ОПИС ДОКУМЕНТУ

Доповідачі:


Медвідчук Ніна Іванівна

Рішення:

Прийнято

Сесія:

LXXXIX

Скликання:

VIII

Вид:

В цілому

Номер:

38

Дата реєстрації:

22.12.2025

Проголосовано:

23.12.2025 12:04:05

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ

  • Підтримали
    23
  • Не підтримали
    0
  • Утримались
    1
  • Не голосували
    0
  • Відсутні
    10

ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ ХРОНОЛОГІЯ ДОКУМЕНТУ

ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 38

Текст:

                                                                           Уточнений після розгляду

                                                        на бюджетній комісії

ОБУХІВСЬКА МІСЬКА РАДА

 КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ      

                                                                                                  Проєкт      

 

    ВІСІМДЕСЯТ ДЕВЯТА СЕСІЯ ВОСЬМОГО СКЛИКАННЯ

     Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

23 грудня  2025 року                                                       №   - 89  - VІІІ

 

Про бюджет Обухівської міської

територіальної  громади на 2026 рік

 

1051700000

(код бюджету)

 

  Керуючись Бюджетним кодексом України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Обухівська міська рада

 

В И Р І Ш И Л А:

1. Визначити на 2026 рік:

1.1. Доходи бюджету Обухівської міської  територіальної громади у сумі  1 122 872 400  гривень, у тому числі доходи загального фонду бюджету – 1 108 227 500 гривень та доходи спеціального фонду бюджету – 14 644 900 гривень згідно з додатком 1.

1.2. Видатки  бюджету Обухівської міської    територіальної громади   у сумі 1 122 872 400 гривень, у тому числі видатки загального фонду бюджету 996 287 500 гривень та видатки спеціального фонду бюджету 126 584 900 гривень.

1.3. Профіцит за загальним фондом бюджету громади у сумі

111 940 000 гривень згідно з додатком 2.

1.4. Дефіцит за спеціальним фондом бюджету громади у сумі

111 940 000 гривень згідно з додатком 2.

1.5. Оборотний залишок бюджетних коштів бюджету Обухівської міської територіальної громади у розмірі 100 000 грн., що становить 0,01  відсотка видатків загального фонду бюджету, визначених пунктом 1.2 цього рішення.

1.6. Резервний фонд бюджету Обухівської міської  територіальної громади у розмірі  37 120 900 гривень,  що становить 3,73 відсотка видатків загального фонду бюджету, визначених цим пунктом.

 

 

 

 

2. Затвердити бюджетні призначення головним розпорядникам коштів бюджету на 2026 рік у розрізі відповідальних виконавців за бюджетними програмами згідно з додатком 3 до цього рішення.

3. Затвердити на 2026 рік міжбюджетні трансферти згідно з додатком 5 до цього рішення.

4. Затвердити на 2026 рік обсяги публічних інвестицій у розрізі публічних інвестиційних проєктів та програм публічних інвестицій згідно з додатком 6 до цього рішення.

5. Затвердити розподіл витрат  бюджету  територіальної громади на реалізацію міських програм у сумі  178 347 300 гривень згідно з додатком 7 до цього рішення.

6.  Установити, що у загальному фонді бюджету Обухівської міської  територіальної громади на 2026 рік:

6.1. До доходів загального фонду бюджету належать доходи, визначені статтями 64, 1032 , 1036 Бюджетного кодексу України.

6.2. Джерелами формування у частині фінансування є вільний залишок бюджетних коштів, визначений у підпункті 4 частини першої статті 15 Бюджетного кодексу України з дотриманням умов, визначених частиною першою статті 72 Бюджетного кодексу України.

7. Установити, що джерелами формування спеціального фонду бюджету на 2026 рік:

7.1. У частині доходів є надходження, визначені статтею 691 та частиною першою статті 71 Бюджетного кодексу України;

7.2. У частині фінансування є залишок бюджетних коштів, визначений у частині четвертій статті 14 Бюджетного кодексу України, а також кошти, що передаються із загального фонду бюджету до бюджету розвитку (спеціального фонду), відповідно до пункту 10 частини першої статті 71 Бюджетного кодексу України з дотриманням умов, визначених частиною першою статті 72 Бюджетного кодексу України.

         8.  Утворити у складі спеціального фонду бюджету Обухівської міської територіальної громади на 2026 рік цільовий фонд і затвердити Положення про формування та використання коштів цільового фонду спеціального фонду бюджету громади у 2026 році згідно з додатком 10 до цього рішення.

            Затвердити розподіл коштів цільового фонду бюджету Обухівської міської територіальної громади на 2025 рік за напрямками використання згідно з додатком 8.      

9. Установити, що у 2026 році кошти, отримані до спеціального фонду бюджету міської  територіальної громади:

9.1. згідно з пунктами 1 частини 1 статті 691 та частини 1 статті 71 Бюджетного кодексу України, спрямовуються на реалізацію заходів, визначених частиною 2 статті 71 Бюджетного кодексу України.

9.2. згідно з пунктом 2 частини першої статті 691 Бюджетного кодексу України та відповідні залишки коштів спеціального фонду спрямовуються на видатки, визначені статтею 209 Земельного кодексу України;

9.3. згідно з пунктами 4 та 41 частини першої статті 691 Бюджетного кодексу України та відповідні залишки коштів спеціального фонду спрямовуються на реалізацію програм природоохоронних заходів місцевого значення відповідно до переліку видів діяльності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1996 року № 1147 (із змінами);

9.4. згідно з пунктом 6 частини першої статті 691 Бюджетного кодексу України та відповідні залишки коштів спеціального фонду спрямовуються на реалізацію заходів, визначених частиною четвертою статті 13 Бюджетного кодексу України;

9.5. згідно з пунктом 8 частини першої статті 691 Бюджетного кодексу України та відповідні залишки коштів спеціального фонду спрямовуються на видатки цільового фонду, створеного Обухівською міською радою.

10. Визначити на 2026 рік відповідно до статті 55 Бюджетного кодексу України захищеними видатками бюджету міської територіальної громади видатки загального фонду за їх економічною структурою :

- оплату праці працівників бюджетних установ;

- нарахування на заробітну плату;

- придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів;

- забезпечення продуктами харчування;

- оплату комунальних послуг та енергоносіїв;

- соціальне забезпечення;

- поточні трансферти місцевим бюджетам;

- оплату енергосервісу.

11. Надати право фінансовому управлінню виконавчого комітету Обухівської міської ради:

1) відповідно до статей 43, 73 Бюджетного кодексу України отримувати у порядку, затвердженому постановою Кабінетом Міністрів України, позики на покриття тимчасових касових розривів міського бюджету, пов’язаних із забезпеченням захищених видатків загального фонду, в межах поточного бюджетного періоду за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку на договірних умовах без нарахування відсотків за користування цими коштами з обов'язковим їх поверненням до кінця поточного бюджетного періоду;

2) керуючись статтею 23 Бюджетного кодексу України в процесі виконання бюджету міської  територіальної громади, у виняткових випадках, за обґрунтованим поданням головного розпорядника коштів здійснювати перерозподіл видатків за кодом програмної класифікації видатків в розрізі економічної класифікації в межах загального обсягу його бюджетних призначень по загальному та спеціальному фондах бюджету міської територіальної громади.

12.  Головним  розпорядникам коштів бюджету міської територіальної громади забезпечити виконання норм Бюджетного кодексу України стосовно:

12.1. Затвердження паспортів бюджетних програм  протягом 45 днів з дня набрання чинності цим рішенням.

12.2. Управління бюджетними коштами у межах встановлених їм бюджетних повноважень та оцінку ефективності бюджетних програм, забезпечуючи ефективне, результативне і цільове використання бюджетних коштів, з урахуванням принципів гендерно орієнтовного бюджетування, організацію та координацію роботи розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів у бюджетному процесі.

12.3. У випадку невиконання надходжень до бюджету Обухівської міської територіальної громади на 2026 рік, визначених розписом, взяття бюджетних зобов’язань та проведення витрат, відповідно до встановлених асигнувань по видатках загального фонду по незахищених статтях (крім видатків, які здійснюються за рахунок субвенцій з державного та інших бюджетів) лише після попереднього погодження фінансовим управлінням виконавчого комітету Обухівської міської ради.

12.4. Забезпечення доступності інформації про бюджет відповідно до чинного законодавства, а саме:

публічне представлення та публікацію інформації про бюджет за бюджетними програмами та показниками, бюджетні призначення щодо яких визначені цим рішенням, відповідно до вимог та за формами, встановленими Міністерством фінансів України, до 15 березня 2027 року;

оприлюднення на вебпорталі територіальної громади паспортів бюджетних програм у триденний строк з дня їх затвердження.

12.5. У встановленому порядку взяття бюджетних зобов’язань та здійснення витрат бюджету.

12.6. Забезпечення у повному обсязі проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ, інші енергоносії, комунальні послуги та послуги зв'язку, які споживаються бюджетними установами / комунальними некомерційними підприємствами та укладання договорів за кожним видом  відповідних послуг у межах бюджетних асигнувань, затверджених у кошторисі.

13. У межах загального обсягу бюджетних призначень за бюджетною програмою окремо за загальним та спеціальним фондами бюджету фінансове управління міської ради за обґрунтованим поданням головного розпорядника бюджетних коштів здійснює перерозподіл бюджетних асигнувань, затверджених у розписі бюджету та кошторисі, в розрізі економічної класифікації видатків бюджету.

14.   Якщо після прийняття рішення про міський бюджет повноваження щодо виконання функцій або надання послуг, на яке затверджене бюджетне призначення, передається відповідно до законодавства від одного головного розпорядника коштів до іншого, дія бюджетного призначення не припиняється і застосовується для виконання тих самих функцій чи послуг іншому головному розпоряднику бюджетних коштів, якому це доручено за процедурою визначеною частиною 6 ст. 23 Бюджетного кодексу України.

15. Рішення набуває чинності з 1 січня 2026 року і діє до 31 грудня 2026 року.

16. Додатки 1-10 до цього рішення є його невід’ємною частиною.

17. Відповідно до частини четвертої статті 28 Бюджетного кодексу України рішення підлягає оприлюдненню на офіційному вебпорталі Обухівської міської ради в мережі Інтернет в десятиденний термін з дня його прийняття.

18. Інші положення, що регламентують процес виконання бюджету міської  територіальної громади:

18.1 Контроль за справлянням надходжень до міського бюджету покласти на органи згідно з додатком 9 цього рішення;

18.2 Фінансовому управлінню здійснювати перевірку правильності складання, затвердження і внесення змін до кошторисів, планів асигнувань загального фонду бюджету, планів спеціального фонду, планів використання (крім планів використання бюджетних коштів одержувачів);

18.3 головним розпорядникам коштів бюджету:                                                                                                     

забезпечити складання та затвердження кошторисів доходів і видатків бюджетних установ, планів використання бюджетних коштів одержувачів коштів бюджету і подати їх Управлінню Державної казначейської служби України у Обухівському районі Київської області;

забезпечити утримання чисельності працівників та здійснення фактичних видатків на заробітну плату, включаючи видатки на премії та інші види заохочень чи винагород, матеріальну допомогу лише в межах фонду заробітної плати, затвердженого у кошторисах або планах використання бюджетних коштів;

18.4 Використання коштів на заходи, передбачені відповідними міськими цільовими програмами, здійснювати на підставі відповідних рішень про затвердження цих програм.

