ОПИС ДОКУМЕНТУ

Доповідач:

Кондратюк Аліна Миколаївна - начальник управління економіки виконавчого комітету Обухівської міської ради

Дата:

17.03.2017

ДРУК ПРОЄКТУ РІШЕННЯ

ПРОЄКТ РІШЕННЯ
Про підсумки виконання Програми соціально-економічного і культурного розвитку міста Обухова та сіл міської ради за 2016 рік  

ОБУХІВСЬКА МІСЬКА РАДА
КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Двадцята сесія сьомого скликання
Р І Ш Е Н Н Я
 
Про підсумки виконання Програми соціально-економічного і культурного
розвитку міста Обухова та сіл міської ради за 2016 рік
 
Заслухавши звіт начальника управління економіки виконавчого комітету міської ради Кондратюк А.М. про підсумки виконання Програми соціально-економічного і культурного розвитку міста Обухова та сіл міської ради за 2016 рік, відповідно до статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи висновки постійних комісій з питань: соціально-економічного розвитку, благоустрою, комунального господарства та управління комунальною власністю громади; планування, бюджету та фінансів; соціального захисту населення, освіти, культури, охорони здоров’я, сім’ї, молоді, спорту та з питань зв’язків з політичними партіями, громадськими організаціями і об’єднаннями громадян   
 
ОБУХІВСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИРІШИЛА:
 
  1. Звіт про підсумки виконання Програми соціально-економічного і культурного розвитку міста Обухова та сіл міської ради за 2016 рік затвердити. (Додається).
  2. Управлінням, відділам виконавчого комітету міської ради:
          2.1. Продовжити виконання Програми соціально-економічного і культурного розвитку міста Обухова та сіл міської ради на 2017 рік.
2.2. Вжити заходи щодо забезпечення своєчасної і в повному обсязі сплати податків, зборів та інших обов’язкових платежів до бюджетів усіх рівнів, погашення та недопущення у подальшому заборгованості із виплати заробітної плати.
2.3. Надавати  якісні адміністративні, управлінські та інформаційні послуги, спрямовані на забезпечення соціально-економічного розвитку міста Обухова та сіл міської ради.
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступників міського голови згідно з розподілом обов’язків та постійні комісії з питань: соціально-економічного розвитку, благоустрою, комунального господарства та управління комунальною власністю громади; планування, бюджету та фінансів; соціального захисту населення, освіти, культури, охорони здоров’я, сім’ї, молоді, спорту та з питань зв’язків з політичними партіями, громадськими організаціями і об’єднаннями громадян.   
 
Міський голова                                                                  О.М.Левченко               
 
м. Обухів
№          - 20 -УІІ
від 30.03.2017 року
вик. Кондратюк А.М.
                                       
 
                                                          Додаток до проекту рішення
                                                                          сесії Обухівської міської  ради  №    -20-УІІ від 30.03.2017 року
 
Звіт
про підсумки виконання Програми соціально-економічного і культурного розвитку міста Обухова та сіл міської ради за 2016 рік
Соціальна сфера:
- демографічний розвиток, підтримка сімей та молоді
 
Станом на 01.01.2017 року на території Обухівської міської ради, за статистичними даними, проживає 33875 осіб населення і в порівнянні з 2015 роком населення збільшилось на 24 особи.

За рахунок новонароджених відбулося зростання населення на 420 осіб, що на 30 чоловік менше відповідно до минулого року (450 осіб).
Загальний коефіцієнт народжуваності (на 1000 осіб) склав 12,4 %, в 2015 році складав 13,29%.
Разом з тим, за рахунок природного скорочення відбулося і зменшення населення Обухівської громади на 396 осіб, що більше на 45 осіб ніж у 2015 році. Загальний коефіцієнт смертності (на 1000 осіб) склав 11,69 %, у звітному періоді 2015 року – 10,37 відсотків.
Коефіцієнт природного приросту склав 0,71 %; за 2015 рік - 2,92 відсотка.

Одним із важливих чинників, які зумовлюють зміну чисельності населення міста, є міграція населення. За рахунок міграційного процесу за звітний період прибуло в місто 1110 громадян, вибуло 593 громадян.
Коефіцієнт міграційного приросту населення (на 1000 жителів) склав 15,26%; в 2015 році – 9,31 %.

Станом на 01.01.2017 року за оперативними даними працездатне населення громади складає більше 21500 осіб, або 63,5 % до всього населення; пенсіонери –9273 осіб або 27,4 відсотка.    
На території Обухівської міської ради, за статистичними даними, станом на 01.01.2017 року проживало 7200 дітей – осіб до 18 років, з них  621 – проживають у багатодітних сім’ях, 45 – у малозабезпечених, 11 – діти, які опинилися у складних життєвих обставинах, 135 дітей-інвалідів; на первинному обліку служби у справах дітей та сім’ї перебувало 42 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Впродовж звітного періоду 2237 сімей отримували державну соціальну допомогу, а саме: 168 багатодітним та малозабезпеченим сім’ям надано матеріальну допомогу, 127 сім’ям надано гуманітарну та адресну допомогу (речі, іграшки, продукти харчування, шкільне приладдя, памперси та інше), 69 багатодітних малозабезпечених сімей, в яких проживає 298 дітей, користувалися пільгами з оплати комунальних та інших послуг, 17 громадян звернулося за отриманням допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, 1462 – отримували допомогу при народженні дитини, 230 – допомогу на дітей до 3-х років; 30 – соціальні послуги по догляду за інвалідами І групи, 208 осіб – на дітей, як одинокі матері; 49 осіб з числа внутрішньо переміщених осіб, що отримують державну соціальну допомогу. Також, 37 дітей з малозабезпечених і багатодітних сімей, 15 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування звільнені від сплати за харчування у загальноосвітніх закладах міста.
Протягом 2016 року було проведено 12 засідань комісії з питань захисту прав дитини виконавчого комітету Обухівської міської ради, де розглядалися питання соціально-правового захисту прав дітей - питання позбавлення батьківських прав, затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей, спірні питання про визначення місця проживання дітей, визначення участі батьків у вихованні дітей, надання дозволів на відчуження майна, та інше. Проведено 4 засідання координаційної ради з питань охорони дитинства та підтримки сім’ї.
Службою у справах дітей та сім’ї створений єдиний електронний банк даних дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Окремо ведеться електронний облік громадян України, які бажають усиновити, взяти під опіку, піклування дітей, які підлягають влаштуванню. Працює  єдина інформаційно-аналітична система «Діти» (ЄІАС «Діти»), до якої заносяться усі відомості з особових справ дітей та громадян зазначених категорій, відповідно до нормативних вимог.

Впродовж звітного періоду забезпечено проведення ряду заходів щодо належної організації відпочинку та оздоровлення дітей міста, особливо дітей соціально незахищених категорій. Оздоровленням та відпочинком охоплено 2522 дітей пільгових категорій, що становить 72 % від загальної кількості дітей шкільного віку.
Протягом 2016 року було проведено 12 профілактичних рейди: «Канікули», «Вулиця», «Нічне місто»; здійснювалося своєчасне виявлення сімей, де діти перебувають у складних життєвих обставинах, їх облік і систематична перевірка умов утримання і виховання в них неповнолітніх, надання таким сім’ям адресної допомоги; проводилась роз’яснювально - консультативна робота з батьками.
                З метою попередження безпритульності та бездоглядності на території міста спільно з Обухівським міськрайонним центром зайнятості проводилися заходи з майбутніми випускниками ЗНЗ міста Обухова, а саме - індивідуальні консультації, співбесіди, анкетування та тестування. В усіх загальноосвітніх закладах міста встановлено програмно-мотиваційні комплекси «Мотиваційний термінал розвитку зацікавленості до професійного самовизначення» (профорієнтаційні термінали). Протягом звітного періоду 1779 учням загальноосвітніх шкіл надано 1087 профінформаційних і  692  профконсультаційних  послуг.
Проблемним питанням щодо підтримки малозабезпечених сімей,  дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, інвалідів, одиноких матерів залишається формування фонду житла соціального призначення для вказаних осіб у визначеному законодавством порядку та використання його для запобігання безпритульності серед сімей з дітьми та подолання ними складних життєвих обставин внаслідок відсутності житла.
  • зайнятість населення
 
За оперативними даними за отриманням соціальних послуг протягом 2016 року до Обухівського міськрайонного центру зайнятості звернулось 1689 осіб (разом з районом), а саме: вивільнені з галузей народного господарства 90 осіб, звільнені з причин плинності кадрів – 800 осіб, випускники навчальних закладів – 28 осіб, та інші категорії незайнятого працездатного населення – 771 особа. Всього перебувало на обліку у звітному періоді 2543 шукачів роботи.
Впродовж звітного періоду центром зайнятості працевлаштовано 1019 осіб з числа незайнятих та безробітних громадян, з них жінок – 510 осіб (48,1%), молоді до 35 років – 529 осіб (51,9%). Рівень працевлаштування  становить 40,0 %, в звітному періоді 2015 року – 34,6 % .

