на 2024 рік – 47 372 609,97 грн (без урахування трансфертів 24 316 451,97 грн).

Виконання доходної частини спеціального фонду станом на 01.12.2024 року до уточнених річних планових показників (без урахування трансфертів) становить 72,5 відсотків. Фактичне надходження – 17 626 197,13 гривень.

Найбільшу питому вагу в доходах спеціального фонду складають власні надходження бюджетних установ – 79,1 відсотків від загальних надходжень до спеціального фонду, або у сумі 13 941 478,12 грн та 96,6 відсотки виконання річного плану (план –14 427 151,97 грн).

          Питома вага бюджету розвитку в доходах спеціального фонду  Обухівської міської територіальної громади становить 9,9 %. До бюджету розвитку у звітному періоді надійшли:

  • кошти від продажу земельних ділянок несільськогосподарського  призначення у сумі 1 585 426,61 грн;

  • надходження коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту  у сумі  163 021,62 гривень.


          Також до спеціального фонду бюджету громади за 11 місяців 2024 року надійшли:

-екологічного податку в сумі 589 260,12 грн;

-грошові стягнень за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища – 395 791,50 грн.

До цільового фонду територіальної громади за січень-листопад 2024 року надійшло 951 219,16 грн, при річних планових показниках в сумі 731 500  гривень.

За попередніми обрахунками очікуються надходження до спеціального фонду (без урахування трансфертів) у 2024 році у сумі           25 031 500 гривень (таблиця очікуваного виконання доходів спеціального фонду додається).      

 

Виконання видаткової частини бюджету

 

 

Виконання видаткової частини бюджету Обухівської міської  територіальної громади у 2024 році  проводилось в  умовах воєнного стану, введеного згідно із Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №64 «Про введення воєнного стану в Україні»(зі змінами),затвердженим Законом України від 24.02.2022 №2102- IX «Про  затвердження Указу Президента України  «Про введення воєнного стану в Україні», постанови  КМУ № 590 (зі змінами), відповідно до норм Бюджетного та Податкового кодексів України (з урахуванням внесених змін), Закону України «Про державний бюджет на 2024 рік», рішення Обухівської міської ради від 21.12.2023  №1097-51-VІІІ «Про бюджет Обухівської міської  територіальної громади на 2024 рік»,   інших нормативно-правових актів.

Планові показники видаткової частини бюджету затверджено у сумі 1 160 695 848,75 гривні, в тому числі по загальному фонду – 799 450 233,98 грн. та спеціальному фонду – 361 245 614,74грн.

Виконання планових річних показників, затверджених Обухівською міською радою, за 11 місяців 2024року становить 784 586 756,98 грн., або 67,6 відсотків , в т.ч.:

по загальному фонду бюджету  - 654 624 004,48грн. ( 81,9%),

по спеціальному – 129 962 752,50 грн. ( 36,0%).

 

Структура видатків бюджету за 11 місяців 2024 року за програмною класифікацією характеризується такими даними :

                                                                                                                             (грн.)








































































































































Назва галузей Уточнені

річні

признач.

на 2024 рік
Касові

видатки

за 11 місяців

2024 року
Відхил.

касових

видатків

від річних призначень

 
ВіВдсоток

вико

нання

 
1 2 3 4 5
Державне

управління
91 043 430,77 75 126 349,59 -15917081,18 82,5
Освіта 436 057 884,81 336 529 886,62 -99527998,19 77,2
Охорона здоров’я 127 883 243,98 42 116 078,93 -85767165,05 32,9
Соціальний захист

та соц. забезпечення
110 179 481,23 102 096 802,24 -8082678,99 92,7
Культура і мистецтво 31 174 587,47 23 870 207,55 -7 304379,92 76,6
Фізична культура і

спорт
16 069 737,46 11 762 668,56 -4307068,90 73,2
Житлово-комунальне господарство 39 677 300 23 574 798,54 -16102801,46 59,4
Будівництво і регіональний розвиток 93 972 900 11 535 572,50 -82437327,50 12,3
Транспорт 10 754 400 4 844 380,89 -5910019,11 45,0
Інші програми та заходи,пов’язані з економічною діяльністю 42 573 000 38 030 254,74 -4542745,26 89,3
Захист населення

