ПРОЄКТ РІШЕННЯ №
Про хід виконання Програми правової освіти населення міста Обухів на 2015-2018 роки за 2016 рік
Заслухавши та обговоривши інформацію начальника юридичного відділу Пушенко Н.В. про хід виконання заходів Програми правової освіти населення міста Обухів на 2015 – 2018 роки, затвердженої рішенням Обухівської міської ради від 29 січня 2015 року «Про затвердження Програми правової освіти населення міста Обухів Київської області на 2015 – 2018 роки», керуючись частиною 2 статті 52, статтею 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", враховуючи рекомендації постійної комісії з питань регламенту, депутатської діяльності, етики, законності та правопорядку,-
ОБУХІВСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИРІШИЛА:
1. Інформацію про хід виконання заходів Програми правової освіти населення міста Обухів на 2015 – 2018 роки, затвердженої рішенням Обухівської міської ради від 29 січня 2015 року взяти до відома (додається).
2. Керівникам структурних підрозділів – відповідальним виконавцям заходів Програми продовжити роботу з її виконання.
2.1. Проаналізувати правоосвітню та правовиховну роботу у навчальних закладах міста та інших підрозділах виконавчого комітету, надати пропозиції щодо нових способів та напрямків даної сфери діяльності, врахувати недоліки у роботі під час виконання Програми правової освіти населення міста Обухів та сіл міської ради на 2015-2018 роки .
2.2. У рамках підвищення правової культури населення забезпечувати постійне висвітлення в засобах масової інформації актуальних правових питань. Підвищувати рівень висвітлення змін до чинного законодавства, продовжувати розповсюдження цікавих та нових форм правоосвітньої роботи у навчальних закладах та закладах культури міста.
2.3.Координувати роботу фахівців із соціальної роботи, з метою надання правової допомоги соціально незахищеним категоріям громадян.
3. Управлінню освіти виконавчого комітету Обухівської міської ради:
3.1. Забезпечити проведення в навчальних закладах міста анкетувань, тестів щодо визначення причин і факторів, що породжують негативні тенденції у дитячому та молодіжному середовищах з наступним обговоренням на педагогічних радах, батьківських зборах.
3.2. Активізувати роботу з позашкільної освіти та виховання дітей шляхом створення та оптимізації роботи гуртків, клубів, лекторіїв правоосвітнього та правовиховного профілю в загальноосвітніх навчальних закладах міста.
4. Відділу культури виконавчого комітету Обухівської міської ради:
4.1. Сприяти підвищенню правової освіти населення шляхом організації в бібліотеках міста лекторіїв, клубів за інтересами, книжкових виставок, створення куточків з правознавства та своєчасно поновлювати бібліотечні фонди актуальною літературою, зокрема посібниками та методичними матеріалами з актуальних питань чинного законодавства.
5. Координацію роботи та узагальнення інформації щодо виконання цього рішення покласти на юридичний відділ виконавчого комітету Обухівської міської ради.
6. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови, керуючого справами виконавчого комітету Обухівської міської ради Рогозу В.І.
Міський голова О.М. Левченко
місто Обухів № _____ -22 -VІІ
від 27.04. 2017 року
вик. Клименко О.В.
Додаток
до рішення Обухівської міської ради
від 27.04.2017 року №______-22-УІІ
Інформація
про хід виконання Програми правової освіти населення міста Обухів на 2015 – 2018 роки
З метою реалізації міської програми правової освіти населення міста Обухів на 2015-2018 роки за 2016 рік проведено цілий ряд заходів для підлітків у загальноосвітніх школах району, для осіб із числа багатодітних, малозабезпечених, соціально вразливих сімей при соціальному інспектуванні, обстеженні, супроводженні.
Правова допомога надається сім'ям, що опинилися в складних життєвих обставинах, особам з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та молоді, що мають умовну міру покарання. Надано низку індивідуальних послуг: консультування з питань адміністративної та кримінальної відповідальності за неналежне виконання батьківських обов'язків, з питань працевлаштування, порушення прав дітей, попередження фактів насильства в сім'ї, тимчасове влаштування дитини в дитячі установи, оформлення пакету документів на отримання державних соціальних допомог .
З метою реалізації державної політики у сфері організації методичного забезпечення правової освіти населення міста, виховання у нього поваги до Конституції та законів України в рамках проведення заходів з профілактики негативних проявів у молодіжному середовищі в ЗОШ міста із аудиторією старшокласників у формі дискусій, лекцій та відео лекторіїв відпрацьовано теми "Кримінальна відповідальність неповнолітніх", "Безпека дітей", «Біла смерть», «Насилля у молодіжному середовищі», та цілий ряд тем по попередженню розповсюдження наркоманії, ігроманії, паління та алкоголізму.
Функціонує громадська приймальня з надання безоплатної правової допомоги, а також проводиться особистий прийом посадовими особами виконавчого комітету осіб, які потребують безоплатної правової допомоги з питань, що належать до компетенції виконавчому комітету.
В ході роботи громадської приймальні здійснюється прийом громадян (особливо із малозабезпечених верств населення) та надання їм безкоштовних правових консультацій. Громадянам надаються правові консультації з питань земельного, цивільного, сімейного, трудового, пенсійного законодавства, Закону України "Про виконавче провадження", а також інших галузей законодавства.
Протягом 2016 року на особистому прийомі у начальника юридичного відділу прийнято – 260 громадян. Заявники порушували питання захисту житлових прав, визнання права власності на об’єкти самочинного будівництва, порядку повернення вкладів до фінансових установ, захисту трудових прав,захист честі і гідності особи; діяльності судових органів, порядку оформлення прав на земельні ділянки та користування ними, оформлення права власності на спадщину, видача дублікатів свідоцтв на право власності на житло; визнання майнових прав; забезпечення законності та правопорядку; надання належним чином завірених копій документів; соціальних питань та інші.
Протягом звітного періоду спеціалістами управління соціального захисту населення виконавчого комітету Обухівської міської ради постійно проводилась робота щодо інформування громадян міста з питань соціального захисту населення, призначення житлових субсидій, надання пільг, компенсацій, легалізації заробітної плати, пенсійного забезпечення, оздоровлення різних категорій населення, виплат передбачених для переміщених осіб з окупованих територій Донецька, Луганська, та АР Крим. Таких статей в міській газеті «Обухівські вісті» з відповідною тематикою було близько 32. Проводилась психологічна та професійна реабілітація учасників антитерористичної операції.
Правоосвітня діяльність в місті здійснюється у напрямку реалізації положень Національної програми правової освіти населення, затвердженої Указом Президента України від 18.10.2001 № 992 «Про Національну програму правової освіти населення».
На виконання Програми правової освіти населення міста Обухів на 2015 – 2018 роки, фінансування проводилось у межах витрат, передбачених на діяльність відділів та управлінь виконавчого комітету.
