ПРОЄКТ РІШЕННЯ №


 
                                                                      TSIGN                                                       Проєкт
  ОБУХІВСЬКА МІСЬКА РАДА                                     
  КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
 
ЧОТИРНАДЦЯТА СЕСІЯ ВОСЬМОГО СКЛИКАННЯ
 
Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я
 
 
30 вересня 2021 року                                                                           №     - 14 - VІІІ
 
 
Про хід виконання Програми соціально –
економічного та культурного розвитку
Обухівської міської територіальної громади
на 2021 рік за І - ше півріччя 2021 року
 
 
Заслухавши звіт про хід виконання Програми соціально – економічного та культурного розвитку Обухівської міської територіальної громади на 2021 рік за І-ше півріччя 2021 року, відповідно до статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи висновки постійних комісій Обухівської міської ради Київської області з питань: фінансів, бюджету, планування, соціально – економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва; комунальної власності, житлово – комунального господарства, енергозбереження, транспорту, благоустрою, будівництва та архітектури; з гуманітарних питань
 
   
ОБУХІВСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИРІШИЛА:
 
1. Звіт про хід виконання Програми  соціально – економічного та культурного розвитку Обухівської міської територіальної громади на 2021 рік за І-ше півріччя 2021 року взяти до відому (додається).
 
 
 
Обухівський міський голова                                           Олександр ЛЕВЧЕНКО
 
 
 
 
 
 
Виконавець Кондратюк А.М.
 
 
 
Додаток до проєкту рішення Обухівської
міської ради Київської області від  30.09.2021
№     - 14 - VІІІ  
 
 
 
Звіт
про хід виконання Програми соціально-економічного та культурного   розвитку Обухівської міської  територіальної громади на 2021 рік за
 І – ше півріччя 2021 року
 
Розвиток реального сектору економіки
 
Промисловість
За оперативними даними основними промисловими підприємствами міста вироблено продукції на суму 4502,19 млн. гривень, що на  1024,55 млн. грн. або на 29,5 % більше проти І півріччя 2020 року (3477,64 млн. грн.).

 
В розрізі галузей економіки прослідковується ріст виробництва продукції, а саме: виробництво паперу та паперових виробів на 22,0 %, виробництво хімічних речовин і хімічної продукції на 66,1%, виробництво іншої неметалевої мінеральної продукції (будівельні матеріали) на 37,2 % та оброблення деревини та виробництво виробів з деревини на 47,8 відсотка.
Разом з тим, в галузі виробництва харчових продуктів, спостерігається спад виробництва продукції на 8,75 відсотка. Основною причиною скорочення є складна епідеміологічна ситуація в країні.
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Реалізовано промислової продукції за оперативними даними на суму 4422,15 млн. гривень, що більше проти І півріччя 2021 року на суму 900,56 млн. грн. або на 25,6 відсотка.
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

В розрізі галузей економіки спостерігається ріст реалізації продукції, а саме: виробництво паперу та паперових виробів на 22,0 %, виробництво хімічних речовин і хімічної продукції на 38,9 %, виробництво іншої неметалевої мінеральної продукції (будівельні матеріали) на 80,1 % та оброблення деревини та виробництво виробів з деревини на 38,2 відсотка.
Разом з тим, в галузі виробництва харчових продуктів, спостерігається спад реалізації продукції на 9,6 відсотка.
Не зважаючи на складну епідеміологічну ситуацію в країні, впродовж звітного періоду підприємства міста освоювали нові види продукції.
ТОВ «Алеана» впроваджено у виробництво 6 нових видів продукції, а саме: органайзер в мийку, драбинки для квітів, підставки для вазонів, ящик для інструментів ALEANA – PRO 20.
ТОВ «Омакс Інтернешнл» продовжувало освоювати такий вид продукції, як костюм для LPG масажу. Також, у звітному періоді на підприємстві впроваджено нову колекцію фантазійних колгот «Франція – Весна 2021» (різної щільності та кольорової гами) та бавовняні шкарпетки з різними візерунками «Весна 2021».
На підприємстві ТОВ «Аерок» продовжувалася модернізація лінії «Універсал». В рамках даного проєкту проведено установку нового різального комплексу HESS. 
ТОВ «Юстіна» продовжувало виробляти свої вироби з металоконструкцій, які є окрасою міста та парків Обухівської міської територіальної громади, а саме  вуличні ліхтарі-стовпи, лавки, садові урни та інші види продукції.
 Також, продовжував працювати Науково-технічний центр «Флеш – Р» по виробництву обладнання для переробки та утилізації відходів різного походження (промислові, медичні, тваринницькі та інші відходи). 
Разом з тим, є проблеми і перешкоди, що заважають стабільній роботі підприємств. Зокрема, відсутність обігових коштів на технічне переоснащення, що гальмує розвиток підприємств, низький попит населення на м’які меблі, що перешкоджає випуску, реалізації більшої кількості поролону; нестабільність політико-економічного становища в державі, постійний ріст цін на енергоносії, складна епідеміологічна ситуація в країні.
Однак, на підприємствах збережено робочі місця та чисельність працівників, відсутня заборгованість із заробітної плати.
 
Агропромисловий комплекс
 
На території Обухівської міської територіальної громади Київської області, у сфері сільського господарства, здійснюють свою діяльність 33 суб’єкти господарювання.
В звітному періоді аграріями проведені наступні роботи:
ТОВ «Урожай» проведено передпосівний обробіток ґрунту, внесено добрива та гербіциди. Посіяно 40,0 га кукурудзи на зерно, 30,1 га соняшнику.
ТОВ «Аверт» проведено передпосівний обробіток ґрунту, внесено добрива та гербіциди. Посіяно 40,0 га кукурудзи на зерно, 24,9 га соняшнику.
ФОП Геєр Є.А. проведено передпосівний обробіток ґрунту, внесено добрива та гербіциди. Посіяно 16,0 га кукурудзи на зерно та 16,1 га соняшнику.
СВК «Долина Плюс» у звітному періоді виконані польові роботи такі, як: обмолот зернових культур, культивація, дискування, щілювання, обприскування. Посіяно 200,0 га озимого ріпаку, 400,0 га озимої пшениці, 4,0 га ярої пшениці, 10,1 га ярого ячменю, 406,0 га соняшнику, 270,0 га кукурудзи.
ТОВ «НВП» Енергосервіс» посіяно 41,0 га соняшнику, 20,0 га озимої пшениці, 20,0 га озимого ячменю, 55 га озимого ріпаку, 84,0 га кукурудзи та 26,1 га проса. Підживлено землі вапняно-аміачною селітрою та сульфатом-амонію.  
ТОВ «СГ «Колос» посіяно 600,0 га соняшнику та 150,0 га кукурудзи.
По ПАТ «Обухівське»  за звітний період  посіяно 435, 0 га соняшнику. Підживлено 226,4 га озимої пшениці та 435,0 га соняшнику.
ТОВ «Світанок» посіяно 381,0 га пшениці озимої,  40,0 га - пшениці ярої, 307,0 га - кукурудзи на зерно,  33,0 га - гречки, 80,0 га - сої, 100,0 га - ріпаку озимого, 300,0 га - соняшнику, 2,33 га - овочів.
ТОВ «Світанок Плюс» посіяно 50,0 га пшениці озимої, 30,0 га ячменю, 70,0 га кукурудзи на зерно, 20,0 га сої, 30,0 га ріпаку озимого, 56,0 га соняшнику та 225,03 га кормових культур.
В галузі тваринництва по ТОВ «Світанок Плюс» у звітному періоді отримано 7313 ц молока; удій молока на 1 фуражну корову – 4499 кг; приплід телят склав 85 голів; приплід свиней – 23 голови; приріст ВРХ – 205,35 ц; середньодобовий приріст ВРХ – 410 гр.; поголів’я ВРХ у звітному періоді склало – 436 голів, в тому числі корів – 155 голів; поголів’я коней – 13 голів; поголів’я свиней – 174 голів; приріст свиней – 84,6 ц; середньодобовий приріст свиней – 271 грам.
ТОВ «Германівське» посіяно 200,0 га озимої пшениці, 400,0 га – соняшнику, 800,0 га - кукурудзи ( з них – 100,0 га на силос), 20,0 га - люцерни.
ТОВ «Юніон і К» у звітному періоді зариблено ставки, а саме: 500,0 кг коропа (мальок 200,0 г), 500,0 кг товстолоба (мальок 200,0 г) та 2,5 т карася (мальок 50,0 г).
Заборгованість по виплаті заробітної плати по господарствах – відсутня. 
Відбулася зустріч з представниками сільськогосподарських підприємств, які здійснюють господарську діяльність на території Обухівської міської територіальної громади Київської області з спеціалістами Виконавчого комітету Обухівської міської ради Київської області.
Зустріч проводилася за участю Обухівського міського голови Левченка О.М., на яку були запрошені керівники 33 сільськогосподарських підприємств, які здійснюють господарську діяльність на території Обухівської міської територіальної громади Київської області.  Приймали участь у заході 18 керівників.    
Також, на зустріч були запрошені та присутні: начальник Обухівського районного сектору Головного управління ДСНС України у Київській області та начальник Обухівського районного управління поліції ГУНП в Київській області.
Обговоренню підлягали питання щодо стану посівів сільськогосподарських культур, початку жнив, перспективи розвитку сільськогосподарської галузі; комунікації агропромислових підприємств з органами влади, проблемні питання в розвитку сільськогосподарської галузі, тощо.
 
Енергоефективність
 
З метою визначення першочергових  об'єктів для  впровадження  заходів скорочення витрат енергоносіїв,  Виконавчим комітетом Обухівської міської ради Київської області проводився  щоденний моніторинг споживання енергоресурсів бюджетних установ за допомогою порталу «Київщина енергоефективна» та щомісячний моніторинг споживання енергоресурсів житлових будинків.
В звітному періоді на умовах співфінансування з співвласниками багатоквартирних житлових будинків були частково виконані наступні енергоефективні заходи: капітальний ремонт мереж електропостачання   житлового будинку № 1 по вул. Миру  в м. Обухів, Київської області; капітальний ремонт покрівлі житлового будинку № 103 по вул. Київській в м. Обухів, Київської області; капітальний ремонт сходових клітин під. 6, 7 заміна вікон на металопластикові, заміна світильників на енергоефективні в житловому будинку № 11 по вул. Миру в м. Обухів, Київської області.
За кошти бюджету Обухівської міської територіальної громади Київської області частково проведено реконструкцію квартальних мереж теплопостачання та зовнішніх мереж водопостачання житлових будинків № 22, 24, 26, 28, 30, 32, 34, 36, 38, 40 по вул. Каштановій в м. Обухів, Київської області та капітальний ремонт теплових мереж (ТК16 - ТК18; ж/б №4; ж/б №5), (ТК8 - ТК20 - ЗОШ №4, ТК21 - майстерня) на мікрорайоні Яблуневий та здійснено благоустрій цих об’єктів.
В звітному періоді реалізовувався 1 етап робіт згідно з календарним графіком (20%) щодо розроблення Схеми теплопостачання м. Обухова та 1 і 2 етапи робіт згідно з календарним графіком по реконструкції магістральних трубопроводів на ділянці КТЕП 9  по вул. Київській, 113 – ТК9.01 – ТК 9.02 в м. Обухів Київської області.
За рахунок коштів бюджету громади проведено реконструкцію повітряної лінії електропередач (ЛЕП) артезіанських свердловин №2, №4, №5 мікрорайону Яблуневий в місті Обухові, Київської області. Також проведено випробовування теплових мереж. 
З метою забезпечення належного функціонування вуличного освітлення на території Обухівської громади проведено експлуатацію і поточний ремонт вуличного освітлення – 329,1 км; спожито електроенергії по Обухівській громаді -501064 кВт; здійснено технічне обслуговування світлофорів в кількості – 5 штук.
ТОВ «Міський житловий центр» за рахунок послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій проведено наступні енергоефективні заходи: ремонт вікон та дверей – 39 шт.; заміна труб сталевих та поліпропіленових з водопостачання та опалення – 874 метрів погонних; ізоляція трубопроводів – 1544 метрів погонних; поточний ремонт покрівлі –233 м2; скління вікон – 64,3 м2;  утеплення техповерхів – 180 м2; герметизація міжпанельних швів – 169 м.п.; заміна світильників на енергозберігаючі – 95 шт.
Впродовж  І півріччя 2021 року КП «Обухівтеплотрансбуд» проводились аварійні ремонти, які виникли при транспортуванні теплової енергії магістральними та розподільчими мережами за адресами: вул. Миру  ТК 9.02 труба d 325 -3 м/п ,  вул. Київська   ТК 1.07,труба d 89- 2 м/п;  вул. Київська ТК 1.16 труба d 50-2 м/п; вул. Київська, 119 – влаштування  оглядової камери з чавунним люком.
ТОВ «Аерок» з метою зменшення споживання електроенергії проводиться систематична заміна світильників з ртутними лампами на енергозберігаючі світлодіодні, встановлено автоматичне керування зовнішнім освітленням, шляхом використання сутінкових реле; проведено ряд робіт по модернізації та заміні застарілої пуско – регулюючої апаратури електроприладів потужних механізмів на сучасні з частотним регулюванням, що значно зменшує пускові струми та дає змогу регулювати кількість обертів відповідно до потреби механізмів.
Заборгованість з теплопостачання станом на 01.07.2021 склала 32634,3 тис. грн., в порівнянні з 01.01.2021 заборгованість зменшилася на 9699,6 тис. грн.; темп заборгованості складає – 77,1 відсотків. Відсоток сплати населенням за комунальні послуги станом на 01.07.2021 становив 113,6.
Заборгованість населення за послуги з газопостачання станом на 01.07.2021 склала 3793,17 тис. грн. Сплата населення складає 88 відсотків.
Причини заборгованості: ріст цін на послуги, низька платоспроможність споживачів.
Проблемою в галузі енергозабезпечення є обмежені фінансові ресурси на впровадження енергоефективних технологій та обладнання, ріст енергоносіїв, погіршення фінансового стану споживачів.
 
Транспорт та дорожнє господарство
 
Впродовж звітного періоду вжиті заходи з організації безпеки дорожнього руху. Так, за кошти бюджету Обухівської міської територіальної громади Київської області здійснено поточний ремонт доріг площею –      9457,8 м2,  пішохідних зон площею 64,9 м2, встановлено 15 лежачих поліцейських; проведено капітальний ремонт: пішохідних зон та проїздів  – 1317,0 метрів квадратних.
Поточні ремонти доріг та пішохідних зон проведено по вулицях громади: м. Обухів – Київська, Миру, Каштанова, 8–Листопада, Козацький Шлях, Трипільська, 40-річчя Перемоги, 8-го Березня, Чаплінськаго, Робоча, Першотравнева, Піщана, І. Франка, Гайдамацька, Васильківська, Соборна, Зелений Гай, Садова, Осипенко, Жеваги, Гоголя, Козацька, П. Мирного, Калинова, ж/м Дзюбівка, ж/м Лукавиця, ж/м. Вікторія, ж/м Підгірний, ж/м Сонячний, мкрн. Сосновий; с. Нещерів – Горіхова, Трьохджерельна, Васильківська, Садова, Польок, Гагаріна, Молодіжна, Горького, Преображенська; с. Германівка – Виговська, Уварова, Леоніда Коваленка, Івана Войтенко, Шевченка; с. Деремезна – Шевченка, Гагаріна, Комсомольська, Перемоги; с. Семенівка – Макаренка, Б. Хмельницького, Гоголя, Шевченка, Гагаріна, Сагайдачного, Шкільна; с. Красне Перше – Малишка, Лесі Українки, Новоселиця; с. Перегонівка – Воїнів, Гержана, Зарічна, Лісова; с. Ленди – Сонячна; с. Долина – Шевченка, Миру; с. Макарівка – Шевченка; с. Перше Травня – Рильського; с. Копачів – Миру, Кленова; с. Застугна – Зарічна; с. Кулі – Вишнева.
Капітальний ремонт пішохідних зон та проїздів проведений по вул. Київська м. Обухова, Київської області.
Пасажирські перевезення на території Обухівської міської ради Київської області здійснює ТОВ «Обухівтранс». Мешканців міста обслуговує 175 автомобілів товариства за 13 міськими, 9 міжміськими та 17 приміськими маршрутами. Щоденно перевозиться більше 6,67 тис. пасажирів.
Перевезення пасажирів пільгової категорії населення здійснюється безкоштовно.
Також, пасажирські перевезення на замовлення здійснює ТОВ «Автоспецтранс – Київського КПК».
За оперативними даними протягом звітного періоду перевезено вантажів автомобільним транспортом (ТОВ «Автоспецтранс – Київського КПК) більше 219,48 тис. тонн. Вантажооборот автомобільного транспорту за оперативними даними становив 19507,32 тис. ткм.
Проблемними питаннями галузі впродовж минулого року і звітного періоду були і є: складна епідеміологічна ситуація в країні; не відповідність тарифу затратам на пальне та вартості автотранспорту; застарілий рухомий склад для здійснення пасажирських перевезень; податкове законодавство; недостатній обсяг капіталовкладень на ремонт та утримання автомобільних доріг різного значення.
2.2. Розвиток підприємництва
 
          Одним з основних показників, що характеризують процес становлення малого і середнього бізнесу, є кількість діючих підприємств. Цей показник не є стабільною величиною, оскільки сукупність підприємств реагує на зміни економічних умов, як в громаді так і в країні в цілому. Так, у зв’язку із створенням Обухівської міської територіальної громади Київської області, шляхом добровільного приєднання територій 13 сільських рад, значно змінились кількість та структура малих і середніх підприємств громади. До переліку  малих і середніх підприємств увійшли 178 суб’єктів господарської діяльності, з них: 33 приватних сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств; 74 об’єкти роздрібної торгівлі, 4 об’єкти побутового обслуговування населення; 61 об’єкт різних сфер господарської діяльності. Крім того, з початку року на території громади було зареєстровано 13 нових суб’єктів господарювання по напрямках діяльності: оптова та роздрібна торгівля, технічне обслуговування та ремонт автомобілів, комп’ютерне забезпечення тощо.
         