18.5  Установити, що невикористані на кінець 2025 року кошти іншої субвенції з місцевого бюджету, наданої із обласного бюджету Київської області у 2024 році за КПКВК 3719770 «Інші субвенції з місцевого бюджету», залишаються на рахунку Обухівської міської територіальної громади для здійснення витрат у 2026 році з урахуванням їх цільового призначення.

19. Контроль за виконанням рішення покласти на  постійну комісію Обухівської міської ради Київської області з питань фінансів, бюджету, планування, соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва.

Секретар Обухівської міської ради                                   Лариса ІЛЬЄНКО



ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проєкту  бюджету Обухівської міської 

територіальної громади на 2026 рік 

 

          Бюджет Обухівської міської територіальної громади на 2026 рік розроблено з урахуванням положень Конституції України, вимог Бюджетного та Податкового кодексів та інших нормативно-правових актів з урахування особливостей, які виникли в умовах воєнного стану.

          Виклики, що стоять перед громадою у воєнний час, відсутність повної поточної статистичної інформації та додаткові джерела невизначеності, у першу чергу щодо тривалості та наслідків бойових дій, фактично унеможливили процес прогнозування у традиційній до війни формі та вимагають від усіх учасників бюджетного процесу надзвичайно зваженого і продуманого підходу до визначення як доходів так і напрямків витрачання бюджетного ресурсу.

Прогноз доходів Обухівської міської територіальної громади на 2026 рік розроблений на базі основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України на 2026-2028 роки, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2025 № 946 «Про схвалення Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2026 - 2028 роки», які враховують дію правового режиму воєнного стану, Прогнозу бюджету Обухівської міської територіальної громади на 2026-2028 роки схвалений виконавчим комітетом, рішення від 21 серпня 2025 року №519, стратегії розвитку Обухівської територіальної громади до 2027 року, затвердженої рішенням Обухівської міської ради від 26.06.2025  № 1758-78-VIII «Про затвердження Стратегії розвитку Обухівської територіальної громади Обухівського району Київської області до 2027 року» та із застосуванням норм чинного бюджетного та податкового законодавства.

Фінансовий ресурс бюджету Обухівської міської територіальної громади на 2026 рік сформовано з урахуванням :

Закону України від 03.12.2025 року №4695-IX «Про Державний бюджет України на 2026 рік»;

листа  Міністерства фінансів України  від 29.08.2025 № 05110-09-6/24695 «Про особливості складання проєктів місцевих бюджетів на 2026 рік»;

листа  Міністерства фінансів України  від 23.09.2025 №05110-09-6/27045 «Про проєкт Державного бюджету України на 2026 рік»;

листа Міністерства фінансів України від 10.12.2025 №05110-09-6/36046 «Про показники міжбюджетних відносин та складання проєктів місцевих бюджетів на 2026 рік»;

інших нормативно-правових актів, які застосовуються під час складання проєкту місцевого бюджету.

Доходи бюджету на 2026 рік обраховані з урахуванням підсумків виконання бюджету громади за 2021 - 2024 роки, фактичного виконання за 10 місяців 2025 року та очікуваного виконання за 2025 рік.

Обухівською міською радою встановлено пільги по місцевих податках і зборах відповідно до чинного Податкового кодексу України.  Зокрема, пільги по сплаті земельного податку надані відповідно до рішення Обухівської міської ради від 14.07.2025 №1779-79-УІІІ «Про встановлення місцевих податків і зборів на території Обухівської міської територіальної громади Обухівського району Київської області щодо ставок земельного податку та пільг до сплати земельного податку» з врахуванням статтей 281 – 282 Податкового кодексу України, а також від сплати податку звільняються:

- органи державної влади та органи місцевого самоврядування, органи прокуратури, СБУ, Національна поліція, ДСНС, Збройні сили, заклади, установи та організації, утворені відповідно до законів України, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів;

- благодійні організації, створені відповідно до закону, діяльність яких не передбачає одержання прибутків;

- землі запасу, загального користування, резервного фонду.

При прогнозуванні дохідної частини місцевого бюджету Обухівської міської територіальної громади на 2026 рік було враховано:

  • наявні статистичні показники, які використовуються при розрахунку прогнозних надходжень податків та зборів, прогноз економічного і соціального розвитку України на 2026-2028 роки, затверджений постановою Кабінетів Міністрів України;

  • Прогноз бюджету Обухівської міської територіальної громади на 2026-2028 роки схвалений виконавчим комітетом, рішення від 21 серпня 2025 року №519;

  • фактичне виконання дохідної частини бюджету;

  • застосування нормативу зарахування податку на доходи фізичних осіб до місцевих бюджетів відповідно до норм Бюджетного кодексу України (без врахування податку на доходи фізичних осіб від грошового забезпечення військовослужбовців), врахувавши додаткові надходження до загального фонду в розмірі 4 відсотків податку на доходи фізичних осіб згідно статті 52 Закону України «Про Державний бюджет України на 2026 рік.

  • періоди дії воєнного стану.


 

Бюджет Обухівської міської  територіальної громади складається із загального та спеціального фондів. До складу спеціального фонду бюджету включено бюджет розвитку.

При формуванні бюджету Обухівської міської територіальної громади на 2026 рік головним було збереження основних пріоритетів бюджетної політики та дотримання принципів Бюджетного кодексу України, зокрема, в частині затвердження збалансованого бездефіцитного бюджету.

 

Особливості складання розрахунків під час формування проєкту бюджету Обухівської міської територіальної громади на 2026 рік

Основними чинниками, які впливають на особливості формування  проєкту

бюджету громади на 2026 рік є:

1.Основні макропоказники економічного і соціального розвитку України.














Показники 2026 рік

Постанова КМУ від

06.08.2025  № 946
Індекс споживчих цін

у середньому до попереднього року, р/р

(грудень до грудня попереднього року), відсотків, р/р

 

Індекс цін виробників промислової продукції

(грудень до грудня попереднього року, відсотків, р/р

 

Середньомісячна зарплата працівників,

брутто,номінальна, грн

 
 

110,4

109,9

 

 

113,6

 

30 032

 

 

2.Державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії.

Базовим державним соціальним стандартом є прожитковий мінімум, встановлений законом, на основі якого визначаються державні соціальні гарантії та стандарти у сферах доходів населення, житлово-комунального, побутового, соціально-культурного обслуговування, охорони здоров’я та освіти.

Прожитковий мінімум встановлений на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі 3 209 гривень, а для основних соціальних і демографічних груп населення:

дітей віком до 6 років – 2 817 гривні;

дітей віком від 6 до 18 років – 3 512 гривні;

працездатних осіб – 3 328 гривні;

осіб, які втратили працездатність – 2 595 гривні.

   Мінімальна заробітна плата встановлена у місячному розмірі: з 1 січня –                    8 647 гривень. У погодинному розмірі  -  52 гривні.

 

3.Міжбюджетні трансферти.

 

Горизонтальне вирівнювання податкоспроможності місцевих бюджетів на 2026 рік здійснено відповідно до вимог статей 98 – 100 Бюджетного кодексу України. Як виняток з положень пунктів 2 і 3 частини першої статті 98, пункту 2 частини першої статті 99 Бюджетного кодексу України, горизонтальне вирівнювання податкоспроможності здійснюється для бюджетів місцевого самоврядування, крім бюджетів місцевого самоврядування тимчасово окупованих територій, бюджетів міст Києва та Севастополя і районів у містах, – за очікуваними надходженнями у 2025 році податку на доходи фізичних осіб, визначеного пунктом 1 частини першої статті 64 Бюджетного кодексу України, з урахуванням вимог абзацу першого пункту 60 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України.

При розрахунку показників горизонтального вирівнювання податкоспроможності бюджетів місцевого самоврядування на 2026 рік для визначення кількості населення використовується чисельність наявного населення за даними Державної служби статистики України станом на 01.01.2022 року та кількість зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб за інформацією Міністерства соціальної політики, сім’ї та єдності України станом на 01.10.2025 року.

Чисельність наявного населення Обухівської міської територіальної громади на 01 січня 2022 року – 42 438 осіб.

Кількість зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб станом на 01.10.2025 року - 5 300 осіб.

Обухівській громаді на 2026 рік визначена реверсна дотація у сумі 140 455 200,00 гривень, що на 31 743 400,00 грн більше проти 2025 року (2025 рік – 108 711 800,00 грн).

З метою вирівнювання диспропорцій у доходній частині загального фонду місцевих бюджетів, передбачено додаткову дотацію на здійснення повноважень органів місцевого самоврядування  у сумі  23 636 400 грн.

Освітня субвенція з державного бюджету на січень-серпень визначена у сумі 136 385 100 грн.

Додаткова дотація на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я у сумі 2 060 000 грн.

Інша субвенція від Козинської селищної територіальної громади у сумі  1 026 500 гривень.

         

   ДОХОДИ БЮДЖЕТУ

                          

Проєкт бюджету Обухівської міської територіальної громади  на 2026 рік сформовано відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2026 рік», Бюджетного кодексу України, Податкового кодексу України та інших законодавчих актів.

При прогнозуванні дохідної частини бюджету на 2026 рік враховано:

  • фактичне виконання дохідної частини бюджету Обухівської міської територіальної громади за результатами 2021 – 2024 років, фактичного виконання за 10 місяців поточного року;

  • інформацію Державної податкової служби України про суми нарахованих та сплачених податків і зборів, суми податкового боргу та надмірно сплачених сум податків і зборів станом на 01.11.2025 року.


 

Основними чинниками, які впливають на особливості формування дохідної частини проєкту бюджету є:

 

  • збереження зарахування додаткового нормативу у розмірі 4 відсотків податку на доходи фізичних осіб до бюджетів сільських, селищних, міських територіальних;


 


  • зарахування 5 відсотків рентної плати за користування


     надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного

     значення до місцевих бюджетів за місцем видобутку корисних

     копалин;

 

  •    збереження зарахування 13,44 відсотка акцизного податку з пального до бюджетів територіальних громад;


 


  •    поступове наближення ставок акцизного податку на тютюнові вироби та пальне до рівня, передбаченого директивами Європейського Союзу;


 


  • незастосування у 2026 році до ставок оподаткування, визначених в абсолютних значеннях, а саме до акцизного податку, екологічного податку та рентної плати, індексів споживчих цін, індексів цін виробників промислової продукції;


 


  •   застосування чинних ставок оподаткування, зокрема з податку на


    доходи та збори  фізичних осіб.

 

Склад доходів бюджету Обухівської міської територіальної громади визначають статті 64, 691 Бюджетного  кодексу України  та  Законом України «Про Державний бюджет України на 2026 рік».

        

З урахуванням зазначеного обсяг доходів бюджету громади  на 2026 рік (без урахування трансфертів)  обраховано в сумі  949 600 100 грн, у тому числі :

                загальний фонд    –  934 955 200 гривень

                спеціальний фонд –  14 644 900 гривень

 

Прогнозується, що у 2026 році надійде:

  • освітня субвенція на січень-серпень в розмірі 136 385 100 грн;

  • додаткова дотація на здійснення повноважень органів місцевого самоврядування у сумі  23 636 400 грн;

  • додаткова дотація на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я у сумі 2 060 000 грн;

  • інша субвенція від Козинської селищної територіальної громади у сумі   1 026 500 гривень.


Таким чином, доходи бюджету Обухівської міської територіальної громади на 2026 рік (з урахуванням трансфертів) обраховані в сумі            1 112 708 100 гривень , в тому числі:

 

          загальний фонд – 1 098 063 200 грн;

          спеціальний фонд – 14 644 900 гривень.

