ПРОЄКТ РІШЕННЯ
Про підсумки виконання Програми правової освіти населення міста Обухів на 2015-2018 роки за 2018 рік
КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Сорок восьма сесія сьомого скликання
Р І Ш Е Н Н Я
Про підсумки виконання Програми правової освіти населення
міста Обухів на 2015-2018 роки за 2018 рік
Заслухавши інформацію начальника юридичного відділу Пушенко Н.В. про хід виконання заходів Програми правової освіти населення міста Обухів на 2015 – 2018 роки, затвердженої рішенням Обухівської міської ради від 29 січня 2015 року «Про затвердження Програми правової освіти населення міста Обухів Київської області на 2015 – 2018 роки», керуючись частиною 2 статті 52, статтею 38 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", враховуючи рекомендації постійної комісії з питань регламенту, депутатської діяльності, етики, законності та правопорядку
МІСЬКА РАДА ВИРІШИЛА:
1. Інформацію про хід виконання заходів Програми правової освіти населення міста Обухів на 2015 – 2018 роки ( надалі - Програми), затвердженої рішенням Обухівської міської ради від 29 січня 2015 року за 2018 рік взяти до відома (додається).
2. Координацію роботи та узагальнення інформації щодо виконання цього рішення покласти на юридичний відділ виконавчого комітету Обухівської міської ради.
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови, керуючого справами виконавчого комітету Обухівської міської ради Рогозу В.І.
Міський голова О.М Левченко
м.Обухів, №___ - 48- VII
від 25.04. 2019 року
Вик.Пушенко Н.В.
Додаток
до рішення Обухівської міської ради
від 25.04.2019 р. №______-48—УІІ
Інформація
про хід виконання Програми правової освіти населення міста Обухів на 2015 – 2018 роки за 2018 рік
З метою реалізації міської програми правової освіти населення міста Обухів на 2015-2018 роки за 2018 рік у юридичному відділі виконавчого комітету Обухівської міської ради всі мешканці міста Обухова та сіл міської ради у громадській приймальні можуть отримати будь-яку інформацію щодо законодавства України, яке застосовується для виконання повноважень виконавчого комітету та міської ради, отримати роз’яснення щодо його застосування. На запит про доступ до публічної інформації мешканці мають право отримати копії нормативно-правових актів міської ради та її виконавчого комітету.
У межах власних повноважень, всі відділи, управління та інші структурні підрозділи виконавчого комітету, з метою створення комфортного середовища для роботи та проживання населення громади, виховання у мешканців міста та сіл міської ради, а також у молодого покоління високої правосвідомості, здійснюють інформування мешканців територіальної громади про їх права та обов’язки, як членів суспільства та громадян своєї країни у багатьох галузях життєдіяльності.
Відділом житлово-комунального господарства виконавчого комітету Обухівської міської ради протягом 2018 року у межах виконання повноважень, здійснювались заходи щодо інформування населення щодо законодавства у сфері надання житлово-комунальних послуг мешканцям міста. Так, з метою роз’яснення чинного законодавства України у сфері житлово-комунального господарства у жовтні 2018 року було проведено круглий стіл на тему: «Роз’яснення положень законів України «Про житлово-комунальні послуги», «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку», Енергоефективні заходи в житловому секторі та будівлях бюджетної сфери та роз’яснення умов участі Програми співфінансування робіт з реконструкції, капітального ремонту та технічного переоснащення багатоквартирних житлових будинків міста Обухова на 2018-2020 роки. Даний захід транслювався по каналу БАРД.
Також Проведено Дні сталої енергії. На даному заході популяризовано зменшення використання енергоресурсів, зменшення викидів СО2 різними шляхами в т.ч. використання енергозберігаючого обладнання, світильників, використання електромобілів замість автомобілів з традиційним пальним, велосипедного транспорту.
На офіційному сайті міської ради та у місцевій газеті «Обухівські вісті» постійно розміщується інформація про зміну тарифів на житлово-комунальні послуги.
Відділ житлово-комунального господарства та транспорту постійно надає консультації та роз’яснення щодо умов участі у Програмі співфінансування робіт з реконструкції, капітального ремонту та технічного переоснащення багатоквартирних житлових будинків міста Обухова на 2018-2020 роки мешканця міста. Детальна, покрокова інструкція участі у програмі та саму програму розміщено на офіційному сайті міста у розділі житлово-комунальне господарство.
З метою надання додаткових стимулів для створення ОСББ Обухівською міською радою прийнято Програму сприяння створення та діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків на території Обухівської міської ради на 2017 – 2020 роки, яка також розміщена на сайті міської ради.
Відділом житлово-комунального господарства та транспорту постійно надаються консультації та розяснення жителям міста щодо діючого законодавства у сфері житлово-комунального господарства шляхом надання відповідей на письмі чи усні звернення.
Адміністрація КНП ОМР «Обухівський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» надає інформацію щодо інформування пацієнтів.
В кожній амбулаторії розташовані інформаційні стенди (згідно з наказом МОЗ № 459 від 26.04.2017 р.), де щотижня оновлюється інформація, щодо наявності та кількості лікарських засобів та медичних препаратів.
На сайті Обухівської міської ради відображена інформація про роботу закладу первинної медицини міста: кількість амбулаторій, адреси та номери телефонів, інформація та перелік аптечних закладів, які беруть участь в Державній програмі «Доступні ліки», інформація про права пацієнтів.
Сторінка в Фейсбуці, де розташована загальна інформація про права пацієнтів та новини.
