ОПИС ДОКУМЕНТУ

Доповідач:

Пушенко Наталія Володимирівна - начальник юридичного відділу виконавчого комітету Обухівської міської ради

Дата:

17.03.2017

ДРУК ПРОЄКТУ РІШЕННЯ

ПРОЄКТ РІШЕННЯ
Про затвердження міської цільової програми підтримки муніципального громадського формування з охорони громадського порядку на території Обухівської міської ради на 2017-2020 роки

ОБУХІВСЬКА МІСЬКА РАДА
КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
  Двадцять перша сесія сьомого скликання
 
  Р І Ш Е Н Н Я
 
Про затвердження міської цільової програми  підтримки
муніципального громадського формування
з охорони громадського порядку
на території Обухівської міської ради на 2017 – 2020 роки
Відповідно до Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону», статті 91 Бюджетного кодексу України, з метою підтримки муніципального громадського формування з охорони громадського порядку на виконання ними завдань по забезпеченню громадського порядку і громадської безпеки на території Обухівської міської ради,  забезпечення ефективної реалізації державної політики у сфері профілактики та протидії злочинності та правопорушенням, запобігання адміністративним правопорушенням і злочинам, керуючись статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи: звернення громадського формування від 09.03.2017 року , протокол загальних зборів, статут муніципального громадського формування; рекомендації постійних комісій з питань: планування бюджету та фінансів та з питань регламенту, депутатської діяльності, етики, законності та правопорядку,   
ОБУХІВСЬКА МІСЬКА РАДА ВИРІШИЛА:
 
1.Затвердити міську цільову програму підтримки муніципального громадського формування з охорони громадського порядку на території Обухівської міської ради на 2017 – 2020 роки  (далі - Програма) (додається).
           2.Погодити статут Муніципального громадського формування з охорони громадського порядку на території Обухівської міської ради «Обухівська міська варта».
           3.Затвердити структуру Муніципального громадського формування з охорони громадського порядку на території Обухівської міської ради «Обухівська міська варта».
           4. Фінансовому управлінню виконавчого комітету Обухівської міської ради   передбачити видатки на здійснення заходів з реалізації міської  цільової програми підтримки муніципального громадського формування з охорони громадського порядку на території Обухівської міської ради на 2017 – 2020 роки  з урахуванням вимог  Бюджетного кодексу України та затвердженої структури формування.
5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Обухівської міської ради з питань регламенту, депутатської діяльності, етики, законності та правопорядку та постійну комісію Обухівської міської ради з питань планування бюджету та фінансів.
        
Міський голова                                                                                          О.М. Левченко
Обухів
рішення №_____________-21 –VІІ    від  30.03.2017
вик. Тупікова Л.І.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
затверджено
рішення  Обухівської міської ради
  №_______-21-УІІ від  30 березня2017 року
 
Міська цільова програма 
 підтримки муніципального громадського формування з охорони громадського порядку  на території Обухівської міської ради на 2017 – 2020 роки
 
1. Паспорт Програми
1.1 Ініціатор розроблення програми Виконавчий комітет міської ради
1.2 Розробник програми  Юридичний відділ
1.3 Відповідальний виконавець програми Виконавчий комітет міської ради
1.4 Учасники програми відділ оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами виконавчого комітету міської ради,   фінансове управління виконавчого комітету міської ради, ,   муніципальне  громадське формування з охорони громадського  порядку
1.5 Термін реалізації програми  2017-2020 роки
     
1.6 Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, всього:  
  у тому числі:  
 
1.Загальна
 
1.1. Міська цільова програма підтримки муніципального громадського   формування (далі – громадське формування) з охорони  громадського порядку на території Обухівської міської ради на 2017 – 2020 роки (далі – Програма)  розроблена у відповідності до Закону України  “Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону”, статті 91 Бюджетного кодексу України.
               1.2. Відповідно до положень статті 15 Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону» органи місцевого  самоврядування, посадові особи  цих  органів,  керівники  підприємств,  установ, організацій у межах своєї компетенції, а також громадяни сприяють громадським формуванням в охороні  громадського  порядку  і державного кордону.
               Органи    місцевого самоврядування,    підприємства,   установи   та   організації   в установленому порядку розглядають пропозиції громадських формувань щодо  поліпшення  стану  громадського порядку і охорони державного кордону та вживають у межах своєї компетенції відповідних заходів.
                Органи    місцевого самоврядування    спільно  з   органами   Національної   поліції, підрозділами Державної прикордонної служби України організовують діяльність громадських формувань з охорони громадського порядку та державного  кордону  шляхом  залучення  їх  членів  до  проведення патрулювання та інших спільних заходів, проведення інструктажів та оперативного надання відповідної інформації, крім таємної, залучення  їх  членів  до  правового  навчання  та  ознайомлення з формами та методами боротьби з правопорушеннями.
               1.3. Відповідно до положень статті 16 України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону»  органи   місцевого самоврядування  у  межах  своєї  компетенції  спільно  з  органами Національної поліції   здійснюють   координацію   та   контроль  за  діяльністю громадських   формувань,   заслуховують  повідомлення   і   звіти керівника зазначеного формування. Для реалізації  цілей  і  завдань  громадського формування  органи місцевого  самоврядування мають  право  вводити  за  рахунок коштів місцевого бюджету посади інструктора з питань роботи з цими формуваннями, начальника загону народної дружини підприємства, установи, організації.
 1.4.Відповідно до положень статті 19 Закону України  «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону»  органи місцевого  самоврядування   мають право  вирішувати  питання  щодо  забезпечення діяльності громадських формувань, надавати їм службові приміщення,необхідний інвентар та засоби зв'язку.
1.5. Положеннями статті 18 цього Закону передбачено, що за активну участь у забезпеченні охорони громадського порядку і  державного  кордону  члени  громадського  формування  з охорони громадського  порядку  і  державного кордону заохочуються органами Національної  поліції та органами місцевого самоврядування   шляхом     видачі     грошової  винагороди.
1.6.Обухівський районний відділ Національної поліції виконує завдання відповідно до спеціального закону і забезпечив роботу органу за 2016 рік: 
Протягом звітного періоду масив зареєстрованих заяв і повідомлень про злочини та події збільшився в порівнянні з 2015 роком на 71,0 відс. (із  3974 до 6808).
Загальна кількість зареєстрованих злочинів збільшилась в порівнянні з аналогічним періодом 2015 року на 41,0 відс. і становить 694 злочини проти 492, з них розкрито 140 злочинів.
Зареєстровано та розкрито:
грабежів 22, розкрито 4,
розбої 4, розкрито 1,
крадіжок особистого майна 270 розкрито 34,
крадіжок з квартир 59, розкрито 3,
незаконне заволодіння автомототранспортом 13, розкрито 2,
злочини пов’язані з незаконним обігом наркотиків 51, розкрито 25,фактів збуту наркотичних засобів 2.    
Постійна увага приділяється підвищенню ефективності та якості розшуку злочинців, безвісти зниклих осіб та встановлення осіб виявлених невпізнаних трупів.
Протягом 2016 року до відділу надійшло 16 заяв, щодо встановлення місця знаходження безвісти зниклих громадян, розшукано 10.
Працівниками відділу кримінальної міліції у справах дітей, притягнуто до адміністративної відповідальності:
-64 батьків за  невиконання своїх обов’язків щодо виховання своїх неповнолітніх дітей,
- 10 неповнолітніх притягнуто до адміністративної відповідальності за появу в громадському місці в нетверезому стані та куріння;
- 6 працівників торгівлі за порушення правил торгівлі спиртними та тютюновими виробами. Працівниками кримінальної поліції у справах дітей проведено 22 контрольних перевірок розважальних закладів та місць відпочинку молоді. Проведено перевірки та виявлено 15 неблагополучних сімей.
В громадських місцях скоєно 25 злочинів, на вулиці 21.
  • особами, які раніше скоювали - 19,
  • в стані сп’яніння - 4,
  • вчинено неповнолітніми – 5,
  • вчинених групою осіб – 16.
 