 
Рівень зареєстрованого безробіття населення працездатного віку (за оперативними даними) складає 1,8 %, в 2015 році він склав – 2%.
На 01.01.2017 року підприємствами, установами та організаціями заявлено 97 вакансій для працевлаштування громадян. Впродовж січня-грудня роботодавцями подано 1601 вакансію до центру зайнятості.
 Навантаження на вільне робоче місце становить 1,6 особи (протягом 2015 року – 3 особи).
Середній розмір допомоги по безробіттю станом на 01.01.2017 року становив 3311,3 грн. (враховано з районом). В порівнянні з минулим роком розмір допомоги збільшився на 38,3 % або 916,69 грн., що дорівнює 207% законодавчо встановленого в цьому періоді мінімального рівня заробітної плати.
За сприяння Обухівського МРЦЗ 5 безробітних започаткували власну справу шляхом отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю на загальну суму 91,8 тис. гривень. І сьогодні вони пропонують мешканцям міста будівельні матеріали, джинсовий одяг, продукти харчування  та послуги масажного кабінету.
Участь у громадських та інших видах робіт тимчасового характеру приймали 210 осіб із числа безробітних громадян. Для виконання цих робіт витрачено 280 тис. грн. коштів роботодавців та 16,6 тис. грн. коштів Фонду ЗДССВБ.
Проходили професійне навчання впродовж 2016 року 65 безробітних різних вікових категорій, закінчили професійне навчання 50 осіб, з них: професійну підготовку пройшли 7 безробітних, професійну перепідготовку – 16 осіб і підвищили кваліфікацію – 27 безробітних. Навчалися безробітні за професіями: адміністратор, манікюрник, кравець, перукар, візажист, електрогазозварник, кондитер, оператор котельні, закрійник, водій навантажувача та інше.
Впродовж звітного періоду міськрайонним центром зайнятості проведено:  Дні відкритих дверей центру зайнятості, Ярмарки професій та Ярмарки вакансій, виїзні акції з використанням МЦПО, міні-ярмарки вакансій, Уроки реального життя, Кроки у професійне майбутнє для учнівської молоді та різні за  тематикою семінари для шукачів роботи.
Але разом з тим, основними  проблемними питаннями залишаються: 
  • невідповідність попиту і пропозицій робочої сили, неповне використання трудового потенціалу, що призвело до зниження життєвого рівня та соціального захисту працівників;
  • зайнятість населення та створення нових робочих місць.
 
- грошові доходи населення
 
За оперативними даними середньомісячна заробітна плата працівників по місту за 2016 рік становила 5450,0 грн., що на 963,0 грн. або на 21,5% більше відповідного періоду минулого року. Розмір нарахувань у 3,4 рази перевищив законодавчо встановлені державні соціальні стандарти – (мінімальну заробітну плату та прожитковий мінімум для працездатної особи).
Зберігалася значна диференціація розмірів заробітної плати за видами економічної діяльності. Найвищу заробітну плату в економіці отримували працівники промисловості, де заробітна плата в 1,05 рази перевищила середній показник по місту.
В розрізі галузей за оперативними даними середньомісячна заробітна плата становила: промисловість – 5739,9 грн.; комунальні підприємства – 3722,0грн.; сільське господарство – 4900,0 грн.; бюджетна сфера – 3358,3 гривень.

Заборгованість з виплати заробітної плати відсутня.
З метою легалізації виплати заробітної плати, та з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат з початку року відбулось 10 засідань постійної комісії виконавчого комітету.
Але на даний час основним проблемним питання залишаються - низький рівень середньої заробітної плати відповідно до високої вартості життя, а також надмірна міжгалузева і низька міжпосадова диференціація заробітної плати, передусім у бюджетній сфері.
 
-   пенсійне забезпечення
 
Середній розмір пенсії станом на 01.01.2017 року збільшився на 14,0 % проти 2015 року (1750,33 грн.) і склав 1994,63 грн. (125 % до прожиткового мінімуму).
Більше 86,7% від загальної кількості одержувачів пенсій (8038 осіб) мають суми пенсійних виплат, які перевищують прожитковий мінімум. 
Обсяги пенсійних виплат по всіх контингентах одержувачів пенсій станом на 01.01.2017 року склали 216372,6 тис. грн., що на 20382,6 тис. грн. більше ніж у цьому ж періоді 2015 року (195990,0 тис. гривень).
 Рівень забезпечення власними коштами на 01.01.2017 року склав -  39,04 % (перехід платників до «Офісу великих платників податків); на 01.01.2016 року – 79,7 %.
Заборгованості по виплаті пенсій немає.
 

         
 
  • соціальний захист населення
 
Метою діяльності міської влади в питаннях соціального захисту є – допомогти кожному малозабезпеченому та тому, хто потребує допомоги.
Станом на 01.01.2017 року в управлінні соціального захисту населення міста Обухова перебувало на обліку 3836  соціально незахищених мешканців міста, які отримували допомогу. Впродовж 2016 року пенсіонерам, інвалідам, ветеранам війни, чорнобильцям видано 38 санаторно - курортних путівок.
Надомне обслуговування мали 146 громадян похилого віку та інваліди; 206 матерям виплачувалася державна допомога на дітей до 3-х років; 116 одиноким матерям здійснювалася виплата державної допомоги; 1483 особи отримували одноразову допомогу при народженні дитини.
Станом на 01.01.2017 року 5925 сім’ям призначено субсидії на житлово-комунальні послуги; 120 осіб були забезпечені протезно-ортопедичними виробами, 47осіб забезпечені технічними засобами реабілітації; 664 особи отримали продуктові набори.
На обліку в управління соціального захисту перебувають 1986 чоловік, які мають статус потерпілого від наслідків аварії на ЧАЕС.
На території міста тимчасово проживає більше 1,3 тисячі осіб, які прибули з районів проведення АТО та тимчасово окупованої території Донецької, Луганської областей та АР Крим. За звітний період призначено щомісячну адресну допомогу 432 сім’ям. 
З метою підвищення ефективності системи надання соціальної підтримки соціально незахищених осіб проводились заходи щодо подальшого ведення «соціальної картки», яка надає вразливим верствам населення міста право на отримання пільгових знижок в рамках міської комплексної програми «Турбота».
 
- житлове будівництво (будівництво)
 
За 2016 рік введено в експлуатацію 65 об’єктів нерухомого майна (будівель), загальною площею 12938 кв. метрів. В 2015 році було введено в експлуатацію - 100 об’єктів нерухомого майна, загальною площею – 27963,4 квадратних метрів.
 


 
В звітному періоді створено топографічну основу в цифровому вигляді масштабу 1:500 та топографічну основу села Таценки масштабу М 1:2000.
Виготовлено робочий проект «Реконструкція водопровідної мережі по вул. 9 Травня та 8 Листопада»; проект на реконструкцію зовнішніх мереж водопостачання, виготовлення проектно-кошторисної документації водопостачання та водовідведення с. Таценки; проведено капітальний ремонт приміщень адмінбудівлі по вул. Каштановій, 13 та Київській, 10. За рахунок коштів міського бюджету придбано та встановлено 7 дитячих ігрових майданчиків на території міста.
Проблемними  питання залишається:
  • низька платоспроможність жителів міста Обухова;
  • висока вартість будівельних матеріалів та послуг у сфері будівництва;
  • забезпечення прав інвесторів у процесі будівництва житла.
 