На сайті Helsi.me, розташована інформація про графіки роботи лікарів, де можна записатися на прийом через систему он-лайн, вибравши зручний час, та укласти декларацію про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу. При потребі та наявності звернення,, надаються роз’яснення щодо змісту декларації з лікарем.
На виконання міської Програми правової освіти населення міста, що розроблена на 2015-2018 роки, на виконання розпорядження Обухівського міського голови від 22.10.2018 № 440 «Про проведення тижня правових знань на території Обухівської міської ради», Службою у справах дітей та сімї виконавчого комітету Обухівської міської ради надається правова допомога сім'ям, що опинилися в складних життєвих обставинах, особам з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та молоді, що мають умовну міру покарання. Надано низку індивідуальних послуг: консультування з питань адміністративної та кримінальної відповідальності за неналежне виконання батьківських обов'язків, з питань працевлаштування, порушення прав дітей, попередження фактів насильства в сім'ї, тимчасове влаштування дитини в дитячі установи, оформлення пакету документів на отримання державних соціальних допомог .
Спільно з Управлінням освіти виконавчого комітету Обухівської міської ради, з метою реалізації державної політики у сфері організації методичного забезпечення правової освіти населення міста, виховання у нього поваги до Конституції та законів України в рамках проведення заходів з профілактики негативних проявів у молодіжному середовищі протягом 2018 року в ЗОШ міста із аудиторією старшокласників у формі дискусій, лекцій та відео лекторіїв відпрацьовано теми "Кримінальна відповідальність неповнолітніх", "Безпека дітей", «Біла смерть», «Булінг - Насилля у молодіжному середовищі», та цілий ряд тем по попередженню розповсюдження наркоманії, ігроманії, паління та алкоголізму.
Працівники служби у справах дітей та сім”ї виконавчого комітету Обухівської міської ради протягом року взяли участь:
- профілактично-інформаційні акції серед дітей «Закон і я», «Міжнародні організації, що захищають права дітей», «Демократія. Демократичні цінності і принципи»
- інформаційно-розʼяснювальна робота щодо відповідальності батьків; профілактики дитячого алкоголізму, тютюнопаління та наркоманії серед учнівської молоді, тощо.
З метою попередження безпритульності та бездоглядності на території міста службою спільно з Обухівським міськрайонним центром зайнятості проводяться заходи з майбутніми випускниками ЗОШ міста Обухова, а саме - індивідуальні консультації, співбесіди, анкетування та тестування. В усіх загальноосвітніх закладах міста встановлено програмно-мотиваційні комплекси «Мотиваційний термінал розвитку зацікавленості до професійного самовизначення» (профорієнтаційні термінали). Учні шкіл проявляють зацікавленість до інформації, яку містить ПАК (термінал постійно оновлюється). Систематично проводяться традиційні масові заходи, протягом 2018 року проведено: 4 Ярмарки професій (взяло участь 1578 осіб), “Крок у професійне майбутнє” – 8 (взяли участь 1407 учнів), “Урок реального життя” – 5 (взяли участь 317 учнів), “День відкритих дверей ЦЗ” – 5 (відвідали захід 97 учнів), групова профконсультація із застосуванням психологічного тестування – 12 (взяли участь 812 учнів).
Постійно проводиться залучення молоді на правах волонтерів до проведення інформаційних і культурно-просвітницьких заходів на території міста, розповсюдження інформаційних буклетів.
У загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах міста налагоджена тісна співпраця з фахівцями із соціальної роботи. Створено спільні комісії для вивчення житлово-побутових умов сімей та вирішення питань по наданню соціально-педагогічних та соціально-психологічних послуг сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах.
У навчальних закладах забезпечується виконання законодавчих нормативів щодо обліку та аналізу відвідування навчальних занять учнями, зокрема, дітьми, схильними до пропусків занять та скоєння правопорушень. У класних журналах щоденно ведеться облік відвідування, що дає можливість робити аналіз щоденного відвідування, оперативно встановлювати причини невідвідування, з’ясовувати причини відсутності учнів у школі.
Класними керівниками, практичним психологом та соціальним педагогом ведеться облік та аналіз стану профілактичної роботи з дітьми "групи ризику". На кожну дитину "групи ризику" заведена облікова картка, в якій фіксується профілактична та виховна робота з дитиною. Ведеться картотека учнів, схильних до здійснення правопорушень, наявні плани індивідуальної роботи класного керівника, соціального педагога та психолога з учнями даної категорії.
У рамках організації профілактичної та правовиховної роботи у бібліотечних закладах міста було проведено організовано постійнодіючі книжкові полички під назвою “Подорож країною закону”, “Закон України “Про охорону дитинства”. “Конвенція про права дитини. Права дитини на життя, на ім'я, на відпочинок, на фізичне виховання”,“Закон. Держава. Право.”. (Бібліотека м-ну Піщана, бібліотека м-ну Яблуневий);
До Дня Соборності України були проведені інформаційні години «День Соборності мовою фактів і документів», «Соборна душа України», до Дня Конституції України були проведені бесіди, радіогазети, інформаційні години «Конституція — основний Закон держави», тощо.
Протягом навчального року у загальноосвітніх закладах міста проводилися індивідуальні та групові консультації учнів, батьків (опікунів), вчителів – предметників та класних керівників щодо проблем різноманітного характеру: проблеми навчання та виховання дітей; проблеми спілкування дітей з батьками, однолітками, учителями; професійне визначення особистості; організація і зміст навчання дітей з особливими освітніми проблемами; соціально – правовий захист учнів.