від надзвичайних ситуацій
51 876 639 27 167 558,99 -24709080,01 52,4
Громадський порядок 7 978 300 6 636 341,13 - 1341958,87 83,2
Заходи та роботи з територіальної оборони 16 405 000 9 812 056,70 - 6592943,30 74,4
Охорона навколишнього природного середовища 657 800 0,0 -657800 0
Резервний фонд 3 031 400     0
Міжбюджетні трансферти 70 908 800 70 832 300 -76500 99,9
Всього видатків 1 160 695 848,72 784 586 756,98 -376 109 091,74 67,6

 

Більшість видатків бюджету спрямовано на функціонування і розвиток закладів освіти. У звітному періоді сукупна частка цих видатків в структурі видатків бюджету  склала 42,9 відсотка.

На здійснення заходів  у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України на території Обухівської міської територіальної громади , пов’язаних із введеням воєнного стану, спрямовано кошти у сумі 140 702 856 гривень, що становить 21,4 відсотків видатків загального фонду бюджету за звіний період, в тому числі надано матеріальну допомогу по програмі Турбота – 63378400 грн, передано субвенцію з місцевого бюджету військовим частинам на загальну суму 67 512 000 гривень.

 

 

Структура видатків бюджету за 11 місяців за економічною класифікацією.











































































































































































Найменування

показника
Код економічної класифікації

видатків
Уточнені

річні

признач.

на 2024 рік
Касові

видатки

за 11 місяців

2024 року
Відсоток

вико-

нання

 
1 2 3 4 5
Поточні видатки   822490258,15 667267762,54 81,1
Заробітна плата 2111 337531207,20 294882400,33 87,4
Нарахування на оплату праці 2120 74177588,81 64358815,02 86,8
Предмети,матеріали,

обладнання та інвентар
2210 20301670,79 11956012,76 58,9
Медикаменти 2220 329264,90 217192,41 66,0
Продукти харчування 2230 40974233,92 25452675,14 62,1
Оплата послуг(крім

комунальних)
2240 47124680,77 22626684,21 48,0
Видатки на відрядження 2250 351100 165725,37 47,2
Оплата комунальних послуг та енергоносіїв 2270 61541168,58 40765985,85 66,2
Дослідження і розробка,окремі заходи 2280 393600 198150 50,3
Поточні трансферти 2600 90530243,98 65437662,79 72,3

 
Соціальне забезпечення 2730 85037200 80445223,80 94,6
Інші поточні видатки 2800 1319900 985734,86 74,7
Капітальні трансферти органам державного управління 3220 59847000 59775500 99,9
Нерозподілені видатки 9000 30314000 0 0
Капітальні видатки 3000 338205589,77 117318994,44 34,5
Придбання обладнання і предметів довгострокового користування 3110 25593325,77 16258581,26 63,5
Капітальне будівництво(придбання) 3120 122849600 36891377,69 30,0
Капітальний ремонт 3130 54575699 2596510,56 4,7
Реконструкція та реставрація 3140 200000 198351,65 99,2
Капітальні трансферти 3200 134986965 61374173,28 45,5
Всього  видатків   1160695848,72 784586756,98 67,6

Із приведених даних видно, що найбільшу питому вагу у видатках міського бюджету за економічною класифікацією, займають видатки:

- на оплату праці з нарахуваннями, у сумі 359241215,35грн., що складає  45,8 відсотків від видатків звітного періоду;

- на оплату комунальних послуг та енергоносіїв у сумі 40765985,85  грн., або 5,2 відсотків від видатків звітного періоду;

- на соціальне забезпечення – 80445223,80 грн,

 

У п р а в лі н н я

 

По галузі «Державне управління» фінансуються видатки на утримання трьох структурних підрозділів виконавчого комітету та інша діяльність державного управління.