-житлово-комунальне господарство
 
З метою підтримання у належному стані житлового фонду комунальної власності територіальної громади міста Обухова впродовж року за кошти міського бюджету було проведено капітальні ремонти: покрівлі житлових будинків площею 6944 м2 по вул. Каштановій № 7б; 14; 15; 22; 26; 28, Київській № 1; 64; 109; 148, 8-Березня № 52, Миру № 7; 8; 17, м-н Яблуневий № 2; 12; 13; 16; 17, Чумацький Шлях № 24; 28; сходових клітин житлових будинків – 2963,5 погонних метрів по вул. Чумацький Шлях № 6; 24; 28, Київській № 101; 56; 178, м-н Яблуневий № 6; 7; 9; 10; 11; 13; Каштановій № 36; 38; вимощення – 2543 м2 по вул. Київській № 1; 101; 103, Каштановій № 24; 38; 40, Чумацький Шлях № 2; 24; 4; 6; Малишка № 11; 13, Чаплінського № 2, м-ну Яблуневий № 1; 2; 3; 12, 13, 14, 15-18; 20; з герметизації міжпанельних швів – 3129 погонних метрів по вул. Миру № 8; 16, 8-го Березня № 52, м-н Яблуневий № 20; вхідної групи по вул. Київській, 164; коридорів загального користування в житловому будинку № 6 по м-ну Яблуневий; міжбудинкових водопровідних мереж по вул. Миру, 1, 2, Київській,  123. Проведено капітальний ремонт ліфтів (32 шт.) та придбано лічильники тепла в кількості – 16 штук; проведена заміна вікон та дверей – 112,52 м2 (46 одиниць) по вул. Каштановій № 22, Київській № 109.
Також, за кошти міського бюджету були проведені такі роботи: реконструкція головного напірного водоводу в р-ні АЗС “WOG” та автодороги Київ – Знам’янка; капітальні ремонти: трубопроводів холодного водопостачання по вул. Київській, 115; мереж холодного водопостачання по вул. Київській, 7, Каштановій, 26, Чумацький Шлях, 28; каналізаційних мереж  м-н Яблуневий, 6; 8; 9; 10; свердловини №3, №4 м-ну Яблуневий; насосно-силового обладнання НС по вул. Київська, 64; проведений ремонт каналізаційного самопливного колектора Ø300 по вул. Київська, 154.
         Обухівським водопровідно-каналізаційним підприємством за власні кошти (кошти інвестиційної програми) було встановлено вузли обліку води на 9 будинках м-н № 1; проведено капітальний ремонт приміщення НС №3; ремонт навісного обладнання та системи гідравліки екскаватора ЕО 2621 та гідромашини для промивки колекторів.
ТОВ «Міський житловий центр» за рахунок послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій проведено поточні ремонти:
- сходових клітин – 7792,9 м2 по вул. Київській; Каштановій;
- герметизацію швів – 2058 погонних метрів по вул. Миру, Київській, Каштановій, Лермонтова;
- встановлено 7 пандусів на м-ні Яблуневий, вул. Миру, Київській,  Каштановій;
- заміну труб ПЕ водовідведення – 922 погонних метрів по вул. Київській, Миру, Каштановій, 8-Березня, м-н Яблуневий, вул. Малишка, вул. Чумацький шлях;
- заміну труб сталевих з водопостачання та опалення –582 метрів погонних по вул. Каштановій, Київській, Чумацький шлях, м-Яблуневий;
-  заміну ПЕ фасонних частин з водовідведення – 1034 шт.;
- заміну запірної арматури – 1295 шт. по вул. Каштановій, вул. Київській, вул. Чумацький шлях, м-н Яблуневий;
- покрівлі – 645,5 м2 по вул. Каштановій,  Миру, Київській, м-н Яблуневий;
- ізоляцію трубопроводів – 1137 погонних метрів по вул. Каштановій, Київській та інші.
Крім того, товариством були проведені роботи з ремонту вікон та дверей, скління вікон, ремонт козирків балконів та бетонування вимощень майданчиків, відмосток, входів у під’їзди, сходів, заміна та ремонт підлоги, ремонт дерев’яних поручнів тощо.
Обухівською дільницею Васильківської  філії по експлуатації газового господарства за 2016 року встановлено 1234 лічильники газу для населення, що проживає в квартирах, згідно «Зведеної Програми оснащення житлового фонду Київської області лічильниками природного газу у 2012-2017 роках».
Кількість встановлених лічильників газу для населення, що проживає в приватному секторі по м. Обухів, складає – 43 шт., у багатоквартирних будинках з котлами – 387 штук.
За оперативними даними заборгованість населення за спожиті житлово-комунальні послуги станом на 01.01.2017 року в розрізі послуг склала по:
- водопостачанню та водовідведенню – 2298,30 тис. грн. і в порівнянні на 01.01.2016 року зменшилась на 920,7 тис. грн.; темп зменшення заборгованості складає 71%; проплата послуг населенням складає 105%;
- житлово-комунальні послуги – 1949,18 тис. грн., в порівнянні на 01.01.2016 року заборгованість зменшилась на 182,92 тис. грн., темп зменшення заборгованості складає 91 %, рівень проплати послуг населенням складає 101 %.
- теплопостачання – 14483,2 тис. грн., в порівнянні на 01.01.2016 року заборгованість збільшилася на 6055,7 тис. грн.; темп збільшення заборгованості складає – 71,9 %. Відсоток сплати населенням за комунальні послуги станом на 01.10.2016 року становить 87%.
Причиною зростання заборгованості є щомісячна недоплата населенням за житлово-комунальні послуги.
Щодо погашення заборгованості населення за спожиті житлово-комунальні послуги проводяться відповідні заходи, а саме: роз’яснювальна робота серед мешканців міста та підприємствами надавачами послуг, подаються позовні заяви на боржників до суду.
Основними проблемними питаннями залишається:
  • зниження рівня платоспроможності населення;
  • стрімке зростання тарифів;
  • застарілий житловий фонд, в т .ч. ліфтове господарство (потребує модернізації, реконструкції та капітального ремонту).
 
  - енергозабезпечення та енергозбереження
 
За кошти міського бюджету проведено капітальні ремонти: дахової котельні по вул. Київській, 64 (заміна модуля регулятора АРД -1 шт, модуля МН – 8 шт., модуля МГВ – 1 шт.); котельні по вул. Чумацький Шлях, 24; теплових магістральних трубопроводів та запірної арматури ТК по вул. Київська, 174А, Миру, 17А, Київська, 123, 164; теплових мереж по вул. Чумацький Шлях, 24, 26, 28; квартальних мереж тепло - та водопостачання КТЕП №6 по вул. Київська, 148; виготовлено проект на встановлення утилізатора тепла (котельня м-н Яблуневий) та проведено реконструкцію котельні з встановленням утилізатора тепла Економайзер ВЕФГ – 100 (2 шт.); виготовлено проектно-кошторисну документацію на реконструкцію внутрішньої системи тепло-, водопостачання житлових будинків по вул. Миру, 1, 2 та вул. Київська, 121.          
Також, за рахунок коштів міського бюджету на мікрорайонах Підгірний, Сонячний, Дзюбівка; на вулицях: Волошкова, Виноградна, Петра Невгада, Васильківська, 8 Листопада, 9 Травня, Лугова, Зелений Гай, Стрілецька, Шкільна, Трипільська, Лермонтова, Соборна, 8 Березня, Квітнева, Польок, Івана Франка тощо; провулках Листопадовому, Травневому,  Малишківському; ДНЗ «Катруся » та ДНЗ «Рушничок» проведена реконструкція мереж зовнішнього освітлення та встановлено 410 енергозберігаючих світильників.
Також, проведений капітальний ремонт зовнішніх мереж електропостачання адміністративних та виробничих приміщень по вул. Каштановій, 23 тощо.
ТОВ «Аерок» з метою зменшення споживання природного газу та електроенергії протягом звітного періоду проводилось: заміна світильників з ртутними лампами на енергозберігаючі світлодіодні та облаштування теплообмінників на опалення вторинним теплом (тепло конденсату пара, що скидається автоклавами).
Підприємствами міста, які надають послуги з теплопостачання, протягом 2016 року було вироблено 83808 Гкал. теплової енергії, що на 35164 Гкал. менше ніж в  звітному періоді минулого року, в тому числі: для потреб населення – 61977 Гкал., що на 5213 Гкал. менше відповідно до 2015 року; для бюджетних установ – 4499 Гкал., що на 720 Гкал. менше відповідно до 2015 року; та для інших споживачів – 17332 Гкал., що на 29232 Гкал. менше відповідно до минулого року.
 
Проблемою в галузі енергозабезпечення є обмежені фінансові ресурси на впровадження енергоефективних технологій та обладнання; ріст енергоносіїв; погіршення фінансового стану споживачів.
 