Для учнів, батьків проводилися виступи, лекції на тему: “Як стати авторитетом для своєї дитини”, “Роль родини у вихованні дитини”, “Підліток у світі шкідливих звичок ”, “ Формування здорового способу життя у підлітків та молоді”: “Профілактика ВІЛ/СНІДу, наркоманії та тютюнопаління”, “Запобігання торгівлі людьми”, “Профілактика виникнення насильства у сім’ї ”, “Профілактика правопорушень”, “Права та обовязки учнів у школі” та багато інших.
В рамках проведення інформаційної компанії з протидії торгівлі людьми з 23 липня по 06 серпня 2018 року відбувалося наступне:
- проведення робочої зустрічі на тему: «Виявлення, ідентифікація та надання допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми» із суб’єктами НМВ, а саме з представниками Служби у справах дітей та сім’ї, Центру соціальних служб для сімʼї, дітей та молоді, Управління соціального захисту населення, управління освіти, закладу охорони здоров’я Обухівської міської ради та відділення Національної поліції – 30.07.2018, міська рада;
- трансляція відеороликів із протидії дитячому жебракуванню: «Зупинимо дитяче жебракування разом!» та із проблематики торгівлі людьми «Зупинимо торгівлю людьми разом» (телестудія «Бард») – з 23.07. – по 06.08.2018;
- розповсюдження соціальної реклами – плакатів із проблематики торгівлі людьми у місцях масового збору населення (зупинки, магазини, аптеки, тощо) – з 23.07. – 06.08.2018, на території міста;
- проведення соціального опитування на тему «Що потрібно знати для безпечної поїздки за кордон» – з 23.07. – 06.08.2018, на території міста;
- проведення інформаційної компанії з питань Всесвітнього дня з протидії торгівлі людьми на сторінках міської газети «Обухівські вісті», на офіційному сайті Обухівської міської ради та сайті служби у справах дітей та сімʼї виконавчого комітету міської ради; розміщення сіті-лайтів відповідної тематики – з 23.07. – 06.08.2018, на території міста
- 27 липня – на площі в центрі міста була проведена акція «Не стань рабом сучасного світу», присвячена Всесвітньому дню боротьби з торгівлею людьми. Головна мета заходу – привернути увагу до проблем торгівлі людьми, сучасного рабства та об’єднання зусиль для подолання цього негативного явища, боротьбу зі злочинцями та злочинними угрупуваннями, що задіяні в цій кримінальній діяльності, наданні підтримки і допомоги потерпілим, а також профілактичної роботи:
18-19 жовтня, в рамках проведення заходів з нагоди Європейського дня боротьби з торгівлею людьми, в місті Обухові було проведено:
- 18.10. - вуличну акцію "Хода за свободу", у якій взяло участь близько 30 осіб:
- 19.10. - семінар для працівників служб у справах дітей та сім’ї, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київської області та психологів, соціальних педагогів освітянських закладів міста Обухова - на тему "Поширення Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми", який був проведений тренерами ГО "Фундація "Гармонізоване суспільство" та при підтримці Обухівської міської ради :
На виконання плану заходів щодо попередження насильтсва та жорстокого поводження з дітьми на території Обухівської міської ради були проведені заходи:
- з 25.11 по 10.12.2018 у загальноосвітніх навчальних закладах виховні годин на тему «Зупини насильство в твоєму оточенні. Не будь байдужим»:
- організовано та проведено конкурс дитячих малюнків «СТОП! НАСИЛЬСТВУ В СІМ’Ї»:
- оформлення інформаційних куточків із розміщенням літератури, буклетів, листівок, плакатів, науково-дослідницьких робіт молоді з питань попередження торгівлі людьми, проявів насильства і правових порушень:
- 05.12.2018 проведення конкурсу плакатів на тематику «насильство в сім’ї» серед учнівської молоді міста:
- проведення відеолекторіїв для учнівської молоді на тему: «Мовчати не треба»:
З метою поліпшення соціально-правового захисту неповнолітніх та в рамках проведення місячника правових знань здійснена наступна робота: анкетування учнів «Підлітки України: спосіб життя, переваги, уподобання»; години спілкування «Знаємо свої права, виконуємо свої обов’язки» серед учнівської молоді; інтелектуальна гра брейн-ринг «Підліток і право» для учнів 9-11 класів:
Управлінням соціального захисту населення виконавчого комітету Обухівської міської ради систематично протягом 2018 року здійснювалось інформування населення про порядок отримання субсидій, допомог, соціальних виплат всіма пільговими категоріями мешканців міста та сіл міської ради у |
газеті "Обухівські вісті" та сайті Обухівської міської ради. |
Дата публікації | Назва (тема) статті |
13.01.2018 | Пенсії за новими правилами |
Щодо грошової компенсації замість путівки громадянам, які постраждали внаслідок ЧАЕС | |
До уваги одержувачів субсидій в складі домогосподарств в яких є особи віком від 14 до 18 років | |
27.01.2018 | Інформація про соціальні виплати в 2018 році |
03.02.2018 | Допомога одиноким матерям |
Порядок призначення тимчасової державної допомоги непрацюючій особі яка досягла пенсійного віку | |
05.02.2018 | Ігри Нескорених. Збір анкет. |
10.03.2018 | Одноразова грошова допомога особам звільненим з полону |
Про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни та їх соціальних захист" | |
28.04.2018 | Постанова №214 "Порядок виплати грошової компенсації на придбання житла учасникам бойових дій" |
07.05.2018 | УСЗН про перерахунок пенсії з квітня 2018 року |
19.05.2018 | Переоформлення субсидій. Кому потрібно повторно здати документи |
16.06.2018 | До уваги осіб з інвалідністю та батьків дітей з ДЦП |