Реалізація міської Програми правової освіти населення на 2015 – 2018 роки в місті забезпечується активною участю в організації та здійсненні заходів із правової освіти населення органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, об’єднань громадян, навчальних та культурних закладів, міжвідомчих координаційно-методичних рад з правової освіти населення, засобів масової інформації та поєднання комплексу заходів у сфері правової освіти, що здійснюються цими органами, організаціями, закладами і установами, забезпеченням відкритості правової інформації, доступу всіх верств населення до її джерел; систематичного і безперервного поширення серед населення знань про право і державу, в тому числі шляхом оприлюднення на офіційному сайті міської ради, засобах масової інформації нормативно-правових актів, розповсюдження правової літератури, безпосередньою участю юристів у поширенні правових знань.
В межах цієї Програми проводилися певні заходи. Протягом року в школах міста проводилося обговорення матеріалів газет і телепередач „Свідок“, „Надзвичайні новини“.
Налагоджена тісна співпраця школи з фахівцями із соціальної роботи. Створено спільні комісії для вивчення житлово-побутових умов сімей та вирішення питань по наданню соціально-педагогічних та соціально-психологічних послуг сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах.
Всі учні облікових категорій знаходяться під посиленим контролем з боку педагогічних працівників, а значить цим учням приділяється більше уваги з питань правового виховання, зміцнення моральності та утвердження здорового способу життя. Робота педагогічних колективів спрямована на роз`яснення учням Конституції, законів України „Про загальну середню освіту“, „Про охорону дитинства“.
У навчальних закладах забезпечується виконання законодавчих нормативів щодо обліку та аналізу відвідування навчальних занять учнями, зокрема, дітьми, схильними до пропусків занять та скоєння правопорушень. У класних журналах щоденно ведеться облік відвідування, що дає можливість робити аналіз щоденного відвідування, оперативно встановлювати причини невідвідування, з’ясовувати причини відсутності учнів у школі.
Класними керівниками, практичним психологом та соціальним педагогом ведеться облік та аналіз стану профілактичної роботи з дітьми "групи ризику". На кожну дитину "групи ризику" заведена облікова картка, в якій фіксується профілактична та виховна робота з дитиною. Ведеться картотека учнів, схильних до здійснення правопорушень, наявні плани індивідуальної роботи класного керівника, соціального педагога та психолога з учнями даної категорії.
У рамках організації профілактичної та правовиховної роботи у бібліотечних закладах міста було проведено перегляд літератури на тему: «Україна - правова і соборна держава» (Міська бібліотека №1 ДТЦЮ «Романтик», бібліотека м-ну Піщана, бібліотека м-ну Яблуневий, бібліотека м-ну Лікарня);
організовано постійнодіючі книжкові полички під назвою “Подорож країною закону”, “Закон України “Про охорону дитинства”. “Конвенція про права дитини. Права дитини на життя, на ім'я, на відпочинок, на фізичне виховання”,“Закон. Держава. Право.”. (Бібліотека м-ну Піщана, бібліотека м-ну Яблуневий);
у січні 2016 року до Дня Соборності України були проведені інформаційні години «День Соборності мовою фактів і документів», «Соборна душа України» (Міська бібліотека №1 ДТЦЮ «Романтик», бібліотека м-ну Піщана);
у квітні 2016 року в рамках програми правового виховання були проведені бесіди- застереження, радіобесіди «Стоп насильству!» (Міська бібліотека №1 ДТЦЮ «Романтик», бібліотека м-ну Лікарня);
у листопаді 2016 року до Дня відзначення 40-ої річниці створення Української Громадської Групи сприяння виконанню Гельсінськх угод були проведені книжкові виставки, радіобесіди та години інформації,
круглий стіл “Гельсінські угоди. Дисиденство” (Міська бібліотека №1 ДТЦЮ «Романтик»), бесіда “Український Гельсінський рух- боротьба за досягнення політичних, економічних, соціальних, національних, релігійних прав людини” ( бібліотека м-ну Лікарня).
Активну участь у виконанні програми правової освіти населення міста Обухів на 2015-2018 роки приймає служба у справах дітей та сім”ї виконавчого комітету Обухівської міської ради, так на протязі 2016 року вищевказаною службою було проведено ряд заходів
- профілактично-інформаційні акції серед дітей «Закон і я», «Міжнародні організації, що захищають права дітей», «Демократія. Демократичні цінності і принципи»
- рольові ігри, конкурси, бесіди для вихованців дитячих навчальних закладів та учнів загальноосвітніх закладів на теми «Діти – малі громадяни України», «Я і моя родина», «Добро починається з казки»;
- вікторини, брейн-ринги, турніри юних правознавців; конкурси малюнків, газет, рефератів, плакатів, учнівських творів на правову тематику;
Протягом 2016 року було проведено 12 профілактичних рейди „Канікули”, „Вулиця”, „Нічне місто”. Виявлено 13 неповнолітніх, з них 8- із сім’ї, 2 – з комп”ютерних клубів, 3 – з розважальних закладів; усі діти повернуті в сім’ї, батькам – винесено офіційні попередження. Також, здійснюється своєчасне виявлення сімей, де діти перебувають у складаних життєвих обставинах, їх облік і систематична перевірка умов утримання і виховання в них неповнолітніх, надання таким сім’ям адресної допомоги. Станом на 31.12.2016 обстежено 87 сімей, в яких проживає 163 дітей. Проведена роз’яснювально-консультативна робота з батьками, винесено 15 офіційних попереджень. Працівниками національної поліції було притягнуто до адміністративної відповідальності 33 осіб.
З метою попередження безпритульності та бездоглядності на території міста Обухівським міськрайонним центром зайнятості спільно проводяться заходи з майбутніми випускниками ЗОШ міста Обухова, а саме - індивідуальні консультації, співбесіди, анкетування та тестування. В усіх загальноосвітніх закладах міста встановлено програмно-мотиваційні комплекси «Мотиваційний термінал розвитку зацікавленості до професійного самовизначення» (профорієнтаційні термінали). Учні шкіл проявляють зацікавленість до інформації, яку містить ПАК (термінал постійно оновлюється). Систематично проводяться традиційні масові заходи, протягом 2016 року проведено: 1 Ярмарок професій (взяло участь 1143 особи), “Крок у професійне майбутнє” – 5 (взяли участь 250 учнів), “Урок реального життя” – 5 (взяли участь 198 учнів), “День відкритих дверей ЦЗ” – 2 (відвідали захід 10 учнів), групова профконсультація із застосуванням профдіагностичного обстеження – 9 (взяли участь 275 учнів). Протягом звітного періоду 1779 учням ЗОШ надано 1087 профінформаційних і 692 профконсультаційні послуги.