 
Гуманітарна сфера:
- освіта
 
Загальна кількість дітей по ДНЗ на 01.01.2017 року становила 1917 чол., на 100 місць в ДНЗ приходиться 116 чоловік (збільшення місць). В цьому ж періоді 2015 року кількість дітей в ДНЗ складала 1893 чол., або менше на 24 дітей. На 100 місць в ДНЗ приходилося 130 дітей.
Всього на 01.01.2017р. охоплено дошкільною освітою дітей від 3 до 6 років (7 років) – 86 % (за 2015р. - 78%), від 5 до 6 років – 100% (за 2015 р. – 100%).
Загальна кількість учнів в навчальних закладах станом на 01.01.2017 року складає 4542 чоловік, що на 290 учнів більше цього періоду, минулого року (4252 учня). Середня наповненість у класах 26,7 учнів (в  2015 році – 26,1 учнів) .
 

 
 

 
Виконання норм харчування в ЗНЗ складає 70% , вартість обіду для учнів 1-4 класів складає – 8,0 гривень, для дітей-сиріт, дітей з малозабезпечених сімей – 10 гривень (харчування проводиться за кошти міського бюджету).
Виконання норм харчування  в ДНЗ складає 80,8%, вартість обіду – 25,0 гривень.
З метою поліпшення матеріального стану закладів освіти проведені капітальні ремонти: вхідної групи і вхідних приміщень ДНЗ «Дударик»; покрівлі та фасаду НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня №3 - ліцей» та НВК  «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня №5»; даху старого корпусу ЗОШ І-ІІІ ступеня №2; приміщень ЦТДЮМ «Романтик»; інженерних комунікацій навчально-виховного комплексу №1; приміщень харчоблоку ДНЗ «Катруся» та приміщень пральні ДНЗ «Дударик»; вхідних приміщень із заміною вікон навчально-виховного комплексу ЗОШ №1; даху із заміною вікон першого поверху ЗОШ №4 покрівлі ДНЗ «Веселка»; огорожі території навчально-виховного комплексу №1; мереж каналізації та приміщень НВК «Гімназія».
В звітному періоді постійно проводилися корекційно - розвиткові заняття для дітей з вадами розвитку, які не охоплені навчанням, велися постійні консультування батьків, діти яких мають особливі освітні потреби.
У звітному періоді відкрито 2 інклюзивні групи в ДНЗ «Зірочка», ДНЗ «Веселка», ДНЗ «Пролісок», ДНЗ «Рушничок».
У 5 загальноосвітніх навчальних закладах відкрито 17 класів з інклюзивним навчанням, в яких навчається 27 учнів.
На базі загальноосвітніх навчальних закладів міста Обухова працювали мовні табори.
Проблемними питаннями в галузі освіти на території міста є:
- збільшення кількості дітей охоплених дошкільною освітою (відсутність ясельних груп у дитячих садках);
- навчання дітей ЗНЗ у другу зміну (навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 – ліцей» Обухівської міської ради Київської області, навчально-виховний комплекс «Спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5 з поглибленим вивченням іноземних мов – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5» Обухівської міської ради Київської області);
-  збільшення відсотку дітей охоплених позашкільною освітою (переповнення груп позашкільних гуртків, відсутність приміщень, кадрів).
 
-   культура і туризм
 
На всі основні події, які відбуваються у державі і світі, галузь завжди відгукувалася культурно-мистецькими заходами, кожний з яких традиційно проходив на належному рівні. Всього за 2016 рік відбулося більше  як 50  заходів (до Новорічно - Різдвяних свят, Дня захисника України, Дня Перемоги, Дня Незалежності, Дня Прапора, Дня Гідності та Свободи, Дня пам`яті Героїв Небесної Сотні, театралізовані обрядові дійства «Зиму проводжаємо – весну зустрічаємо» (Масляна), «На Івана Купала», заходи до Дня міста та по відзначенню річниці від дня народження поета – земляка А.С.Малишка. На території міста  відбулися  фестиваль «Рідна мати моя», IІI Міський огляд - конкурс читців «Наша дума, наша пісня не вмре, не загине», Обласний літературний фестиваль «Поетичний рушник» для людей з обмеженими  фізичними можливостями, міськрайонний конкурс писанок з Великоднею виставкою «За тиждень – Великдень». Вперше проведено День Театру, виставку робіт та майстер-класи  у рамках І-го відкритого міського фестивалю-конкурсу вишиваних виробів «Обухівський «шитий» рушник».
З метою покращення матеріальної бази галузі у звітному періоді проведено капітальні ремонти: дитячої школи мистецтв по вул. Київській, 76; даху клубу села Ленди; виготовлено проектну документацію на реконструкцію «Площі Матері» по вул. Київській; збудовано виставковий майданчик для проведення ярмарків та святкової торгівлі майстрами народної творчості. Проводиться ремонт приміщення міського будинку культури.
Проблемними питаннями залишаються: будівництво нового приміщення для дитячої школи мистецтв; приміщення для занять майстер-класів та виставок творчого об’єднання майстрів традиційних народних промислів та майстрів сучасних технік «Hand made»; створення Меморіального музею А. Малишка, площі Матері, туристичного центру «Обухів запрошує», майстерні для занять народними промислами, упорядкування територій клубів сіл Таценки та Ленди.
 
  • фізична культура і спорт
 
  На сьогодні всі спортивні споруди в місті збережені і утримуються за рахунок коштів міського бюджету.
У 2016 році проведено капітальні ремонти: спортивного баскетбольного майданчика по вул. Миру, 12; спортивної площадки для гри в мініфутбол на центральному стадіоні ім. В.Мельника по вул. Київська 142а та спортивних площадок для гри в мініфутбол по вул. Київська 113, 154-156; огорожі та приміщень центрального стадіону ім. В.Мельника; введено в експлуатацію спортивний майданчик (міні футбольне поле) по  вулиці Київській поруч з дитячою площадкою «Рошен»; побудовано спортивний майданчик на м-ні Дзюбівка.
Впродовж звітного періоду проведені всі заплановані заходи, а саме:  міський етап дитячо-юнацького спортивного заходу «Олімпійське лелеченя»; міський етап військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»); відкрита першість міста з міні-футболу серед трудових колективів; першість міста з таеквандо»; «Спортивна ловля риби серед спортсменів-інвалідів», «Змагання до дня інвалідів», «Змагання з легкої атлетики до Дня фізичної культури та спорту серед спортсменів-інвалідів»; турнір з волейболу до міжнародного Дня 8-березня; першість міста з баскетболу серед учнів ЗНЗ; турнір з настільного тенісу; першість міста з волейболу серед трудових колективів; турнір з кікбоксингу; відкрита першість ДЮСШ з плавання на призи міського голови; Вечір спортивної слави; участь міської команди з велосипедного спорту у змаганнях «Пам’яті Героїв Чорнобиля», «Турнір з баскетболу, волейболу, футболу до Дня незалежності України», Турнір з волейболу, баскетболу, настільного тенісу до Дня міста тощо.
Крім цього, колективи і команди м. Обухова взяли участь в обласних змаганнях, а саме: першість області з боксу 2000-2001 року народження; участь збірної команди АТО у чемпіонаті з футболу, чемпіонат області з боксу серед юнаків 2002-2003 року народження; чемпіонат Київської області серед спортсменів з обмеженими можливостями «Повір у себе»; V- спартакіада серед депутатів міських та селищних рад Київщини, першість області з баскетболу; першість Київської області з футболу (вища ліга) ФК «Обухів»; першість області з шахів (СІШКО); зональні змагання з футболу, легкої атлетики (СІШКО); кубок Київської області з бочче серед спортсменів інвалідів та інші.
Також проведено молодіжні заходи, а саме: Турнір з армреслінгу; День позитиву; День молоді; Фестиваль екстремальних видів спорту «OBUHIV STREET FEST», Єтнографічно - краєзнавча експедиція «Історія рідного краю», Міський  польовий табір «Патріот», «Перший міський жіночий форум», «Відкритий кубок КВК м. Обухів».
 Розроблено 3 проекти велосипедних маршрутів по м. Обухову, які можна пропонувати туристам для відвідування міста. Для оглядових місць пропонуються такі місця, як: паркова зона «Алея пам’яті героїв  небесної сотні», паркова зона «Джерело», Скейтпарк, Верхнє озеро, Нижнє озеро,  Обухівський районний історико - краєзнавчий музей, Музей-садиба Андрія Малишка, музей Картонно паперового комбінату.
В липні 2016 року в селі Ленди в рамках Ентографічно – краєзнавчої експедиції «Історія рідного краю» та міського польового табору «Патріот» функціонував перший міський наметовий табір «7 стихій», який відвідало 75 дітей міста. Діти навчалися першій медичній допомозі, збиранню та розбиранню автоматичної зброї, лозоплетінню, різним жанрам танцю, в’язанню маскувальних сіток, роботі з глиною та виготовлення оберегів (які передані в АТО).
Важлими питаннями на сьогоднішній день є:
- будівництво нових багатофункціональних критих спортивних споруд на території міського спортивного комплексу;
- будівництво футбольних майданчиків з штучним покриттям розмірами: 90м х45м; 60м х 40м; 40м х 20м;
- тенісних кортів (довжина 78 футів (23,77м), ширина – 27 футів (8,23м);
- баскетбольних майданчиків зі штучним покриттям;
- волейбольних майданчиків зі штучним покриттям.
 