Касові видатки по загальному фонду склали – 72376039,82 грн., з яких:

- організаційне, інформаційно-аналітичне та матеріально-технічне -  забезпечення діяльності структурних підрозділів – 69743833,96 грн.,

- іншу діяльність у сфері державного управління –  2 632 205,86грн.,з них :

Програма відзначення державних та професійних свят, ювілейних дат, видатків на представництво та співробітництво, заохочення за заслуги перед містом на 2021-2025 роки – 1260164,30 грн,

Програма «Розумне місто» на території Обухівської міської територіальної громади на 2021-2025 роки – 20160 грн,

Програма інформування громадськості щодо діяльності органів місцевого самоврядування на території Обухівської міської територіальної програми на 2021-2025 роки, для висвітлення життєдіяльності та актуальних проблем громади – 835496,70 грн.

Програма забезпечення діяльності депутатів Обухівської міської ради восьмого скликання на послуги з обслуговування програмного забезпечення та комплексної системи автоматизованого відеозапису і онлайн відео трансляції засідань ради – 52800 грн.

Крім того, сплачено судовий збір, з метою відстоювання інтересів Обухівської міської ради та Виконавчого комітету у всіх судових інстанціях, у сумі 472840,61 грн.

По спеціальному фонду за звітний період   касові видатки склали 2 676 789 грн..

О с в і т а

У звітному періоді 2024 року з бюджету Обухівської міської територіальної громади фінансується 39 установ та закладів освіти.

Відповідно до Бюджетного кодексу України  фінансування установ освіти проводиться з різних джерел надходжень до бюджету громади:

   - за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету фінансуються видатки закладів загальної середньої освіти на заробітну плату педагогічним працівникам;

  - з обласного бюджету за рахунок освітньої субвенції проводиться фінансування заробітної плати педагогічним працівникам інклюзивно-ресурсного центру;

   - за рахунок коштів бюджету Обухівської міської територіальної громади - видатки по всіх бюджетних програмах в галузі освіти.

Відповідно до Закону України  “ Про Державний бюджет на 2024 рік” за  11 місяців 2024 року з державного бюджету надійшло:

- освітньої субвенції 135 672 800 грн,  при цьому використання коштів склало 131 238 252,98 грн, що складає  96,7 відсотка до надходжень субвенції за звітний період;

- субвенції на підтримку осіб з особливими потребами                             519851грн.,  касові видатки – 502906,25  грн.  по загальному фонду, або 96,7 відсоток до звітних призначень субвенції. Використання коштів відбувалось відповідно до наданих освітніх послуг та проведених занять для осіб з особливими потребами в дошкільних закладах та закладах загальної середньої освіти,

- субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення харчуванням учнів початкових класів закладів загальної середньої освіти на дійшло коштів - 3 302 600грн, фактичні видатки склали 1 230 913,18 гривень.

У звітному періоді надійшло субвенції з місцевого (обласного) бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок освітньої субвенції для забезпечення діяльності інклюзивно-ресурсного центру – 2 126 290грн, касові видатки склали – 2 079 411,03 грн., або 97,8 відсотка до призначень звітного періоду.

Субвенція з місцевого бюджету на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету  2 150 851 грн

Субвенція з місцевого бюджету за рахунок залишку коштів субвенції на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами, що утворився на початок бюджетного періоду 99 320 грн.

В цілому по загальному фонду бюджету міської громади на видатки в галузі освіти за звітний період 2024 року спрямовано кошти у сумі   320 180 484,12 грн., з них кошти бюджету громади – 185 4029 680,68 грн., в тому числі на :

-  надання дошкільної освіти – 86 161 010,32 грн., або 26,9 відсотка до загальної суми видатків на освіту; виплачувались всі обов’язкові надбавки та доплати (за вислугу років, доплата до мінімальної заробітної плати, за шкідливі умови праці), а також необов’язкові виплати - престижність праці 25%, надбавка за складність та напруженість в роботі завідуючим садочків у розмірі 50%. На харчування дітей у дошкільних закладах спрямовано кошти бюджету громади у сумі 7 908 404,25 грн., при плані 9 510 900 гривень,

- надання загальної середньої освіти закладами загальної середньої освіти за рахунок коштів освітньої субвенції та бюджету громади – 205 876 412,90  грн., або 64,3 відсотка, з них кошти громади складають 74 638159,92 грн.  ;

