ОПИС ДОКУМЕНТУ

Доповідач:

Підлісний Сергій Борисович

Статус:

Прийнятий в цілому

Дата:

27.03.2025

ДРУК ПРОЄКТУ РІШЕННЯ

ПРОЄКТ РІШЕННЯ № 6
Про зміну засновника та затвердження Статуту комунального підприємства «ПРІОРИТЕТ» в новій редакції


 
 
ОБУХІВСЬКА МІСЬКА РАДА
КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
СІМДЕСЯТ ТРЕТЯ сесія ВОСЬМОГО СКЛИКАННЯ
 
Р І Ш Е Н Н Я
28 березня 2025 року                                                                №           -73 - VІІІ
 
Про зміну засновника
та затвердження Статуту
комунального підприємства
«ПРІОРИТЕТ» в новій редакції
 
 
Керуючись статтями 25, 26, частиною 1 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до статті 78 Господарського кодексу України, Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», розпорядження Кабінету Міністрів України від № 715-р від 12.06.2020 «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Київської області», рішення Обухівської міської ради Київської області від 18.12.2020 № 28-2-VIII «Про початок процедури реорганізації Германівської, Григорівської, Деремезнянської, Долинянської, Копачівської, Краснослобідської, Маловільшанської, Перегонівської, Першотравенської, Семенівської сільських рад шляхом приєднання до Обухівської міської ради Київської області», враховуючи рекомендації постійної комісії Обухівської міської ради Київської області з питань комунальної власності, житлово – комунального господарства, енергозбереження, транспорту, благоустрою, будівництва та архітектури,  
 
ОБУХІВСЬКА МІСЬКА РАДА ВИРІШИЛА:
 
          1. Прийняти права засновника комунального підприємства «ПРІОРИТЕТ» (код з ЄДРПОУ 41475284).
2. Виключити із засновників комунального підприємства «ПРІОРИТЕТ» Семенівську сільську раду Обухівського району Київської області.
3. Включити до засновників Обухівську міську раду Київської області.
4. Затвердити Статут комунального підприємства «ПРІОРИТЕТ» в новій редакції (додається).
 
 
 
5. Уповноважити виконуючу обов’язки директора комунального підприємства «ПРІОРИТЕТ» Тетяну ІГНАТЮК:
5.1. Підписати нову редакцію Статуту.
5.2.Зареєструвати нову редакцію Статуту в установленому законодавством порядку.
6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів Обухівської міської ради Максима САВЕНКА та постійну комісію Обухівської міської ради Київської області з питань комунальної власності, житлово – комунального господарства, енергозбереження, транспорту, благоустрою, будівництва та архітектури.
 
 
Секретар Обухівської міської ради                                       Лариса ІЛЬЄНКО
 
 
 
 
 
 
 
Сергій ПІДЛІСНИЙ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Погоджено:
 
Заступник міського голови
з питань діяльності виконавчих органів
Обухівської міської ради                                                     Максим САВЕНКО
 
 
Керуюча справами
виконавчого комітету Обухівської міської
ради Київської області                                                                
Жанна САМОФАЛОВА
 
 
Начальник юридичного відділу
виконавчого комітету Обухівської міської ради
Київської області                                                                         Сергій ПІДЛІСНИЙ
 
 
 
 
Заступник голови постійної комісії з питань комунальної
власності, житлово-комунального господарства,
енергозбереження, транспорту, благоустрою,
будівництва та архітектури                                                  Анатолій КІЯНЧЕНКО
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ЗАТВЕРДЖЕНО 
Рішення
Обухівської міської ради Київської області
від _______ №______-VIIІ   
Секретар Обухівської міської ради
 
______________ Лариса ІЛЬЄНКО
 
 
 
СТАТУТ
 
Комунального підприємства
 «ПРІОРИТЕТ»
 
 
                          (ідентифікаційний код 41475284)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
місто Обухів
2025 рік
 