Охорона навколишнього природного середовищ, благоустрій
 
З  метою поліпшення стану навколишнього природного середовища, благоустрою, озеленення населених пунктів та прилеглих до них територій на території Обухівської міської ради проведено ряд заходів. 
В 2016 році проведений конкурс по визначенню підприємства по збору та утилізації твердих побутових відходів на території Обухівської міської ради. Переможцем визначено ПП «Обухівміськвторресурси», яке зобов’язане запровадити роздільний збір побутових відходів, в тому числі небезпечних.
За звітний період закуплено та висаджено по території міста 316 штук  саджанців, а саме: 275 лип, 20 каштанів та 21 черемхи. Комісійно проведено весняне та осіннє обстеження зеленого господарства міста та складено акти з описом вітровально-небезпечних дерев, дерев з омелою та значною суховершистістю. Виконані роботи  по видаленню 75 дерев  та санітарному обрізуванню гілок на 80-ти зелених насадженнях.
Згідно проектних рішень проведені роботи по капітальному ремонту гідротехнічної споруди «Нижнього ставка» із поліпшенням екологічного стану та благоустрою на мікрорайоні №2 в місті Обухові.
Профінансовано проведення робіт по водолазному обстеженню пляжів міста, утилізації відходів з кладовищ.
В 2016 році прийнята Комплексна програма охорони навколишнього природного середовища на території Обухівської міської ради на 2016-2020 роки.
На виконання заходів Програми здійснений комплекс робіт по інвентаризації зеленого господарства міста з метою створення зелених зон, як об’єктів благоустрою та інвентаризація водних об’єктів на території Обухівської міської ради. Затверджений Перелік зелених зон та Перелік водних об’єктів.
Протягом 2016 року працювала постійно діюча комісія виконавчого комітету по перевірці виконання природоохоронного законодавства фізичними та юридичними особами на території Обухівської міської ради, проводились обстеження підприємств за зверненням громадян та депутатів міської ради.
Завдяки проведення весняної толоки в належний санітарний стан приведено:                        
- прибудинкові території – 322,8 тис.м2 (100%);
- парки – 23,4 тис.м2 (100%);
- газони – 117,9 тис.м2 (100%);
- 22 кладовища (100%).
Прибрано та впорядковано 549,37 тис. м2 доріг (що становить 100%) та 18 зупинок громадського транспорту (100%). 
Протягом двомісячника благоустрою у населених пунктах Обухівської міської ради проводились суботники, активну участь у яких приймала молодь міста, працівники міських підприємств та організацій. До участі у толоках залучено понад 8 тис. осіб.
Крім того, у звітному періоді Алею Небесної Сотні доповнено новою композицією (герб України) висадженою з кущів самшитів, що доповнює тематику вищезазначеної алеї та висаджено 8 нових туй.
З метою зменшення популяції безпритульних тварин на території Обухівської міської ради  простерилізовано 97 безпритульних тварин. 
Крім того, за звітний період проведено щеплення від сказу 249 тваринам.
 
Підприємницька діяльність
 
За даними державного реєстратора виконавчого комітету Обухівської міської ради станом на 01 січня 2017 року у місті зареєстровано 4437 суб’єктів малого та середнього підприємництва: юридичних осіб – 1721 одиниць, фізичних осіб-підприємців – 2716 одиниць.
 
Показники розвитку малого та середнього підприємництва

 
За оперативними даними обсяг реалізованої продукції (робіт, послуг) малим та середнім підприємництвом по місту в звітному періоді становить 1740,3 млн. гривень, що більше проти 2015 року на суму 105,4млн. грн., або на 6,5 відсотків.
 

 
Надходження податків та зборів до міського бюджету в 2016 році склали 204 781,5 тис. гривень.
Сума надходжень місцевих податків та зборів до міського бюджету, одержаних від здійснення підприємницької діяльності за 2016 рік склала  38416,6 тис. гривень. Найбільшими платниками сплати місцевих податків та зборів в 2016 році були такі підприємства малого і середнього бізнесу по:
  • Земельному податку - ТОВ «Стіролоптфармторг» - 645,2 тис. грн.; ТОВ «Київщина – житло» - 424,8 тис. грн.;
  • Податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки – ТОВ «ВіП Транс» - 162,8 тис. грн., ТОВ «Стіролоптфармторг» - 115,1 тис. грн., МПП «Спектр» - 102,2 тис. грн.;
  • Туристичному збору – КП «ЖКК №1» - 6,1 тис. грн., МПП «Будрем» - 1,0 тис. грн., ФОП Ременюк Л.П. - 0,7 тис. грн., ФОП Лисиця І.П. – 0,6 тис. грн.;
  • Єдиному податку – ТОВ «Форт Нова» - 484,8 тис. грн., ФОП Костенко Б.О. – 410,3 тис. грн., ФОП Ярмак Т.А. – 393,1 тис. грн.;
Підприємці малого та середнього бізнесу нашого міста є платниками податку на доходи з фізичних осіб. Найбільшими платниками цього податку є : ТОВ «Стейт-оіл» - 9,7 млн. грн., ТОВ «Омела» - 416,0 тис. грн., ТОВ «Обухівміськвторресурси» - 830,0 тис. грн., ТОВ «Монкор» - 198,0 тис. гривень.
Представниками малого та середнього бізнесу впродовж звітного періоду поточного року використовувалось на правах оренди 3461,72 кв. м майна комунальної власності Обухівської міської ради, укладено 48 договорів оренди.
До підприємців постійно доводиться інформація та проводиться роз’яснення вимог нормативно-правових актів.
Проблемні питання в розвитку підприємницької діяльності в місті обговорювались в ході проведення 11 засідань ради підприємців при виконавчому комітеті Обухівської міської ради. З метою покращення умов для здійснення підприємницької діяльності в місті направлені спільні звернення до Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України та Державної регуляторної служби України та Державної служби України з надзвичайних ситуацій щодо врегулювання питань по формах звітів з виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення; скасування органам державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів права на проведення планових перевірок серед підприємців; органам ДСНС України на планові та позапланові перевірки підприємців у разі укладення підприємцем договору страхування цивільної відповідальності перед третіми особами стосовно відшкодування наслідків можливої шкоди.
Крім того,  направлене було звернення до Кабінету Міністрів України щодо зменшення податкового навантаження на бізнес, збільшення мінімальної заробітної плати тощо. 
З метою партнерства із реалізації проекту із формування екосистеми розвитку бізнесу в місцевих громадах запропоновано Торгово – промисловій палаті України Обухівську організацію «Всеукраїнська організація жінок підприємців «Жіночий альянс», яка має досвід діяльності із сприяння малого і середнього бізнесу багато років.
Також, з метою виходу бізнесу на міжнародні ринки, підвищенню кваліфікації через отримання нових компетенцій в сферах бізнесу з німецькими та іншими іноземними партнерами, ведення переговорів з представниками інших країн, підприємці міста проінформовані про стажування у Німеччині за Програмою Федерального міністерства економіки та енергетики «Fit for Partnership with Germany» на 2016 – 2018 роки. Підприємці нашого міста взяли участь у Економічному форумі «Африка – Україна», який відбувся 04 березня 2016 року у м. Києві.
З метою створення підґрунтя для сталого соціально-економічного розвитку регіонів стартувала спільна Американо - Українська ініціатива по ідентифікації та підготовці управлінців нової категорії з їх наступною інтеграцією у бізнес-середовище США та ЄС; за підтримки Державного управління справами в ДП «Український дім» відбувся Всеукраїнський благодійний Великодній ярмарок з 28 до 30 квітня; форум «Інвестиційні можливості для регіонального розвитку Київщини», Європейський Бізнес Саміт 2016, про що проінформовано підприємців міста Обухова. Участь в цих заходах приймали спеціалісти виконавчого комітету міської ради та підприємці міста.
На території Обухівської міської ради проводилася інформаційна кампанія щодо впровадження проекту «Громадський бюджет». З цього  приводу проведено семінар – навчання за участю фундації Польсько – Української співпраці «Паусі»; вивчався досвід роботи з впровадження громадського бюджету в містах Полтаві, Чернігові, де активну участь взяли підприємці нашого міста, представники ради підприємців при виконавчому комітеті міської ради та громадського об’єднання підприємців «Жіночий альянс».
З метою вирішення проблемних питань податкового законодавства з  підприємцями міста проведено кущовий семінар на тему: Зміни до податкового законодавства.
Також, для підтримки підприємництва та розгляду проблемних питань, що виникають при здійсненні господарської діяльності на території міста в звітному періоді проведено 8 засідань комісії з питань здійснення контролю за додержанням вимог законодавства у сфері торгівлі та побутового обслуговування населення у місті Обухові (при виконавчому комітеті міської ради) та 20 засідань робочої групи по контролю за формуванням цін на основні види продовольчих товарів (при виконавчому комітеті міської ради); спільна нарада спеціалістів виконавчого комітету Обухівської міської ради, Обухівської організації роботодавців, ради підприємців при виконавчому комітеті міської ради з підприємцями міста Обухова; нарада спеціалістів управління економіки виконавчого комітету Обухівської міської ради з підприємцями міста Обухова з питань місцевих податків та зборів. 
Проблемними питаннями залишаються: недосконала система оподаткування; неналежна підтримка з боку держави, в т. ч. фінансова; нестача фінансово-кредитних ресурсів; відсутність фінансових ресурсів для інвестиційного розвитку, а значить і сповільнений розвиток інвестиційних процесів, які є рушійною силою економічного зростання; недостатній рівень співпраці між органами влади та підприємцями у реалізації державної регуляторної політики.
 