 

Загальний фонд бюджету Обухівської

міської територіальної громади

 

Обсяг доходів загального фонду бюджету Обухівської міської територіальної громади на 2026 рік обраховано згідно ст.64 Бюджетного кодексу України.

Доходи загального фонду (без офіційних трансфертів) на 2026 рік прогнозуються в сумі 934 955 200 грн, в тому числі:

  • податок  та збір на доходи фізичних  осіб (код11010000) – 607 400 000 грн;

  • податок  на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної  власності  (код 11020200)  –  248 600 гpн;

  • рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів (код 13010000) – 128 700 грн;

  • рентна плата за користування надрами загальнодержавного значення код 13030000) – 153 000 грн;




  •    акцизний податок (код 14000000) – 92 000 000 грн;

  •   податок на майно (код 18010000)  - 88 993 400 грн, в тому числі:




  •  податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки по   юридичних  та фізичних особах – 22 300 000 грн;

  • земельний податок та орендна плата за землю по юридичних та фізичних  особах – 66 414 400 гpн;

  • транспортний податок  – 279 000 грн;




  • туристичний збір  (код 18030000) – 32 400 грн;

  • єдиний податок (код 18050000) – 138 200 000 грн;

  • частина чистого прибутку (доходу) комунальних унітарних 


         підприємств  та їх об'єднань, що вилучається до бюджету

         (код 21010300) – 35 200 грн;

  • адміністративні штрафи та інші санкції  (код 21081100, 21081500) –


500 000 грн;


  • плата за встановлення земельного сервітуту (код 21081700) –


           180 000 грн;


  • орендна плата за водні об’єкти (їх частини) (код 22130000) – 1 200 грн;

  • кошти    гарантійного  та реєстраційного внесків (код 21082400) – 


   2 700 грн;


  • плата за надання адміністративних послуг (код 22010000)  –


          4 842 000 грн;


  • надходження від орендної плати за користування майном, що


  перебуває в комунальній власності (код 22080400) – 2 100 000 грн;


  • державне мито (код 22090000) – 138 000 гpн.


 

Прогнозні показники доходів загального фонду громади на 2026 рік,  порівняно з очікуваним виконання бюджету Обухівської міської  територіальної громади за 2025 рік (без урахування трансфертів), збільшуються на 14 908 900 гривень.

 

Загальні показники доходів бюджету Обухівської міської

територіальної громади 

                                                                                                            тис. грн














































Показники  

2022 рік факт
 

2023 рік факт
 

2024 рік факт
 

2025 рік очікуване
 

 

2026 рік

прогноз

 
Відхилення 2026 року від очікуваного за 2025 рік
(+, -) (%)
Загальний фонд (без трансфертів) 546 336,3 619 007,4 753 075,9 920 046,3 934 955,2 +14 908,9 101,6
Спеціальний фонд (без трансфертів) 12 642,9 34 843,9 19 750,4 30 911,4 14 644,9 -15 639,1 49,5
 

Разом
558 979,2 653 851,3 772 826,3 950 957,7 949 600,1 -1 357,6 99,9

 

 

Податок та збір на доходи фізичних осіб

(код 11010000)

 

          Згідно з ст. 52 Закону України «Про Державний бюджет України на 2026 рік» у 2026 році, як виняток з положень пункту 1 частини другої статті 29 та пункту 1 частини першої статті 64 Бюджетного кодексу України, податок на доходи фізичних осіб (крім податку, визначеного пунктом 11 частини другої статті 29 Бюджетного кодексу України, та податку від  оподаткування доходів у вигляді грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу), що сплачується (перераховується) згідно з Податковим кодексом України на відповідній території України (крім території міст Києва та Севастополя), зараховується до загального фонду державного бюджету у розмірі 21 відсоток, до загального фонду бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад – у розмірі 64 відсотки.

 При розрахунку показника податку на доходи фізичних осіб застосовано норматив розподілу податку відповідно до норм бюджетного законодавства (без врахування податку на доходи фізичних осіб від грошового забезпечення військовослужбовців, відповідно до ст. 60 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України).

Прогноз надходжень податку та збору на доходи  фізичних осіб на 2026 рік до Обухівської міської територіальної громади обрахований  відповідно  до норм діючого Податкового кодексу України, єдиної ставки (18%) оподаткування доходів фізичних осіб, врахувавши зростання ділової активності суб’єктів господарювання, виходячи з можливостей в періоди дії воєнного стану, розмір мінімальної заробітної плати та посадового окладу, фактичних надходженнях зазначеного податку за 10 місяців поточного року та очікуваних надходжень  за  2025 рік.

З врахуванням вищезазначених чинників, обсяг податку та збору на  доходи фізичних осіб до бюджету Обухівської міської територіальної громади на 2026 рік прогнозується в сумі 607 400 000 грн, що на 28 918 800 гривень більше ніж очікується за 2025 рік.

Питома вага цього податку в доходах загального фонду, обрахованого на  2026  рік (без урахування трансфертів) становить майже 65 відсотків.

          Динаміка надходжень податку та збору на доходи фізичних осіб

                                                                                                           тис. грн







































Показники 2021 рік

(факт)
2022 рік

(факт)
2023 рік

(факт)
2024 рік

(факт)
2025 рік

(очікуване)
2026 рік

прогноз
Податок на доходи фізичних осіб  

338 265,8
 

390 741,3
 

419 164,8
 

482 486,7
 

 

578 481,2

 
 

 

607 400,0
Відхилення  від попереднього періоду 52 475,5 28 423,5 63 321,9 95 994,5 28 918,8
Зростання до попереднього періоду (%) 115,5 107,3 115,1 119,9 105,0

 

           

             За базою оподаткування податок на доходи фізичних осіб у 2026 році формується на :

  • 93,5 % від заробітної плати;

  • 3,5 % від інших джерел крім заробітної плати;

  • 3 % від доходів за результатами річного декларування.

  • 0,03 % від мінімального податкового зобов’язання, що підлягає сплаті фізичними особами.


 

          Податок на прибуток підприємств та фінансових установ  комунальної власності (ККД 11020200) заплановано в сумі 248 600 грн.                     Прогноз складено на основі розрахунків, наданих комунальними підприємствами, з врахуванням ставки податку 18%, що передбачено Податковим кодексом України.

 

Рентна плата за використання інших

природних ресурсів

                                              (код 13000000)

 

          Розрахунок показника рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів на 2026 рік здійснено із врахуванням очікуваних надходжень такої рентної плати у поточному році, термінів сплати, а також аналізу динаміки надходжень у попередніх періодах та без застосування індексації ставок, визначених в абсолютних значеннях.

          Об’єктом оподаткування рентною платою за спеціальне використання лісових ресурсів є: деревина, заготовлена в порядку рубок головного користування; деревина, заготовлена під час проведення заходів щодо поліпшення якісного складу лісів, використання корисних властивостей лісів та інше.

          Починаючи з 2019 року, рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів за деревину, заготовлену в порядку рубок головного користування, зараховується у пропорціях: 37% - до загального фонду державного бюджету, 26% - до спеціального фонду державного бюджету та 37% - до доходів місцевих бюджетів.

          На 2026 рік прогнозується поступлення рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в сумі 128 700 грн. Фактичні надходження за 10 місяців –76 971,56, в тому числі рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування – 12 593,69 грн, рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів (крім рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування) – 64 377,87 грн.

          Розрахунок рентної плати за видобування корисних копалин загальнодержавного значення на 2026 рік здійснено із врахуванням очікуваних надходжень у поточному році а також аналізу динаміки надходжень у попередніх періодах. Починаючи з 2019 року, відповідно до Бюджетного кодексу України, рентна плата за видобування корисних копалин загальнодержавного значення (крім рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату) зараховується у пропорціях: 70% - до доходів державного бюджету, 25% - до обласного бюджету, 5% - до  бюджету громади, також до місцевих бюджетів у повному обсязі зараховується рентна плата за видобування корисних копалин місцевого значення та рентна плата за користування надрами, в цілях не пов’язаних з видобуванням корисних копалин.

          Прогнозний обсяг рентної плати за користування надрами обрахований на 2026 рік в сумі 153 000 грн, в тому числі рентна плата за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення – 153 000 грн.

Акцизний податок

(код 14000000)

 

Бюджетним кодексом України встановлено, що до доходів загального фонду місцевого бюджету відноситься акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, що передбачає зарахування надходжень з алкогольних напоїв та тютюнових виробів та акцизний податок з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального.

В 2026 році по акцизному податку плануються надходження в сумі  92 000 000 грн (фактичні надходження за 10 місяців 2025 року 73 899 615,06 грн при уточненому плані на 2025 рік – 76 020 000 гривень).

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2026 рік», зберігається норма щодо зарахування автоматично 13,44% акцизного податку з пального (акцизний податок з вироблених та ввезених на митну територію України підакцизних товарів) до місцевих бюджетів.

В 2026 році по акцизному податку з пального плануються надходження в сумі 52 000 000 гривень. Розрахунок проведено на підставі очікуваних надходжень 2025 року (очікувані надходження – 50 630 000 грн), та з врахуванням поступового наближення ставок акцизного податку на пальне до рівня, передбаченого директивами ЄС, відповідно до Закону України від 18.07.2024 № 3878 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо імплементації положень актів права Європейського Союзу щодо акцизного податку».

Прогнозні надходження акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів визначені по діючому законодавству. Прогнозне надходження з алкогольних напоїв та тютюнових виробів до бюджету Обухівської територіальної громади на 2026 рік обраховано в обсязі 40 000 000 гривень.

 

Податок на майно

(код 18010000)

 

Відповідно до статті 64 п.1 п.п.19 Бюджетного кодексу України, одним з джерел доходів загального фонду місцевого бюджету є податок на майно.

Статтею 265 розділу XII Податкового кодексу України визначено, що до складу податку на майно включаються:

  • податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;

  • плата за землю;

  • транспортний податок.


Прогнозна сума податку на майно становить  88 993 400 грн, або 9,5 відсотків у структурі загального фонду бюджету громади на 2026 рік та 39,2 відсотків до обсягу місцевих податків і зборів.

 

Динаміка надходжень податку на майно

                                                                                                     тис. грн







































Показники Факт за

2021 рік
 

Факт за

2022 рік

 
 

Факт за

2023 рік

 
 

Факт за

2024 рік

 
Очікувані за 2025 рік Прогноз

на 2026 рік
Податок на майно 43 733,5 38 314,1 52 423,9 61 706,9 105 583,6 88 993,4
Відхилення від попереднього періоду -5 419,4 14 109,8 9 283,0 43 876,7 -16 590,2
Відхилення від попереднього періоду (%) 87,6 136,8 117,7 171,1 84,3

         

          Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є складовою частиною податку на майно відповідно до статті 265 Податкового кодексу України.

Розрахунок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на 2026 рік проведено в розрізі об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, фізичних та юридичних осіб.

Базою оподаткування є загальна площа об’єктів житлової та нежитлової нерухомості.   

Об'єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки є об'єкт житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

Для фізичних осіб у 2026 році базовим роком для проведення розрахунків податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, як для житлової так і для нежитлової нерухомості буде 2025 рік.

Підпунктом 266.4.1 Податкового кодексу України визначено, що база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток що перебувають у власності фізичної особи платника податку, зменшується:

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 60 кв. метрів;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на   120 кв. метрів;

в) для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (в разі одночасного перебування у власності платника податків квартири / квартир та житлового будинку/будинків, в тому числі їх частин) - на 180 кв. метрів.

