ОПИС ДОКУМЕНТУ

Доповідач:

Шевченко Людмила Миколаївна

Статус:

Прийнятий в цілому

Дата:

11.12.2025

ДРУК ПРОЄКТУ РІШЕННЯ

ПРОЄКТ РІШЕННЯ № 9
Про внесення змін до Програми енергозбереження і енергоефективності та реформування і розвитку житлово-комунального господарства на території Обухівської міської територіальної громади  на 2021-2025роки і кошторису на 2025 рік та продовження дії Програми на 2026 рік

TSIGN
ОБУХІВСЬКА МІСЬКА РАДА
 КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
ВІСІМДЕСЯТ ВОСЬМА  СЕСІЯ ВОСЬМОГО СКЛИКАННЯ
Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я
       грудня  2025 року                                                 №-      88  позачергова– VІІІ
 
Про внесення змін до Програми енергозбереження і енергоефективності
та реформування і розвитку житлово-комунального господарства на території Обухівської міської територіальної громади  на 2021-2025роки і кошторису на 2025 рік та продовження дії Програми на 2026 рік
 
 
Розглянувши пропозицію начальника управління капітального будівництва та експлуатаційних послуг виконавчого комітету Обухівської міської ради Київської області щодо внесення змін до Програми енергозбереження і енергоефективності та реформування і розвитку житлово-комунального господарства на території Обухівської міської територіальної громади на 2021-2025 роки, затвердженої  рішенням  Обухівської міської ради Київської області від 24.12.2020 №56-3-VІІI та кошторису Програми, затвердженого рішенням Обухівської міської ради Київської області від 20.12.2024 № 1513 - 67 – VІІІ на 2025 рік, та продовження дії Програми на 2026 рік, з метою реалізації основних напрямків політики енергозбереження, скорочення споживання енергоресурсів завдяки впровадженню енергозберігаючих технологій, здійснення реформування житлово-комунального господарства,  відповідно до законів України «Про енергетичну ефективність», «Про теплопостачання», «Про житлово-комунальні послуги», «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку»,  керуючись статтями  26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи висновок постійної комісії з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства, енергозбереження, транспорту, благоустрою, будівництва та архітектури та постійної комісії з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва,
 
 
ОБУХІВСЬКА МІСЬКА РАДА ВИРІШИЛА:
 
1. Внести зміни до Програми енергозбереження і енергоефективності та реформування і розвитку житлово-комунального господарства на території Обухівської міської територіальної громади  на 2021-2025  роки (далі –Програма),  затвердженої рішенням  Обухівської міської ради Київської області
від 24.12.2020 №56-3-VІІI,  а саме :
1.1. Продовжити дію Програми на 2026 рік та викласти назву Програми у новій редакції:  «Програма енергозбереження і енергоефективності та реформування і розвитку житлово-комунального господарства на території Обухівської міської територіальної громади  на 2021-2026 роки»;
1.2.  У назві, преамбулі та тексті рішення Обухівської міської ради Київської області від 24.12.2020 №56-3-VIII «Програма енергозбереження і енергоефективності та реформування і розвитку житлово-комунального господарства на території Обухівської міської територіальної громади  на 2021-2025 роки» цифри «2025» замінити на цифри «2026»;
  1.     Затвердити зміни до Програми енергозбереження і енергоефективності та реформування і розвитку житлово-комунального господарства на території Обухівської територіальної громади на 2021-2026 роки», затвердивши її в новій редакції, згідно з додатком 1 до цього рішення.
2. Внести зміни до кошторису Програми енергозбереження і енергоефективності та реформування і розвитку житлово-комунального господарства на території Обухівської міської територіальної громади на 2021-2026 роки на 2025 рік,  виклавши Додаток 6 до Програми в новій редакції, згідно з додатком 2 до цього рішення.
3. Фінансовому управлінню виконавчого комітету Обухівської міської ради при коригуванні бюджету Обухівської міської територіальної громади врахувати зміни, передбачені додатком 6 до Програми енергозбереження і енергоефективності та реформування і розвитку житлово-комунального господарства на території Обухівської міської територіальної громади на 2021-2026 роки на 2025 рік.
4. Контроль за виконанням даного рішення покласти заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів Обухівської міської ради Володимира ЦЕЛЬОРУ та постійну комісію з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства, енергозбереження, транспорту, благоустрою, будівництва та архітектури.
 