Інвестиційно-інноваційна політика
 
  • інвестиційна діяльність
 
Обсяг прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу) за оперативними даними унесених в місто Обухів з початку інвестування, на 01.01.2017 року склав 82,5 млн. доларів США (5,0 % від загального обсягу прямих іноземних інвестицій в Київську область), що на 7,5% менше обсягу прямих інвестицій на початок 2016 року та в розрахунку на одну особу становив 2435,4 доларів США.
Загальний обсяг капітальних інвестицій в основний капітал за оперативними даними в 2016 році склав 473,14 млн. грн., у розрахунку на одну особу – 13967,23 грн.,  в основному це: ПАТ «ККПК», ТОВ «Аерок», ПрАТ «Обухівський молочний завод», ПП «Обухівміськвторресурси» та інші.  
 


Основним джерелом капітальних інвестицій є власні кошти підприємств і організацій.
Так, по ПАТ «Київський картонно – паперовий комбінат» в звітному періоді обсяг інвестицій в основний капітал склав 338,7 млн. гривень. Кошти були витрачені на реконструкцію з розширенням дільниці виготовлення серветок цеху переробки паперу, модернізацію крейдувальної машини на картонному виробництві.
ПАТ «Обухівський молочний завод» в переоснащення підприємства направлено кошти в сумі 9,0 млн. грн. (модернізація лінії по виготовленню морозива, придбання машин та обладнання).
По ТОВ «Аерок» обсяг інвестицій в основний капітал (капіталовкладення) склали кошти в сумі 81,1 млн. гривень (будівництво власної парової котельні). Також, ТОВ «Аерок» інвестувало кошти в модернізацію обладнання, а саме: пристрій автоматичного руху заливних форм лінії «Універсал», проведена заміна застарілих передавальних мостів на сучасні автоматизовані трансбордери, встановлено установку додаткового автоклаву, проведено заміну ручного пакування продукції на сучасну автоматизовану лінію.
ПП «Обухівміськвторресурси» - 6,9 млн. грн. (придбання машин та обладнання, інші основні засоби, існуючі будівлі та споруди, незавершене будівництво, ремонт основних засобів). Також, продовжувалась реконструкція промислової бази по вул. Промислова, 6 та добудова торгівельного комплексу «Казка».
В звітному періоді впроваджено інвестиційні проекти: Будівництво житлового комплексу з почерговим будівництвом багатоквартирних житлових будинків із вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення соціально - побутового обслуговування населення на мікрорайоні «Обухівський ключ», вартість проекту 75,0 млн. грн., інвестор - ТОВ «Обухівжитлоінвест» (ІІ, ІІІ, ІV черги); Реконструкція насосної станції №3, вартість проекту 247,9 тис. грн., інвестор - комунальне підприємство Обухівської міської ради «Обухівське водопровідно – каналізаційне підприємство»; Будівництво напірного каналізаційного колектору та насосної станції від житлових будинків по вулиці Чумацький шлях 24, 26, 28 до самоплинного колектору в місті Обухові, вартість проекту 1,08 млн. грн., виконавчий комітет Обухівської міської ради.   
Продовжувалось впровадження таких інвестиційних проектів:
- Будівництво житлового комплексу з почерговим будівництвом багатоквартирних житлових будинків із вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення соціально - побутового обслуговування населення (V, УІ , УІІ, УІІІ черга) на мікрорайоні «Обухівський ключ»;
- Будівництво житлово-громадського комплексу на розі вулиць Київської та 8-го Березня (1-ша секція), координатор проекту  - ТзОВ «Сучасне будівництво плюс», ЖК «Краєвид»;
- Технічне переоснащення насосних станцій та водозаборів, в т.ч. придбання насосного силового обладнання;
- Технічне переоснащення каналізаційно-насосної станції  з заміною насосно-силового обладнання, координатор цих двох проектів комунальне підприємство Обухівської міської ради «Обухівське водопровідно-каналізаційне підприємство»;
- Модернізація систем теплопостачання на мікрорайонах №1, 2, 3 та мікрорайону Яблуневий міста Обухова, координатор проекту - виконавчий комітет Обухівської міської ради;
- Будівництво житлового комплексу з приміщеннями медичного, оздоровчого, освітнього та комерційного призначення в м. Обухові, координатор проекту - ТзОВ «Новий Дім Квартал» ЖК «Квартал Парковий.
В стадії переговорів проект « Будівництво комплексу з підготовки та спалювання первинних відходів переробки макулатури, координатор проекту - ПрАТ «Київський КПК».
В звітному періоді був розроблений і випущений інвестиційний паспорт м. Обухова, як інформація про інвестиційний потенціал міста. 
Постійно поширюється інформація щодо інвестиційних можливостей Обухова у країнах, з регіонами яких містом укладені угоди про співробітництво, а саме: з містами Радебойль (Німеччина) та Полоцьк (Білорусь).
До всіх підприємств малого та середнього бізнесу постійно доводилась інформація щодо проведення на території Києва та інших регіонів інвестиційних семінарів, форумів.
 Основними проблемними питаннями залишаються : недосконалість нормативно-правового забезпечення інвестиційної діяльності;
  • сильний податковий тиск;
  • відсутність дієвих ефективних механізмів підтримки та стимулювання інвестиційної діяльності;
  • відсутність інвестиційних проектів;
  • неефективність діючої системи страхування інвестиційних ризиків;
  • нестабільність державної інвестиційної політики.
 
Розвиток реального сектору економіки
 
  • промисловість, інноваційна політика
 
За оперативними даними основними промисловими підприємствами міста вироблено продукції на суму 5850,82 млн. гривень, що на 715,2 млн. грн. або 14% більше проти 2015 року (5135,6 млн. грн.).

В розрізі галузей економіки прослідковується ріст виробництва продукції, а саме: по харчовій промисловості та переробленню сільськогосподарських продуктів на 31,5 %, целюлозо -  паперовому виробництву на 9,7 %, хімічній та нафтопереробній промисловості на 27,8 %, текстильній на 17,6 %, виробництво інших неметалевих мінеральних виробів (будівельних  матеріалів та скловиробів) на 22,6 %.

 
Реалізовано промислової продукції за оперативними даними на суму 5985,4 млн. гривень, що більше проти 2015 року на суму 526,7 млн. грн. або на 9,7 відсотків.