Постійно проводиться залучення молоді на правах волонтерів до проведення інформаційних і культурно-просвітницьких заходів на території міста, розповсюдження інформаційних буклетів.
У загальноосвітніх закладах міста за участю дітей та учнівської молоді, їх батьків,проводяться профілактични та просвітницьки заходи щодо протидії торгівлі людьми: індивідуальні консультування, бесіди на тему «Дитина та її психічне здоров’я», «Насильство у сім’ї», «Дитина і розлучення», «Культура сімейних взаємин» за участю працівників служби у справах дітей та сім’ї, управління юстиції, практичних психологів навчальних закладів. Для учнів 8-9 класів проводилися виховні години-тренінги на тему «Суд над тілесними покараннями дітей» за участю працівників Обухівського РВ ГУ МВС України в Київській області. Для батьків були проведені загально батьківські збори, темою яких стало питання «Як стати авторитетом для своєї дитини» або «Профілактики виникнення насильства у сім’ї».
В рамках проведення акції «16 днів проти насильтсва», з метою посилення інформаційно-просвітницької роботи серед учнівської молоді, що розпочалась у загальноосвітніх закладах міста зі створення інтерактивних стендів «Захисти життя – зупини насильство!», книжкових тематичних виставок літератури, що стосується запобіганню насильства в сім’ї. У ході акції проведено низку тематичних виховних заходів: години психолога «Я – проти насильства», «Ціною свого життя…», конкурс малюнків «Міцна сім'я – міцна держава», «Світ без насильства». Зустрічі з працівниками соціальних, правових служб, громадських організацій «Профілактика насильства в молодіжному середовищі», «Насильство та кримінальна відповідальність» за участю працівників Обухівського ВП ГУНП сектору ювенальної превенції, служби у справах дітей та сім”ї, уроки з правознавства «Права людини. Декларація з прав людини». Були розповсюджені буклети «Дитинство проти насильства».
У березні, квітні, травні, жовтні, листопаді та грудня поточного року у загальноосвтніх закладах міста були проведені виховні години - бесіди, лекції, перегляд кінороликів для учнів середніх та старших класів, так як проблема торгівлі людьми дуже близько стоїть до таких проблем, як наркоманія та підліткова безпритульність. Також, самими учнями організовувалися у класах соціальні опитування з приводу їх обізнаності де можна отримати допомогу, консультацію, якщо виявлений факт або особа, що постраждала від торгівлі людьми і куди взагалі можна звернутися з даного питання на території міста.
Активно сприймаються учнівською молоддю дискусии як вільний обмін думок, коли учні мають змогу висловити свої думки. Дискусії допомагають формуванню правових уявлень, поглядів і переконань, учасники самостійно оцінюють ті чи інші судження, відстоюють свої погляди; диспут допомагає виявити настрій дітей, їхній внутрішній світ, формувати громадську думку колективу, критичне ставлення учнівської молоді до порушення прав людини, дискримінації жінок та інше.Надавалася правова допомога сім’ям загиблих військовослужбовців, а саме в отримання документів на одноразову грошову допомогу у зв’язку зі смертю; допомога в оформленні документів в зв’язку із втратою годувальника. Для налагодження тісної співпраці та для підвищення поінформованості учасників АТО про послуги структурних підрозділів виконавчого комітету Обухівської міської ради, державної служби зайнятості, пенсійного фонду, військового комісаріату, закладів охорони здоров”я у приміщеннях установ розміщено інформаційні матеріали щодо послуг, які вони надають. Створені інформаційні куточки, на яких розміщені дані щодо соціального та правового захисту учасників антитерористичної операції. Спеціалістами відділів, управлінь постійно надається організаційно–правова допомога демобілізованим військовослужбовцям, які брали участь в антитерористичній операції особисто та в телефоному режимі з питань надання їм пільг, соціальних допомог, субсидій, отримання учасниками АТО путівок на санаторно–курортне лікування, технічних засобів реабілітації, протезно–ортопедичних виробів, професійної та психологічної реабілітації та інше.
У кожному навчальному закладі проводяться заходи щодо правової освіти:
НВК «СЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 з поглибленим вивченням української мови та літератури – ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 імені А.С. Малишка Обухівської міської ради Київської області»
Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2 міста Обухова:
- виховні години на теми:
- «Взаємини між дорослими і підлітками в родині»;
- «Батьківська п’ятниця»;
- «Конвенція ООН про права дитини»;
- «Адміністративна та кримінальна відповідальність»;
- «Молодь обирає здоровий спосіб життя»;
- «Як уникнути суперечностей і запобігти конфліктам»;
- «Як не стати жертвою злочину».
Навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 – ліцей» Обухівської міської ради Київської області
Належне місце у виховній роботі школи відводиться роботі з дітьми «групи ризику», «кризовим сім’ям». На кожного учня девіантної поведінки заведено облікову картку, в якій відмічається проведена робота з цією категорією дітей:
- проводяться бесіди класного керівника, психолога, соціального педагога та заступника директора з виховної роботи;
- зустрічі з інспектором КМСД;
- рейди відвідування учнів.
У школі діє система роботи з учнями «групи ризику», яка включає: індивідуальну роботу класних керівників і педагогів з учнями, які потребують посиленої педагогічної уваги; виклик учнів з девіантною поведінкою з батьками і без них на наради адміністрації, засідання шкільної ради профілактики; облік відвідування уроків та позашкільних закладів «важкими учнями»; консультації практичного психолога. З метою попередження бродяжництва та правопорушень проходять засідання Громадської Ради. Всім учням дається виправний термін. У школі діє «Інформаційний куток» для учнів та батьків з телефонами установ та організацій, що надають кваліфіковану допомогу та послуги з відповідних проблем (наркологічний центр, соціальна служба сім'ї та молоді тощо).
Робота школи з такими категоріями дітей, як учні з девіантною поведінкою і учні з неблагонадійних сімей має певні результати.
Важливою в системі превентивного виховання є робота з неблагонадійними сім’ями та дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах. Класними керівниками виявляються учні з таких сімей, ведеться їх облік, двічі на рік проводиться обстеження умов проживання дітей в цих сім’ях, складаються відповідні акти. Проводиться робота з психолого-педагогічної підтримки дітей з таких сімей, використовуються різні засоби впливу на батьків. Є певні результати проведеної роботи. Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, що навчаються у школі, проводиться згідно з діючим законодавством. На початок навчального року були підготовлені списки учнів пільгових категорій.
Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4 міста Обухова:
Навчально-виховний комплекс «Спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5 з поглибленим вивченням іноземних мов – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5» Обухівської міської ради Київської області
Протягом навчального року проводилися індивідуальні та групові консультації учнів, батьків (опікунів), вчителів – предметників та класних керівників щодо проблем різноманітного характеру; проблеми навчання та виховання дітей; проблеми спілкування дітей з батьками, однолітками. Вчителями; професійне визначення особистості; організація і зміст навчання дітей з особливими освітніми проблемами; соціально – правовий захист учнів.