Декларування доходів сім’ї при призначенні житлової субсидії | |
УСЗН проводить відбір суб’єктів надання послуг з психологічної реабілітації | |
Нові правила отримання житлової субсидії з 01.05.2018 | |
Порядок отримання психологічної реабілітації учасників АТО | |
14.06.2018 | Інформація для роботодавців щодо здійснення інспектором праці органу місцевого самоврядування контрольних повноважень у сфері додержання законодавства про працю |
28.07.2018 | Умови надання субсидії безробітним особам |
Наявна заборгованість з оплати ЖКП обмежує право на житлову субсидію | |
Набуття права власності на житло та землю при отримуванні субсидії | |
Декларування доходів сім'ї при призначенні житлової субсидії | |
Нове авто та житлова субсидія | |
04.08.2018 | 1 вересня стартує надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги "Пакунок малюка" |
Як отримати субсидію + калькулятор + приблизний розмір оплати | |
Порядок використання коштів обласного бюджету для учасників АТО | |
Підвищено розмір щомісячної адресної допомоги ВПО | |
Обласна цільова програма соціальної підтримки осіб з інвалідністю 2017 - 2020 роки | |
11.08.2018 | Як отримати субсидію + калькулятор + приблизний розмір оплати |
08.09.2018 | Скільки стажу необхідно для виходу на пенсію. Вихід на пенсію. |
22.09.2018 | (Плакат) Про пільги, що надає Держава учасникам АТО /ООС |
29.09.2018 | Інформація про порядок сплати єдиного соціального внеску |
Опалювальний період 2018-2019 роки, оформлення субсидії | |
06.10.2018 | Про семінар - нараду з питань легалізації заробітної плати |
Дізнатися розмір субсидії тепер можна он-лайн | |
27.10.2018 | Міністерство соціальної політики спростило порядок отримання субсидії |
Протезування (ортезування) учасників АТО виробами підвищеної функціональності за технологіями виготовлення, які відсутні в Україні | |
Інформація про цільову Програму осіб з інвалідністю на 2017 - 2020 роки | |
06.11.2018 | Проїзд 1 раз на рік ЧАЕС та реєстрація підприємств |
10.11.2018 | Соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами |
01.12.2018 | Опалювальний період 2018-2019 роки |
Оформлення субсидії | |
15.12.2018 | День учасників ліквідації на Чорнобильській АЕС |
Заходи з правової освіти населення, що проводились Управлінням освіти виконавчого комітету Обухівської міської ради у закладах освіти міста Обухова за 2018 рік.
Правова освіта і правове виховання – це цілісна система, що охоплює всі сфери діяльності закладу освіти, сприяє вихованню правової свідомості, демократичних громадських цінностей і поведінки всіх учасників освітнього процесу, передбачає використання практично-орієнтованих та інтерактивних методів навчання.
Метою правового виховання в закладах освіти є формування в кожного учня системи знань з питань основ держави та права, розвиток інтересу до цієї галузі знань і зв'язок права з навколишньою дійсністю; інтересу до її законодавчих та виконавчих органів; прищеплення навичок правосвідомої поведінки; формування потреб та вмінь активно захищати в установленому законом порядку свої права та законні інтереси інших осіб.
Превентивне виховання у закладах освіти здійснюється як під час уроків, так і в позаурочний час і охоплює як учнів, так і їх батьків, а також учителів та адміністрації закладів.
Традиційно в місті проводиться щорічно Тиждень правових знань (10.12-14.12.2018 року), який спрямований на формування правової культури, профілактики правопорушень серед учнівської молоді.
У закладах освіти щорічно видаються накази з правовиховної роботи «Про стан здійснення контролю за відвідуванням учнями школи», «Про заходи щодо попередження правопорушень та злочинності серед учнів школи», «Про затвердження заходів щодо запобігання насильству над дітьми», «Про стан і заходи щодо попередження правопорушень та девіантної поведінки серед учнів школи», «Про заходи щодо профілактики та запобігання жорстокому поводженню з дітьми», «Про організацію та проведення чергування в школі», «Про призначення громадського інспектора з охорони дитинства та визначення його кола обов’язків», «Про правила користування мобільними телефонами під час навчально-виховного процесу», «Про організацію та проведення щорічної акції «16 днів проти насильства», «Про проведення Всеукраїнського тижня права».
Про проведені заходи щодо правового виховання із залученням представників різних організацій розміщується інформація на сайтах закладів освіти.
На інформаційних стендах кожного закладу розміщена інформація до кого із керівників або педагогічних працівників закладу освіти можуть звертатися учні та батьки для вирішення питань, що стосуються збереження життя чи здоров`я, а також захисту прав та інтересів дитини.
Відповідно наказу управління освіти в/к Обухівської міської ради від 25.02.2013 №51 «Про порядок виявлення та підтримки дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах» у закладах освіти міста ведуться журнали обліку повідомлень про виявлену дитину чи сім’ю, яка має ознаки складних життєвих обставин, журнал заяв та повідомлень про вчинення насильства та жорстокого поводження з дітьми.
Ведуться журнали обліку відвідування, де класні керівники після першого уроку виставляють кількість відсутніх та з’ясовують причини відсутності.
Класними керівниками та практичними психологами ведеться облік та аналіз стану профілактичної роботи з дітьми «групи ризику».
Основна форма роботи серед неповнолітніх із попередження правопорушень – це просвітницька робота.