Протягом звітного періоду до адміністративної відповідальності притягнуто  660 осіб:
 
 
Найменування позицій
12 міс.
2016 р.
 
Всього складено протоколів
660
Ст.44 (зберігання  наркотичних засобів у невеликих розмірах)
8
Ст.121-140
234
ст..130 керуваття транспортним засобом в стані сп’яніння
28
Ст.51 (дрібне викрадання)
9
Ст. 155-160 (порушення правил торгівлі)
42
в т.ч.
ст. 156 (поруш. правил торгівлі алкогольн. напоями  і тютюновими виробами)
2
Ст. 173 (дрібне хуліганство)
4
Ст. 1732 (насильство в сім’ї)
23
Ст. 1751 (куріння у заборонених місцях)
37
Ст. 178  (пияцтво)
181
Ст. 182  (порушення тиші)
20
Ст. 183  (завідомо неправдивий виклик)
25
Ст. 184 (не виконання батьківських обов’язків)
26
Ст. 185 (Злісна непокора законному            розпорядженню   або вимозі працівника міліції)
4
Ст. 187 (порушення правил  адмін.. нагляду 25
Ст. 192  (порушен гром.встановл.  реєстр. зброї) 13

2.Мета програми

2.1.Метою програми є підтримка муніципального громадського формування з  охорони  громадського порядку на виконання ним завдань із:
- забезпечення громадського порядку і громадської безпеки, збереження життя та здоров’я мешканців міста, приватної власності громадян  та юридичних осіб;
– запобігання адміністративним та кримінальним правопорушенням ; 
– запобігання виникнення та існування умов, що сприяють вчиненню правопорушень;
– забезпечення захисту конституційних прав та свобод людини;
– створення належних умов проведення ефективної правової і виховної роботи серед населення;
– охорона громадського порядку і громадської безпеки разом з працівниками національної поліції;
–  протидія адміністративним та кримінальним правопорушенням на території Обухівської міської ради;
-підвищення ефективності роботи органів національної поліції.
 
 3.Основні завдання програми
 
3.1.Надання підтримки громадським формуванням у забезпеченні ним громадського порядку і громадської безпеки, запобігання адміністративним  і кримінальним правопорушенням на відповідній території.
3.2.Сприяння  органам національної поліції у виявленні і розкритті злочинів, розшуку осіб, які їх вчинили, захисті інтересів держави, громадян від злочинних посягань.
3.3.Участь у забезпеченні безпеки дорожнього руху та боротьби з дитячою бездоглядністю і правопорушеннями неповнолітніх.
3.4.Стабілізація криміногенної ситуації  та створення умов атмосфери суспільної нетерпимості до скоєння правопорушень.
3.5.Залучення до охорони громадського порядку та громадської безпеки демобілізованих військовослужбовців з числа учасників проведення антитерористичної операції на сході України та учасників бойових дій.
 3.6.Розроблення нових форм і методів профілактики правопорушень та запровадження їх у практику;
4. Основні заходи щодо виконання Програми
 
4.1. Забезпечити проведення комплексного аналізу стану правопорядку на території Обухівської міської ради. За результатами аналізу та з урахуванням факторів, які негативно впливають на стан правопорядку в місті розробляти план додаткових заходів щодо запобігання злочинності та скоєння правопорушень.
 