Для учнів, батьків проводилися виступи, лекції на тему: “Як стати авторитетом для своєї дитини”, “Роль родини у вихованні дитини”, “Підліток у світі шкідливих звичок ”, “ Формування здорового способу життя у підлітків та молоді”: “Профілактика ВІЛ/СНІДу, наркоманії та тютюнопаління”, “Запобігання торгівлі людьми”, “Профілактика виникнення насильства у сім’ї ”, “Профілактика правопорушень”, “Права та обовязки учнів у школі” та багато інших.
Психологічна служба НВК постійно веде просвітницьку роботу серед батьків учнів. Профорієнтаційна робота побудована на тісному зв’язку школи з вищими навчальними та середніми спеціальними навчальними закладами Київської області – учні 11-х класів відвідали Київський національний університет культури і мистецтв (11- А, Б ).
Навчально-виховний комплекс «Гімназія – загальноосвітній навчальний заклад І ступеня міста Обухова імені Володимира Мельника»
Начальник юридичного відділу Н.В. Пушенко
вик. Клименко О.В.
0457250468
ОБУХІВСЬКА МІСЬКА РАДА
КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Двадцять друга сесія сьомого скликання
Р І Ш Е Н Н Я
КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Двадцять друга сесія сьомого скликання
Р І Ш Е Н Н Я
Про хід виконання Програми правової освіти населення міста Обухів на 2015-2018 роки за 2016 рік
Заслухавши та обговоривши інформацію начальника юридичного відділу Пушенко Н.В. про хід виконання заходів Програми правової освіти населення міста Обухів на 2015 – 2018 роки, затвердженої рішенням Обухівської міської ради від 29 січня 2015 року «Про затвердження Програми правової освіти населення міста Обухів Київської області на 2015 – 2018 роки», керуючись частиною 2 статті 52, статтею 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", враховуючи рекомендації постійної комісії з питань регламенту, депутатської діяльності, етики, законності та правопорядку,-
ОБУХІВСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИРІШИЛА:
1. Інформацію про хід виконання заходів Програми правової освіти населення міста Обухів на 2015 – 2018 роки, затвердженої рішенням Обухівської міської ради від 29 січня 2015 року взяти до відома (додається).
2. Керівникам структурних підрозділів – відповідальним виконавцям заходів Програми продовжити роботу з її виконання.
2.1. Проаналізувати правоосвітню та правовиховну роботу у навчальних закладах міста та інших підрозділах виконавчого комітету, надати пропозиції щодо нових способів та напрямків даної сфери діяльності, врахувати недоліки у роботі під час виконання Програми правової освіти населення міста Обухів та сіл міської ради на 2015-2018 роки .
2.2. У рамках підвищення правової культури населення забезпечувати постійне висвітлення в засобах масової інформації актуальних правових питань. Підвищувати рівень висвітлення змін до чинного законодавства, продовжувати розповсюдження цікавих та нових форм правоосвітньої роботи у навчальних закладах та закладах культури міста.
2.3.Координувати роботу фахівців із соціальної роботи, з метою надання правової допомоги соціально незахищеним категоріям громадян.
3. Управлінню освіти виконавчого комітету Обухівської міської ради:
3.1. Забезпечити проведення в навчальних закладах міста анкетувань, тестів щодо визначення причин і факторів, що породжують негативні тенденції у дитячому та молодіжному середовищах з наступним обговоренням на педагогічних радах, батьківських зборах.
3.2. Активізувати роботу з позашкільної освіти та виховання дітей шляхом створення та оптимізації роботи гуртків, клубів, лекторіїв правоосвітнього та правовиховного профілю в загальноосвітніх навчальних закладах міста.
4. Відділу культури виконавчого комітету Обухівської міської ради:
4.1. Сприяти підвищенню правової освіти населення шляхом організації в бібліотеках міста лекторіїв, клубів за інтересами, книжкових виставок, створення куточків з правознавства та своєчасно поновлювати бібліотечні фонди актуальною літературою, зокрема посібниками та методичними матеріалами з актуальних питань чинного законодавства.
5. Координацію роботи та узагальнення інформації щодо виконання цього рішення покласти на юридичний відділ виконавчого комітету Обухівської міської ради.
6. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови, керуючого справами виконавчого комітету Обухівської міської ради Рогозу В.І.
Міський голова О.М. Левченко
місто Обухів № _____ -22 -VІІ
від 27.04. 2017 року
вик. Клименко О.В.
Додаток
до рішення Обухівської міської ради
від 27.04.2017 року №______-22-УІІ
Інформація
про хід виконання Програми правової освіти населення міста Обухів на 2015 – 2018 роки
З метою реалізації міської програми правової освіти населення міста Обухів на 2015-2018 роки за 2016 рік проведено цілий ряд заходів для підлітків у загальноосвітніх школах району, для осіб із числа багатодітних, малозабезпечених, соціально вразливих сімей при соціальному інспектуванні, обстеженні, супроводженні.
Правова допомога надається сім'ям, що опинилися в складних життєвих обставинах, особам з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та молоді, що мають умовну міру покарання. Надано низку індивідуальних послуг: консультування з питань адміністративної та кримінальної відповідальності за неналежне виконання батьківських обов'язків, з питань працевлаштування, порушення прав дітей, попередження фактів насильства в сім'ї, тимчасове влаштування дитини в дитячі установи, оформлення пакету документів на отримання державних соціальних допомог .
З метою реалізації державної політики у сфері організації методичного забезпечення правової освіти населення міста, виховання у нього поваги до Конституції та законів України в рамках проведення заходів з профілактики негативних проявів у молодіжному середовищі в ЗОШ міста із аудиторією старшокласників у формі дискусій, лекцій та відео лекторіїв відпрацьовано теми "Кримінальна відповідальність неповнолітніх", "Безпека дітей", «Біла смерть», «Насилля у молодіжному середовищі», та цілий ряд тем по попередженню розповсюдження наркоманії, ігроманії, паління та алкоголізму.
Функціонує громадська приймальня з надання безоплатної правової допомоги, а також проводиться особистий прийом посадовими особами виконавчого комітету осіб, які потребують безоплатної правової допомоги з питань, що належать до компетенції виконавчому комітету.
В ході роботи громадської приймальні здійснюється прийом громадян (особливо із малозабезпечених верств населення) та надання їм безкоштовних правових консультацій. Громадянам надаються правові консультації з питань земельного, цивільного, сімейного, трудового, пенсійного законодавства, Закону України "Про виконавче провадження", а також інших галузей законодавства.