 
Секретар Обухівської міської ради                                         Лариса ІЛЬЄНКО
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Людмила ШЕВЧЕНКО
 
Додаток 1
до рішення Обухівської міської ради Київської області
 від         12 .2025 №             -88-VIII
Програма
енергозбереження і енергоефективності  та  реформування і розвитку житлово-комунального господарства  на території Обухівської міської територіальної громади
на 2021-2026  роки
1.Паспорт Програми
Ініціатор розроблення
Програми
 
управління капітального будівництва та експлуатаційних послуг виконавчого комітету Обухівської міської ради Київської області
Підстава для розроблення
 
ст.71,91 Бюджетного кодексу України, керуючись п.22 ч.1 ст.26, ч.1 ст.59  Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»
Розробник Програми управління капітального будівництва та експлуатаційних послуг виконавчого комітету Обухівської міської ради Київської області
Головний розпорядник бюджетних коштів управління капітального будівництва та експлуатаційних послуг виконавчого комітету Обухівської міської ради Київської області
Відповідальний виконавець Програми управління капітального будівництва та експлуатаційних послуг виконавчого комітету Обухівської міської ради Київської області
Учасники програми управління капітального будівництва
 та експлуатаційних послуг виконавчого комітету Обухівської міської ради Київської області, комунальні підприємства
Термін реалізації Програми 2021-2026 роки
7. Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми Бюджет Обухівської міської територіальної громади
Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, тис.грн. у тому числі: 136687,9
8.1 коштів міського бюджету* 2021-18620,3
2022-18343,9
2023-50502,9
2024-47926,1
2025-419,0
2026-875,7
8.2. коштів інших джерел
 
 
* після прийняття бюджету на відповідний рік
 
 
І. Загальні положення
 
Програма розроблена на виконання наступних нормативно-правових актів: законів України «Про житлово-комунальні послуги», «Про енергозбереження», «Про альтернативні джерела енергії», «Про альтернативні види палива», «Про теплопостачання», «Про запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб’єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації», наказу Національного агентства України з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів 17.03.2009 №33 «Про затвердження Методики галузевих, регіональних програм енергоефективності та програм зменшення споживання енергоресурсів бюджетними установами шляхом їх раціонального використання», розпорядження Кабінету міністрів України від 17 грудня 2008 р. №1567-р «Про програми підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоресурсів», та на підставі пропозицій підприємств, організацій та установ.
 Програма передбачає: удосконалення управління сферою енергозбереження для підвищення енергоефективності житлово-комунального господарства та соціальної сфери  на території Обухівської міської територіальної громади, зменшення рівня втрат тепла у теплових мережах, заміщення природного газу альтернативними видами палива, досягнення розрахованого потенціалу економії паливно-енергетичних ресурсів на 2021-2026 роки.
 Програма розвиває, поглиблює та конкретизує основні напрямки енергозбереження, включаючи, як стратегічні питання енергозбереження, так і першочергові маловитратні заходи з урахуванням сучасних умов та перспектив економічного розвитку Обухівської міської територіальної громади. При необхідності до Програми можуть бути внесені зміни та доповнення.
 
ВИЗНАЧЕННЯ ПРОБЛЕМИ, НА РОЗВ'ЯЗАННЯ ЯКОЇ СПРЯМОВАНА ПРОГРАМА ТА СУЧАСНИЙ СТАН ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА
Житлово-комунальне господарство
 