                                                        Громадське формування
                                                                      Відділ оборонної роботи та взаємодії  
правоохоронними органами;
 2017-2020 роки
4.2. Щомісячно розглядати стан додержання законності та правопорядку, конституційних прав і свобод людини  за участю керівництва правоохоронних органів та  органів місцевого самоврядування.
                                               Громадське формування
                                                        Відділ оборонної роботи та взаємодії  
правоохоронними органами;
                                                                 щомісячно                                      
4.3. Забезпечити систематичне інформування населення про стан правопорядку на території обслуговування, факти порушення прав і свобод людини та правове реагування на них.
         Громадське формування
                                                         Відділ оборонної роботи та взаємодії з
правоохоронними органами;
Відділ інформаційно – аналітичного забезпечення
та комунікації з громадськістю;
                                                        постійно
 
4.4. Забезпечити систематичну та ефективну роботу   адміністративної комісії . Разом з органами національної  поліції організувати профілактичні заходи, спрямовані на запобігання та припинення адміністративних правопорушень . 
                                                        Громадське формування;
                                                         Виконавчий комітет Обухівської міської ради Київської області( надалі-Виконавчий комітет);
                                                        2017-2020 роки
 
4.5. З урахуванням проведеного аналізу стану оперативної обстановки на території обслуговування та наявної оперативної інформації щомісячно здійснювати комплексні заходи щодо патрулювання найбільш складних у криміногенному відношенні  територій обслуговування, місць концентрації специфічних категорій населення. Результати патрулювання та спостереження заслуховувати на оперативних нарадах виконавчого комітету.
Громадське формування;
                                                         Відділ оборонної роботи та взаємодії з
правоохоронними органами;
                                                        щомісяця
 
4.6. Здійснювати комплексні заходи щодо виявлення  на території Обухівської міської ради каналів незаконного обігу наркотиків, боєприпасів та вибухових речовин. Аналізувати  інформацію про стан зберігання і використання за призначенням вибухонебезпечних предметів. 
                                                        Громадське формування
         Відділ оборонної роботи та взаємодії з
правоохоронними органами;
                                                                           2017-2020 роки
 
4.7. Забезпечити системну ефективну роботу зі зверненнями громадян, неухильне виконання вимог Закону України «Про звернення громадян», вживати вичерпних заходів щодо відновлення порушених прав і свобод людини. Підвищити рівень аналітичної роботи щодо вчасного виявлення найгостріших проблем, які породжують звернення громадян і потребують негайного вирішення, вживати адекватних заходів реагування.
Загальний відділ виконавчого комітету;
                                                                                                        постійно
 
 4.8. Проводити періодичне спостереження за розважальними закладами і місцями масового відпочинку молоді (барів, кафе, дискотек), з метою недопущення розповсюдження в них наркотичних засобів. Вживати заходів щодо припинення діяльності таких об’єктів при виявленні фактів торгівлі або вживання наркотиків.  Разом з органами національної поліції проводити рейди щодо дотримання вимог про заборону роботи ігрових залів, комп'ютерних клубів, дискотек та інших закладів у нічний час. 
                                                                  Громадське формування
Відділ оборонної роботи та взаємодії з
правоохоронними органами;
 постійно
4.9 Висвітлювати у засобах масової інформації результати боротьби із адміністративними правопорушеннями.
                                                        Громадське формування;
Відділ оборонної роботи та взаємодії з
правоохоронними органами;
Відділ інформаційно – аналітичного забезпечення
та комунікації з громадськістю;
                                                                    постійно
 
4.10. Посилити заходи профілактичного характеру стосовно осіб, які зловживають спиртними напоями, раніше судимих, засуджених за корисливі злочини до покарань, непов’язаних з позбавленням волі, насамперед таких, які не працюють і не стали на шлях виправлення, систематично порушують громадський порядок.
                                                        Громадське формування;
Відділ оборонної роботи та взаємодії з
правоохоронними органами;
                                                        постійно
   
  4.11. Здійснювати контроль на території міської ради за дотриманням чинного законодавства щодо правил роздрібної торгівлі  алкогольними напоями. 
Громадське формування;
Виконавчий комітет
2017-2020роки
 
4.12. Організувати патрулювання  разом з представниками правоохоронних органів під час проведення масових заходів, у вихідні та святкові дні. 
Громадське формування;
 Виконавчий комітет ;
2017-2020роки
4.13. Надавати  матеріально – фінансову підтримку  громадському формуванню     та забезпечити матеріальне заохочення членів громадського формування за участь у забезпеченні громадського порядку.
 Виконавчий комітет ;
2017-2020роки
4.14. Проводити заходи громадянського виховання, підвищення рівня правосвідомості та залучати до участі з охорони громадського порядку та громадської безпеки громадян з числа трудових  колективів підприємств, організацій та установ.
Виконавчий комітет ;
2017-2020роки
 4.15. Проводити заходи патріотичного та громадянського виховання серед учнів шкіл, молоді та населення. 
 
 
 Виконавчий комітет ;
2017-2020роки
5.Обсяг і джерела фінансування Програми.
 
5.1.Фінансування  заходів програми здійснюється за рахунок коштів міського бюджету Обухівської міської ради та інших, не заборонених законом, джерел. Ресурсне забезпечення Програми та обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання Програми визначено у кошторисі, який додається до Програми.  
5.2.Одержувачами коштів, що передбачені даною Програмою, може бути виключно муніципальне громадське формування, які зареєстроване відповідно до Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону», активно беруть участь у сфері охорони громадського порядку, патріотичному вихованні молоді та населення міста Обухова  і не перебуває у стадії ліквідації.
5.3.Порядок виділення та контролю за використанням коштів міського бюджету, передбачених даною програмою, регулюється Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Бюджетним кодексом України, статутом муніципального формування з охорони громадського формування та іншими нормативними актами законодавства України.
6. Очікувані результати і ефективність Програми
6. Покращення правопорядку на території Обухівської міської ради, захисту конституційних прав і свобод громадян, профілактика правопорушень серед дорослих та неповнолітніх.
6.2.Надання допомоги органам національної поліції у забезпеченні громадського порядку і громадської безпеки, запобігання адміністративним правопорушенням,  допомога у розкритті злочинів і збільшення його на 15 %.
6.3.Зменшення кількості правопорушень на вулиці на 10%.
6.4. Зменшення кількості правопорушень неповнолітніх на 10 %.
6.5.Обмеження відвідування неповнолітніми у нічний час ігрових залів, комп'ютерних клубів, дискотек та інших закладів.
6.6.Надання невідкладної допомоги особам які потерпіли від нещасних випадків.
6.7.Підвищення рівня правової освіти населення, правосвідомості, правового та патріотичного виховання молоді.
6.8.Запобігання широкій криміналізації населення на території міської ради.
6.9. Збереження  комунальних об’єктів благоустрою та чистоти у населених пунктах .
              