Таким чином, станом на 01.07.2021 на території Обухівської міської територіальної громади Київської області зареєстровано 4738 суб’єктів малого та середнього підприємництва, в тому числі юридичних осіб – 2009 одиниць, фізичних осіб – підприємців 2729 одиниць. Більшість суб’єктів малого та середнього підприємництва зосереджена на території міста Обухова – 98,5%, 1,5% - села громади. Переважна кількість малих та мікропідприємств зайнята в сфері торгівлі та послуг (послуги салонів краси, технічне обслуговування автомобілів, комп’ютерне програмування тощо) – 11,7 %.
 

Обсяг виробленої продукції за оперативними даними станом на 01.07.2021 становить 1150,52 млн. грн.; обсяг реалізованої продукції –  1106,86 млн. гривень.  

 
Сума надходжень місцевих податків та зборів до бюджету громади, одержаних від здійснення підприємницької діяльності склала 107,6 млн. грн. (в тому числі сума надходжень від сплати єдиного податку в звітному періоді - 53,5 млн. гривень).

 
Для ведення підприємницької діяльності представниками малого та середнього бізнесу впродовж звітного періоду використовувалось на правах оренди 4105,66 кв. м майна комунальної власності Обухівської міської територіальної громади, укладено з початку орендних відносин всього 40 договорів оренди, а саме: з суб’єктами господарювання для здійснення комерційної діяльності  - 29; з надання комунальних послуг – 6; громадськими та релігійними організаціями – 2. Також, передано майно комунальної власності на правах оренди з орендною платою 1,0 грн. відповідно до норм чинного законодавства трьом організаціям (Сервісний центр № 3244 Регіонального сервісного центру МВС в Київській області, Київський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України; Редакція газети «Обухівські вісті»).
В звітному періоді суб’єктам підприємницької діяльності для здійснення господарської діяльності майно комунальної власності  було надано в оренду за результатами проведених 5 аукціонів (продовження договорів).
Також, 6 суб’єктам господарювання майно комунальної власності було передано в оренду відповідно до норм чинного законодавства без проведення аукціонів (Громадська організація «Об’єднання майстрів Творча спадщина»; ФОП Буря А.С.; ФОП Москальчук В.І.; ФОП Смола С.В.; Обухівське водопровідно-каналізаційне підприємство; ПАТ «Енергія»).
В звітному періоді надходження від орендної плати склали кошти в сумі 520,77 тис. гривень. В середньому в місяць надходження від сплати орендної плати складають кошти в сумі більше 85,0 тис. грн. Вартість одного квадратного метра площі оренди майна в середньому складає 25,7 грн.
В звітному періоді була розпочата процедура приватизації майна комунальної власності шляхом продажу об’єктів на аукціоні. Приватизації підлягали два об’єкти: гараж здвоєний, площею 35,0м2 по вулиці Київській, 105Д, стартова ціна – 62,0 тис. грн., продаж здійснено за 350,0 тис. грн. та гараж площею 19,5м2 по вулиці Київській, 105Є місто Обухів, стартова ціна – 38,0 тис. грн., продаж здійснено за 147,0 тис. гривень. Надходження до бюджету громади складають 497,0 тис. грн., що в подальшому можуть бути використані на реалізації заходів Програми соціально – економічного та культурного розвитку Обухівської міської територіальної громади Київської області.
На території громади в звітному періоді здійснювали свою діяльність 14  небанківських фінансово-кредитних установ, 9 страхових компаній, що надають послуги із страхування фінансових і комерційних ризиків, працювали в громаді: Обухівська організація роботодавців, Рада підприємців при Виконавчому комітеті міської ради Київської області, громадське об’єднання жінок – підприємців «Жіночий альянс», Координаційна рада з питань розвитку підприємництва при Виконавчому комітеті Обухівської міської ради Київської області, з якими налагоджена дієва співпраця.
 Підприємці громади регулярно інформувалися про можливість участі у міжнародних ярмарках інновацій та технологій малих і середніх підприємств, в конкурсах по програмах грантів за різними напрямками проєктів,  доводилась інформація  щодо проведення бізнес – форумів, семінарів, а також циклу вебінарів для представників бізнесу, які проводились за підтримки департаменту економічного розвитку і торгівлі Київської обласної державної адміністрації. За бажанням представники приватного сектору громади приймали участь у зазначених заходах.
       З метою підтримки підприємництва та розгляду проблемних питань, що виникали при здійсненні господарської діяльності на території громади, в звітному періоді проведено 2 засідання Координаційної ради при Виконавчому комітеті Обухівської міської ради Київської області, на якому розглянуто питання щодо затвердження Плану роботи Координаційної ради на 2021 рік, звіт про виконання заходів роботи Координаційної ради з питань розвитку підприємництва при Виконавчому комітеті Обухівської міської ради Київської області за 2020 рік, обговорювались питання щодо проблем та перспектив розвитку підприємництва очима підприємців, щодо розробки Стратегії розвитку малого та середнього підприємництва на території Обухівської міської територіальної громади Київської області до 2023 року та встановлення місцевих податків та зборів на території Обухівської міської територіальної громади Київської області. Крім того, в травні місяці Всеукраїнською благодійною організацією «КОНВІКТУС Україна» спільно із представниками Виконавчого комітету Обухівської міської ради Київської області був проведений захід з презентації проєкту «Крила»,  метою якого є покращення можливостей для працевлаштування та розвитку підприємництва для жінок з уразливих груп населення, в тому числі в сільській місцевості.
          Представники місцевого бізнесу постійно залучаються до розробки проектів регуляторних актів по місцевих податках і зборах та до інших нормативно-правових документів, які пов’язані із підприємницькою діяльністю. Нормативно – правові акти обговорюються на засіданнях Координаційної ради при Виконавчому комітеті Обухівської міської ради Київської області, Раді підприємців при Виконавчому комітеті та оприлюднюються з можливістю коментування та надання зауважень і пропозицій на офіційному сайті Обухівської міської ради Київської області.
          Незважаючи на складні умови, спричинені пандемією коронавірусної хвороби COVID – 19, споживчий ринок сьогодні характеризується високим рівнем насиченості продовольчими і непродовольчими товарами, стабільним постачанням та  відсутністю товарного дефіциту.
Споживчий ринок громади представлений розгалуженою мережею підприємств торгівлі – 374 одиниці, в тому числі продовольчих магазинів – 173 одиниць, непродовольчих – 201 одиниць; закладів громадського харчування – 78 одиниць, побутового обслуговування – 102 одиниці, яка продовжує розвиватися та удосконалюватися.
На споживчому ринку міста Обухова функціонує 3 ринки, з них 2 ринки  комунального підприємства Обухівської міської ради «Обухівський ринок», 1  приватний ринок ТОВ «Обухівський ярмарок» та м’ясо-молочний павільйон  МПП «Квіт». З метою забезпечення населення громади продуктами харчування у достатній кількості та асортименті за звітній період проведено 26 ярмаркових заходів.
Також, на території Обухівської громади працюють 13 торгових павільйонів (1 павільйон ПП «Агротехспілка Україна» «Карапишівські ковбаси»; 2 павільйони  ПАТ «Переяславський ЕКХП» «П’ятачок»; 1 павільйон ТОВ «Салтівський м’ясокомбінат» «Салтівські ковбаси», 1 павільйон «Українські ковбаси», 4 павільйони «Наша ряба», 2 павільйони  ТОВ «Броварська індичка» «Інделіка», 2 павільйони  ТМ «М’яснова»), де проводиться реалізація м’ясної продукції мешканцям громади за цінами виробника та 1 торговий павільйон по реалізації хлібобулочних виробів власного виробництва товариства з обмеженою відповідальністю «Перший столичний хлібозавод».
У звітному періоді у місті було відкрито: 1 ресторан, 2 кав’ярні, 1кафе, 6 продовольчих магазинів, 3 аптеки.
Діюча мережа підприємств сфери побуту в цілому задовольняє потреби населення громади.    
В звітному періоді був організований та проведений 1 весняний квітковий ярмарок до Міжнародного жіночого дня.
З метою вирішення проблем соціально-незахищених категорій населення, ветеранів війни та праці, пенсіонерів, інвалідів, багатодітних сімей на території Обухівської міської територіальної громади діє міська комплексна програма «Турбота».
Представники малого підприємництва брали участь в реалізації заходів програми «Турбота» (введення соціальної картки «З турботою про кожного»), а саме: надання знижок для пенсіонерів міста на придбання медикаментів, продуктів харчування та отримання послуг. За цією програмою працюють: продовольчі магазини за адресами: вул. Київська, 144/5, вул. Київська, 1-а, вул. Київська, 176-б, вул. Каштанова, 13, вул. Київська, 109, вул. Волошкова, 15-а; аптеки (за адресами: вул. Каштанова, 16, вул. Каштанова, 14, вул. Каштанова, 52); стоматологічний кабінет на мікрорайоні Сосновий 2/12, перукарні (за адресами: вул. Київська, 1 та вул. Каштанова, 7-в) та  заклад по наданню ритуальних послуг по вул. Каштановій, 56.
Проблемними питаннями на сьогоднішній день залишаються: нестабільність економіки країни, нерівні конкурентні умови ведення бізнесу в порівнянні з великим бізнесом (особливо під час пандемії гострої респіраторної хвороби COVID-19) та недосконалість законодавства.
Серед факторів, що негативно впливає на фінансовий стан підприємництва та на спроможність до розширення господарської діяльності є податкова політика. На жаль, створена в державі податкова система не дає змоги підприємствам отримувати належні доходи та використовувати їх для інноваційного розвитку. Крім того, недосконалість державної податкової політики стимулює непрозорість фінансів і приховування прибутків, інвестування їх в економіку країн з меншим податковим навантаженням. В результаті страждає як держава, так і підприємництво.
          Також,  більшість суб'єктів господарювання стикаються з проблемами недостатнього забезпечення комерційною нерухомістю та земельними ресурсами через обмежені можливості підприємств. Нерухомість та земельні ділянки під комерційні проєкти у ринкових умовах виступають як основа для будь-якого суб'єкта господарювання незалежно від виду діяльності та організаційних особливостей, проте підприємства вимушені постійно вирішувати проблеми нестачі чи відсутності корисної площі. Фінансово стійкі великі підприємства можуть оперативніше придбати комерційну нерухомість ніж малі та середні суб’єкти підприємницької діяльності, які частіше вимушені брати складські й офісні приміщення в оренду.
 
Цінова політика
 
Протягом звітного періоду здійснювався аналіз цінової ситуації на ринку соціально значущих продовольчих товарів. Постійно проводився моніторинг цін на продукти харчування, що реалізовується об’єктами торгівлі.
 За результатами моніторингу цін на основні продукти харчування в звітному періоді прослідковується зростання середньої ціни на хлібобулочні вироби, а саме на  хліб з борошна пшеничного вищого ґатунку (батон) на 2,28 грн., або на 16,3 % більше ніж у І півріччі 2020 року, та складала – 16,23 грн.,  хліб із суміші «Український» – на 2,28 грн., або на 10,8 % більше ніж у І півріччі 2020 року, та складала – 23,34 грн.
У звітному періоді темп зростання ціни на гречану крупу зріс на 4,4 % від ціни аналогічного періоду минулого року. Так, ціна на гречану крупу становила – 38,34 гривень.  
Також збільшилася ціна на олію соняшникову рафіновану, цукор та пшеничне борошно. Головною причиною подорожчання продуктів є пандемія COVID-19, яка спричинила низку негативних наслідків для світової економіки. Це і порушення логістики, і криза на ринку праці, і збитки бізнесу через карантинні обмеження. Подорожчали в ціні корми, добрива, тара і упаковка. Все це відбилося на собівартості продукції, а також її доставці.
Олія соняшникова зросла в ціні на 20,97, що на 61,4 % більше від ціни аналогічного періоду минулого року та складала 55,11 грн. Стрибок цін на соняшникову олію пояснюється падінням пропозиції. Україна, найбільший експортер соняшникової олії в світі, за І півріччя поточного року скоротила її постачання порівняно з аналогічним періодом 2020 року на 26,0 %. Попит на цей продукт разом з ростом цін на нього теж став знижуватися.
Ціна цукру зросла на 11,38 грн., або на 75,2 %. Середня ціна на цукор за 1 кг у І півріччі 2021 року складала 26,52 грн. Пшеничне борошно зросло в ціні на 1,94 грн., або на 16,5 %. Ціна на борошно за 1 кг – 13,69 гривень.
Динаміка зростання цін на сільськогосподарську продукцію залежить від ряду чинників та має сезонний характер. Так у І півріччі 2021 року вартість моркви зросла на 7,61 грн. порівняно з цінами за І півріччя 2020 року та складала 14,61 грн.; ціна буряка зросла на 6,89 грн. та складала 12,64 грн.; капуста білокачанна – 8,46 грн., що на 0,43 грн. більше за ціну аналогічного періоду 2020 року. 
За звітній період по Київській області середні роздрібні ціни на продукти харчування коливалися в межах: борошно вищого ґатунку 13,36-14,29 грн., хліб з борошна пшеничного вищого ґатунку (батон, 0,5 кг) 14,71-17,06 грн.; на хліб із борошна пшеничного 1 ґатунку (за 1кг) 24,71- 28-34 грн.; на хліб із суміші («Український», 1кг) 23,18 - 30,76 грн., олія соняшникова 45,59 - 68,20 грн.
Коливання цін на сільськогосподарську продукцію по Київській області спостерігаються в межах: картопля 11,83 - 13,52 грн.; морква 6,15 - 15,30 грн.; капуста 4,85 - 13,54; буряк 6,11 - 17,29; цибуля 5,15 - 10,01 грн.
Таким чином, роздрібні ціни на продукти харчування по Обухівській міській територіальній громаді Київської області майже на рівні цін по Київській області.
Зростання цін на продукти харчування пов’язане не так із послабленням національної валюти, як зі стрімким зростанням цін в усьому світі.
 
2.3. Інвестиційна діяльність
 
Обсяг прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу) за оперативними даними унесених в громаду з початку інвестування склав 102,0 млн. доларів США та в розрахунку на одну особу становив 2228,34 доларів США. Основними країнами – інвесторами є Кіпр, Велика Британія, Нідерланди, Німеччина. Найбільші обсяги прямих іноземних інвестицій внесено в підприємства промисловості.
Підприємств з іноземними інвестиціями, які припинили свою діяльність у звітному періоді, на території громади не прослідковувалося.
Загальний обсяг капітальних інвестицій в основний капітал за оперативними даними у звітному періоді складає 338,05 млн. грн., у розрахунку на одну особу – 7385,2 грн.,  в основному це: ПрАТ «ККПК», ТОВ «Аерок», ПрАТ «Обухівський молочний завод», ПП «Обухівміськвторресурси», ТОВ «Золотой Мандарин Квадра».
Основним джерелом інвестицій є власні кошти підприємств і організацій.
Так, по ПрАТ «Київський картонно – паперовий комбінат» в звітному періоді обсяг інвестицій в основний капітал склав 299,0 млн. гривень (88,45 % усіх внесених капітальних інвестицій). Кошти були витрачені на оновлення та модернізацію обладнання.
По ПрАТ «Обухівський молочний завод» обсяг капітальних інвестицій склав 0,95 млн. грн. Кошти направлялись на ремонт та оновлення обладнання.
По ТОВ «Аерок» обсяг інвестицій в основний капітал (капіталовкладення) склали кошти в сумі 12,0 млн. грн., з них придбання: земельні ділянки – 10,0 млн. грн., машини й обладнання – 0,9 млн. грн., інструменти, прилади та інвентар 0,1 млн. грн., інші матеріальні активи – 1,0 млн. грн.
ПП «Обухівміськвторресурси» - 4,2 млн. грн. витрачено на придбання автомобілів та обладнання.
ТОВ «Золотой Мандарин Квадра» на придбання, ремонт та оновлення обладнання машин та інших основних засобів направлено кошти в сумі 21,9 млн. гривень.
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
На території Обухівської міської ради продовжується впровадження інвестиційних проєктів таких як: будівництво житлового комплексу з почерговим будівництвом багатоквартирних житлових будинків із вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення соціально-побутового обслуговування населення на  мікрорайоні «Обухівський ключ» ТОВ «Обухівжитлоінвест» та будівництво житлового комплексу з приміщеннями медичного, оздоровчого, освітнього та комерційного призначення – мікрорайон № 3, ТзОВ «Новий Дім Квартал» ЖК «Квартал Парковий».
Задля створення сприятливих умов для впровадження інвестиційної діяльності та забезпечення збалансованого економічного і соціального розвитку міста Обухова, поліпшення умов обслуговування мешканців громади в сфері громадського транспорту, у звітному періоді, Виконавчим комітетом Обухівської міської ради Київської області був оголошений та проведений конкурс по залученню інвестора щодо реалізації інвестиційного проекту: «Встановлення зупинки громадського транспорту з тимчасовими спорудами для ведення підприємницької діяльності, з відповідним благоустроєм за  адресою: м. Обухів, вулиця Київська, 16,  зупинка громадського транспорту в напрямку Києва, поруч з районним Судом Обухівського району».
На конкурс було подано дві інвестиційні пропозиції, які при розгляді були відхилені комісією з вибору інвестора через відсутність повного пакету документів, які повинні були бути подані на конкурс.  
Основними проблемними питаннями залишаються: недосконалість нормативно-правового забезпечення інвестиційної діяльності; сильний податковий тиск; відсутність дієвих ефективних механізмів підтримки та стимулювання інвестиційної діяльності; відсутність інвестиційних проєктів; нестабільність державної інвестиційної політики.
 