За своїм змістом і структурою житлово-комунальне господарство є складним об'єктом управління, що включає ряд підгалузей, кожна з яких має власні функціональні особливості та специфічні проблеми розвитку.
Більшість житлових  будинків потребують виконання робіт з капітального ремонту інженерних мереж, виконання заходів енергозбереження та підвищення показників енергоефективності. Потребують заміни зовнішні  водопровідно-каналізаційні та теплові мережі. Важливими заходами з покращення експлуатаційних показників житлових будинків до капітального ремонту є своєчасні планово – попереджувальні поточні ремонти.
Важливим напрямом вдосконалення системи управління житловим фондом є створення ефективного власника житла, насамперед об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).
Сучасний  механізм формування конкурентного середовища на ринку надання послуг з управління житловим фондом визначено Законом України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» (далі – Закон), відповідно до пункту 6 частини першої статті 7 співвласники багатоквартирного будинку зобов'язані забезпечувати додержання вимог житлового і містобудівного законодавства щодо проведення реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення приміщень або їх частин. З метою покращення комфорту проживання мешканців міста шляхом проведення реконструкцій, капітальних ремонтів та технічних переоснащень багатоквартирних житлових будинків, а також удосконалення реформування галузі житлового господарства  впроваджуються програми співфінансування.
          Набув чинності  Закон України «Про житлово-комунальні послуги»,  яким передбачено новий перелік житлово-комунальних послуг, змінилися і назви, і структура.  Він  максимально узгоджений з термінологією “профільних” законів України: «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення», «Про теплопостачання», «Про відходи», «Про ринок електричної енергії», «Про ринок природного газу», усунуто штучне розділення послуг з утримання і управління багатоквартирним будинком: утримання визначено, як невід’ємну складову управління. Ціна послуги з управління визначена, як вільна (договірна). Співвласникам багатоквартирного будинку і потенційним управителям Закон дозволив самостійно домовлятися про розмір ціни цієї послуги. У поєднанні з можливістю співвласників самостійно обирати і змінювати управителів, передбаченою ще Законом України “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку” та додатково врегульованою новим Законом, це створює передумови для реальної конкуренції на ринку управління житлом.
Упроваджується такий державний соціальний норматив як “гранична норма витрат на управління житлом”. Це означає, що і на витрати на управління багатоквартирним будинком взагалі, і на плату за управління, зокрема, поширюватиметься чинна в Україні система пільг та субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.
На території  міста Обухів централізованим водопостачанням забезпечено 92% населення. Для потреб централізованого господарсько-питного водопостачання використовується вода з підземних водоносних горизонтів за допомогою 42-х артезіанських свердловин. Обухівське  водопровідно-каналізаційне підприємство обслуговує   33,2 км каналізаційних мереж та 84,1 км водопровідних мереж.
  Послуги з теплопостачання в місті надаються:
- ПрАТ «Енергія» – мешканцям міста, бюджетним установам та юридичним  особам мікрорайонів №1, №2, з опалювального сезону 2022/2023 мешканцям міста, бюджетним установам та юридичним  особам мікрорайонів м-н «Лікарня».;
- КП «Обухіврайтепломережа» – мешканцям міста, бюджетним установам та юридичним  особам центральної частини міста та мікрорайону Яблуневий, обслуговує 12 міських котелень та 5,3 км теплових мереж.
- ТОВ «Теплоенергопостач»- надавись послуги з теплопостаяання у опалювальні сезони 2020/2021,2021/2022 років мешканцям міста, бюджетним установам та юридичним  особам мікрорайонів м-н «Лікарня».
-ТОВ «Ліс» Обухівській ЦРЛ та та юридичним  особам мікрорайону «Лікарня».
Загальна кількість працюючих котелень - 31, з них: 1 газова котельні відомча - ПрАТ «Енергія», 12 газових котелень у комунальній власності територіальної громади міста, 2 котельні приватні  – ТОВ «Ліс» працює на альтернативному паливі, забезпечує послугами Обухівську центральну районну лікарню.
 Комунальне підприємство Обухівської міської  ради «Обухівтеплотрансбуд» здійснює обслуговування 17 центральних теплових пунктів та 20.8 км теплових мереж (у двотрубному обчисленні) комунальної власності територіальної громади міста.
На  конкурсних засадах   ПП «Обухівміськвторресурси» визначено виконавцем послуг з вивезення побутових відходів з мікрорайонів багатоповерхової забудови, підприємств, установ, організацій, суб’єктів підприємницької діяльності  та  з приватного сектора.
 