Прослідковується також і ріст реалізації продукції в розрізі галузей економіки по: харчовій промисловості та переробленню сільськогосподарських продуктів на 24,7 %, целюлозо -  паперовому виробництву на  9,6 %, текстильній на 23,6 %, хімічній та нафтопереробній промисловості на 21,9 %.
 

Незважаючи на ситуацію, яка склалася в державі підприємства міста  продовжували працювати в стабільному режимі; впроваджували нові технологічні процеси та освоювали нові види продукції.
ТОВ «Алеана» впроваджено у виробництво 35 нових видів продукції, а саме: вазон дренажний для орхідей, вазони «Лютік», «Ришельє», «Ротанг», «Деко», піддони, корзина для білизни «Ротанг» 50л, хлібниця та інші; товариством створено 4 робочих місця.
ПрАТ «Обухівський молочний завод» розпочав виробництво йогурту  «Малина-журавлина» по 0,5 л, фасування молока 2,5% жирності в упаковки по 900гр, фасування сиру 10% жирності в упаковки по 200 грам. Оновлено лінію для морозива.
ТОВ «Омакс Інтернешнл» у звітному періоді продовжував освоювати нові види продукції: колекцію шкарпеток «Women’s socks», виготовлених із високоякісної бавовни, підслідники, гольфи, колготки серії Котон (колготки з натуральної бавовни) Cotton style (260 den) та колготи колекції Фентезі (виготовлені з мультифіламентних ниток): Beauty style, Inspiration та Amour.
На ПАТ «Київський картонно – паперовий комбінат» продовжується реконструкція картонного та паперового виробництв,  проводиться закупка нового обладнання для гофровиробництва. Підприємством створено 19 робочих місць.
Приватним підприємством «Обухівміськвторресурси» продовжувалось  впровадження лінії для виготовлення паливних брикетів з відходів деревини. Продовжується реконструкція промислової бази по вул. Промислова, 6, та проводиться добудова торгівельного комплексу «Казка».
ТОВ «Експрес-С»  продовжується впровадження лінії для виробництва печива та бубликів. У звітному періоді була запущена нова лінія по виготовленню нових видів печива, таких як: «Жолудь», «Смуглик», «Завірюха», «2 кольори», «Маргаритка», «Інтрига», «Тигреня», «Зебра», «Романтика», «Веселка».
Крім цього,є проблеми і перешкоди, що заважають стабільній роботі підприємств. Зокрема, відсутність обігових коштів на технічне переоснащення, що гальмує розвиток підприємства, низький попит населення на м’які меблі, що перешкоджає випуску, реалізації більшої кількості паралону і розвитку підприємства, нестабільність політико-економічного становища в державі, постійний ріст цін на енергоносії.
На підприємствах збережено робочі місця та чисельність працівників, відсутня заборгованість із заробітної плати.
Впродовж звітного періоду керівництвом підприємств вживалися всі заходи щодо недопущення збитковості підприємств, запобіганню банкрутству (нові шляхи збуту продукції, впровадження нових технологій та видів продукції тощо).
 
  • агропромисловий комплекс
 
На території Обухівської громади знаходиться одне сільськогосподарське підприємство ПАТ «Обухівське».
У 2016 році товариством зібрано пшениці озимої 2620,0 т, ячменю 253,0 т, гірчиці 11,0 т. Заготовлено силосу 8005 т, сінажу 4503 т, сіна 47 тонн. По групі пізніх зернових культур зібрано сої 2060 т, соняшнику 3088 т, зібрано кукурудзи та зерна 8597 тонн.
У галузі тваринництва: середньодобовий приріс молодняку становить ­­­513 г (550 г – 2015 р.), валовий надій молока 3230 т (3567 т  - 2015 р.), реалізовано молока в заліку ­2979 т (3422 т – 2015 р.), удій молока на 1 фуражну корову 4956 кг (5522 кг – 2015 р.), реалізовано ВРХ включаючи спец. забій 162,3 т (124 т – 2015 р.). Рентабельність галузі тваринництва становить 4,2 % проти – 3,2% за 2015 року. Річна собівартість 1 кг молока становить 6,40 грн. проти – 3,37 грн. 2015 року, а м’яса відповідно 43,30 грн. проти – 38,40 гривень.
Підприємство не є збитковим; керівництвом вживаються всі заходи щодо недопущення спаду виробництва сільськогосподарської продукції.
Основні проблемні питання на даний час залишаються:
- підвищення курсу валют унеможливлює придбання сільськогосподарської техніки, ліків для тварин, гербіцидів для рослин;
- обмеження в забезпеченні інвестиційними та кредитними ресурсами в аграрному секторі.
 
  • транспорт та дорожнє господарство
 
Діяльність транспортної галузі міста у звітному періоді спрямовувалась на задоволення потреб населення і підприємств якісним та безпечним обслуговуванням транспортними засобами.
За оперативними даними протягом звітного періоду перевезено вантажів автомобільним транспортом (ТОВ «Автоспецтранс – Київського КПК») 645,5 тис. тонн.
 Вантажооборот автомобільного транспорту за оперативними даними становив 27530,4 тис. ткм.
 

Перевезення пасажирів в місті здійснює ТОВ «Обухівтранс». Маршрутну мережу міського автомобільного транспорту складають 12 міських, 14 приміських та 8 міжміських автобусних маршрутів загального користування.
Обсяги пасажирських перевезень (ТОВ «Обухівтранс») в 2016 році за оперативними даними складали більше 6,0 млн. громадян міста.
На території міста працює близько 10 служб таксі, що нараховують в своєму складі за оперативними даними по 5 машин, які в день виконують близько 5 рейсів.
Впродовж звітного періоду здійснено поточний ремонт доріг комунальної власності площею 6370 метрів квадратних та капітальний ремонт доріг площею – 65500 метрів квадратних, в тому числі 10877 метрів квадратних – тротуари та пішохідні зони. Встановлено 135 дорожніх знаків та нанесено 2048 метрів квадратних дорожньої розмітки. 
Але проблемними питаннями галузі є:
  • не відповідність тарифу затратам на пальне та вартості автотранспорту;
  • відсутність фінансових ресурсів на оновлення рухомого складу;
  • недосконале податкове законодавство;
  • недостатній обсяг капіталовкладень на ремонт та утримання автомобільних шляхів різного значення;
  • відсутність державної підтримки в розбудові інженерно – транспортної інфраструктури міста.
 
- зв’язок та інформатизація
 
На території міста встановлено обладнання для розширення широкосмугового доступу до інтернету. В 2016 році до мережі інтернет було підключено 343 абонента, в 2015 році – 273 абонента.
Мешканці міста Обухова мають можливість користуватись послугами різних операторів мобільного зв’язку: «МТС», «Київстар», «Укртелеком», «Life».
Інформація про важливі події економічного та культурного життя міста Обухова, події, що відбуваються у місті, діяльність міської ради та її виконавчих органів широко висвітлювалася у засобах масової інформації, громадсько-політичній газеті «Обухівські вісті», телестудії «Бард» та на сайті міської ради.  
Проте, на сьогоднішній день на території міста знаходяться застарілі абонентські лінії, яким за 20 – 30 років, що призводить до зменшення кількості абонентів по радіотрансляції.
 
 
  • споживчий ринок
 
В звітному періоді оборот роздрібної торгівлі (до якого включено роздрібний товарооборот підприємств роздрібної торгівлі, розрахункові дані щодо обсягів продажу товарів на ринках і фізичними особами – підприємцями) за оперативними даними становить більше 578,0 млн. грн. і становить 100,2 % від зазначеного показника 2015 року.
Обсяг роздрібного товарообороту у розрахунку на одну особу, за оперативними даними  склав 17062,7 гривень. В минулому році цей показник складав – 16879,86 гривень.
 

 
 
Важливу роль в забезпеченні населення міста продовольчими та непродовольчими товарами продовжують займати ринки, які не тільки здатні задовольнити мешканців міста широким асортиментом продукції, товарів і послуг за доступними цінами, а й забезпечити додатковими робочими місцями громадян.
Споживчий ринок міста представлений розгалуженою мережею підприємств торгівлі (295 од.), в тому числі продовольчих – 102 одиниці, непродовольчих – 192 одиниці; закладів громадського харчування (89 од.), побутового обслуговування (202 од.), яка продовжує розвиватися та удосконалюватися. 
 