2.4. Зовнішньоекономічна діяльність
 
Громада має всі можливості для взаємовигідного і плідного міжнародного співробітництва.
За оперативними даними в звітному періоді обсяг експорту склав – 34,05 млн. дол. США.
Обсяг імпорту – 45,6 млн. дол. США.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Від’ємне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило 11,55 млн. дол. США.
Коефіцієнт покриття експортом імпорту склав 0,75 (в І півріччі 2020 року – 0,88).
Підприємствами громади, які здійснювали зовнішньоторговельні операції, імпортовано: сировини на суму 39,31 млн. дол. США або 86,2 % від загального обсягу імпорту (в І півріччі 2020 року на суму 22,35 млн. дол. США або 71,6 %); запчастини, обладнання та основні засоби  на суму 4,98  млн. дол. США або 10,9 % (в І півріччі 2020 року – 5,43 млн. дол. США або 17,4 %); та інше (послуги, етикетки, тощо) – 1,3 млн. дол. США або 2,9 % (в І півріччі 2020 року – на суму 3,43 млн. дол. США або 11,0 %).
Основу товарної структури експорту промислових підприємств міста складали товари: виробництва паперу та паперових виробів – 86,5 % від загального експорту або 29,45 млн. дол. США (в І півріччі 2020 року – 23,88 млн. дол. США або 86,4 %), виробництва хімічних речовин та хімічної продукції (поролон, пластмаси та вироби з них) – 13,4 % або 4,58 млн. дол. США (в І півріччі 2020 року – 3,41 млн. дол. США. або 12,3 %), оброблення деревини та виробництва виробів з деревини – 0,1 % або 0,02 млн. дол. США (в І півріччі 2020 року – 0,36 млн. дол. США або 1,3 %).

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Підприємства громади здійснювали зовнішньоторговельні операції з партнерами більш ніж 33 країнами світу; 28 країн світу отримують товари та послуги, що їх експортують підприємства громади.
За І півріччя 2021 року ТОВ «Інтерфом» експортувало поролон на суму 1,0 млн. дол. США. За цей же час імпортовано хімічної сировини для потреб власного виробництва на суму 4,7 млн. дол. США. Основні країни здійснення зовнішньоекономічної діяльності – Німеччина, Угорщина, Нідерланди, Бельгія, Румунія, Польща, Фінляндія, Молдова, Велика Британія, Туреччина, Саудівська Аравія, Білорусь.
Обсяг імпорту по ПрАТ «Київський картонно-паперовий комбінат» склав 36,68 млн. дол. США, а саме: товариство імпортувало сировину (целюлоза, макулатура, хімікати, обладнання, запчастини) із Прибалтики, Російської Федерації, Польщі, Німеччини. На 29,45 млн. дол. США ПрАТ «Київський картонно-паперовий комбінат» експортувало своєї продукції (паперові вироби, картон, гофротара) в Узбекистан, Республіку Білорусь, Казахстан, Російську Федерацію, Грузію, Молдову, Вірменію, Чехію, Монголію, Румунію, Польщу, Латвію, Литву, Македонію, Іран, Сербію, Таджикистан, Азербайджан, Болгарію, Португалію,Словаччину, Німеччину, Палестину, Швецію, Естонію, Туреччину.
ТОВ «Алеана» експортувало товари із пластмаси в Республіку Білорусь, Російську Федерацію, Молдову, Литву, Болгарію, Вірменію, Азербайджан, Грузію, Казахстан, Румунію на суму 3,58 млн. дол. США. Імпортувало сировину на суму 3,05 млн. дол. США із країн: Словаччина, Австрія, Угорщина, Туреччина, Китай, Нідерланди, Російська Федерація, Тайвань.
ТОВ «Аерок» імпортовано обладнання, запчастин та сировини на суму 0,34 млн. дол. США. Країни – імпортери: Німеччина, Нідерланди, Республіка Білорусь, Фінляндія.
ТОВ «Золотий мандарин Квадра» імпортовано запчастини (форми) для тротуарної плитки на суму 0,81 млн. дол. США. Країни імпорту – Австрія, Польща, Німеччина.
За звітний період ТОВ «Геліком ЛВ» експортовано – терасну дошку, сайдінг, огородження та інші вироби із деревно-полімерного композиту на суму 0,02 млн. дол. США в  Молдову, Болгарію, Румунію. Імпортовано – сировину, запчастини та матеріали на суму 0,02 млн. дол. США із Китаю та Німеччини.
Питання, які на даний час заслуговують уваги, це: високі ставки мита на сировину; значне падіння експорту товарів у зв’язку з нестабільною політичною, фінансовою та складною епідеміологічною ситуацією в країні, скорочення виробництва й девальвація гривні.
 
2.5.Фінансова самодостатність
 
До загального фонду бюджету Обухівської міської територіальної громади Київської області за І півріччя 2021 року надійшло коштів (без врахування трансфертів) у сумі 234147,5 тис. грн., що становить 111,7 відсотків до плану (209686,3 тис. грн.).
 

 
Проти відповідного періоду минулого року доходи загального фонду (без врахування трансфертів) збільшилися на 30452,8 тис. грн. (доходи за І півріччя 2020 року, у співставних умовах складали 203694,7 тис. грн.). 
Проти минулого року найбільше збільшились надходження по податку та збору на доходи фізичних осіб на 18346,6 тис. грн., по акцизному податку на 3277,2 тис. грн., по єдиному податку на  5555,7 тис. грн.
У структурі доходів загального фонду бюджету Обухівської міської  територіальної громади Київської області найвагомішу частку становлять податкові надходження – 231135,3 тис. грн. За І півріччя 2021 року податкові надходження виконано на 111,5 відсотків (план – 207319,4 тис. грн.).  Питома вага податкових надходжень в  доходах загального  фонду (без врахування трансфертів) складає  98,7  відсотків.
Бюджет Обухівської міської територіальної громади Київської області по видатках загального фонду бюджету за І півріччя 2021 року виконаний на 82,4 %  (уточнені планові призначення 317552,2 тис. грн., касові видатки 261600,4 тис. грн.).
Станом на 1 липня 2021 року заборгованість по захищеним статтях бюджету, які фінансуються за рахунок коштів бюджету Обухівської міської територіальної громади Київської області, відсутня.
За звітний період  до загального фонду бюджету громади надійшло офіційних трансфертів в сумі 76817,7 тис. грн., з них:
  • субвенції з державного бюджету – 69905,6 тис. грн., в т.ч. освітня субвенція – 69905,6 тис. грн.;
  • дотації з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я  за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету в сумі 2260,7 тис. грн.;
  • субвенції з місцевих  бюджетів  іншим місцевим бюджетам  – 4651,5 тис. грн., в т.ч.: субвенція на здійснення переданих видатків у сфері освіти – 867,2 тис. грн.; субвенція на надання державної підтримки особам з особливими освітніми  потребами – 791,0 тис. грн.; субвенція на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я – 1165,1 тис. грн., субвенція за рахунок залишку коштів субвенції на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами - 666,2 тис. грн., інші субвенції з місцевого бюджету – 1162,0 тис. грн.
 
2.6. Розвиток соціальної сфери
 
Демографічний розвиток, підтримка сімей та молоді
 
За статистичними даними постійне населення Обухівської міської  територіальної громади Київської області станом на 01.01.2021 року складає 42639 осіб.
За оперативними даними станом на 01.07.2021 постійне населення Обухівської міської  територіальної громади Київської області складає 45774 осіб і в порівнянні з І півріччям 2020 роком населення збільшилося на 10801 особу (за рахунок приєднання громад:  Нещерівська – 680 осіб, Дерев’янська – 582 осіб, Красненська Перша – 611 осіб, Першотравенська – 507 осіб, Копачівська – 528 осіб, Маловільшанська – 654 особи, Деремезнянська – 373 особи, Перегонівська – 302 особи, Семенівська – 677 осіб, Германівська – 1623 особи, Краснослобідська – 1498 осіб, Григорівська – 2932 особи, Долинянська – 594 особи. За статистичними даними станом на 01.01.2021 населення громади складало 42639 осіб.
 За І півріччя 2021 року народжуваність по громаді, порівнюючи з аналогічним періодом минулого року, збільшилася на 74 особи. Загальний коефіцієнт народжуваності (на 1000 осіб) склав 4,52 %, за І півріччя 2020 року - 3,8 відсотка.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Смертність в І півріччі 2021 року збільшилася на 325 осіб у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Висока смертність від ускладнень  гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричинена коронавірусом SARS-CoV-2 .
Загальний коефіцієнт смертності (на 1000 осіб) склав 11,78 %, за І півріччя 2020 року – 6,12 відсотка.
На території громади середній вік населення 38 років. Негативною тенденцією є старіння населення.
Смертність у І півріччі 2021 року переважає народжуваність на 332 особи.
Одним із важливих чинників, які зумовлюють зміну чисельності населення міста, є міграція населення. За рахунок міграційного процесу за звітний період прибуло в місто 776 громадян, вибуло 999 громадян;  коефіцієнт міграційного приросту населення (на 1000 жителів) склав – від’ємний 4,87 %, за І півріччя 2020 року – 0,29 відсотка.
 

 
 Станом на 01.07.2021 року за оперативними даними працездатне населення громади складає більше 27197 осіб, або 59,4 % до всього населення; пенсіонери  (оперативні дані) – 12741 особа або 27,8 відсотків.  
На території Обухівської міської ради Київської області проживають діти, яким надавалася соціальна допомога та підтримка з боку держави, а саме: 85 дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; сім’ї опікунів, піклувальників – 57, в них 72 дитини; багатодітних сімей – 356, в них1152 дитини; діти загиблих, померлих учасників АТО, героїв Небесної сотні – 7; діти учасників ООС/УБД – 234; діти малозабезпечених сімей – 92; діти з інвалідністю – 234; діти сімей внутрішньо переміщених осіб (ВПО) – 386.
Створений єдиний реєстр багатодітних сімей громади. Станом на 01.07.2021 року до реєстру включено 356 сімей, в яких виховуються 1152 дітей, з яких 336 сімей виховують по троє – четверо дітей, 20 сімей – по п’ять і більше. Відповідно до чинного законодавства України для багатодітних сімей передбачено ряд пільг, у тому числі: 50 – відсоткова знижка плати за користування житлом – користуються 65 сімей, 50 – відсоткова  знижка плати за користування комунальними послугами – 117 сімей, 50 – відсоткова знижка вартості палива – 4 сім’ї, щорічне медичне обстеження і диспансеризація – 712 дітей з багатодітних сімей, безоплатний проїзд – 780 осіб (в т.ч. діти). Всього, станом на 01.07.2021 було видано 235 посвідчень про статус багатодітної сім’ї батькам та 579 посвідчень для дітей багатодітних сімей.
Проаналізовано стан злочинності серед неповнолітніх: протягом звітного періоду 2021 року неповнолітніми особами не було скоєно злочинів. Загалом  на профілактичному обліку служби перебуває 1 неповнолітня особа. Проводиться профілактично-інформаційна робота з батьками підлітків, які схильні до правопорушень та стоять на обліку в службі у справах дітей та сім’ї, ведуться профілактичні листи бесід, які приєднуються до кожної особової справи підлітка, який обліковується. Фактів бродяжництва неповнолітніх зафіксовано не було.
Протягом звітного періоду було проведено 6 профілактичних рейдів «Канікули», «Вулиця», «Нічне місто». Виявлено 4 неповнолітніх, усі повернуті у сім’ю, батькам – винесено офіційне попередження. Також, здійснюється своєчасне виявлення сімей, де діти перебувають у складних життєвих обставинах, ведеться їх облік і систематична перевірка умов утримання і виховання в них неповнолітніх. Таким сім’ям надається адресна допомога. Станом на 01.07.2021 обстежено 66 сімей, в яких проживає 176 дітей. Проведена роз’яснювально-консультативна робота з батьками, винесено 26 офіційних попереджень. Працівниками національної поліції було притягнуто до адміністративної відповідальності 42 особи.  
З метою попередження безпритульності та бездоглядності на території Обухівської міської територіальної громади Київської області спільно з Обухівською міськрайонною філією Київського обласного центру зайнятості з майбутніми  випускниками Академічних ліцеїв міста Обухова та Обухівської громади постійно проводяться індивідуальні консультації, співбесіди, анкетування та тестування. У школах встановлено програмно – мотиваційні комплекси «Мотиваційний термінал розвитку зацікавленості до професійного самовизначення» (профорієнтаційні термінали).
Систематично проводяться традиційні масові заходи. У філії Академічного ліцею №1 А.С.Малишка Обухівської міської ради Київської області «Першотравнева гімназія» протягом І півріччя 2021 року для учнів 9 класу проведено профорієнтаційний урок «Формула вибору професії». Також для учнів 8 класу проведено інтерактивний профорієнтаційний урок «Професія та спеціальність. Джерела інформації про професії».
Також, протягом І півріччя 2021 року в рамках проведення Місячника профорієнтації Обухівською міськрайонною філією Київського обласного центру зайнятості було проведено онлайн захід. В цьому заході взяли участь учні Академічного ліцею № 2, Академічного ліцею № 5, Академічного ліцею імені Володимира Мельника, Германівської ЗОШ імені братів Гетьманів.
Проведено 6 засідань комісії з питань захисту прав дитини та 2 засідання координаційної ради з питань охорони дитинства та підтримки сім’ї.
Постійно здійснюється підтримка сімей та дітей загиблих учасників АТО, операції об’єднаних сил, надаючи матеріальну допомогу на придбання необхідних речей для підготовки дітей до осінньо – зимового періоду, на оздоровлення та відпочинок, а також проводиться вітання даних сімей з Великоднем та Новорічно-різдвяними святами.
Проблемним питанням  є розвиток системи надання соціальних послуг – створення закладів соціального захисту стаціонарного або денного перебування для дітей з особливими освітніми потребами, для дітей з інвалідністю, надання відповідної психологічної допомоги для потерпілих від домашнього насильства, тощо.
 
Ринок праці
 
Протягом січня – червня 2021 року до Обухівської міськрайонної філії Київського обласного центру зайнятості за сприянням у працевлаштуванні та отриманням соціальних послуг звернулися 840 незайнятих трудовою діяльністю громадян, що на 532 особи менше ніж за І півріччя 2021 року. 
Всього перебувало на обліку у звітному періоді 1773 шукачі роботи проти 1938 осіб  І півріччя 2020 року.
Впродовж звітного періоду на вакантні та новостворені місця працевлаштовано 366 осіб із числа незайнятих та безробітних громадян, з них жінок – 224, молоді до 35 років – 131 особа. Рівень працевлаштування становить 20,6 %, за І півріччя 2020року – 31,6 %.
Рівень зареєстрованого безробіття населення працездатного віку (за оперативними даними) складає 3,3 %, в минулому періоді він склав – 3,0 відсотка.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
Участь у роботах тимчасового характеру приймали 40 осіб. Для виконання цих робіт витрачено 261,0 тис. грн. коштів роботодавців.
За сприяння Обухівської міськрайонної філії один безробітний започаткував власну справу, шляхом отримання виплати допомоги по безробіттю одноразово на загальну суму 49,2 тис. гривень.
Проходили професійне навчання впродовж січня – червня 2021 року 6 безробітних.
За звітний період створено 140 робочих місць, з них на: підприємствах міста створено 98 нових робочих місць, у сфері торгівлі та ресторанного господарства – 42. 
Впродовж січня – червня  роботодавцями подано 1023 вакансій до центру зайнятості. А, станом на 01 липня 2021 року підприємствами, установами та організаціями заявлено (потреба) 261 вакансію для працевлаштування громадян.
Навантаження на вільне робоче місце становить – 2 особи ( в І півріччі 2020 року – 5 осіб).
Середній розмір допомоги по безробіттю станом на 01.07.2021 року становив 5565,0 грн. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року розмір допомоги збільшився  на 21,3 % або 977,0 грн., що дорівнює 92,75 % законодавчо встановленого в цьому періоді мінімального рівня заробітної плати.
Важливою соціальною складовою добробуту громадян Обухівської міської територіальної громади Київської області є збільшення розміру грошових доходів, зокрема заробітної плати як основного джерела.
За оперативними даними середньомісячна заробітна плата працівників по місту станом 01.07.2021 року становила  15600,0 грн., що на 1700,0 грн. або на 12,2 % більше відповідного періоду минулого року. Розмір нарахувань у 2,6 рази перевищив законодавчо встановлені державні соціальні стандарти – мінімальну заробітну плату.
Зберігалася значна диференціація розмірів заробітної плати за видами економічної діяльності. Найвищу заробітну плату отримували працівники промисловості, де заробітна плата в 1,1 раз перевищила середній показник по місту.
В розрізі галузей за оперативними даними середньомісячна заробітна плата становила: промисловість (великі промислові підприємства) – 17231,85 грн.; комунальні підприємства –  10551,6 грн.; сільське господарство – 10528,0 грн.; бюджетна сфера – 9400,0 гривень.
З метою легалізації виплати заробітної плати, та з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат з початку року відбулось 4 засідання постійної комісії Виконавчого комітету Обухівської міської ради Київської області.
Заборгованість з виплати заробітної плати відсутня.        
Вагомою складовою захищеності населення похилого віку є пенсійне забезпечення. Станом на 01.07.2021 на обліку в Обухівському відділі обслуговування громадян №13 (сервісний центр) Головного управління  Пенсійного фонду України в Київській області перебуває 12741 пенсіонер, в порівнянні з минулим періодом кількість їх збільшилась на 3475 осіб (в І півріччі 2020 року – 9266 осіб) за рахунок приєднання громад. 
Середній розмір пенсії станом на 01.07.2021 рік  збільшився на 7,49 % проти І півріччя 2020 року (3867,81 грн.) і склав 4157,54 грн. (235,02 % до мінімальної пенсії). Від загальної кількості одержувачів пенсій 93 % пенсіонерів мають розмір пенсійних виплат, які перевищують прожитковий мінімум. 
 