Енергозбереження та енергоефективність
 
Енергозбереження на державному рівні визнано одним із пріоритетів економічної політики держави. В умовах залежності економіки України від імпорту паливно-енергетичних ресурсів і тенденції зростання цін на енергоносії, їхнє ефективне використання стало нагальною потребою. Таким чином, політика енергозбереження та підвищення енергоефективності в усіх елементах суспільного життя держави є важливим чинником впливу на сучасну енергетичну безпеку України, стабільне забезпечення виробництва та населення енергоносіями.
З огляду на дані, основне споживання енергоносіїв в житловому секторі пов'язане з опаленням будинку з причини теплових втрат через вікна, стіни, дах, підлогу та за рахунок вентиляції. До економії витрат ресурсів і зниження тепловтрат, у першу чергу слід віднести енергозбереження у споживачів, в системах теплопостачання, опалення, вентиляції і кондиціювання повітря.
Вирішення цих проблемних питань пов’язане з проведенням термомодернізації будинків через утеплення зовнішніх стін, горищ, дахів тощо, а також заміну на більш енергоефективні вікон і дверей; збільшення корисного використання енергії за рахунок застосування рекуператорів, терморегуляторів, теплових насосів та інших новітніх енергозберігаючих технологій.
Впровадження заходів з термомодернізації буде сприяти збільшенню строку служби будівель житлового сектору.
Аналіз економічної і паливно-енергетичної ситуації у місті свідчить, що протягом останніх років спостерігається  покращення  ситуації з постачанням, трансформацією та споживанням енергоресурсів.
 З 2016 року місто є членом асоціації «Енергоефективні міста України», підписана «Угода мерів», що дозволяє брати участь у кредитних, грантових програмах та в демонстраційних проектах даної Угоди.
З метою визначення першочергових  об'єктів для  впровадження  заходів скорочення витрат енергоносіїв,  виконавчим комітетом Обухівської міської  ради проводиться  моніторинг споживання енергоресурсів бюджетних установ та щомісячний моніторинг споживання енергоресурсів житлових будинків.
Продовжується робота із заміни ртутних ламп, що використовуються для вуличного освітлення на  натрієві.
З метою забезпечення заходів енергозбереження та енергоефективності, скорочення  обсягів споживання природного газу, скорочення втрат теплової енергії в мережах при транспортуванні, при виконанні капітальних ремонтів та реконструкції  мереж використовуються попередньо ізольовані труби, продовжується обладнання житлових будинків  індивідуальними тепловими пунктами.
З іншого боку в місті досі переважає затратний підхід, як енергопостачальників, так і споживачів.
Реалізація потенціалу енергозбереження полягає в структурно-технологічній перебудові економіки міста  і подальшому удосконаленні адміністративних та економічних механізмів, що сприяють підвищенню енергоефективності та енергозбереженню. Цей процес передбачає виведення з роботи морально застарілого, зношеного устаткування. Враховуючи можливість  реально впливати на місцевому рівні на енергозбереження в бюджетній сфері та житлово-комунальному господарстві, основні заходи, які будуть передбачені Програмою, зосереджено, в першу чергу, на енергозбереженні в бюджетній, житловій та комунальній сферах, які, в значній мірі, визначають якість життя населення.
МЕТА ПРОГРАМИ
 
Здійснення реформування житлово-комунального господарства, забезпечення сталого розвитку для задоволення потреб населення і господарського комплексу в житлово-комунальних послугах необхідного рівня та якості відповідно до встановлених нормативів і національних стандартів.
Мінімізація втрат енергоресурсів та води, скорочення використання паливно-енергетичних ресурсів в житлово-комунальному господарстві.
Підвищення енергоефективності в бюджетній сфері та житлово-комунальному господарстві, скорочення видатків бюджетних коштів та коштів громадян на оплату енергоресурсів.
Впровадження новітніх енергозберігаючих технологій в усіх галузях міського господарства, заміна застарілого неефективного обладнання, заміна та підтримка в належному стані мереж, виявлення внутрішніх джерел фінансування заходів з енергозбереження та пошук інвесторів і кредиторів.
Головна мета  Програми полягає у забезпеченні надійного функціонування житлово-комунального господарства на засадах енергозбереження, задоволенні потреб споживачів у житлово-комунальних послугах, запобіганні виникненню надзвичайних ситуацій, що пов'язані з функціонуванням систем життєзабезпечення на території Обухівської територіальної громади.
 
ОСНОВНІ НАПРЯМИ ТА ЗАХОДИ  ПРОГРАМИ
 
У реформуванні і розвитку житлово-комунального господарства:
 