Також, фізичні особи – власники житлової нерухомості, загальна площа якої для квартир перевищує 300 квадратних метрів та/або для будинків 500 квадратних метрів сплачують податок на нерухомість в розмірі 25 000 грн в рік за кожен такий об'єкт житлової нерухомості (його частки).

Фізичні особи, власники житлової та нежитлової нерухомості сплачують податок протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, яке надсилається (вручається) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

Для юридичних осіб ставка збору встановлюється від мінімальної заробітної плати (мінімальна заробітна плата на 01.01.2026 року - 8 647,0 грн). Юридичні особи розраховують податок самостійно і сплачують його щокварталу, авансовими внесками до 30 числа місяця, що настає за звітним кварталом.

Рішенням Обухівської міської ради від 29 травня 2025 року № 1717-76-VІІІ «Про встановлення розміру ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території Обухівської міської територіальної громади Обухівського району Київської області» на 2026 рік установлені ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для об’єктів житлової нерухомості – 1,0 відсоток та нежитлової нерухомості, що перебувають у власності суб’єктів господарської діяльності (юридичних та фізичних осіб - підприємців) в розмірі 0,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати.

Прогнозний розрахунок податку на нерухоме майно проводився з врахуванням фактичних надходжень за 2025 рік, зміною розміру ставок на нерухомість та інформації Державної податкової служби України щодо нарахування, заборгованості та надмірної сплати податку станом на 01.11.2025 року.

З урахуванням вищезазначеного, прогнозні надходження податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2026 рік становитимуть у сумі 22 300 000 (очікувані надходження за 2025 рік – 20 176 000 гривень).

 

Динаміка надходжень податку на нерухоме майно,

відмінне  від земельної ділянки

                                                                                                      тис. грн

























































Показники Факт за

2021 рік
 

Факт за

2022 рік

 
 

Факт за

2023 рік

 
 

Факт за

2024 рік

 
Очікувані за 2025 рік Прогноз

на 2026 рік
Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними та фізичними особами, які є власниками об’єктів житлової нерухомості 2 486,1 1 739,8 3 986,7 4 190,5 4 966,0 5 300,0
Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними та фізичними особами, які є власниками об’єктів нежитлової нерухомості 9 661,5 6 097,7 9 084,1 9 828,6 15 210,0 17 000,0
Разом 12 147,6 7 837,5 13 070,8 14 019,1 20 176,0 22 300,0
Відхилення від попереднього періоду (тис. грн) -4 310,1 5 233,3 948,3 6 156,9 2 124,0
Відхилення від попереднього періоду (%) 64,5 166,8 107,3 143,9 110,5

          Починаючи з 2015 року відповідно до статті 265 Податкового кодексу України плата за землю, яка справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки, є складовою частиною податку на майно та входить до складу місцевих податків і зборів.

 

Відповідно до норм Бюджетного кодексу України надходження плати за землю в повному обсязі (100%) зараховуються до доходів бюджетів місцевого самоврядування.

На території Обухівської міської територіальної громади розмір сплати земельного податку з 01 січня 2026 року визначається згідно рішення Обухівської міської ради від 14 липня 2025 року №1779-79-VIII «Про встановлення місцевих податків і зборів на території Обухівської міської територіальної громади Обухівського району Київської області щодо ставок земельного податку та пільг до сплати земельного податку» та рішення міської ради від 17 липня 2025 року №1780-79-VIIІ «Про затвердження ставок орендної плати за землю на території Обухівської міської територіальної громади Обухівського району Київської області».

 

Питома вага у прогнозних показниках на 2026 рік становить 7,1 відсотків обсягу доходів загального фонду та 29,2 відсотка від обсягу місцевих податків і зборів.

 

Динаміка надходжень земельного податку та орендної плати

                                                                                                                    тис. грн


























































Показники Факт за

2021 рік
Факт за

2022 рік

 
Факт за

2023 рік

 
Факт за

2024 рік

 
Очікувані за 2025 рік Прогноз

на 2026 рік
Земельний податок з юридичних і фізичних осіб  

12 537,1
 

15 235,1
 

20 925,6
 

24 097,3
 

25 230,0
 

29 000,0
Орендна плата з юридичних і фізичних осіб  

18 792,1
 

15 015,5
 

18 231,3
 

23 159,5
 

59 900,0
 

37 414,4
 

Разом
 

31 329,2
 

30 250,6
 

39 156,9
 

47 256,8
 

85 130,0
 

66 414,4
Відхилення від попереднього періоду  

-1078,6

 
8 906,3 8 099,9 37 873,2  

-18 715,6
Відхилення від попереднього періоду (%) 96,6 129,4 120,7 180,1  

78,0

                   

          З урахуванням динаміки надходжень, та погашення боргів попередніх років, фактичних надходжень за 10 місяців 2025 року, очікуваних надходжень 2025 року, зміни розміру ставок земельного податку, які перебувають у власності юридичних та фізичних осіб та інформації про суми податкового боргу, наданої Державною податковою службою України, визначено  прогнозний обсяг податку на майно в частині плати за землю на 2026 рік в сумі 66 414 400  гривень.              

 

Транспортний податок

         (код 18011000, 18011100)

 

Запровадження та справляння транспортного податку передбачено статтею 267 Податкового кодексу України.

Рішенням сесії Обухівської міської ради від 24.06.2021 року № 321-11-VIII «Про встановлення ставки транспортного податку на території Обухівської міської територіальної громади» визначено порядок сплати та ставки транспортного податку.

Об’єктом оподаткування визначено автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньо ринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Перелік автомобілів визначатиметься за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000,00 грн.

Прогнозні показники транспортного податку до місцевого бюджету на 2026 рік визначено відповідно до фактичних надходжень у поточному році та прогнозується в сумі 279 000 гривень.

 

Туристичний збір

(код 18030000)

Відповідно до статті 64 Бюджетного кодексу України та статті 268 Податкового кодексу України до бюджету Обухівської міської територіальної громади зараховується туристичний збір.

Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення Обухівської міської ради про встановлення туристичного збору.

Рішенням Обухівської міської ради від 24.06.2021 року № 320-11- VІІІ «Про встановлення розміру ставок туристичного збору на території Обухівської міської територіальної громади» встановлено ставки туристичного збору на території Обухівської громади у розмірі 0,5 відсотка - для внутрішнього туризму та 1 відсоток - для в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення.

Прогнозні показники туристичного збору на 2026 рік обраховані з врахуванням кількості платників, фактичних надходжень за 10 місяців та очікуваних надходженнях за 2025 рік  і визначені в сумі  32 400 гривень.

                                                                                                                                                                               

Єдиний податок

(код 18050000)

На наповнення бюджету Обухівської міської територіальної громади істотний вплив має малий, середній бізнес та підприємництво, в якому задіяна значна частина наявного населення.

Статтею 293.2 Податкового кодексу України визначено, що фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними, міськими радами або радами об’єднаних територіальних громад, які створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад.

Рішенням Обухівської міської ради від 24.06.2021 року №318-11- VІІІ «Про встановлення розміру ставок єдиного податку на території Обухівської міської  територіальної громади» встановлені  фіксовані ставки єдиного податку для фізичних осіб – підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на  календарний місяць:

          - для першої групи платників єдиного податку -  10 відсотків розміру прожиткового мінімуму;

- для другої групи платників єдиного податку - 15 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.

З 1 січня 2026 року граничний обсяг доходу для платників, що перебувають на спрощеній системі оподаткування та сплачують єдиний податок буде становити: І групи – 1 444 049,00 грн; ІІ групи – 7 211 598,00 гривень.

Для третьої групи платників єдиного податку ставки становлять 3% від доходу (для платників ПДВ) та 5% (для неплатників ПДВ).

Граничний обсяг доходу для платників, що перебувають на спрощеній системі оподаткування та сплачують єдиний податок для третьої групи буде становити – 10 091 049,00гривень.

Єдиний податок є другим бюджетоутворюючим джерелом доходів Обухівської міської територіальної громади на 2026 рік.

 Прогнозний обсяг поступлень єдиного податку до бюджету Обухівської міської  територіальної громади на 2026 рік  визначений в сумі 138 200 000 гривень.   

За обсягом платежу єдиний податок становить 14,8 % у структурі загального фонду бюджету громади та 60,8 % від обсягу місцевих податків і зборів.

Прогнозний обсяг єдиного податку на 2026 рік обраховано з урахуванням положень Податкового кодексу України, фактичних надходжень за 10 місяців 2025 року та очікуваних 2025 року, кількості платників за ставками, встановленими рішенням Обухівської  міської ради від 24 червня 2021 року  №318-11- VІІІ.

 

Динаміка надходжень єдиного податку

      тис. грн

























































Показники Факт за

2021 рік
 

Факт за

2022 рік

 
Факт за

2023 рік
Факт за

2024 рік
Очікувані за 2025 рік Прогноз

на 2026 рік
Єдиний податок з юридичних і фізичних осіб 74 927,1 70 306,6 79 473,7 119 250,7 126 800,0 129 000,0
Єдиний податок з сільськогосподарських товаровиробників, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків 6 481,2 5 572,9 11 194,7 13 421,3 9 150,0 9 200,0
 

Разом

 
81 408,3 75 879,5 90 668,4 132 672,0 135 950,0 138 200,0
Відхилення від попереднього періоду (тис. грн) -5 528,8 14 788,9 42 003,6 3 278,0 2 250,0
відхилення від попереднього періоду (%) 93,2 119,5 146,3 102,5 101,7

 

Плата за надання адміністративних послуг

(код 22010000)

 

Згідно статті 53 та 54 Закону України «Про Державний бюджет України на 2026 рік» у 2026 році, як виняток з положень, плата за надання адміністративних послуг уповноваженими органами Міністерства внутрішніх справ України відповідно до законів України "Про дорожній рух" і "Про перевезення небезпечних вантажів" та вартість адміністративної послуги, отриманої як частина адміністративного збору за оформлення (у тому числі замість втрачених або викрадених), обмін документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус відповідно до Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус", що спрямовуються на розбудову інфраструктури Єдиного державного демографічного реєстру та функціонування розпорядника зазначеного Реєстру та його територіальних органів  зараховується до загального фонду міських територіальних громад у розмірі 50 відсотків.

Прогнозний розрахунок надходжень плати за надання адміністративних послуг на 2026 рік визначено як підсумок розрахованих надходжень за окремими видами, з урахуванням змін у законодавстві, фактичних надходжень 10 місяців поточного року (становлять - 4 965 660,11 грн) та очікуваних надходжень за 2025 рік.

Розрахунок адміністративного збору за проведення державної реєстрації юридичних та фізичних осіб – підприємців (код бюджетної класифікації доходів 22010300) та адміністративного збору за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (код бюджетної класифікації доходів 22012600) проведено із врахуванням розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, так як ставки збору встановлюються від його розміру та з урахуванням фактичних надходжень.

Прогнозний показник плати за надання адміністративних послуг на 2026 рік обрахований в сумі  4 842 000 грн, в тому числі:

- адміністративний збір за проведення державної реєстрації юридичних  осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань –  142 000 грн;    

-   плата за надання інших адміністративних послуг – 4 400 000 грн;

- адміністративний збір за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень – 300 000 гривень.

 Питома вага плати за надання адміністративних послуг в загальному обсязі прогнозу неподаткових надходжень на 2026 рік складає 62,1 відсотків.