На батьківських зборах класні керівники постійно порушують питання адміністративної та кримінальної відповідальності дітей та їх батьків, обговорюються законодавчі акти, які за своїм змістом стосуються виховання дітей у сім’ї.
Протягом навчального року проводяться просвітницькі заходи серед учнів з питань охорони здоров'я, пропагування здорового способу життя, а також надається консультативна підтримка дітям, батькам (опікунам), класним керівникам, вчителям-предметникам на теми: "Учень-правопорушник", "Сім'ї, які потрапили у СЖО", "Свідоме ставлення до навчання", "Ми за здоровий спосіб життя", "Зупини насильство у своєму оточенні", “Стоп! Булінг” та ін. Проводяться інформаційні зустрічі з представниками різноманітних установ щодо профілактики правопорушень та збереження здоров'я.
Учні закладів освіти беруть участь у різних спортивно-масових заходах: змаганнях, конкурсах, іграх, де показують високі досягнення у спорті. На базі кожного закладу освіти працюють гуртки, які дають змогу підліткам і молоді реалізувати свої творчі здібності.
Про проведені заходи з правової освіти заклади інформують управління освіти.
Академічний ліцей №1 імені А.С. Малишка Обухівської міської ради Київської області
- бесіда «У майбутнє робимо крок» (5-11 класи);
- година спілкування «Твоя правова культура»;
- лекція: «Запобігання жорстокості серед дітей» (7,8,9 класи);
- конкурс малюнків «Світ без насильства» (5-11 класи);
- бесіда з працівниками соціальної служби «Профілактика насильства в молодіжному середовищі»;
- перегляд мультфільму «Ти і поліція»;
- твір-роздум «Особливості прав людини в демократичній державі»;
- правовий квест «Права і обов'язки людини і громадянина»;
- година спілкування «Сила сказати ні!»
- конкурс кросвордів із правової тематики;
- конкурс газет «Права та обов’язки учнів»;
- бесіда «Зупинимо булінг разом» за участю державного виконавця Обухівської виконавчої служби Я. І. Пелих
- загальношкільні батьківські збори за участю представника ювенальної поліції С.В. Шкурко
- виховні години по класах: «10 грудня – Міжнародний день захисту прав людини», «Подорож у країну прав», «Діти. Злочин. Покарання»;
- 25.10.2018 р. команда учнів школи «Друзі Феміди» взяла участь в І(міському) етапі обласної інтелектуальної гри «Підліток і право», де виборола ІІІ місце;
- перегляд відеофільму «Права людини» (8-9 класи);
- тренінг до Міжнародного дня толерантності;
- «Казкова правова вікторина» для учнів 5-6 класів;
- тематична виставка «Знай та поважай свої права»;
- виховні години та акції : «Нехай буде мир на землі…»(День Миру),
- загальношкільні батьківські збори на тему: «Профілактика правопорушень. Сімейні форми виховання», «Наші діти-наша старість»;
- анкетування «Учнівська молодь:цінності та пріоритети»;
- відбулася зустріч учнів 5, 11, 7-Б класів з старшим інспектором Ювенальної превенції Обухівського відділу поліції Шкурко С.В.;
- екскурсія до музею "Третя після опівночі"
- акції профілактичного характеру: «Допоможи ближньому», «Ми за чисте подвір’я », «Цукерка замість цигарки»;
- виховні години: «Школа прав дитини» (1-4 кл.) , «Що означає бути громадянином» (5-8 кл.), «З історії боротьби за рівні права» (9-11 кл.);
- тренінг «Як не стати жертвою злочину» (8 кл.);
- «Що ми знаємо про свої права» конкурс малюнків (3 кл.);
- анкетування на теми: « Шляхи вирішення конфліктів», « Як добре я знаю власну дитину», «Життя дитини в родині»,«Батьки і діти», Батьки як вихователі», « Чи потрібні дитині права?», «Стиль виховання»;
- у приміщенні закладу оформлено інформаційні стенди правоосвітнього спрямування;
- круглий стіл на тему «Скажемо насиллю “STOP!”»;
- проведення інформаційної години «Здоров’я. учень. Спорт.», «Знати, щоб жити», «Здоров’я дитини – багатство родини
- просвітницько-правовий тренінг «Які я маю права?»;
- урок з елементами тренінгу «Правопорушення. Ознаки правопорушення. Склад правопорушення» (9 клас);
- виставка малюнків на тему: «Права дитини в малюнках»;
- правова година з учнями 3-х класів «Дитина має право»;
- бесіда «Причини та наслідки вживання наркотиків. Що таке залежність?»
- оновлено куточок правових знань;
- тренінг «Булінг та шляхи його попередження» для учнів 7-8-х класів;
- конкурс малюнка «Права очима дитини»;
- акція «Всі діти мають право на піклування» - збір речей для Дитячого Будинку «Чебурашка»;
- правовий турнір «Загальна декларація ООН про права людини» (9 клас);
- бесіда – диспут «Як оминути невірний шлях? для учнів 6-7 класів;
- «Правова кіномережа» − перегляд науково-популярного фільму (6 та 7 класи).