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
 
1.1. Комунальне підприємство «ПРІОРИТЕТ» (далі – Підприємство) є комунальним унітарним підприємством, що утворене на базі комунальної власності Обухівської міської територіальної громади і входить до сфери управління Обухівської міської ради Київської області.
1.2. Підприємство утворене відповідно до Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України.
1.3. Засновником Підприємства є Обухівська міська територіальна громада в особі Обухівської міської ради Київської області. Функції Засновника, визначені чинним законодавством та цим Статутом, виконує Обухівська міська рада Київської області, код ЄДРПОУ 35161650 (далі – Засновник).
1.4. Найменування Підприємства:
1.4.1. Повне найменування - КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПРОРИТЕТ».
1.4.2. Скорочене найменування Підприємства - КП «ПРІОРИТЕТ».
1.5. Юридична адреса Підприємства: Україна, 08752, Київська обл., Обухівський район, с. Семенівка, вул. вул. Макаренка, 2.
1.6. За своїм правовим статусом Підприємство є комунальним комерційним підприємством і здійснює свою діяльність на принципах повного господарського розрахунку, самофінансування, самоокупності, власного комерційного ризику та вільного найму працівників.
1.7. Підприємство є юридичною особою публічного права, має відокремлене майно, закріплене за ним на праві господарського відання, самостійний баланс, розрахункові (поточні), та інші рахунки в установах банків, печатку із своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом, штампи, бланки зі своїм найменуванням. Права і обов’язки юридичної особи Підприємство набуває з дня його державної реєстрації.
Підприємство має право від свого імені вчиняти правочини, набувати майнові та особисті немайнові права, нести обовʼязки, бути позивачем та відповідачем у судах загальної юрисдикції, адміністративних, господарських, інших спеціалізованих судах усіх інстанцій та третейських і міжнародних судах.
1.8. Засновник Підприємства не несе відповідальності по зобов’язанням Підприємства, як і Підприємство не несе відповідальності по зобов’язанням Засновника.
 
2. МЕТА І ПРЕДМЕТ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
 
2.1. Підприємство створене для задоволення потреб держави, територіальних громад, юридичних та фізичних осіб у послугах щодо державної реєстрації права власності, інших речових прав на обʼєкти нерухомого майна, обтяжень цих прав, державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, а також для надання правових та інших послуг, повʼязаних з державною реєстрацією, з метою отримання прибутку, забезпечення соціальних та економічних потреб трудового колективу Підприємства та інтересів Обухівської міської територіальної громади.
 
2.2. Предметом діяльності Підприємства є діяльність у сферах державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та обтяжень таких прав і державної реєстрації всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності та підпорядкування, та фізичних осіб-підприємців.
2.3. До повноважень Підприємства як суб’єктам державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та обтяжень таких прав належить:
- проведення державної реєстрації прав;
- ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;
- взяття на облік безхазяйного нерухомого майна;
- формування реєстраційних справ;
- здійснення інших повноважень, передбачених Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».
2.4. До повноважень Підприємства як суб’єкта державної реєстрації всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності та підпорядкування, та фізичних осіб-підприємців належить:
- прийому документів, поданих для проведення державної реєстрації;
- проведення правової експертизи поданих документів;
- державної реєстрації та проведення інших реєстраційних дій;
- ведення Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та надання відомостей з нього;
- ведення реєстраційних справ;
- здійснення інших повноважень, передбачених Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань».
2.5. Сприяння у підготовці, оформленні документів, необхідних для державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
2.6. Надання послуг (виконання робіт), вироблення і реалізація результатів наданих послуг (виконаних робіт), а також будь-які інші види господарської діяльності, які дозволені законодавством України з метою отримання прибутку (доходу).
2.7. Організація професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів для Підприємства.
2.8. Підприємство може здійснювати рекламну та маркетингову діяльність.
2.9. Підприємство може займатися й іншою діяльністю, не забороненою діючим законодавством України.
2.10. Підприємство має право на конфіденційну інформацію та комерційну таємницю Підприємства, тобто зберігати в таємниці відомості, пов’язані з виробництвом, технологічною інформацією, управлінням, фінансами та іншою діяльністю, а також обмежувати доступ до відповідної інформації. Склад і об’єм відомостей, що складають комерційну таємницю, визначає Керівник Підприємства. Відповідальність за неправомірне розповсюдження комерційної таємниці передбачена законодавством України.
2.11. Діловодство на Підприємстві ведеться у відповідності з діючим законодавством України.
 