- на всі інші бюджетні програми в галузі освіти  спрямовано кошти  28 143 060,90 грн., з них на:

- надання позашкільної освіти закладами позашкільної освіти, заходи із позашкільної роботи з дітьми – 3 023 238,22 грн.;

- забезпечення діяльності інших закладів у сфері освіти – 9 459 816,32.;

- забезпечення діяльності інклюзивно-ресурсного центру за рахунок коштів освітньої субвенції та бюджету громади – 2 079 411,03 грн;

- забезпечення діяльності центру професійного розвитку педагогічних працівників – 857 624,37 грн.,

- надання освіти  за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами – 602 226,25грн., в тому числі за рахунок субвенції , що надійшла з державного бюджету за рахунок залишку відповідної субвенції – 99 320 гривень;

- надання спеціальної освіти дитячими школами мистецтв – 8 717 429,26 грн. (головний розпорядник бюджетних коштів – відділ культури, національностей та релігій).

Протягом звітного періоду на забезпечення основної діяльності установ та закладів освіти за рахунок власних надходжень та благодійних внесків по спеціальному фонду спрямовано видатки в сумі 8 081 591,66 грн..

  Крім того, за рахунок бюджету розвитку на заклади освіти спрямовано кошти у сумі  11 550 000 грн,  касові видатки за 11 місяців склали  8 258 460,84 грн, в тому числі на на капітальні ремонти укриттів – 2 069 519 грн.

Охорона здоров’я

За рахунок коштів бюджету громади на галузь «Охорона здоров’я»   передбачено в бюджеті  127 883 243,98 грн, за  11 місяців  2024 року  профінансовано кошти у сумі 42 116 078,93 грн., в т.ч.:

 за рахунок загального фонду 21 052 658,40 грн, з них 2 663 499,84 грн. субвенції з Козинської ТГ ,

 спеціального фонду (бюджету розвитку) – 6 347 638,23 грн.

На оплату комуналь­них послуг та енергоносіїв  профінансовано кошти у сумі  14 715 782,23 грн., при плані 22 748 343,98 грн., в т.ч.:

12 088 432,31 грн. - Обухівська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування;

2 055 527,22 грн - Обухівський міський центр первинної медико-санітарної допомоги;

571 822,77 грн - Обухівська стоматологічна поліклініка.

На виконання програми розвитку та фінансової підтримки закладів охорони здоров’я, що надають медичну допомогу, передбачено кошти  у сумі 79 913 400 гривень, в тому числі:

комунальному некомерційному підприємству Обухівської міської ради “Обухівський міський центр первинної медико-санітарної допомоги” – 612 400 гривень,

 комунальному некомерційному підприємству Обухівської міської ради “Обухівська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування” –

76 389 761 гривня,

 комунальному некомерційному підприємству Обухівської міської ради “Обухівська стоматологічна поліклініка”  – 2 911 239 гривень.

На Програму  місцевих стимулів для працівників комунальних некомерційних підприємств Обухівської міської ради у галузі охорони здоров'я на 2023-2025 роки передбачено кошти у сумі 18 194 400 гривень, в тому числі :

 - 16 534 500 гривень – на виплату стримуючих працівникам Обухівської багатопрофільної  лікарні інтенсивного лікування,

 - 1 447 800 гривень – працівникам  КНП  “Обухівський міський центр первинної медико-санітарної допомоги”,

 - 212 100 гривень – КНП “Обухівська стоматологічна поліклініка”  .

 

Соціальний захист та соціальне забезпечення

 

На соціальний захист та соціальне забезпечення населення  у 2024 році спрямовано загальний ресурс у сумі  - 112 235 425,20 грн., касові видатки за 11 місяців склали – 102 096 802,20 грн., що становить  91% річний призначень.

Найбільшу питому  вагу становлять видатки на виконання заходів міських цільових програм, що спрямовано на забезпечення власних повноважень у сфері соціального захисту населення.