 
                                                                                                                                                                            Додаток                                                                                  
до міської цільової Програми підтримки
                                                                                 муніципального  громадського  формування з
                                                                                  охорони  громадського порядку
                                                                                  на території Обухівської міської ради на 2017 – 2020 роки,
                                                                                  затвердженої рішенням
                                                                                  Обухівської  міської ради
                                                                                  від ________   № _____
 
Кошторис
витрат щодо виконання міської цільової Програми підтримки муніципального громадського  формування з  охорони  громадського порядку на території Обухівської міської ради на 2017- 2020 роки
 

з/п
Зміст заходів Необхідно коштів (тис.грн/рік) Джерело фінансування Відповідальні виконавці
 2017 2018 2019 2020
1 2 3 4 5 6 7 8
1. Забезпечення діяльності громадського формування з охорони громадського порядку   у т.ч: 1 500 000
грн. 
      Міський бюджет Виконавчий  комітет Обухівської міської ради Київської області
  РАЗОМ: 1 500 000  
 
 
      Начальник  відділу оборонної роботи та взаємодії з                                                                                    М.В. Карпенко
правоохоронними органами                                  

 
СТРУКТУРА
муніципального громадського формування з охорони громадського порядку на території Обухівської міської ради Київської області «Обухівська міська варта» на 2017 рік
 
 
№          п/п Посада кількість штатних одиниць
1 2 3
1. Штаб формування 3  
1.1. Начальник формування 1  
1.2. Заступник начальника формування 1  
1.3. Бухгалтер 1  
2. Члени формування  12  
2.1. Інспектор ОГП 9
2.2. Старший інспектор 3
Всього 15
 
 
 
 
Секретар ради                                                                             С.М. Клочко
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ПОГОДЖЕНО                                                                                               ПОГОДЖЕНО
Рішення сесії                                                               Т.в.о. Начальник Обухівського
Обухівської міської ради                                          відділу поліції
Київської області                                                       Головного управління
№ ____ від «___»_____ 2017р                                 Національної поліції                     
                                                                                      у Київській області
Обухівський міський голова                                    підполковник поліції                 
                        О.М. ЛЕВЧЕНКО                                                                В.А. Кришталь
                                                                      
від  «___»___________ 2017 року                             від  «___»_________2017 року
                           
 _____________________________                         ____________________________  (підпис, МП)                                                                                                    (підпис, МП)
                         
 
              
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішенням загальних зборів
членів громадського формування
протокол № 1 від 09.03.2017року
Начальник формування
                              А.Я. ЧИЧУК
 
від  «___»    ____________ 2017 року
 
______________________
                (підпис)
 
           
 
 
 
С Т А Т У Т
муніципального громадського формування
з охорони громадського порядку на території
Обухівської міської ради
«Обухівська міська варта»
 
 
 
 
 
 
м. Обухів - 2017
                 
 
 
        
I. Загальні питання
 
1. Статут муніципального громадського формування з охорони громадського порядку на території Обухівської міської ради «Обухівська міська варта», розроблено, погоджено та затверджено у відповідності до Закону України "Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону" від 22 червня 2000 року, пункту 1 статті 91 Бюджетного кодексу України від 08.07.2000 року        № 2456- VI та постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Типового статуту громадського фомування з охорони громадського порядку і державного кордону, опису зразків бланка посвідчення і нарукавної пов’язки члена такого формування" від 20 грудня 2000року № 1872.
 
1.1. Повне найменування: Муніципальне громадське формування з охорони громадського порядку на території Обухівської міської ради Київської області «Обухівська міська варта».
 
1.2. Скорочене найменування: МГФОГП «Обухівська міська варта».
 
2. Муніципальне громадське формування з охорони громадського порядку на території Обухівської міської ради Київської області «Обухівська міська варта» (далі - формування), створюється відповідно до Закону України "Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону".
 
3. Формування створюється як громадське об'єднання на добровільних засадах з метою сприяння органам місцевого самоврядування, правоохоронним органам та органам виконавчої влади, а також посадовим особам у запобіганні та припиненні кримінальних і адміністративних правопорушень, захисті життя та здоров'я громадян, інтересів суспільства і держави від протиправних посягань, а також у рятуванні людей і майна під час стихійного лиха та інших надзвичайних ситуацій.
 
4. Правовою основою діяльності формування є Конституція України, Закон України "Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону", інші закони України, акти Президента України і Кабінету Міністрів України, рішення Обухівської міської ради Київської області (далі - Обухівської міської ради) та її виконавчого комітету з питань діяльності та фінансування формування, охорони громадського порядку, боротьби з кримінальними та адміністративними правопорушеннями, а також Статут формування.
 
5. Формування є неприбутковою юридичною особою з моменту його реєстрації, має рахунки в установах банків, печатку із власним найменуванням, штамп та інші необхідні реквізити. Утворене та зареєстроване в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації.
 
6. Формування відповідає за своїми зобов'язаннями усім належним йому майном, від свого імені набуває майнові і немайнові права та обов'язки, може виступати позивачем та відповідачем у суді, арбітражному та третейському судах.
 
7. Юридична адреса формування: Київська область, місто Обухів, вул. Каштанова 13.
 
II. Основні завдання формування
 
8. Основними завданнями формування є:
 
8.1. У сфері охорони громадського порядку:
 
надання допомоги органам Національної поліції у забезпеченні громадського порядку і громадської безпеки, запобіганні кримінальним і адміністративним правопорушенням;
 
інформування органів Національної поліції про вчинені або ті, що готуються, кримінальні правопорушення, місця зосередження злочинних угруповань;
 
сприяння органам Національної поліції у виявленні кримінальних правопорушень, розшуку осіб, які їх вчинили, захисті інтересів держави, підприємств, установ, організацій, громадян від злочинних посягань; участь у забезпеченні безпеки дорожнього руху та протидії правопорушенням серед дітей.
 