- продовження роботи щодо створення умов для реформування галузі за рахунок впровадження механізму державно-приватного партнерства у сфері реалізації інвестиційних проєктів з реконструкції та капітального ремонту житлового фонду, систем централізованого теплопостачання, водопостачання та водовідведення, а також у сфері благоустрою і комунального обслуговування, спрямованих на технічне переоснащення об’єктів житлово-комунального господарства;
-розроблення схеми санітарного очищення Обухівської міської територіальної громади;
- оновлення виробничої бази галузі з урахуванням новітніх досягнень науково-технічного прогресу, запровадження інноваційної моделі розвитку житлово-комунального господарства;
- сприяння прискоренню погашення підприємствами житлово-комунального господарства заборгованості за спожитий природний газ та електричну енергію;
- сприяння зменшенню заборгованості споживачів усіх рівнів за житлово-комунальні послуги шляхом активізації претензійно-позовної роботи з боржниками;
- продовження  облаштування контейнерних майданчиків для збору твердих побутових відходів в багатоквартирному житловому фонді,  встановлення заглиблених контейнерів в місцях, де контейнерні майданчики недоцільні;
- продовження впровадження роздільного збирання складових твердих побутових відходів у населених пунктах Обухівської територіальної громади, а саме:
- у приватному секторі: забезпечити приватні садиби контейнерами для збору побутових відходів, запровадити роздільне збирання відходів, їх сортування та перероблення (за контейнерною схемою);
- продовження роботи щодо створення об'єднань співвласників багатоквартирних будинків відповідно до Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку»;
- формування дієвої системи громадського контролю якості житлово-комунальних послуг для населення на території Обухівської міської територіальної громади;
- виконання комплексу робіт з капітального ремонту мереж теплопостачання, водопостачання та водовідведення;
- надання фінансової підтримки підприємствам, установам і організаціям, що виробляють та/або надають житлово-комунальні послуги.
 
 
 
В енергозбереженні  і енергоефективності
 
- формування ощадливого стилю життя – перехід на енергоощадні технології та матеріали;
-забезпечення матеріальної зацікавленості споживачів та енергопостачальників у результатах енергозбереження;
- впровадження новітніх енергозберігаючих технологій в усіх галузях міського господарства, заміна застарілого неефективного обладнання;
- виявлення внутрішніх джерел фінансування заходів з енергозбереження та пошук інвесторів і кредиторів;
- утеплення фасадів житлового фонду, теплосанація об’єктів соціальної сфери в населених пунктах міста;
- ізоляція арматури та фасонних частин та теплових мереж;
-заміна трубопроводів теплової мережі на попередньо ізольовані трубопроводи;
- заміна традиційної арматури на кульову;
- ліквідація перегріву приміщень в осінньо-зимовий період;
- зменшення відпуску теплової енергії в нічний час та в неробочі дні (для громадських та виробничих приміщень);
- наладка гідравлічного режиму системи опалення та  системи гарячого водопостачання;
-впровадження енергозберігаючих технологій на підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства, в тому числі: впровадження ПЧТ на насосах підкачки холодної та гарячої води;
- реконструкція вуличного освітлення з застосуванням енергоощадних ламп;
- модернізація теплових пунктів;
- застосування малопотужних (6, 8, 11 Вт) мініатюрних люмінесцентних ламп у внутріпід’їздному освітленні житлових будинків, замість ламп розжарювання і встановлення датчиків присутності, які включають освітлення при необхідності; 
- впровадження індивідуальних теплових пунктів в житлових будинках;
- проведення тотального енергоаудиту суб’єктів господарювання всіх видів власності;
- проведення пропагандистської діяльності серед постачальників та споживачів енергоресурсів, в т.ч.  молоді, дітей дошкільного віку;
- налагодження системи ступеневого навчання з енергоменеджменту;
- проведення конференцій, виставок під гаслом: «Обухів – енергоефективне місто»;
- популяризацію економічних, екологічних та соціальних переваг енергозбереження, підвищення управлінського та освітнього рівнів у цій сфері;
- скорочення поточних видатків бюджету Обухівської міської територіальної громади за рахунок реалізації капітальних проектів у сфері енергозбереження та енергоефективності, встановлення контролю за споживанням енергоносіїв у бюджетній сфері територіальної громади;
- один із варіантів вирішення проблемних питань щодо заходів з енергоефективності та енергозбереження для бюджетних організацій – це укладання енергосервісних договорів.
- залучення коштів бюджетів усіх рівнів, а також грантових і кредитних коштів на реалізацію заходів з енергозбереження в бюджетній та комунальній сферах територіальної громади;
- запровадження часткового використання альтернативних та місцевих видів палива бюджетною та комунальною сферами територіальної громади;
- моніторинг споживання енергоносіїв у бюджетній сфері міста та житловому  фонді ,  аналіз існуючих показників, як основи складання нових бюджетів, розроблення енергетичної політики, планування нових енергозберігаючих заходів згідно з  вимогами серії стандартів ISO50001;
- проведення теплоізоляції дахів будівель;
- впровадження автоматизованих систем керування технологічними процесами вироблення та подання споживачам теплової енергії;
- встановлення утилізаторів тепла на  котельнях;
- завершення встановлення теплових лічильників у житлових будинках;
- заміна вікон на енергозберігаючі склопакети у житлових будинках;
- поліпшення теплозахисних та енергозберігаючих характеристик будівель  (технології THERMOSYIELD, CERIFIT плитами ROKWOL, пінополіурітаном, плитами ПСБС та інш. );
-перевірка стану теплоізоляції теплового, термічного обладнання, трубопроводів, споруд та житлових будинків з використанням тепловізійних та інших високопродуктивних методів обстеження;
- автоматизація роботи насосних станцій;
- санація магістральних водоводів;
- широке застосування перетворювачів частоти оберту приводів насосів.         
Основні напрямки енергозбереження серед населення, в тому числі приватних домогосподарств:
у споживанні теплової енергії:
- утеплення фасадів будинку (квартири);
- утеплення горища, стелі будинку (квартири);
- заміна вікон, дверей;
- становлення терморегуляторів на опалювальні прилади;
- встановлення домофонів, автодовідників на вхідні двері;
- встановлення квартирних лічильників теплової енергії;
- проведення ізоляції теплових мереж в місцях загального користування.
 