- години психолога на тему: «Поважаймо один одного», «Світ без насильства», Етика і психологія сімейного життя», «Як порозумітися з батьками»;
- виховні години на теми: «Права підлітків»; «Дізнайся про свої права»;
- конкурс учнівських творів про права дитини;
- виставка правової літератури;
- виховний захід «Врятує світ лиш доброта»;
- усні журнали «Світ без насильства», «Права дитини у сучасному світі»;
- захід превентивного спрямування «Твоє життя-твій вибір» для підлітків (лікар-нарколог Обухівської ЦРЛ Федь П.М, студенти Обухівського медичного коледжу);
- захід превентивного спрямування «Насилля в твоєму оточенні» (представник МГО БУМ ВБО «АССЕТ» Гелівері П.Ю.);
- тематична викладка літератури на тему: «Великі права маленької людини»;
- батьківські збори на теми: «Відповідальне батьківство», «Модель поведінки батьків у сім’ї – модель поведінки дитини в школі»;
- лекція-бесіда з представниками правоохоронних структур (ювенальної превенції) щодо поширення правових знань;
- правовий ринг «Клуб любителів права»(до тижня правових знань);
- виховна бесіда: «Учися захищати себе! Права та обов’язки – завжди поруч»;
- круглий стіл: «Станція призначення – життя» (протидія торгівлі людьми);
- зустрічі із інспекторами ювенальної превенції Обухівського відділу поліції Шкурко С.В. та Мартинюком О.М.;
- профілактичні бесіди з дітьми та батьками щодо домашнього насильства та його виявлення шляхом таємного анкетування дітей;
Раннє правове виховання сприяє загальному соціальному розвитку дитини – формуванню свідомості, пізнавальних інтересів, здатності до самостійних висновків.
Методичні кабінети закладів дошкільної освіти мають розроблену систему роботи з правового виховання, де на кожен місяць виписані рекомендаційні завдання, вони міняються відповідно до вікової категорії дітей. Кожного навчального року в закладах дошкільної освіти проводяться Тижні правових знань.
В холах ДНЗ розміщені ілюстровані куточки на тему «Великі права маленької дитини». Кожна група має батьківський куточок, де час від часу змінюється матеріал, в тому числі і про права дитини.
Всі дошкільні групи забезпечені дидактичним та демонстраційним матеріалом: сюжетними та предметними картинками, художньою літературою відповідного змісту.
Проводиться робота з батьками:
- виготовлення пам’яток для батьків: «Правила безпеки для дитини в родині», «Діти навчаються того, чого їх навчають»;
- анкета «Що батьки знають про права дитини?»;
- консультації для батьків
- анкетування батьків «Діти та їх права»
Велика увага приділяється плануванню та проведенню роботи з правового виховання з дітьми всіх вікових груп. Вихователі проводять різні форми роботи з малюками (заняття, дидактичні ігри, бесіди, розгляд картин, моделювання ситуацій), широко використовують ігрові методи і прийоми вихователі молодших груп.
В закладах дошкільної освіти проведені тематичні заняття з дітьми: Родинне свято: «Домашнє вогнище родини», сюжетно-рольові ігри: «Сім’я», «Лікарня», «На прийомі у лікаря», «Ми – кухарі», «Лялька захворіла», розвага «Казка очима дітей», заняття "Захистіть курча від лиха і зла", заняття "В кожного звірятка є своя хатка», заняття: «Чи є в світі щось дорожче?», розгляд картин з папки «Свої права ти добре знай», проведення тематичних занять: «Цей дивний світ дорослих», «Я та моє ім’я», «Буду я навчатись мови золотої», «Ким я хочу стати», психологічні ігри: «Полювання за скарбом»,«Асоціації», «Люстерко», «Зустріч поглядів», «Плутанина», «Лабіринт», читання художніх творів, зміст яких відповідає завданням правової освіти, театралізована вистава дітьми старших груп «З якої казки відгадай свої права ти називай».
Заходи щодо посилення профілактичної та роз’яснювальної роботи з метою недопущення випадків порушень прав дітей з боку педагогів під час освітнього процесу в закладах освіти міста Обухова
Необхідною умовою попередження жорстокого поводження з дітьми є підвищення психологічної та педагогічної обізнаності педагогів, тому необхідно формувати у педагогів толерантне ставлення до дітей. Адже педагоги мають за будь-яких умов проявляти великодушність до дітей, поважати їхні права, визнавати право кожної дитини бути іншою, сприймати її такою, якою вона є, вміти поставити себе на місце дитини, співпрацювати з нею на засадах партнерства.
Щоб домогтися гармонійних стосунків кожного педагога з дітьми, у закладах освіти міста з педагогічними колективами проводяться різні форми методичної роботи. Зокрема були проведені такі заходи у ЗЗСО:
- ознайомлення педагогів з випадками порушення прав дітей з боку працівників навчальних закладів України, що висвітлені ЗМІ потягом 2017-2018 н. р.;
- круглий стіл серед учителів на тему: «Права дитини очима педагога»;
- анкетування серед викладачів школи: «Чи можливе виховання без покарання?»;
- моніторинг серед учнів щодо випадків порушення їхніх прав з боку працівників закладу;
- запобігання виникнення конфлікту між вчителями і учнями;
- повага до себе з боку вчителя, адміністрації школи,охоронця, прибиральниці;
- бесіди: «Формування у педагогів толерантного ставлення до дітей»;
- відеофільм «П’ять шляхів до серця дитини»;
- просвітницька робота з батьками;
- педрада «Недопущення випадків булінгу з боку педагогів під час освітнього процесу»;
- проведена інструктивно-методична нарада щодо неприпустимості з боку вчителів та адміністрації жорстокого поводження з учнями та порушення права дитини на гідне ставлення та недопустимості психологічного і фізичного насильства з боку педагогів;
- круглий стіл з елементами тренінгу на тему: «Комунікативна компетентність педагога»;
- педагогічні читання на тему «Школа – майстерня людяності»;
- круглий стіл на тему: «Підвищення методичної кваліфікації класних керівників»;
- обмін досвідом класних керівників «Сенсаційні відкриття у вихованні»;
- ділова гра молодих вчителів «Проблема»;
- підбірка газетно-журнальних статей та літератури про права дитини
Завдання працівників закладів дошкільної освіти – донести до свідомості дітей у доступній формі «Конвенцію про права дитини». На виконання цього завдання і розроблена система роботи з дітьми та система роботи щодо підвищення професійної компетентності педагогів з правового виховання дітей дошкільного віку.