 
3. ПРАВА І ОБОВ’ЯЗКИ ПІДПРИЄМСТВА
 
3.2. Підприємство має право:
- самостійно планувати свою діяльність і визначати основні напрямки свого розвитку, взаємовідносини з юридичними та фізичними особами згідно із цим Статутом, виходячи з попиту на роботи і послуги, та необхідності забезпечення виробничого та соціального розвитку Підприємства, підвищення його доходів;
- мати майнові та немайнові права та обов’язки;
- виконувати роботи, надавати послуги за цінами (тарифами), що встановлюються відповідно до вимог чинного законодавства України або на договірній основі, виходячи з умов їх економічної доцільності;
- мати на своєму балансі майно, передане йому Засновником, на праві господарського відання та набуте в процесі господарської та іншої діяльності;
- за погодженням із Засновником, яке оформляється відповідним рішенням брати зобов’язання по кредитах та позиках у грошових одиницях України та в іноземній валюті відповідно до чинного законодавства України та гарантувати виплату будь-яких запозичених коштів;
- за погодженням з Засновником, яке оформляється відповідним рішенням входити в асоціації, об’єднання, консорціуми, концерни та інші незаборонені законом об’єднання, створювати самостійно філіали та представництва, як на території України, так і за її межами;
- захищати свої права та законні інтереси у порядку та в спосіб, визначені Конституцією України, Цивільним і Господарським кодексами України, іншими законами України;
- укладати договори та вчиняти інші правочини з фізичними і юридичними особами на умовах та в порядку, передбаченому Цивільним і Господарським кодексами України та іншими законодавчими актами;
- самостійно здійснювати розрахунки за своїми зобов’язаннями перед бюджетами всіх рівнів та державними цільовими фондами, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності;
- отримувати наукову, методичну та технічну допомогу для проведення комплексу робіт, передбачених цим Статутом;
- володіти, користуватися і розпоряджатися закріпленим за ним рухомим та нерухомим майном, фінансовими ресурсами та іншими цінностями в межах визначених чинним законодавством;
- придбати, утримувати або орендувати рухоме та нерухоме майно, необхідне для здійснення виробничої діяльності;
- при здійсненні господарської та іншої діяльності приймати з власної ініціативи будь-які в рішення, що не суперечать Законам України, підзаконним нормативним актам та цьому Статуту;
- вносити пропозиції Засновнику щодо внесення змін і доповнень до Статуту
Підприємства;
- користуватися іншими правами, передбаченими чинним законодавством України для юридичних осіб.
3.3. Підприємство зобовʼязане:
- організовувати роботу відповідно до чинного законодавства України, рішень
Засновника;
- своєчасно та якісно виконувати роботи та надавати послуги згідно із законодавчими актами та цим Статутом;
- здійснювати фінансовий, бухгалтерський та податковий облік результатів своєї діяльності, вести фінансову та статистичну звітність в установленому законодавством порядку;
- забезпечувати своєчасну сплату податків і зборів (обов’язкових платежів) до бюджету та до державних цільових фондів згідно з законодавством України;
- здійснювати контроль за надходженням до державного бюджету коштів плати за надання послуг у сферах державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;
- використовувати за цільовим призначенням закріплене на праві господарського відання майно та виділені бюджетні кошти;
- створювати належні умови для високопродуктивної праці, забезпечувати додержання законодавства про працю, соціальне страхування, правил та норм охорони праці, техніки безпеки;
- здійснювати заходи з удосконалення організації роботи Підприємства;
- вживати заходів з метою підвищення матеріальної зацікавленості працівників, забезпечення економного і раціонального використання фонду споживання (оплати праці), своєчасних розрахунків із працівниками Підприємства;
- забезпечувати підготовку кваліфікованих робітників та спеціалістів, їх економічне і професійне навчання, як у власних навчальних закладах, у разі їх створення, так і в інших навчальних закладах за відповідними угодами;
- виконувати норми і вимоги щодо охорони довкілля, раціонального використання і відтворення природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки;
- забезпечувати здійснення робіт, виконання доручень Засновника та суб’єктів управління Підприємством в межах їх повноважень, надавати послуги згідно з предметом діяльності;
- звітуватися перед Засновником не рідше ніж один раз на пів року;
- виконувати інші обов’язки, установлені чинним законодавством України.
 