 

Надходження від орендної плати за користування

майновим комплексом та іншим майном, що перебуває

в комунальній власності

(код 22080400)

 

Порядок розподілу орендної плати за користування майном комунальної власності Обухівської міської територіальної громади визначений рішенням №844-41- VIIІ від 25 травня 2023 року «Про внесення змін до рішення Обухівської міської ради Київської області від 24.09.2020 року №1603-69-VII «Про розподіл орендної плати за користування комунальним майном Обухівської міської об’єднаної територіальної громади».

На 2026 рік до загального фонду бюджету громади, за розрахунками управління економіки, прогнозуються надходження від орендної плати за користування майном, що перебуває у комунальній власності в сумі               2 100 000 гривень.

Державне мито

(код 22090000)

 

Прогноз надходжень до бюджету Обухівської міської  територіальної громади державного мита на 2026 рік розраховано з урахуванням фактичних та очікуваних  надходжень за 2025 рік та вимог діючого законодавства.

 Станом на 01 листопада 2025 року надійшло державного мита – 114 877,39 грн, за рахунок: надходжень мита, що сплачується за місцем розгляду та оформлення документів, у тому числі за оформлення документів на спадщину і дарування – 107 575,89 грн  та  державного мита, пов’язаного з видачею та оформленням закордонних паспортів (посвідок) та паспортів громадян України  7 301,50 грн.

Прогнозний обсяг державного мита на 2026 рік обрахований у сумі        138 000 гривень.

Частка державного мита, що сплачується за місцем розгляду та оформлення документів, у тому числі за оформлення документів на спадщину і дарування становить – 93,5 відсотків або в сумі – 129 000 гривень.

Державне мито, пов’язане з видачею та оформленням паспортів громадян України  – 6,5 відсотків, в сумі 9 000 гривень.

 

Неподаткові надходження

(код 20000000)

 

Згідно ст. 64 Бюджетного кодексу України до  бюджету Обухівської міської територіальної громади на 2026 рік також обраховані такі  неподаткові надходження, як:

частина чистого прибутку (доходу) комунальних унітарних  підприємств та їх об'єднань, що вилучається до відповідного місцевого бюджету (код 21010300) -  35 200 грн;

  • адміністративні штрафи та інші санкції  (код 21081100) – 400 000 грн;

  • адміністративні штрафи та штрафні санкції за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів (код 21081500) – 100 000 грн;

  • плата за встановлення земельного сервітуту, за надання права користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис), для забудови (суперфіцій)  (код 21081700) –180 000 грн;

  • кошти гарантійного та реєстраційного внесків, що визначені Законом України «Про оренду державного та комунального майна, які підлягають перерахуванню оператором електронного майданчика до відповідного бюджету (код 21082400) – 2 700 гривень.


Інші неподаткові надходження (код 24060300) у 2026 році не планується. У разі фактичних надходжень по коду 24060300  протягом 2026 року, будуть внесені зміни до бюджету Обухівської міської територіальної громади.

Таким чином, доходи загального фонду бюджету Обухівської міської територіальної громади  на 2026 рік (з врахуванням  трансфертів) обраховані  в сумі 1 098 063 200 гривень.

 

Доходи спеціального фонду

 

Прогноз доходів спеціального фонду бюджету Обухівської міської  територіальної громади на 2026 рік обрахований згідно статті 69-1  Бюджетного кодексу України і передбачається в сумі  14 644 900 гривень.         

 

Екологічний податок

(код 19010000)

 

Згідно статті 69-1 Бюджетного кодексу України до надходжень спеціального фонду бюджету Обухівської міської  територіальної громади належить 25 відсотків екологічного податку.

Справляння екологічного податку унормовано розділом VІІІ Податкового кодексу України. Цей податок включений до складу загальнодержавних податків і зборів, а згідно пп.14.1.57 Податкового кодексу України екологічний податок визначено як загальнодержавний обов’язковий платіж, що справляється з фактичних обсягів викидів у атмосферне повітря, скидів у водні об’єкти забруднюючих речовин, розміщення відходів.

          Прогнозні надходження екологічного податку на 2026 рік розраховані виходячи з чинного законодавства та очікуваного виконання за 2025 рік.

        На 2026 рік прогнозується надходження екологічного податку до спеціального фонду бюджету громади у сумі 668 000 гривень. 

 

Власні надходження бюджетних установ

(код 25000000)

 

У складі спеціального фонду бюджету Обухівської міської територіальної громади, згідно статті 69-1  Бюджетного кодексу України, плануються власні надходження бюджетних установ у обсязі                     10 786 900 гривень.

Власні надходження бюджетних установ на 2026 рік становлять 73,7 відсотків від загальної суми надходжень до спеціального фонду.

На 2026 рік плануються надходження від плати за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю в сумі                9 466 300 грн, плати за оренду майна бюджетних установ, що здійснюється відповідно до Закону України «Про оренду державного та комунального майна» - 1 320 600 гривень.

Бюджет розвитку

 

Складовою частиною спеціального фонду бюджету Обухівської міської територіальної громади є бюджет розвитку, надходження до якого визначено частиною першою  статті 71 Бюджетного кодексу України.

Розрахунок прогнозної суми надходжень до бюджету розвитку громади на 2026 рік проведено відповідно до норм законодавства та становить –  2 310 000 грн, в тому числі:

  • кошти від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення, що перебувають у державній або комунальній власності, та земельних ділянок, які знаходяться на території Автономної Республіки Крим сплановано в сумі – 1 000 000 грн, при плануванні враховано перелік земельних ділянок, наданих земельним відділом, які плануються продатися в 2026 році. Продаж земельних ділянок здійснюється відповідно до норм Земельного кодексу України;

  • кошти від викупу земельних ділянок сільськогосподарського  призначення державної та комунальної власності у сумі – 10 000 грн;

  • надходження коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту  в сумі  1 300 000 гривень.


     З 1 січня 2021 року скасовано пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту (Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні» №132-ІХ від 20.09.2019 року). Договори укладені до 1 січня 2020 року є дійсними та продовжують свою дію до моменту їх повного виконання.

    

  Цільові фонди

 

Цільові фонди є складовою частиною спеціального фонду бюджету Обухівської міської  територіальної громади відповідно до пункту 8 частини 1 статті 69-1 Бюджетного кодексу України.

Рішенням Обухівської міської ради №85-3-VІІІ від 24.12.2020 року затверджено Положення про цільовий фонд бюджету Обухівської міської територіальної громади Київської області ради на 2021 – 2025 роки.

У 2021 році рішенням Обухівської міської ради №336-11-VІІІ від 24.06.2021 року внесено зміни до Положення.

На 2026 рік прогнозується поступлення коштів до цільового фонду бюджету Обухівської міської  територіальної громади в сумі 880 000 грн. Прогнозується, що у 2026 році джерелом надходжень коштів до цільового фонду спеціального фонду бюджету громади є кошти від плати за право тимчасового використання місць для розташування об’єктів зовнішньої реклами в сумі 530 000 грн та добровільні внески юридичних та фізичних осіб в сумі 350 000 гривень.

 

 

 

Загальні показники доходів бюджету Обухівської міської

територіальної громади

 

тис. грн




























































Найменування показника Факт

2024 рік
Затверджений план  (із змінами)         2025 рік Очікувані на

2025  рік
прогноз 2026 рік Відхилення 2026 року від очікуваного за  2025 рік
(+, -) (%)
Загальний фонд (без трансфертів) 753 075,9 846 483,2 920 046,3 934 955,2 14 908,9 101,6
Спеціальний фонд (без трансфертів) 19 750,4 25 191,7 30 911,4 14 644,9 - 16  266,5 47,4
Разом 772 826,3 871 674,9 950 957,7 949 600,1 -1 414,3 99,9
Трансферти:

 

Освітня  субвенція (січень-серпень)

 

Додаткова дотація

 

Додаткова дотація на утримання закладів освіти та охорони здоров’я  

 

Інша субвенція  з  Козина
163 108,0

 

136 385,1

 

 

23 636,4

 

 

2 060,0

 

 

 

 

1 026,5
Всього доходи 1 112 708,1

 

                                                 

                  Спеціальний    фонд                    (грн)

 

                                                               Очікувані                           Прогноз

      2025 рік                             2026 рік

 

Екологічний податок                              666 800                           668 000

Власні надходження                               20 961 200                      10 786 900

Пайова участь                                          5 800                               1 300 000

Продаж землі                                           7 236 400                        1 010 000

Цільові фонди                                          2 000 000                         880 000

Грошові стягнення                                  41 200                               0

 

                                                       30 911 400                     14 644 900

 

Виходячи з вищевикладених пояснень та розрахунків, в цілому доходи бюджету Обухівської міської територіальної громади на 2026 рік з урахуванням трансфертів визначені у сумі  1 112 708 100 гривень.

Перелік органів, які забезпечують контроль за надходженнями податків і зборів до місцевого бюджету Обухівської міської територіальної громади, керуючись Постановою Кабінету Міністрів України від 16.02.2011 р. №106, наведено у додатку №9 до рішення Обухівської міської ради «Про бюджет Обухівської міської територіальної громади на 2026 рік»

 

ВИДАТКИ

 

Показники видаткової частини проєкту бюджету Обухівської міської територіальної громади (далі – бюджет громади) на 2026 рік розроблено в умовах максимальної невизначеності. На сьогоднішній день продовжуються воєнні дії на території України, що унеможливлює реалістично прогнозувати видатки громади. Проєкт бюджету складено з дотриманням вимог Бюджетного та Податкового кодексів України, з урахуванням змін до бюджетного та податкового законодавства, Закону України "Про Державний бюджет на 2026 рік",  постанови Кабінету Міністрів України від 26.08.2025 № 527 “Деякі питання управління публічними інвестиціями”, наказу Міністерства фінансів України від 22.09.2025 № 480 "Про затвердження Методичних рекомендацій щодо розподілу коштів місцевого бюджету на підготовку та реалізацію публічних інвестиційних проектів та програм публічних інвестицій", Стратегії розвитку Обухівської територіальної громади до 2027 року, затвердженої рішенням Обухівської міської ради від 26.06.2025 № 1758-78-VIII «Про затвердження Стратегії розвитку Обухівської територіальної громади Обухівського району Київської області до 2027 року», інших законодавчих актів та вимог воєнного часу.


Також, відповідно до частини першої статті 75 Бюджетного кодексу України при розрахунках враховано особливості формування бюджету, доведені листами Міністерства фінансів України від 29.08.2025 № 05110-09-6/24695 «Про особливості складання проектів місцевих бюджетів на 2026 рік», № 05110-09-6/36046 «Про показники міжбюджетних відносин та складання проектів місцевих бюджетів на 2026 рік»  та Постановою КМУ від 09.06.2021 №590 «Про затвердження Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану» зі змінами; в тому числі враховано розміри державних соціальних стандартів на 2026 рік. Також, враховано показники міжбюджетного трансферту від Козинської селищної ради на видатки в галузі охорони здоров’я.

У проєкті бюджету громади передбачено мінімальну заробітну плату з 01 січня 2026 року у розмірі 8647 грн. та розмір посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС у розмірі 3470 грн. та враховано видатки на встановлення доплати працівникам, нарахована заробітна плата яких менша від мінімальної заробітної плати.


Вперше при формуванні бюджету громади на 2026 рік відповідно до статті 75-2  Бюджетного Кодексу України впроваджено планування публічних інвестиційних проєктів (раніше – бюджет розвитку). Додаток 6 до проекту рішення.