 
Обсяги пенсійних виплат по всіх контингентах одержувачів пенсій станом на 01.07.2021 склали 208417,65 тис. грн., що на 19131,92 тис. грн. більше ніж у І півріччі 2020 року (189285,73 тис. гривень).
Рівень забезпечення власними коштами на 01.07.2021 склав – 55,0 %; на 01.07.2020 – 54,7 відсотка.
Заборгованості по виплаті пенсій немає.
Основними проблемними питаннями залишаються: низький рівень середньої заробітної плати відповідно до високої вартості життя, а також надмірна міжгалузева і низька міжпосадова диференціація заробітної плати; невідповідність попиту і пропозицій робочої сили, неповне використання трудового потенціалу, що призводить до зниження життєвого рівня та соціального захисту працівників; зайнятість населення та створення нових робочих місць.
 
Соціальний захист населення
 
Станом на 01.07.2021 в управлінні соціального захисту населення перебувало на обліку 4269 одержувачів всіх видів соціальної допомоги. Впродовж І півріччя 2021 року пенсіонерам та інвалідам видано 36 санаторно-курортних путівок.
Надомне обслуговування мали 212 одиноких громадян похилого віку та інвалідів.
Станом на 01.07.2021 нараховується 22 види соціальної допомоги, а саме:
-  допомога у зв’язку з вагітністю та пологами –12 осіб;
-  допомога на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя –0 осіб;
-  допомога при народженні дитини –1250 осіб;
-  допомога на дітей, які знаходяться під опікою – 53 особи;
-  допомога одиноким матерям –84 особи;
- тимчасова допомога дітям, батьки яких не мають можливості утримувати дитину –13 осіб;
-  допомога при усиновленні –2 особи;
-  допомога малозабезпеченим сім’ям -103 особи;
-  компенсація на соціальні послуги –72 особи;
-  допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям – інвалідам –574 особи;
-  допомога на дітей, які виховуються в багатодітних сім’ях –219 осіб;
-  відшкодування послуги з догляду за дитиною до 3 років «муніципальна няня» -14 осіб;
-  допомога особам, які не мають права на пенсію - 125 осіб;
- одноразова допомога постраждалим від торгівлі людьми – 0 осіб;
- допомога малозабезпеченій особі, яка проживає разом з особами з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу –15 осіб;
- щомісячна компенсація внутрішньо переміщеним особам на житлово-комунальні послуги - 414 осіб;
-  допомога дітям сиротам – 1 особа ;
- тимчасова допомога особам пенсійного віку, які не набули права на пенсію – 14 осіб ;
- одноразова допомога звільненим військовослужбовцям -1 особа;
- допомога на догляд 80 річному пенсіонеру – 123 особи;
- компенсація не працюючим, які доглядають за інвалідом 1групи , або за особою що досягла 80 років –3 особи ;
- допомога на дітей, яким не встановлено інвалідність -3 особи.
З початку 2021 року 3226 сім’ям призначено субсидії на житлово-комунальні послуги; 49 осіб були забезпечені протезно - ортопедичними виробами, 14 осіб  забезпечені технічними засобами реабілітації.
На обліку в управлінні соціального захисту перебувало 8231 особа, яка мала статус потерпілого від наслідків аварії на ЧАЕС.
На території громади тимчасово проживало 1734 особи, які прибули з районів проведення АТО та тимчасово окупованої території Донецької, Луганської областей та АР Крим.
З метою підвищення ефективності системи надання соціальної підтримки соціально незахищених осіб проводились заходи щодо подальшого ведення «соціальної картки», яка надає вразливим верствам населення міста право на отримання пільгових знижок в рамках міської комплексної програми «Турбота».
За І півріччя 2021 року, проводилась робота по виявленню осіб, з числа незахищених верств населення, які потрапили в складні життєві обставини та надання таким особам посильної допомоги.
Проблемним залишається питання щодо передачі майна Обухівського районного територіального центру соціального обслуговування (будівля відділення стаціонарного догляду для постійного проживання (будинок престарілих) до комунальної власності Обухівської міської територіальної громади Київської області. Центр переданий як юридична особа публічного права.
Житлово-комунальне господарство
 
Одним із виконавців послуг з обслуговування житлових будинків є ТОВ «Міський житловий центр». Кількість працюючих на підприємстві – 202 особи.
Підприємство обслуговує 99 житлових будинків 1 - 2 групи капітальності,  загальною площею 508,2 тис. м2, в т.ч: 2-х поверхових - 21; 3-х поверхових – 1; 4-х поверхових – 12; 5-ти поверхових – 10; 8-ми поверхових - 2; 9-ти поверхових - 44; 10-ти поверхових – 3; 14-ти поверхових -5; 16-ти поверхових 1.
В цих будинках 9484 квартири обладнано водопроводом та системою каналізації; гарячим водопостачанням - 8822 квартири, природним газом- 8469 квартир.
Всього по житлових будинках, які обслуговує ТОВ «МЖЦ» :
- під’їздів – 306;
- площа покрівель всього – 101573,1 м2;
- площа прибудинкової території всього – 315334,86м2, в тому числі доріг, дворів – 134842,15м2, газонів – 180492,71м2;
- площа сходових клітин – 52311,87 м2, 
- площа підвалів – 62642,0 м2, 
- площа технічних поверхів – 338799 м2.
В 26-ти будинках  встановлено  індивідуальні теплові пункти.
ТОВ «Міський житловий центр» за рахунок послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій проведено поточні ремонти житлового фонду комунальної власності Обухівської міської ради, а саме: 
  • ремонт місць загального користування, підвалів, фасадів входів у під’їзди – 762,46м2 по вул. Київська,113, 115, 162б, 164, 170, 180; вул. Миру,17а; вул. Каштанова, 7б;
  • ремонт вікон та дверей  - 39 шт. по вул. Миру, 7, 8, 10, 11, 17; вул. Київська, 60, 64, 111, 113, 115, 148, 162а, 162б, 166, 176, 178 ; вул. Каштановій, 2, 7б, 7в, 7б, 26, 30, 36; вул. Лермонтова, 22;
  • заміна труб ПЕ водовідведення –  463 п. м по вул. Миру, Київській, Каштановій,  м-н Яблуневий;
  • заміна труб сталевих та поліпропіленових з водопостачання  та опалення –  874 м. п по вул. Київській, Миру, Каштановій, Лермонтова;
  • заміна ПЕ фасонних частин  з водовідведення – 619 шт. ;
  • заміна запірної арматури – 773 шт. ; 
  • ізоляція трубопроводів – 1544 м вул. Каштанова,13, 30; вул. Київська,1, 154,64, 111, 113, 123, 150, 158, 154;  вул. Миру,1, 9, 11, 13, 14;
  • поточний ремонт покрівлі – 233 м2 по вул. Миру, 7,  8, 9, 10, 14, 17а;
  • Київська,  64, 31, 123, 154, 156, 164, 166, 168, 176, 178, 180; Каштанова, 2, 4/2, 9, 11, 13, 26, 30, 32, 28;
  • скління – 64,3 м2 вул. Київська 56, 154, 164, 166, 170, 176, 148,31, 176 а; Каштанова, 4/1, 7б, в, 26, 28; вул.8 Березня,54; вул. Миру,8, 9, 10, 13; вул. Лермонтова, 2; мкр-н Яблуневий, 13;
  • утеплення техповерхів – 180 м2 по вул. Київська, 158, 178;
  • герметизація міжпанельних швів – 169 п. м по вул. Київська, 62, 164, 166, 174,176; вул. Миру,11,17;
  • опорядження сходів та площадок  при  вході  у  під’їзди  -  39,9  м2 по вул. Київська, 158, 170, 178;
  • заміна світильників на енергозберігаючі – 95 шт.  по вул. Миру; вул. Київська; вул. Каштанова;  м-н Яблуневий.
Заборгованість мешканців за надані послуги ТОВ «МЖЦ» станом на 01.01.2021 становила 5364,7  тис. грн. Нараховано населенню за послугу з управління багатоквартирним будинком з 01.01.2021р. по 30.06.2021 р. всього – 16611,65 тис. грн., сплачено населенням за послуги – 16016,0 тис. грн. Заборгованість населення за отримані послуги станом на 01.07.2021 складала – 5960,0  тис. грн. і збільшилась на 11,1% або 595,3 тис. грн., середній рівень оплати – 96 %. 
 
Показники оплати населенням
послуги з управління багатоквартирним будинком за 1ше півріччя 2021 року
 
Місяць 2021 р.
Нараховано Сплачено %
оплати
Січень 2773,05 2560,00 92,5
Лютий 2772,8 2694,5 97,6
Березень 2767,2 2628,1 95,2
Квітень 2767,2 2610,8 94,5
Травень 2765 2757,4 99,8
Червень 2766,4 2765,2 100
Всього: 16611,65 16016,0 96
 
 
Обухівським водопровідно-каналізаційним підприємством за власні кошти було проведено: заміну 7 насосно-силових агрегатів на свердловинах міста Обухова; 2 насосно - силових агрегатів на насосній станції та 2 на бойлерних; проведена ревізія із заміною пускачів (4 шт.) на станції управління; проведена заміна глибинних кабелів на свердловині – 270 погонних метрів (м-н Яблуневий); проведена заміна засувок  7 шт. (різних діаметрів) на бойлерних та павільйонах свердловин; проведено поточний ремонт засувок – 9 шт. на насосній станції та поточний ремонт засувок в кількості – 3 шт. на каналізаційно-насосній станції; ліквідовано 11 аварій на водопровідній мережі та 89 заторів.
За кошти бюджету громади проведено: реконструкцію водопровідної  мережі з заміною водопровідної башти з монтажем станції знезалізнення та здійснено благоустрій по вул. Трипільська; реконструкцію водопровідної мережі з заміною водонапірної башти з монтажем станції знезалізнення та здійснено благоустрій по вул. Чумацький Шлях.
За I півріччя 2021 року встановлено 335 лічильників газу для населення, що проживає в квартирах; 9 лічильників газу - для населення, що проживає в приватному секторі міста та 137 лічильників у багатоквартирних будинках з котлами.
За рахунок співфінансування робіт з реконструкції, капітального ремонту та технічного переоснащення багатоквартирних житлових будинків було проведено капітальні ремонти ліфтів за адресами: вул. Миру, 16 (під’їзд 2) в м. Обухів, Київської області; вул. Миру, 14 (під’їзд 1) в м. Обухові Київської  області та вул. Київська,  176 А в м. Обухів, Київської області.
Проведено частково капітальний ремонт із заміною вікон на металопластикові на сходових клітинах та  вхідних металевих дверей по  житловому будинку № 38  по вул. Каштанова  в м. Обухів,  Київської області (виконання складає 50%) та капітальний ремонт цоколю, влаштування системи водовідведення  житлового будинку № 40 по вул. Каштанова  в м. Обухів,   Київської області (виконання складає 40%).
Забезпечувалося підвезення питної води мешканцям с. Таценки (надано 24 послуги, завезено 193м3 води).
Заборгованість населення за спожиті житлово-комунальні послуги станом на 01.07.2021 в розрізі послуг склала по:
- водопостачанню та водовідведенню – 8219,0 тис. грн.,  що в порівнянні з 01.01.2021 заборгованість збільшилась на 953,9 тис. грн.; темп збільшення заборгованості складає 113,1 %; проплата послуг населенням складає 92,7 відсотка;
- газопостачанню – 3793,17 тис. грн., що в порівнянні з 01.01.2021 заборгованість зменшилась на 10152,79 тис. грн., оплата населення складає 88%.
Причиною зростання заборгованості є щомісячна недоплата коштів населенням за житлово-комунальні послуги (низька спроможність у сплаті).
Щодо погашення заборгованості населення за спожиті житлово-комунальні послуги проводяться відповідні заходи, а саме: щомісяця надсилаються повідомлення про нарахування оплати та суму боргу по оплаті житлово-комунальних послуг, проводиться роз’яснювальна робота серед мешканців міста підприємствами - надавачами послуг, подаються позовні заяви на боржників до суду.
Основними проблемними питаннями залишається: зниження рівня платоспроможності населення, стрімке зростання тарифів, застарілий житловий фонд.
Будівництво соціальної та житлової інфраструктури
 
За І півріччя 2021 року введено в експлуатацію 39 об’єктів (будівель), загальною площею 6481,4 кв. метрів, з них: індивідуальні житлові будинки – 31 об’єкт, нежитлові будинки – 8 об’єктів.
За І півріччя 2020 року введено в експлуатацію 38 об’єктів (будівель), загальною площею 6405,4 кв. метрів, з них: індивідуальні житлові будинки – 31 об’єкт, нежитлові будинки – 7.  

 
 
 
 
 
Проблемними питаннями в даній галузі залишаються:
  • низька платоспроможність жителів міста;
  • висока вартість будівельних матеріалів та послуг у сфері будівництва;
  • забезпечення прав інвесторів у процесі будівництва житла;
  • наявність проблемних житлових будинків (довгобудів) та відсутність правового врегулювання питання передачі недобудованих об’єктів від одного забудовника до іншого (або передача їх новому забудовнику за відсутності попереднього);
  • недостатнє фінансування обласних цільових програм, що передбачають забезпечення доступним житлом громадян регіону;
  • недосконалість нормативно-правового механізму пільгового довготермінового іпотечного кредитування будівництва (реконструкції) і придбання житла.
 
Містобудівна діяльність
 
В звітному періоді проходили громадські слухання та обговорення по розроблених проектах:
  1. План зонування міста Обухова Київської області.
  2. Детальний план території по вулиці Чумацький Шлях в місті Обухів Київської області.
За результатами обговорень «План зонування міста Обухів Київської області» відправлено на розгляд містобудівної ради. «Детальний план території по вулиці Чумацький Шлях в місті Обухів Київської області»  відправлено на доопрацювання.
Станом на 01.07.2021 детальні плани та плани зонування з початку року не затверджувалися.
В звітному періоді за кошти бюджету громади проведено кадастрову зйомку земельних ділянок, що перебувають у постійному користуванні Обухівського водопровідно – каналізаційного підприємства та проведено розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок, що перебувають у постійному користуванні Обухівського водопровідно – каналізаційного підприємства.
 
Формування спроможних територіальних громад
 
Згідно з перспективним планом об’єднання територіальних громад місто Обухів є центром Обухівської міської територіальної громади Київської області, до складу якої входить м. Обухів, с. Таценки, с. Ленди та 13 старостинських округів:
Германівський старостинський округ (с. Германівка);
Григорівський старостинський округ (с. Григорівка, с. Гусачівка, с. Матяшівка);
Дерев’янський старостинський округ (с. Дерев’яна);
Деремезнянський старостинський округ (с. Деремезна);
Долинянський старостинський округ (с. Долина, с. Макарівка);
Копачівський старостинський округ (с. Копачів, с. Застугна, с. Шевченкове);
Красненський Перший старостинський округ (с. Красне Перше, с. Козіївка);
Краснослобідський старостинський округ (с. Красна Слобідка, с. Безіменне);
Маловільшанський старостинський округ (с. Мала Вільшанка, с. Степок);
Нещерівський старостинський округ (с. Нещерів);
Перегонівський старостинський округ (с. Перегонівка);
Першотравенський старостинський округ (с. Перше Травня);
Семенівський старостинський округ (с. Семенівка, с. Кулі).
 
Надання адміністративних послуг
 
В Обухівській міській територіальній громаді Київської області, як робочий орган, діє Центр надання адміністративних послуг  Виконавчого комітету Обухівської міської ради Київської області (ЦНАП), офіційно розпочав свою діяльність з січня 2014 року. Штатна чисельність працівників у звітному періоді складав 10 штатних одиниць, 8 адміністраторів ведуть прийом в ЦНАП в м. Обухові по вул. Каштановій, 13 та 2 адміністратора на віддалених робочих місцях при старостинських округах в селех: Германівка, вул. Богдана Хмельницького, 22 та Григорівка, вул. Героїв майдану, 2. 
Основним завданням ЦНАПу є – організація якісного надання адміністративних послуг населенню. В березні місяці завершена участь ЦНАПу у Програмі «U-LEAD» з Європою, інституційна модернізація центру надання адміністративних послуг Виконавчого комітету Обухівської міської ради Київської області. За рахунок програми 7 робочих місць адміністраторів обладнано новою технікою, облаштовано меблями для надання послуг з видачі паспортів та соціальних послуг.
З метою ефективного функціонування та надання більш широкого спектру адміністративних послуг в приміщенні ЦНАП здійснюють свою діяльність у сфері надання адміністративних послуг представники відділу державної реєстрації Виконавчого комітету Обухівської міської ради, управління соціального захисту населення Виконавчого комітету Обухівської міської ради.
В приміщенні ЦНАП створено комфортні умови для отримання адміністративних послуг, є можливість сплати через платіжний термінал за платні адміністративні послуги, ознайомитись з переліком послуг та переліком документів для їх отримання.
Затверджений перелік адміністративних послуг налічує 237 послуг, які можна отримати у головному офісі ЦНАП та 107  послуг  у  віддалених робочих місцях.
Перелік послуг поділяється на 9 напрямків :
01 реєстрація/зняття з реєстрації мешканців;
02 паспортні послуги;
03 державна реєстрація речових прав на нерухоме майно;
04 державна реєстрація юридичних осіб , фізичних осіб підприємців та
громадських формувань;
05 видача відомостей з державного земельного кадастру;
06 питання місцевого значення;
07 послуги соціального характеру;
08 дозвільні послуги;
09 комплексні послуги.
         Для отримання паспортних послуг ЦНАП подав клопотання та отримав державну субвенцію у розмірі 310,0 тис. грн. для закупівлі станції для виготовлення паспортних документів.
Розроблено сайт Центру надання адміністративних послуг, на даний час знаходиться в стадії тестування та наповнення інформацією. З переліком послуг можна ознайомитись в розділі «Адміністративні послуги» на офіційному сайті Обухівської міської ради. Також створено сторінку ЦНАП Виконавчого комітету Обухівської міської ради Київської області в мережі Facebook.
Впродовж І півріччя 2021 року:
▪ адміністраторами ЦНАП прийнято 5815 звернень від суб’єктів звернення для отримання адміністративних послуг, надано 5978 адміністративних послуг, це понад  90%  від загальної кількості зареєстрованих заяв/звернень. Зареєстровано 297 відмов щодо надання адміністративних послуг;
▪ адміністраторами на віддалених робочих місцях прийнято 460              звернень, надано адміністративних послуг 29, зареєстровано 12 відмов.                                                                                                                                                                                                                                                                            

 
Послуги, за якими найчастіше зверталися:
  • соціального характеру   – 1663;
  • реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання – 1493;
  • реєстрація речових прав на нерухоме майно – 1034;
  • реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, громадських формувань – 410;
  • надання відомостей з державного земельного кадастру – 327;
  • послуги місцевого значення (земельні, житлові питання тощо) – 1339.
 