8.2. У разі виникнення надзвичайних ситуацій:
 
надання невідкладної допомоги особам, які потерпіли від нещасних випадків чи правопорушень;
 
участь у рятуванні людей і майна, підтриманні громадського порядку.
 
III. Права формування
9. Для виконання своїх завдань формування та його члени мають право:
 
9.1. Брати участь у забезпеченні охорони громадського порядку разом з поліцейськими, шляхом виконання конкретних доручень керівника відповідного органу Національної поліції чи органу місцевого самоврядування (Обухівської міської ради, або її виконавчого комітету).
 
9.2. Вживати разом з поліцейськими заходів до припинення кримінальних і адміністративних правопорушень.
 
9.3. Представляти і захищати інтереси своїх членів формування у державних органах та на підприємствах, в установах, організаціях, навчальних закладах.
 
9.4. Взаємодіяти з іншими органами громадської самодіяльності, що беруть участь у заходах, спрямованих на:
 
проведення індивідуально-профілактичної роботи з особами, схильними до вчинення кримінальних і адміністративних правопорушень;
 
надання допомоги у запобіганні та припиненні кримінальних правопорушень у сфері економіки, податкового законодавства, а також пияцтвом, наркоманією, порушеннями правил торгівлі та упорядкування території міст, інших населених пунктів;
 
охорону природи і пам'яток історії та культури;
 
забезпечення безпеки дорожнього руху.
 
9.5. Вносити до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності пропозиції щодо запобігання кримінальним і адміністративним правопорушенням, виникненню причин та умов, що сприяють їх вчиненню.
 
9.6. Підтримувати зв'язки з відповідними громадськими організаціями регіонів України та інших країн з метою обміну досвідом роботи.
 
10. Формування провадить свою діяльність під контролем органів Національної поліції, Обухівської міської ради та її виконавчого комітету:
 
10.1. Спільного з працівниками національної поліції, патрулювання і виставлення постів на вулицях, майданах, залізничних станціях, у місцях компактного проживання громадян, розташування підприємств, установ, організацій, навчальних закладів.
 
10.2. Участі в забезпеченні охорони громадського порядку під час проведення масових заходів, у тому числі погоджених у випадках, передбачених законом, з Обухівською міською радою, або її виконавчого комітету.
 
10.3. Взяття участі у здійсненні заходів національною поліцією, спрямованих на боротьбу з окремими видами правопорушень.
 
IV. Структура формування і територія, в межах якої
провадиться його діяльність
 
11. У формуванні можуть бути створені такі структурні підрозділи, як загони, штаби тощо.
 
12. Формування діє в межах території Обухівської міської ради.
 
V. Створення та діяльність керівних і виконавчих
органів формування, їх повноваження
 
13. За поданням начальника штабу формування, Обухівською міською радою погоджуеться структура громадського формування з охорони громадського порядку та кошторис на його утримання відповідно до Міської цільової програми підтримки муніципального формування з охорони громадського порядку на території Обухівської міської ради на                   2017 – 2020 роки.
 
14. Вищим керівним органом формування є загальні збори членів формування (далі - загальні збори). Виконавчим органом формування є Штаб, до складу якого входять, за посадою, начальник формування та його заступники.
 
15. Загальні збори скликаються не рідше одного разу на рік. Загальні збори не можуть скликатись без повідомлення Обухівської міської ради або її виконавчого комітету не пізніше ніж за 5 календарних днів до дати їх проведення.
 
16. Позачергові загальні збори можуть бути скликані на вимогу виконавчого органу (Штабу) формування. Обухівської міської ради або її виконавчого комітету, а також членами формування у кількості не менше 20 відсотків загальної кількості членів (інспекторів) формування, чи на вимогу ревізійної комісії.
 
17. Не пізніше ніж за 10 календарних днів до дати проведення загальних зборів члени формування повідомляються про порядок денний, дату та місце їх проведення.
 
18. Загальні збори є правомочними, якщо на них присутні не менше 50 відсотків членів формування. У разі відсутності кворуму визначається нова дата і місце проведення загальних зборів, про що члени формування повідомляються додатково.
 
19. Головуючий та секретар загальних зборів обираються безпосередньо на зборах. Рішення на загальних зборах приймаються простою більшістю голосів і оформляються протоколом, що підписується головуючим та секретарем загальних зборів. Протокол підлягає постійному зберіганню.
 
20. Рішення, прийняті на загальних зборах, є обов'язковими для всіх членів (інспекторів) формування, в тому числі тих, що не голосували за прийняття цього рішення, крім рішень, що стосуються майнових прав і обов'язків членів формування, які є обов'язковими тільки для тих членів, що голосували за їх прийняття. Копії рішень, прийнятих на загальних зборах надсилаються головуючим до виконавчого комітету Обухівської міської ради у 5-ти денний термін після прийняття.
 
21. До виключної компетенції загальних зборів належить:
 
21.1. Прийняття статуту формування та внесення змін до нього.
 
21.2. Затвердження складу та обрання начальника виконавчого органу формування строком на три роки з наступним погодженням на сесії Обухівської міської ради та обрання заступників начальника зазначеного формування строком на три роки .
 
21.3. Затвердження, внесення змін щодо порядку прийняття та виключення громадян за їх заявою із складу членів (інспекторів) формування.
 
21.4. Затвердження кошторису формування.
 
21.5. Прийняття рішення про припинення діяльності формування.
 
21.6. Затвердження порядку відшкодування витрат на використання приватних транспортних засобів.
 
21.7. Затвердження річного звіту про діяльність формування та висновків ревізійної комісії.
 
21.8. Вирішення питання щодо сплати членських внесків та їх розміру.
 
21.9. Вирішення питання про призначення та розмір матеріального або іншого виду заохочення членів (інспекторів) формування, атакож про застосування стягнень визначених законом, або делегування цих повноважень начальнику формування.
 
21.10. Схвалення структури формування.
 
21.11. Вирішення питання щодо відчуження основних фондів формування.
 