-бесіди на тему: «Гуманно-особистісний підхід в навчально-виховному процесі. Людина. Родина. Світ» з педагогічним колективом.»;
- на виробничих нарадах проводяться бесіди щодо формування навичок здорового способу життя серед дошкільників, підвищення педагогічної культури вихователя, толерантного ставлення до дітей;
-семінар для вихователів «Профілактика професійного вигорання у педагогів».
- пам’ятка для педагогів : «Додержання педагогічними працівниками вимог законодавства щодо забезпечення захисту дітей від будь-яких форм фізичного або психічного насильства»;
- консультації для вихователів: насильницькі дії щодо дітей: прояви та наслідки; проблема насильства над дітьми дошкільного віку; ранковий прийом дітей в дитячому садку.
- консультації з педагогами «Що робити, коли ображають дитину дорослі», «Насильство в сім’ї та як його уникнути»
У рамках організації профілактичної та правовиховної роботи у бібліотечних закладах міста було проведено перегляд літератури на тему: «Україна -незалежна, Соборна, вільна, демократична держава» (Міська бібліотека №1 ЦТДЮМ «Романтик», бібліотека м-ну Піщана, бібліотека м-ну Яблуневий, бібліотека м-ну Лікарня);
- організовано постійнодіючі книжкові полички під назвою «Україна -Соборна, вільна, єдина», “100-річчя подій Української революції 1917-1921 років”, «Нам злуку дарував Господь», тематична викладка матеріалів “Наша держава має основний закон — Конституцію”,
- у січні 2018 року до Дня Соборності України та 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років був проведений мітинг з покладанням квітів до пам'ятних місць борців за незалежність і територіальну цілісність України, проведені радіобесіда “Україна — єдина Соборна держава — майбутнє підростаючого покоління” (бібілотека м-ну Лікарня), бесіда “Ми народ-єдиний, вільний, що живе в Соборній Україні!” (бібліотека м-ну Яблуневий), історико-патріотична довідка: “Величний день єднання”, бесіда “Минув вік з дня утворення УНР, історичні 1917-1921 роки”( бібліотека м-ну Піщана), бесіда-подорож “22 січня-100 років від дня утворення УНР” (бібліотека м-ну Яблуневий);
- оформлені книжкові виставки, викладка матеріалів: «Україна -незалежна, Соборна, вільна, демократична держава. Шляхи розвитку» ( бібліотека №1 ЦТДЮМ «Романтик»), тематична поличка
- у лютому 2018 року - оформлено тематичну викладку матеріалів “Українська революція: історія і сучасність” (бібліотека м-ну Піщана), до Дня вшанування Героїв Небесної Сотні відбувся мітинг –реквієм на вшанування пам`яті загиблих громадян та Героя України земляка В. Чаплінського під час трагічних подій на Київському Майдані Незалежності 2014 року, проведено урок мужності «100 хвилин пам`яті» (бібліотека м-ну Піщана), патріотична година та година спілкування «Герої не вмирають. Вони охороняють небо» (бібліотека м-ну Яблуневий), проведено радіогазету “Герої не вмирають” (бібліотека м-ну Лікарня);
- у березні 2018 року до 100-річчя прийняття Закону про Державний герб УНР відбулися інформаційна година «Тризуб-символ України» (бібліотека №1 ЦТДЮМ «Романтик»), радіобесіда «Державний Прапор України як символ нашої незалежності» (бібліотека м-ну Лікарня); оформлено тематичну викладку матеріалів «ОТГ - основа демократичного суспільства» (бібліотека м-ну Піщана), бібліотечний урок з циклу “Безпека на дорогах” - “Як будеш знаки знати-не треба буде тебе рятувати” до 10-ліття дій забезпечення дорожнього руху (бібліотека м-ну Яблуневий), оформлено книжкову виставку “Європейський вибір України” ( бібліотека №1 ЦТДЮМ «Романтик»)
- у квітні 2018 року проведені радіопередача з циклу “Україна — Європейська демократична держава”: “Українці — європейський народ”, радіобесіда «Дитина в сім’ї — як запобігти насильству!» , (бібліотека м-ну Лікарня);
- у травні 2018 року у рамках правового виховання були проведені бесіди, радіобесіди з циклу «Державні символи України»- «Етнічно-національне походження державної символіки» ( бібліотека м-ну Лікарня), уроки, години спілкування на теми норм етично-культурної поведінки у суспільстві, хвилинка-цікавинка “Ввічливе прохання-ввічлива відмова” (бібліотека м-ну Піщана), бібліотечний урок “Як поводитись у громадських місцях?” інформаційна година спілкування «Напрямки діяльності правоохоронних органів України» (бібліотека м-ну Яблуневий), відбувся урочистий захід «Наш вибір – Європа», радіопередача з циклу “Євроатлантична інтеграція України” - “Зовнішньополітичні пріорітети України” (бібліотека м-ну Лікарня), оформлено тематичну поличку “Україна: курс євроінтеграції”
відбулася година цікавих повідомлень “Знай про Європу більше” (бібліотека м-ну Піщана), відбулася правова бесіда “Право на мораль, гідність та етичне культурне існування у суспільстві” (бібліотека м-ну Піщана), година спілкування “Сучасне законодавство та молодіжна політика держави” (Міська бібліотека №1 ЦТДЮМ «Романтик»),