 
2.7. Розвиток гуманітарної сфери
 
Освіта
 
З  січня 2021 року до Обухівської міської територіальної громади Київської області приєдналося 11 закладів загальної середньої освіти та 6 закладів дошкільної освіти відповідно до рішення Обухівської міської ради Київської області від 24.12.2020 №92-3-УІІІ «Про прийняття до власності, перейменування та затвердження змін до установчих документів закладів освіти, що здійснюють діяльність у селах сформованої Обухівської міської територіальної громади» та рішення Обухівської міської ради від 24.12.2020 року №90-03-VIII «Про зміну найменування та входження до складу засновників у закладах дошкільної освіти сіл, що приєднуються до Обухівської міської об’єднаної територіальної громади».
На даний час в Обухівській міській територіальній громаді 14 дошкільнихзакладів освіти та 3 ДНЗ в складі навчально - виховних комплексів, а саме: Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) комбінованого типу«Зірочка», Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) комбінованого типу «Катруся», Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) комбінованого типу«Рушничок», Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) комбінованого типу «Пролісок», Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) комбінованого типу «Світлячок», Дошкільний навчальний заклад(ясла-садок) комбінованого типу «Дударик», Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) комбінованого типу «Веселка», Григорівський заклад дошкільної освіти «Калинка» Обухівської міської ради Київської області, Дерев`янський заклад дошкільної освіти «Промінчик» Обухівської міської ради Київської області, Семенівський заклад дошкільної освіти «Зернятко» Обухівської міської ради Київської області, Маловільшанський заклад дошкільної освіти «Віночок» Обухівської міської ради Київської області, Германівський заклад дошкільної освіти «Сонечко» Обухівської міської ради Київської області, Першотравенський заклад дошкільної освіти «Золотий ключик» Обухівської міської ради Київської області, Красненький Перший заклад дошкільної освіти «Капітошка» Обухівської міської ради Київської області, Долинянський НВК, Краснослобідський НВК, Копачівський НВК.
Сьогодні потужність закладів дошкільної освіти складає –1980 місць, в яких здійснюється виховання 2073 дітей. Працює 81 група, з них: від 1 до 3 років – 10 груп, у них дітей −184; від 3 до 6 років – 71 група, у них дітей – 1889.
Дошкільною освітою охоплено 2073 дитини, що становить 61% від загальної кількості дошкільного віку від 0 до 6 років; діти віком від 3 до 6 років охоплені дошкільною освітою на 80% (1889 дітей). Сьогодні в громаді  відсоток охоплення дітей 5-7-ми річного віку дошкільною освітою становить 100%.  Усього в громаді від 0 до 6 років – 3387 дітей.
Всі садочки комбінованого типу, в яких функціонують логопедичні групи. Достатньо ефективно працюють інклюзивні групи (22 групи, в яких 55 дітей).
На 100 місцях виховується – 105 дітей (для порівняння: у 2020 році – 111).
Відповідно до законодавства дітям дошкільного віку забезпечено право на безкоштовне харчування (діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти із малозабезпечених сімей, діти, батьки яких були учасниками АТО в Донецькій та Луганській областях, і загинули, 86 дітей) та зменшення вартості харчування на 50 % дітям із багатодітної родини, дітям, батьки яких мають статус учасників бойових дій (206 дітей). Всього дітей вищеназваних категорій, які виховуються в ДНЗ – 292.
Вартість харчування дітей у закладах дошкільної освіти на території Обухівської міської територіальної громади Київської області складає 50,0 грн. на день: 30,0 грн. – міський бюджет, 20,0 грн. – батьківська плата.
В Обухівській міській територіальній громаді Київської області функціонувало 17 закладів загальної середньої освіти, з них 2 філії, а саме:
- І-ІІІ ступенів – 10 закладів (Академічний ліцей №1 ім. А.С. Малишка Обухівської міської ради Київської області, Академічний ліцей №2 Обухівської міської ради Київської області, Академічний ліцей №3 Обухівської міської ради Київської області, Академічний ліцей №4 Обухівської міської ради Київської області, Академічний ліцей №5 Обухівської міської ради Київської області, Академічний ліцей ім. Володимира Мельника Обухівської міської ради Київської області, Германівська загальноосвітня школа  І-ІІІ ступенів імені братів Гетьманів Обухівської міської ради Київської області, Григорівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Обухівської міської ради Київської області, Краснослобідський навчально-виховний комплекс  «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок» Обухівської міської ради Київської області, Семенівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Обухівської міської ради Київської області);
  • ІІ-ІІІ ступенів – 1 заклад (Германівська гімназія Обухівської міської ради Київської області);
  • І-ІІ ступенів – 6 закладів, з них 2 філії (Філія Григорівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Обухівської міської ради Київської області «Красненська гімназія, Дерев’янська гімназія Обухівської міської ради Київської області, Долинянський навчально-виховний комплекс  «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дитячий садок» Обухівської міської ради Київської області, «Копачівський навчально-виховний комплекс  «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дитячий садок» Обухівської міської ради Київської області, Маловільшанська гімназія Обухівської міської ради Київської області, Філія Академічного ліцею № 1 імені А.С. Малишка Обухівської міської ради Київської області «Першотравенська гімназія»).
Загальна кількість учнів в закладах освіти станом на 01.07.2021 складала 6759, що на 1424 учні більше цього періоду минулого року (5335 учнів), за рахунок приєднання громад.
Середня наповнюваність у класах – 22,6 (місто – 28,8, села – 11,6).
 
Наповнюваність класів у ЗЗСО Обухівської МТГ
Місто Село
1-4 класи 28,9 1-4 класи 12
5-9 класи 27,6 5-9 класи 11,5
10-11 класи 25,9 10-11 класи 10,4
1-11 класи 27,9 1-11 класи 11,6
Разом
1-4 класи 23,9
5-9 класи 21,8
10-11 класи 21,2
1-11 класи 22,6
 
На базі 14 закладів  загальної середньої освіти діяло 46 інклюзивних класів, в яких навчалося 67 учнів.
 

 
На території Обухівської міської територіальної громади Київської області організоване  підвезення школярів до закладів загальної середньої освіти. Для учнів пільгових категорій – 100%, для всіх інших категорій – 50%.
Обухівська міська рада тримає на контролі питання організації харчування в закладах освіти. З метою забезпечення вимог НАССР частково оновлено обладнання на харчоблоках закладів, проводиться ремонт електромереж, закуповується посуд.
Станом на сьогодні заклади освіти працюють над розробкою нового чотиритижневого меню та здійснюють харчування відповідно до вимог НАССР.
Всього в закладах ЗЗСО Обухівської міської  територіальної громади охоплено гарячим харчуванням: 3191 дитина – 100%;
З них: 1-4 класи: 2825 дітей – 100%;
           5-11 класи: 366 дітей – 100%
Учні пільгових категорій:
  • діти-сиріти, діти позбавлені батьківської опіки – 1-4 класи – 12 учнів, 5-11 класи – 36 учнів;
  • діти з малозабезпечених сімей – 1-4 класи – 20 учнів, 5-11 класи – 36 учнів;
  • діти з ООП – 1-4 класи – 44 учні, 5-11 класи – 23 учні;
  • діти, учасників АТО – 1-4 класи – 106 учнів, 5-11 класи – 178 учнів;
  • діти, з числа внутрішньопереміщених осіб – 1-4 класи – 79 учнів, 5-11 класи – 96 учнів.
Вартість одноразового харчування (крім закладів, які організовують харчування учнів самостійно) забезпечується за рахунок міського бюджету на суму: 1-4 класів – 24,0 грн., 5 - 11 класів – 27,0 грн. на день (пільгова категорія дітей).
Заклади загальної середньої освіти, які організовують харчування самостійно (Копачівський навчально – виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дитячий садок» Обухівської міської ради Київської області; Краснослобідський навчально – виховний комплекс  «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дитячий садок» Обухівської міської ради Київської області, Семенівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Обухівської міської ради Київської області, Філія Академічного ліцею №1 імені А.С.Малишка Обухівської міської ради Київської області «Першотравенська гімназія») забезпечується за рахунок міського бюджету вартість одноразового харчування для учнів 1 – 4 класів – 20,0 грн., 5-11 класи – 23,0 грн. на день (пільгова категорія).
          Станом на 01 вересня 2020/2021 н. р. на обліку в управлінні освіти було зареєстровано 481дитину з особливими освітніми потребами (надалі ООП). У січні 2021 року кількість дітей з ООП збільшилась до 505.
        Загальна кількість дітей з ООП, охоплених інклюзивним навчанням,  на кінець 2020/2021 н. р. становила 67 учнів у закладах загальної середньої освіти та 55 дітей у закладах дошкільної освіти. Супровід дітей забезпечували 68 асистентів. 
        Найбільша кількість дітей з ООП у Дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) комбінованого типу  «Веселка» (15) та в Академічному ліцеї №3 Обухівської міської ради Київської області (17).
          В 11 закладах освіти міста Обухова та у Германівській ЗОШ І-ІІІ ступенів імені братів Гетьманів Обухівської міської ради Київської області виділені та обладнані ресурсні кімнати, де педагогічні працівники команд супроводу дітей з ООП надають корекційні послуги, руйнують психологічні, фізичні і соціальні бар’єри, які виключають або обмежують участь дітей у повноцінній діяльності.
З січня 2021 року фахівцями  Комунального закладу Обухівської міської ради «Обухівський міський інклюзивно-ресурсний центр» було проведено 243 комплексні оцінки розвитку дітей, надано 105 консультацій учасникам освітнього процесу.
Учні та вихованці загальної освіти громади брали активну участь у рейтингових різнорівневих інтелектуальних, творчих, дистанційних конкурсах, спортивних змаганнях.        
Кількість учасників конкурсів Малої академії наук України, ІІІ (обласного) та  IV (Всеукраїнського) конкурсів Всеукраїнської учнівської творчості складає 18 осіб, з них переможців – 16 (І місце – 5, ІІ місце – 5, ІІІ місце – 6). 
Не зважаючи на карантинні обмеження, за результатами річного оцінювання із 535 випускників 9-х класів – 48 випускників отримали Свідоцтво з відзнакою; із 336 випускників 11 класів – 12 нагороджено Срібною медаллю «За досягнення в навчанні» та 29 – Золотою медаллю «За високі досягнення в навчанні».
На території Обухівської міської територіальної громади повноцінно функціонував заклад позашкільної освіти Центр творчості дітей юнацтва та молоді «Романтик», в якому працювало 39 гуртків за 6 напрямами: навчалося 1392 вихованця, охоплення дітей шкільного віку становило 20,5%.
 

п/п
Напрям, назва гуртка Всього
за напрямами
 
груп дітей
І. Художньо-естетичний  
1. Музично-драматичний театр «Овація» 2 50  
2. «Юні барабанщики» 2 50  
3. Вокальна студія «Фантазія» 2 40  
4. Вокальний гурток «Сузір’я» 1 20  
5. Ансамбль танцю «Dance style» 2 50  
6. Театр танцю 3 77  
7. Хореографічний гурток «Першоцвіт» 1 20  
8. «Веселі акварелі» 5 100  
9. «Малюнковий дивосвіт» 4 70  
10. «Чарівний пензлик» 1 25  
11. «Юні художники» 2 40  
12. «Акварелі» 2 40  
13. «Художнє довкілля» 1 20  
14. «Прикраси ручної роботи» 1 20  
15. «Полімерна глина» 1 25  
16. «Бісерове диво» 1 25  
17. «Ландшафтні мініатюри» 2 50  
18. «М’яка іграшка» 3 75  
19. «Фунтик» 2 50  
20. «Витинанка» 1 25  
21. «Фантазія» 1 20  
22. «Художня вишивка» 1 25  
23. «Барвисті візерунки» 2 40  
24. «Світ прекрасного» 2 40  
ВСЬОГО: 45 1012  
ІІ. Науково-технічний  
1. Авіамодельний гурток 1 25  
2. «Юний фотоаматор» 1 25  
3. «Юний майстер» 2 40  
4. «Паперопластика» 1 25  
5. «Робототехніка» 1 25  
6. «Програмування на Scratch» 1 25  
ВСЬОГО: 7 165  
ІІІ. Еколого-натуралістичний  
1. «Моніторинг» 1 25  
ВСЬОГО: 1 25  
ІV. Туристсько-краєзнавчий  
1. «Юні туристи-краєзнавці» 1 25  
2. «Історичне краєзнавство» 1 25  
3. «Літературне краєзнавство» 1 20  
ВСЬОГО: 3 70  
V. Гуманітарний  
1. «English» 1 25  
2. «Університет майбутнього вчителя» 1 25  
3. «Інтелектуальні ігри» 1 25  
 
ВСЬОГО: 3 75  
VІ. Соціально-реабілітаційний  
1. Учнівське самоврядування «Школа успіху» 1 25  
2. «Щасливі долоньки» 1 20  
ВСЬОГО: 2 45  
ВСЬОГО: 61 1392  
 
На базі майже всіх сільських ЗЗСО (крім Семенівської, Копачівської, Германівської ЗОШ) працюють гуртки ЦТДЮМ «Романтик». Збережено конституційне право дітей здобувати позашкільну освіту одночасно із здобуттям повної загальної середньої освіти.
Серед вихованців навчалось 83 дитини соціальних категорій,  2 дитини з ООП.
На початку 2021р. відбулося приєднання  Обухівського районного ЦТДЮ та ЦТДЮМ «Романтик», в результаті чого поповнилася матеріально-технічна база закладу: меблі, костюми, тканини, кравецькі інструменти та музичні інструменти.
Вихованці закладу є активними учасниками та переможцями Міжнародних,  Всеукраїнських, обласних конкурсів і мають такі здобутки:
Всього: 47
Міжнародних перемог: І місць – 1;
Всеукраїнських:  ІІ місць – 4;
Обласних:   І місць – 9; ІІ місць – 12; ІІІ місць - 21.
В обласному етапі фахового конкурсу «Джерело творчості» взяла участь керівник гуртка Гордійчук Т.В. 
На сторінці Фейсбук є інформація про гуртки та їх керівників, які працюють у закладі, своєчасно подаються новини, інформація про творчі досягнення вихованців та педагогічного колективу, фото- та відеоматеріали.
У ЦВПВ (центр військово-патріотичної підготовки) – 141 учень, 6 гуртків, 7 груп.
Головною задачею Дитячо-юнацької спортивної школи є початкова фізична підготовка та відбір талановитих спортсменів для передачі у вищі дитячо-спортивні заклади, який забезпечує розвиток здібностей вихованців в обраному виді спорту.
Навчально-тренувальною роботою було охоплено 232 вихованця віком від 6 до 19 років - це 23 навчальних групи.
Протягом року вихованці спортивної школи брали активну участь у змаганнях різного рівня .
Відділення боротьби. Збірна команда ДЮСШ виборола 14 золотих, 12 срібних, 24 бронзових медалей.
Відділення веслування на байдарках і каное. Завойовано: І місце – 19 разів, ІІ місце – 5 разів; ІІІ місць – 6 разів.
Відділення плавання. Плавці ДЮСША Обухівської міської територіальної громади піднімалися на п’єдестал 13 разів посівши І місце; 15 разів  - ІІ місце; 21 раз - ІІІ місце.
Відділення футболу. Взяли участь у Чемпіонаті Київської області, посіли І місце, а також взяли участь у 14 змаганнях на першість м. Києва та обласних місць з футболу: 3 рази стали чемпіонами, 2 рази срібними призерами, 4 рази виборювали бронзу.
Відділення зендокай карате-до. Завойовано: І місце – 22 рази; ІІ місце – 19 разів; ІІІ місце – 23 рази.
Відділення таеквон-до ІТФ. Вибороли І місце - 16 разів; ІІ місце - 11 разів;
ІІІ місць - 25 разів.
З метою покращення матеріально – технічної бази закладів позашкільної та шкільної освіти в звітному періоді було придбано для:
  • закладів дошкільної освіти: термометри для готової продукції, сушки для посуду, стелажі кухонні, столовий та кухонний посуд (Капітошка, Калинка, Веселка, Катруся, Пролісок, Світлячок), посуд з нержавіючої сталі, водонагрівачі, дезінфекційні килими, бактерицидні лампи, ліжка та шафи (Катруся, Капітошка), холодильники (Зернятко, Калинка), пилососи (Веселка, Дударик, Зірочка, Капітошка), конфорки електричні, пожежні шафи, спортивний інвентар та ігрові набори, іграшки (Капітошка), м’ясорубка, мийки, фарба (Зірочка, Катруся), праска та прасувальна дошка (Капітошка), постільна білизна (Капітошка, Зірочка), рушники, спецодяг (Капітошка),подушки та ковдри (Рушничок), спецодяг (Веселка, Рушничок), медикаменти, маски, дезінфікуючі засоби, проведення робіт з тепло, водо та електропостачання, видалення зелених насаджень, косіння газонів, повірка електричних приладів обліку.
  • закладів ЗСО: мотокоси та бензопили (Першотравенська гімназія, Маловільшанська гімназія, Германівська гімназія, Григорівська ЗОШ, Долинянський НВК), спецодяг, вікна, стенди, придбання для проведення занять з трудового навчання (ліцей №1,4,3,5 Першотравенська гімназія), придбання спортивного інвентарю (ліцей №4,5, Першотравенська гімназія), меблі, програмне забезпечення, проведення робіт з тепло, водо та електропостачання, викачка стоків, ремонт даху Григорівської ЗОШ, меблі, навчальний дефібрілятор, проектор, чашки керамічні, протипожежні двері.
Проблемними питаннями в галузі освіти на території громади залишаються: навчання дітей закладів загальної середньої освіти у другу зміну (Академічний ліцей №3 та №5); забезпечення комп’ютерами і предметними кабінетами заклади освіти; збільшення відсотку дітей охоплених позашкільною освітою; впровадження нових моделей профільного навчання.
 