4. МАЙНО ТА СТАТУТНИЙ КАПІТАЛ ПІДПРИЄМСТВА
 
Джерелом формування майна Підприємства є:
4.1. Формування статутного фонду Підприємства здійснює Засновник у спосіб, передбачений чинним законодавством України.
4.2. Статутний фонд Підприємства складає 1500,00 грн. (одна тисяча п’ятсот гривень 00 коп.).
4.2.1. Вкладом до статутного фонду Підприємства можуть бути будинки, споруди, приміщення, обладнання та інші матеріальні цінності, цінні папери, право користування будинками, спорудами, приміщеннями, обладнанням, а також інші майнові права (включаючи майнові права на об’єкти інтелектуальної власності), грошові кошти, в тому числі, в іноземній валюті.
4.2.2. Забороняється використовувати для формування статутного фонду Підприємства бюджетні кошти та кошти, одержані в кредит та під заставу (іпотеку), векселі, майно комунальних підприємств, яке відповідно до закону або рішення Засновника не підлягає приватизації, та майно, що перебуває в оперативному управлінні бюджетних установ, якщо інше не передбачено законом.
4.2.3. Розмір статутного фонду Підприємства визначається та може бути змінений лише рішенням Засновника.
4.3. Майно підприємства становлять основні фонди виробничого і невиробничого призначення, оборотні засоби, обігові грошові кошти, інші цінності (включаючи нематеріальні активи), які мають вартісне визначення, виробляються та використовуються у діяльності Підприємства і відображаються в самостійному його балансі.
4.4. Майно Підприємства є комунальною власністю Обухівською територіальної громади та закріплюється за підприємством на праві господарського відання.
4.5. Джерелами формування майна Підприємства є:
- грошові та матеріальні внески Засновника за рахунок майна, яке знаходиться у комунальній власності територіальної громади;
- доходи одержані від реалізації продукції, послуг, інших видів господарської діяльності;
- доходи від цінних паперів;
- кредити банків та інших кредиторів;
- капітальні вкладення і дотації з бюджетів;
- майно, придбане в інших суб’єктів господарювання, організацій та громадян у встановленому законом порядку;
- безоплатні та благодійні внески, пожертвування організацій і громадян;
- інші джерела, не заборонені законодавством України.
4.6. Майно Підприємства, яке належить до його основних фондів, без згоди Засновника не може бути предметом безкоштовного використання, застави (іпотеки), внеском до статутного капіталу інших юридичних осіб, об’єднань підприємств, а також передачі у володіння і користування чи відчуження в будь-який спосіб.
Здійснення списання майна Підприємства провадиться відповідно до чинного законодавства України.
Списання з балансу не повністю амортизованих основних фондів, а також прискорена амортизація основних фондів можуть проводитися лише за згодою Засновника.
4.7. Підприємство відповідає за своїми зобов’язаннями лише тим майном, на яке відповідно до закону може бути звернено стягнення на вимогу кредиторів.
4.8. Відчуження майна, передача майна в оренду здійснюється за погодженням з Засновником.
4.9. Усі фінансові зобов’язання, що надаються Підприємством, повинні бути підписаними двома особами: Директором (його заступником) та головним бухгалтером Підприємства (у разі наявності).
 