На реалізацію заходів міських цільових програм у звітному періоді витрачено 80 232 638,60грн., що становить 78,6 % від загальної суми видатків на соціальний захист.   Зокрема, в межах міської цільової програми «Турбота» , на здійснення додаткових заходів щодо підтримки різних категорій соціально вразливих громадян у звітному періоді використано 79 137 681,60 гривень, в тому числі :

- надання соціальних гарантій фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги у сумі 308 263,21 грн.,

- надання матеріальної допомоги, оплати житлово-комунальних послуг, відшкодування витрат на поховання військовослужбовцям ЗСУ – 67 450 122,66 грн.,

- пільгове перевезення пасажирів – 1 390 747грн,

Забезпечено фінансування територіального центру соціального обслуговування, який складається з трьох відділень: відділення денного перебування (гурткова робота Університету третього віку), відділення соціальної допомоги вдома по обслуговуванню пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян і відділення стаціонарного догляду  на загальну суму 7 502 439,48 грн. (план – 12 820 360,23 грн.).

У відділенні стаціонарного догляду постійно проживає 22 мешканці, у відділенні денного перебування (Університет третього віку) працювало 5 факультетів, надавались послуги соціальної адаптації та соціальної реабілітації, 202 особи отримали соціальну допомогу вдома.         

Для забезпечення діяльності міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у звітному періоді профінансовані видатки у сумі 645772,84 грн, на заробітну плату з нарахуваннями та комунальні послуги, при планових річних призначеннях – 879800 гривень.      

Відповідно до комплексної Програми підтримки сім’ї та забезпечення прав дітей «Назустріч дітям» на території Обухівської міської територіальної громади на 2021-2025 роки за звітний період проведено видатки на загальну суму 1 654 000 гривень, в т.ч.  840 000,0 грн – оздоровлено 50 дітей пільгових категорій ,  330 000,0 грн. – виплачено матеріальну допомогу дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування.

          

                                    Культура та мистецтво

 

На фінансування закладів та заходів культури за рахунок коштів загального фонду бюджету передбачено 28 795 400 грн. проведені видатки  – 22 104 773,80 грн, що складає 76,8 % річних призначень.

На фінансування бюджетних установ культури за 11 місяців поточного року використано 21 697 592,01 грн., в тому числі:

на забезпечення діяльності бібліотек з бюджету громади використано у сумі 4358391,51 грн., при планових річних призначеннях – 5512500 грн.., в тому числі на оплату праці і нарахування на заробітну плату; на оплату комунальних послуг та енергоносіїв,

на забезпечення діяльності музеїв в загальному фонді бюджету передбачено кошти у сумі 1810200 грн., профінансовано  видатки у сумі 1448120,93 грн., з них на заробітну плату з нарахуваннями, оплату комунальних послуг та енергоносіїв.

на утримання будинків культури, клубів, центру культури та дозвілля передбачено кошти загального фонду міського бюджету у сумі 17773700 грн., спрямовано 13242755,48 грн., або 74,5 відсотків. Видатки на оплату праці з нарахуваннями склали 9927858,13 грн., що складає 75 % від загальної суми видатків, оплата комунальних послуг та енергоносіїв – 2541264,14 грн   або 57,9 % до річних призначень .

Видатки спеціального фонду бюджету за 11 місяців 2024 року  склали 1765433,80 гривень  при планових призначеннях 2379187,50 грн., в тому числі за рахунок власних надходжень проведені касові видатки у сумі 1446805,20 грн, які спрямовані  на придбання предметів, матеріалів, обладнання, малоцінного інвентарю, на оплату послуг та енергоносіїв (від надходжень, отриманих як плата за послуги) та предметів довготривалого використання.

 

На фінансування Програми культурно-мистецьких заходів Обухівської міської  територіальної громади передбачено кошти в сумі 580000,0 грн., профінансовано – 406458 грн., або 70,1% річних призначень.

 

 

 

 

 

Фізична культура і спорт

 

На фінансування фізичної культури та спорту за 11 місяців 2024 року спрямовано кошти загального фонду міського бюджету у сумі 10 907 124 грн., що становить 74,3 відсотків від річних планових призначень (14 680 900 грн).