інформаційна година “Закон України про запобігання корупції, напрямки діяльності Закону” (бібліотека м-ну Яблуневий), радіобесіда й година спілкування “Захищеність особи з обмеженими можливостями у правовій державі”, “Конституційні права людини в правовій державі” (бібліотека м-ну Лікарня);
- у червні 2018 року проведені заходи по впровадженню концепції вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України - інформаційна п’ятихвилинка “Шляхи розвитку євроінтеграції України — НАТО. Захист. Стабільність.”, інформаційна година “НАТО — парасолька для України” (Міська бібліотека №1 ЦТДЮМ «Романтик»), (бібліотека м-ну Яблуневий), відбувся цикл заходів на тему “Державні символи України” - оформлена тематична викладка матеріалів “Наш Прапор — наша звитяга”(Міська бібліотека №1 ЦТДЮМ «Романтик»), історико-патріотична подорож “Оберіг держави й нації”(бібліотека м-ну Піщана), з циклу радіобесід “Державні символи України” - бесіда “Тризуб — малий держваний герб” (бібліотека м-ну Лікарня); до 22-ї річниці Конституції України були проведені та оформлені тематичні полички «Україна – конституційна держава», бесіди з читачами, радіогазета до Дня Конституції України “Право на гідне життя”, “Подорож країнами закону, права і моралі”, “Конституційні права й обов’язки громадянина України”, “Вільно жити — не заборониш, живи по Закону!” (бібліотеки м-ну Піщана, м-ну Яблуневий бібліотека №1 ЦТДЮМ«Романтик, бібліотека м-ну Лікарня), на мікрорайоні Лікарня відбулася радіогазета з обговореннями та привітанням трудового колективу УВП УТОС з Днем Конституції, зустріч та консультація з юристом.
- у липні 2018 року у бібліотечних закладах міста оформлено тематичну поличку “Україна — права і свобода”, історико-патріотична довідка “Синьо-жовтий диво-птах”, відбувся перегляд відеоматеріалу щодо висвітлення актуальної теми «Ні! - торгівлі людьми» (бібліотека м-ну Піщана, бібліотека м-ну Яблуневий);
- у серпні 2018 року у рамках правового виховання молоді, юнацтва були проведені інформаційні години, бесіди, оформлено тематичну поличку “Україна — незалежна й демократична держава” (бібліотека м-ну Яблуневий), до 27-ї річниці незалежності України відбулася літературно-
відбулася церемонія підняття Державного Прапора України, урочистий захід «Наш прапор безсмертний єдиний».
- у жовтні 2018 року була оформлена тематична викладка матеріалів “Правовий захист військовослужбовців та воїнів АТО” ( бібліотека м-ну Піщана), до відзначення Європейського тижня місцевої демократії проведені години спілкування, інформаційні години, бесіди, радіобесіди, викладки літератури “Україна — європейська держава”, тематична викладка матеріалів “Концепція розвитку України як європейської держави”, інформаційна бесіда «НАТО-стабільність та захист української нації», радіопередача з циклу “Співробітництво Україна-НАТО як каталізатор реформ”(Міська бібліотека №1 ЦТДЮМ «Романтик», бібліотека м-ну Піщана, бібліотека м-ну Яблуневий, бібліотека м-ну Лікарня);
- у листопаді 2018 року до Міжнародного дня незрячих людей проведено бесіду-спілкування “Як співіснувати у суспільстві людям з обмеженими властивостями”, відбулася радіобесіда “Ми-нащадки Луї Брайля”, у рамках правового та національно-патріотичного виховання молоді, юнацтва проведено цикл бесід “Толерантність як людська гідність”, “Стосунки рівності та поваги”, “Толерантність - запорука людяності”, до відзначення Дня Гідності й Свободи оформлено тематичну викладку матеріалів “«Україна на шляху до європейської та євроатлантичної інтеграції»”, патріотична бесіда “Сучасні герої України та їх подвиги”, підготовлена книжкова виставка «Європейський вибір-вільний вибір українського народу»
- у грудні 2018 року у бібліотечних закладах були проведені наступні правові заходи: огляд літератури, бесіди, інформаційні години, радіобесіди, оформлені тематичні полички на теми “Держава — на захист прав людини”, “Символіка Державного Герба України”, проведені зустрічі-спілкування з представниками місцевого самоврядування (бібліотека м-ну Лікарня), до Всеукраїнського тижня права відбулася зустріч-консультація з нагоди 10-річчя ратифікації Конвенції по правах людей з інвалідністю «Права люднини з особливостями» у питаннях та відповідях з юристом Бочком Я. (бібліотека м-ну Лікарня), проведені бесіди «Правова свідомість і правова культура!» (бібліотека м-ну Піщана), бесіда-консультація «Конституційні права громадянина України» (Міська бібліотека №1 ЦТДЮМ «Романтик»), бесіда «Ти-людина, отже маєш право», інформаційна година «Закон України «Про авторське право й суміжні права» (бібліотека м-ну Яблуневий),
протягом року надавалась юридична допомога й консультації працівникам відділу культури, національностей та релігій виконавчого комітету Обухівської міської ради, працівникам Дитячої школи мистецтв,
працівникам клубних та бібліотечних закладів міста.
Начальник юридичного відділу Пушенко Н.В.