5. ФІНАНСОВО - ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ПІДПРИЄМСТВА
  
5.1. Підприємство здійснює свою господарську діяльність на принципах господарського розрахунку, самофінансування та самоокупності і за наслідки цієї діяльності, виконання взятих на себе зобов’язань несе відповідальність перед Засновником, перед трудовим колективом і партнерами за укладеними договорами (угодами, контрактами), перед бюджетом, банками та фінансово-кредитними установами відповідно до чинного законодавства України.
5.2. Підприємство самостійно прогнозує і планує свою діяльність, визначає перспективи розвитку, виходячи з попиту на роботи та послуги, виходячи з необхідності забезпечення виробничого та соціального розвитку Підприємства, підвищення доходів, надає на затвердження Засновникові відповідні прогнози і річні фінансові плани.
5.3. Основним узагальнюючим показником фінансових результатів господарської діяльності Підприємства є прибуток (дохід).
5.3.1. Державний вплив на вибір напрямків та обсягів використання прибутку
здійснюється через установлені нормативи, податки, податкові пільги, а також застосовані господарські санкції відповідно до законодавства України.
5.3.2. Прибуток, що залишається після покриття матеріальних та прирівняних до них витрат, витрат на оплату праці, сплату відсотків за кредитами банків, внесків, передбачених законодавством України, податків та інших обов’язкових платежів, перерахування до місцевого бюджету визначеної Засновником частки прибутку, залишається в розпорядженні Підприємства.
5.4. Розподіл прибутку Підприємство здійснює відповідно до затвердженого фінансового плану Підприємства з урахуванням вимог діючого законодавства.
Фінансовий план складається на кожний рік з поквартальною розбивкою та затверджується і виконується Підприємством.
5.5. Підприємство звітує про стан виконання фінансового плану у порядку, що визначається Засновником.
5.6. Можливі збитки Підприємства, які виникають в процесі покриваються за рахунок коштів Підприємства.
5.7. Підприємство може утворювати за рахунок прибутку (доходу) спеціальні (цільові) фонди, призначені для покриття витрат, пов’язаних з його діяльністю:
- фонд розвитку;
- фонд споживання (оплата праці);
- резервний фонд;
- інші фонди.
5.7.1. Фонд розвитку створюється за рахунок відрахувань від прибутку в порядку, передбаченому чинним законодавством. Кошти фонду використовуються для розвитку матеріально-технічної бази Підприємства. Напрямки витрат фонду визначаються кошторисом.
5.7.2. Фонд споживання (оплати праці) створюється у розмірах, які визначаються згідно з чинним законодавством. Мінімальна заробітна плата працівників не може бути нижче встановленого законодавством України мінімального розміру заробітної плати.
5.7.3. Резервний фонд Підприємства утворюється в розмірі 25% фонду споживання і призначається для покриття витрат, які пов’язані з відшкодуванням збитків та позапланових витрат.
5.8. Господарські відносини Підприємства з іншими суб’єктами господарювання здійснюється на підставі договорів. Підприємство самостійно визначає предмет договору, зобов’язання, будь-які інші умови господарських відносин, що не суперечать чинному законодавству України.
5.9. Підприємство реалізує результати надання послуг (виконання робіт) за цінами (тарифами), встановленими відповідно до вимог чинного законодавства України.
5.10. Підприємство за погодженням з Засновником може користуватися банківським кредитом, кредитом (позикою) фінансової установи на комерційній договірній основі, а також надавати банку (фінансовій установі) на договірній основі право використовувати за плату свої вільні кошти.
5.11. Підприємство може провадити зовнішньоекономічну діяльність згідно з чинним законодавством України.
 