 

На утримання дитячо-юнацької спортивної школи (КПКВ 5031) передбачено кошти у сумі 6 441 700грн. профінансовано видатки у сумі 5 415 588,60 грн.. Кошти направлено на оплату праці з нарахуваннями, на оплату за  спожиті енергоносії.  У дитячо-юнацькій спортивній школі Обухівської міської територіальної громади  працює  7 спортивних відділень, у яких займається 1260 вихованців.

Видатки комунального закладу Центру фізичного здоров'я населення "Спорт для всіх" у 2024 році заплановано у сумі 7 281700грн., профінансовано та проведено касові видатки у сумі  4 843 997,20грн., або 66,5%, в т.ч. на оплату праці з нарахуваннями, на оплату енергоносіїв.  Даний заклад обслуговує 4 футбольні поля, 18 спортивних та 2 ігрові майданчики, 2 спортивні зали, які знаходяться на території міської територіальної громади.

Згідно міської цільової  програми молодіжної політики та розвитку фізичної культури і спорту на проведення навчально-тренувальних зборів і змагань спрямовано 842 523,10 грн., при планових призначеннях 1398 700 гривень.

 

Житлово-комунальне господарство

 

Найбільшою складовою видатків на комунальне господарство є благоустрій територіальної громади, які проводяться відповідно до програми з питань благоустрою території Обухівської міської територіальної громади на 2021-2025 роки. У загальному фонді бюджету громади на 2024 рік плановий річний обсяг поточних видатків за бюджетною програмою «Організація благоустрою населених пунктів» становить 36 158 500 гривень. За 11 місяців  на виконання заходів програми із бюджету спрямовано 22 121 607 грн.( 61,2 % річного плану).

Кошти спрямовані на виконання робіт з догляду та утримання зелених насаджень загального користування, оплата електроенергії вуличного освітлення, технічне обслуговування та поточний ремонт світлофорів, придбання піщано-сольової суміші, благоустрій кладовищ, на заходи пов’язані з моніторингом та регулюванням чисельності безпритульних тварин гуманними методами, та інш..

Відповідно до Програми енергозбереження і енергоефективності  та  реформування і розвитку житлово-комунального господарства Обухівської міської ОТГ на 2021-2025 за рахунок коштів  міського бюджету передбачено кошти у сумі 40 859 100 грн, в тому числі на поповнення статутного капіталу 40 594 400 грн, з них  :

  • 4 530 300 грн – на поповнення статутного капіталу комунальному підприємству «Обухівтеплотрансбуд» на придбання теплообмінників – 793400 грн, придбання резервного запасу труб та арматури- 2826900 грн,  виготовлення ПКД реконструкцію теплових магістральних трубопроводів – 910000 грн.;

  • 23 270 000 грн – поповнення статутного капіталу комунальному підприємству «Обухівське водопровідно - каналізаційне підприємство» на будівництво модульної зливної станції по вул..Промисловій в м.Обухів,  обстеження каналізаційного колектора – 1 020 000грн, придбання насосно-силового агрегата – 250 000грн;

  • 12794 100 грн – поповнення статутного капіталу комунальному підприємству «Обухіврайтепломережа» на реконструкцію споруди бойлерної(котельні) на мрн.Яблуневий. ,


      За 11 місяців  проведено видатки у сумі 50 353 318,30 грн., , в тому числі передано кошти комунальним підприємствам у сумі 50250800 грн та оплачено технічне обслуговування та поточний ремонт свердловин  - 102618,30 грн.

    

        Програма співфінансування робіт з реконструкції, капітального ремонту та технічного переоснащення багатоквартирних житлових будинків виконана у сумі 1 767 144,31 грн, при планових річних призначеннях – 2698000 грн.

 

Транспорт та транспортна інфраструктура,

дорожнє господарство

 

По міській цільовій програмі утримання та розвитку вулиць і доріг комунальної власності населених пунктів Обухівської міської територіальної  громади з бюджету громади на 2024 рік  передбачено кошти в сумі 14 206

100,0 грн., проведені видатки по поточному ремонту вулиць і доріг комунальної власності на суму 4 844 380,89  грн..