Під час складання видаткової частини проєкту бюджету громади на 2026 рік головними розпорядниками насамперед враховано потребу в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати і на проведення розрахунків за електричну й теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ, що споживають бюджетні установи.

Загальний обсяг видатків бюджету громади на 2026 рік з урахуванням міжбюджетних трансфертів планується в обсязі 1 112 708 100 грн, в тому числі видатки загального фонду – 983 123 200 грн, спеціального – 129 584 900 грн.

За рахунок освітньої субвенції з державного бюджету в обсязі 136 385 100 грн. передбачається фінансування оплати праці з нарахуваннями педагогічних працівників закладів середньої освіти на січень-серпень 2026 року.

Також, бюджету громади передбачена додаткова дотація здійснення повноважень органів місцевого самоврядування у сумі 23 636 400 грн.

Крім того, бюджету громади передбачена додаткова дотація на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету у сумі 2 060 000 грн. Дану дотацію пропонується розподілити на видатки за спожиті енергоносії та комунальні послуги по галузі "Освіта".

При формуванні проєкту бюджету головним було збереження основних пріоритетів бюджетної політики та дотримання принципів Бюджетного кодексу України, зокрема, в частині затвердження збалансованого та бездефіцитного бюджету.

 

Органи місцевого самоврядування

До системи органів місцевої влади у Обухівській міській територіальній громаді, через які здійснюється місцеве самоврядування та виконавча влада і які утримуються з бюджету громади, відносяться виконавчий комітет Обухівської міської ради у кількості 148,5 штатних одиниць, управління соціального захисту населення - 38, фінансове управління – 12,5 одиниць, управління капітального будівництва – 23, управління освіти – 9, відділ культури - 4.

Видатки на функціонування органів місцевої влади та самоврядування на 2026 рік по КТПКВК МБ 0160 передбачаються у сумі 149 847 200 грн. в т.ч. 18 000 000 грн – капітальний ремонт адміністративного приміщення по вул.Київська, 24.

Заробітна плата розрахована з урахуванням Постанови КМУ від 09.03.2006 №268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів" зі змінами та листа Міністерства фінансів України від 29.08.2025 № 05110-09-6/24695 «Про особливості складання проектів місцевих бюджетів на 2026 рік». Видатки на заробітну плату з нарахуваннями на 2026 рік передбачено у сумі 117 816 800,0 грн., в тому числі виконавчому комітету – 72 802 200 грн, управлінню соціального захисту населення – 18 882 500 грн, фінансовому управлінню – 6 779 800,0 грн, управлінню капітального будівництва – 12 613 500 грн, управлінню освіти – 5 735 200 грн, відділу культури – 2 003 600 грн.

На проведення розрахунків за спожиті енергоносії та комунальні послуги передбачено обсяг асигнувань загального фонду бюджету у сумі 5 245 200 грн., визначений на підставі фактичного та очікуваного обсягу споживання енергоносіїв у 2025 році з урахуванням діючих тарифів. Також, на 2026 рік заплановано видатки на пальне для генераторів. 

По КПК 0180 «Інша діяльність у сфері державного управління» плануються видатки на виконання міських цільових програм у сумі  6 549 200 грн.

На виконання заходів Програми відзначення державних та професійних свят, ювілейних дат, видатків на представництво та співробітництво, заохочення за заслуги перед містом, у бюджеті на 2026 рік передбачаються видатки у сумі 1 446 000 грн.

Кошторис програми забезпечення діяльності депутатів Обухівської міської ради восьмого скликання розрахований у сумі 69 900 грн.

Видатки по кошторису Програми інформатизації та цифровізації «Цифрова громада» Обухівської міської територіальної громади розраховані у сумі  865 000 грн на придбання мережевого файлового сховища, придбання джерел безперебійного живлення, серверного обладнання та комплектуючих для модернізації та підтримки комп’ютерної техніки.

Комплексна Програма інформування громадськості щодо діяльності органів місцевого самоврядування на території Обухівської міської територіальної програми на 2021-2025 роки для висвітлення життєдіяльності та актуальних проблем громади у проєкті бюджету обрахована за загальним фондом  у сумі  1 797 300 грн, в т.ч. на висвітлення діяльності міської ради в пресі – 1 737 300 грн та обслуговування сайту Обухівської міської ради – 60 000 грн.

Освіта

По галузі “Освіта” на 2026 рік з бюджету громади передбачається фінансування у сумі 436 893 400 грн, у тому числі за загальним фондом бюджету громади – 408 538 500 грн, публічні інвестиційні проєкти – 19 550 000 грн та за рахунок власних надходжень бюджетних установ –  8 804 900  грн.

 

На дошкільну освіту у 2026 році планується спрямувати кошти у сумі 130 710 500 грн , в т.ч. по загальному фонду – 124 372 700  грн,  6 337 800 грн. – видатки спеціального фонду за рахунок власних надходжень. Порівняно із запланованими на 2025 рік видатки збільшились на 8 400 868  грн.

Працівникам дитячих садочків заплановано оклади відповідно до посадового окладу працівника 1 тарифного розряду Єдиної тарифної сітки, встановленого на 01 січня 2026 року. Також, передбачено всі обов’язкові надбавки і доплати (за вислугу років, доплата до мінімальної заробітної плати, за шкідливі умови праці, виплату допомоги на оздоровлення при наданні щорічної відпустки педагогічним, медичним працівникам), та необов’язкові виплати - престижність праці у розмірі 25%, Крім того, запланована надбавка за складність та напруженість в роботі завідуючим садочків у розмірі 50%, матеріальна допомога на оздоровлення непедагогічним працівникам закладів освіти; виплата щорічної грошової винагороди за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків завідуючим дитячих садочків у розмірі посадового окладу, педагогічним працівникам у розмірі 3900 грн., іншим працівникам у розмірі 2597 грн.

Крім того, відповідно до наказу МОН від 12.06.2025 №844 по садочках додатково введено 40,1 штатних одиниць. 

Спискова чисельність по садочках складає 1387 дітей, з них 215 дітей пільгових категорій, спискова чисельність в садочках порівняно з минулим роком зменшилась на 172 дітей. Вартість харчування одного діто-дня в дошкільному закладі розрахована у розмірі 95 грн, з них: за рахунок коштів міського бюджету –  45 грн, батьківської плати – 50 грн.(з 01.01.2026 р.) За загальним фондом міського бюджету передбачені кошти на харчування на 5 місяців у сумі 6 321 500 грн.

У бюджеті громади по дитячих садочках на 2026 рік передбачаються кошти на миючі засоби та господарчі товари у сумі 434 500 грн, канцелярські товари 154 000 грн., придбання медикаментів та дезінфікуючих засобів – 202 900 грн, обслуговування та поточний ремонт сантехніки, електроприладів та котлів – 440 000 грн, придбання постільної білизни – 395 000,0 грн, придбання іграшок – 130 000 грн, придбання тарілок ,чашок 150 000 грн.,  придбання фарби - 250 000 грн., придбання електроприладів – 200 000 грн, технічне обслуговування пожежної сигналізації – 187 200 грн., проходження медоглядів працівників – 500 000 грн., викачку стоків -160 000,0 грн. Також, передбачені кошти на перезарядку вогнегасників, повірку електроприладів, вирізку та кронування дерев, дератизацію, обробку дерев’яних конструкцій,  послуги Інтернету та зв’язку. Всього на придбання матеріалів та оплату послуг передбачаються кошти у сумі 4 432 800 грн. (2025 – 3 762 700 грн).

На проведення розрахунків за спожиті енергоносії та комунальні послуги по дитячих садочках передбачено кошти загального фонду міського бюджету у сумі 19 124 300 грн. Розрахунок проводився із врахуванням діючих тарифів та фактичного споживання. Також, враховано кошти на придбання пального для генераторів.

У 2026 році мережа середньої освіти становить 14 закладів, в яких навчаються 6150 учнів, порівняно з 2025 роком кількість зменшилась на 558 учнів.

Відповідно до Бюджетного кодексу України на 2026 рік передбачається освітня субвенція у сумі 136 385 100 грн. на період січень-серпень 2026 року. За кошти субвенції фінансуватиметься оплата праці педагогічних працівників академічних ліцеїв.

За рахунок коштів бюджету громади по закладах середньої освіти фінансуються видатки на заробітну плату обслуговуючого персоналу та утримання шкіл, в т.ч. комунальні послуги. В проєкті бюджету передбачаються видатки по закладах середньої освіти на загальну суму 108 090 100 грн, в т.ч. по загальному фонду – 106 519 800 грн,  по власних надходженнях  – 1 570 300 грн. 

Обслуговуючому персоналу закладів середньої освіти передбачено посадові оклади відповідно до посадового окладу працівника 1 тарифного розряду єдиної тарифної сітки, а також заплановано всі обов’язкові надбавки   та доплати (за вислугу років, доплата до мінімальної заробітної плати, за шкідливі умови праці, виплату допомоги на оздоровлення при наданні щорічної відпустки медичним працівникам), а також необов’язкові виплати (матеріальна допомога на оздоровлення у розмірі посадового окладу; щорічна грошова винагорода за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків у розмірі 2597 грн.). Крім того, в міському бюджеті передбачено кошти на виплату надбавки за складність та напруженість в роботі у розмірі 50% від посадового окладу директорам закладів загальної середньої освіти у сумі 1 217 950,0 грн.

Відповідно до державної «Стратегії реформування системи шкільного харчування на період до 2027 року» з січня 2026 року за рахунок коштів субвенції з державного бюджету очікується харчування учнів 1-4 класів. На даний час субвенція ще не надійшла, тому за рахунок коштів міського бюджету передбачається кошти на харчування учнів 1-4 класів та пільгових категорій 5-11 класів на 5 місяців на загальну суму 16 660 400 грн. Крім того, передбачено кошти на харчування дітей дошкільного віку, які відвідують навчально-виховні комплекси 310 500 грн.

Загальна сума видатків загального фонду, запланованих на харчування учнів закладів загальної середньої освіти  складає 16 970 900 грн.

По закладах загальної середньої освіти на 2026 рік передбачаються кошти на миючі, господарчі та гігієнічні засоби у сумі 920 000 грн., на придбання шкільної документації – 150 000 грн., канцелярських товарів – 300 000 грн., фарби – 600 000 грн, матеріали для трудового навчання - 170 000 грн., 137 000 грн. для заходів з фізичної культури, придбання спортивного інвентарю на суму 300 000 грн., 152 000 грн. – підписка періодичних видань,338 000 грн. – придбання вогнегасників та пожежного рукава, 1 700 000 грн - придбання паливно-мастильних матеріалів для автобусів та шин на суму 75 000 грн., 100 000 грн. – запчастини, 50 000 грн. – спецодяг, придбання шкільних та офісних меблів 238 000 грн., 149 000 на м’який інвентар, 80 000 грн.- засоби для навчання 600 000 грн. – придбання господарських, сантехнічних та будівельних матеріалів. Всього на придбання матеріалів та оплату послуг передбачаються кошти у сумі 13 077 400 грн., що на 917 700 грн більше ніж у 2025 році.

На проведення розрахунків за спожиті енергоносії та комунальні послуги по загальноосвітніх навчальних закладах передбачено кошти у сумі 32 938 800 грн. Розрахунок проводився, виходячи із діючих у 2024 році тарифів та фактичних норм споживання. Також, враховано кошти на придбання пального для генераторів.

 

Також, по публічних інвестиційних проєктах передбачаються кошти на капітальний ремонт покрівлі Семенівського ліцею у сумі 11 000 000 грн, капітальний ремонт найпростішого укриття ДНЗ «Дударик» - 3 950 000 грн, капітальний ремонт (санація) ДНЗ «Зірочка» - 4 600 000 грн.