6. ОРГАНИ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ
 
6.1. Управління Підприємством здійснюється згідно даного Статуту з урахуванням прав та інтересів трудового колективу, закріплених в колективному договорі.
6.2. Підприємство за погодженням з Засновником визначає організаційну структуру та штатний розпис.
6.3. Підприємство самостійно забезпечує фінансування витрат з організації своєї діяльності, соціального розвитку і матеріального стимулюванню працівників, дотримання безпеки виробництва, санітарно-гігієнічних норм і вимог щодо захисту здоров’я його працівників, екологічних нормативів.
6.4. Суб’єктами управління Підприємством є:
- Обухівська міська рада Київської області;
- директор Підприємства.
6.4.1. До виключної компетенції Засновника належить:
- визначення основних напрямів діяльності;
- затвердження Статуту Підприємства, внесення до нього змін та доповнень;
- формування та зміна розміру статутного фонду Підприємства;
- призначення та звільнення директора Підприємства;
- укладання контракту з директором Підприємства;
- здійснення контролю за дотриманням умов контракту з директором Підприємства, готує пропозиції щодо продовження або розірвання контракту з директором Підприємства;
- здійснює контроль за дотриманням директором Статуту Підприємства;
-прийняття рішень про ліквідацію, реорганізацію (злиття, приєднання, поділ, перетворення) та перепрофілювання Підприємства, виділення з його складу одного чи кількох структурних підрозділів для створення нового підприємства створення ліквідаційної комісії та затвердження ліквідаційного балансу;
- надання згоди на вступ Підприємства, як засновника (учасника), до господарських товариств, асоціацій, корпорацій, концернів та інших об’єднань підприємств, і виходу із складу їх засновників (учасників);
- погодження створення Підприємством дочірніх підприємств, філій, представництв, відділень та інших відокремлених підрозділів, припинення їх діяльності, призначення керівників;
- затвердження планів роботи Підприємства;
- заслуховування річних фінансових планів Підприємства;
-прийняття рішень щодо відчуження, передачі у заставу (іпотеку), оренду, володіння та користування майна Підприємства;
- надання згоди на списання з балансу не повністю амортизованих основних фондів Підприємства, а також прискорену амортизацію її основних фондів;
- встановлення розміру частки прибутку, яка підлягає зарахуванню до місцевого бюджету.
6.5. Управління Підприємством здійснює директор, який призначається на посаду та звільняється з посади рішенням Засновника. Директор працює на контрактній основі. Контракт з директором укладає Обухівський міський голова.
6.5.1. Директор Підприємства:
- очолює Підприємство, здійснює поточне (оперативне) управління ним, самостійно вирішує питання діяльності підприємства за винятком питань, що віднесені законодавством та статутом до компетенції Засновника;
- несе повну відповідальність за стан та діяльність Підприємства, формування та виконання річних фінансових планів, організацію фінансового, бухгалтерського та податкового обліку;
- здійснює прогнозування, планування господарської діяльності Підприємства та фінансовий контроль цієї діяльності;
- подає на затвердження Обухівському міському голові річні фінансові плани, передбачених цим Статутом, звітує перед Засновником про їх виконання;
- розробляє організаційну структуру і штатний розпис Підприємства в межах граничної чисельності працівників та Фонду оплати праці, положення про його підрозділи, посадові інструкції працівників;
- призначає та звільняє працівників Підприємства відповідно до штатного розпису та законодавства України про працю;
- заохочує працівників та накладає на них дисциплінарні стягнення з підстав та у порядку, встановлених законодавством України про працю та правилами внутрішнього трудового розпорядку;
- за погодженням з Обухівським міським головою обирає форми і системи оплати праці, встановлює працівникам конкретні розміри тарифних ставок, відрядних розцінок, посадових і окладів, премій, винагород, надбавок і доплат на умовах, передбачених чинним законодавством України та колективним договором;
- без доручення (довіреності) діє від імені Підприємства, представляє його інтереси у інших державних органах, органах місцевого самоврядування, у відносинах з юридичними та фізичними особами;
- видає довіреності на представництво інтересів Підприємства перед третіми особами, відкриває у банківських установах розрахункові (поточні), депозитні, валютні та інші рахунки;
- розпоряджається коштами та майном Підприємства відповідно до чинного законодавства України та цього Статуту;
- самостійно, у межах компетенції, визначеної законодавством, цим Статутом та рішеннями Засновника, укладає договори (угоди, контракти), вчиняє інші правочини;
- забезпечує дотримання на Підприємстві норм та правил з охорони праці та техніки безпеки, екологічних нормативів;
- приймає рішення, видає накази та інші розпорядчі акти з питань поточної (оперативної) діяльності Підприємства, організовує і перевіряє їх виконання, дає вказівки, обов’язкові для всіх підрозділів та працівників;
- готує і вносить на розгляд Засновникові пропозиції щодо питань, які належать до його виключної компетенції, та з інших питань діяльності Підприємства;
- вчиняє будь-які інші дії, необхідні для провадження діяльності Підприємства, за винятком тих, що відповідно до Статуту повинні бути вчинені Засновником або за його згодою (погодженням).
6.5.2. Директор підзвітний Засновникові і несе перед ним персональну відповідальність за виконання покладених на Підприємство завдань і здійснення ним своїх функцій.
6.5.3. Строк найму, права, обов’язки і відповідальність директора, умови його матеріального забезпечення і організації праці, умови звільнення його з посади, інші умови найму визначаються у контракті.
6.5.4. Директора Підприємства може бути звільнено з посади достроково на підставах, передбачених контрактом відповідно до закону.
6.5.5. До призначення директора або у разі його відсутності з певних причин, що унеможливлюють тимчасове заміщення виконання його повноважень іншим працівником Підприємства (дострокове розірвання контракту, звільнення, смерть), обов’язки директора виконує особа, призначена на строк до трьох місяців рішенням Засновника.
6.5.6 Заступник директора, головний бухгалтер призначаються на посаду та звільняються з посади наказом директора Підприємства.
6.5.7. У разі нетривалої відсутності директора у зв’язку з відрядженням, щорічною відпусткою, тимчасової втратою працездатності, його обовʼязки на строк, що не перевищує 30 днів, виконує Заступник директора Підприємства.
 