Охорона здоров’я
 
На території Обухівської міської ради Київської області здійснює господарську діяльність: Комунальне некомерційне підприємство Обухівської міської ради «Обухівський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» (КНП ОМР «Обухівський МЦ ПМСД); Комунальне некомерційне підприємство Обухівської міської ради «Обухівська стоматологічна поліклініка» (КНП ОМР «Обухівська стоматологічна поліклініка»); та Комунальне некомерційне підприємство Обухівської міської ради «Обухівська Багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування».
В процесі реформування галузі «Охорона здоров’я» первинна ланка повністю відділена від профільної стаціонарної медичної допомоги і представлена Комунальним некомерційним підприємством Обухівської міської ради «Обухівський міський центр первинної медико-санітарної допомоги», мережа якого складається з восьми амбулаторій загальної практики сімейної медицини (в т. ч. п’ять  по місту) на  420 відвідувань в зміну та восьми  фельдшерських пунктів.
З березня 2021 року до складу КНП ОМР «Обухівський МЦ ПМСД» увійшли Германівська амбулаторія загальної практики сімейної медицини, Першотравенська амбулаторія загальної практики сімейної медицини, Краснослобідська амбулаторія загальної практики сімейної медицини та вісім фельдшерських пунктів – с. Дерев’яна, с. Деремезна, с. Перегонівка, с. Семенівка, с. Кулі, с. Мала Вільшанка, с. Копачів,  с. Степок.
Медичне обслуговування населення Обухівської міської територіальної громади на первинному рівні станом на 01.07. 2021 року забезпечують 32 лікарі (в тому числі 2 лікаря - інтерна) та 58 середніх медпрацівників (за відповідний період 2020 року – 25 лікарів та 40 середніх медичних працівників).
Підприємство з 01.01.2019 року розпочало фінансування за принципом «гроші ходять за пацієнтом». З метою забезпечення сталої роботи Центру, в рамках здійснення реформи первинної ланки надання медичної допомоги, у І півріччі 2021 року КНП ОМР «Обухівський МЦ ПМСД» діють дві угоди з Національною службою охорони здоров’я України про медичне обслуговування за програмою державних гарантій: 1). Первинна медична допомога; 2). Вакцинація від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
 
Назва показника К-ть осіб за 6 місяців
2020
Коефіцієнт забезпечення, 6 місяців   2020 р. К-ть осіб за 6 місяців
2021
Коефіцієнт забезпечення, 6 місяців   2021р.
Забезпеченість лікарями на 10 тис. населення 25 7,3 32 6,9
Забезпеченість середніми медпрацівниками на 10 тис. населення 40 11,6 58 12,6
Народжуваність на 1тис. населення 133 3,9 161 3,8
Загальна смертність на 1тис. населення 264 7,8 338 8,1
Малюкова смертність на 1тис. народжених живими 0   0  
 
В звітному періоді з метою запобігання та поширення на території Обухівської міської територіальної громади Київської області гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2  для забору біологічного матеріалу для проведення ПЛР – тестування на COVID – 19 створено пункт прийому біологічного матеріалу. Створено дві мобільні медичні бригади для здійснення щеплень від COVID – 19.
Лікарі підприємства здійснюють лікування пацієнтів із підозрою та підтвердженим захворюванням на COVID – 19, які не потребують госпіталізації.
   
Кількість відборів зразків біологічних матеріалів для тестування на SARS-CoV-2 методом ПЛР Кількість позитивних ПЛР тестів Кількість відборів зразків біологічних матеріалів на SARS-CoV-2 швидкі тести Кількість позитивних тестів
Січень – 610
Лютий – 566
Березень – 1538
Квітень-1311
Травень-359
Червень-169
Всього - 4553
264
202
615
561
67
7
1716
544
505
1371
1169
320
151
4060
191
159
322
352
50
3
1077
 
 
Аналіз діяльності амбулаторій загальної практики сімейної медицини за I півріччя 2021 року показує, що кількість звернень за медичною допомогою  становить – 81276 осіб.
Впродовж звітного періоду оглянуто 3793 дитини шкільного віку та 1721 дитина дошкільного віку.
Кількість відвідувань лікарями хворих удома становило – 4433, в тому числі дітей віком до 17 років з приводу захворювань – 2117.
У стаціонарі на дому лікарями Центру надана допомога 1325 хворим, проведено ліжко-днів – 10467.
Ведеться робота по підписанню декларацій з населенням  на медичне обслуговування. Станом на 01.07.2021 року підписано 42 328 декларацій (за відповідний період 2020 року - 31692), що становить 91,8 % від населення Обухівської міської територіальної громади.
За кошти бюджету громади забезпечено відшкодування коштів за безкоштовні ліки онкохворим, неврологічним та психіатричним хворим; профінансовано цілодобові виїзди працівників чергового кабінету для надання невідкладної допомоги; заробітну плату працівникам фельдшерських пунктів, рентген кабінету та кабінету УЗД.
Виготовлено проєктно - кошторисну документацію на «Капітальний ремонт Обухівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини №3, мкр-н Яблуневий, 20а» та закуплено шафи медичні ШМ-М в кількості 3 шт., багатофункціональні пристрої 3 штуки.
Комунальне некомерційне  підприємство Обухівської міської  ради «Обухівська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» забезпечувало медичне обслуговування населення громади шляхом надання йому медичних послуг в порядку та обсязі, встановлених законодавством.
Комунальне некомерційне підприємство Обухівської міської ради  «Обухівська багатопрофільна  лікарня інтенсивного лікування» (далі – Лікарня) включає в себе поліклініку на 850 відвідувань в зміну та стаціонар на 285 ліжок (160  ліжок в м. Обухів, 125 ліжок в м. Українка).
В закладі працюють 88 лікарів та 233 середніх медпрацівників.
 
№ з/п Показник Одиниці виміру Роки
2018 2019 2020 І пів. 2021
1 Забезпеченість лікарями на 10 тис. населення осіб 12,95 13,68 13,67 13,68
2 Забезпеченість середніми медпрацівниками на 10 тис. населення осіб 39,41 38,71 34,64 34,35
3 Кількість лікарняних ліжок один. 285 285 285 285
 
Зменшення показника пояснюється оптимізацією мережі Лікарні.
В звітному періоді поточного року фінансування Лікарні проводилось за рахунок:
  • коштів Національної служби здоров’я України (82,9%);
  • місцевих бюджетів (11,3%);
  • позабюджетних надходжень (5,8%).
З метою забезпечення сталої роботи закладу, в рамках здійснення реформи вторинної ланки надання медичної допомоги, у І півріччі 2021 року КНП ОМР «Обухівська багатопрофільна  лікарня інтенсивного лікування» діють 10 угод з Національною службою охорони здоров’я України (далі – НСЗУ) про медичне обслуговування населення за програмою державних гарантій:
  • амбулаторна вторинна (спеціалізована) та третинна (високоспеціалізована) медична допомога дорослим та дітям, включаючи медичну реабілітацію та стоматологічну допомогу;
  • хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах;
  • стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій;
  • медична допомога при пологах;
  • діагностика, лікування та супровід осіб із ВІЛ;
  • стаціонарна допомога пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2;
  • перехідне фінансове забезпечення комплексного надання медичних послуг в частині умов, які застосовуються з 1 вересня 2020 року
  • Лікування осіб із психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів із використанням препаратів замісної підтримувальної терапії
  • мамографія.
  • Езофагодуоденоскопія.
З 1 квітня 2021 року  Лікарнею додатково укладено сім пакетів Національною службою охорони здоров’я України:
  • медична допомога при гострому інсульті у стаціонарних умовах;
  • колоноскопія;
  • бронхоскопія;
  • стаціонарна паліативна медична допомога дорослим та дітям;
  • мобільна паліативна медична допомога дорослим та дітям:
  • ведення вагітності в амбулаторних умовах;
  • лікування пацієнтів методом екстракорпорального гемодіалізу в амбулаторних умовах.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 05.02.2020 року №65 «Деякі питання реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2020 році», розпорядження керівника робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної  ситуації природного характеру регіонального рівня у зв’язку з епідемічною ситуацією на території Київської області, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2 № 12 від 17.03.2021,  Лікарню було включено до переліку закладів охорони здоров’я, які надають медичні послуги пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2. Було укладено угоду з НСЗУ про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій (договір № 1459-Е421-Р000 від 20.04.2021 року ) «Надання стаціонарної допомоги пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2».
На виконання умов договору були сформовані 10 бригад медичних працівників, які були задіяні в наданні медичної допомоги хворим на COVID-19. Виділено 200 ліжок інфекційного профілю, в т.ч. 6 в анестезіологічному відділенні з ліжками інтенсивної терапії (чисельність апаратів штучної вентиляції легень (далі – ШВЛ), яких на момент підписання договору в лікарні було 6. Наразі їх 12 (7 - отримано від благодійних організацій).
Відповідно до заходів щодо запобігання та недопущення поширення гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 проведено оновлення матеріально-технічного забезпечення Лікарні, зокрема:
- закуплено та безкоштовно отримано лікарські, антисептичні та дезінфікуючі засоби та кисень медичний;
- закуплено та безкоштовно отримано засоби індивідуального захисту ;
По статистичним даним, в епідсезон 2021 року на лабораторно підтверджену гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2 захворіли 419 людини. В стаціонарних відділеннях Лікарні проліковано 419 хворих.
Середній термін лікування склав 10,4 дні.
За I півріччя 2021 року на стаціонарному лікуванні проліковано 3387 хворих; зареєстровано 3019 осіб з онкологічним захворюванням; 118325 осіб прийнято в амбулаторно-поліклінічній службі; здійснено 189 переливань крові; 5768 рентгенологічних досліджень; 5109 флюорографій; 7233 УЗ-досліджень; 530 ендоскопічних досліджень; проведено 209761 аналізів; 5293 функціональних досліджень; 5449 фізіотерапевтичних процедур; 1712 ЛФК- процедур. За звітний період в протитуберкульозному відділені на «Д» обліку з активним туберкульозом перебували 51 особа; в 20 особах – виявлено вперше.
В 17 осіб виявлено гострий та повторний інфаркт Міокарда; в 521 особи зареєстровано церебро - васкулярні захворювання. Проведено 833 операцій.
Проліковано в лікарні «Ч» категорію населення за звітний період 9 чоловік, 92 ліжко/дня.
Іногородні жителі – 664 чоловік, 1545 ліжко/дня.
Протягом звітного року в акушерсько-гінекологічному відділенні лікарні проведено 127 пологів, що на 16% менше показників минулого року.
За звітний період за кошти бюджету громади проведено капітальний ремонт рентген-кабінету поліклініки №1 м. Обухів  вул. Каштанова, 52; проведено капітальний ремонт системи киснезабезпечення терапевтичного та хірургічного корпусів (відкрито 160 кисневих точок); виготовлено проектно-кошторисну документацію та капітальний ремонт системи киснезабезпечення терапевтичного та хірургічного корпусів; закуплено 4 криоциліндри.
За власні кошти Лікарнею проведений капітальний ремонт приміщення гемодіалізу, закуплено стабілізатори напруги та бойлер.
Проведено капітальний ремонт (заміна) лікарняного ліфта; капітальний ремонт інженерних мереж приміщення відділення невідкладної допомоги.   
Проблемними питаннями є – проведення пожежної сигналізації в усіх приміщеннях закладу та капітальний ремонт хірургічного відділення.   
На території громади господарську діяльність здійснює Комунальне некомерційне підприємство Обухівської міської ради «Обухівська стоматологічна поліклініка» (надалі КНП ОМР « Обухівська стоматологічна поліклініка») , до складу якої входять: стоматологічна поліклініка в м. Обухів та відділення в м. Українка на 250 відвідувань в зміну.
В закладі працює 21 лікар та 18 середніх медпрацівників. Скорочення чисельності персоналу в звітному році не проводилось.
В звітному періоді фінансування КНП ОМР « Обухівська стоматологічна поліклініка» проводилось за рахунок:
  • коштів Національної служби здоров’я України  (НСЗУ, 23,2%);
  • місцевих бюджетів (11,0 %); 
  • позабюджетних надходжень (надходження від надання платних послуг, 65,8%).
З метою забезпечення сталої роботи закладу, в рамках здійснення реформи вторинної ланки надання медичної допомоги,  у І кварталі поточного року КНП ОМР «Обухівська стоматологічна поліклініка» діяло 2 угоди з Національною службою охорони здоров’я України (далі – НСЗУ) про медичне обслуговування за програмою державних гарантій.
  1. амбулаторна вторинна (спеціалізована) та третинна (високоспеціалізована) медична допомога дорослим та дітям, включаючи медичну реабілітацію та стоматологічну допомогу;
  2. перехідне фінансове забезпечення комплексного надання медичних  послуг в частині умов, які застосовуються з 1 вересня 2020 року.
З 1 квітня 2021 року КНП ОМР «Обухівська стоматологічна поліклініка» укладено один  пакет:
  • Стоматологічна  медична допомога  в амбулаторних умовах.
В звітному періоді було прийнято 18790 пацієнтів, з них дітей до 17 років  -  3785 осіб, в результаті чого було проведено лікування, а саме: накладено 5988 пломб, з них: цементів - 2284 шт., хімкомпозитів – 2483 шт., світлоіономерів -1221 штук; видалення зубів – 3442 особам та проведено операційних втручань 275.
За власні кошти підприємство придбало основні засоби на загальну суму 66,8 тис. грн., а саме: 2 касових апарата на суму 11 ,5 тис. грн.;  дефібрилятор на суму 49,9 тис. грн. та стенд ПМГ  - 5,4 тис. гривень.
Проблемними питаннями в галузі охорони здоров’я залишається не передача Обухівською районною радою приміщення Комунального некомерційного підприємства Обухівської міської ради «Обухівська Багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» та приміщення Комунального некомерційного підприємства Обухівської міської ради «Обухівська стоматологічна поліклініка» до комунальної власності Обухівської міської територіальної  громади Київської області. Дані підприємства  передані як юридична особа публічного права.
Непереданими залишаються і приміщення амбулаторій загальної практики сімейної медицини сіл: Красне Перше та Григорівка.
Проблемними питаннями по Комунальному некомерційному підприємству Обухівської міської ради «Обухівський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» залишаються: відсутність власних приміщень; амбулаторія ЗПСМ № 2 потребує капітального ремонту.
 