Крім того, по перехідних об̓̕єктах прогнозується спрямування вільного залишку на суму 78,3 млн.грн.

 

На фінансування двох закладів позашкільної освіти: Центру творчості дітей, юнацтва та молоді «Романтик» та Центру військово-патріотичного виховання та допризовної підготовки по загальному фонду міського бюджету передбачено кошти в сумі 5 467 200 грн. На заробітну плату з нарахуваннями передбачено 4 276 000 грн., заплановано всі обов’язкові надбавки та доплати, щорічна грошова винагорода за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків у розмірі 3900 грн педагогічним працівникам, 2597 грн – непедагогічним працівникам. Також, передбачено кошти на миючі та господарчі засоби, дезінфікуючі, канцтовари, обслуговування пожежної сигналізації, перезарядку вогнегасників.

На утримання Центру професійного розвитку педагогічних працівників з бюджету передбачаються кошти у сумі 1 782 100 грн. Видатки передбачені на заробітну плату з нарахуваннями з усіма обов’язковими і необов’язковими виплатами, енергоносії, придбання канцелярських товарів, грамот та свідоцтв.

Видатки на утримання централізованої бухгалтерії передбачено в сумі 10 165 300,00 грн., в тому числі на заробітну плату з нарахуваннями                           9426 300,00 грн., на придбання канцтоварів, господарчих товарів, обслуговування оргтехніки та зарплатних програм.

Фінансування групи господарського обслуговування передбачено в сумі 9 995 400,0 грн., в тому числі на заробітну плату з нарахуваннями 3 511 300 грн., на придбання канцтоварів, паливно-мастильних матеріалів, ремонт, страхування та технічне обслуговування автотранспорту.

Інклюзивно-ресурсний центр фінансується:

 - з обласного бюджету за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету (на оплату праці педагогічних працівників);

- за рахунок коштів місцевого бюджету.

Тому з бюджету громади по загальному фонду на утримання інклюзивно-ресурсного центру для дітей з особливими потребами передбачені кошти у сумі 1 870 300 грн, з них: 1 558 100 грн на заробітну плату з нарахуваннями (обслуговуючого персоналу) та надбавку за складність та напруженість у розмірі 50% директору. Заплановано всі обов’язкові надбавки та доплати, щорічна грошова винагорода за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків, 2597 грн – непедагогічним працівникам.

Передбачені видатки на повноцінне утримання інклюзивно-ресурсного центру: на придбання канцтоварів, господарчих товарів, миючих засобів, засобів особистого захисту та ремонт обладнання. На проведення розрахунків за спожиті енергоносії та комунальні послуги передбачено кошти у сумі 218 600 грн.

У 2026 році на фінансування 2 дитячих шкіл мистецтв (дитяча школа мистецтв м. Обухова та Германівська дитяча школа мистецтв) плануються кошти в сумі 12 877 400,00 грн з них загальний фонд – 11 980 600,00 грн,  спеціальний фонд за рахунок  власних надходжень шкіл – 896 800 грн. 

У проєкті бюджету на 2026 рік враховані всі обов’язкові виплати, а також надбавка за престижність педагогічним працівникам у розмірі 25 відсотків посадового окладу. На виконання статті 57 Закону України “Про освіту” обраховано виплату педагогічним працівникам щорічної грошової винагороди до Дня працівників освіти по 3900 грн., керівникам закладів – посадовий оклад. Непедагогічним працівникам передбачена допомога на оздоровлення при наданні щорічної відпустки та винагорода до Дня працівників освіти по 2597 грн., а також передбачені видатки на поточне утримання для повноцінного функціонування установ.

Власні надходження від плати за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю та плати за оренду майна бюджетних установ у сумі 896 800,0 грн. планується використати на заробітну плату з нарахуваннями та на придбання музичних інструментів.

На виконання міської цільової «Програми розвитку системи освіти на території Обухівської міської територіальної програми» передбачаються кошти у сумі 738 000 грн, в т.ч. на проведення дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») – 458 000,0 грн та на відзначення учнів-переможців - 280 000,0 грн.

 

Охорона здоров’я

У проєкті бюджету на 2026 рік на галузь «Охорона здоров’я» передбачаються кошти двом закладам: комунальному некомерційному підприємству Обухівської міської ради  “Обухівська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування” та комунальному некомерційному підприємству Обухівської міської ради “Обухівська стоматологічна поліклініка” в сумі 101 250 700,0 грн, в т.ч.:

– 100 224 200,0 грн - за рахунок міського бюджету, в т.ч. публічні інвестиційні проєкти 55 700 000,0 грн (капітальний ремонт 2,3,4,5,6,7 поверхів поліклініки м.Обухова); 

- 1 026 500,0 грн - субвенція з бюджету Козинської селищної територіальної громади;

За рахунок коштів міського бюджету по бюджетній програмі передбачаються кошти на оплату комуналь­них послуг та енергоносіїв у сумі 35 275 500 грн., в т.ч.:


  • 33 907 500,0 грн. - Обухівська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування;

  • 1 368 000,0 грн - Обухівська стоматологічна поліклініка.


На виконання цільової програми розвитку та фінансової підтримки закладів охорони здоров’я, що надають медичну допомогу на території Обухівської міської територіальної громади на 2026 рік передбачається спрямувати кошти бюджету громади у сумі 1 500 000 грн, а саме:

-  Комунальному некомерційному підприємству Обухівської міської ради “Обухівська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування” - 1 000 000,0 грн;

- Комунальному некомерційному підприємству Обухівської міської ради “Обухівська стоматологічна поліклініка” - 500 000,0 грн.

На виконання програми місцевих стимулів для працівників комунальних некомерційних підприємств Обухівської міської територіальної громади в галузі охорони здоров’я передбачаються кошти на оздоровлення немедичних працівників, преміювання до Дня медичного працівника та  оплату праці з нарахуваннями водіїв чергового кабінету в сумі 5 328 700 грн., а саме:

-  Комунальному некомерційному підприємству Обухівської міської ради “Обухівська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування” - 4 996 400,0 грн;

- Комунальному некомерційному підприємству Обухівської міської ради “Обухівська стоматологічна поліклініка” - 332 300,0 грн.

На виконання цільової програми підтримки надання стоматологічних послуг на території Обухівської міської територіальної громади на 2026 рік передбачено кошти у сумі 1 550 000 грн.

На виконання цільової програми профілактики та лікування  стоматологічних захворювань окремих категорій дитячого населення на території Обухівської міської територіальної громади на 2026 рік передбачено кошти у сумі 870 000 грн.

За рахунок субвенції з Козинської селищної територіальної громади стоматологічній поліклініці передбачаються кошти у сумі 1 026 500  грн на утримання двох стоматологічних кабінетів.

Соціальний захист та соціальне забезпечення

У проєкті бюджету громади на 2026 рік плануються видатки на соціальний захист населення у сумі 24 008 900 грн., в т.ч. загальний фонд – 20 932 900 грн, власні надходження – 76 000 грн., публічні інвестиційні проєкти – 3 000 000,0 грн (капітальний ремонт територіального центру надання соціальних послуг Обухівської міської ради).

Для вирішення найбільш пріоритетних питань, пов’язаних із соціальним захистом населення, за рахунок загального фонду бюджету громади передбачаються частково видатки на виконання Комплексної програми «Турбота» у сумі 6 100 000 грн.

Кошти передбачені на першочергові видатки, в тому числі:

- виплата матеріальної допомоги мешканцям громади – 5 599 000,0 грн, в т.ч. матеріальна допомога військовослужбовцям;

- інші пільги – 441 000 грн  (надання пільг окремим категоріям громадян з оплати послуг зв’язку та проїзд 1 раз на рік громадянам, які постраждали внаслідок  ЧАЕС, також інших пільг відповідно до законодавства, в т.ч. 160 000,0 грн відшкодування коштів за ЖКП військових).

При розподілі вільних залишків бюджетних коштів на Програму «Турбота» прогнозується додатково передбачити кошти в сумі 49 010 000,0 грн.

 

З бюджету громади передбачаються видатки на утримання територіального центру, який складається з відділення денного перебування (гурткова робота Університету третього віку), відділення соціальної допомоги вдома по обслуговуванню пенсіонерів і одиноких непрацездатних громадян, відділення стаціонарного догляду, відділення соціальної підтримки сімей, дітей та молоді, мобільної бригади соціально-психологічної підтримки постраждалим від домашнього насильства. На 2026 рік на утримання центру передбачаються кошти у сумі 12 874 900 грн, в тому числі на заробітну плату з нарахуваннями 10 836 300 грн, а також передбачаються кошти на придбання миючих, господарчих та канцтоварів, ремонт техніки, заправку картриджів, на послуги зв’язку та обслуговування охоронної сигналізації. Власні надходження по терцентру заплановано у сумі 178 400 грн. на придбання продуктів харчування. На утримання 10 фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб очікується субвенція з державного бюджету.

Згідно міської цільової програми молодіжної політики та розвитку фізичної культури і спорту на проведення молодіжних заходів передбачено кошти у сумі 548 000,0 грн.

Культура і мистецтво

У 2026 році по галузі “Культура” з бюджету громади будуть фінансуватись 37 установ, в т.ч.: 16 бібліотек, 2 музеї, 9 будинків культури, 8 клубів, Центр культури і дозвілля, централізована бухгалтерія та господарська група.

Загальний обсяг фінансування галузі «Культура і мистецтво» суму         37 474 300 грн., в т.ч. загальний фонд – 36 103 400 грн, власні надходження – 1 370 900 грн.

Заробітна плата працівникам розрахована відповідно до посадового окладу працівника 1 тарифного розряду єдиної тарифної сітки, а також виплата обов’язкових надбавок та доплат, в т.ч. надбавки за особливі умови роботи у розмірі 50% тим бібліотекарям, які проводять культурну, освітню, інформаційну, науково-дослідну та методичну діяльність. На проведення розрахунків за спожиті бюджетними установами культури енергоносії та комунальні послуги передбачено обсяг бюджетних асигнувань загального фонду бюджету в сумі 8 499 300 грн, визначено з урахуванням тарифів, діючих у 2025 році та фактичного споживання. Також, передбачаються кошти на придбання прожекторів, мікрофонів, мікшерного пульта та поповнення бібліотечного фонду на загальну суму 1 745 700,0 грн.

На фінансування програми культурно-мистецьких заходів передбачаються кошти на першочергові видатки кошти в сумі 1 830 000 грн., в т.ч. на премію ім. Малишка, придбання квітів, вінків, лампадок, транспортні послуги. 

Фізична культура і спорт

По галузі «Фізична культура і спорт» фінансуються 2 спортивних заклади: дитячо-юнацька спортивна школа та комунальний заклад Центр фізичного здоров'я населення "Спорт для всіх" та Програма молодіжної політики та розвитку фізичної культури і спорту (в частині спортивних заходів) на загальну суму 38 844 400 грн. в т.ч. загальний фонд – 18 309 300 грн, власні надходження – 535 100 грн., публічні інвестиційні проєкти – 20 000 000,0 грн (будівництво активного парку).