7.ТРУДОВИЙ КОЛЕКТИВ ПІДПРИЄМСТВА
7.1. Трудовий колектив Підприємства становлять всі громадяни, які своєю працею беруть участь в його діяльності на основі трудового договору (контракту, угоди) або інших форм, що регулюють трудові відносини працівників з Підприємством.
7.2. Виробничі і трудові відносини, включаючи питання найму і звільнення, режиму праці, відпочинку, гарантії і компенсації, регулюються чинним законодавством України, цим Статутом, колективним договором, правилами внутрішнього трудового розпорядку, а також трудовим договором.
7.3. Повноваження трудового колективу Підприємства реалізуються загальними зборами.
7.4. Збори трудового колективу за порядком проведення поділяються на чергові та позачергові. Збори скликаються за рішенням Керівника Підприємства. Чергові Збори проводяться не рідше двох разів на рік. Позачергові Збори можуть бути скликані Керівником Підприємства, або на вимогу більшості членів трудового колективу, якщо цього терміново вимагають інтереси Підприємства та членів його трудового колективу. Збори правомочні приймати рішення при наявності на них не менш 2/3 членів трудового колективу. Рішення на Зборах приймаються простою більшістю голосів присутніх на Зборах членів трудового колективу відкритим або таємним голосуванням (за рішенням Зборів).
7.5. Рішення Зборів трудового колективу Підприємства, що прийняті в межах їх компетенції, обов’язкові для виконання Керівником, його Заступниками, Головним бухгалтером та членами трудового колективу Підприємства.
7.6. Збори трудового колективу вирішують наступні питання:
- попередньо розглядає та схвалює з відповідним рекомендаціями питання змін і доповнень до статуту Підприємства;
- розгляд проекту колективного договору та затвердження його;
- приймає участь у вирішенні питань соціального розвитку Підприємства;
- визначає і затверджує перелік та порядок надання працівникам підприємства соціальних пільг.
7.7. Члени трудового колективу (працівники) Підприємства мають права, несуть обов’язки та користуються пільгами у відповідності з діючим законодавством України, колективним договором та цим статутом.
7.8. Оплата праці працівників визначається трудовим договором та колективним договором у відповідності з діючим законодавством України та кінцевими результатами праці.
7.9. Для працівників Підприємства за рахунок власних коштів можуть встановлюватися додаткові пільги, які передбачені в колективному договорі. Підприємство відраховує у встановленому порядку та розмірі відрахування в фонд державного соціального страхування.
 