Культура
 
Мережа закладів культури Обухівської міської територіальної громади Київської області включає:
- Обухівський центр культури і дозвілля Обухівської міської ради Київської області;
- Будинки культури —  11, з них 1 – передано як юридичну особу, а саме: Обухівський міський Будинок культури, будинок культури с. Германівка , будинок  культури с. Красна Слобідка, будинок  культури с. Семенівка , будинок  культури с. Перегонівка, будинок  культури с. Мала Вільшанка , будинок  культури с. Деремезна , будинок  культури с. Долина, будинок  культури с. Григорівка , будинок культури с. Перше  Травня, будинок культури Обухівської міської ради Київської області. Всього по клубних установах - 61 клубне формування, яке налічує до 1000 дітей учасників гуртків;
- Сільські клуби -  7, а саме в: с. Таценки, Ленди, Нещерів, Дерев'яна Кулі, Копачів,  Макарівка.
- Школи мистецтв – 2: Дитяча школа мистецтв міста Обухів, яка налічує 5 відділів, на яких навчаються 319 дітей; Германівська школа мистецтва, в якій навчається 126учнів.
- Музеї – 3, а саме: Обухівський краєзнавчий музей ім. Юрія Домотенка.
Станом на 1 червня 2021 року фонди музею налічують: предметів основного фонду – 25 863 одиниць збереження; предметів науково-допоміжного фонду становить 751 одиниця збереження.
За рік надійшло 74 одиниці збереження до основного фонду. Загальна кількість відвідувачів музею – 164. Проведено екскурсій – 14, в тому числі безкоштовно – 10. Кількістьвиставок– 5.
Літературний меморіальний музей-садиба Андрія Малишка. Загальна кількість відвідувачів музею -     560 осіб. Проведено - 18 екскурсій. Кількість музейних експонатів – 145 одиниць.
Меморіальний комплекс «Янівська висота», кількість музейних експонатів – 7 одиниць.
До мережі бібліотек що здійснюють діяльність у місті та селах  Обухівської міської територіальної громади  увійшли 20 діючих бібліотек  (3 тимчасово не працюючі), а саме: Обухівська міська бібліотека (м-н Піщана), Обухівська міська бібліотека (м-н Яблуневий) , Обухівська міська бібліотека (м-н Лікарня), бібліотека с. Таценки, бібліотека с. Нещерів, бібліотека с. Дерев`яна, бібліотека с. Красне, Григорівська сільська бібліотека, Деремезнянська сільська бібліотека, Долинянська сільська бібліотека, Копачівська сільська бібліотека, Перегонівська сільська бібліотека, Маловільшанська сільська бібліотека, Першотравенська сільська бібліотека, Краснослобідська сільська бібліотека, Германівська сільська бібліотека, Семенівська сільська бібліотека, Кулівська сільська бібліотека, Обухівська центральна публічна бібліотека, Обухівська центральній публічна бібліотека для дітей.
Обухівська центральна публічна бібліотека Обухівської міської ради Київської області, є головною (опорною). Вона є методичним центром бібліотек Обухівської МТГ щодо здійснення бібліотечно-інформаційного обслуговування населення громади.
За I півріччя 2021 року, незважаючи на карантинні обмеження, бібліотечним обслуговуванням було охоплено - 6000 користувачів, з них дітей -1750. Видано літератури – 37070 ; з них дітям – 11850. Кількість відвідувань – 16000; з них дітьми -5200.
По Обухівській центральній публічній бібліотеці: кількість користувачів -1900; видано літератури -17400; кількість відвідувань -6200.
По Обухівській центральній публічній бібліотеці для дітей: кількість користувачів – 800; видано літератури – 8580; кількість відвідувань - 3200.
З початку року до бібліотечного фонду бібліотек громади надійшло 313 примірників на суму 44645,50 грн.
Здійснено передплату періодичних видань на ІІ півріччя 2021 року            (Обухівська ЦМБ та Обухівська ЦМБ для дітей) в кількості 54 комплекти.
На території Обухівської громади за І півріччя проведено близько 12 заходів національно-патріотичного спрямування та понад 13 заходів на відзначення державних, професійних та календарних свят, а також організовані заходи народознавчого циклу, а саме: урочистості та покладання квітів до пам'ятника воїнам-афганцям на території біля академічного ліцею №5 та пам'ятника воїнам-афганцям у с. Гусачівка з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 32-ї річниці виведення  радянських військ з Афганістану; покладання квітів до пам'ятного знаку Герою України Володимиру Чаплінському на Алеї пам'яті Героїв Небесної Сотні та місць поховань загиблих воїнів-земляків з нагоди Дня пам`яті Героїв Небесної Сотні, з нагоди 35-ї річниці Чорнобильської катастрофи;  до Дня Примирення та пам’яті; до Дня Перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні; до Дня Європи; до Дня скорботи і вшанування жертв війни в Україні; до Дня Конституції України.
Протягом звітного періоду були організовані заходи народознавчого циклу до Свята Масляної (Колодій), а також до Міжнародного жіночого дня, до Дня Матері, до Дня медичного працівника, відбувся ХІ Всеукраїнський фестиваль пісні про маму «Рідна мати моя», VIII-ий міський конкурс читців «Наша дума, наша пісня не вмре, не загине» до відзначення Шевченківських днів.
         Організовано й проведено День мікрорайону Яблуневий (47-а річниця, Дні сіл Григорівського старостинського округу, День села Перегонівка.
Окремо по  закладах культури та бібліотечним закладах в он-лайн форматі відбулися заходи  до державних та професійних свят (тематичні полички, книжкові викладки, бесіди, радіобесіди, перегляди літератури, голосні читання, виставки, години спілкування, інші заходи морально-естетичного напряму до Міжнародного дня пам`яті жертв Голокосту, Дня пам`яті Героїв Крут, Міжнародного Дня дитячої книги,  Всесвітнього дня здоров’я, до Всесвітнього дня довкілля), до Дня Матері та Дня родини, історичні ракурси до 35-ї річниці Чорнобильської катастрофи,  до Дня Примирення та пам’яті, до Дня Перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні, до Дня Європи, до Дня скорботи і вшанування жертв війни в Україні, до Дня Конституції України.
У навчальних закладах громади та закладах культури для учнів, керівників гуртків та вчителів трудового навчання частково відбулися майстер-класи із народної вишивки, лозоплетіння та ляльки - мотанки, кераміки та ін., у процесі проведення яких учасники мали змогу доторкнутися до витоків народної творчості, власноруч створивши витвір мистецтва.
Організовано поїздки на конкурси та святкування Дня сіл майстрам народної творчості та сучасних технік декоративно-прикладного мистецтва.
З метою покращення матеріальної бази в галузі культури, у звітному періоді було придбано для:
- Обухівського міського Будинку культури - господарчі товари та  канцтовари;
- клубів сіл Нещерів, Дерев’яна, Семенівка  - господарчі товари та канцтовари; крім того для клубу с. Нещерів було придбано протипожежне обладнання;
- Дитячої школи мистецтв м. Обухова придбано: печатку, мольберти, господарчі товари, бланки для викладачів, дезінфікуючи засоби, канцтовари.
- Германівської школи мистецтв також придбано господарчі товари та канцтовари;
- Обухівського краєзнавчого музею ім. Юрія Домотенка придбано печатку, господарчі товари, дезінфікуючі засоби;
- літературного меморіального музею-садиби  Андрія Малишка придбано меблі, електроконвектори, господарчі товари, канцтовари;
- Обухівської центральної публічної бібліотеки придбано печатку та господарчі товари, для бібліотек мікрорайонів Піщана, Яблуневий, Семенівської сільської бібліотеки, бібліотеки с. Дерев’яна, с.Красна Слобідка  -  господарчі товари; канцтовари закуплено для бібліотек с. Таценки, с. Красна Слобідка, міських бібліотек мікрорайонів Піщана, Яблуневий. Для бібліотеки мікрорайону Лікарня (УТОС) придбано калькулятор та діркопробивач, а для   бібліотеки мікрорайону Яблуневий придбано ролети тканинні, жалюзі 9 штук.
Для централізованої бухгалтерії відділу культури, національностей та релігій виконавчого комітету Обухівської міської ради придбано ролети тканинні,  меблі, господарчі товари та канцтовари.
Також, впродовж звітного періоду за кошти бюджету громади проведено
капітальний ремонт пам’ятників загиблим Воїнам другої Світової війни в с. Деремезна в с. Перегонівка Обухівського району Київської області.
Основними проблемними питаннями залишаються:
- будівництво нового приміщення Центру творчості дітей та юнацтва - Дитячої школи мистецтв;
- забезпечення приміщенням (створення виставкової зали - майстерні) для проведення занять, майстер-класів та виставок творчого об’єднання майстрів традиційних народних промислів «Дереворід» та майстрів сучасних технік «Hand made»;
- створення й будівництво туристичного центру «Обухів туристичний»;
- відсутність у підпорядкуванні міської влади сучасного концертно- культурного центру, базового культурно-мистецького закладу.
Також, проблемним питанням залишається непередача Обухівською районною радою приміщення центру культури і дозвілля та Обухівського будинку культури до комунальної власності Обухівської міської територіальної громади. Заклади передані як юридична особа публічного права.
 
Туризм
 
Протягом звітного періоду продовжувалася робота з підбору та  систематизації об’єктів туристично-рекреаційного призначення та використання їх в розробці туристичних маршрутів теренами Обухівської міської територіальної громади. Зокрема, було здійснено підбір туристичних об’єктів та розпочато розробку таких маршрутів як «Обухів ремісничий», «Літературно-мистецький Обухів», «Історичний Обухів».
Серед вивчених туристичних об’єктів, котрі мають потужний потенціал виявлено такі: Площа матері (старовинна ярмаркова площа), гора Пидина, вулички старого Центру, Бердяєвський парк (історія Бердяєвського маєтку), Літературний меморіальний музей-садиба А. Малишка, Обухівський краєзнавчий музей ім. Юрія Домотенка, с. Германівка, с. Копачів, с. Нещерів.
Продовжувалася робота по розробці велосипедних маршрутів, які можна пропонувати туристам для відвідування міста. Для огляду пропонуються такі місця, як: паркова зона «Алея пам’яті Героїв Небесної Сотні», паркова зона «Джерело», Скейтпарк, Верхнє озеро, Нижнє озеро, озеро Фейхоа, площа Матері з парковою зоною для відпочинку.
Впродовж звітного періоду велася активна співпраця з Київським обласним молодіжним центром, а саме: залучення працівників до проекту «Патріотичні екскурсії Київщиною». У результаті реалізації проєкту очікується створення патріотичних екскурсій та збільшення чисельності молоді, залученої до здійснення заходів щодо відновлення забутих сторінок історії, зацікавленості видатними історичними постатями – нашими земляками, які внесли значний внесок в розвиток української державності.
Основним проблемним питанням залишається – створення й будівництво туристичного центру «Обухів запрошує».
 
Фізична культура та спорт
 
На сьогодні всі спортивні споруди комунальної власності збережені і утримуються за рахунок коштів міського бюджету.
Комунальний заклад Обухівської міської ради «Спорт для всіх» обслуговує 19 майданчиків.
 
 
№ з/п Назва об’єкту
1 Ігровий майданчик м. Обухів, вул. Київська, 142-А
2 Спортивний майданчик із штучним покриттям м. Обухів, вул. Київська, 142-А
3 Дитячий ігровий майданчик м. Обухів, вул. Джамбула
4 Дитячий ігровий майданчик м. Обухів, вул. Київська,162 А
5 Спортивний майданчик (для гри в теніс) м. Обухів, Київська, 142-А
6 Тренажерний майданчик м. Обухів, вул. Київська, 154 (АТБ)
7 Спортивний майданчик м. Обухів, вул. Київська, 60
8 Спортивний майданчик м. Обухів,  вул. Київська, 62
9 Спортивний майданчик (для гри в міні-футбол) м. Обухів, вул. Київська,154-156
10 Спортивний майданчик м. Обухів, житловий масив Дзюбівка
11 Спортивний майданчик (скейт-поле; тренаж. майданчик) м. Обухів, вул. Миру, 16
12 Тренажерний майданчик (для фітнесу) с. Таценки
13 Спортивний майданчик  с. Таценки
14 Універсальний спортивний  майданчик вул. Абрикосова, №54-55 с.Таценки
15 Спортивний (тренажерний) майданчик м. Обухів, мкр-н Лукавиця
16 Спортивний (тренажерний) майданчик на стадіоні «Колос»
17 Спортивний майданчик м. Обухів, вул. Каштанова, 30
18 Спортивний майданчик м. Обухів, вул. Каштанова,  13
19 Спортивний майданчик с. Нещерів, вул. Преображенкська
 
В звітному періоді проведені спортивно-масові заходи, а саме: Чемпіонат міста та Області з настільного тенісу серед спортсменів з обмеженими можливостями (участь приймали 30 учасників, які були нагороджені медалями та дипломами (30 осіб); відкрита першість міста Обухів з кікбоксингу (ІСКА), прийнято участь 130 осіб; відкритий весняний кубок з футболу, були задіяні 120 учасників, отримало нагороди: кубки-3 учасників, медалі-50, грамоти-2, статуетки-5; змагання з волейболу пам’яті Героя України В. Чаплінського (були задіяні 30 учасників; нагороджені медалями 30 учасників, грамотами – 35, статуетками – 5); змагання з настільного тенісу пам’яті Героя України В. Чаплінського (участь приймали 18 учасників, нагороджені медалями – 3 учасники, отримали кубки – 1, статуетку – 1); турнір з волейболу серед жінок до Міжнародного жіночого дня 8 Березня (участь приймали 42 учасники, нагороджені медалями – 30, грамотами – 35, отримали статуетки – 5); відкрита першість міста Обухів з плавання (кількість учасників – 68; нагородження отримали: кубки – 2 учасники, медалі – 90, дипломи – 120, індивідуальні нагороди 80); відкритий Чемпіонат з міні-футболу 7+1 серед аматорських команд (приймало участь 230 осіб); відкрита першість міста з вільної боротьби (приймало участь 60 осіб); відкритий аматорський кубок міста Обухів з великого тенісу (участь приймали 52 учасників; нагородна атрибутика: кубок отримали -5 учасників, медалі – 15, грамоти – 25,  статуетки - 5); турнір з стрітболу до Дня молоді (кількість учасників – 48, нагородження отримали: кубок-1 учасник, медалі-12, статуетка-4, дипломи – 16); змагання з шахів до Дня Конституції України, кількість учасників – 16, нагородження отримали : кубки-1учасник, медалі-3, грамоти-5, статуетки-1); 150 учасників прийняли участь у навчально-тренувальних зборах для збірних команд міста з олімпійських та не олімпійських видів спорту на базі табору «Зоряний» с. Карапиші, Миронівський район, Київська область. Проведено захід до Дня молоді, де було задіяно більше 900 осіб.
Крім цього, колективи і команди м. Обухова взяли участь в обласних змаганнях, а саме: участь у чемпіонаті Київської області з боксу серед юнаків (м. Васильків), прийняло участь 9 учасників; у чемпіонаті міста Києва з кікбоксингу ІСКА (серед дорослих, юніорів, юнаків та дітей (м. Київ), приймало участь 25 учасників; участь у чемпіонаті Київської області та ІІ етапі Спартакіади «Повір у себе» з легкої атлетики серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату, порушенням слуху, зору і розумового та фізичного розвитку (м. Бровари), приймало участь 13 учасників; участь у ХІІІ-му чемпіонаті України з пауерліфтингу та ХІІ-му кубку України з жиму лежачи (м. Черкаси), приймали участь 9 учасників; участь збірної команди міста Обухів з футболу у Чемпіонаті Київської області з футболу 2021 року (перша ліга) (Київська обл.); участь делегації міста Обухова у Олімпійському дні в Київській області у 2021 році (м. Бориспіль), брало участь 16 учасників; участь на чемпіонаті світу зі змішаних єдиноборств ММА серед дітей, юнаків та юніорів (країна Болгарія, м. Софія), брали участь 4 учасники.
Здійснювалося забезпечення інвентарем збірних команд з різних видів спорту.
Проблемними питаннями на сьогоднішній день є: будівництво міського спортивного комплексу. 
 
Молодіжна політика та національно-патріотичне виховання.
 
Задля створення умов для повноцінної самореалізації молоді, зменшення негативних явищ у молодіжному середовищі, інтеграції молоді до світової та європейської молодіжної спільноти з метою національно - патріотичного виховання населення у закладах культури та бібліотечних закладах Обухівської міської  територіальної громади протягом звітного періоду було проведено наступні заходи: відзначення державних, професійних, календарних свят та ювілейних дат - тематична поличка «Нам злуку дарував Господь» на відзначення Дня Соборності України та 102-річниці подій Української революції 1917-1921 років, патріотична радіогазета спілкування «Українська мрія — єдність, свобода і незалежність», історичний онлайн - екскурс «Соборна душа України!», онлайн — бесіда «22 січня — День Соборності України», онлайн - розповідь «Історичні факти державного свята», заходи до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту - інтернет-перегляд та онлайн-виставка книжкових творів «Це Голокост — всього лиш слово... а сенс його-пекучий біль!», виставка-реквієм: «Трагічні спомини про жертви Голокосту...», інформаційна година: «Це страшне  слово -  Голокост», радіобесіда: «Голокост-страшні історичні події. Пам’ятаємо...» тематичні заходи до Дня пам’яті Героїв Крут: історична онлайн-довідка «Героїзм і трагедія нашої історії», радіогазета «День подвигу та прикладу для майбутніх поколінь», онлайн - виставка-реквієм «Під Крутами: там молоде юнацтво на боротьбу криваву з ворогом стало за честь і славу України...», з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 32-ї річниці виведення  радянських військ з Афганістану - інформаційна он-лайн година спілкування «Болюча пам'ять Афганістану», інтернет - перегляд історичних подій «Ціна чужої війни», книжкова виставка «Афганістан — криваві сторінки історії», радіо бесіда -спомин «Афганістан смуток тих часів», бесіди, тематичні полички, інформаційні години щодо інформування громадськості з  питань євроатлантичної інтеграції України - радіобесіда «Співробітництва на терені євроатлантичного простору», он-лайн перегляд «Країни НАТО. Європейський досвід розвитку», інформаційна он-лайн бесіда «Вступ до світової організації торгівлі та європейська інтеграція», Радіопередача «Небесна Сотня — на кордоні наших снів», до Дня пам'яті Героїв Небесної Сотні - онлайн тематична поличка «Ось де, люди, наша слава, слава України», он-лайн урок мужності «Герої України», радіопередача «Небесна Сотня — на кордоні наших снів». Радіобесіда «Історія становлення відносин України з Євросоюзом». До Міжнародного дня пам’яток та визначних місць організовано виставку-екскурсію «Визнані перлини України», експрес інформацію «Національне надбання», бесіда «Право на минуле», до Всеукраїнського Дня довкілля проведено репортаж з книжкової полиці «День довкілля», до Всесвітнього дня книги і авторського права виставка-огляд творів зарубіжних письменників «Книга є альфа і омега будь яких знань,початок початків кожної науки», година цікавого спілкування «Планета-ненька, ти - як мати», до 35-х роковин Чорнобильської катастрофи оформлено книжкові виставки «Чорний квітень 1986», тематичну виставку «Чорнобиль наш біль», проведено тематичну екскурсію «35-ті роковини Чорнобильської катастрофи», радіобесіда «Причини та наслідки катастрофи», години пам’яті «Дзвони Чорнобиля» , вечір пам’яті «…отой гіркий полинний рік…», годину-реквієм «Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу. 35 років трагедії», до Всесвітнього дня Сонця -літературно-театральна   композиція «Сонечко», інформаційна п'ятихвилинка «Сонце - яскрава зірка», урок народознавства «Бог єдиний із сонячних світлих небес людям шлях освітив словом Божим», екологічна радіобесіда «Вплив сонячної енергії на фауну та флори Землі», до 76-ї річниці Перемоги у Другій світовій війні та Дня Пам'яті і Примирення - Тематична екскурсія «Зала Другої світової війни 1939-1945роки», книжкова виставка «Ніхто не забутий — ніщо не забуте», виставка - хроніка «Роки війни — століття пам'яті», меморіальна година «Над пам'яттю роки не владні», інтернет - перегляд «Історичні події 1941-1945років», он-лайн патріотична година «Ім'я Перемоги...», до Дня скорботи і пам'яті жертв депортації кримського народу», радіобесіда «Сумна втрата кримського народу», історична довідка «Трагічний день в історії кримського народу», он-лайн бесіда спілкування «Кримський народ і його історія», до Дня Європи: он-лайн перегляд «Подорожуємо Європою, культурні традиції», інформ - коктейль «На побачення з Європою!», радіобесіда «Туристичні європейські маршрути».
Проблемними питаннями наразі залишаються: створення молодіжного центру європейського зразка; забезпечення матеріально-технічною базою, відповідним інвентарем; недостатній рівень зайнятості молоді на ринку праці за обраною професією та повільні темпи розвитку молодіжного підприємництва;
слабка інтегрованість української молоді в європейське молодіжне співробітництво, а також низький рівень внутрішнього туризму (мобільності молоді); переважна частина молоді не залучена до здорового способу життя;  недостатність кваліфікованого кадрового потенціалу для ведення роботи по збереженню та відновленню  історико-культурної спадщини, щоб сприяло підвищенню рівня національно-патріотичного виховання; відсутність єдиного методичного і термінологічного підходу до процесу національно - патріотичного виховання; недостатній рівень технічного забезпечення та розвитку інфраструктури у сфері національно-патріотичного виховання.
 