На утримання дитячо-юнацької спортивної школи на 2026 рік по загальному фонду розраховано кошти в сумі 7 922 700 грн. з них по загальному фонду – 7 387 600 грн, власні надходження – 535 100 грн. На виплату заробітної плати з нарахуваннями  передбачено кошти у сумі 3 477 000 грн. На проведення розрахунків за спожиті енергоносії та комунальні послуги по ДЮСШ розраховано кошти у сумі 3 124 600 грн. Видатки на енергоносії та комунальні послуги, заплановані в межах діючих тарифів та фактичного споживання. Також, заплановано видатки на канцтовари, миючі та дезінфікуючі засоби, реактиви для басейну, спортінвентар, обслуговування пожежної сигналізації, тривожної кнопки та басейну.

На обслуговуванні Центру фізичного здоров'я населення "Спорт для всіх" знаходиться 4 футбольні поля, 18 спортивних та 2 ігрових майданчики, 2 спортивних зали, які знаходяться на території міської територіальної громади.

Видатки на утримання комунального закладу Центру фізичного здоров'я населення "Спорт для всіх" на 2026 рік із загального фонду бюджету громади передбачено у сумі 7 821 200 грн, в т.ч. на оплату праці з нарахуваннями - 5 421 700 грн, на оплату енергоносіїв та комунальних послуг – 1 128 700 грн.

Також, передбачені кошти на канцтовари, насіння трави, гербіциди та добрива, паливно-мастильні матеріали та на придбання газонокосарок та ноутбука.

Згідно міської цільової  програми молодіжної політики та розвитку фізичної культури і спорту на проведення навчально-тренувальних зборів і змагань передбачено кошти у сумі 1 500 500,0 грн. на:

олімпійські види спорту – 827 100 грн;

неолімпійські види спорту – 618 600 грн;

заходи зі спорту осіб з інвалідністю – 54 800 грн.

 

Житлово-комунальне господарство

 

У проєкті бюджету громади на фінансування житлово-комунального господарства на 2026 рік передбачається спрямувати кошти відповідно до міських цільових програм:

Міська цільова Програма енергозбереження і енергоефективності та реформування ЖКГ Обухівської міської територіальної громади на 2026 рік  у сумі 875 700 грн:


  • Коригування схеми теплопостачання м.Обухова – 679 700 грн;

  • Поточний  ремонт та технічне обслуговування  свердловини с.Мала Вільшанка – 196 000 грн.


Програма з питань благоустрою на території Обухівської міської територіальної громади на 2025 рік у сумі 54 580 000 грн, у тому числі:


  • освітлення вулиць міста – 8 000 000 грн,

  • послуги поточного ремонту вуличного освітлення – 8 400 000 грн,

  • обслуговування об’єктів світлофорного регулювання дорожнього руху – 967 000 грн,

  • роботи з регулювання чисельності безпритульних тварин  –        545 000 грн;

  • придбання та встановлення елементів дитячих майданчиків – 1 800 000,0 грн .


В тому числі на проведення заходів, передбачених додатком 2 програми благоустрою, заплановано видатки виконавцям послуг в сумі 24 928 000 грн.:

комунальному підприємству «Обухівське водопровідно-каналізаційне підприємство» 2 050 000,0 грн, на обслуговування бювету та ливневих каналізацій;

- комунальному підприємству «Обухівтеплотрансбуд» - 22 878 000,0 грн,  на послуги з благоустрою кладовищ, ліквідацію стихійних сміттєзвалищ, обслуговування дитячих ігрових майданчиків.

 

Програма сприяння створення та діяльності ОСББ на території Обухівської міської ради на 2025 рік передбачена в сумі 500 000 грн.

 

Програма співфінансування робіт з реконструкції, капітального ремонту та технічного переоснащення багатоквартирних житлових будинків Обухівської міської територіальної громади на 2026 рік  запланована у сумі 2 000 000 грн, враховуючи орієнтовну вартість робіт, подану замовником.

 

Будівництво та регіональний розвиток

 

Відповідно до міської цільової Програми з питань будівництва, реконструкції, капітального ремонту об’єктів комунальної власності на території Обухівської міської територіальної громади в проєкті бюджету на 2026 рік на здійснення капітальних вкладень передбачається спрямувати кошти спеціального фонду (бюджету розвитку) загальним обсягом  26 300 000 грн. Перелік об’єктів наведено в кошторисі до програми. Головний розпорядник по всіх капітальних ремонтах, будівництву, реконструкції об’єктів комунальної власності міського бюджету – Управління капітального будівництва та експлуатаційних послуг.

Транспорт та транспортна інфраструктура,

дорожнє господарство

На фінансування робіт, пов’язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг по міській цільовій програмі утримання та розвитку вулиць і доріг комунальної власності населених пунктів Обухівської міської територіальної громади, планується  спрямування  з  бюджету громади коштів загальним обсягом 16 350 000 грн. Перелік об’єктів наведено у додатку до цільової програми.

Інша діяльність


  • Захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру


На заходив міської цільової Програми захисту населення і територій Обухівської міської ради від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2026 рік передбачаються кошти у сумі   975 000 грн, в т.ч. на придбання паливно-мастильних матеріалів для генераторів, транспортні послуги на обслуговування пунктів обігріву та укриттів, заходи з усунення наслідків надзвичайних ситуацій.


  • Громадський порядок та безпека


Відповідно до Комплексної Програми по забезпеченню громадського порядку та контролю  за станом благоустрою на території Обухівської міської територіальної громади на 2026-2027 роки на фінансування комунального підприємства "Обухівська міська варта" у 2026 році заплановано видатки у сумі 26 390 700 грн, в розрахунок включено видатки на додаткових 25 штатних одиниць. А також, на ремонт та технічне обслуговування обладнання зв’язку, електронного та оптичного устаткування системи відеоспостереження вулиць у місті Обухові та у селах передбачається 641 700 грн., на придбання пального та технічне обслуговування службових автомобілів  – 795 700 грн.


  •   Територіальна оборона


У зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, яка розпочалася 24 лютого 2022 року, відповідно до Законів України «Про правовий режим воєнного стану», «Про основи національного спротиву», з метою організації заходів щодо забезпечення реалізації пріоритетних завдань з реагування на надзвичайні ситуації у проекті бюджету на 2026 рік заплановано видатки на виконання заходів цільової Програми «Нацспротив» у сумі 11 740 000 грн на видатки, що мають оборонний характер та на підтримку Збройних Сил України.

При розподілі вільного залишку бюджетних коштів станом на 01.01.2026 планується ще додатково передбачити кошти на підтримку Збройних Сил України.

 

Інші програми та заходи, пов'язані з економічною діяльністю

На реалізацію заходів міської Програми щодо виготовлення технічних паспортів та оцінки об’єктів нерухомого майна комунальної власності Обухівської міської територіальної громади на 2026 рік передбачаються кошти у сумі 255 500 грн, в т.ч. на оцінку об’єктів комунальної власності, технічну інвентаризацію, виготовлення та реєстрацію технічних паспортів.

По “Програмі співробітництва Обухівської міської ради з організаціями Всеукраїнської організації органів місцевого самоврядування” передбачаються видатки у сумі 256 200 грн.

 

  • Цільовий фонд


Відповідно до Положення про цільовий фонд  кошти цільового фонду у сумі 880 000 грн пропонується спрямувати на фінансування "Програми з питань благоустрою на території Обухівської міської територіальної громади".


  • Заходи із землеустрою


Відповідно до Програми врегулювання земельних відносин на території Обухівської міської територіальної громади на 2026-2027 роки в 2026 році передбачаються кошти у сумі 1 177 900,0 грн на інвентаризацію земель.

 

 

Резервний фонд

 

При формуванні резервного фонду міського бюджету на 2026 рік враховано Указ Президента України від 24 лютого 2022 року №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», Закон України від 24 лютого 2022 року №2102-IX, яким внесено зміни до розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення Бюджетного кодексу України та відповідно до п.22 Перехідних положень Бюджетного кодексу України – граничні норми частини 3 ст.24 на час воєнного стану не діють.

Резервний фонд бюджету громади розрахований у розмірі

24 880 900 грн., що становить 2,53% загального фонду бюджету громади. Порядок використання коштів з резервного фонду визначено ст. 24 Бюджетного кодексу України, постановою Кабінету Міністрів України від 29.03.2002 № 415 (зі змінами) та передбачено в Положенні про резервний фонд.

Міжбюджетні відносин



Бюджет Обухівської міської територіальної громади на 2026 рік сформований з реверсною дотацією державному бюджету у сумі 140 455 200 гривень.


Субвенція із міського бюджету Обухівської міської територіальної громади до Обухівської районної військової (державної) адміністрації Київської області для забезпечення видатків з фінансування районної цільової «Програми забезпечення мобілізаційної підготовки та оборонної роботи в Обухівському районі Київської області» у сумі 270 000 грн.

Субвенція державному бюджету на виконання Програми про участь Обухівської міської територіальної громади у підготовці та виконанні завдань національного спротиву у сумі 10 000 000 грн.

 

 

Публічні інвестиційні проєкти

 

Необхідно відмітити, що вперше при формуванні бюджету громади на 2026 рік відповідно до статті 75-2  Бюджетного Кодексу України впроваджено планування публічних інвестиційних проєктів на загальну суму 117 250 000,0 грн., в т.ч.:


  • 4 600 000,0 – капітальний ремонт (санація) ДНЗ «Зірочка»;

  • 3 950 000,0 грн – капітальний ремонт приміщення (найпростішого укриття) ДНЗ «Дударик»;

  • 11 000 000,0 грн – капітальний ремонт покрівлі Семенівського ліцею Обухівської міської ради;

  • 55 700 000,0 грн – капітальний ремонт 2,3,4,5,6,7 поверхів поліклініки м.Обухова;

  • 12 000 000,0 грн - Будівництво водозабору, в т.ч. неглибоке буріння розвідувально-експлуатаційної свердловини;

  • 3 000 000,0 грн – будівництво зовнішньої мережі каналізації по вул. Героїв Майдану с.Григорівка;

  • 20 000 000,0 грн. – будівництво активного парку м.Обухів;

  • 3 000 000,0 грн – капітальний ремонт приміщення територіального центру надання соціальних послуг Обухівської міської ради;

  • 4 000 000,0 грн – впровадження інклюзивних маршрутів.


Також, при розподілі публічних інвестицій на 2026 рік дотримано п. 5 статті 75-2  Бюджетного Кодексу України, а саме передбачено у повному обсязі кошти на завершення, розпочатих у 2025 році, інвестиційних проєктів.

Фінансування

Обсяг оборотної касової готівки бюджету громади на 2026 рік прогнозується  у сумі 100 000 гривень.

При формуванні  бюджету на 2026 рік дотримано вимоги п.4 ст.77 Бюджетного кодексу України і в повному обсязі забезпечено потребу в асигнуваннях на виплату заробітної плати  працівникам бюджетних установ, які фінансуються за рахунок коштів бюджету Обухівської міської територіальної громади, та проведення розрахунків за енергоносії та комунальні послуги.

Виходячи із вищевикладеного, загальний обсяг бюджету громади        на 2026 рік  збалансований і обрахований як по доходах так і по видатках у сумі 1 112 708 100 грн., в тому числі :

по загальному фонду  : по доходах –  1 098 063 200 грн. та  по видатках – 983 123 200 грн.

по спеціальному фонду : по доходах  – 14 644 900 грн. та  по видатках – 129 584 900 грн.

з профіцитом по загальному фонду у сумі 114 940 000 грн.

та  дефіцитом по спеціальному фонду у сумі 114 940 000 гривень.

 

Загальний обсяг бюджету може бути змінений після надходження субвенцій з державного та обласного бюджетів.

 

Начальник фінансового управління                                       Ніна МЕДВІДЧУК