Протягом 2016 року на особистому прийомі у начальника юридичного відділу прийнято – 260 громадян. Заявники порушували питання захисту житлових прав, визнання права власності на об’єкти самочинного будівництва, порядку повернення вкладів до фінансових установ, захисту трудових прав,захист честі і гідності особи; діяльності судових органів, порядку оформлення прав на земельні ділянки та користування ними, оформлення права власності на спадщину, видача дублікатів свідоцтв на право власності на житло; визнання майнових прав; забезпечення законності та правопорядку; надання належним чином завірених копій документів; соціальних питань та інші.
Протягом звітного періоду спеціалістами управління соціального захисту населення виконавчого комітету Обухівської міської ради постійно проводилась робота щодо інформування громадян міста з питань соціального захисту населення, призначення житлових субсидій, надання пільг, компенсацій, легалізації заробітної плати, пенсійного забезпечення, оздоровлення різних категорій населення, виплат передбачених для переміщених осіб з окупованих територій Донецька, Луганська, та АР Крим. Таких статей в міській газеті «Обухівські вісті» з відповідною тематикою було близько 32. Проводилась психологічна та професійна реабілітація учасників антитерористичної операції.
Правоосвітня діяльність в місті здійснюється у напрямку реалізації положень Національної програми правової освіти населення, затвердженої Указом Президента України від 18.10.2001 № 992 «Про Національну програму правової освіти населення».
На виконання Програми правової освіти населення міста Обухів на 2015 – 2018 роки, фінансування проводилось у межах витрат, передбачених на діяльність відділів та управлінь виконавчого комітету.
Реалізація міської Програми правової освіти населення на 2015 – 2018 роки в місті забезпечується активною участю в організації та здійсненні заходів із правової освіти населення органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, об’єднань громадян, навчальних та культурних закладів, міжвідомчих координаційно-методичних рад з правової освіти населення, засобів масової інформації та поєднання комплексу заходів у сфері правової освіти, що здійснюються цими органами, організаціями, закладами і установами, забезпеченням відкритості правової інформації, доступу всіх верств населення до її джерел; систематичного і безперервного поширення серед населення знань про право і державу, в тому числі шляхом оприлюднення на офіційному сайті міської ради, засобах масової інформації нормативно-правових актів, розповсюдження правової літератури, безпосередньою участю юристів у поширенні правових знань.
В межах цієї Програми проводилися певні заходи. Протягом року в школах міста проводилося обговорення матеріалів газет і телепередач „Свідок“, „Надзвичайні новини“.
Налагоджена тісна співпраця школи з фахівцями із соціальної роботи. Створено спільні комісії для вивчення житлово-побутових умов сімей та вирішення питань по наданню соціально-педагогічних та соціально-психологічних послуг сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах.
Всі учні облікових категорій знаходяться під посиленим контролем з боку педагогічних працівників, а значить цим учням приділяється більше уваги з питань правового виховання, зміцнення моральності та утвердження здорового способу життя. Робота педагогічних колективів спрямована на роз`яснення учням Конституції, законів України „Про загальну середню освіту“, „Про охорону дитинства“.
У навчальних закладах забезпечується виконання законодавчих нормативів щодо обліку та аналізу відвідування навчальних занять учнями, зокрема, дітьми, схильними до пропусків занять та скоєння правопорушень. У класних журналах щоденно ведеться облік відвідування, що дає можливість робити аналіз щоденного відвідування, оперативно встановлювати причини невідвідування, з’ясовувати причини відсутності учнів у школі.
Класними керівниками, практичним психологом та соціальним педагогом ведеться облік та аналіз стану профілактичної роботи з дітьми "групи ризику". На кожну дитину "групи ризику" заведена облікова картка, в якій фіксується профілактична та виховна робота з дитиною. Ведеться картотека учнів, схильних до здійснення правопорушень, наявні плани індивідуальної роботи класного керівника, соціального педагога та психолога з учнями даної категорії.
У рамках організації профілактичної та правовиховної роботи у бібліотечних закладах міста було проведено перегляд літератури на тему: «Україна - правова і соборна держава» (Міська бібліотека №1 ДТЦЮ «Романтик», бібліотека м-ну Піщана, бібліотека м-ну Яблуневий, бібліотека м-ну Лікарня);
організовано постійнодіючі книжкові полички під назвою “Подорож країною закону”, “Закон України “Про охорону дитинства”. “Конвенція про права дитини. Права дитини на життя, на ім'я, на відпочинок, на фізичне виховання”,“Закон. Держава. Право.”. (Бібліотека м-ну Піщана, бібліотека м-ну Яблуневий);
у січні 2016 року до Дня Соборності України були проведені інформаційні години «День Соборності мовою фактів і документів», «Соборна душа України» (Міська бібліотека №1 ДТЦЮ «Романтик», бібліотека м-ну Піщана);
у квітні 2016 року в рамках програми правового виховання були проведені бесіди- застереження, радіобесіди «Стоп насильству!» (Міська бібліотека №1 ДТЦЮ «Романтик», бібліотека м-ну Лікарня);
- у травні 2016 року були проведені бесіди та інформаційні години спілкування на правові теми: «Подорож до країни права», «Моє життя — мої права» , «Україна - правова і соборна держава» (Міська бібліотека №1 ДТЦЮ «Романтик», бібліотека м-ну Піщана, бібліотека м-ну Яблуневий, бібліотека м-ну Лікарня);
- у червні 2016 року до Дня Конституції України були проведені бесіди, радіогазети, інформаційні години «Конституція — основний Закон держави» (Міська бібліотека №1 ДТЦЮ «Романтик», бібліотека м-ну Піщана, бібліотека м-ну Яблуневий, бібліотека м-ну Лікарня);
- у липні 2016 року проходила презентація усного журналу «Протидії торгівлі людьми» за матеріалами — виданням міжнародного правозахисного центру «Ла-Страда — Україна» (бібліотека м-ну Яблуневий);
- у серпні 2016 року були проведені інформаційні години, бесіди, тематичні полички до Дня прапора та 25-ої річниці від Дня незалежності України «Прапор свободи», «Символіка незалежності» (Міська бібліотека №1 ДТЦЮ «Романтик»), «Україна - правова й європейська держава» (бібліотека м-ну Лікарня), «Європейський вибір України» (бібліотека м-ну Яблуневий);
- у вересні 2016 року було організовано юридичну консультацію для людей з обмеженими фізичними можливостями (бібліотека м-ну Лікарня);
- у жовтні 2016 року було проведено інформаційні години, бесіди, викладки літератури до відзначення Європейського тижня місцевої демократії «Україна — правовий член Ради Європи», «Шляхи реалізації європейських принципів місцевого і регіонального розвитку демократії, захист прав і свобод людини» ( Міська бібліотека №1 ДТЦЮ «Романтик», бібліотека м-ну Піщана, бібліотека м-ну Яблуневий, бібліотека м-ну Лікарня);
у листопаді 2016 року до Дня відзначення 40-ої річниці створення Української Громадської Групи сприяння виконанню Гельсінськх угод були проведені книжкові виставки, радіобесіди та години інформації,
круглий стіл “Гельсінські угоди. Дисиденство” (Міська бібліотека №1 ДТЦЮ «Романтик»), бесіда “Український Гельсінський рух- боротьба за досягнення політичних, економічних, соціальних, національних, релігійних прав людини” ( бібліотека м-ну Лікарня).