Інша діяльність

                       Громадський порядок та безпека

    Відповідно до Міської цільової програми із забезпечення громадського порядку на території Обухівської міської ради на 2021-2025 роки на утримання комунального підприємства "Обухівська міська варта" за звітний період  профінансовано видатки у звітному періоді у сумі 6 636 341,13 грн., при планових призначеннях  7 978 300 грн., що становить 83,2 відсотків до річних призначень, проведені видатки на виплату заробітної плати з нарахуваннями; обслуговування системи відео спостереження; придбання пального.

       

  •   

  • Захист населення і територій від надзвичайних ситуацій      техногенного та природного характеру


Відповідно до заходів міської цільової Програми захисту населення і територій Обухівської міської ради від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2024 рік за звітний період проведені касові видатки у сумі 27 167 558,99 грн. , в тому числі на 27 000 000 гривень придбано захисні споруди цивільного захисту модульного типу.

                                      Територіальна оборона

В умовах воєнного стану пріоритетними є видатки, спрямовані на заходи та роботи з територіальної оборони. На виконання заходів цільової  Програми про участь Обухівської міської територіальної громади у підготовці та виконанні завдань національного спротиву на 2022 – 2024 роки ,затвердженої  рішенням сесії Обухівської міської ради від 28.07.2022 р. № 586-28- VІІІ , передбачено кошти у сумі 81 003 000 грн, за 11 місяців  проведені видатки на заходи з оборони  у сумі 9 812 056,70 грн.  

 

Резервний фонд

При формуванні бюджету на 2024 рік резервний фонд бюджету Обухівської міської територіальної громади затверджений у розмірі 3 031 400 гривень, що становить 0,42 відсотка видатків загального фонду бюджету.

Протягом 2024 року кошти резервного фонду не використовувалися.

 

                                   Міжбюджетні відносини




З метою покращення протипожежного захисту територіальної громади, відповідно до звернення Обухівського районного управління ГУ ДСНС України у Київській області та Програми захисту населення і територій Обухівської міської територіальної громади від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, затвердженої рішенням сесії від22.12.2022 №706-36-VIII(із змінами), на будівництво приміщення для розміщення аварійно-рятувальної техніки та особового складу 16 ДПРЧ 4 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Київській області передано субвенцію у сумі 2 595 800 гривень.

   Також, відповідно до Цільової  Програми про участь Обухівської міської територіальної громади у підготовці та виконанні завдань національного спротиву на 2022-2024 роки, затвердженої рішенням сесії Обухівської міської ради від 28.07.2022 № 586-28- VIII(із змінами) для забезпечення перевезення призваних до складу ЗСУ військовозобов’язаних з числа жителів нашої громади до місць проходження військової служби передано субвенцію до районного бюджету Обухівського району у сумі 270 000 гривень. 

Відповідно до Комплексної Програми по забезпеченню громадського  порядку  та контролю за станом благоустрою на території Обухівської міської територіальної громади  на 2021-2025 роки, для  потреб  Обухівського районного управління поліції передано кошти у сумі 350 000 гривень у вигляді субвенції  державному бюджету на виконання програм соціально-економічного розвитку.

На виконання  Цільової  Програми підтримки розвитку територіального сервісного центру № 3244 (на правах відділу, м. Обухів) регіонального сервісного центру Головного сервісного центру МВС в Київській та Чернігівській областях (філія ГСЦ МВС) на 2024 рік,затвердженої рішенням сесії від 25.07.2024 №1291-60- VIII , передано субвенцію у сумі 200 000 гривень.

     Відповідно до цільової Програми  про участь Обухівської міської територіальної громади у підготовці та виконанні завдань національного спротиву на 2022-2024 роки,  на підтримку (допомогу) військовим частинам/підрозділам Збройних Сил України та підрозділам інших сил оборони України передано кошти у сумі 67 242 400 гривень у вигляді субвенції  державному бюджету на виконання програм соціально-економічного розвитку.

 

 

 

 

Начальник фінансового управління                                       Ніна МЕДВІДЧУК