2.8. Охорона довкілля
 
Центральною геофізичною обсерваторією постійно проводиться моніторинг забруднення атмосферного повітря в місті Обухів. Щомісячний бюлетень забруднення атмосферного повітря розміщується в газеті «Обухівські вісті» та на сайті міської ради.
Індекс забруднення атмосфери (ІЗА) за перше півріччя 2021 році характеризується як  низький.
Середньомісячні концентрації основних забруднювальних речовин за I півріччя 2021 року дорівнювали: діоксиду азоту – 2,5 ГДКс.д., завислих речовин – 0,4 ГДКс.д., діоксиду сірки та оксиду вуглецю – 0,3 ГДКс.д. Максимальні концентрації становили: діоксиду азоту – 0,9 ГДКм.р., завислих речовин – 0,3 ГДКм.р., оксиду вуглецю – 0,2 ГДКм.р., діоксиду сірки – 0,1 ГДКм.р. Порівняно з показниками минулого року знизився вміст діоксиду сірки.
За І півріччя 2021 року відбулося  3 виїзних засідання комісії виконавчого комітету по обстеженню зелених насаджень на території Обухівської громади, складені відповідні акти. Проведено обстеження та маркування 27 дерев, які потребують видалення або санітарного обрізування та 34 земельних  ділянок, намічених для приватизації,  на наявність зелених насаджень.
В квітні 2021 року прийнято рішення Обухівською міською радою Київської області від 22 квітня 2021 року № 286 – 9 – VІІІ про створення ландшафтного дендропарку місцевого значення на території зеленої зони орієнтовною площею 5,86 га, що розташована між вулицями Київська та Піщана поруч з міським центральним стадіоном імені В.О. Мельника.
На сайті міської ради розміщена стаття до Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища.
Впродовж звітного періоду прибрано та впорядковано 25,0 га території Обухівської міської територіальної громади та 28 зупинок громадського транспорту.
Проводилося очищення доріг від снігу (Комунальним  підприємством «Міське господарство», відпрацьовано 213 год.; Комунальним підприємством Обухівської міської ради «Обухівтеплотрансбуд», відпрацьовано - 298 год. та «Обухівським водопровідно-каналізаційним підприємством», відпрацьовано  – 125 год.); прибирання льоду (зимове утримання автомобільних доріг, боротьба з ожеледицею, посипання вулиць і доріг піском, сіллю, протиожеледневою сумішшю; навантаження та розвантаження протиожеледневого матеріалу; розвезення піщано-сольової суміші), придбано піщано-сольову суміш у кількості 1400 тонн, Комунальним підприємством Обухівської міської ради «Обухівтеплотрансбуд», відпрацьовано 150 годин). Проводилося прибирання під бордюром  причіпною підмітально – прибиральною машиною (Комунальним підприємством «Міське господарство» відпрацьовано 227 год.).
Комунальним підприємством Обухівської міської ради «Обухівтеплотрансбуд» за звітний період проведено технічне обслуговування дитячих ігрових майданчиків; ремонт елементів благоустрою на території Обухівської громади; проведено ремонт дорожніх знаків 4 шт.
         Для утримання доріг Обухівської міської територіальної громади Київської області в зимовий період КПОМР  «Обухівтеплотрансбуд» були задіяні транспортні засоби: піскорозкидач ЗІЛ, комбінована машина МКД, екскаватор «Борекс», автонавантажувач, автомобіль ГАЗ (розвезення піщано-сольової суміші). Для посипання доріг було використано 1365 тонн піщано - сольової  суміші.
 КП «Міське господарство» обслуговувало більше 50 кладовищ. За перше півріччя поточного року на кладовищах Обухівської громади викошено трав’яного покрову на площі 216000м2, зібрано та утилізовано сміття 1580,7м3. На ліквідації стихійних сміттєзвалищ на території Обухівської міської територіальної громади були задіяні такі транспортні засоби: автомобіль САЗ, трактори Фотон та МТЗ. Утилізовано 253м3 сміття.
За кошти бюджету громади проведено капітальний ремонт огорожі на кладовищах по вулицях: Робоча, К. Краськова, Шкільна міста Обухова.
Також, підприємством проводились роботи по благоустрою території міського пляжу: викошування трави, облаштування рятувального посту, на даних роботах був частково задіяний 1 підсобний працівник. Для улаштування дитячих ігрових майданчиків, місць масового відпочинку людей завезено 260 тонн піску. Проведено технічне обслуговування трьохсот  дитячих ігрових майданчиків на території Обухівської міської територіальної громади (поточний ремонт та фарбування обладнання на побутових, ігрових та комунальних майданчиках (фарбування дитячих майданчиків приватного сектору, ремонт паркових лавок та інше).
Також, надавались послуги щодо благоустрою території: викошування газонів, садіння квітів і кущів, заходи з озеленення міста (догляд за квітниками, їх полив та розрідження) проведено на площі – 203,5м2 ,  влаштування газонів. Загальна площа озеленення 36,7 га, висаджено 36,3 тис. штук квітів.
Надано 185 послуг з проведення робіт з регулювання чисельності безпритульних тварин (стерилізація); проводився демонтаж прикрас з головної новорічної ялинки. 
В звітному періоді реалізувався 1 етап робіт згідно з календарним графіком (30%) по розробленню схеми санітарного очищення населених пунктів Обухівської міської  територіальної громади.
Надавалися послуги з вивезення та утилізації побутових відходів у селах: Григорівка, Гусачівка, Матяшівка, Германівка, Деремезна, Долина, Макарівка, Копачів, Застугна, Шевченкове, Красна Слобідка, Безіменне, Козіївка, Мала Вільшанка, Степок, Перегонівка, Перше Травня, Семенівка, Кулі; вивезено та утилізовано 1205 м3 побутових відходів.
Відповідно до діючих Правил поводження з відходами, на території Обухівської міської територіальної громади Київської області впроваджується роздільне збирання твердих побутових відходів і діє технологічна схема на два контейнери.
Збирання, перевезення, утилізацію та захоронення твердих побутових відходів у місті здійснює ПП «Обухівміськвторресурси». 
Відповідно до директив Європейського Союзу 2012/19/EC (про відходи електричного та електронного обладнання) та 2006/66/EC (про батареї та акумулятори) у місті встановлено спеціальні контейнери   для  відокремлення мешканцями небезпечних відходів, а саме: ртутні лампи, елементи живлення.
Виконавцем послуг з ліквідації стихійних сміттєзвалищ та послуг з благоустрою кладовищ є Комунальне підприємство «Міське господарство». Загалом, за 1 півріччя 2021 року кількість вивезених та утилізованих твердих побутових відходів з кладовищ становить близько 1,6 тис.м3 та 380м3,  здійснено ліквідацію стихійних сміттєзвалищ.
Проблемними питаннями залишаються: відсутність фінансування природоохоронних заходів по обласних програмах та низький рівень екологічної свідомості суспільства.
 
2.9. Забезпечення правопорядку
 
Задля забезпечення охорони громадського порядку та контролю за станом благоустрою на території Обухівської міської територіальної громади утворене і здійснює свою статутну діяльність Комунальне підприємство Обухівської міської ради «Обухівська міська варта».
Під час безпосереднього виконання своїх функціональних обов’язків протягом І півріччя 2021 року інспекторами комунального підприємства було складено 155 протоколів про адміністративні правопорушення в сфері  благоустрою, які були передані на розгляд  адміністративної комісії при Виконавчому комітеті Обухівської міської ради Київської області.
Запроваджено нову ефективну форму роботи, а саме: спільне регулярне патрулювання житлових масивів і визначених громадських місць міста Обухів та сільських населених пунктів, які входять до складу Обухівської міської територіальної громади, з працівниками  Обухівського районного управління національної поліції в Київській області. Наразі було здійснено 32 спільних патрулювань.
У звітному періоді проводилася просвітницька робота серед населення, щодо поліпшення організації охорони громадського порядку, здійснювалися реабілітаційні та профілактичні заходи з особами, які вийшли з місць позбавлення волі з метою недопущення скоєння  ними нових правопорушень.
Проводилася щомісячна робота щодо моніторингу криміногенної ситуації на території Обухівської міської  територіальної громади Київської області в розрізі суспільної небезпечності вчинених правопорушень та визначалися місця, де спостерігається значний рівень кримінальних та адміністративних проявів.
За даними офіційної статистики правоохоронних органів обсяг зареєстрованих заяв і повідомлень про злочини за І півріччя 2021 року в розрізі населених пунктів Обухівської громади має наступний вигляд: місто Обухів – 220; села : Таценки – 3, Нещерів – 7, Дерев’яна – 2, Козіївка  – 1, Долина – 3, Григорівка – 10, Гусачівка – 2, Матяшівка – 1, Красна Слобідка – 18, Германівка – 6, Семенівка – 1, Перегонівка – 5, Деремезна – 2, Мала Вільшанка – 2, Перше Травня – 4.
Проблемними питаннями залишаються:
  • недостатня організація профілактики правопорушень;
  • відсутність матеріально-технічного забезпечення для підтримки та діяльності громадських формувань з охорони громадського порядку та громадської безпеки, у зв’язку з чим участь громадськості у забезпеченні безпеки недостатньо активна;
  • неукомплектованість органів поліції та недостатня кількість дільничних офіцерів поліції (один дільничний на декілька сіл) призводить до підвищеного рівня злочинності, а також відсутність поліцейських офіцерів громади.
 
2.10. Інформаційна політика та електронне врядування
 
За звітний період відповідно до Законів України «Про інформацію», «Про доступ до публічної інформації» забезпечувалося постійне інформування населення про поточну діяльність та результати роботи Обухівської міської територіальної громади Київської області. Систематично і оперативно оновлюється інформація про діяльність структурних підрозділів, висвітлення пріоритетних питань державної політики, Київської обласної державної адміністрації та територіальних органів влади, поширення матеріалів соціальної реклами в рамках інформаційних кампаній через засоби масової інформації.
З метою швидкого донесення результатів розгляду рішень міської ради до жителів міста, щомісяця забезпечується онлайн трансляція пленарних засідань Обухівської міської ради Київської області та Виконавчого комітету Обухівської міської ради Київської області в реальному часі.
За І півріччя 2021 року надавалась необхідна консультація працівникам Виконавчого комітету Обухівської міської ради Київської області, щодо роботи на комп’ютерному обладнанні, в тому числі, при необхідності проводилось навчання співробітників установ основам комп’ютерної грамотності з програмами Microsoft Оffice, Сisco webex meetings, Power Point Adobe Reader, та з наявним офісним, мультимедійним та комп’ютерним обладнанням.
В звітному періоді проводився моніторинг та обробка електронних петицій на порталі E-Dem (місцеві петиції), які надійшли до міської ради від мешканців міста.
- техногенна безпека
З метою попередження розповсюдження гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2 на території Обухівської міської територіальної громади  Київської області, з урахуванням ймовірного розвитку складної епідемічної ситуації, було введено обмежувальні заходи, відповідно до статей 28, 30 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення».
Епідемічну ситуацію на території Обухівської міської територіальної громади Київської області у відповідності з Класифікатором надзвичайних ситуацій ДК 019:2010, керуючись Порядком класифікації надзвичайних ситуацій за їх рівнями, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.2004 № 368, було  віднесено   до медико - біологічної надзвичайної ситуації природного характеру місцевого рівня.
Відповідно до ст. 6, 71 Кодексу цивільного захисту України та з метою забезпечення управління невідкладними заходами під час виникнення надзвичайної ситуації місцевого рівня,   створено комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Виконавчого комітету Обухівської міської ради Київської області.
Відповідно до вимог Наказу МВС України від 26.12.2014 № 1406 призначено керівника штабу з ліквідації наслідків НС.
Розгорнуто штаб з ліквідації надзвичайної ситуації, організовано чергування та забезпечено роботу. Організовано виконання робіт, спрямованих на збереження сталого функціонування об’єктів господарювання, і в першу чергу – об’єктів життєзабезпечення населення.
За І півріччя 2021 року проведено 16 засідань комісії техногенно- екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Виконавчого комітету Обухівської міської ради Київської області,  під час яких розглянуті проблемні питання у сфері цивільного захисту населення та прийняті відповідні рішення по них. За поданням сектору з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту, та за рішенням комісії ТЕБ та НС Виконавчого комітету Обухівської міської ради Київської області розглянуті питання щодо фінансування протиепідемічних заходів, щодо запобігання занесенню і поширення на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої короновірусом 2019-nCoV.
Протягом звітного періоду здійснювалися комплекси організаційних і практичних заходів, щодо запобігання надзвичайних ситуацій в осінньо-зимовий період, під час льодоходу, повені та паводків, також комплекси протипожежних заходів у лісах та на сільськогосподарських угіддях у пожежно-небезпечний період.
Проведено обстеження підводної частини міського пляжу на річці Стугна та місць масового відпочинку людей (озеро біля автостанції), зроблений замір глибин та отримано паспорти на пляж.
Мікробіологічною лабораторією Обухівського міжрайонного відділу лабораторних досліджень проведено санітарно-мікробіологічне дослідження води водоймища та джерел.
Проблемними питаннями є відсутність місцевої системи оповіщення, відсутність захисних споруд та найпростіших укриттів для населення.  
 
Громадський бюджет. Шкільний бюджет участі.
 
Одним з важливих інструментів діяльності міської влади, щодо забезпечення прозорості та участі громадськості та молоді  у процесі прийняття рішень щодо формування бюджету  громади – є Громадський бюджет та Шкільний бюджет участі.
У I півріччі 2021 року в рамках Програми Громадський бюджет мешканцями громади було подано 13 проєктів.
 
Назва проєкту Вид проєкту
1 Відкритий майданчик для тренувань Великий
2 Скейт - парк на Дзюбівці Великий
3 Територія дитинства (оновлення обладнання усіх дитячих майданчиків Григорівського старостинського округу) Великий
4 Безпека школярів - майбутнє країни Малий
5 Зупинки громадського транспорту у селі Перегонівка Малий
6 Пароконвектомати для дошкільних навчальних закладів Обухівської міської територіальної
громади
Великий
7 Приміщення для фізичної та психологічної реабілітації учасників АТО/ООС Великий
8 Облаштування громадського простору в селі Таценки з оформленням глядацької зони та
зони памп-треку для дітей та підлітків
Великий
9 Фетальний монітор для Кардіотокографії (КТГ) Малий
10 Суцільний скейт - парк в селі Таценки Обухівської міської ТГ Великий
11 Подрібнювач гілля-вільне дихання, чисте повітря Малий
12 Арт-концепт ДЮСШ Малий
13 Кращому місту - кращу бібліотеку! Великий
 
До голосування, яке проходитиме у вересні поточного року, робочою групою допущено 10 проєктів; три проекти, а саме:  Приміщення для фізичної та психологічної реабілітації учасників АТО/ООС (великий проект); Кращому місту - кращу бібліотеку! (великий проект); Подрібнювач гілля - вільне дихання, чисте повітря (малий проект) були відхилені робочою групою по причині невідповідності проєктів умовам Положення.
З метою залучення учнів закладів загальної середньої освіти до участі в бюджетному процесі на території Обухівської громади діяв «Шкільний бюджет».
 
У I півріччі 2021року учнями закладів загальної середньої освіти рамках Програми Шкільний бюджет участі було подано 4 проєкта.
 
Назва закладу освіти Назва проєкту
 
1
Академічний ліцей ім. Володимира Мельника Обухівської міської ради Київської області
 
«Творча майстерня в актовій залі Академічного ліцею
імені Володимира Мельника Обухівської міської ради Київської області»
  1. 2
 
2
Дерев'янська гімназія Обухівської міської ради Київської області
 
«Музей Дерев'янської гімназії»
  1. 3
3
Григорівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Обухівської міської ради Київської області
 
«Лабораторія під відкритим небом»
  1. 4
4
Академічний ліцею № 4 Обухівської міської ради Київської області «Робимо школу кращою! Все для опанування природничих наук!»
 
За результатами голосування, яке буде проходити у вересні поточного року, будуть визначені проєкти – переможці, реалізація яких буде проходити у 2022 році.    
У звітному періоді реалізовано проєкт «Благоустрій території Академічного ліцею імені Володимира Мельника Обухівської міської ради», який переміг у 2020 році в рамках реалізації Програми Шкільний бюджет.
Також, на 30 % проведено реалізацію проекту «Обладнання для шкільного телебачення «Малишко TV» по Академічному ліцею №1 ім. А.Малишка.
 
 
 
 
Начальник управління економіки
Виконавчого комітету Обухівської
міської ради Київської області                                            Аліна КОНДРАТЮК