- у грудні 2016 року по бібліотечним закладам були проведені наступні правові заходи: огляд літератури, бесіди, інформаційні години на теми «Право людини: історія та сучасність» - (Бібліотека №1 ДТЦЮ “Романтик”), “Ми всі різні, але рівні”(бібліотека м-ну Яблуневий), круглий стіл“Права людини”, тематична поличка “Правові знання — веління часу”( бібліотека м-ну Піщана).
Активну участь у виконанні програми правової освіти населення міста Обухів на 2015-2018 роки приймає служба у справах дітей та сім”ї виконавчого комітету Обухівської міської ради, так на протязі 2016 року вищевказаною службою було проведено ряд заходів
- профілактично-інформаційні акції серед дітей «Закон і я», «Міжнародні організації, що захищають права дітей», «Демократія. Демократичні цінності і принципи»
- рольові ігри, конкурси, бесіди для вихованців дитячих навчальних закладів та учнів загальноосвітніх закладів на теми «Діти – малі громадяни України», «Я і моя родина», «Добро починається з казки»;
- вікторини, брейн-ринги, турніри юних правознавців; конкурси малюнків, газет, рефератів, плакатів, учнівських творів на правову тематику;
Протягом 2016 року було проведено 12 профілактичних рейди „Канікули”, „Вулиця”, „Нічне місто”. Виявлено 13 неповнолітніх, з них 8- із сім’ї, 2 – з комп”ютерних клубів, 3 – з розважальних закладів; усі діти повернуті в сім’ї, батькам – винесено офіційні попередження. Також, здійснюється своєчасне виявлення сімей, де діти перебувають у складаних життєвих обставинах, їх облік і систематична перевірка умов утримання і виховання в них неповнолітніх, надання таким сім’ям адресної допомоги. Станом на 31.12.2016 обстежено 87 сімей, в яких проживає 163 дітей. Проведена роз’яснювально-консультативна робота з батьками, винесено 15 офіційних попереджень. Працівниками національної поліції було притягнуто до адміністративної відповідальності 33 осіб.
З метою попередження безпритульності та бездоглядності на території міста Обухівським міськрайонним центром зайнятості спільно проводяться заходи з майбутніми випускниками ЗОШ міста Обухова, а саме - індивідуальні консультації, співбесіди, анкетування та тестування. В усіх загальноосвітніх закладах міста встановлено програмно-мотиваційні комплекси «Мотиваційний термінал розвитку зацікавленості до професійного самовизначення» (профорієнтаційні термінали). Учні шкіл проявляють зацікавленість до інформації, яку містить ПАК (термінал постійно оновлюється). Систематично проводяться традиційні масові заходи, протягом 2016 року проведено: 1 Ярмарок професій (взяло участь 1143 особи), “Крок у професійне майбутнє” – 5 (взяли участь 250 учнів), “Урок реального життя” – 5 (взяли участь 198 учнів), “День відкритих дверей ЦЗ” – 2 (відвідали захід 10 учнів), групова профконсультація із застосуванням профдіагностичного обстеження – 9 (взяли участь 275 учнів). Протягом звітного періоду 1779 учням ЗОШ надано 1087 профінформаційних і 692 профконсультаційні послуги.
Постійно проводиться залучення молоді на правах волонтерів до проведення інформаційних і культурно-просвітницьких заходів на території міста, розповсюдження інформаційних буклетів.
У загальноосвітніх закладах міста за участю дітей та учнівської молоді, їх батьків,проводяться профілактични та просвітницьки заходи щодо протидії торгівлі людьми: індивідуальні консультування, бесіди на тему «Дитина та її психічне здоров’я», «Насильство у сім’ї», «Дитина і розлучення», «Культура сімейних взаємин» за участю працівників служби у справах дітей та сім’ї, управління юстиції, практичних психологів навчальних закладів. Для учнів 8-9 класів проводилися виховні години-тренінги на тему «Суд над тілесними покараннями дітей» за участю працівників Обухівського РВ ГУ МВС України в Київській області. Для батьків були проведені загально батьківські збори, темою яких стало питання «Як стати авторитетом для своєї дитини» або «Профілактики виникнення насильства у сім’ї».
В рамках проведення акції «16 днів проти насильтсва», з метою посилення інформаційно-просвітницької роботи серед учнівської молоді, що розпочалась у загальноосвітніх закладах міста зі створення інтерактивних стендів «Захисти життя – зупини насильство!», книжкових тематичних виставок літератури, що стосується запобіганню насильства в сім’ї. У ході акції проведено низку тематичних виховних заходів: години психолога «Я – проти насильства», «Ціною свого життя…», конкурс малюнків «Міцна сім'я – міцна держава», «Світ без насильства». Зустрічі з працівниками соціальних, правових служб, громадських організацій «Профілактика насильства в молодіжному середовищі», «Насильство та кримінальна відповідальність» за участю працівників Обухівського ВП ГУНП сектору ювенальної превенції, служби у справах дітей та сім”ї, уроки з правознавства «Права людини. Декларація з прав людини». Були розповсюджені буклети «Дитинство проти насильства».
У березні, квітні, травні, жовтні, листопаді та грудня поточного року у загальноосвтніх закладах міста були проведені виховні години - бесіди, лекції, перегляд кінороликів для учнів середніх та старших класів, так як проблема торгівлі людьми дуже близько стоїть до таких проблем, як наркоманія та підліткова безпритульність. Також, самими учнями організовувалися у класах соціальні опитування з приводу їх обізнаності де можна отримати допомогу, консультацію, якщо виявлений факт або особа, що постраждала від торгівлі людьми і куди взагалі можна звернутися з даного питання на території міста.