 
Стан розвитку торгівельної галузі та ресторанного господарства в місті

 
На території міста Обухова функціонує 2 ринки, з них один – комунальної власності, м'ясо – молочний павільйон МПП «Квіт». 
Орієнтуючись на попит споживачів, мережа об’єктів торгівлі в місті постійно оновлюється та розширюється. У звітному періоді у місті розпочали свою діяльність 33 об’єктів малого підприємництва, з них: 16 закладів громадського харчування, 13 магазинів промислових та продуктових товарів, 1 аптека, 2 ломбарди, 1 фітнес клуб.
 Крім того, з метою здешевлення продуктів харчування та забезпечення мешканців міста якісною та дешевою продукцію, на території міста працюють 3 торгові  павільйони (1 павільйон «Карапишівські ковбаси» та 2 павільйони «П’ятачок»), де проводиться реалізація м’ясної продукції мешканцям міста за цінами виробника та 1 торговий павільйон по реалізації хлібобулочних виробів власного виробництва товариства з обмеженою відповідальністю «Перший столичний хлібозавод».
З цією метою на території міста від ТОВ «Салтівський м’ясокомбінат» працюють 2 магазини «Салтівські ковбаси» та 2 магазини «Єрмоленські напівфабрикати».                                    
Представники малого підприємництва сфери торгівлі, аптечного бізнесу та сфери послуг продовжували брати активну участь в реалізації заходів програми «Турбота» (введення соціальної картки «З турботою про кожного»), а саме: надання знижок для пенсіонерів та найбільш вразливих верств населення на придбання медикаментів, продуктів харчування та отримання послуг. За цією програмою працює 8 продовольчих магазинів, 10 аптек, 1 стоматологічний кабінет та 1 медичний центр, 5 перукарень, 4 майстерні по ремонту взуття та 2 заклади по наданню ритуальних послуг.
З метою забезпечення населення міста продуктами харчування у достатній кількості та асортименті за участю малого підприємництва в звітному періоді організовано 55 ярмаркових заходів.
З метою посилення контролю за дотриманням суб’єктами підприємницької діяльності положень нормативно-правових актів з питань торгівлі та побутового обслуговування населення впродовж 2016 року проведено 11 обстежень об’єктів торгівлі, сфери послуг та ресторанного господарства з приводу дотримання вимог норм чинного законодавства, якими охоплено більше 23 об’єктів.
З метою підтримки розвитку малого підприємництва на території Обухівської міської ради в 2016 році застосовувалася 10 відсоткова знижка вартості на послуги з утримання одного торговельного місця на ринку по вулиці Київській, 166А у місті Обухові для приватних підприємців, які працюють на цьому ринку і здійснюють поточні платежі до 15 числа кожного місяця та не мають заборгованості за надання послуг підприємства.
Великою проблемою на території міста залишається стихійна торгівля у невстановлених місцях на території міста; цінова політика.
 
Зовнішньоекономічна діяльність
 
За оперативними даними в звітному періоді обсяг експорту склав –33309 євро, 1,6 млн. дол. США, 1015,4 млн. грн., 300 000 російських рублів).
Обсяг імпорту – 2,4 млн. євро, 7,5 млн. дол. США, 1229,4 млн. гривень, 1,6 млн. російських рублів).
 

 
Від’ємне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило 408,2 млн. грн.(або 15 млн. дол. США).
Коефіцієнт покриття експортом імпорту склав 0,73 (за 2015 року – 0,68).
Підприємствами міста, які здійснювали зовнішньоторговельні операції, імпортовано: сировини на суму 1298,79 млн. грн. або 86,5% від загального обсягу імпорту (в 2015 року на суму 1265,06 млн. грн. або 81,5%); запчастин та обладнання на суму 106,66  млн. грн. або 7,1% (в 2015 року – 111,17 млн. грн. або 7,2%);та інше (послуги, етикетки, тощо) – 96,76 млн. грн. або 6,4 % (в 2015 року – на суму 176,09 млн. грн. або 11,3%).
 

Основу товарної структури експорту промислових підприємств міста складали товари: целюлозно-паперового виробництва – 91,9% від загального експорту або 1005,4 млн. грн. (в 2015 року – 944,8 млн. грн.  або 88,8%), товари хімічного та нафтохімічного виробництва (поролон, пластмаси та вироби з них) – 7,1% або 77,52 млн. грн. (в 2015 року – 96,6 млн. грн. або 9,1%), виробництво будівельних матеріалів – 0,1 % або 1,1 млн. грн. (в 2015 року – 0,34 млн. грн. або 0,03%), продукти харчової промисловості та перероблення сільськогосподарських продуктів – 0,9 % або 10,0 млн. грн. від загального експорту (в 2015 року – 20,0 млн. грн. або 1,87%).  

 
Підприємства міста здійснювали зовнішньоторговельні операції з партнерами більш ніж 20 країнами світу; 24 країн світу отримують товари та послуги, що їх експортують підприємства міста.
Так, ТОВ «Інтерфом» за 2016 рік експортувало  поролон на суму 43,88 млн. грн. За цей же час імпортовано хімічної сировини для потреб власного виробництва на суму 173,31 млн. грн. Основні країни здійснення зовнішньоекономічної  діяльності – Німеччина, Угорщина, Нідерланди, Польща, Молдова, Румунія, Білорусь, Фінляндія.  
Обсяг імпорту по ПАТ «Київський картонно-паперовий комбінат» склав 1139,7 млн. грн., а саме: товариство імпортувало сировину (целюлоза, макулатура, хімікати, обладнання, запчастини тощо) з Росії, Німеччини, Польщі, Прибалтики, Естонії, Європи. На 1005,4 млн. грн. підприємство експортувало своєї продукції (паперові вироби, картон, гофрокартон, гофротара) в Узбекистан, Мексику, Білорусь, Казахстан, Росію, Азербайджан, Грузію, Молдову, Сербію, Монголію, Румунію, Польщу, Вірменію, Латвію, Литву, Італію, Іспанію, Грецію, Сербію, Фінляндію, Македонію, Туркменістан, Естонію та Німеччину.
ТОВ «Алеана» експортувало товари із пластмаси в республіку Білорусь, Російську Федерацію, Молдову, Болгарію та Грузію на суму 36,64 млн. грн. та імпортувало запчастини, поліпропілен (сировина) та етикетки на суму 77,94 млн. грн. з Австрії, Словаччини, Угорщини, Туреччини, Китаю та Кіпру. 
ТОВ «Аерок» експортувало газобетонні блоки на суму 33 309 євро та виробничі запаси на суму 300 000 російських рублів до країн: Молдова та Російська Федерація. Імпортувало сировини, запчастини, обладнання та послуги з Німеччини, Нідерландів, Росії, Білорусії, Данії, Литви, Молдови, Естонії та Польщі на суму 2356740 євро, 1574692 російських рублів та 173957  дол. США.
ПрАТ «Обухівський молочний завод» експортував до Польщі казеїн на суму 10,0 млн. гривень.
Питання, які на даний час заслуговують уваги, це: високі ставки мита на сировину; значне падіння експорту товарів у зв’язку з: нестабільною політичною й фінансовою ситуацією  в країні, скорочення виробництва й девальвація гривні.
 
Адміністративні послуги
 
На території ОРбухівської громади працює Центр надання адміністративних послуг (надалі ЦНАП).
В Центрі створені умови для швидкого вирішення будь-яких проблем громадян, скорочення та спрощення процедур отримання ними усіх необхідних документів.
За 2016 рік центром надано 6065 послуг.
Також на офіційному сайті Обухівської міської ради створено розділ «ЦНАП», де розміщується інформація про порядок надання адміністративних послуг, режим роботи Центру, графік прийому спеціалістів.
Налагоджена співпраця з Міграційною службою Обухівського району.
Працівниками Центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету міської ради постійно проводиться робота щодо удосконалення процедур надання адміністративних послуг, скорочення їх кількості та терміну виконання.
 
Фінансові ресурси
 
Одним з найважливіших напрямків роботи виконавчого комітету міської ради є виконання бюджету.
Від здійснення господарської діяльності усіх промислових підприємств міста та діяльності підприємств малого бізнесу в звітному періоді до загального фонду міського бюджету надійшло (без трансфертів з державного бюджету) у сумі 170159,1 тис. грн. Відсоток виконання плану з початку року складає 132,6.
 

 
Кошти направлялись на виконання заходів по покращенню соціально-економічного та культурного розвитку міста. 
 
 
 
 
Секретар міської ради                                                      С.М.Клочко
 
 
 
 
 
 
 
Начальник управління економіки                                                    А.М.Кондратюк