22. Для забезпечення поточної діяльності формування створюється виконавчий орган формування - Штаб, підзвітний і підконтрольний загальним зборам. Начальник формування очолює за посадою виконавчий орган формування його Штаб.
 
23. До компетенції виконавчого органу (Штабу) належить:
 
23.1. Підготовка кошторису формування, річного звіту про діяльність формування.
 
23.2. Ведення обліку посвідчень і нарукавних пов'язок членів (інспекторів) формування.
 
23.3. Укладення договорів на користування майном фізичних і юридичних осіб, у тому числі транспортними засобами, інвентарем, засобами зв'язку тощо.
 
23.4. Ведення документації, бухгалтерського обліку та подання звітності.
 
23.5. Організація проведення загальних зборів.
 
24. Начальник Штабу забезпечує виконання рішень загальних зборів та рішень виконавчого органу (Штабу), діє без довіреності від імені формування, укладає в межах своєї компетенції угоди, розпоряджається коштами формування відповідно до затвердженого кошторису. Начальник формування представляє формування у всіх установах та організаціях, виступає від його імені та підписує усі документи.
 
25. Засідання виконавчого органу проводяться не рідше одного разу на три місяці і скликаються його керівником. Рішення виконавчого органу приймається не менше ніж 2/3 голосів усіх його членів.
 
26. Для здійснення контролю за фінансово-господарською діяльністю виконавчого органу із числа членів формування загальними зборами обирається ревізійна комісія.
 
27. Порядок діяльності ревізійної комісії, її персональний та кількісний склад затверджуються загальними зборами формування, обирається з числа членів формування крім членів штабу та бухгалтера формування.
 
28. Рішення загальних зборів щодо затвердження річного звіту про діяльність формування, його кошторису, розміру членських внесків приймаються з урахуванням висновків ревізійної комісії.
 
29. Ревізійна комісія зобов'язана вимагати позачергового скликання загальних зборів у разі виявлення зловживань, вчинених членами виконавчого органу.
 
30. Щорічний фінансовий звіт затверджується на сесії Обухівської міської ради.
 
VI. Умови і порядок прийняття громадян до складу формування і вибуття з нього
 
31. До складу формування приймаються громадяни України, які досягли 18-річного віку, виявили бажання брати участь у зміцненні правопорядку та здатні за своїми діловими, моральними якостями і станом здоров'я виконувати взяті на себе зобов'язання, згідно з укладеним договором, у межах структури формування, що затвердженна Обухівською міськю радою.
 
31.1.  У разі розширення території діяльності формування, за поданням штабу формування Обухівською міськю радою може бути прийнято рішення про збільшення складу формування.
 
32. Члени формування можуть брати участь у забезпеченні правопорядку та охороні громадського порядку за місцем реєстрації формування після проходження відповідної правової і спеціальної підготовки в органах Національної поліції та одержання у виконавчому комітеті Обухівської міської ради, - посвідчення і нарукавної пов'язки члена формування (інспектора).
 
33. Не можуть бути членами формування особи, які порушують громадський порядок, особи, судимість з яких не знята або не погашена в установленому законом порядку, раніше засуджені за умисні злочини, хворі на хронічний алкоголізм або наркоманію, визнані в судовому порядку недієздатними чи обмежено дієздатними та інші особи у випадках, передбачених законами України.
 
34. Громадяни приймаються до складу формування та виключаються з нього лише на загальних зборах формування, у порядку, встановленими загальними зборами та цим Статутом.
 
34.1. У разі вчинення членом формування діяння, несумісного з подальшим перебуванням його у складі формування, або несумлінного ставлення до виконання своїх обов'язків члена формування може бути виключено із складу формування рішенням загальних зборів за поданням виконавчого органу.
 
VII. Статутні обов'язки та права членів формування
 
35. Члени формування зобов'язані:
 
35.1. Брати активну участь в охороні громадського порядку, припиненні кримінальних і адміністративних правопорушень та запобіганні їм.
 
35.2. Під час виконання обов'язків з охорони громадського порядку мати особисте посвідчення та нарукавну пов'язку члена (інспектора) формування.
 
35.3. Доставляти до органу Національної поліції, штабу формування або громадського пункту охорони порядку, приміщення виконавчого комітету Обухівської міської ради осіб, які вчинили адміністративні правопорушення, з метою його припинення (якщо вичерпано інші заходи впливу), встановлення особи порушника, складення протоколу про адміністративне правопорушення у разі неможливості скласти його на місці вчинення правопорушення (якщо складення протоколу є обов'язковим).
 
35.4. Надавати у межах наданих їм прав допомогу народним депутатам України, депутатам Обухівської міської ради, представникам органів державної влади та органів місцевого самоврядування у їх законній діяльності, якщо в цьому їм чиниться протидія або загрожує небезпека з боку правопорушників.
 
35.5. Дотримуватися умов трудового договору.
 
36. Члени формування (інспектори) під час виконання своїх обов'язків з охорони громадського порядку після обов'язкового пред'явлення посвідчення члена формування мають право:
 
36.1. Вимагати від громадян додержання правопорядку, припинення кримінальних і адміністративних правопорушень.
 
36.2. У разі виникнення  підозри у вчиненні кримінальних і адміністративних правопорушень перевіряти у громадян документи, що посвідчують їх особу.
 
36.3. Разом з працівниками національної поліції затримувати і доставляти до органу Національної поліції, штабу формування або громадського пункту охорони порядку осіб, які виявили злісну непокору законним вимогам члена формування і не виконують вимог щодо припинення адміністративного правопорушення.
 
36.4. Складати протоколи про адміністративні правопорушення згідно з вимогами пункту 9 статті 255 (Особи, які мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення) Кодексу України про адміністративні правопорушення.
 
36.5. Входити до клубів, кінотеатрів, стадіонів, інших громадських місць і приміщень за згодою власника чи уповноваженого ним органу для переслідування правопорушника, який переховується, або припинення кримінальних чи адміністративних правопорушень.
 