8. ОБЛІК ТА ЗВІТНІСТЬ ПІДПРИЄМСТВА
 
8.1. Підприємство має право без обмежень самостійно здійснювати господарську діяльність, що не суперечить законодавству.
8.2. Підприємство здійснює фінансовий, бухгалтерський та податковий облік результатів своєї діяльності, формує та подає фінансову та статистичну звітність.
8.3. Облік і звітність Підприємством здійснюється відповідно до вимог Господарського кодексу України, Законів України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», «Про державну статистику», інших нормативно-правових актів.
8.4. З метою підтвердження належності ведення обліку та звітності Підприємства, супроводу його господарської діяльності можуть залучатись аудиторські та консалтингові компанії для проведення аудиту фінансової діяльності.
Аудит фінансової діяльності Підприємством здійснюється згідно з чинним законодавством України.
8.5. Ревізія фінансово-господарської діяльності Підприємства здійснюється з ініціативи Засновника.
8.5.1. У разі зміни директора Підприємства обов’язковим є проведення перевірки його фінансово-господарської діяльності в порядку, передбаченому законодавством. Рішення про перевірку ухвалює Засновник.
8.6. Підприємство звітує про результати своєї діяльності перед Засновником.
8.7. У поточній роботі директор Підприємства підзвітний та підконтрольний Засновнику.
8.8. Директор та головний бухгалтер Підприємства несуть персональну відповідальність за додержання порядку ведення і достовірність даних бухгалтерського обліку та звітності.
 
9. ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
 
9.1. Припинення діяльності Підприємства відбувається шляхом його ліквідації або реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) за рішенням Засновника або за рішенням суду.
9.2. У випадку реорганізації Підприємства його права та обов’язки переходять до правонаступника (правонаступників).
9.3. Ліквідація Підприємства здійснюється ліквідаційною комісією, склад якої визначається Засновником.
9.4. Засновник встановлює порядок та визначає строки проведення ліквідації, а також строк для заявлення претензій кредиторами, що не може бути меншим, ніж два місяці з дня оголошення про ліквідацію.
9.5. При ліквідації Підприємства майно та кошти, які залишаються після розрахунків з бюджетом, задоволення претензій кредиторів та членів трудового колективу використовуються за рішенням Засновника.
9.6. У випадку визнання Підприємства банкрутом порядок утворення та роботи ліквідаційної комісії (ліквідатора), а також умови ліквідації визначаються відповідно до чинного законодавства України.
9.7. Підприємство вважається реорганізованим або ліквідованим з дня внесення до державного реєстру запису про припинення його діяльності.
9.8. При реорганізації і ліквідації Підприємства працівникам, які звільняються, гарантується додержання їх прав та інтересів відповідно до законодавства України про працю.
 
10. ЗМІНИ ТА ДОПОВНЕННЯ ДО СТАТУТУ ПІДПРИЄМСТВА
 
10.1. Зміни та доповнення до цього Статуту вносяться шляхом викладення його в новій редакції.
10.2. Пропозиції про внесення змін та доповнень до цього Статуту можуть надходити від Засновника, директора, трудового колективу Підприємства та затверджуються рішенням Засновника.
10.3. Затверджені зміни та доповнення до цього Статуту підлягають державній реєстрації у порядку, встановленому чинним законодавством України.
 
11. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ
 
11.1. По питаннях не врегульованих Статутом Підприємство керується чинним законодавством України.
11.2. Якщо внаслідок змін у законодавстві України окремі положення цього Статуту суперечать діючому законодавству України, вони втрачають силу і до моменту внесення відповідних змін до Статуту Засновник та Підприємств керуються нормами законодавства.
11.3. У разі, якщо будь-яке положення цього Статуту стає недійсним або неможливим для виконання, то це не впливатиме на чинність та/або можливість реалізації інших положень Статуту.
11.4. Цей Статут підписано у 2-х примірниках, які мають однакову юридичну силу.
 
 
 
Секретар Обухівської міської ради                                       Лариса ІЛЬЄНКО