Активно сприймаються учнівською молоддю дискусии як вільний обмін думок, коли учні мають змогу висловити свої думки. Дискусії допомагають формуванню правових уявлень, поглядів і переконань, учасники самостійно оцінюють ті чи інші судження, відстоюють свої погляди; диспут допомагає виявити настрій дітей, їхній внутрішній світ, формувати громадську думку колективу, критичне ставлення учнівської молоді до порушення прав людини, дискримінації жінок та інше.Надавалася правова допомога сім’ям загиблих військовослужбовців, а саме в отримання документів на одноразову грошову допомогу у зв’язку зі смертю; допомога в оформленні документів в зв’язку із втратою годувальника. Для налагодження тісної співпраці та для підвищення поінформованості учасників АТО про послуги структурних підрозділів виконавчого комітету Обухівської міської ради, державної служби зайнятості, пенсійного фонду, військового комісаріату, закладів охорони здоров”я у приміщеннях установ розміщено інформаційні матеріали щодо послуг, які вони надають. Створені інформаційні куточки, на яких розміщені дані щодо соціального та правового захисту учасників антитерористичної операції. Спеціалістами відділів, управлінь постійно надається організаційно–правова допомога демобілізованим військовослужбовцям, які брали участь в антитерористичній операції особисто та в телефоному режимі з питань надання їм пільг, соціальних допомог, субсидій, отримання учасниками АТО путівок на санаторно–курортне лікування, технічних засобів реабілітації, протезно–ортопедичних виробів, професійної та психологічної реабілітації та інше.
У кожному навчальному закладі проводяться заходи щодо правової освіти:
НВК «СЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 з поглибленим вивченням української мови та літератури – ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 імені А.С. Малишка Обухівської міської ради Київської області»
- цикл годин з превентивного виховання;
- конкурс кросвордів з правової тематики;
- конкурс газет «Права та обов’язки учнів»;
- диспути «Чи потрібна демократія?», «Яка форма правління найкраща», «Кримінальна відповідальність: чи потрібна і яка?»;
- відвідування судових засідань кримінальних справ;
- проведення Всеукраїнського тижня права (10-14 жовтня);
- профілактичні лекції для учнів школи, які проводять працівники Сектору превентивної діяльності з ювенальної превенції Обухівського ВП ГУ НП України в Київській області;
- уроки правознавства, на які запрошуються представники суду.
Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2 міста Обухова:
- проведено зустріч з працівниками благодійного центру «Мрія» на тему «Злочин і кара» для учнів 7-11 класів;
- круглий стіл «Відповідальність неповнолітніх перед законом за скоєння злочинів та правопорушень»;
- шкільні рейди «Увага:курці», «Урок»;
- проводяться виховні заходи з використанням різних форм роботи: вікторини, конкурси, бесіди, уроки гарної поведінки, рольові ігри, ділові ігри, «круглі столи»: «Кримінальна відповідальність неповнолітніх», «Чи знаєш ти?», «Якщо тобі немає 18», День спільних дій в інтересах дітей. Права підлітків», «День прав людини», «Пам’ятай про права, але не забувай про обов’язок» (9 клас), «Правила для учнів – наш обов’язок», «Чи знаєш ти?» «Закони життя нашого класу», «Спільні дії в інтересах Конвенції прав дитини», «Знаємо права, виконуємо обов’язки», «Наркотична залежність. Відповідальність» (8 клас), «Торгівля та експлуатація дітей», «Усі діти мають право на безпечне життя поряд з батьками», «Мої права та обов’язки», «Торгівля, експлуатація та жорстоке поводження з дітьми», «Про попередження насильства в сім’ї» (2 клас), «Великі права маленької дитини» (1 клас), «Закон обов’язковий для всіх» «Конвенція ООН та Конституція України про права дітей», «Мої права та обов’язки», «Права дитини» (5 клас), «Про права дитини», «У чистій воді риби багато, у доброзичливої людини друзів багато», «Правила поведінки для кожної дитинки», «Слухняність і непослух», «День прав людини» (попер. насильства в сім’ї), «Кримінальна відповідальність неповнолітніх», «За законами Конституції України» (3 клас), «Права дитини» (4 клас);
- тиждень родинного виховання;
- батьківський всеобуч щодо профілактики правопорушень серед неповнолітніх;
- виховні години: «Діти вулиці», «Твоє майбутнє у твоїх руках»,«Жебракування», «Стоп-курінню»;
- перегляд тематичних фільмів, анкетування «Молодь і протиправна поведінка»;
- обговорення статей на правову тематику;
- проведення індивідуальної роботи з учнями та сім’ями, які потребують особливої уваги;
- залучення учнів, схильних до правопорушення, до участі у класних та позакласних заходах;
- учнівські конференції: «Завдання та призначення українського кримінального права» за участю працівників податкової інспекції,поліції,служби у справах неповнолітніх, ЦРЛ.
- виховні години на теми:
- «Взаємини між дорослими і підлітками в родині»;
- «Батьківська п’ятниця»;
- «Конвенція ООН про права дитини»;
- «Адміністративна та кримінальна відповідальність»;
- «Молодь обирає здоровий спосіб життя»;
- «Як уникнути суперечностей і запобігти конфліктам»;
- «Як не стати жертвою злочину».
Навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 – ліцей» Обухівської міської ради Київської області
- Індивідуальні бесіди представників КМСН з дітьми девіантної поведінки Операція «Підліток», «Комп’ютерний клуб», «Урок»;
- Тиждень профілактики шкідливих звичок. Інструктаж щодо безпечного проведення осінніх канікул;
- Акція «Заміни цигарку на цукерку»;
- Рольова гра: Комендантська година для підлітка, для учнів з девіантною поведінкою;
- Проведення засідання Ради профілактики правопорушень;
- Тренінгове заняття: «Правові аспекти твого вибору»;
- Круглий стіл «Жорстокість- це риса сучасності?»
- Інструктаж щодо безпечного проведення весняних канікул;
- Рейди: «Урок», «Паління», «Підліток», «Комп’ютерний клуб»;
- Анкетування для батьків: «Як я спілкуюся з власною дитиною», «Ми і наші діти», консультації для батьків: «Вплив сімейного середовища на виховання дітей», лекція «Зміст і мета сімейного виховання»;
- Круглий стіл класних керівників «Шляхи поліпшення якості навчально-виховного процесу в школі»;
- Тиждень правових знань;
- Година права «На паралельних дорогах прав та обов’язків»;
- Брейн-ринг «Суспільство. Право. Мораль. Духовність»;
- Конкурс малюнків «Мої права у кольорах веселки»;
- зустрічі з інспекторами кримінальної міліції, ДАІ, лікарем-наркологом, «Спокуса та твоє здоров’я» (усний журнал про алкоголізм, паління та наркоманію);
- Тематичні виховні години: «Береженого й Бог береже», «Страшні дороги», «Увага! Наркоманія!», «Алкоголізм руйнує здоров’я людини», «Здорові звички – здоровий спосіб життя», «Що означає жити красиво».
- підготовку команди учнів для участі у правничому квесті під назвою - «Право та закон у вашому житті»;
- проведення відкритого уроку у 11-Б класі на тему «Трудове право України», який проводив учитель історії та правознавства Госедло В.І.