36.6. У невідкладних випадках використовувати транспортні засоби, що належать підприємствам, установам, організаціям або громадянам (за їх згодою), крім транспортних засобів дипломатичних, консульських та інших представництв іноземних держав, міжнародних організацій, транспортних засобів спеціального призначення, для доставлення до лікувальних закладів осіб, що перебувають у безпорадному стані, а також осіб, які потерпіли від нещасних випадків або правопорушень і потребують термінової медичної допомоги.
 
36.7. У разі порушення водіями Правил дорожнього руху, створення реальної загрози життю або здоров'ю громадян вживати заходів до припинення цього правопорушення, здійснювати перевірку документів у водіїв на право користування та керування транспортними засобами, а також не допускати осіб, які не мають документів або перебувають у стані сп'яніння, до подальшого керування транспортними засобами.
 
36.8. Під час виконання обов'язків члена формування використовувати за власним бажанням свій або інший приватний транспортний засіб за згодою власника або особи, у володінні якої він перебуває.
36.9. Застосовувати в установленому порядку заходи фізичного впливу, спеціальні засоби індивідуального захисту та самооборони.
 
37. Законом гарантується захист життя, здоров'я, честі, гідності, майна члена громадського формування та членів його сім'ї від злочинних посягань та інших протиправних дій.
 
37.1. Злісна непокора членові громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, а також його образа та інші дії, що перешкоджають виконанню покладених на нього обов'язків, тягнуть за собою відповідальність згідно з чинним законодавством.
 
37.2. Члени (інспектори) формування мають інші гарантії передбачені чинним законодавством.
 
VIII. Застосування заходів фізичного впливу і спеціальних засобів
 
38. Члени формування під час спільного з працівниками національної поліції, виконання покладених на них завдань з охорони громадського порядку мають право застосовувати заходи фізичного впливу, спеціальні засоби індивідуального захисту та самооборони, заряджені речовинами сльозоточивої та дратівної дії, у випадках і порядку, передбачених законом.
 
39. Про намір застосувати силу і спеціальні засоби члени формування повинні попередити осіб, проти яких він здійснюватиметься (якщо це можливо в ситуації, що склалася). Без попередження фізична сила і спеціальні засоби можуть застосовуватися, якщо виникла безпосередня загроза життю або здоров'ю члена формування, іншого громадянина  та працівника національної поліції.
 
40. Не дозволяється застосування заходів фізичного впливу і спеціальних засобів до жінок з явними ознаками вагітності, осіб похилого віку або з явними ознаками інвалідності та малолітніх, крім випадків вчинення ними групового нападу, що загрожує життю і здоров'ю людей, членів формування, працівників національної поліції , або збройного нападу чи збройного опору.
 
41. У разі неможливості уникнути застосування заходів фізичного впливу або спеціальних засобів члени формування не можуть перевищувати міри, необхідної для припинення правопорушення, а також зобов'язані звести до мінімуму можливість заподіяння шкоди здоров'ю правопорушника та інших громадян. У разі заподіяння такої шкоди члени формування забезпечують надання допомоги потерпілим у найкоротший термін.
 
42. Про поранення або смерть правопорушника, що сталися внаслідок застосування заходів фізичного впливу і спеціальних засобів, члени формування повинні негайно сповістити відповідні органи Національної поліції і прокуратури.
 
43. Перевищення повноважень із застосуванням сили, а також спеціальних засобів тягне за собою відповідальність згідно із законом.
 
44. Члени формування, які мають  виданий  в установленому порядку уповноваженим органом дозвіл на придбання, зберігання і застосування спеціальних засобів самооборони, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, вправі під час виконання своїх обов'язків разом з працівниками національної поліції застосовувати власні або видані їм спеціальні засоби для.
 
44.1. Самозахисту і захисту громадян від нападу та інших дій, що створюють загрозу їх життю або здоров'ю.
 
44.2. Припинення групових порушень громадського порядку.
 
44.3. Відбиття нападу на будівлі, приміщення державних і громадських організацій, підприємств, установ, транспортні засоби, а також громадян та їх особисту власність.
 
44.4. Затримання і доставлення до органу Національної поліції,  громадського пункту охорони порядку осіб, які вчинили кримінальні чи адміністративні правопорушення, продовжують заподіювати шкоду оточуючим громадянам або чинять опір.
 
44.5. Припинення в разі потреби опору працівникам національної поліції, іншим особам, які виконують службові або громадські обов'язки з охорони громадського порядку та боротьби з кримінальними правопорушеннями.
 
45. Членам формування забороняється під час виконання своїх обов'язків з охорони громадського порядку використовувати холодну та вогнепальну зброю, в тому числі мисливську, яка згідно із законодавством перебуває в їх особистому користуванні.
 
 
IX. Джерела надходження, порядок використання коштів
та іншого майна формування
 
46. Майно формування становлять основні фонди та обігові кошти, а також інші цінності, вартість яких відображається в самостійному балансі.
 
47. Майно формування може формуватися за рахунок:
 
47.1. Майна, переданого органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями та фізичними особами для забезпечення його діяльності, у тому числі службових приміщень, необхідного інвентаря та засобів зв'язку.
 
47.2. Коштів, отриманих з міського бюджету Обухівської міської ради відповідно до спеціаль ної програми, що затверджується Обухівською міською радою, членських внесків, добровільних внесків юридичних і фізичних осіб, а також інших джерел, не заборонених законодавством.
 
48. Формування може користуватися на договірних засадах майном юридичних і фізичних осіб, у тому числі транспортними засобами, інвентарем та засобами зв'язку.
 
49. Органи Національної поліції, можуть у разі потреби надавати на договірних засадах формуванню на період його чергування або проведення цільових заходів мобільні радіотехнічні та спеціальні засоби, інші предмети екіпіровки нарядів.
 
50. Формування провадить фінансово-господарську діяльність та веде бухгалтерський облік і звітність в установленому порядку.
 
51. Формування не має права займатися підприємницькою або іншою діяльністю, що має на меті одержання прибутку.
 