Заходи, спрямовані на скорочення споживання природного газу:
 
- перехід на використання альтернативних джерел енергії (електроопалення, опалення на торфі, пелетах, вугіллі, дровами, сонячні колектори, теплові насоси тощо);
- встановлення лічильників природного газу;
- встановлення котлів/конвекторів з покращеним ККД;
- встановлення двохконтурних котлів (на опалення та ГВП одночасно);
- встановлення автоматичного регулювання температури теплоносія в залежності від температури зовнішнього повітря.
 
 
Головні цілі на 2021-2026роки
 
Формування ощадливого стилю життя – перехід на енергоощадні технології та матеріали; забезпечення матеріальної зацікавленості споживачів та енергопостачальників у результатах енергозбереження; впровадження новітніх енергозберігаючих технологій в усіх галузях комунального господарства, заміна застарілого неефективного обладнання; виявлення внутрішніх джерел фінансування заходів з енергозбереження та пошук інвесторів і кредиторів; утеплення фасадів житлового фонду, теплосанація об’єктів соціальної сфери в населених пунктах Обухівської міської територіальної громади.
 
Фінансово-економічне забезпечення Програми
 
Розв'язання проблеми забезпечення фінансової стабілізації житлово-комунального комплексу є головною передумовою формування економічних взаємовідносин у цій галузі.
Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів:
  • державного бюджету;
  • коштів обласного бюджету;
  • бюджету Обухівської міської територіальної громади згідно із затвердженим кошторисом;
  • коштів підприємств;
- коштів мешканців багатоквартирних будинків при співфінансуванні заходів;
  • інших джерел, не заборонених законодавством.
 
Відповідальні виконавці та контроль за виконанням Програми
 
Виконання Програми здійснюється шляхом реалізації її завдань і заходів співвиконавцями, зазначеними у цій Програмі, серед яких: структурні підрозділи виконавчого комітету Обухівської міської ради, підприємства, установи та інші.
Відділ житлово-комунального господарства та транспорту управління капітального будівництва та експлуатаційних послуг  виконавчого комітету Обухівської міської  ради Київської області відповідальний у  частині здійснення організаційних заходів з  популяризації Програми, удосконалення системи управління у сфері житлово-комунального господарства,   реалізації заходів з підвищення енергоефективності у галузях житлово-комунального господарства та виконання окремих заходів кошторису програми.
          Забезпечує  збір, формування, уточнення  пропозицій заходів та кошторису  Програми та подання пропозицій до інших програм.
 Відділ капітального будівництва управління капітального будівництва та експлуатаційних послуг  виконавчого комітету Обухівської міської  ради Київської області відповідальний за виконання Програми  в частині  організації  виконання капітальних ремонтів та реконструкції  будівель, споруд, інженерних мереж та інших об’єктів  відповідно до затвердженого кошторису, подання інформації щодо їх виконання.
          Контроль за виконанням даної Програми здійснюють виконком Обухівської міської  територіальної громади та  постійна комісія з питань соціально-економічного розвитку, благоустрою, комунального господарства та управління комунальною власністю громади.
          Відділ житлово-комунального господарства та  транспорту виконавчого комітету Обухівської міської  ради подає до міської ради інформацію про хід виконання Програми не рідше одного разу на рік, а також розміщує у засобах масової інформації та сайті Обухівської міської  ради для ознайомлення населення звіт про стан  виконання Програми енергозбереження і енергоефективності  та  реформування і розвитку житлово-комунального господарства  на території Обухівської міської територіальної громади на 2021-2026 роки. 
 