Належне місце у виховній роботі школи відводиться роботі з дітьми «групи ризику», «кризовим сім’ям». На кожного учня девіантної поведінки заведено облікову картку, в якій відмічається проведена робота з цією категорією дітей:
- проводяться бесіди класного керівника, психолога, соціального педагога та заступника директора з виховної роботи;
- зустрічі з інспектором КМСД;
- рейди відвідування учнів.
У школі діє система роботи з учнями «групи ризику», яка включає: індивідуальну роботу класних керівників і педагогів з учнями, які потребують посиленої педагогічної уваги; виклик учнів з девіантною поведінкою з батьками і без них на наради адміністрації, засідання шкільної ради профілактики; облік відвідування уроків та позашкільних закладів «важкими учнями»; консультації практичного психолога. З метою попередження бродяжництва та правопорушень проходять засідання Громадської Ради. Всім учням дається виправний термін. У школі діє «Інформаційний куток» для учнів та батьків з телефонами установ та організацій, що надають кваліфіковану допомогу та послуги з відповідних проблем (наркологічний центр, соціальна служба сім'ї та молоді тощо).
Робота школи з такими категоріями дітей, як учні з девіантною поведінкою і учні з неблагонадійних сімей має певні результати.
Важливою в системі превентивного виховання є робота з неблагонадійними сім’ями та дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах. Класними керівниками виявляються учні з таких сімей, ведеться їх облік, двічі на рік проводиться обстеження умов проживання дітей в цих сім’ях, складаються відповідні акти. Проводиться робота з психолого-педагогічної підтримки дітей з таких сімей, використовуються різні засоби впливу на батьків. Є певні результати проведеної роботи. Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, що навчаються у школі, проводиться згідно з діючим законодавством. На початок навчального року були підготовлені списки учнів пільгових категорій.
Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4 міста Обухова:
- Тиждень здоров’я «Здоров’я дітей – здоров’я нації»;
- Акція «Людяність у нелюдяний час»;
- Заходи до Міжнародного дня толерантності;
- Всесвітній день дитини «Діти – радість життя»;
- Тиждень правових знань «Закон. Право. Мораль.»;
- Акція «Запали свічку». День пам’яті жертв Голодомору;
- Бесіди на правову тематику (ІV тиждень щомісяця), на передодні канікул та по кожному випадку скоєння учнями правопорушень;
- Тиждень правової культури, присвячений Дню прав людини (10 грудня);
- Участь у профілактичних рейдах «Урок» з метою виявлення неповнолітніх, які ухиляються від навчання або схильні до пропусків занять, схильні до скоєння правопорушень та злочинів;
- Спільна робота з працівниками СКМСД, наркокабінету, Центру соціальної служби сім’ї та молоді, поліклініки щодо профілактики та попередження правопорушень серед учнів.
Навчально-виховний комплекс «Спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5 з поглибленим вивченням іноземних мов – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5» Обухівської міської ради Київської області
- 07 жовтня 2016 р., в рамках проведення тижня правових знань та з метою розширення знань учнів про юридичну відповідальність, було організовано зустріч учнів 9, 10 та 11кл. з суддею Обухівського районного суду Тиханським Олександром Богдановичем.
- 12 жовтня 2016 р. тренінг-спілкування для учнів 5-их класів та 03 листопада 2016 р. семінар «Культура міжособистісних відносин» для учнів 7-их класів, який провела практичний психолог Г.Лісовська.
- 20 жовтня 2016 р. учні 7-10 класів мали змогу переглянути виставу «Я не хочу помирати», яку показали актори Київського молодіжного театру.
- 07 жовтня 2016 р. представник МГО БУМ ВБО «АССЕТ» Гелівері П.Ю. провів для старшокласників тренінгові заняття в рамках профілактики правопорушень.
- 01 грудня 2016 р. для 11-их класів проведено лекцію-тренінг «Профілактика ВІЛ/ СНІДу»;
- Оновлено інформаційний куточок з питань правової освіти;
- Години спілкування на теми: «Права і обов’язки», «Наш закон – наша сила», «Право людини на життя, свободу та недоторканість»;
- Зустріч з інспектором ювенальної превенції Коломійцем Т.В., виховні бесіди з батьками (опікунами), учнями «групи ризику»;
- Години психолога на правову тематику по запиту класних керівників;
- Правовий брейн – ринг для учнів 10 класів;
- Лекторій до Дня захисту прав людини;
- Конкурс малюнків «Мої права» між учнями 5-7 класів;
Протягом навчального року проводилися індивідуальні та групові консультації учнів, батьків (опікунів), вчителів – предметників та класних керівників щодо проблем різноманітного характеру; проблеми навчання та виховання дітей; проблеми спілкування дітей з батьками, однолітками. Вчителями; професійне визначення особистості; організація і зміст навчання дітей з особливими освітніми проблемами; соціально – правовий захист учнів.
Для учнів, батьків проводилися виступи, лекції на тему: “Як стати авторитетом для своєї дитини”, “Роль родини у вихованні дитини”, “Підліток у світі шкідливих звичок ”, “ Формування здорового способу життя у підлітків та молоді”: “Профілактика ВІЛ/СНІДу, наркоманії та тютюнопаління”, “Запобігання торгівлі людьми”, “Профілактика виникнення насильства у сім’ї ”, “Профілактика правопорушень”, “Права та обовязки учнів у школі” та багато інших.
Психологічна служба НВК постійно веде просвітницьку роботу серед батьків учнів. Профорієнтаційна робота побудована на тісному зв’язку школи з вищими навчальними та середніми спеціальними навчальними закладами Київської області – учні 11-х класів відвідали Київський національний університет культури і мистецтв (11- А, Б ).
Навчально-виховний комплекс «Гімназія – загальноосвітній навчальний заклад І ступеня міста Обухова імені Володимира Мельника»
- Круглі столи «Формування правової культури учнів»;
- Демонстрації відеофільмів на тему: «Права та обв’язки учнів», «Дитина та її права»;
- Вікторини, тренінги на теми: «Урок толерантності або вчимося співчувати» (8-11 класи), «Я-дитина! Я теж маю права» (5-7 класи), «Розпорядок дня» (4 клас), «Право на медичну допомогу на основі казки «Айболит» (1-3 класи);
- Батьківський лекторій «Правове виховання в сім`ї»;
- Правовий ринг «Клуб любителів права» (до тижня правових знань).
- Випуск правового вісника на тему: «Чи знаю я свої права та обов’язки?»;
- Інформативні бесіди на тему: «Конвенція ООН про права дитини»;
- Виступ агітбригади на тему: «Скажемо насильству «Ні!»;
- Правовий ринг: «Клуб любителів права» (до тижня правових знань).
Начальник юридичного відділу Н.В. Пушенко
вик. Клименко О.В.
0457250468