X. Відшкодування витрат на використання приватних транспортних засобів та відшкодування збитків, заподіяних майну члена формування під час виконання ним своїх обов'язків
 
52. Відшкодування витрат на використання приватних транспортних засобів здійснюється за рахунок коштів формування у порядку, встановленому загальними зборами.
 
53. Збитки, заподіяні майну члена формування чи майну членів його сім'ї у зв'язку з виконанням ним обов'язків з охорони громадського порядку, можуть бути відшкодовані за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету з наступним стягненням цієї суми з винних осіб у встановленому законом порядку.
 
XI. Внесення змін до статуту формування
 
54. Про намір внести зміни до статуту після його реєстрації формування повідомляє орган, який здійснив реєстрацію (далі - реєструючий орган), не пізніше ніж за 5 днів до проведення загальних зборів, на яких має розглядатися питання про внесення таких змін.
 
55. Про зміни, внесені до статуту після його реєстрації, формування повідомляє реєструючий орган у 5-денний термін.
 
XII. Контроль за діяльністю громадського формування
 
56. Контроль за діяльністю громадського формування здійснюється органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування в порядку, встановленому законом.
 
57. Орган місцевого самоврядування – Обухівська міська рада, здійснює контроль за дотриманням громадським формуванням з охорони громадського порядку вимог Статуту та Бюджетного кодексу України в частині використання коштів муніципального громадського формування.
 
57.1. Представники виконавчого комітету Обухівської міської ради мають право спостерігати за проведенням громадським формуванням заходів, вимагати необхідні документи, одержувати пояснення.
 
58. Контроль за джерелами і розмірами надходжень коштів до громадського формування здійснюється відповідно до закону.
 
58.1. У разі порушення фінансової дисципліни з боку громадського формування з охорони громадського порядку воно несе відповідальність згідно з законом.
 
XIII. Припинення діяльності формування і вирішення питань, пов'язаних з його ліквідацією
 
59. Діяльність формування може бути припинена шляхом примусового розпуску за рішенням Обухівської міської ради, суду або саморозпуску відповідно до закону.
 
60. У разі порушення формуванням вимог законодавства, а також цього Статуту  щодо його діяльності за зверненням Обухівської міської ради або її виконавчого комітету, реєструючого органу чи прокуратури його діяльність може бути заборонена за рішенням суду в установленому законом порядку.
 
61. Ліквідація формування проводиться призначеною загальними зборами комісією, а у разі припинення діяльності за рішенням суду - ліквідаційною комісією, що призначається судом.
 
62. З дня призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження з управління справами формування. Ліквідаційна комісія публікує інформацію про ліквідацію формування в одному з друкованих засобів масової інформації із зазначенням терміну подання кредиторами своїх претензій, оцінює наявне майно формування, виявляє його дебіторів і кредиторів та розраховується з ними, вживає заходів до сплати боргів формування третім особам, а також його членам,  складає ліквідаційний баланс та подає його загальним зборам.
 
63. У разі припинення формування, забороняється розподіл отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб. Активи, що залишились передаються одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зараховуються до доходу бюджету.
 
64. Майно, передане формуванню у користування, повертається у натуральній формі.
 
65. Після  ліквідації  формування реєструючий орган приймає рішення щодо скасування запису про його реєстрацію.
 
 
 
 
Начальник формування                                                       А.Я. Чичук
 
 
Інформація для ознайомлення
ЗВЕДЕНИЙ КОШТОРИС
витрат  Обухівської  міської варти на 2017 рік
№ з/п Найменування витрат Сума, грн. Примітки
1 Заробітна плата 791100,00  
  Всього зарплати 791100,00  
2 Нарахування на зарплату в фонди 22% 174042,00  
3 Спецодяг (заміна одягу після закінчення терміну використання) 16000,00  
4 Медичне страхування 6120,00  
5 Спецзасоби (батарейки, акумулятори, балончики) 9000,00  
  Всього прямих витрат 996262,00  
  Адміністративні витрати    
1 Заробітна плата 266400,00  
2 Нарахування на зарплату в фонди 22% 58608,00  
3 Канцтовари 3000,00  
4 Витрати на авто.(оренда,ПММ,ремонт) 67770,40  
4 Послуги банку 12500,00  
5 Комунальні послуги 18 000,00  
6 Інші податки 78000,00  
  Всього адміністративних витрат 504278,40  
  Вього витрат 1500540,40  
Розрахунок ціни однієї години роботи
№ з/п Найменування статей Вартість за м-ць
  Прямі витрати  
1 Заробітна плата охоронника 3516,00
  Разом:   3516,00
2 Єдиний соціальний внесок   773,52
  Разом: 773,52
  Спецодяг 69,44
  Спецзасоби 38,19
  Медична страховка 63,19
  Разом прямих витрат: 4460,35
  Накладні витрати:  
3 Заробітна плата АУП 1184,00
4 Єдиний соціальний внесок   260,48
5 Оренда автомобіля   301,20
5 Оренда приміщення   80,00
6 Банківські послуги   55,56
7 Канцтовари   13,33
8 Інші податки 346,67
  Разом:   2241,24
  Всього:   6701,59
  Вартість 1 люд./год. 33,51
Начальник                                                                 А. Я. Чичук
Обухівської міської варти
 
 
ШТАТНИЙ РОЗПИС  
муніципального громадянського формування з охорони громадського порядку  
Обухівському районі Київської області "Обухівська міська варта"  
на  2017 рік  
№          п/п Посада кількість штатних одиниць посадовий оклад (грн.) посадовий оклад  з урахуванням  премії   (грн.) фонд заробітної плати (грн.)  
1 2 3   4 5  
1. Начальник формування 1 12500 12500,00 12500,00    
2. Заступник начальника формування 1 11400 11400,0 11400,00    
3. Бухгалтер 1 5700 5700,0 5700,00    
4. Інспектор ОГП 9 7000 7000,0 63000,00    
5. Старший інспектор 3 8300 8300,00 24900,00    
  Всього 15     117500,00  
Начальник Обухіської міської варти                                                      А.Я. Чичук