Очікувані кінцеві результати виконання Програми
 
Виконання Програми дасть можливість:
- забезпечити населення якісними послугами з теплопостачання та постачання гарячої води.
- поліпшити якість надання житлових послуг;
- удосконалити систему управління житловим фондом;
- створити конкурентне середовища на ринку комунальних послуг;
 - зберегти  наявний в місті житловий фонд покращити  технічні та експлуатаційні  характеристики житлових;
 - створити умови для надійної та безпечної роботи ліфтового господарства і запобігання травматизму, надання якісних послуг населенню.
- збільшити кількість об'єднань співвласників багатоквартирних будинків;
- провести заміну аварійних та зношених теплових мереж, відновити повітряну ізоляцію на трубопроводах;
- оновити матеріально-технічну базу підприємств житлово–комунального  господарства;
- створити сприятливі умови для залучення позабюджетних коштів у розвиток об'єктів житлово-комунального господарства;
-забезпечити беззбиткове функціонування підприємств житлово-комунального господарства:
- завдяки забезпеченню прозорості у формуванні тарифної та цінової політики на житлово-комунальні послуги, покращення якості послуг підприємств житлово-комунального господарства, проведеної реконструкції та модернізації об’єктів централізованого теплопостачання, водопостачання та водовідведення, впровадження заходів з енергозбереження рівень оплати населенням за спожиті послуги збільшиться до 98%;
-проведення   Конкурсу з благоустрою території Обухівської міської  територіальної громади  сприяє залученню широких мас населення до впорядкування і приведення до зразкового вигляду   багатоквартирних та приватних  садибних житлових будинків, господарських споруд, подвір’їв, квітників, присадибних ділянок, огорож, прилеглих до приватних садиб територій, своєчасного і якісного усунення недоліків в їх утриманні, своєчасного розрахунку за житлові та комунальні послуги,  формує у жителів  Обухівської міської територіальної громади особливо в молоді, дбайливого піклування про будинок,  власну садибу, їх естетичне облаштування відповідно до сучасних стандартів будівельного і ландшафтного дизайну, розширення асортименту рослин і квітів, які вирощуються у приватних садибах та на прибудинкових територіях;
- забезпечити економію бюджетних коштів на оплату спожитих бюджетними установами енергоносіїв, за рахунок запровадження відповідних заходів та проектів;
- знизити витрати громади;
- скоротити  обсяги споживання природного газу;
- скоротити втрати теплової енергії в мережах при транспортуванні;
- поліпшити  точність розрахунків за фактичну отриману  послугу;
- підвищити поінформованість населення щодо переваг енергоефективних будівель;
- знизити енергоємність виробництва одиниці продукції, виконаних робіт, наданих послуг (в умовних одиницях);
- зменшити рівень втрат паливно-енергетичних ресурсів;
- досягти відносного скорочення обсягу бюджетних видатків.
 
 
Очікувані результативні показники виконання Програми на 2026рік
№ з/п Показники Одиниці виміру План на 2026 рік
 
1 Витрат тис.грн 2875,7
 
  • Державного бюджету,
 
   
 
  • коштів обласного бюджету
   
 
  • бюджету Обухівської міської територіальної громади
  875,7
 
  • коштів підприємств, установ
  2000,0
 
  • залучені кошти
   
 
  • інших джерел, не заборонених законодавством.
   
2 Продукту    
  Частковий ремонт та відновлення ізоляції трубопроводів км. 0,1
  Заміна трубопроводів теплової мережі на попередньо ізольовані трубопроводи км. 0,5
  Заміна традиційної арматури на кульову шт 50
  Реконструкція вуличного освітлення з застосуванням енергоощадних ламп шт 180
  Застосування малопотужних (6, 8, 11 Вт) мініатюрних енергозберігаючих (в т.ч. світлодіодних) ламп у внутріпід’їздному освітленні житлових будинків, замість ламп розжарювання і встановлення датчиків присутності, які включають освітлення при необхідності шт 190
  Заміна поліетиленових труб водовідведення у житлових будинках п.м 100
 
 
Заміна поліетиленових фасонних частин з водовідведення у житлових будинках шт 70
  Кількість приватних садиб, забезпечених контейнерами для збору побутових відходів шт 50
  Впровадження індивідуальних теплових пунктів в житлових будинках шт 2
  Кількість створених ОСББ   2
  Виконання запланованих обсягів робіт з поточного, капітального ремонту мереж теплопостачання, водопостачання та водовідведення. % 100
3. Ефективності
  Середня вартість заміни трубопроводів теплової мережі на попередньо ізольовані трубопроводи тис.грн/ м.пог 9,7
  Середня вартість впровадження індивідуальних теплових пунктів в житлових будинках тис.грн 1500,0
4.Якості (відносно 2019 року)
  Зниження енергоємності виробництва одиниці продукції, виконаних робіт та наданих послуг % 3
  Збільшення рівня сплати послуг
 
% 2
  Зменшення рівня втрат паливно-енергетичних ресурсів % 2
  Досягнення відносного скорочення обсягу бюджетних видатків % 5
 
 
Секретар Обухівської міської ради                                    Лариса ІЛЬЄНКО
 
Заступник міського голови з питань
діяльності виконавчих органів
 Обухівської міської ради
Київської області                                                            Володимир ЦЕЛЬОРА
 
Начальник управління капітального
будівництвата експлуатаційних
послуг виконавчого комітету
Обухівської міської ради
Київської області                                                                 Володимир ФЕДЧИШИН
 
 

 
Додаток
 до рішення Обухівської міської ради
 від   12 .2025 №   -88-VIII
 
Додаток 6
до  Програми енергозбереження і енергоефективності 
та  реформування і розвитку житлово-комунального
господарства  на території Обухівської міської
                                      територіальної громади на 2021-2026 роки
 
Кошторис
Програми енергозбереження і енергоефективності та реформування і розвитку житлово-комунального господарства на території Обухівської міської  територіальної громади на 2021-2026 роки
на 2025 рік
№ з/п Зміст заходів Обсяги фінансування
 
 
 
Кількісний показник Очікуваний результат /Пояснення
Загальна вартість заходу
 ( вартість
Тис.грн)
В тому числі за роками
Кошти міського бюджету на 2025 рік,
 тис.грн
Кошти міського бюджету на
2026 рік, тис.грн
Водопостачання/ Водовідведення
1 Послуги з приєднання до електричних мереж та отримання технічних умов системи розподілу Каналізаційно-очисної споруди по вул.Героїв Майдану, 3 в с.Григорівка Обухівського району Київської області  
 
 
 
     0
 
 
0
     
2 Поточний  ремонт та технічне обслуговування  свердловини с.Мала Вільшанка     
    
    39,0
 
39,0
   1 свердловина Збезпечення  стабільним водопостачанням
3 Капітальний ремонт артезіанської свердловини с.Мала Вільшанка Обухівського району Київської області в т.ч. КД  
 
     198,0
198,0   1 свердловина Збезпечення  стабільним водопостачанням
  разом  
     237,0
237,0      
Теплове господарство
1 Коригування Схеми теплопостачання м.Обухова на період до 2031 року 849,7 170,0 679,7 1 схема теплопостачання Схемою визначаються основні варіанти розвитку систем теплозабезпечення, обґрунтовуються оптимальний, виходячи з технічних, економічних та екологічних показників. Схема є «дорожньою картою» розвитку систем теплопостачання для
місцевої громади, органів її управління, надавачів послуг з теплопостачання
2 Розробка технічних умов на Реконструкцію  вузла обліку газу  котельні по вул. 8-Березня, 54, м. Обухів, Київська область, Обухівський район, Київська область 4,0 4,0   1 т.у  
Виконання вимог 
НКРЕКП
3 Розробка технічних умов на Реконструкцію  вузла обліку газу  котельні по вул. Київська, 64, м. Обухів, Київська область, Обухівський район, Київська область 4,0 4,0   1 т.у Виконання вимог 
НКРЕКП
4 Розробка технічних умов на Реконструкцію  вузла обліку газу  котельні по вул. Київська, 62м. Обухів, Київська область, Обухівський район, Київська область 4,0 4,0   1 т.у Виконання вимог 
НКРЕКП
  Разом   
  861,7
 
182,0
 
    679,7
   
  Всього по Програмі 1098,7 419,0
 
  679,7    
 
Заступник міського голови
з питань діяльності виконавчих органів
Обухівської міської ради Київської області                                                     Володимир ЦЕЛЬОРА
 
Начальник управління капітального
будівництва та експлуатаційних послуг
виконавчого комітету Обухівської міської
ради Київської області                                                                           Володимир ФЕДЧИШИН